Pryszcze tylko w okolicach brody - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-21, 11:18   #1
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47

Pryszcze tylko w okolicach brody


Postanowiłam tu opisać swój problem, ponieważ na problemach skórnych z pewnością znacie się lepiej niż ja
Mam na twarzy kilka pryszczy i zamkniętych zaskórników, jednak tylko w okolicach brody, a konkretnie na linii od kącików ust w dół. Pryszcze zostawiają po sobie przebarwienia.Nie jest ich jakoś strasznie dużo, jednak widzę, że coś jest nie tak - mam tak od października, a nigdy w życiu nie miałam czegoś takiego. Czytałam, że może być to wynik szaleństwa hormonów, ale od kilku lat biorę te same tabletki antykoncepcyjne i wszystko było ok.
Mam cerę mieszaną - tłusta strefa T i normalne policzki. W okresie dojrzewania zawsze co jakiś czas wyskakiwał mi jakiś pryszcz,ale nie miałam trądziku. Ponadto, w każde wakacje moja cera się normalizuje - wiadomo, brak makijażu, zero stresu, odpoczynek Wtedy nie mam ani jednego pryszcza. Tak było również w te wakacje.
W październiku zaczął się rok akademicki, więc znów zaczęłam się malować. Zainwestowałam w krem bb z Lirene i matujący krem "siarkowa moc", a na noc nawilżałam skórę. Dodatkowo zaczęłam łykać Belissę. Po jakimś czasie pojawiły się te pryszcze. W listopadzie odstawiłam Belissę, pryszcze dalej były, więc odstawiłam ten krem matujący (wysuszał) i krem bb z lirene. Teraz używam multifunkcyjnego kremu Lirene na dzień, na to nakładam krem bb Soraya (skład:Aqua, Cyclohexasiloxane, Cyclohexasiloxane, Ci 77891, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetaearyl sononanoate, Nylon -10, Cethyl PEG/PPG-10/1Dimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Polimethylethacrylate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Cetyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ceresin, Hydrogenated Castor Oil, Methyl Trimethicone, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Propylene Glycol, Glycerin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, Alumina, Sodium Chloride, Triethoxycaprylysilane, DMDM Hydantion, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cnnamal, Hydrozyisohexyl 3-Cyclohexaldehyde, Limonene, Linalool, Alpha-Iomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Cl 77492, Cl 77491, Cl 7749.) i punktowo korektor, więc nie jest to jakaś wielka tapeta Na noc nawilżam twarz, oczywiście myję twarz 2 razy dziennie tymi samymi produktami, co latem, gdy miałam cudowną cerę. 1-2 razy w tygodniu używam peelingu gruboziarnistego Lirene, a potem maseczki oczyszczającej Ziaja. Oprócz pryszczy co jakiś czas (dość rzadko)na czole pojawiają się takie malutkie bąbelki (nie jest ich dużo, pod kremem bb są niewidoczne), które mnie swędzą. Podejrzewam, że jestem uczulona na jakiś składnik lub moja skóra reaguje tak na mróz.
Moje pytania są następujące:
1. Czy coś mnie zapycha?Czyli, czy możliwe jest, że kosmetyk zapycha mnie tylko w okolicach brody, a czoła i nosa już nie?
2. Czy zamiast kremu bb, przerzucić się na jakiś podkład? (kiedyś używałam podkładów, przerzuciłam się na bb, bo podobno są lżejsze).

