to nie moje miejsce na ziemii-niemcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-23, 13:10   #1
marjotka94
Raczkowanie
 
Avatar marjotka94
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Krefeld
Wiadomości: 44
Arrow

to nie moje miejsce na ziemii-niemcy


Hej. Szukam i szukam na różnych forach, sytuacji, która byłaby podobna chociaż do mojej. Niestety bezskutecznie. nie utożsamiam się z żadną wypowiedzią.

Moja historia zaczęła się w lipcu, 2014 roku.
Dostałam telefon z propozycją zamieszkania i rozpoczęcia życia w DE.
Wow super ! nowy kraj, wielkie miasto, dla mnie, dziewczyny żyjącej całe życie w mini miasteczku, mającej lat 19 ! swieżo zaręczonej to był najlepszy pomyśł pod słoncem. Strzał w 10 !
Nasłuchałam się od znajomych, co to nam się nie należy mieszkając w niemczech. Ile dodatków socjalnych dostaniemy. To było jak marzenie !
Podjelismy, razem z tż dcyzje o wyjeździe. On zostawił swoją - w sumie bardzo dobrze płatną pracę, spakował sie i na 4 dzien już go nie było. Zdecydowalismy, ze on pojedzie pierwszy, popracuje a ja, we wrzensiu dojadę. i tak tez sie stało. Dopracowałam do " konca" sezonu, spakowałam wszystko co mielismy i pojechałam.

Początki okropne. Problem ze znalezieniem mieszkania, w którym moglibysmy mieszkać z psem (warunek konieczny).
Moj tz poczatkowo problem ze znalezieniem pracy. ja przez pierwszy miesiac non stop płakałam. nie mogłam się ogarnąć. Co sie okazało, nic nie było takie kolorowe. Żadnych socjalnych dodatków, zadnej pomocy od " państwa" . trzeba radzić sobie samemu.
w listopadzie slub, bo bedzie wam łatwiej. Wiec był slub, zaporoszeni tylko rodzice i rodzina z tego samego miasta. w sumie 11 osób. Porażka.
No, ale podeszlismy do tego na luzie. bo przecież - BEDZIE łatwiej.
Dupa. ok. mniejsze podatki, ale tyle z tego dobrego.

już ponad 1o miesiecy siedze. Pracowałam troche przy dzieciach, troche sprzątałam, ale wszystko bez znajomosci języka, u polaków. a u takich, pracować najgorzej.

Łapie chyba początki depresji.
Nie mam ochoty poznawać nowych ludzi, boje się iść gdzieś do normalnej pracy, bo źle się czuję w tłumie. Nie lubie zmieniać swojego otoczenia.

Każda wyprawa do Polski ( w ciągu tych 10 miesiecy bylismy w pl 3 razy) konczy się wielkim płaczem i dołem. Brakuje mi motywacji nawet do wstania z łóżka. Potrafie leżeć cały dzien i podniesc się o 16 byle zdazyc cos ugotować tz na obiad. może być syf w domu a ja nie widze sensu wstania i ogarniecia. Spacer ? ale po co ?
nie potrafie poczuc się jak u "siebie" .
Mieszkająć w pl, w wynajetej kawalerce, majac 18-19 lat czułam się lepiej. Chodziłam jeszcze do szkoły, ale dawlaismy rade sami. potrafilismy sie cieszyc małymi rzeczami, odłozylismy kase na wakacje, a tu ? ciagle jest mało. ciagle liczymi do ostatniego. Bo wszystkich dookoła stac na wszystko a nas nie.

Marzę o powrocie do pl. Mimo tego, że nie mamy w sumie do czego wrócić, bo już na długo przed wyjazdem do de, nie mieszkalismy z rodzicami, tylko radzilismy sobie sami. Wierzę, że jakoś to będzie. jakoś damy rad, znajdziemy prace, przeciez zawsze mozna znaleść lepszą.

Tymczasowy plan jest taki: spłacić kredyt w pl (który wzielismy "na wyjazd" i na który wszyscy nas namawiali bo spłacicie go szybciutko...) odłożyć ok 18-20 tys i wrócić. Może najpierw ja, znajde prace, wynajme mieszkanie i wtedy tz popracuje i dojedzie. zeby bylo wiecej kasy !

