L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-26, 08:34   #1
WAgulek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 39

L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?


Witam. Mam pytanie-bo czytam o tej l-karnitynie i czytam i w końcu dostaję mętliku w głowie-czy ćwicząc 2 razy w tygodniu (godzina intensywnego aerobiku+1/2 godz silowni) wystarczy brać L-karnitynę przed ćwiczeniami, czy powinno się ją brac codzinnie niezależnie od tego, czy ćwicze tego dnia czy nie? bo juz się zakręcilam w tym temacie. Nie zalezy mi jakoś specjalnie na spalaniu tłuszczu, bo go raczej nie mam za duzo-chodzi mi o większego powera do cwiczen i wiecej siły i poprawę wydolności-bo czasami po prostu podczas ćwiczęn opadam z sił i nie daję rady. Doradżcie prosze.dzięki.
WAgulek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 15:01   #2
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

Najczęściej chyba zalecane jest branie także w dni nietreningowe, tylko w innej konfiguracji (moja np. po 1 tabletce 2x, a nie 2 na raz, tylko ja bez treningów to zupłenie o tym zapominam najczęściej ).
Ale 'powera' do ćwiczeń to chyba najlepiej sobie zafundować stałą racjonalną dietą węglowodanowo-białkową, bo same tabletki tego nie załatwią. No a wydolność przychodzi z czasem za sprawą ćwiczeń właśnie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 16:12   #3
annannann
Raczkowanie
 
Avatar annannann
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 55
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

L-karnitynka jest ogólnie bardzo zdrowa, działa na większość układów, ale "spalająco i powerująco" działa dopiero w połączeniu z wysiłkiem fizycznym. godzinka przed treningiem i rzeczywiście power jest, tylko że z tego co mi radzono wiem, że jak brać to sie nie rozdrabniać i od razu zafundować sobie 1000mg, ja np biorę 1000 mg MLO. a czy brać w dni bez treningu?? myślę, że zdecydowanie tak! 1000mg dziennie na pewno nie zaszkodzi, a pomoże!
annannann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 09:14   #4
Mili120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

l-karnityne bierze się pół godz. przed ćwiczeniem albo pół godz. przed posiłkiem. ja tak robię ale nie widze żadnych efektów
Mili120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 16:05   #5
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

Podciągam wątek, bo właśnie zakupiłam sobie L-karnitynę i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak mam się za nią zabrać. Sposób użycia umieszczony na opakowaniu jest następujący:

1 kapsułka dziennie, ok 1 godzinę przed wysiłkiem, na pusty żołądek.

I tu pojawiają się schody. Nie mam zielonego pojęcia jak mam interpretować wyrażenie "na pusty żołądek" Poza tym, pan w sklepie z odżywkami dla sportowców powiedział, że opakowanie zawierające 60 kapsułek powinno wystarczyć mi na miesiąc. I w tym momencie zgłupiałam. Z jego wypowiedzi wynikałoby, że powinnam zazywać dwie kapsułki dziennie a w instrukcji obługi wyraźnie napisane jest, żeby brać jedną. Dodam jeszcze, że kupiłam L-karnitynę Vitalmaxu, gdzie jedna kapsułka zawiera 1000 mg winianu L-karnityny, czyli ok. 680 mg czystej L-karnityny. Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która rozwieje moje wątpliwości?
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 17:23   #6
sawyer188
Raczkowanie
 
Avatar sawyer188
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z kompa?
Wiadomości: 442
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

ponoc spoko jest sprawa z lkarnityną w płynie
__________________
sawyer188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 18:07   #7
Ania_P
Rozeznanie
 
Avatar Ania_P
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 560
Ja brałam l- karnityne 3 razy dziennie zawsze przed jedzeniem (pół godz- 1 h) bez względu na to czy ćwiczyłam czy nie dawka była taka sama. Mimo że brałam ją przez dwa tygodnie (na tyle starczyło mi opakowanie) od razu efektów nie było widać. Mama nawet mówiła że przytyłam. To nie jest tak że od razu podziała. Dopiero po jakimś czasie dużo tłuszczyku zeszło mi z brzuszka. Uważam że l- karnityna to złoty środek

Cytat:
Napisane przez vretka
Podciągam wątek, bo właśnie zakupiłam sobie L-karnitynę i szczerze mówiąc nie bardzo wiem jak mam się za nią zabrać. Sposób użycia umieszczony na opakowaniu jest następujący:

1 kapsułka dziennie, ok 1 godzinę przed wysiłkiem, na pusty żołądek.

I tu pojawiają się schody. Nie mam zielonego pojęcia jak mam interpretować wyrażenie "na pusty żołądek" Poza tym, pan w sklepie z odżywkami dla sportowców powiedział, że opakowanie zawierające 60 kapsułek powinno wystarczyć mi na miesiąc. I w tym momencie zgłupiałam. Z jego wypowiedzi wynikałoby, że powinnam zazywać dwie kapsułki dziennie a w instrukcji obługi wyraźnie napisane jest, żeby brać jedną. Dodam jeszcze, że kupiłam L-karnitynę Vitalmaxu, gdzie jedna kapsułka zawiera 1000 mg winianu L-karnityny, czyli ok. 680 mg czystej L-karnityny. Czy znajdzie się jakaś dobra duszyczka, która rozwieje moje wątpliwości?
Może się mylę, ale moim skromnym zdaniem 2 razy dziennie. A na pusty żołądek to poprostu przed posiłkiem (pół godz lub godzine)

Edytowane przez italiaanka
Czas edycji: 2008-03-13 o 16:27 Powód: Post pod postem - proszę używać "edycji" oraz opcji multicytowania!
Ania_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-15, 19:53   #8
Szoho
Raczkowanie
 
Avatar Szoho
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 80
GG do Szoho Send a message via Skype™ to Szoho
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

L-karnityna jest mało skutecznym suplementem, jej głównym zadaniem jest rozbijanie wielkich wolnych kwasów tłuszczowych na mniejsze części tak aby mogły przejśc przez błony kom. Do środka - do miejscowych "spalaczy" tak zwanych mitochondriów.

