garnki, urządzenia kuchenne itd! ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 12:09   #1
kasiakwiecz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5

garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)


Hej dziewczyny!
Mam do Was ogromną prośbę!
Za tydź wprowadzam się do nowego mieszkania, PUSTEGO!
Więc prosiłabym Was o poradę jakie najlepiej kupić urządzenia kuchenne Takie, które macie przetestowane i jesteście z nich zadowolone A chodzi mi między innymi o:
*garnki,
*noże,
*parowar,
*patelnię do grillowania,

hmmm i zapomniałam co to miało być jeszcze, co chwilę coś mi wpada do głowy, a teraz zapomniałam
jeśli coś jeszcze Wam wpadnie do głowy, to piszcie, każda sugestia jest ważna )

aaaa i fajnie by było, gdybyście jeszcze mi mniej więcej podały cenę, jeśli pamiętacie

---------- Dopisano o 13:09 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

aaa przypomniało mi się... jeszcze poproszę o jakieś sugestie w kwestii pralki i żelazka
kasiakwiecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 12:34   #2
fabul0us
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 23
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Jeśli chodzi o patelnie to ja polecam te ceramiczne- są najlepsze, najzdrowsze i... (niestety) chyba najdroższe. Myślę jednak, że jest to zakup na lata i warto. Ja mam trzy patelnie ceramiczne- malutką (np. do jajecznicy), średnią- naleśniki, obiad dla dwóch osób i największą na porządne gotowanie
Nigdy nie grillowałam na patelni więc pojęcia nie mam, czy te patelnie się nadają, czy to musi być jakaś specjalna. Najlepiej zapytaj w sklepie, w którym będziesz kupowała.
Co do garnków.. Są dostępne całe zestawy, z przykrywkami. Z mojego doświadczenia najlepsze są te ze stali nierdzewnej, dobrze, żeby były dość ciężkie. Fajnym wynalazkiem jest takie "sitko" wkładane do garnka do gotowania na parze. Świetnie spisuje się nie tylko w przypadku warzyw, ale też np. rozmrażanych pierogów.
Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam
fabul0us jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 15:26   #3
pinaplesss
Zadomowienie
 
Avatar pinaplesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z domu;)
Wiadomości: 1 306
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Ja też sobie chwalę patelnie ceramiczne, nie sa chorobliwie drogie.
Mam też garnki Zelmera, takie z powłoką teflonową, są genialne, pasują do wszystkich kuchenek, megaszybko się myją, nic w nich nie przywiera, nawet mój małżonek nic w nich nie przypalil
__________________
 21.04.2001
 21.12.2010
 29.01.2011
 07.06.2012
pinaplesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-02, 17:16   #4
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Garnki: IKEA Zestaw za 190zł zawiera: duży garnek z pokrywką (5l), średni garnek z pokrywką, mały rondelek z pokrywką i patelnię 28cm.
Garnki i patelnia sa naprawdę świetne.
Do patelni nic nie przywiera, jedzenie w garnkach się nie przypala, bo garnki mają grube dno.
Nadają się zarówno na kuchenki gazowe jak i płyty indukcyjne.

Noże - IKEA Mamy obecnie 2 noże z Ikei, ale na tym pewnie się nie skończy. Są stosunkowo tanie (duży, porządny nóż 40zł), ostre, wygodne, super.

Patelnia grillowa - ja mam z Tefala i jestem zadowolona. Nie grilluję zbyt często, więc na okazjonalne grillowanie (głównie warzyw), wystarcza.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 19:10   #5
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

o tak! Garnki Ikea seria +365 są super! mamy 4 rok i używamy tylko tych, a garnki są jak nowe!
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 19:34   #6
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Nie wiem czy dużo gotujesz, pieczesz, ale ja bym się nie obyła bez porządnego kubka/miski z dziubkiem i miarką.
Bardzo lubię drewnianą łopatkę do patelni.
Plastikowe miski też się bardzo przydają.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-03, 21:58   #7
_chocolate
Zakorzenienie
 
Avatar _chocolate
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 343
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Może przydać Ci się też naczynie do zapiekania, jak i do odcedzania (polecam takie ze stali), deseczki bambusowe do krojenia, łopatki drewniane, mikser, formy na mufinki, tartę i inne (jeśli pieczesz), ostrzałka do noży, korkociąg, miski duże i małe, miarka, ewentualnie drewniana podkładka pod wrzący garnek.
Kup sobie od razu patelnie i rondle w 3 wielkościach, tak jest najwygodniej.
Ja lubię takie garnki z czarną powłoką, w nich znacznie szybciej gotuje się woda niż w innych i nie przypalają się. Te ciężkie garnki są też niewygodne przy myciu.
Ostre noże to PODSTAWA, a ciężko jest na takie trafić, różne nieudane egzemplarze dosłownie wyrzuciłam do śmieci. Sama wzięłam z domu, były kupione dawno temu w Niemczech, więc nie wiem jaka to firma.

