Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-13, 14:42   #2911
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Czyli pierwsza kuracja się nie powiodła:-(

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 17:03   #2912
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Karolka1989 Pokaż wiadomość
Przy pierwszej kuracji wybrałam 123mg/kg w pół roku, teraz lekarka stwierdziła, że roziągniemy kurację w czasie, że takie są nowe wytyczne i powinno być to skuteczniejsze.
Taaa? Miód na me serce. Ja czytałam różne opinie, jedne że lepiej dłużej, inne że skuteczne są tylko wysokie dzienne dawki w krótkim czasie.
Ostatecznie zawierzyłam dermie.
Na razie jestem zachwycona, bo cerę mam w końcu od 10 lat normalną (blizny i przebarwienia - trudno). Co to będzie po odstawieniu izo...
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:18   #2913
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Tak,na to czekam że mi lekarz powie konkretnie co i ile ale przekonałam się nie raz że często lekarze wszystko sobie olewają:'(
Np ja od 12 lat łykam tabsy anty i zawsze lekarz pytał a jakie gani chcę? I tak jest sama sobą lekarzem i sobie wybieram tabletki które sama sobie dobieram obserwując własny organizm i chyba się przyzwyczaiłam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
kiepski to lekarz. raczej rzemieślnik w swoich fachu niż specjalista. radzę zmienić lekarza a również sposób antykoncepcji.

i branie Izo na własną rękę- świetny pomysł !!

myślisz, że leki to są cukierki ? ile chcesz, jakie chcesz i kiedy chcesz wtedy łykasz ? chyba trochę nie o to chodzi. lek jest trucizną ! tylko jego stosowanie w odpowiedniej, dostosowanej do potrzeb osoby dawce wywołuje działanie lecznicze. Organizm masz jeden i wątrobę też. a musi wystarczyć Ci na całe życie, to że teraz nie masz objawów ubocznych to nie znaczy że nie będzie ich miała za 10 czy 20 lat.
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 18:45   #2914
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

marcys ja też nie uważam,że branie Izo to dobry pomysł... tłumaczysz się tym,że nie chcesz już czekać a na koniec lutego masz wizytę u dermy- skoro decydujesz się na Izo to rozumiem,że męczysz się z trądzikiem już długo to co w tym przypadku miesiąc czy 2 zmienią? ale to Twoja decyzja,rób jak chcesz
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:15   #2915
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wiem wiem i rozumiem wasz pogląd i nie twierdzę że nie macie racji ale trochę szkoda mi teraz przerywać jak już zaczęłam zażywać,chyba że badania wyjdą kiepsko to wtedy co innego,najwyżej poradźe się rodzinnego
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:40   #2916
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Twoje zdrowie,zrujnujesz- Twoja sprawa, po prostu swoją opinię wyrażamy.
Jest jakaś kolejność- najpierw badania,później Izo.
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 19:48   #2917
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Twoje zdrowie,zrujnujesz- Twoja sprawa, po prostu swoją opinię wyrażamy.
Jest jakaś kolejność- najpierw badania,później Izo.

Dokładnie Nie ma co sie tak spieszyc, rozumiem cie, ze chcesz miec jak najszybciej ladna cere, ale to nie cukierki, mozesz potem tego zalowac
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 20:32   #2918
kokosowoczekoladowa
Raczkowanie
 
Avatar kokosowoczekoladowa
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: stok
Wiadomości: 437
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

a w ogóle skąd dostałaś tabletki ? przecież są na Rp. ?
__________________
Jeśli czegoś nie lubisz- ZMIEŃ TO. Jeśli nie możesz tego zmienić- ZMIEŃ SWOJE NASTAWIENIE.
Maya Angelon



kokosowoczekoladowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-13, 21:19   #2919
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wydaje mi się że jeszcze nie zdążyłam zażyć tyle żeby mi miało aż tak zaszkodzić,jak gorzej się poczuje to odstawie,zobaczę po badaniach a tabletki wypisze mi lekarz rodzinny po prostu

