Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-19, 12:53   #1
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??


Drogie Wizazanki, mam sporo pytan odnosnie wod termalnych. Do czego one tak w ogole sluza?? Czy sa to takie wody do mycia twarzy, czy bardziej do jej nawilzania i kojenia?? Czy mozna je uzywac na buzie dopiero co posmarowana kremem?? Czy trzeba koniecznie wycierac twarz po jej zaaplikowaniu <chodzi mi o to czy sama nie weschnie w skore> ?? I teraz zastanawiam sie nad woda z avene i LRP, ktora bedzie lepsza dla naczynkowej cery?? Czy nadaja sie dla suchej alergicznej cery? I tak ogolnie powiedzcie dlaczego kupilyscie i jakie sa efekty??
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 16:49   #2
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Witam!
Wody termalne są do nawilżania skóry, do jej pielęgnacji. Ja np kupiłam wodę termalną, bo nie obejdzie się bez niej przy maseczce z glinki. maseczka ta bardzo wysusza skórę, dlatego co chwilka zwilżam cerę wodą. ja np mam wodę Iwostinu - napisane jest, że jest do cery wrażliwej, podrażnionej, ma koić. Nie uważam, by mycie cery wodą termalną miało sens...szybko by się skończyła...Właśnie ja mam naczynkową cerę i kładę na nią maseczkę z czerwonej glinki Argiletz (ma łagodzić trądzik różowaty, zapobiegać pękainu naczynek,w każdym razie wygładza, trochę wysusza cerę i nadaje brzoskwioniowy kolor )i jak pisałam, co chwilkę zwilżam cerę wodą termalną. Bez niej się nie obejdzie przy wszelkich glinkach. Poza tym wody termalne mogą koić skórę latem, w czasie upałów. Wydaje mi się, że nie musisz na początek kupować drogich wód zagranicznych firm. iwostin ma fajną wodę i chyba kosztowała ok. 15 zł, może się mylę POZDRAWIAM
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 16:51   #3
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Aha..i uważam, że nie należy jej wycierać. Spryskujesz cerę , czekasz aż wsiąknie i bez problemów możesz wetrzeć krem czy coś innego. latem można i na makijaż lekko prysnąć, ale oczywiście nie trzeć skóry, by makijaż się nie roztarł
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 17:01   #4
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Szafirek20 napisał(a):
> uważam, że nie należy jej wycierać. Spryskujesz cerę , czekasz aż wsiąknie

takie postępowanie powoduje, ze woda termalna wysusza skórę.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 17:05   #5
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

o wodach termalnych było sporo wątków- użyj forumowej wyszukiwarki.
zajrzyj też tu:
http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1103218512
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 17:11   #6
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Woda termalna jest najlepsza latem, w upału albo jeśli pracujesz w suchych, klimatyzowanych pomieszczeniach (albo często w takich przebywasz)

Nalezy potrzymac na skorze kilka sekund a nastepnie przylozyc husteczke higieniczną ( bo patujaca z twarzy woda wysusza skórę)
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-19, 17:38   #7
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Nie zgadzam się z tym co napisała Szafirek. Woda termalna nie ma nawilżać skóry. A pozostawiona na skórze, nie wycierana, może przyczynić się do wysuszenia jej. Na każdej wodzie termalnej jest chyba napisane, aby po aplikacji odczekać kilka sekund i wytrzeć twarz chusteczką. Moim zdaniem wody termalne mają służyć odświeżeniu skóry w ciągu dnia. Jest znakomita dla ukojenia skóry, może zastępować toniki... Ja używałam wody Avene i bardzo ją sobie chwaliłam. Miała zbawienne działanie na skórę podrażnioną po depilacji, a miałam z tym naprawdę duuże problemy. Od razu pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie znikało po spryskaniu nóg . Ale słyszałam, że woda z La Roche Posay jest lepsza i tańsza. O Iwostinie słyszałam, że aplikacja jest rozwiązana w zły sposób - krople wody są duże. Najlepiej poczytaj KWC.
Jeśłi masz skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień, lub, tak jak Szafirek, stosujesz maseczki glinkowe, to warto kupić. Jeśli nie, to moim zdaniem można sie obyć bez wody termalnej
Pozdrawiam
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-04-19, 18:19   #8
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

a ja polecam wode Thalgo... bardzo ładnie pachnie. Ja słyszałam że jak się popsika twarz wodą term. i na to nałoży się krem to jest on lepiej przyswajalny przez skórę... ale ja się nie znam
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 07:01   #9
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Kochane Zawsze Pomocne Wizazanki! Dziekuje za wszelkie odpowiedzi, ktore napewno rozswietlily moj umysl. Wpde termalna zalecila mi uzywac pani Dermatolog, polecila firme avene. Tylko nasuwa mi sie jeszcze jedno pytanko : Czy jest sens , a moze lepsze efekty jesli popryskam twarz woda termalna zaraz po nalozeniu kremu??

