Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 58 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-03-24, 20:14   #1711
kaskaa11_11
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 922
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Mam jeszcze do Was pytanie - czy na serum (woda destylowana + kwas askorbinowy) mogę spokojnie nakładać krem Qcera? (5% azelainowego,5%pirogronow ego)
kaskaa11_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 20:15   #1712
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
http://naturalnazakupoholiczka.blogs...l/kea%20karite
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 20:27   #1713
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Spodziewałam się tego
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-24, 21:24   #1714
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez hosenka* Pokaż wiadomość
spodziewałam się tego :d
:d :d
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 08:05   #1715
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
Witam Was dziewczyny. Od lat regularnie podczytuję wątek, wyniosłam z tego forum wiele cennych wskazówek za co chciałam Wam bardzo podziękować! Wreszcie zebrałam się do założenia konta - mam nadzieję, że zostanę z Wami na dłużej!
Witaj Na Twoim zdjęciu to wygląda jak specjalna lodówka do kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kaskaa11_11 Pokaż wiadomość
Jaki naturalny żel do mycia twarzy polecacie? Taki,który nie zapcha, nie podrażni...
Polecam żel do mycia twarzy santaverde - nie zapycha, a nawilża
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 15:32   #1716
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, przyszla moja paczka z ecco-verde. Obmacalam juz ten bb od alva.
jest to biala emulsja z brazowymi kropeczkami, jest to barwnik ktory w trakcie rozcierania peka i lekko tonuje. Nawet mnie to ucieszylo, bo ja kiedys mialam tego typu podklad i korektor pod oczy od nieistniejacego juz CCB. Ten bb krem jest gesciejszy od podkladu CCB i duzo gorzej tonuje. Mam kolor ten najjasniejszy light beige i wierzch dloni mi z lekka rozjasnilo. Nie zebym ubolewala nad tym. Jako ze bylam z lekka przetluszczona to papierem toaletowym starlam sebum z mineralami i odrobinke roztarlam ten bb i na to jeszcze odrobinke mineralow Lily Lolo dalam. Wygladam bardzo, bardzo, jak sie to nosic bedzie, czy sie nie zwarzy jak cera z lekka sie przetluszczy... Ja wogole jak robie sie dosc cieplo, to najlepiej wtedy wygladaja na mnie mineraly Chrimaluxe, ale za to w chlodne miesiace kiedy cera z lekka wysuszona jest to wlasnie inne marki sa lepsze, wiec pewnie z czasem zmienie mineraly, a latem calkiem je odstawie, bo wtedy geba dosc mocno mi sie poci i przetluszcza i wtedy jade tylko na zwyklym pudrze i brazerze. Omiatam twarz brazerem, zeby dorownac buzie do reszty ciala i na policzki i miejsca ktore chce wyszczuplic dokladam brazer, wiec mysle ze ten bb moze byc ok, ale ze mam jeszcze moj filtr mineraly Kimberly, wiec najpierw go wykoncze, co nie znaczy ze nie bede testowac tez tego bb w upaly.
Ciekawa jestem tez, jak mocno tonowac bedzie ten ciemniejszy kolor. Musi on miec wiecej tych kuleczek z barwnikiem. Tylko czy nie bedzie tak, ze ten jasny troche pobiela( mnie, ale ja mimo jasnej cery jednak w mineralach nie jestem najjasniejsza, w drogeryjnych podkladach czasami nawet byly mi za ciemniej, ale w mineralach to te najjasniejsze sa mi za jasne), a ten ciemniejszy kolor to juz dla murzynki bedzie? Czasami tak bywa ze roznica miedzy jednym a drugiej odcieniem jest bardzo duza. Moze jednak dobrze ze wzielam ten jasny, lepiej sie dokolorowac brazerem, niz miec za ciemny kosmetyk i nie ma go ja rozjasnic, albo ciezko go rozjasnic.
To ja teraz sobie bede uzywac bb alva i zobacze jak sie bedzie na codzien nosic. Czy mi za tresciwy latem nie bedzie, to tez sie dopiero okaze

