Zapychające składniki w kosmetykach - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 08:04   #61
ikets
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar ikets
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 222
Dot.: Trochę pytań - proszę o pomoc.

Ja jestem w stanie odpowiedziec (i to po czesci!) tylko na ostatnie pytanie
Podkład kompaktowy to taki który jest jakby 2in1 lub 3in1 - czyli baza, podkład,puder.
+ Dobry dla kobitek nie lubiących tracic czasu
- Wychodzi na to ze jest droższy i mniej wydajny
? o trwałości zależy juz sam produkt

Czy jest dobry dla cery mieszanej i wrażliwej ? Na rynku jest masa tego typu produktów, na szczęscie, bo każdej z nas sie cos nalezy ale masa jest tych "do kazdego ypu cery".

przykładowe:
CHANEL DOUBLE PERFECTION COMPACT
PUDER LANCOME MAQUICAKE
SHISEIDO COMPACT
PUDER TERRACOTTA GUERLAIN

jest tez tego masa ze srednich półek

poszukaj na Allegro i w KWC

Pozdrawiam i ponizej zdjęcie przykładowego kompaktu - wszystkie wyglądaja podobnie
ikets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 08:18   #62
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: Trochę pytań - proszę o pomoc.

1. Chodzi mi o te składniki zapychające. Skopiowałam taka tabelkę, która ktos tu gdzies podawal i mam zamiar ją dokładnie przestudiować. Ale np. wyczytałam żeby unikać glikolu propylenowego albo sodium laureth sulfate, albo parrafinum liqiudum, a po przeanalizowaniu większości kosmetyków jakie mam stwierdzam, że praktycznie wszystkie maja te składniki. Czyli, ze co? wyrzucić? to one powoduja moje problemy? Czy Wy kupując kosmetyk dokładnie go analizujecie pod względem składu?

Składniki wymienione w tabelce komedogenności są składnikami POTENCJALNIE zapychającymi, tj. nie znaczy, że wszystkie muszą tak działać na daną osobę. Ergo: metodą prób i błędów musisz dojść, co zapycha akurat Ciebie. Jednego pozapycha paraffinum liquidum, a kogo innego nie. Kosetyków, któe nie mają składników potencjalnie zapychających, ptraktycznie na rynku nie ma.

2. I teraz - dajmy na to że chcę uzywać kremu z wysokim filtrem i jednoczesnie emulsji matującej Iwostinu..........czy mogę zastosować je razem? w jakiej kolejności? albo np. krem - bloker i krem na naczynka, a na to wszystko jeszcze korektor+ewentualnie podkąłd, puder; mozna?

Najpierw emulsja matująca, potem bloker. W żadnym razie nie odwrotnie. Właściwie krem z wysokim filtrem powinno się stosować na samym końcu, w praktyce jest to trudne, bowiem, jak wiadomo, większość kobiet się maluje. Prawda zaś jest taka, że gros kosmetyków kładzionych na bloker może osłabiać jego działanie (szczególnie nie lubią się filtry w podkładach z filtrami w blokerach). Najlepiej byłoby więc nakładać tylko bloker a na niego tylko odrobinę pudru, a najlepiej mąkę ziemniaczaną, bo pudry też czasem osłabiają działanie blokera. Nie ma na to złotego środka, bo nie da się przewidzieć, na ile dany podkład wchodzi w inerakcję z blokerem. Żeby ochronić się dobrze można: zrezygnować w ogóle z podkładu i pudru, a ten ostatni zastąpić mąką ziemniaczaną. Można zakupić bloker tonujący, co jest dobrym wyjściem, ale trudno spotkać taki, który nadawałby się dobrze do każdej cery, tak jak jeden kolor podkładu nie pasuje wszystkim kobietom. Musisz sama ewentualnie wybrać. Najmniej polecam Cim SVR 50 B, gdyż zawiera tylko filtry mineralne. Bioderma jest kolorystycznie odpowiednia dla mulatki, a SVR 100B z kolei jest jaśniutkie ale wyraźnie wpada w róż. Wybó należy do Ciebie.

