Seriale cz. V - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-04-13, 18:12   #181
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Tajemnice polskich morderstw- obejrzałam dwa odcinki i odpuściłam.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-14, 10:31   #182
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Karciany morderca- serial dokumentalny opowiadający o mordercy który mógł zostać złapany dużo wcześniej ale jak zawsze policja zawiodła.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-15, 18:37   #183
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Amerykański koszmar - dokument średni.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-16, 16:45   #184
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Seriale cz. V

"Fosse/Verdon" - bardzo przyjemnie się to ogląda. Nie wiem czemu wcześniej nie sięgnęłam po ten miniserial
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-16, 17:09   #185
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 135
Dot.: Seriale cz. V

Yellowstone - fantastyczny chociaż na początku ciężko mi było wbić się we fabułę.
hanecznikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-17, 21:47   #186
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 269
Dot.: Seriale cz. V

Parks and recreation - cudowne poczucie humoru. Szkoda, że zmierzam do końca...
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-18, 23:30   #187
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Seriale cz. V

"Próba niewinności" - 4-odcinkowy, brytyjski miniserial kryminalny z 2018 r. Ekranizacja powieści. Od początku domyślałam się, kto jest mordercą, ale oglądało się naprawdę przyjemnie, głównie dla aktorów i spokojnego klimatu angielskiego dworku.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-04-19, 16:54   #188
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Dalgliesh s.2 - serial bardzo dobry, polecam.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-21, 13:10   #189
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Zabić ból - dobry serial, dobra gra aktorska, serial opowiada o tym jak firma farmaceutyczna wprowadza swój lek do obrotu, jak za pomocą pieniędzy można kupić urzędników.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-22, 17:26   #190
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

A perfekt story - serial jest bardzo dobry, mówi o sile miłości i o tym by jej szukać na wet po stracie jednej miłości.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-22, 20:06   #191
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Seriale cz. V

Baby Reindeer (2024) - 7-odcinkowy miniserial poruszający problem stalkingu. Mega ciekawy, polecam każdemu, kto był po jednej lub drugiej stronie albo chce się przed tym ustrzec. Moim zdaniem dobrze pokazuje ten mechanizm.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-04-23, 18:02   #192
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Ty i Ja - dobry serial opowiada o miłości i strachu, polecam.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-24, 11:56   #193
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Baby Reindeer (2024) - 7-odcinkowy miniserial poruszający problem stalkingu. Mega ciekawy, polecam każdemu, kto był po jednej lub drugiej stronie albo chce się przed tym ustrzec. Moim zdaniem dobrze pokazuje ten mechanizm.
Jestem po pierwszym odcinku i bardzo dobrze się ogląda.
Ciekawe jest to, że ten facet gra tę rolę. Może to dla niego jakaś forma terapii, albo ma tak ogromny dystans do całej sytuacji. No i ciekawe na ile cała historia jest rzeczywiście wierna prawdziwym wydarzeniom.
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-24, 16:50   #194
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Ekspatki - serial bardzo mi sie podobał, dobra gra aktorska, polecam.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-24, 22:05   #195
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Jestem po pierwszym odcinku i bardzo dobrze się ogląda.
Ciekawe jest to, że ten facet gra tę rolę. Może to dla niego jakaś forma terapii, albo ma tak ogromny dystans do całej sytuacji. No i ciekawe na ile cała historia jest rzeczywiście wierna prawdziwym wydarzeniom.
Tak... Ogólnie, powiem Ci, że przy pierwszych odcinkach podchodziłam z rezerwą do "prawdziwości" tego serialu. Miałam wrażenie, że temat stalkingu został w tym serialu spłycony. Poza tym w pierwszych odcinkach pojawiają się też inne wątki, które mnie nie dotyczą, więc tym bardziej oglądałam to jako ciekawostkę. Byłam ciekawa, jak to się skończy, fascynująco słuchało mi się prawdziwej, brytyjskiej angielszczyzny - ale to tyle. Takie "meh, whatever".

