Axotret a soczewki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Medycyna i dermatologia estetyczna

Notka

Medycyna i dermatologia estetyczna Chciałabyś poprawić wygląd Twojej skóry bez ingerencji chirurga? Masz pytania z dziedziny medycyny estetycznej i dermatologii? Nasz ekspert odpowie na Twoje pytania!

 
 
Narzędzia
Stary 2012-12-17, 00:21   #1
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298

Axotret a soczewki


Witam Wizażanki,

postanowiłam założyć temat w imieniu mojego młodszego brata, który cierpi z powodu trądziku. Dermatolog przepisał mu Axotret, mówiąc że będzie naskuteczniejszy. Brat nie ma jakiegoś silnego wysypu, sytuacja na jego twarzy prezentuje się powiedzmy na 3 z minusem, więc młody panikuje, że ten lek jest dla niego za silny itp. generalnie naczytał się sporo o skutkach ubocznych, a zwłaszcza tych odnośnie wzroku. Młody nosi soczewki, bo ma sporą krótkowzroczność i w okularach wyglądałby jak mały krecik no i tu jest największy problem - boi się zażyć tego leku, bo wkręcił sobie, że na pewno będzie miał problemy z oczami, że na pewno nie włoży normalnie soczewek. Moja mama kupiła mu już sztuczne łzy, jakiś żel nawilżający do oczu na soczewki za ok. 50zł i namawia go do wystartowania z lekiem. Ja również, bo też walczyłam swojego czasu z problemem pryszczy i wiem, jaka to ulga, gdy już ten problem jest za nami. Czy naprawdę ten lek = rezygnacja z soczewek na czas kuracji?
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-18, 21:59   #2
Poszewka
Raczkowanie
 
Avatar Poszewka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Eastside
Wiadomości: 31
Dot.: Axotret a soczewki

Substancją czynną jest izotretynoina. Moja koleżanka brała ten lek, skóra jej strasznie wysychała ale pryszcze znikły całkowicie. Uważam, że powinniście zabrać brata do jeszcze jednego, innego lekarza na konsultacje, który skupi się na tej korelacji lek- oko. Jeśli ten stwierdzi, że nie ma przeciwskazań to jazda a brat się już nie powinien bać
Poszewka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-19, 19:33   #3
ekosmetolog
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 13
Dot.: Axotret a soczewki

Retinoidy rzeczywiście mogą wysuszać skórę i błony śluzowe. Wśród działań niepożądanych leku wymienia się także działanie jakie mogą dotyczyć narządu wzroku. Może wystąpić tutaj suchość oka oraz zapalenie spojówek, także z zapaleniem powiek. W takiej sytuacji używanie soczewek rzeczywiście byłoby bardzo ograniczone. Warto się jeszcze skontaktować z dermatologiem z tym konkretnie problemem, a w razie rozpoczęcia kuracji regularnie stosować krople nawilżające do oczu i łagodzące żele pod oczy.
ekosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Medycyna i dermatologia estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:20.