Jeśli chodzi o żelazko, to polecam takie z większą mocą - szybciej się prasuje. Ja mam philipsa już od wielu lat, więc jest dość solidny. Nie nalewam do środka wody (kamień), tylko korzystam ze spryskiwacza.
__________________



Edytowane przez _chocolate
Czas edycji: 2013-02-03 o 22:00
_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 12:16   #8
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Garnki - jak Ikea, Tefal czy Zelmer przerazi Cię ceną, warto zajrzeć do Makro, jest sporo kompletów garnków po 4-5 sztuk, ze stali nierdzewnej, ciężkich i porządnych w cenie do 120 zł (dane sprzed 2 lat ), firma Terrington House.

Noże - ja osobiście używam noży Berghoff, model Hollow, jestem z nich raczej zadowolona - duże, wygodne, dobrze zrobione, w cenie do 100 zł z blokiem to był dla mnie absolutnie doskonały wybór. Z moich doświadczeń wynika że każde norze się tępią, więc warto zainwestować również w osełkę.

Patelnia grillowa - osobiście nie mam, ale powinna być solidna, gruba i żeliwna, moi rodzice mają taką już 30 lat i doskonale się sprawdza. W Ikei zdaje się jest i wygląda całkiem porządnie.


Z rzeczy które mi jeszcze przychodzą do głowy - jednym z moich lepszych zakupów były bambusowe łopatki i łyżki z Tesco za 7 zł konieczne jeżeli zdecydujesz się na teflonowe patelnie.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 13:12   #9
hanna_f
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 671
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Jeśli chodzi o patelnię grillową, lepszej, niż TA nie miałam. Cudo po prostu. Ale tak jak dziewczyny pisały, w ogóle naczynia ceramiczne są mega pod względem funkcjonalności. Noże Vinzera są dobre i Gerlacha oczywiście. Polecam też mydełko, które zabiera zapach z rąk. Jest małe, niedrogie, a skuteczne. Idealne dla osób, które lubią czosnek i cebulkę, a nie koniecznie chcą pachnieć jak czosnek i cebulka.
hanna_f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 19:20   #10
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

czy ja wiem czy 200zł za komplet garnków już tu wymieniany+duża porządna patelnia to tak dużo???
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-04, 19:51   #11
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Moim zdaniem ten komplet z Ikei wychodzi naprawdę tanio
Za komplet garnków + pokrywki + duża patelnia, naprawdę się opłaca.
Ja sobie dokupiłam jeszcze pokrywkę do tej patelni i malutką patelnię za, uwaga, 7.99zł Żeby cebulę podsmażyć itp.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-04, 23:27   #12
roquefort
Przyczajenie
 
Avatar roquefort
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Ja polecam Mixsy od Zeptera albo Zelmera, zawsze mi się myli białko ubija mi na sztywną pianę w kilka sekund, domowy majonez robi w niecałą minutę, mielo mięso na mielone, rozdrabnia warzywa, miksuje zupy, mieli kawę, orzechy itp. Czyszczenie zajmuje góra pół minuty, ceny nie pamiętam bo był kupiony wiele wiele lat temu. Jest mały a zastępuje milion urządzeń.
Jak ma się małą kuchnie dobrze sprawdzają się też garnki i patelnie Tefala z odczepianą rączką, moja babcia ma od wielu lat garnki Zeptera i zachwala je za każdym razem, ja wolę teflonowe, niektórzy ceramiczne czy żeliwne - tutaj musisz sama się zastanowić co najbardziej Ci odpowiada.
roquefort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-07, 16:32   #13
kasiakwiecz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 5
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Super dziewczyny, dziękuję za tak wyczerpujące info!
Czyli z opini widzę, że garnki z IKEI są warte uwagi a bałam się, że tamte garnki to trochę badziewia... ale wyprawa do IKEI przed nami, więc pewnie wywiozę 2 wózki przeróżnych akcesorii, aż się boję!
jeszcze Wy przypomniałyście mi o tylu rzeczach, o których zapomniałam, że ciężko będzie mi się zapakować do samochodu

a mam jeszcze jedno pytanie, uważacie, że zakup parowaru ma sens?
Fabulous wspomniała, że sitko jest fajnym rozwiązaniem, u mnie w rodzinnym domu stosowało się tą samą metodę, a nie mam porównania z warzywami, czy innymi daniami z parowarów.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
kasiakwiecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-17, 11:43   #14
evela28
na drugie mam Irena
 