nie mamy pomysłu jeszcze czy pakowac sie w kredyt i kupowac mieszkanie czy isc na wynajem. mamy sporo czasu na namysł. ale jedno jest pewne. Życie tutaj, nie jest dla nas. To nie nasze miejsce na ziemii.
marjotka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 13:51   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

nie rozumiem czemu nie uczysz sie niemieckiego, przeciez to nie chinszczyzna oraz czemu nie myslisz pojsc na studia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:01   #3
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Jesteście za bardzo wpływowi - zacznijcie myśleć SAMI. Może przeprowadzka do innego, tańszego landu? TŻ nie ma szans na powrót do pracy w PL? Ogólnie plan, myślę, że macie dobry, odłóżcie, ile się da, by mieć na start po powrocie. Ale nie radzę się pakować w kredyty w tak młodym wieku i bez stabilnej sytuacji. Dacie radę, wszystko jest do przeżycia. Tylko wytrwaj! Ja z kolei założyłam dziś wątek o wyjeździe do Niemiec Ale pod żadnym pozorem nie patrzę na to z perspektywy różowych okularów. Bardziej pod kątem próby zmiany swojego życia, ciekawego doświadczenia. Ty też tak na to spójrz i życzę pomyślnej realizacji Waszych planów
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:14   #4
marjotka94
Raczkowanie
 
Avatar marjotka94
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Krefeld
Wiadomości: 44
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez kitosa Pokaż wiadomość
Jesteście za bardzo wpływowi - zacznijcie myśleć SAMI. Może przeprowadzka do innego, tańszego landu? TŻ nie ma szans na powrót do pracy w PL? Ogólnie plan, myślę, że macie dobry, odłóżcie, ile się da, by mieć na start po powrocie. Ale nie radzę się pakować w kredyty w tak młodym wieku i bez stabilnej sytuacji. Dacie radę, wszystko jest do przeżycia. Tylko wytrwaj! Ja z kolei założyłam dziś wątek o wyjeździe do Niemiec Ale pod żadnym pozorem nie patrzę na to z perspektywy różowych okularów. Bardziej pod kątem próby zmiany swojego życia, ciekawego doświadczenia. Ty też tak na to spójrz i życzę pomyślnej realizacji Waszych planów
Nie znaliśmy języka, dlatego słuchalismy innych, zreszta jak nie słuchać skoro oni tu są ponad 10 lat. Kto bedzie wiedział więcej niż Ci którzy tu zyją. Nie wzieli pod uwagę faktu, że jestesmy młodzi, bez dzieci i doswiadczenia.
Starałam się, patrzeć na to wszystko
" powaznie". Że wytrwamy pare miesiecy, ze bedzie ciezko tez sie na to nastawialismy. Ale to miało minąć, a tu zaraz rok i jak było tak jest . Najgorsza jest ta ogarniająca beznadzieja. Chyba jednak nie każdy stworzony jest do zycia " w oddali" .

a co do " nauki jezyka" . błedne koło. żebym mogła isc na kurs, za który płaci się nie małe pieniadze musiałabym zarabiac, zeby zarabiac musze znać jezyk. dlatego nie chodze na kurs.
marjotka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:34   #5
kitosa
Zadomowienie
 
Avatar kitosa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 296
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Fakt, trzeba przepracować ten rok i wtedy ewentualnie darmowy kurs dla bezrobotnych.. Rozumiem, że czujesz się bezsilna. Nie wiem co Ci poradzić. Chyba szukałabym za wszelką cenę pracy w fabrykach, tam nie potrzebują języka.
__________________
Miłość...wziąć ją w dłonie i przenieść przez całe życie...
W radości i w smutku mój dom jest w Twoich ramionach
kitosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:37   #6
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

a nie mozesz pojsc do urzedu miasta i zapytac o darmowy kurs dla emigrantow?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 14:47   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

sorry cos mam nie tak z aplikacja tapatalk. Wyslalo mi sie kilka razy to samo.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2015-07-23 o 15:13
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 14:50   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

a nie mozesz popytac w urzedzie miasta o darmowe kursy jezyka? w Niemczech nie ma czegos takiego?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:11   #9
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

a w urzedzie miasta nie ma darmowych kursow?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:29   #10
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez marjotka94 Pokaż wiadomość
Nasłuchałam się od znajomych, co to nam się nie należy mieszkając w niemczech. Ile dodatków socjalnych dostaniemy. To było jak marzenie !
(...)
Żadnych socjalnych dodatków, zadnej pomocy od " państwa" . trzeba radzić sobie samemu.
(...)
już ponad 1o miesiecy siedze. Pracowałam troche przy dzieciach, troche sprzątałam, ale wszystko bez znajomosci języka, u polaków. a u takich, pracować najgorzej.
(...)
Tymczasowy plan jest taki: spłacić kredyt w pl (który wzielismy "na wyjazd" i na który wszyscy nas namawiali bo spłacicie go szybciutko...)
(...)
nie mamy pomysłu jeszcze czy pakowac sie w kredyt i kupowac mieszkanie czy isc na wynajem.
Zadziwiają mnie te pomysły.
Jechać do obcego kraju, nie znając języka, nawet sie go nie ucząc i liczyć na socjal. Ekstra podejście. Na dodatek na kredyt.
I planowac kolejny kredyt macie w ogóle na wkład własny?
Serio, nie wiem na co ty liczyłaś i czemu sie dziwisz ze jest jak jest.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:44   #11
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Zadziwiają mnie te pomysły.
Jechać do obcego kraju, nie znając języka, nawet sie go nie ucząc i liczyć na socjal. Ekstra podejście. Na dodatek na kredyt.
I planowac kolejny kredyt macie w ogóle na wkład własny?
Serio, nie wiem na co ty liczyłaś i czemu sie dziwisz ze jest jak jest.