3. Jakie sa dobre kosmetyki zwężające pory? jak je zwęzić? czy jesli specjalny preparat, to kiedy go używać? jako trzeci do tych wszystkich wymienionych wczesniej?

Zwęzić pory można doraźnie przy pomocy maseczek, np. z glinki lub błota z Morza Martwego, lub też Ziemi Wulkanicznej. Efekt dłuższy (co nie znaczy, że na zawsze), można osiągnąć przy pomocy kuracji z kwasami BHA. Na polskim rynku jest ich niewiele. Przykładem takiego kosemtyku jest np. Effaclar K firmy La Roche Posay, lub Clear Pore Treatment. Oba mają swoje wady, ale generalnie działają. Takie preparaty nakłada się na noc, obowiązkowo stoując na dzień wysokie filtry. O działaniu kwasów BHA i zasadach ich stosowania przeczytasz w artykule Basi Kwiatkowskiej w dziale Biochemia Urody na głównej stronie Wizażu.


4. Co to jest podkład kompaktowy? jak go poznać? czy nadaje się do cery mieszanej, naczynkowej i wrażliwej, skłonnej do wyprysków? jak jest róznica między nim a takim z tubki?? no i jak nakładać taki kompaktowy?

Tutaj niewiele Ci pomogę. Miałam kiedyś jeden, ale zupełnie mi nie pasował i się zniechęciłam. Przejrzyj KWC, tam dziewczyny sporo takich produktów recenzowały.


Pozdrawiam serdecznie dociekliwą Wizażankę.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 08:25   #63
AdaD
Raczkowanie
 
Avatar AdaD
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 190
GG do AdaD
Dot.: Trochę pytań - proszę o pomoc.

polecam również przeczytanie strony biochemiaurody.com , tam dopiero oczu nie oderwiesz
na pewno znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania, przeczytaj przede wszystkim forum phpbbserver.com/phpbb/index.php?mforum=biochemi aurody
, i skorzystaj z wyszukiwarki, chociaz warto przeczytac wszystko
i ostrzegam, to uzależnia

Edytowane przez AdaD
Czas edycji: 2013-06-27 o 10:34
AdaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-06, 15:01   #64
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
czy mica zatyka pory??

Od dłuższego czasu szukam idealnego pudru brązującego, ale wszystkie, których dotąd próbowałam używać powodują u mnie wysyp niespodzianek. We wszystkich tych pudrach jest składnik mica - czy to on może zatykać pory? A może inne składniki? Najgorzej było po pudrze Inglota o następującym składzie: Talc, Mica, Zinc Stearate, Polydimethylsiloxane, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Lauroyl Lysine, Isopropylparaben, Isobutylparaben, Butylparaben, Vitamin E, Fragrance, [+/-]CI 77007, CI 77491, CI 77492, CI 77499. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-07, 07:56   #65
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: czy mica zatyka pory??

nikt nie wie?
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 13:24   #66
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: czy mica zatyka pory??

Witam!
Trudno powiedzieć co może zatykać pory u Ciebie.Różne skóry reagują różnie na skłądniki zawarte w pudrach.Mikka ma właściwości rozświetlające.Czy masz cerę tłustą?skłonność do rozszerzonych porów jest czasami dziedziczna,więc takie szpareczki w skórze mogą wchłaniać kosmetyk.Zatkane pory mogą być przyczyną złego demakijażu lub najprościej w świecie zbyt cięzką konsystencją pudru lub zbyt dużąi lością konserwantów w nim zawartch.Odpisz prosze jaki masz rodzaj cery.Pomogę wtedy w pielęgnacji ,aby jak najbardziej zniwelować Twoj problem.Pory bardzo często zatyka parafina, o której nie za bardzo chcą pisać producenci pudrów.Pozdrawiam!
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 16:18   #67
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: czy mica zatyka pory??