I baze pod cienie benecos wzielam, wiec tez beda testy. Z tych naturalnych co do tej pory mialam, nie bylam zadowolona :-(
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 15:44   #1717
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Monika, dzięki za wiadomość o tym bb alvy. Ja podejrzewam że dla mnie był by nie odpowiedni. Przynajmniej jak się wczytać w Twój opis tak z tego wynika.
A tak poza, zrobilam dzis po raz pierwszy mleko roślinne z wiórek kokosa. Co ja straciłam przez kupowanie tych w kartonie i puszkach. Po prostu miodzio.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 17:15   #1718
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Proszę napisz coś więcej o tym mleku
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 17:36   #1719
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Przepis na mleko kokosowe domowe, prosty, tani i nie wymaga dużo pracy a efekt powala:
1 szklanka wiórek kokosa ekologicznych zalać 2 szklankami wrzącej wody, odstawić na 2 - 3 godziny, lub dłużej, po tym czasie lekko podgrzać, tak aby było tylko ciepłe, zblendować przez około 5 minut i przecedzić przez gazę, ja miałam takie gęste siteczko, dobrze odcisnąć ,
pozostałe na sitku wiórki zalać ponownie i w ten sam sposób wyjdzie druga porcja mleka kokosowego, troche słabsza ale też się nada, a wiórki zużyć do pieczenia lub do płatków na śniadanie.
Zawsze myślałam, że to skomplikowane. a jest proste.

Oczywiście pierwszą szklankę wypiłam od razu, choć miało być do budyniu jaglanego ale co tam.
Dziś przyszły moje kosmetyki Summer time Martina Gebhardt , zaczynam testowanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20150325_017.jpg (70,9 KB, 11 załadowań)
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-03-25 o 17:39
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-25, 17:55   #1720
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI


jutro idę po wiórki.....
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 08:57   #1721
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Znacie to mydełko? Miałyście to mydło? http://www.helfy.pl/twarz/mydelka/ol...kakaowym-mieta
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-26, 09:09   #1722
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Nie chce tu siać żadnej reklamy ale wczoraj wypróbowałam pierwszy raz ten Summer Time Martina Gebhardt face&body lotion i znowu zachwyt, jak zresztą przy każdym kremie tej marki. Konsystencja jest aksamitna, jak to lotion, delikatna, pozostawia jednak leciutką powłoczkę, daje taką mięciutką skórę, kolor na zdjęciu , to jest taki beżowo-brązowy, cielisty? nie widać go na skórze ale pokusiłabym się , że poprawia koloryt cery, ale to chyba nie możliwe. Wrzucam też skład. Myślę, że na pełne słońce , plaża to coś za mało bo nie ma filtra, tak jak pisałyście. Ale ma dużo substancji sprzyjająach naturalnej obronie skóry, czy się nie mylę?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9493.jpg (26,7 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9494.jpg (45,2 KB, 12 załadowań)
__________________
blog