Proszę o poradę
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 15:59   #2
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Pryszcze tylko w okolicach brody

Byłaś u dermatologa?
Co do kosmetyków to mnie większość zapycha,ale sam nawet nie wiem co dokładnie,bo podejrzewam,że jest tego sporo :P
także w tym nie pomogę,ale odpisałem,bo mam podobny problem gdzieś koniec września/początek października zaczęły mi się pojawiać krosty w okolicach brody i to w tych samych miejscach co u Ciebie,chodzę do dermatologa i jest lekka poprawa,ale nadal nie wiem czy to hormony,stres,a może coś ze składu żelu/toniku albo kremu..
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 17:53   #3
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Pryszcze tylko w okolicach brody

Cytat:
Napisane przez saghira Pokaż wiadomość
Postanowiłam tu opisać swój problem, ponieważ na problemach skórnych z pewnością znacie się lepiej niż ja
Mam na twarzy kilka pryszczy i zamkniętych zaskórników, jednak tylko w okolicach brody, a konkretnie na linii od kącików ust w dół. Pryszcze zostawiają po sobie przebarwienia.Nie jest ich jakoś strasznie dużo, jednak widzę, że coś jest nie tak - mam tak od października, a nigdy w życiu nie miałam czegoś takiego. Czytałam, że może być to wynik szaleństwa hormonów, ale od kilku lat biorę te same tabletki antykoncepcyjne i wszystko było ok.
Mam cerę mieszaną - tłusta strefa T i normalne policzki. W okresie dojrzewania zawsze co jakiś czas wyskakiwał mi jakiś pryszcz,ale nie miałam trądziku. Ponadto, w każde wakacje moja cera się normalizuje - wiadomo, brak makijażu, zero stresu, odpoczynek Wtedy nie mam ani jednego pryszcza. Tak było również w te wakacje.
W październiku zaczął się rok akademicki, więc znów zaczęłam się malować. Zainwestowałam w krem bb z Lirene i matujący krem "siarkowa moc", a na noc nawilżałam skórę. Dodatkowo zaczęłam łykać Belissę. Po jakimś czasie pojawiły się te pryszcze. W listopadzie odstawiłam Belissę, pryszcze dalej były, więc odstawiłam ten krem matujący (wysuszał) i krem bb z lirene. Teraz używam multifunkcyjnego kremu Lirene na dzień, na to nakładam krem bb Soraya (skład:Aqua, Cyclohexasiloxane, Cyclohexasiloxane, Ci 77891, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Cetaearyl sononanoate, Nylon -10, Cethyl PEG/PPG-10/1Dimethicone, Dicaprylyl Carbonate, Polimethylethacrylate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Cetyl Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Ceresin, Hydrogenated Castor Oil, Methyl Trimethicone, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Prunus Armeniaca Fruit Extract, Propylene Glycol, Glycerin, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Titanium Dioxide, Alumina, Sodium Chloride, Triethoxycaprylysilane, DMDM Hydantion, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cnnamal, Hydrozyisohexyl 3-Cyclohexaldehyde, Limonene, Linalool, Alpha-Iomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Cl 77492, Cl 77491, Cl 7749.) i punktowo korektor, więc nie jest to jakaś wielka tapeta Na noc nawilżam twarz, oczywiście myję twarz 2 razy dziennie tymi samymi produktami, co latem, gdy miałam cudowną cerę. 1-2 razy w tygodniu używam peelingu gruboziarnistego Lirene, a potem maseczki oczyszczającej Ziaja. Oprócz pryszczy co jakiś czas (dość rzadko)na czole pojawiają się takie malutkie bąbelki (nie jest ich dużo, pod kremem bb są niewidoczne), które mnie swędzą. Podejrzewam, że jestem uczulona na jakiś składnik lub moja skóra reaguje tak na mróz.
Moje pytania są następujące:
1. Czy coś mnie zapycha?Czyli, czy możliwe jest, że kosmetyk zapycha mnie tylko w okolicach brody, a czoła i nosa już nie?
2. Czy zamiast kremu bb, przerzucić się na jakiś podkład? (kiedyś używałam podkładów, przerzuciłam się na bb, bo podobno są lżejsze).