Ale powiem Ci, że jest w tym serialu moment (którego nie potrafię dokładnie określić), kiedy realnie przestajesz mieć wątpliwości, że oglądasz szczerą prawdę. Co najciekawsze (i najgorsze ), ja się w którymś momencie złapałam na pomyśleniu, że to jest prawda o mnie... Dosłownie, mimo że kompletnie nie identyfikuję się z głównym bohaterem, to Jezus Maria... mechanizmy psychologiczne, o których jest ten serial, są pokazane na miliard razy prawdziwie.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-24, 22:41   #196
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Tak... Ogólnie, powiem Ci, że przy pierwszych odcinkach podchodziłam z rezerwą do "prawdziwości" tego serialu. Miałam wrażenie, że temat stalkingu został w tym serialu spłycony. Poza tym w pierwszych odcinkach pojawiają się też inne wątki, które mnie nie dotyczą, więc tym bardziej oglądałam to jako ciekawostkę. Byłam ciekawa, jak to się skończy, fascynująco słuchało mi się prawdziwej, brytyjskiej angielszczyzny - ale to tyle. Takie "meh, whatever".

Ale powiem Ci, że jest w tym serialu moment (którego nie potrafię dokładnie określić), kiedy realnie przestajesz mieć wątpliwości, że oglądasz szczerą prawdę. Co najciekawsze (i najgorsze ), ja się w którymś momencie złapałam na pomyśleniu, że to jest prawda o mnie... Dosłownie, mimo że kompletnie nie identyfikuję się z głównym bohaterem, to Jezus Maria... mechanizmy psychologiczne, o których jest ten serial, są pokazane na miliard razy prawdziwie.
Tak, pod kątem psychologicznym ten serial jest znakomity, szczególnie w przypadku nie tyle głównej bohaterki, co głównego bohatera. Można by o tym długo rozmawiać. Mnie jego zachowanie cały czas drażniło i byłam na niego wiele razy wkurzona, ale człowiek nigdy nie wie jak naprawdę by się zachował w danej sytuacji, dopóki jej nie doświadczy. Ten serial nie zostanie moim ulubionym, ale uważam, że warto go obejrzeć. No i aktorsko jest świetny.
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-25, 18:58   #197
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Seriale cz. V

Mi też się mega podobał Reniferek, macie rację że świetnie pokazuje co przechodzi bohater i w jak trudnej jest sytuacji. Mam nadzieję że w prawdziwym życiu zaznał spokoju


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 00:41   #198
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Seriale cz. V

No właśnie ja też się z Wami zgadzam, Woven_by_wind i pempek Ten serial to taki insight w przeżycia psychiczne głównego bohatera, że nawet jeśli nie miało się podobnych doświadczeń i jest się inną osobą, można niesamowicie dobrze go zrozumieć.
Mnie na przykład mega krindżowało poczucie humoru głównego bohatera. Nie mogłam patrzeć na jego występy Aż w którymś momencie serialu nagle "załapałam", dlaczego takie były i dlaczego ten bohater je robił. Ogólnie cały ten serial to był dla mnie niesamowity krindż, tyle że pokazany z taką głębią psychologiczną, że totalnie się w niego wczułam.

UWAGA SPOILER:
Pisząc wprost, to dla mnie zaskakująco prawdziwy był wątek dochodzenia głównego bohatera do świadomości jego orientacji seksualnej i motyw gwałtu... Mam znajomych LGBTQ+, ale naprawdę dopiero ten serial pozwolił mi głęboko zrozumieć ich i drogę, którą przeszli. Dlatego aż tak mnie wzruszył chyba, był niesamowicie prawdziwy.
KONIEC SPOILERA

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2024-04-26 o 00:43
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 10:27   #199
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Seriale cz. V

A mnie znowu uderzyło jak dobrze pokazane zostało w jaki sposób wydarzenia z przeszłości mogą mieć wpływ na dalsze życie i potrzeby... Jak mimowolnie wracał do poznanych schematów i jak potrzebne mu było poczucie bycia ofiarą i jednocześnie bycia osobą, która dla oprawcy jest ważna. Taka potrzeba bycia w centrum uwagi kogoś, nawet jeśli ten ktoś cię krzywdzi...
No mocny, trudny ale i wartościowy serial.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-04-26, 10:55   #200
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Seriale cz. V