Łykać należy przed treningiem i ogolnie przed wysyłkiem.

I bardziej sie dziewczyny drogie skupiajcie na połaczniu paru dodatków pomagajacych redukować + l-karnityna
__________________
*www.pajacyk.pl - Zaaapraszamy
**Nie wiesz jak trenować? Jeść? Lub jakie Suplementy stosować? Napisz na Priv, z chęcią Pomogę.
***"...I pamiętaj, żałuj tylko tego, czego nie zrobiłeś,
bo wszystko może być ukryte właśnie w tej jednej szansie"
Szoho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-15, 22:03   #9
Sara1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 72
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

A ja kupiłam thermo fat burnera i dopiero po tym jak go brałam i cały dzien byłam nogach (od 6 - 19 sklep mięsny przed swietami ) zobaczyłam efekt Z wagi spadłam 3 kg i czuje bardziej wyrzezbione mięsnie , nóg i rąk , brzuszka tez jakby mniej. Biore go dalej i zobacze co dalej ,duzy wysiłek fizyczny sie skonczył jutro sniadanko wielkanocne , Aby utrzymac ten efekt postanowiłam cwiczyc na orbitreku 2 -3 razy w tyg po pół godz. A któras z was miała do czynienia z tym specyfikiem , czy to tez pic na wode i tylko to ze tak pracowałam dało efekt taki jaki dało Co myslicie o tym wspomagaczu.?
Sara1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-16, 17:13   #10
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

W okresie treningowym zalecane jest przyjmowanie ok. 1000-1500 mg L-karnityny dziennie: w dni treningowe w jednorazowo na 45-30 min. przed rozpoczęciem treningu, w dni nietreningowe - w dwóch dawkach na pusty żołądek pomiędzy posiłkami. Jeśli Twoje tabletki zawierają ok. 600 mg L-karnityny, to wychodzi, że powinnaś zażywać jednak dwie dziennie.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-30, 14:26   #11
nicki-chan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 1
Question Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

Ostatnio jak szukałam L-karnityny w płynie na allegro to przeczytałam, że najnowszym odkryciem jest, że do krwii dostaje się po 30 min, ale zaczyna działać po 4-5 godzinach. I bądź tu mądry i pisz wierszem jak to dziadostwo brać. Na pewno kupię w płynie, bo mam problemy z żołądkiem, ale nie wiem jaką dawkę i z jakiej firmy. Moze coś doradzicie
nicki-chan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-30, 15:54   #12
pingwin2
Zakorzenienie
 
Avatar pingwin2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 21 806
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

l-karnityna nie ma WPŁYWU NA SPALANIE TKANKI TLUSZCZOWEJ
ma wiele prozdrowotnych własciwości, ale nie odchudza
powinno sie brac 1000-1500 mg jednorazowo na 30 minut przed treningiem
__________________
Całkowite lekceważenie wszelkich zagrożeń sprawiało jakoś, że zagrożenia zniechęcały się, rezygnowały i znikały.Terry Pratchett
Doświadczenie jest szkołą, w której lekcje drogo kosztują


Fuksjowa Roma S. Pilewicz szuka nowego domu
Tous Rosa karmel i pomarańcz też szukają nowego domu




pingwin2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-04, 16:15   #13
Fifty50
Raczkowanie
 
Avatar Fifty50
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

Na temat skuteczność L-Karnityny przy odchudzaniu bądź nie nie będę dyskutował. Powiem natomiast, że działa ona dopiero po wysyceniu organizmu tym specyfikiem (czyli 4-6tyg. od początku kuracji).
Bierze się ją w dni treningowe 15ml pół godziny przed treningiem i w dni nietreningowe połowę tej dawki rano. Co do sugerowanej dziennej ilości mg to też różnie. Ja łykam codziennie 25ml L-30000 Vitalmaxa i jest ok. Ale ja duży facet jestem i codziennie trenuję

Pozdrawiam
__________________

Fifty50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 10:54   #14
Natalica
Raczkowanie
 
Avatar Natalica
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wawa
Wiadomości: 128
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

Ja też już wiem,że nic nie wiem z tego wszystkiego....ja ma L- karnityne 1200mg - i brałam w dni jak nie ćwiczyłam 2razy dzienni po 2 kapsułki przed posiłkami , a w inne przed areo 3 - 4 kapsułki....ale to chyba dużo za dużo z tego co tu jest napisane...poza tym rezulatatów narazie brak , można zmiejszyć te dawki ?
__________________
Natalica
Natalica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:34   #15
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

to ona odchudza czy nie?:P
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 18:55   #16
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

[1=6f478752bd2871e8cc7e642 01f2c815878556baf_60bff67 2628d8;7080815]to ona odchudza czy nie?:P[/QUOTE]Nie.
Przynajmniej /z tego, co wiem/ nigdy nie udoodniono jest skutecznosci w odchudzaniu.

No, chyba, ze na zasadzie placebo, ale to juz inna bajka
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-31, 21:29   #17
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 19 865
Dot.: L-karnityna-jak jej uzywac skutecznie?

o jako placebo fajnie by bylo a te takie preparaty HCB?
6f478752bd2871e8cc7e64201f2c815878556baf_60bff672628d8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:47.