Autorko masz bardzo roszczeniową postawę, a gdy czegoś nie dostałaś to zrzucasz odpowiedzialność na tych" co mówili".

Co robisz aby zmienić swoją sytuację? Nic.
Idź na kurs językowy, jeżeli Cię nie stać to korzystaj z internetu-nawet na youtubie są lekcje. Wyuczysz się Kali jeść, Kali pić, ale lepsze to niż nic. Idź do interimu-sprzątanie, ale legalne.

Ogłoś się w grupie poloni na fb-szukam pracy w tym i tym.


A może kurs zawodowy połączony z nauką języka? A może spróbuj przez polskiego pośrednika pracę złapać-pośrednik weźmie sporą marżę, ale z reguły nie wymaga znajomości języka

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-07-23 o 16:10
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 15:45   #12
Floridzianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 99
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Ja bym na twoim miejscu korzystała z materiałów na internecie żeby trochę poduczyć się języka. Jeśli masz dostęp do wizażu to masz tez dostęp do YouTube i miliona rożnych stron internetowych z lektorami i możliwościami nauki podstaw języka. Ja tak robiłam gdy siedziałam w Domu bez samochodu pracy i niczego do roboty czekając na papiery - po 6 miesiącach szlifowania zapisałam się na kursy do pobliskiego college'u . Spróbuj tez moze znaleźć jakieś grupy polskie. Nie wiem jak to jest w Niemczech ale w stanach tam gdzie mieszka trochę Polonii sa kluby polskie i organizacje które pomagają Polakom. Druga sprawa ... Moze znajdziesz prace niańki przez aupair world? Staram się tylko podsunąć ci pomysły . I myśle ze moze skorzystasz tez z tej porady : pomysł o tym jak twoja kariera skorzystałaby z tego w Polsce gdybys wróciła tam z płynna znajomością języka i jakimś certyfikatem albo edukacja ... Tak to cały ten czas który siedzisz teraz w Niemczech pójdzie ci w plecy ...
Floridzianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:47   #13
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

troche dziwne podjescie:
"chcielismy sie przeniesc, bo pomoc socjalna jest lepsza"...nie tedy droga...

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
a nie mozesz popytac w urzedzie miasta o darmowe kursy jezyka? w Niemczech nie ma czegos takiego?

oczywiscie, ze jest....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:47   #14
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość


Autorko masz bardzo roszczeniową postawę, a gdy czegoś nie dostałaś to zrzucasz odpowiedzialność na tych" co mówili".

Co robisz aby zmienić swoją sytuację? Nic.
Idź na kurs językowy, jeżeli Cię nie stać to korzystaj z internetu-nawet na youtubie są lekcje. Wyuczysz się Kali jeść, Kali pić, ale lepsze to niż to. Idź do interimu-sprzątanie, ale legalne.

Ogłoś się w grupie poloni na fb-szukam pracy w tym i tym.


A może kurs zawodowy połączony z nauką języka? A może spróbuj przez polskiego pośrednika pracę złapać-pośrednik weźmie sporą marżę, ale z reguły nie wymaga znajomości języka
ewentualnie mozna zajsc w ciąze to moze dadzą ten socjal
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:50   #15
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
Zadziwiają mnie te pomysły.
Jechać do obcego kraju, nie znając języka, nawet sie go nie ucząc i liczyć na socjal. Ekstra podejście. Na dodatek na kredyt.
I planowac kolejny kredyt macie w ogóle na wkład własny?
Serio, nie wiem na co ty liczyłaś i czemu sie dziwisz ze jest jak jest.

i Maja po 19 lat i wierza, ze przyjada i od razu miliony im z nieba spadna....
tyle ludzi tu ciezko pracuje, zeby PIJAWKI tylko na socjala liczyly.
PORAZKA!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
ewentualnie mozna zajsc w ciąze to moze dadzą ten socjal
jak dzieci, to prznajmniej trojka- wtedy naprawde sie to oplaca
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 15:52   #16
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
i Maja po 19 lat i wierza, ze przyjada i od razu miliony im z nieba spadna....
tyle ludzi tu ciezko pracuje, zeby PIJAWKI tylko na socjala liczyly.
PORAZKA!!!!!!!!!