Dla mnie bardzo ciekawy był fakt, że głównemu bohaterowi w jakimś stopniu podobało się to, co miało miejsce i ewidentnie schlebiało, co jest bardzo ciekawą obserwacją i fajnie to zostało pokazane, że nie wszystko w życiu jest zero-jedynkowe i ludzie różnie reagują na dane sytuacje, w zależności od swojego doświadczenia życiowego, także emocjonalnego.
Przypomniał mi się film "Elle" z Isabelle Huppert, w którym został pokazany podobny mechanizm.
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 13:10   #201
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
A mnie znowu uderzyło jak dobrze pokazane zostało w jaki sposób wydarzenia z przeszłości mogą mieć wpływ na dalsze życie i potrzeby... Jak mimowolnie wracał do poznanych schematów i jak potrzebne mu było poczucie bycia ofiarą i jednocześnie bycia osobą, która dla oprawcy jest ważna. Taka potrzeba bycia w centrum uwagi kogoś, nawet jeśli ten ktoś cię krzywdzi...
No mocny, trudny ale i wartościowy serial.
Ojejku, takkkk... To było mocne. Bardzo złożone i pokomplikowane. Zdecydowanie to był też dla mnie jeden z najbardziej fascynujących elementów tego serialu

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez woven_by_wind Pokaż wiadomość
Dla mnie bardzo ciekawy był fakt, że głównemu bohaterowi w jakimś stopniu podobało się to, co miało miejsce i ewidentnie schlebiało, co jest bardzo ciekawą obserwacją i fajnie to zostało pokazane, że nie wszystko w życiu jest zero-jedynkowe i ludzie różnie reagują na dane sytuacje, w zależności od swojego doświadczenia życiowego, także emocjonalnego.
Przypomniał mi się film "Elle" z Isabelle Huppert, w którym został pokazany podobny mechanizm.
Ogromnie Ci dziękuję, że wspomniałaś o "Elle" Koniecznie muszę obejrzeć. Nawet dosłownie przed sekundą chciałam napisać, że nie znam chyba żadnego innego filmu ani serialu, który pokazywałby takie aspekty ludzkiej psychiki jak "Reniferek". A tu proszę, świetnie mi podpowiedziałaś. Jeszcze raz dziękuję!
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 13:34   #202
woven_by_wind
Zakorzenienie
 
Avatar woven_by_wind
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Everywhere
Wiadomości: 8 146
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Ogromnie Ci dziękuję, że wspomniałaś o "Elle" Koniecznie muszę obejrzeć. Nawet dosłownie przed sekundą chciałam napisać, że nie znam chyba żadnego innego filmu ani serialu, który pokazywałby takie aspekty ludzkiej psychiki jak "Reniferek". A tu proszę, świetnie mi podpowiedziałaś. Jeszcze raz dziękuję!
Polecam. Mocny i niełatwy w odbiorze film, ale myślę, że warto się z nim zmierzyć
woven_by_wind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 14:23   #203
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 135
Dot.: Seriale cz. V

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Ojejku, takkkk... To było mocne. Bardzo złożone i pokomplikowane. Zdecydowanie to był też dla mnie jeden z najbardziej fascynujących elementów tego serialu

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------



Ogromnie Ci dziękuję, że wspomniałaś o "Elle" Koniecznie muszę obejrzeć. Nawet dosłownie przed sekundą chciałam napisać, że nie znam chyba żadnego innego filmu ani serialu, który pokazywałby takie aspekty ludzkiej psychiki jak "Reniferek". A tu proszę, świetnie mi podpowiedziałaś. Jeszcze raz dziękuję!
Mnie też to totalnie kupiło, więc chyba wiem co będzie oglądane
hanecznikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 18:57   #204
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Nienawidzę świąt s. 2 - kobitka jest w ogóle niezdecydowana, nie wiem czemu taka jest, jej perypetie do pewnego momentu sa zabawne ale do czasu.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:30   #205
katte25
Zakorzenienie
 
Avatar katte25
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 8 769
Dot.: Seriale cz. V

Kto zabił Pamelę Maurer - serial dokumentarny który opowiada o zbrodni która mogła się nie wydarzyć gdyby policja wcześniej zaczęła działać.
__________________
Facet jest jak strumyk: miło popatrzeć, ale trzeba pamiętać, że nie każdy jest odpowiednio bystry
katte25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-27 19:30:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.