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 11:36   #2920
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej, ja jestem juz na końcu kuracji, proszki mam na ok miesiąc, lekarz wypisał mi kilka recept na raz bo wyniki miałam dobre, teraz moje pytanie- czy przed teoretycznie ostatnią wizyta muszę zrobić badania? Jak długo można brak aknenormin? Ja biorę od lipca 20mg (ważę 66 kg) a efekt na twarzy jest ale dla mnie niewystarczający.
Apropo paznokci- ja miaąłm długie i twarde a od ok 2 mies strasznie mi się rozdwajają, czy może mieć to związek z tabletkami?
Soczewki noszę codziennie, używam 2 razy dziennie kropelek, ale często łąpie mnie zapalenie spojówek.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 16:36   #2921
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Hej, ja jestem juz na końcu kuracji, proszki mam na ok miesiąc, lekarz wypisał mi kilka recept na raz bo wyniki miałam dobre, teraz moje pytanie- czy przed teoretycznie ostatnią wizyta muszę zrobić badania?
To już zależy od twojego lekarza, no i od ciebie oczywiście.
Moja derm wymaga badań co miesiąc, więc robię. Ale nie wiem czy będzie kazał zrobić po kuracji czy na przykład pół roku po zakończeniu, ale ja na pewno zrobię - dla własnego spokoju.

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Jak długo można brak aknenormin? Ja biorę od lipca 20mg (ważę 66 kg) a efekt na twarzy jest ale dla mnie niewystarczający.
Na końcu kuracji? Ja też tyle ważę, dawkę miałam większą, zaczęłam wcześniej, a jeszcze nie kończę.
Obliczę, ile wzięłaś.
Od lipca (licząc, że cały lipiec) do połowy stycznia po 20 mg wychodzi ok. 60 mg/kg. Wychodzi na to, że wybrałaś dopiero połowę całej dawki.

Nie wiem jak długo można brać izotretinoinę, ale z tego co pamiętam to niektóre dziewczyny na wątku brały długo (nawet ponad rok).

I co to znaczy, że efekt jest niewystarczający?

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Apropo paznokci- ja miaąłm długie i twarde a od ok 2 mies strasznie mi się rozdwajają, czy może mieć to związek z tabletkami?
Może. Mnie akurat zawsze się rozdwajały, ale teraz jest jeszcze gorzej wiem, że wiele osób na to narzeka.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-01-14 o 20:32
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-14, 19:18   #2922
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Miałam dzisiaj badania,morfologia,próby wątrobowe itp, większość ok jedynie cholesterol podwyższony 210 a max 200 i tróglicerydy 174 a norma to 150.Jutro idę do rodzinnego niech mi powie co mam dalej robić.najwyżej odstawię i zbije cholesterol.
A wy brałyście dalej retinole przy podwyższonych wynikach?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 20:35   #2923
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

marcys - i cholesterol i trójglicerydy zazwyczaj wzrastają wraz z trwaniem kuracji,więc zaczynać z przekroczonym to średnio,ale ja już się wypowiedziałam co do Twojej kuracji wcześniej...
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 20:38   #2924
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Miałam dzisiaj badania,morfologia,próby wątrobowe itp, większość ok jedynie cholesterol podwyższony 210 a max 200 i tróglicerydy 174 a norma to 150.Jutro idę do rodzinnego niech mi powie co mam dalej robić.najwyżej odstawię i zbije cholesterol.
A wy brałyście dalej retinole przy podwyższonych wynikach?
Retinoidy.

I tutaj niestety wychodzi to, że powinnaś była zrobić badania przed rozpoczęciem - zbiłabyś wysoki cholesterol (bo jest wysoki, nawet bardzo - ja miałam całkowity w okolicach 200, ale trójglicerydy zawsze w normie i mojej derm i tak bardzo się to nie podobało) i rozpoczęła kurację.
A tak to teraz ciężko coś radzić. Cholesterol masz znacząco za wysoki, ale przerywanie kuracji i rozpoczynanie co i rusz, to też nie najlepszy pomysł.