Moim zdaniem to chyba raczej talc zatyka pory- przynajmniej ten składnik występował we wszystkich podkładach króre powodowały zapychanie moich porów. Mica raczej nie powinna zatykać- wg mojego rozumowania , bo jesli ma rozświetlać, to pozostaje na powierzchni skóry, a zatyka pory to, co skóra wchłania, a jakby wchłaniała micę (a to chyba niemozliwe- cząsteczki są raczej za duże), to jaki byłby sens użycia tego składnika?
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-10, 17:06   #68
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: czy mica zatyka pory??

Oczywiście każda skóra reaguje inaczej ale moim zdaniem ani mica ani talk raczej nie powinny zatykać (talk występuje jednak we większości pudrów ze względu na jego dobre właściwości absorbcyjne, z beztalkowych znam tylko sypki puder Loreala). Moim zdaniem większym winowajcą może tu być dwutlenek tytanu - ten składnik zatyka sporo osób. Podejrzane są też trójglicerydy.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 19:19   #69
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: czy mica zatyka pory??

Tak jak już wspomniałam różne składniki mogą





zatykać pory..2 razy w miesiącu radzę oczyszczać twarz u kosmetyczki.Sama w domu zaś dbaj o dokładny demakijaż.Ważne jest też używanie masek sciągających pory.Pozdrawiam!
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 11:42   #70
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: czy mica zatyka pory??

Z tą moją cerą to naprawdę mam problem i nie wiem jak ją traktować. Przede wszystkim jest wrażliwa, jak cokolwiek na niej dotknę, to ślad pozostaje na długo, długo... Większość kosmetyków (fluidy, kremy, pudry) sieje spustoszenie na mojej skórze, co rusz wyłazi coś nowego. Jak chcę zmieniać kosmetyki, muszę robić to pojedynczo, żebym potem wiedziała, czego moja skóra nie toleruje. Często robię próbę tylko na czole (np. przez tydzień), nie mam odwagi próbować nowych kosmetyków na całej buzi, bo strasznie długo leczę to, czego się nabawię. Poza tym mam rozszerzone pory, widać zaskórniki, tworzą się grudki (nawet ropne). Najszybciej przetłuszcza mi się strefa T - wszystko wskazuje na to, że mam cerę mieszaną i do takiej cery używam kosmetyków (żel do mycia, tonik, krem, podkład). Co do składników kosmetyków, to trochę na ten temat już czytałam i unikam kosmetyków z parafiną (oliwka z parafiną tak pozatykała mi pory na plecach, że leczę je już kilka miesięcy), talc mi nie szkodzi, staram się unikać kosmetyków z trójglicerydami. Dużą wagę przywiązuję do oszyszczania twarzy, czasem wydaje mi się, że jestem zbyt "sterylna", więc nie sądzę, żeby zatykały mi pory resztki makijażu (który i tak jest dość ubogi). Ostatnio moja skóra wariuje - i jak to pisałam już w innym wątku - zbiegło się to z czasem, kiedy zaczęłam używać żelu do mycia Toleriane LRP. Strasznie wysuszył mi skórę i choć dość szybko z niego zrezygnowałam, jakoś nie mogę doprowadzić cery do porządku. A może winowajcą w ogóle nie są kosmetyki a przyczyna tkwi w hormonach?
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-12, 18:07   #71
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: czy mica zatyka pory??

