Długie, przesuszone włosy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-04-06, 17:16   #1
tiranne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7

Długie, przesuszone włosy


Cześć!

Drogie Wizażanki,

Jestem tu nowa i chciałabym prosić Was o radę. Mam bardzo długie włosy (ponad 70 cm), ale też niestety bardzo przesuszone. Szukam sprawdzonych, zdrowych kosmetyków, ale kompletnie nie znam się na składach, a chciałabym, by kupione produkty naprawdę się sprawdziły i szybko przywróciły moje włoski do życia

Wszelkie rady, domowe sposoby, zabiegi, propozycje kosmetyków - mile widziane

Mam nadzieję, że dobrze mnie przyjmiecie. Pozdrawiam!
tiranne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 17:38   #2
ewalucja
Zakorzenienie
 
Avatar ewalucja
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Wiadomości: 5 482
GG do ewalucja
Dot.: Długie, przesuszone włosy

poczytaj forum pielęgnacyjne, tam jest skarbnica wiedzy już większość została opisana ja od siebie polecam olejowanie, maski z miodu
__________________
MOJE WŁOSY
MOJE PAZNOKCIE
INSTAGRAM
ewalucja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 17:39   #3
martyyn
Raczkowanie
 
Avatar martyyn
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 317
Dot.: Długie, przesuszone włosy

Cytat:
Napisane przez tiranne Pokaż wiadomość
Cześć!

Drogie Wizażanki,

Jestem tu nowa i chciałabym prosić Was o radę. Mam bardzo długie włosy (ponad 70 cm), ale też niestety bardzo przesuszone. Szukam sprawdzonych, zdrowych kosmetyków, ale kompletnie nie znam się na składach, a chciałabym, by kupione produkty naprawdę się sprawdziły i szybko przywróciły moje włoski do życia

Wszelkie rady, domowe sposoby, zabiegi, propozycje kosmetyków - mile widziane

Mam nadzieję, że dobrze mnie przyjmiecie. Pozdrawiam!
witamy witamy

pierwsze co mi przychodzi do głowy, to regularne olejowanie. ja używam oleju ze słodkich migdałów naprzemiennie z olejem kokosowym, który ponoć wyjątkowo dobrze się wchłania i nawilża. bardzo ważne jest dokładnie masowanie skóry głowy przy olejowaniu, i nie zapominanie o końcówkach. odkąd bardziej dbam o włosy, nie prostuję i nie farbuję, regularne olejowanie wydobyło z nich cuda.
__________________
Żona jednego małża.

Pani tłumacz na swoim.

Kierowca in progress
martyyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 17:56   #4
Puszyslawa
Rozeznanie
 
Avatar Puszyslawa
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 806
Dot.: Długie, przesuszone włosy

Wystarczy, że wejdziesz na jakikolwiek włosowy blog. Jeżeli nawet na tym jednym nie będzie wszystkiego, co Cię interesuje, to znajdziesz tam linki do kolejnych. Spis włosowych blogów: wlosomaniaczki-spis.blogspot.com
Puszyslawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 18:06   #5
tiranne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7
Dot.: Długie, przesuszone włosy

Dzięki, Dziewczyny! Zacznę od czytania włosowych blogów
tiranne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-04-06, 18:29   #6
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Długie, przesuszone włosy

Cytat:
Napisane przez martyyn Pokaż wiadomość
witamy witamy

pierwsze co mi przychodzi do głowy, to regularne olejowanie. ja używam oleju ze słodkich migdałów naprzemiennie z olejem kokosowym, który ponoć wyjątkowo dobrze się wchłania i nawilża. bardzo ważne jest dokładnie masowanie skóry głowy przy olejowaniu, i nie zapominanie o końcówkach. odkąd bardziej dbam o włosy, nie prostuję i nie farbuję, regularne olejowanie wydobyło z nich cuda.
Olej kokosowy dla wysokoporowatych włosów może nie być wskazany, a większość początkujących włosomaniaczek takie włosy posiada.
Bardzo dokładne masowanie skóry głowy nie dla wszystkich jest ważne podczas olejowania, dla wielu może się skończyć wypadaniem. Sama na skórę głowy nakładam tylko oleje do tego przeznaczone, mające składniki wpływające na cebulki, zwykłe oleje nakładam tylko na długość. Samo olejowanie też nie zawsze jest wystarczające, wiele osób miesza je z kremowaniem np Isaną oliwkową lub kakaową.
Autorko polecam przede wszystkim blog Anwen i Kascysko. Ale uzbrój się w cierpliwość, bo dobranie prawidłowej pielęgnacji do Twoich włosów, może trwać bardzo długo. Pamiętaj też, że potrzeby włosów się zmieniają m.in. jest to związane ze zmianą porowatości, czy pogodą za oknem. W związku z tym kosmetyki, które teraz będą się spisywać, za miesiąc lub dłużej mogą się przestać sprawdzać. No i na odwrót, co teraz Ci nie służy, za miesiąc może być hitem.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.