Zaprzyjaźnienie kota z psem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-21, 13:31   #1
Lunola
Raczkowanie
 
Avatar Lunola
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 443

Zaprzyjaźnienie kota z psem


Witam,

Adoptowałam 2 letniego kocurka. Docelowo chciałam, aby w czasie moich nieobecności, zajmowali się nim rodzice ( by nie robić im kłopotów z dojazdami, chciałam podrzucać im go do domu), lub w grę wchodzą wspólne wyjazdy ze zwierzakami. Problem polega na tym, że rodzice mają dwa jamniki. Sukę i psa.

Na pierwszy raz mama przyjechała do mnie z obojgiem. Jak można się domyślić poszło średnio. Postanowiłyśmy poznawać ich pojedynczo. Na pierwszy ogień poszła suka. I z nią jest raczej ok (dużej miłości nie ma, ale już przebywają w jednym pokoju puszczone luzem). Problem pojawia się z psem. Dziś jak oboje byli na rękach, to pies wylizał pyszczek kota. Jednak potem już z ziemi zaczął skakać i kłapać paszczą. Wsadziłam kota do transportera by czół się bezpieczniej, to psiak zaczął transporter podgryzać, a nawet się parę razy na niego rzucił. Pod koniec wizyty zaczął szczekać piszczeć i wyrywać się do kota (raczej nie z ciepłymi uczuciami), plus taki, że nie był najeżony ( ale morda zmarszczona).

Czy są jakieś magiczne sposoby by jakoś ich do siebie przekonać? Nawet nie chodzi mi o to by się kochały, chce by się tolerowały. Czy ew. jak z czasem nie przejdzie to opłaca się brać behawiorystę?
__________________
"Ostatecznie jestem kobietą... i bardzo mnie to cieszy!"

Edytowane przez Lunola
Czas edycji: 2019-12-21 o 17:05
Lunola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-21 14:31:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.