Jeszcze nigdy nie uzywalam takowej wody, ale raczj postaram sie nie pozwolic jej wsiaknac cakowicie tylko troche zetre... Bo sama wiem ze woda paruje i ta nasza warstwa lipidowa by sie marnowala heh :p

Droga Rhiannon! Moja skora mozna by rzec iz jest nadwrazliwa i to nie tylko na twarzy, po depilacji nog szczegolnie ud czesto tworza mi sie kropne zaczerwinienia jakies podranione plamki. Z reguly na drugi dzien troche schodza, ale co tu zrobic jak sie chce isc w miniowce od razu po depilacji???

Pomyslalam sobie tak za na twarz zakupie ta z avene, a na nogi z iwostinu, no bo chyba musze bardziej skupic si na pielegnacji twarzy a nie nog??!!

Droga Dolly85 a gdzie mozna kupic taka wode termalna z Thalgo?? W aptekach bedzie dostepna??

Pozdrawiam i przesylam buziaki
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 08:23   #10
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

maja_s napisał(a):
> moze lepsze efekty jesli popryskam twarz woda termalna zaraz po nalozeniu kremu??
nie, nie ma sensu. najpierw woda termalna- w przypadku podrażnień możesz z niej zrobić kompres. potem delikatnie osuszasz skórę i nakładasz krem.

> gdzie mozna kupic taka wode termalna z Thalgo?? W aptekach bedzie dostepna??
preparat Thalgo bardziej przypomina składem tonik niż wodę termalną. jest w gabinetach kosmetycznych, które przeprowadzają zabiegi tej firmy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 09:26   #11
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Jeśli skórę masz nadwrażliwą i jeśli wodę polecił Ci dermatolog to KUPUJ!

maja_s napisał(a):
> Czy jest sens , a moze lepsze efekty jesli popryskam twarz woda termalna zaraz po nalozeniu kremu??&gt;

Hmmm, wydaje mi się, że mijałoby się to z celem. Bo musiałabyś tę wodę zetrzeć chusteczką, a wtedy ztarłaby się warstwa kremu, tym bardziej, że wcześniej była spryskana wodą. Nie bardzo rozumiem, czemu chcesz tak robić? Woda termalna ma łagodzić i koić, także po oczyszczaniu twarzy i sądzę, że to działanie byłoby otrudnione przez warswę kremu i , jak pisałam wcześniej, "psułoby" także działanie samego kremu. Radzę stosować wodę po oczyszczeniu twarzy zamiast toniku lub jeśli używasz toniku, to przed nim.
Pomysł z kupnem Iwostinu do nóg wydaje mi sie dobry , będzie oszczędniej, bo przecież nogi mają większą powierzchnię niż twarz, a Iwostin jest tańszy i w wypadku nóg raczej duże krople z atomizera nie przeszkadzaja . Tyle, że nie wiem, czy równie dobry jak Avene. Gdyby jednak nie okazał się rewelacyjny, spróbuj wody z La Roche Posay - tańsza od Avene, a ma lepsze recenzje w KWC.
Pozdrawiam cieplutko. Mam nadzieję, że wszystko jasno napisałam
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-20, 09:42   #12
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

maja_s napisał(a):
> Droga Dolly85 a gdzie mozna kupic taka wode termalna z Thalgo?? W aptekach bedzie dostepna??


w gabinetach kosmetycznych możesz kupić, które mają kosmetyki Thalgo. W aptekach raczej nie
__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 13:11   #13
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Ponownie dziekuje za odpoweidzi. Ok wiem wszystko o wodach termalnycj i ch sposobie uzycia. Ale trudno jst mi wybrac pomiedzy avene i LRP, moze jakis bodziec dodatkowy, ktory mnie skloni do podjecia decyzji? . Mam cere naczynkowa.
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 13:37   #14
Rhiannon
Raczkowanie
 
