moja cera zwariowała! - pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-03, 14:17   #1
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123

moja cera zwariowała! - pomocy!


Hej, coś się ostatnio brzydkiego porobiło z moją cerą, jakieś brzydactwa mi wyskakują, grudki, zaskórniki itp. Mam wrażenie, że wszystko zaczęło się od żelu do mycia twarzy Toleriane LRP - najpierw strasznie wysuszył mi cerę (przetłuszczającą się), a potem pojawiały się "niespodzianki", zmieniłam żel na clearasil, do tego dermatolog przepisała mi isotrexin, ale mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Czy te żele mogą powodować wzmożone przetłuszczanie skóry, a co za tym idzie, zapychanie porów i większy wysyp?
No i druga sprawa - czy isotrexin gryzie się w jakiś sposób z samoopalaczem?? Nie znoszę bladej twarzy, a wszystkie dotychczas używane pudry brązujące mnie uczuliły
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 23:47   #2
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

A moze to samoopalacz jest przyczyna ?? Ja nie moge uzywac ani samoopalacza ani kremu brazujacego bo zapychaja mi pory, a przetestowalam juz wiele i po kazdym mialam niemile niespodzianki
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 07:49   #3
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

Nie sądzę, samoopalacza używam od 2 lat (z przerwą latem) i dotychczas raczej byłam zadowolona z mojej cery. Problemy pojawiły się jakieś 2 miesiące temu, w czasie kiedy samoopalacza nie używałam.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 21:02   #4
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

ja bardzo zle wspominam zel clerasil i po nim zauwazylam, ze wylazilo mi wszystko . nie moglam sobie z tym w ogole poradzic. odradzam stosowanie takich zeli. najlepiej kupic jakis dobry zel do mycia twarzy w aptece. co do izotrexinu to ja mam podobny specyfik - izotrex. na poczatku po nim bylo tragicznie (ponad 3 tygodnie), ale potem skora zaczela sie troszke poprawiac. wlasnie zaraz ide umyc twarz zelem, posmaruje sie izotrexem, a potem na to kremik nawilzajacy. co do izotrexinu to smaruj buzke naprawde cieniutka warstewka i nawilzaj ja .

pzdr ania
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 07:54   #5
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

Żel Toleriane (podobno do cery wrażliwej) kupiłam w aptece i nie byłam do końca zadowolona z niego - co prawda bardzo dobrze oczyszczał, ale strasznie wysuszał skórę. Bardzo mnie to zaskoczyło, bo nigdy żele do mycia nie przesuszały mi cery. Teraz podchodzę z dystansem nawet do aptecznych kosmetyków. A co do nawilżania, to też mam problem, bo większość kremów mnie uczula i zapycha pory. Ostatnio używam kremiku Ziaja "100% pielęgnacji", ale nie wiem czy jest to dobry "nawilżacz". Boję się jednak eksperymentować z nowymi kremami, bo to najczęściej źle się kończy i potem długo leczę buzię.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 08:21   #6
MigdalEder
Raczkowanie
 
Avatar MigdalEder
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 143
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

Jeśli wysuszysz skórę, to produkuje ona więcej tłuszczu, a to powoduje, że powstaje więcej zaskórników. Ale też może coś innego wpłynęło na stan skóry.
Do mycia z niewysuszających:
- dermoklar (20 zł w aptece - myłam nim przez 2 lata buźkę i był ok)
- tin tin ziaja (ok 7zł) żadna rewelacja, ale na pewno nie wysusza
- norel dermosystem20 (ok 16-20 zł) nie zauważyłam by wysuszał, choć ma parę brzydkich składników
- pianka plantacea (ok 20 zł) - niestety nie miałam okazji spróbować, bo nie mogę nigdzie dostać, ale ludzie bardzo bardzo sobie ją chwalą.
Możesz też myć buzię płatkami owsianymi - osobiście u mnie to niewypał, ale też wiele osób sobie to chwali. Płatki, żeby afekt był lepszy możesz zalewać rumiankiem. To nie powinno wysuszać.
Może ten Twój żel miał za dużo detergentów i dlatego wysuszał (nie znam składu). Większość żeli ma dużo detergentów i konserwantów a co za tym idzie - mocno wysuszają.
MigdalEder jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 09:29   #7
indiego
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 254
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

droga monic!!!


oczywiscie jesli chodzi o samooopalacz to mozliwe ze zaczal on cie uczulac jednak nie wiem jaki charakter maja twoje zmiany na buzi wiec trudno to ocenic, w kazdym badz razie nie powinnas stosowac go do czasu unormowania stanu skory na buzi, jedyny samoopalacz wskazany do skory wrazliwej bezpieczny i jednoczesnie nawilzajacy to AUTOHELIOS


co do zeli myjacych to faktycznie jesli masz cere tlusta to jest ona podatna na produkcje nadmiaru sebum i do zmian zapalnych dlatego zele lekko przesuszaja skore usuwajac nadmiary loju wazne jest aby po umyciu takim prparatem skore odpowiednio nawilzyc krem z tej samej serii, polecam serie iwostin effaclar normaderm do wyboru,

seria clerasil nie jest dobrze tolerowana przez osoby z tradzikiem ze wzgledu na sklad, efekt czasem jest ale krotkotrwaly!!!


pozdrawiam

Edytowane przez indiego
Czas edycji: 2005-10-05 o 17:09
indiego jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-05, 09:53   #8
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

Najlepiej jest odstawić agresywne żele do mycia twarzy. Wiem co mówię, bo miałam kilka lat temu podobny problem. Dla cery tłustej, z wypryskami wcale nie są dobre żele wysuszające i im podobne. Cera trądzikowa, to cera bardzo wrażliwa. Radzę przerzucić się na kosmetyki myjące właśnie do takiej cery. I nawilżać, nawilżać, nawilżac.
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 06:54   #9
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

ja polecam kremy nawilzajace z serii SVR - xerial (mozna sobie dobrac dla siebie odp. kremik z odp. stezeniem mocznika).
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 11:29   #10
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: moja cera zwariowała! - pomocy!

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Chyba mam zbyt słabo nawilżający krem. Obawiam się też, że za wygląd cery odpowiadają również moje zwariowane hormony, a nieodpowiednie kosmetyki tylko "dolewają oliwy do ognia".
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:13.