Witaj!
Jeśli Twoja cera jest wrażliwa to reaguje negatywnie na czynniki zewnętrzne ,prawda?Jak już wspomniałaś czasami piecze, jest podrażniona i "ściągnięta".Skóra wrażliwa najczęściej jest związana ze skórą suchą jednak może się"dopiąć" do każdej cery niestety.Na skórkę wrażliwą degradująco wpływa stres.Niewłaściwie pielęgnowana skóra sucha staje się szybko cerą starczą.Już około 20 roku życia można zauważyć pierwsze zmarszczki!Wpływ na skórę suchą i wrażliwą(lub ich połączenie) ma rónież pora roku.Czynniki ze środowiska załamywują barierę ochronną skóry( płaszcz lipidowy) i zanik wody.Problem cery suchej to trudność w produkcji odpowiedniej ilości tłuszczów przez skórę włąściwą.Błędem w pielęgnacji jest dostarczanie jej wody ,odpowiedniego nawilżenia ,odżywienia(...)tylko z zewnątrz!Radziłabym więc włączyć również w pielęgnację witaminy a+e+c w kapsułkach.Jeśli na policzkach nie ma rozszerzonych naczyń krowionośnych możesz raz na jakiś czas zrobić "parówkę"i zaaplikować na policzkach (na suchych i wrażliwych partiach tearzy)zawartość kapsułki z witaminami.Na uwodnienie skóry suchej mają wpływ ceramidy, kwas hialuronowy , mukopolisachardy i jak już wspomniałąm wcześniej -witaminy.powinnaś zainwestować w krem który odżywi, dotleni i nawilży cerę.U kosmetyczki możesz poddać się zabiegom lipotermicznym( cenne lipidy wprowadzone do skóry).Doskonale dotleniają skórę algi morskie.Ważne są też maski o właściwościach jakie podałam .Powinnaś pamiętać ,że suchą skórę zmywa się mleczkiem, tłusą zaś żelem.Na początku podałam Ci żel ,bo nie wiedziałam do końca czy na całej twarzy masz tłustą skóręAle to że żelem to podtrzymuję
Zalecenia dla cery suchej-wrażliwej:
demakijaż mleczkiem kosmetycznym
tonizowanie tonikiem przeznaczonym do suchej i wrazliwje skory
nakladanie zelu pielęgnacyjnego pod oczy
aplikowanie emulsji pielęgnacyjnej na twarz i szyję
aplikowanie kremu pielęgnacyjo-regenerującego na twarz
nakładanie nawilżacza o przedłużonej skuteczności
oczhrona skóry przed UVA UVB w okresie letnim i zimowym(przez cały rok najlepiej)
ochrona cery w mrozie i wietrze w okresie zimowym.

teraz zalecenie dla cery tłustej
demakijaż zelami antybakteryjnymi
tonizowanie odpowiednim tonikiem
lekka emulsja nawilżająca strefę T(bo tłusta też pragnie nawilżania)
kremy z filtrami w okresie letnim

Jeśli czegoś nie dopisałam a masz wątpliwości to proszę pytaj.Jak będę mogła odpowiem na Twoje pytania.
Pozdrawiam!
Emilia Bojke
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 10:13   #72
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: czy mica zatyka pory??

I tu właśnie mam problem z określeniem rodzaju cery, bo niby tłusta, a jednak czasem czuję, że jest ściągnięta, niby wrażliwa (szczególnie na kosmetyki), a nie reaguje źle ma warunki atmosferyczne, nie mam też rozszerzonych naczynek. Do tego dochodzą alergie i trądzik (chyba już nie młodzieńczy, bo skończyłam 27 lat). Kompletne wariactwo! Dziękuję za wskazówki czym pielęgnować cerę, ale jest tak dużo kosmetyków, których moja skóra nie toleruje, że nie jestem w stanie tego wszystkiego używać (mleczka powodują wysyp, toniki też nie wszystkie mi "leżą", a ten, którego używałam dotychczas wycofano z produkcji, z kremami jest największy problem - używam takiego, który jest w miarę tolerowany, a nie nie ze względu na super właściwości nawilżające czy odżywcze). Najgorsze jest to, że w poszukiwaniu idealnych kosmetyków nadal muszę stosować metodę prób i błędów, bo nikt nie podsunie mi gotowego zestawu i zagwarantuje, że będzie mi pasował.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 13:47   #73
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: czy mica zatyka pory??

Witaj!
jeśli masz 27 lat i trądzik( zwłaszcza wypryski ropne)powinnaś udać się do dermatologa.Tak przez internet ,bez dokładnego badania skóry trudno jest podsunąć odpowiednie preparaty.I masz rację -mogą wcale nie być dobre dla Ciebie...Kosmetyczka nie będzie ruszać zmian rospnych,więc skonsultuj stan swojej skóry z lekarzem.Może specjalistyczne ,medyczne środki okażą się strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o kosmetyki!
Pozdrawiam!
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 10:17   #74
monic
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 123
Dot.: czy mica zatyka pory??