Avatar evela28
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: mój raj
Wiadomości: 29 359
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Cytat:
Napisane przez fabul0us Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o patelnie to ja polecam te ceramiczne- są najlepsze, najzdrowsze i... (niestety) chyba najdroższe.
patelnie ceramiczne są ze średniej półki cenowej o wiele droższe są zeliwne
ja polecam tytanową koszt od 100 zł, zależy od wielkości patelni
jeśli lubisz piec ciasta będzie ci potrzebny mikser, ja mam najtańszy i lekki, służy mi już 10 lat

Cytat:
Napisane przez kasiakwiecz Pokaż wiadomość
Super dziewczyny, dziękuję za tak wyczerpujące info!
Czyli z opini widzę, że garnki z IKEI są warte uwagi a bałam się, że tamte garnki to trochę badziewia... ale wyprawa do IKEI przed nami, więc pewnie wywiozę 2 wózki przeróżnych akcesorii, aż się boję!
jeszcze Wy przypomniałyście mi o tylu rzeczach, o których zapomniałam, że ciężko będzie mi się zapakować do samochodu

a mam jeszcze jedno pytanie, uważacie, że zakup parowaru ma sens?
Fabulous wspomniała, że sitko jest fajnym rozwiązaniem, u mnie w rodzinnym domu stosowało się tą samą metodę, a nie mam porównania z warzywami, czy innymi daniami z parowarów.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
co do parowaru to myślę że możesz go kupić póżniej, gdy już pomieszkasz, przetestujesz nowe garnki i wtedy zobaczysz czy by ci się przydał

pralkę mam z whilpola (nie wiem jak się pisze) jestem zadowolona, jest łatwa w obsłudze, z reguły i tak korzysta się z 3 trybów prania więc po co 12 programów

przy żelazku zwróć uwagę na moc, im większa tym lepiej
__________________

kiedy życie daje ci w twarz
uśmiechnij się i z politowaniem powiedz:
bijesz się jak ciota
evela28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-01, 14:56   #15
izyda30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 234
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Ostatnio z racji diety dużo gotuję na parze, widziałam urządzenia do gotowania na parze, trochę kosztują http://www.euro.com.pl/urzadzenia-do...na-parze.bhtml
Ma ktoś taki sprzęt? Jestem ciekawa opinii, mam zwykłe garnki z sitkiem.
izyda30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 16:46   #16
AgnieszkaGrzelaz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

ja bardzo dużo rzeczy kupowałam na allego od tego sklepu http://www.wloszczyzna.com.pl/pl/c/W-kuchni/2281150 bo przypadkiem trafiłam na ich garnki i już wszystko co chciałam to kupiłam w jednym sklepie, zestawy łyzek takich do gotowania, foremki, blachy różne
AgnieszkaGrzelaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 21:09   #17
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
o tak! Garnki Ikea seria +365 są super! mamy 4 rok i używamy tylko tych, a garnki są jak nowe!
Zgadzam się! Bardzo lubię te garnki, mam mało miejsca a te w przechowywaniu są genialne, działają na indukcji, mają szklane przykrywki, bardzo łatwo się czyszczą. Do nich można dokupić sprytne i przydatne wkłady do gotowania.

Patelnie Ballarini oraz Greenpan solidne i ciężkie, nie są tanie ale uniwersalne i używam tylko tych, wszystkie inne poszły w odstawkę. Moja ulubiona to biała grillowa.

Jedyne czego mi brakuje to niedużej patelni do naleśników działającej na indukcji...
__________________
wymiana

instagram
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-25, 22:58   #18
wera1115
Raczkowanie
 
Avatar wera1115
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 37
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

U mnie zakup parowara to niebywała zmiana w kuchni, a konkretnie w zdrowszym sposobie gotowania. Ja akurat mam droższy z philipiaka, super się sprawdza. Dostałam od dziadków w prezencie też na nowe mieszkanie.
wera1115 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 20:14   #19
marti199
Przyczajenie
 
Avatar marti199
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 4
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Szybkowar się sprawdza ale to naczynie http://www.mango.pl/produkt/garnek-r...ia-p50373.html jest od dłuższego czasu niezbędne dla mnie
marti199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-19, 07:47   #20
mistra23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 11
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

Widzę dziewczyny, że raczej chwalicie sprzęt philipiaka. Obecnie jestem na etapie poszukiwania wyciskarki do soku i nawet widziałam urządzenie z tym logo. Hm, może się na nią skuszę choć jeszcze pobuszuję w temacie.
mistra23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 22:30   #21
MalaBetty
Przyczajenie
 
Avatar MalaBetty
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 26
Dot.: garnki, urządzenia kuchenne itd! ;)

O a to nie słyszałam, że mają wyciskarki. Dawno nie byłam na pokazie. Możesz coś więcej o niej napisać.
MalaBetty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 23:30:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.