Kolega z pracy - jak się z tym uporać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-09, 20:15   #1
skarlet_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3

Kolega z pracy - jak się z tym uporać?


Witajcie, od razu przechodzę do sedna.

Od 3 miesięcy pracuję w nowej firmie. Miesiąc temu odbyła się impreza firmowa, mocno %%%. Na imprezie zaczepił mnie gość z innego działu - bardzo dobrze czułam się w jego towarzystwie więc przebawiliśmy się cały wieczór. Sporo też rozmawialiśmy i wyznał, że zwrócił na mnie uwagę od mojego pierwszego dnia pracy. Ogólnie rozmowa była dość szczera (jak to przy sporych ilościach alkoholu bywa), ja wyjaśniłam, że jestem zaręczona, więc ustaliliśmy że kontakt będziemy utrzymywać czysto koleżeński.

Po powrocie do pracy zauważyłam, że mnie unika... po paru dniach znalazł mnie na Fb i zapytał czy nie jestem na niego zła (na imprezie był mocno wstawiony i powiedział o jedno słowo za dużo - ale puściłam to w niepamięć), że jest mu głupio i przeprasza.

Od tego czasu w pracy codziennie do mnie pisał na komunikatorze firmowym - czasem rozmawialiśmy po prostu o błahych rzeczach, czasem podpowiadał jakieś sprytne rozwiązania przydatne do pracy (mimo że o to nie prosiłam). Sporo czasu poświęcił na to moje doszkalanie, co mnie trochę zastanawiało... ale w końcu wyznał, że on też kogoś ma i to mnie uspokoiło.

Ostatnio zupełnie niespodziewanie przenieśli mnie do tego samego działu, gdzie pracuje ten kolega. Podczas przenosin widziałam jakieś dziwne uśmieszki wśród pracowników... Aż w końcu jeden z nich przyznał, że X mocno się walczył, abym trafiła do ich działu. Inny pracownik opowiedział mojej dobrej koleżance, jak to X się cieszył na wieść, że będę pracować w tym samym dziale... Odważyłam się zapytać bezpośrednio czy X maczał w tym palce, od razu przyznał że to jego sprawka. Na pytanie - jaki miał w tym cel? stwierdził, że czysto zawodowy.

Od tego czasu oczywiście codziennie zasypuje mnie wiadomościami, pomaga i wspiera. Wszystko jest teoretycznie w porządku i na stopie zawodowej, ja się cieszę że dużo się od niego uczę, no ale równie dobrze mógłby się zająć swoją pracą i mieć w du*ie jakiegoś tam świeżaka. Zwłaszcza, że razem ze mną zatrudniono hurtowo sporą grupkę młodych ludzi a tylko ja ostałam przeniesiona i tylko mi X pomaga.

Zupełnie nie wiem jak się w tej sytuacji zachować... X cały czas mi powtarza, że to wszystko pod kątem zawodowym. Lecz jego zachowanie czasem zdradza inne intencje - np. jest zazdrosny kiedy rozmawiam z innymi pracownikami, wypytuje o to jak spędzam weekendy czy chociażby to że chciał mnie po tejże imprezie...no cóż... zaprosić do siebie... I jeszcze te plotki wśród pracowników, ledwo zaczęłam pracę i już jestem na językach.

Powiedzcie proszę czy jestem przewrażliwiona? Jak się zachować w takiej sytuacji? Bo czuję się trochę jakbym miała nad sobą nieproszonego anioła stróża...

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-09 o 22:00 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
skarlet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 20:53   #2
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Nic nie rób ani nie dawaj powodów do nowych plotek w korpo
Po prostu ucz się i korzystaj z tego ze ten pracownik Ci pomaga.
Być może awansujesz jak góra zobaczy że szybko się wdrożyłaś
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:05   #3
skarlet_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Nic nie rób ani nie dawaj powodów do nowych plotek w korpo
Po prostu ucz się i korzystaj z tego ze ten pracownik Ci pomaga.
Być może awansujesz jak góra zobaczy że szybko się wdrożyłaś
Haha
Problem w tym że od kiedy się przeniosłam ciężko mi się skupić na tych jego tłumaczeniach bo mam wrażenie, że każdy się nam przygląda i podsłuchuje Wystarczy ze napiszę, że czegoś nie wiem, nie mijają 3 sekundy a on już jest przy moim biurku. Prosiłam, czy nie mógłby mi wciąż tłumaczyć "wirtualne", na co usłyszałam "stresujesz się moją obecnością?" No troche się spinam, nie powiem:P