Avatar Rhiannon
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 420
GG do Rhiannon
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Dermatolog polecił Ci Avene, więc moim zdaniem powinnaś spróbować właśnie tej wody. Zawsze możesz kupić LRP, kiedy skończy się pierwsze opakowanie i porównać Poczytaj też info na opakowaniach, bo nie jestem pewna, ale może właśnie Avene jest wskazana przy cerze naczynkowej ze względu na składniki (minerały), bo tym właśnie wody termalne różnią się od siebie - stężeniem i rodzajem minerałów.
pozdrawiam
Rhiannon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 13:39   #15
Kamilanet
BAN stały
 
Avatar Kamilanet
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: ★★
Wiadomości: 2 531
GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Polecam LA Roche - jako jedyna zawiera selen!
Kamilanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-20, 14:41   #16
Dolly
Zakorzenienie
 
Avatar Dolly
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 721
GG do Dolly
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

maja... to kup raz Avene a jak się skończy to LRP i kłopot z głowy hihi
ja tak zawsze robie jak nie moge się zdecydować na jeden kosmetyk albo kupuje dwa naraz albo jak jeden się skończy to kupuje drugi

__________________
kocham tą piosenkę http://www.youtube.com/watch?v=BboBncMCpws
...bo w końcu to przez nią w euforii złamałam nogę tańcząc
Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 19:47   #17
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

ok Dziewczyny najpierw kupie avene a pozniej LRP a na nozki z iwostinu zobaczymy jakie beda efekty... Pozdrawiam 3majcie sie ciepluchno
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-21, 20:50   #18
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

maju! a ja wlasnie dzis kupilam sobie wode aqua visage - woda zrodlana, za 15 zł 200 ml i ta leje sie mgielka, a nie jak niektore dziewczyny mowily, ze z iwostinu sa duze krople i to zle :P polecam Ci glinke i wszelkie preparaty na naczynka. ja tez mam ten problem na calym ciele i ostatnio pije regularnie herbatke ze skrzypu kilka razy dziennie...na razie to tyle.pozdrawiam
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 16:42   #19
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Hmm szafirku to moze napiszesz mi po kilku dniach stosowania jaka ta woda?? Ok? BO na twarz kupie sobie ta z avene ale na nogi raczej troche tansza. Czekam na odpoiwedzi papaty
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-22, 17:25   #20
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Witaj
Otóż woda jak woda ma inny spryskiwacz niż iwostinu, znacznie mniejszy strumien . Ale cena jest ok za tą ilość...Kupiłam ją w hipermarkecie...Niestety nie wiem, po co Ci woda do nóg? ja osobiście na naczynka na nogi polecam żele z apteki typu esceven, rutoven...no a jak napisałam wczoraj bodajże, piję herbatkę ze skrzypu. Już zauważyłam poprawę stanu paznokci po tygodniu, a i ma wzmacniać naczynka, tylko trzeba się chyba uzbroić w cierpliwośc. Pozdrawiam serdecznie Ciebie a także wszystkie kobietki z tym problemem....Może razem coś wymyślimy? Wodę użyłam wczoraj gdy na twarzy miałam glinkę....myślę, że jest ok. Tobie polecam zdecydowanie takie maseczki na pryszcze (jeśli masz), no i na naczynka...
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 17:29   #21
Szafirek20
Raczkowanie
 
Avatar Szafirek20
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 92
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Sorry....już się doczytałam odnośnie twoich problemów z nogami . Może kremy do depilacji mniej by Cię drażniły niż golarka 9bo chyba tak golisz nogi?)...Poza tym ja osobiście uważam, że po goleniu dobrze robi oliwka, np Nivea do skóry suchej, wcierasz po kąpieli w wilgotną, wrażliwą skórę. To łagodzi podrażnienia, dobrze nawilża. Polecam
Szafirek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-22, 20:33   #22
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Re: Woda termalna! Jaka?? Po co?? Kiedy uzywac??

Nom wlasnie bo pekajace naczynka nie sa az takim problemem moich nog jak podraznienia po depilacji. Znaczy sie tak uzywalam wszystkeigo pianek kremow nic nie daje a efekt depilacji jest mierny. A wode wlasnie chcialam na zmniejszenie podroaznien <zalagodzenie> wiec moze ta wyprobuje musze zobaczyc skladzik

A co do glinek i moich pryszczy cere mam prawie jednolita czasem pojawi sie jakis wyprysk ale uwazam to za normalne mam 15 lat i gospodarka hormonala szaleje, wiec nie panikuje. jednakze dla poprawy kolorytu czasem uzyje zielonej ale naprawde sporadycznie.

Pozdrawiam paaptki
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.