Proszę o poradę
Możliwe że Cię zapycha, kremy BB są w szczególności oparte na silikonach. Ja mam zwykły podkład który też ma silikony, ale on mnie nie zapycha. Spróbuj go odstawić np. na weekend, i zobacz czy coś się zmieni. Jeśli nie, udaj się do dermatologa, często wypryski na brodzie są spowodowane hormonami, ale nie musi tak koniecznie być.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 18:17   #4
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47
Dot.: Pryszcze tylko w okolicach brody

Dziękuję Wam za odpowiedzi U dermatologa jeszcze nie byłam, liczyłam na to, że sama znajdę winowajcę. Odstawię krem bb, wypróbuję podkład i zobaczymy, jakie będą efekty
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 18:36   #5
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Pryszcze tylko w okolicach brody

Co do zmian , które pojawiły Ci się na brodzie, to często przyczyną jest podwyższony poziom prolaktyny. Warto, abyś zrobiła badanie na poziom prolaktyny we krwi. Kosztuje niewiele,a przynajmniej będziesz miała jasność, czy to nie ona powoduje zmiany trądzikowe. Poza tym w kremie bb, który używasz jest sporo silikonów i mogą zapychać pory. A może często dotykasz brody, podpierasz się o nią. Wiesz, takie rzeczy często robimy bezwiednie, a to niestety sprzyja rozwojowi bakterii.
Zamiast peelingu gruboziarnistego poleciłabym Ci enzymatyczny, ponieważ ziarnisty powoduje rozprzestrzenianie zmian i jeszcze bardziej zaostrza problem. Możesz poprzez peeling przenieść zmiany z body na inne części twarzy, a na brodzie zaostrzyć już te istniejące.
A co do zmian, które pojawiają Ci się na czole, to prawdopodobnie wyprysk kontaktowy, czyli reakcja alergiczna na jakiś składnik kosmetyku. Skoro wcześniej nie miałaś tych zmian, to przypuszczam, że uczulać może Cię krem Lirene. Spróbuj odstawić go na tydzień i zastąp innym kremem.
Ponadto możesz kupić glinkę zieloną w formie proszku(w aptece ;lub sklepie zielarskim), wymieszać ją z odrobiną wody i nakładać na brodę, na 15-20 min. Możesz używać jej śmialo co drugi dzień. Glinka działa bakteriobójczo, przyspiesza gojenie i zapobiega powstawaniu nowych zmian. Juz po 2 tygodniach powinnaś zauważyć znaczną różnicę. Oczywiście możesz nakładać ją na cała twarz, ale w szczególności na brodę.
I jeszcze jedno. Czy używasz toniku? Tonik, koniecznie bezalkoholowy, przywraca równowagę skórze po myciu, zapobiega rozwojowi bakterii, a tym samym powsatwaniu zmian zapalnych. Powinnaś używać tonik 2 razy dziennie. Wierz mi, że naprawdę bardzo poprawia kondycję skóry.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 19:47   #6
saghira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 47
Dot.: Pryszcze tylko w okolicach brody

AniaLB, dziękuję bardzo za odpowiedź 2 razy dziennie używam toniku bezalkoholowego. W takim razie jutro kupię peeling enzymatyczny i zieloną glinkę, a po sesji zrobię badanie krwi. Chętnie kupiłabym też jakiś matujący krem, który nie jest napchany silikonami, ale zupełnie nie znam się na składach kosmetyków, więc może lepiej zapytam w aptece, bo w drogerii, znając życie, wybiorę coś jeszcze gorszego.
saghira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-23, 19:07   #7
AniaLB
Raczkowanie
 
Avatar AniaLB
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 187
Dot.: Pryszcze tylko w okolicach brody

Podczas sesji bardzo duży wpływ na powstawanie krostek ma stres, więc może się okazać, że właśnie on jest głównym winowajcą. Poza tym napisałaś, że masz te zmiany od października,więc prawdopodobnie, gdy zaczyna się rok akademicki, masz podwyższony poziom hormonu kortyzolu, który bardzo wpływa na stan skóry. Bardzo często w takich sytuacjach pomaga znalezienie zajęcia, które Cię odstresuje.
AniaLB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-23 20:07:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.