Jak wygląda twoja dieta? Sport? Istnieje opcja szybkiego zbicia cholesterolu u ciebie?

O braniu izo przy wysokim cholesterolu pisałyśmy jakąś stronę czy dwie temu.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:14   #2925
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ciężko ze sportem w zimie jak dla mnie,czytałam że siemie lniane pomaga zbić cholesterol,głównie błonnik jest pomocoy,zobaczę co się da zrobić może lekarka mi coś doradzi
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 21:52   #2926
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Na zbicie cholesterolu (sprawdzone) - od teraz:
1. dieta - zero! tłuszczy zwierzęcych, w zamian roślinne (margaryna benecol jest pomocna), zero cukru
2. sport - sorry, że zima, zresztą taka zima to nie zima, można pobiegać, pospacerować - jak masz lodowisko to np. łyżwy, basen, ale wiadomo, że to nie na co dzień, więc polecam choćby ćwiczenia z netu robione w domu
3. suplementy diety (ja brałam cynarex).

Weź się porządnie za ten cholesterol, zbijesz szybko (do miesiąca) i będzie dobrze.

Ze swojej strony nie będę szerzej komentować rozpoczęcia kuracji izotretinoiną bez rzeczowej konsultacji i badań, jestem w stanie zrozumieć jak trądzik utrudnia życie, więc określę twoją decyzję jedynie jako skrajnie nieodpowiedzialną, bez dalszych epitetów - postaraj się jednak jakoś z tego wybrnąć i wziąć się za obniżanie cholesterolu. Dzięki temu jest szansa, żebyś nie musiała odstawiać izo.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2014-01-14 o 21:57
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-14, 22:10   #2927
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej dziewczyny, możecie polecić dermatologa przepisującego izo, który przyjmuje w LUX MEDzie w Warszawie? Mam pakiet z pracy, więc warto skorzystać, a nie latać po prywatnych klinikach. Bardzo proszę o namiary
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 10:22   #2928
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka- ja chodze do takiej dermy, ktoa wypisała mi kilka recept od razu (prosze tego nie komentowac bo to moja sprawa), przynajmniej kasy nie wydałam na wizyty i badania, tak mi się wydaje że tyle mówiłą że trwa kuracja- ok pół roku, ja nie miałąm strasznego trądziku, raczej zaskórniki otwarte i zamknięte i mega tłusta cerę, może dlatego taka dawka i krótszy czas. Efekt niezadowalający- dalej musze używać fluidu i mam rozszerzone pory, efket jest bardzo duży ale nie jest super.
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 13:40   #2929
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Myślałam nad tymi swoimi wynikami badań i zaczęłam trochę szperać w necie odnośnie większego poziomu cholesterolu i tróglicerydów i podobno jak się zje dnia wcześniejszego porządną kolacje to wpływa na wyniki. A ja zapchałam się na obiad plackami ziemniaczanymi i dziabnęłam parę też na noc i może przez to wyszły mi takie wyniki badań?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-15, 14:14   #2930
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Myślałam nad tymi swoimi wynikami badań i zaczęłam trochę szperać w necie odnośnie większego poziomu cholesterolu i tróglicerydów i podobno jak się zje dnia wcześniejszego porządną kolacje to wpływa na wyniki. A ja zapchałam się na obiad plackami ziemniaczanymi i dziabnęłam parę też na noc i może przez to wyszły mi takie wyniki badań?
Możliwe, stres również może na to wpłynąć. Tak czy siak przy podwyższonych wynikach należy powtórzyć badania.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 16:02   #2931
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Byłam u swojej rodzinnej,stwierdziła że cholesterol i trójglicerydy nie są wcale wysokie-możnaby się martwić gdyby chol.- przekraczał 250 a trój 200 i stwierdziła że nic takiego się nie dzieje strasznego,bardziej ograniczyć tl.zwierzęce i będzie dobrze i źe kuracji nie musze przerywac.
Nie wiem sama i tak jeszcze za miesiąc przed wizyta u dermy zrobie badania aby sie upewnic