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-09 o 22:00 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
skarlet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:10   #4
adult90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 1 700
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Cytat:
Napisane przez skarlet_ Pokaż wiadomość
Haha
Problem w tym że od kiedy się przeniosłam ciężko mi się skupić na tych jego tłumaczeniach bo mam wrażenie, że każdy się nam przygląda i podsłuchuje Wystarczy ze napiszę, że czegoś nie wiem, nie mijają 3 sekundy a on już jest przy moim biurku. Prosiłam, czy nie mógłby mi wciąż tłumaczyć "wirtualne", na co usłyszałam "stresujesz się moją obecnością?" No troche się spinam, nie powiem:P
Moim zdaniem jesteś w idealnej sytuacji - masz dobrą atmosferę w pracy, pracownik Ci pomaga i darzy sympatią. Wygrałaś los na loterii... Nie zwracaj uwagi na żadne szepty ani wzrok, korzystaj z tego że masz fajną pracę i dobrą atmosferę. Z takim sprzyjającym pracownikiem bardzo szybko się wdrożysz we wszystko co nowe, to sprawia że Twoje szanse awansu są serio bardzo duże czym Ty się kobieto przejmujesz rób swoje
adult90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:18   #5
z_danowskich
wiosna sewastopolska
 
Avatar z_danowskich
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 134
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Powiem tak:

Kiedy w pracy jakiś facet okazuje mi jawne zainteresowanie, a mnie to zupełnie nie rusza - utrzymuję z nim normalny, koleżeński kontakt, nie przejmuję się jego umizgami i nie przeżywam, że facet coś do mnie ma.

Kiedy w pracy jakiś facet okazuje mi jawne zainteresowanie, a ja o tym myślę, analizuję i zakładam wątek na wizażu - to chyba jednak to zainteresowanie ma dla mnie jakieś większe znaczenie, niż zwykłe obawy o "bycie na językach".

Także zapytaj szczerze samą siebie, o co Ci w tym wszystkim chodzi.
z_danowskich jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:20   #6
KindOfBlack
Raczkowanie
 
Avatar KindOfBlack
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 108
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Po prostu jest chemia między wami.
KindOfBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-09, 21:29   #7
skarlet_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 3
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jesteś w idealnej sytuacji - masz dobrą atmosferę w pracy, pracownik Ci pomaga i darzy sympatią. Wygrałaś los na loterii... Nie zwracaj uwagi na żadne szepty ani wzrok, korzystaj z tego że masz fajną pracę i dobrą atmosferę. Z takim sprzyjającym pracownikiem bardzo szybko się wdrożysz we wszystko co nowe, to sprawia że Twoje szanse awansu są serio bardzo duże czym Ty się kobieto przejmujesz rób swoje
Czyli jednak jestem przewrażliwiona
Ja też go lubię, jest fajnym gościem, szkoda by mi było to psuć. Jednakże czuje się trochę jak takie dziecko bez rączek co to sama nic nie potrafię zdziałać i on musi mi we wszystkim pomagać... Wiesz o co chodzi? Wolałabym zawdzięczać awanse swoim umiejętnościom...

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez z_danowskich;586902 11
Powiem tak:

Kiedy w pracy jakiś facet okazuje mi jawne zainteresowanie, a mnie to zupełnie nie rusza - utrzymuję z nim normalny, koleżeński kontakt, nie przejmuję się jego umizgami i nie przeżywam, że facet coś do mnie ma.

Kiedy w pracy jakiś facet okazuje mi jawne zainteresowanie, a ja o tym myślę, analizuję i zakładam wątek na wizażu - to chyba jednak to zainteresowanie ma dla mnie jakieś większe znaczenie, niż zwykłe obawy o "bycie na językach".

Także zapytaj szczerze samą siebie, o co Ci w tym wszystkim chodzi.

Cytat:
Napisane przez KindOfBlack;5869028 1
Po prostu jest chemia między wami.
Obie macie troche racji Musze się zastanowić o co mi tak właściwie chodzi...

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-04-09 o 22:01 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
skarlet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-10, 14:50   #8
Flower28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 115
Dot.: Kolega z pracy - jak się z tym uporać?

Cytat:
Napisane przez adult90 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem jesteś w idealnej sytuacji - masz dobrą atmosferę w pracy, pracownik Ci pomaga i darzy sympatią. Wygrałaś los na loterii...
Do czasu Gdy ten kolega sie w końcu przekona, że faktycznie nic więcej z tego nie będzie, to atmosfera może zrobić sie fatalna... teraz pomaga, ale potem może zacząć rzucać kłody pod nogi i traktować niesprawiedliwie. Ja tam wolałabym przenieść się z powrotem do poprzedniego działu

Jak już zostaniesz w tym, to zachowuj się profesjonalnie i nie flirtuj z nim, nie zgadzaj się się na zadne spotkanka we dwoje, a jakby znowu próbował zapraszać cię do siebie, to powiedz wyraźnie, że takie zaproszenia są nie na miejscu, bo jestes zareczona.
Flower28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-10 15:50:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.