Edytowane przez losek78
Czas edycji: 2015-03-26 o 09:10
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 09:22   #1723
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dzis uzylam alva bb jak nalezy, czyli na gola skore. Nie tak jak wczoraj na to co juz na niej bylo. zastanawialam sie czy powinnam jeszcze wczesniej nalozyc moj krem migdalowy Weleda do suchej skory, ale stwierdzilam, ze wyporbuje bez niczego tylko tonik shea od Martina Gebhardt wczesniej prysnelam i poczekalam jak sie wchlonie. Nie nakladalam zadnego serum nawilzajacego ani tresciwszego kremu pod spod, bo bylam ciekawa czy mi ten krem juz wystarczy czy jeszcze bedzie za lekki. U mnie troche chlody wrocily i np przy bb od Lily Lolo nakladam pod spod tresciwszy krem, bo jednak mi troche malo sie okazuje i mi sie cera przesusza.
A wiec, bb alva na twarzy ma idealny kolor, nic nie pobielilo jak wczoraj wierzch dloni, czyli twarz mam jasniejsza Nie jest to krem ktory mocno tonuja, ale buzia jakas taka wygladzona sie wydawala i nadal wydaje. na niego nalozylam puder jadwabny Chrimaluxe i na to podklad Lily Lolo. Wygladam duzo swiezej. Nie bylam jakos plasko zmatowiona, a teraz skora ma ladny naturalny glow, pewnie jak bedzie cieplo to mimo jedwabnego pudru jednak mocniej nos sie swiecic bede( uroki mieszanej cery) i wtedy pewnie tez przesiade sie na podklad Chrimaluxe. Jesli okarze sie, ze jednak ten bb jest mi za malo tresciwy i sie z lekka podsusze, to bede nakladac pod niego jeszcze mojego migdala Weledy, a jak zrobi sie juz porzednie cieplo to wystarczy sam. Narazie jestem pozytywnie zaskoczona i przyznam sie ze bardzo mnie interesi olej i serum nawilzajace z tej serii. Gdzie nie zajrze (violey, ecco-verde) jest ta seria w promocji. Trzymam sie dzielnie i licze ze uda mi sie to, bo ja naprawde teraz kolejnego oleju czy nawilzacza nie potrzebuje. Koncze probke serum z granatapfel Weleda, chcialabym dokonczyc serum z granatapfel Alterra , bo tez swietnie nawilza i cene ma swietna, do tego w lodowce jeszcze troche kwasu HA jest wiec przydalo by sie umieszac znow wlasne serum, zanim skusze sie na cos gotowego. Oleji tez mam troche( resztki hibiskusa Khadi, miniaturka rozana Khadi, miniaturka migdalowa Weleda( jakos nie przepedam za tym olejem) i pflegekapseln rozane Weleda( kupilam je bo firmy wycofala te kapsulki i wprowadzila nowa kuracje w szklanych ampulkach, pojemnosc mniejsza, sklad ten sam i cenowo wychodza drozej, wiec chcialam sie nacieszyc tymi kapsulkami, bo kiedys je mialam i mi sluzyly i nadal sluza jak cera przesuszona i pitrzebuje odzywienia), poza tym uwielbiam olej kokosowy i mam jeszcze mieszanke olejowa z TUrcji. Moja turecka psiapsolka ekstra kupila mi w tureckim reformhaus mydlo i wlasnie mieszanke olejowa, ktora byla ekstra na miejscu dla mnie mieszana), wiec jak widac, ja naprawde teraz nie potrzebuje takich rzeczy. Zrobi sie mocno cieplo, to pewnie na noc wystarczy mi nawilzacz bez tluszczu, dopiero na jesien zaczne potrzebowac czegos tlusciejszego.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 10:12   #1724
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Nie chce tu siać żadnej reklamy ale wczoraj wypróbowałam pierwszy raz ten Summer Time Martina Gebhardt face&body lotion i znowu zachwyt, jak zresztą przy każdym kremie tej marki. Konsystencja jest aksamitna, jak to lotion, delikatna, pozostawia jednak leciutką powłoczkę, daje taką mięciutką skórę, kolor na zdjęciu , to jest taki beżowo-brązowy, cielisty? nie widać go na skórze ale pokusiłabym się , że poprawia koloryt cery, ale to chyba nie możliwe. Wrzucam też skład. Myślę, że na pełne słońce , plaża to coś za mało bo nie ma filtra, tak jak pisałyście. Ale ma dużo substancji sprzyjająach naturalnej obronie skóry, czy się nie mylę?
Nie siejesz reklamy - to, co same używamy i się sprawdziło , to jak najbardziej polecamy O to chodzi w tym wątku. A skład swoją drogą bardzo dobry
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 10:47   #1725
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez losek78 Pokaż wiadomość
Przepis na mleko kokosowe domowe, prosty, tani i nie wymaga dużo pracy a efekt powala:
1 szklanka wiórek kokosa ekologicznych zalać 2 szklankami wrzącej wody, odstawić na 2 - 3 godziny, lub dłużej, po tym czasie lekko podgrzać, tak aby było tylko ciepłe, zblendować przez około 5 minut i przecedzić przez gazę, ja miałam takie gęste siteczko, dobrze odcisnąć ,
pozostałe na sitku wiórki zalać ponownie i w ten sam sposób wyjdzie druga porcja mleka kokosowego, troche słabsza ale też się nada, a wiórki zużyć do pieczenia lub do płatków na śniadanie.
Zawsze myślałam, że to skomplikowane. a jest proste.