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 17:40   #2932
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beata_Batumi Pokaż wiadomość
Olka- ja chodze do takiej dermy, ktoa wypisała mi kilka recept od razu (prosze tego nie komentowac bo to moja sprawa), przynajmniej kasy nie wydałam na wizyty i badania, tak mi się wydaje że tyle mówiłą że trwa kuracja- ok pół roku, ja nie miałąm strasznego trądziku, raczej zaskórniki otwarte i zamknięte i mega tłusta cerę, może dlatego taka dawka i krótszy czas. Efekt niezadowalający- dalej musze używać fluidu i mam rozszerzone pory, efket jest bardzo duży ale nie jest super.
Ciężko odnieść mi się do rezultatów kuracji, bo ich nie widzę. Dla mnie to normalne, że mam nadal rozszerzone pory i muszę używać podkładu i korektora na blizny i przebarwienia (mineralnych, więc żaden tynk). Po prostu teraz prawie nic mi nie wyskakuje, a wcześniej potrafiło obsypać z dnia na dzień całą twarz jakimiś wielkimi gulami.
Skoro twój trądzik był lekki, to nie bardzo rozumiem sens kuracji - efekt rzeczywiście może cię nie satysfakcjonować w takim wypadku. Długo masz problemy z cerą? Może wystarczyłaby zmiana pielęgnacji, diety, czy uregulowanie hormonów (nie masz jakichś zaburzeń miesiączkowania)?

AHa. I standardowej kuracji nie liczy się na miesiące, tylko trzeba wybrać ok. 120 mg na kilogram masy ciała. W krótszym czy dłuższym czasie - rzecz podejścia. Ty natomiast wzięłaś ok. 60 mg/kg czyli połowę dawek.

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
A ja zapchałam się na obiad plackami ziemniaczanymi i dziabnęłam parę też na noc i może przez to wyszły mi takie wyniki badań?
Mogły.
Abstrahując od wyników badań (przed żadnymi się nie objada), to generalnie nie polecam placków ziemniaczanych podczas kuracji.

Wynik powyżej 200 jest wysoki, powinnaś mieć normalnie dużo niższy, na izo jeszcze skacze - może ci właśnie skoczyć ponad 250 i będzie problem.
Rób jak uważasz, ja radzę wcielić w życie moje rady odnośnie zbijania cholesterolu podane wyżej.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 17:50   #2933
b_domi
Raczkowanie
 
Avatar b_domi
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 216
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez leelee Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, możecie polecić dermatologa przepisującego izo, który przyjmuje w LUX MEDzie w Warszawie? Mam pakiet z pracy, więc warto skorzystać, a nie latać po prywatnych klinikach. Bardzo proszę o namiary
Ja mogę (na priv) podać Ci dwa nazwiska- w Marriocie i na Domaniewskiej, ale to nie są świetni lekarze, tylko po prostu tak jak piszesz, osoby przepisujące izotek- z którymi ja miałam do czynienia. Jeśli jesteś zainteresowana to napiszę Ci co i jak
b_domi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 18:06   #2934
Karolka1989
Raczkowanie
 
Avatar Karolka1989
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 81
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

W tym tygodniu zaczęły robić mi się zajady. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Karolka1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 19:01   #2935
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Karolka1989 Pokaż wiadomość
W tym tygodniu zaczęły robić mi się zajady. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
polecam grubą warstwę kremu NIVEA na noc Ja tak robię od początku i moje usta doprowadziłam do ładu, wyglądają tak, jak przed kuracją. Oczywiście w ciągu dnia używam pomadek etc. jednak krem nivea naprawdę pomaga,zasypiałam z zajadami, nie mogłam buzi otworzyć, przez kilka dni dawałam krem NIVEA i wszystko się ładnie zagoiło. Wcześniej dziewczyny pisały, że pomaga LIPS- maść na zajady
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 19:05   #2936
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Ciężko odnieść mi się do rezultatów kuracji, bo ich nie widzę. Dla mnie to normalne, że mam nadal rozszerzone pory i muszę używać podkładu i korektora na blizny i przebarwienia (mineralnych, więc żaden tynk). Po prostu teraz prawie nic mi nie wyskakuje, a wcześniej potrafiło obsypać z dnia na dzień całą twarz jakimiś wielkimi gulami.
Skoro twój trądzik był lekki, to nie bardzo rozumiem sens kuracji - efekt rzeczywiście może cię nie satysfakcjonować w takim wypadku. Długo masz problemy z cerą? Może wystarczyłaby zmiana pielęgnacji, diety, czy uregulowanie hormonów (nie masz jakichś zaburzeń miesiączkowania)?