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------


jak dzieci, to prznajmniej trojka- wtedy naprawde sie to oplaca

liczyc na socjal jak liczyc na socjal.
Ale nie sprawdzic na co ten socjal sie dostaje i potem "ups nie mamy dzieci" i jechac bez roznania
a miały byc takie kokosy na emigracji, a tu trzeba pracowac, bo panstwo nie da :C jechac bez jezyka i potem smutno ze trzeba sprzątac u polaków. zaskakujące.
Serio, nie czaje na co autorka liczyła. Na błyskotliwą kariere w niemczech w języku polskim?
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 16:12   #17
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Czocherovsky Pokaż wiadomość
ewentualnie mozna zajsc w ciąze to moze dadzą ten socjal
jak słyszę słowo socjal to raka dostaję-zdrowi, młodzi, bez obciążenia(dzieci) i jadą po socjal
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 16:37   #18
Kle_oo
Zadomowienie
 
Avatar Kle_oo
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 250
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez marjotka94 Pokaż wiadomość
Tymczasowy plan jest taki: spłacić kredyt w pl (który wzielismy "na wyjazd" i na który wszyscy nas namawiali bo spłacicie go szybciutko...) odłożyć ok 18-20 tys i wrócić. Może najpierw ja, znajde prace, wynajme mieszkanie i wtedy tz popracuje i dojedzie. zeby bylo wiecej kasy !

nie mamy pomysłu jeszcze czy pakowac sie w kredyt i kupowac mieszkanie czy isc na wynajem. mamy sporo czasu na namysł. ale jedno jest pewne. Życie tutaj, nie jest dla nas. To nie nasze miejsce na ziemii.
Zacznijmy od końca: po powrocie do kraju jeśli chcecie kupić mieszkanie to po pierwsze musicie mieć na wkład własny i oczywiście stałą pracę. Gdyby dostanie kredytu mieszkaniowego było takie proste to każdy bezrobotny miałby mieszkanie na kredyt tak więc jak nie wrócicie z dużą gotówką to od razu nastawcie się na wynajem.

A Twój partner mówi po niemiecku? Czy też tego języka nie zna? Bo jeżeli żadne z Was nie włada językiem na odpowiednim poziomie to zupełnie nie rozumiem decyzji o wyjeździe - jak planowaliście dogadać się z pracodawcami? Po polsku?
Kle_oo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 16:38   #19
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Kle_oo Pokaż wiadomość
Zacznijmy od końca: po powrocie do kraju jeśli chcecie kupić mieszkanie to po pierwsze musicie mieć na wkład własny i oczywiście stałą pracę. Gdyby dostanie kredytu mieszkaniowego było takie proste to każdy bezrobotny miałby mieszkanie na kredyt tak więc jak nie wrócicie z dużą gotówką to od razu nastawcie się na wynajem.

A Twój partner mówi po niemiecku? Czy też tego języka nie zna? Bo jeżeli żadne z Was nie włada językiem na odpowiednim poziomie to zupełnie nie rozumiem decyzji o wyjeździe - jak planowaliście dogadać się z pracodawcami? Po polsku?
oboje nie znają języka
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-23, 16:56   #20
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Jeszcze gdyby to byl trudny jezyk. Widze ze moj pomysl by poszla studiowac zostal zignorowany, a moze by jakies stypendium akurat przyslugiwalo czy cos.

Poza tym maja psa i ona nie chodzi na spacery? Biedne zwierze.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 16:59   #21
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Jestem w szoku, że ktoś tyle czasu siedzi w Niemczech i wegetuje. Podstaw języka można nauczyć się samemu, z książek, przez Internet, żeby się po prostu dogadać w zwykłych sytuacjach. Oboje dobraliście się idealnie, gratulacje.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:04   #22
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, że ktoś tyle czasu siedzi w Niemczech i wegetuje. Podstaw języka można nauczyć się samemu, z książek, przez Internet, żeby się po prostu dogadać w zwykłych sytuacjach. Oboje dobraliście się idealnie, gratulacje.
już pomijając fakt, że niepracując można chodzić na intensywny kurs językowy dla obcokrajowców
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:06   #23
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez mjos Pokaż wiadomość
już pomijając fakt, że niepracując można chodzić na intensywny kurs językowy dla obcokrajowców
No ale trzeba wyjść z domu, kurs do niej nie przyjdzie. Chyba za dużo wymagasz ;<
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:07   #24
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez marjotka94 Pokaż wiadomość
a co do " nauki jezyka" . błedne koło. żebym mogła isc na kurs, za który płaci się nie małe pieniadze musiałabym zarabiac, zeby zarabiac musze znać jezyk. dlatego nie chodze na kurs.
Kurs to nie jest jedyna metoda nauki języka. Znajdź sobie inną i się naucz zamiast czekać na socjal i 'słuchać innych'.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:16   #25
201604190934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 600
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