Oczywiście pierwszą szklankę wypiłam od razu, choć miało być do budyniu jaglanego ale co tam.
Dziś przyszły moje kosmetyki Summer time Martina Gebhardt , zaczynam testowanie.
Kurczaki, faktycznie prosta sprawa. Zrobię w weekend. Dzięki
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 13:32   #1726
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Macie może jakiś sprawdzony szampon, dobrze oczyszczający, dostępny w Pl? Od 2 lat zamawiam Giovanni i Desert Essence. Chętnie wypróbuję coś nowego
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 14:39   #1727
jujka
Rozeznanie
 
Avatar jujka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 850
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Może cytrynowy z Avalon Organics?
jujka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 15:42   #1728
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Obecnie używam Eco cosmetics pielęgnacyjny.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-26, 18:39   #1729
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bitedelite, witaj. Napiszesz coś więcej o swojej pielęgnacji produktach?
Bardzo chętnie... nie wiem tylko od czego zacząć

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Witaj Na Twoim zdjęciu to wygląda jak specjalna lodówka do kosmetyków
to tylko jedna półeczka, a nawet nie - jak posprzątam to wszystko zmieści się w tym pudełeczku

Edytowane przez bitedelite
Czas edycji: 2015-03-26 o 18:40
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-27, 07:21   #1730
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Na p&r promocje -40% na 12 wybranych produktów
http://www.patandrub.pl/s/polecamy-oferty-specjalne/


co do szamponu silnie oczyszczającego - popieram propozycję cytrynowego avalon organics rękami i nogami bardzo fajny jest tez les argiles z zieloną glinką.

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Na p&r promocje -40% na 12 wybranych produktów
http://www.patandrub.pl/s/polecamy-oferty-specjalne/


co do szamponu silnie oczyszczającego - popieram propozycję cytrynowego avalon organics rękami i nogami bardzo fajny jest tez les argiles z zieloną glinką.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 07:49   #1731
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Dzis uzylam alva bb jak nalezy, czyli na gola skore. Nie tak jak wczoraj na to co juz na niej bylo. zastanawialam sie czy powinnam jeszcze wczesniej nalozyc moj krem migdalowy Weleda do suchej skory, ale stwierdzilam, ze wyporbuje bez niczego tylko tonik shea od Martina Gebhardt wczesniej prysnelam i poczekalam jak sie wchlonie. Nie nakladalam zadnego serum nawilzajacego ani tresciwszego kremu pod spod, bo bylam ciekawa czy mi ten krem juz wystarczy czy jeszcze bedzie za lekki. U mnie troche chlody wrocily i np przy bb od Lily Lolo nakladam pod spod tresciwszy krem, bo jednak mi troche malo sie okazuje i mi sie cera przesusza.
A wiec, bb alva na twarzy ma idealny kolor, nic nie pobielilo jak wczoraj wierzch dloni, czyli twarz mam jasniejsza Nie jest to krem ktory mocno tonuja, ale buzia jakas taka wygladzona sie wydawala i nadal wydaje. na niego nalozylam puder jadwabny Chrimaluxe i na to podklad Lily Lolo. Wygladam duzo swiezej. Nie bylam jakos plasko zmatowiona, a teraz skora ma ladny naturalny glow, pewnie jak bedzie cieplo to mimo jedwabnego pudru jednak mocniej nos sie swiecic bede( uroki mieszanej cery) i wtedy pewnie tez przesiade sie na podklad Chrimaluxe. Jesli okarze sie, ze jednak ten bb jest mi za malo tresciwy i sie z lekka podsusze, to bede nakladac pod niego jeszcze mojego migdala Weledy, a jak zrobi sie juz porzednie cieplo to wystarczy sam. Narazie jestem pozytywnie zaskoczona i przyznam sie ze bardzo mnie interesi olej i serum nawilzajace z tej serii. Gdzie nie zajrze (violey, ecco-verde) jest ta seria w promocji. Trzymam sie dzielnie i licze ze uda mi sie to, bo ja naprawde teraz kolejnego oleju czy nawilzacza nie potrzebuje. Koncze probke serum z granatapfel Weleda, chcialabym dokonczyc serum z granatapfel Alterra , bo tez swietnie nawilza i cene ma swietna, do tego w lodowce jeszcze troche kwasu HA jest wiec przydalo by sie umieszac znow wlasne serum, zanim skusze sie na cos gotowego. Oleji tez mam troche( resztki hibiskusa Khadi, miniaturka rozana Khadi, miniaturka migdalowa Weleda( jakos nie przepedam za tym olejem) i pflegekapseln rozane Weleda( kupilam je bo firmy wycofala te kapsulki i wprowadzila nowa kuracje w szklanych ampulkach, pojemnosc mniejsza, sklad ten sam i cenowo wychodza drozej, wiec chcialam sie nacieszyc tymi kapsulkami, bo kiedys je mialam i mi sluzyly i nadal sluza jak cera przesuszona i pitrzebuje odzywienia), poza tym uwielbiam olej kokosowy i mam jeszcze mieszanke olejowa z TUrcji. Moja turecka psiapsolka ekstra kupila mi w tureckim reformhaus mydlo i wlasnie mieszanke olejowa, ktora byla ekstra na miejscu dla mnie mieszana), wiec jak widac, ja naprawde teraz nie potrzebuje takich rzeczy. Zrobi sie mocno cieplo, to pewnie na noc wystarczy mi nawilzacz bez tluszczu, dopiero na jesien zaczne potrzebowac czegos tlusciejszego.
Monika, Chyba mam podobną cerę, raz się przetłuszcza a zaraz przesusza i to silnie zależne jest od temperatury. A ten krem Alvy to jak oceniasz kolor? jest różowawy? wiem że już pisałaś wcześniej odczucia odnośnie odcienia, ale moja cera jest żółtawa , brązowieje na lato i ciekawe jak by to wyglądało z tym bb? czy by się dostosował do mojego kolorytu.