Dzięki za odpowiedź. U dermatologa też już byłam, dostałam isotrexin. Używam go od 2 miesięcy, ale szczególnej poprawy jakoś nie widać. Pozdrowienia.
monic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 10:20   #75
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: czy mica zatyka pory??

zycze więc poprawy stanu skóry!!!
Pozdrawiam!
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 10:38   #76
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
"Zapychające" składniki w kosmetykach

Jakie to składniki w kremach, podkładach, maseczkach itp powodują zapychanie porów? Nigdy sie tym nie interesowałam i nie zwracałam uwagi na skład, ale teraz chyba zaczne. Przez weekend pobytu w domu uzywałam innego kremu i zauważyłam, że juz po 2 dniach wyskoczyły na czole drobne krostki, a "syfki" które juz sie goiły, z powrotem zaczerwieniły sie. Wiem, że są tu specjalistki od chemii organicznej i chemii kosmetycznej (ja niby miałam chemie org na studiach, ale nie pod wzgledem kosmetycznym, a szkoda), wiec bardzo prosze o odpowiedź.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 10:47   #77
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Dokładnych składników nikt Ci nie poda, bo to bardzo indywidualna kwestia, jednych zapycha jedna rzecz, innych nie. Nie ma jednej dobrej listy dla wszystkich.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 10:49   #78
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

hmmm też tak myslałam, ale może są składniki, które mają większą "zdolnosć" do zapychania...??
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 10:50   #79
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Z tego co się orientuję to jest tak, że co jednych zapycha, drugich nie musi. Złotej reguły nie ma. Sama dopiero się uczę czytania składów, ciągle obserwuję też swoją cerę, szczególnie po nabyciu nowego kosmetyku i na razie wiem, że zapycha mnie większość isopropyli (szczególnie isopropyl myristate) i niezbyt komfortowo się czuję po niektórych kremach (tych cieższych) na bazie caprilic/capric trigliceride. Nie odważę się też sięgnąć po cokolwiek z myristilem myristate czy coś w tym guście. Nazwy piszę z pamięci, więc mogę coś poprzekręcać.
Pomocna stronka w zmaganiach ze składami http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm którą sama znam z Wizażu Kiedyś była jeszcze jedna, ale już jej nie ma
Może napisz czego używałaś i zauważyłaś, że Ci szkodzi...
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-11, 10:59   #80
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

mam ten krem:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=8075 - jest tu skład

wczesniej tez go używałam i jakoś nie zorientowałam się żeby te krostki które miałam były przez niego... ale odkąd go nie uzywałam (bo zostawiłam w domu) to miałam gładsza cere - wiec chyba rzeczywiscie cos mi szkodzi?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 16:42   #81
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Wie ktoś może czy Calcium Sulfate i Calcium Carbonate są komedogenne? Nie ma ich na tej stronie a po talku to dwa kolejne składniki kulek APC. I co to są te wszystkie C.I.77891, C.I.77019, C.I.7791...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1010298a.JPG (59,0 KB, 257 załadowań)
Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:07   #82
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Etiuda
Wie ktoś może czy Calcium Sulfate i Calcium Carbonate są komedogenne? Nie ma ich na tej stronie a po talku to dwa kolejne składniki kulek APC. I co to są te wszystkie C.I.77891, C.I.77019, C.I.7791...
Na stronie główniej wizażu jest słownik składników kosmetycznych. Tam jest wszystko (prawie wszystko) wyjaśnione.

To jest linka: http://www.wizaz.pl/chemia/
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:26   #83
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Calcium Sulfate
Inne nazwy: Siarczan wapnia (pl)
Calcium sulphate (ang)
Calciumsulfat (niem)
CI 77231 (chem)
E 516
Kategoria: substancje ścierające, środki zmętniające, barwniki
Opis:

Pochodzenia mineralnego. Biały, naturalny barwnik, substancja krystaliczna, trudno rozpuszczalna w wodzie, składnik o działaniu znieczulającym.