AHa. I standardowej kuracji nie liczy się na miesiące, tylko trzeba wybrać ok. 120 mg na kilogram masy ciała. W krótszym czy dłuższym czasie - rzecz podejścia. Ty natomiast wzięłaś ok. 60 mg/kg czyli połowę dawek.



Mogły.
Abstrahując od wyników badań (przed żadnymi się nie objada), to generalnie nie polecam placków ziemniaczanych podczas kuracji.

Wynik powyżej 200 jest wysoki, powinnaś mieć normalnie dużo niższy, na izo jeszcze skacze - może ci właśnie skoczyć ponad 250 i będzie problem.
Rób jak uważasz, ja radzę wcielić w życie moje rady odnośnie zbijania cholesterolu podane wyżej.
Dzięki,postaram się zbić to cholerstwo
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-15, 21:30   #2937
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Dzięki,postaram się zbić to cholerstwo
Nie ma za co. Dasz radę. Zero tłustego (w sensie tłuszcze zwierzęce), przetworzonego, więcej ruchu i za miesiąc powinno być nieźle.


A ja zapytam na zaś - czy są tu dziewczyny, które po udanej kuracji usuwały głębokie blizny potrądzikowe? (wiem, że po 6 miesiącach) Możecie polecić coś skutecznego? Laser frakcyjny czy coś innego?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 10:15   #2938
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Olka- miałam mega tłusta cerę, teraz mam 29 lat a trądzik zaczął się w wieku dojrzewania i do tej pory nie dało się go wyleczyć, próbowałam już wszystkiego łącznie z jakąs medycyną alternatywną, diety, kosmetyki itp nawet kwasy nic nie dały... Zaczęłam chodzić do kosmetyczki i ona stwierdziłą ze cos jest nie tak bo po mies od oczyszczania wszystkie zaskórniki wróciły.... A w międzyczasie, w dorosłym juz życiu byłam 2 razy u dermatologa i usłyszałam, że mam "ładną cerę i później sie zestarzeje"
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 10:41   #2939
leelee
Raczkowanie
 
Avatar leelee
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 240
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez b_domi Pokaż wiadomość
Ja mogę (na priv) podać Ci dwa nazwiska- w Marriocie i na Domaniewskiej, ale to nie są świetni lekarze, tylko po prostu tak jak piszesz, osoby przepisujące izotek- z którymi ja miałam do czynienia. Jeśli jesteś zainteresowana to napiszę Ci co i jak
Byłabym wdzięczna za namiary do lekarza w Marriocie

---------- Dopisano o 11:41 ---------- Poprzedni post napisano o 11:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Karolka1989 Pokaż wiadomość
W tym tygodniu zaczęły robić mi się zajady. Macie jakieś sprawdzone sposoby?
Miałam kiedyś na zajady przepisaną maść przez dermatologa. Nazywa się Chlorchinaldin H. Ale niestety jest na receptę. Po dwóch dniach ani śladu po zajadach
leelee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-16, 13:38   #2940
Beata_Batumi
Zadomowienie
 
Avatar Beata_Batumi
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Konstancin- Jeziorna
Wiadomości: 1 873
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zajady czyli pękające kąciki? Mi derma poleciał clotrimazol za 2 zł (niby jest na grzyby ale mi pomógł po kilku posmarowaniach)
__________________


Lilianka już z nami!
http://www.suwaczki.com/tickers/ijpbjw4zsby4rlk8.png
Beata_Batumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:46.