w skali semestru te kursy nie kosztują majątku, dwa kebaby miesięcznie przy kursie półrocznym

Edytowane przez 201604190934
Czas edycji: 2015-07-23 o 17:24
201604190934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:37   #26
Ania384
Raczkowanie
 
Avatar Ania384
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 141
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Próbuj z fabryką jak ktoś wyżej pisał. Wydaje mi się to najlepszą opcją na tę chwilę. I ucz się języka sama w domu, w Internecie jest wiele kursów.
Ania384 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:38   #27
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

kursy moga byc tez przy uniwersytecie. I te potrafia byc calkiem za darmo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 17:43   #28
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Czytam i opad szczeki na podloge zaliczam.
Tak z ciekawosci spytam na jaki "socjal" tu liczyliscie? Na jaka pomoc panstwa?

Po pierwsze dowiedziec sie jak i gdzie zapisac sie na kurs jezykowy. Isc do ratusza albo do jakiejkolwiek parafii, obojetne czy katolickiego czy ewangelickiego kosciola i tam tez popytac o to jak mogliby pomoc jesli chodzi o kurs jezykowy. Mozna tez dostac dofinansowanie.
ISC z kims, kto zna jezyk, tak na poczatek.

Generalnie sa ludzie, ktorzy nie nadaja sie "do emigracji", zdarza sie.
Ale jak juz wyjechalas, to, majac lat 19 czy 20, wez sie dziewczyno za zycie, bo w Polsce podejrzewam wcale nie byloby Ci lepiej, tylko na kogos innego bys zwalala to, ze ci zle.
Przede wszytskim jezyk, ogladaj telewizje po niemiecku, staraj sie sluchac ludzi, zobaczysz, ze z dnia na dzien bedzioesz ich coraz lepiej rozumiala, rozejrzyj sie za kursem, twoj maz pracuje, wiec pomoze Ci w sfinansowaniu kursu.
Co chcesz robic w zyciu? Po kursie jezykowym czym chcialabys sie zajac? Przemysl to sobie i daz do tego co sobie postanowisz.
A w miedzyczasie np jako pomocnik opiekuna w domu opieki to, po malym kursie, zawsze znajdziesz prace.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 18:49   #29
SylwiaKaja
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 592
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Żeby nawet ślub brać, bo znjamo powiedzieli, że będzie socjal.. szczególnie, ze wiarygodnośc tych osób była już chyba mocno nadszarpnięta jak po przyjeździe okazało się, że nie ma socjalu.

Ogólnie autorka zachowała się delikatnie mówiąc niedojrzale, ale teraz najważniejsze to jakoś z tego wyjść i się ogarnąć. jak dla mnie priorytetem powinna być spłata kredytu zaciągniętego w Polsce. Bo jak rozumiem kredyt zaciągnięty na wyjazd rok temu i jeszcze niespłacony? To o tym myślałabym przede wszystkim. Potem można snuć dalsze plany.

Poza tym nauka języka. Są rożne fajne metody, zwłaszcza, ze to popularny język. W dodatku wiele metod jest bezkosztowych, bo wykorzystuje się materiały z internetu.
w sumie na stronie federal office for migration naprawde sporo można się dowiedzieć o możliwościach.

Co do pracy to oferty bez języka sa na produkcji, ale to musialabyś sprawdzić jakie sa zakłady u Ciebie w okolicy. a gdzie pracuje Twój chłopak i jak tę pracę znalazł?
SylwiaKaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 21:17   #30
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: to nie moje miejsce na ziemii-niemcy

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Czytam i opad szczeki na podloge zaliczam.
ja już w połowie zażaleń Autorki zbierałam szczękę z podłogi. I tak sobie myślę, że chyba najgorsze jest to, że potem taka przedsiębiorcza osoba wróci i będzie bredzić farmazony jaka to ciężka dola emigranta w dzisiejszych czasach: a bo pracy nie ma, komunikacja utrudniona, po polsku nie mówią.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-26 13:22:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:49.