Siarczan wapnia wykazuje skuteczne własności myjąco-czyszczące, dodawany do środków kosmetycznych, aby wspomóc mechaniczne czyszczenie, usuwać martwy naskórek, brud, osad z różnych powierzchni ciała. Używany jest również jako dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła

Calcium Carbonate
Inne nazwy: Calcarea Carbonica (łac)
Calcii Carbonas (łac)

Kategoria: regulatory pH, środki zmętniające, substancje ścierające, środki do higieny jamy ustnej, substancje aktywne
Opis:

Pochodzenia mineralnego. Naturalny minerał, kreda, wapień, marmur. Składnik, który:
służy jako dodatek do przezroczystych składników kosmetycznych w celu zmętnienia, aby utrudnić przenikanie światła
wykazuje skuteczne własnościach myjąco-czyszczące, dodawany do środków kosmetycznych, aby wspomóc mechaniczne czyszczenie, usuwać martwy naskórek, brud, osad z różnych powierzchni ciała
stosowany w produktach do higieny jamy ustnej i past do zębów, wspomaga mechaniczne ich czyszczenie (nadaje im połysk)
używany także do ustawiania określonej wartości pH i jej stabilizacji.
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:46   #84
Etiuda
Raczkowanie
 
Avatar Etiuda
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 465
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

No, ale nie pisze czy te składniki są komedogenne czy nie...
Etiuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 17:56   #85
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Jesli chodzi i kosmetyki kolorowe, to na wlasnym przykladzie, przekonalam sie, ze zapychaja ISOPROPYLE i MIRISTYNIANY, teraz zawsze sprawdzam wszelkie pudry do twarzy czy roze, oraz nawet maseczki, czy ich nie zawieraja, bo wtedy pryszcze gwarantowane!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 20:07   #86
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Jesli chodzi i kosmetyki kolorowe, to na wlasnym przykladzie, przekonalam sie, ze zapychaja ISOPROPYLE i MIRISTYNIANY, teraz zawsze sprawdzam wszelkie pudry do twarzy czy roze, oraz nawet maseczki, czy ich nie zawieraja, bo wtedy pryszcze gwarantowane!
Tu się zgodzę, ale nie do końca, bo akurat obecny w pudrze sypkim Isopropyl Lanolate, mimo iż początkowo bardzo mnei wystraszył swą osobą jednak nie szkodzi
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 21:45   #87
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Smoczyca
jednych zapycha jedna rzecz, innych nie. Nie ma jednej dobrej listy dla wszystkich.


Magnesium Miristate w moim niegdys ulubionym rozu, okazal swe prawdziwe oblicze po prawie 4 miesiacach stosowania. Lepiej dmuchac na zimne, tym bardziej, ze prawdziwe ropne krosty i w konsekwencji blizny po nich, leczylam pol roku.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 22:33   #88
kimi1000
Zakorzenienie
 
Avatar kimi1000
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 3 164
GG do kimi1000
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

ma pytanie czy któras z was mogłaby mi podesłać na maila kasiabrol@vp.pl tabelki składników kremów ze strony zerozits, bo mi sie nie otwiera? sama zaczełam ostatnio analizowac składy kremów , które chce kupić, narazie używam oriflame i nie mam dużych problemów z cerą,czyli ze mnie nie zapycha, moze ktoś napisze co mysli o kremach tej firmy pod kątem składów jezeli jest zorientowany
__________________
Co nas nie zabije to nas wzmocni.

Pamiętaj dziewczyno, jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować. więc przestań tu siedzieć jak ten ostatni osioł z telefonem w ręce tylko idź i zapomnij o nim i przestań się łudzić .


kimi1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 22:54   #89
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta


Magnesium Miristate w moim niegdys ulubionym rozu, okazal swe prawdziwe oblicze po prawie 4 miesiacach stosowania. Lepiej dmuchac na zimne, tym bardziej, ze prawdziwe ropne krosty i w konsekwencji blizny po nich, leczylam pol roku.
Nie strasz mnie tu
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-11, 23:47   #90
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: "Zapychające" składniki w kosmetykach

Cytat:
Napisane przez MagJa
Nie strasz mnie tu
Alez ja tylko dobrze radze
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:08:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:55.