Trochę mi się udało opanować cerę dietą. Jednak mogłabym jej aplikować kosmetyki do wszystkich typów cery. Potrzebuje i kwasów i silnie regenerujących kremów, na zmianę z czymś na trądzik i tak w kółko, muszę obserwować , jednego dnia jest super , jestem zadowolona, pory są gładkie cera miła, nie tłuści się a innego dnia , jak spojrzę w lustro to jestem przerażona. Jak tylko przebywam w klimatyzowanych lub ciepłych pomieszczeniach zaczyna mi pracować , tłuści się, tak samo chyba i od słońca.

Najbardziej ubolewam nad tą ochroną UV. Dlatego, że wiele przebywam na słońcu, twarz mi się szybko opala, to niby dobrze , broni się przez naturalny pigment, ale ja już opalona na twarzy a jak odsłonie resztę ciała to blada , głupio to wygląda bo twarz mam zawsze mocniej opaloną. chyba pójdzie w ruch samoopalacz.
Wczoraj np. było cieplej i już mi skóra zaczęła pracować zaaplikowałam tą Emulsję Summer Time Martiny i klapa, buzia mi się tłuściła pod tym, co prawda nie do razu ale po paru godz.ale jednak dnia wcześniej było ok. Więc podejrzewam, że będę musiała pozostać przy tej szałwiowej (do końca życia?) , bo ona mi cerę reguluje, jak się skończy to opakowanie to kupię następne. No jednak będę szukać tego filtra, zmuszają mnie okoliczności. Zastanawiam się też nad mydłem z szałwią, przydało by się na lato, może w końcu mam szansę wyglądać latem jak człowiek a nie jak spocone zwierze.
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 08:07   #1732
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez bitedelite Pokaż wiadomość
Bardzo chętnie... nie wiem tylko od czego zacząć

to tylko jedna półeczka, a nawet nie - jak posprzątam to wszystko zmieści się w tym pudełeczku
To może opisz nam swój typ cery, włosów, jakie kosmetyki lubisz, które Ci się nie sprawdzają, tak po krótce

A z tej fotki który kosmetyk najbardziej polecasz?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 08:35   #1733
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziękuję za rady. Avalon kiedyś miałam i nie był jakoś bardzo oczyszczający.

Zamówiłam teraz ten: http://www.iherb.com/Desert-Essence-...z-237-ml/63485

i oczywiście mój ulubiony Giovanni

Odebrałam wczoraj paczkę z Antipodes
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 09:46   #1734
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

ma ktoś może na zbyciu kupon prezentowy na dodatkowy rabat w p&r
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 12:43   #1735
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

losek, porownujac alva z LIly Lolo to ten bb chyba jednak rozowawy jest( przypominam mam oba bb w jasnym odcieniu). Ale tak delikatnie tonuje, ze nie robi ze mnie prosiaka. Normalnie to ja w rozowych podkladach zle wygladam, bo wlasnie prosiak sie robie, ale przy tem bb nic sie zlego nie dzieje. na to ida jeszcze mineraly lili lolo w kolorze blondie i geba wyglada ladnie.

U mnie latem jest na odwrot, ja sie slabo opalam, troche slonca i robie sie rozowa, latwo mnie poparzyc i zazwyczaj sie jest ze cialo sie z lekka podkoloryzuje, a geba zostaje blada. Nawet jak nie uzywalam w mlodosci filtrow, to uzywalam pudru, a w nim nawet jak nie bylo typowego filtra to byl talk, a ten tez ma jakies tam ochronne dzialanie przeciwsloneczne i buzia byla blada, a cialo nabieralo ladnego herbatnikowego odcienia.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 13:03   #1736
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Czyli jednak różowawy, chyba odpuszczę, szkoda że So bio etic nie ma większego filtra UV tylko 10 bo bym wzięła ten ciemniejszy by mi pasował kolorem, mam puder i jest idealny odcień nr 2 , ale widzę że ma talk w składzie , to może trochę by chronił ? w końcu talk to minerał ?
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 13:59   #1737
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

a moze powinnas wybrac ten alva w tym ciemniejszym odcieniu. MOze to cos dla ciebie, jeszcze jak ci sie buzia tak szybko opala...
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 14:07   #1738
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Stosowałyście intensywne serum imbirowe Organic Therapy? Kusi mnie opis, ale jak z działaniem?
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 21:09   #1739
bitedelite
Rozeznanie
 
Avatar bitedelite
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 602
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To może opisz nam swój typ cery, włosów, jakie kosmetyki lubisz, które Ci się nie sprawdzają, tak po krótce

A z tej fotki który kosmetyk najbardziej polecasz?
WŁOSY: długie, cienkie, naturalnie proste
Pielęgnacja ich nie jest skomplikowana i wyczerpująca ale, pomimo rozjaśniania, utrzymuje włosy w dobrej kondycji, rzadko coś tutaj zmieniam:
1. mycie: co 2 dni: ziołowymi szamponami Aesop (bez żadnych szkodliwych składników - sama natura) na zmianę z szamponem Joanna Rzepa. Prawie do każdego produktu dodaję pantenol, aloes i kwas mlekowy.
2. kilka razy w tygodniu (najczęściej przed myciem wcieram we włosy oliwkę z rossmana dla kobiet w ciąży, samą lub wymieszaną z odżywką) moje ulubione odżywki: timotei z olejkami (piękny zapach i włosy miękkie, lśniące jak po żadnej innej), aesop nawilżająca, garnier awokado. Jestem w nielicznej grupie tych, którym nie podpasowała odzywka z rossmana z granatem, nie lubię też kallosów i waxów.
3. po myciu używam wcierek (Jantar, Saponics) oraz odzywek w sprayu - DOVE a ostatnio polubiłam taką złotą z czarną zakrętką Glisskur, od czasu do czasu ukręcę jakieś keratynowo-pantenolowe psikadełko
4. do zabezpieczenia końcowek olejek L'oreal lub Davines
5. dodatkowo zjadam suplementy: skrzypowita + kompleks witamin + coś olejowego z kwasami omega i włosy rosną jak szalone

CERA: mieszana, lecz przez kuracje kwasami i retionolem bywa mocno przesuszona i tak ją traktuję, nie mam problemów z trądzikiem, rzadko coś mi wyskoczy, mam za to piegi, kilka przebarwień depigmentacyjnych pod oczami, z którymi obsesyjnie walczę, mam jeszcze tendencję do popękanych naczynek na policzkach,

PIELĘGNACJA: po latach stała się przemyślana i bardzo minimalistyczna, zaprzestanie eksperymentów z kosmetykami oraz cierpliwość bardzo mojej cerze służy

cdn
(temat na oddzielny wpis)
bitedelite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-27, 21:35   #1740
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Witaj
Też mi się podoba Twoja lodówka, ale mocno zaskoczyłaś mnie tą pielęgnacją włosów, bo nie spodziewałam się, że stosujesz oprócz naturalnych produktów Garniery i L'Oreale, których my tu unikamy , jak ognia z różnych względów; pytanie moje dotyczy pielęgnacji cery naczynkowej po kwasach i retinolu- jakie kremy czy sera stosujesz i czy używasz (i jakich) filtrów na codzień?
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.