Figura po porodzie - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-08, 09:51   #2581
lola713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 18
Dot.: Figura po porodzie

hej dziewczyny
A jak wrócić do formy z przed ciąży po cesarce? bo to trochę utrudnia proces odchudzania. jestem w 39 tyg. ciąży a lekarz mówi że najprawdopodobniej będę miała cesarkę z powodu zwężonej miednicy.
Poradźcie mi coś, proszę
lola713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 08:51   #2582
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez mamastasia Pokaż wiadomość
Przed ciążą jak już pisałam też byłam szczupła, a całe 17 kg jakie mi przybyło to właśnie w brzuchu, ręce i nogi jak patyki a brzusio wysadzony w przód wtedy wyglądało to słodko, każdy się śmiał, że jak idę to najpierw widać brzuch, brzuch, brzuch... a potem dopiero ja. No, ale wracając do ćwiczeń: niewiem dlaczego, ale ubzdurałam sobie, że jeśli np. będę ćwiczyć brzuszki, skóra jescze bardziej się naciągnie. Dlatego też tego nie robiłam. Martucca jak myślisz? Pomoże coś?
Mamastasia no co ty, za autorytet mnie biezesz? Ja nie widze zadnych podstaw do takich obaw Cwicz, cwicz dobrze to zrobi brzusiowi Co prawda robiac brzuszki tluszczu raczej nie spalisz, ale wzmocnisz miesnie, wlokna miesnowe sie skroca i brzuch sie "wciagnie"; w tym sensie, ze nie bedzie wywalony do przodu. A ile ty masz tluszczu na brzuchu (zlap fald skorny kilka mm nad koscia biodrowa i zmierz w mm)?

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
witam
mam pytanie odnosnie przyrostu miesni...
stosuje diete białkową i w pierwszym tygodniu nie cwiczac schudłam 1kg .
w drugim tygodniu przez cały tydzien pracowalam fizycznie po 7-8 godz dziennie [w ogrodzie wykopywałam stara trawę] wiec robota fizycznie ciężka i co ...nic nie schudlam
cały tydzien ciezkiej pracy a tu zero efektów.
i tak sie zastanawiam czy to mozliwe ,ze miesni przybyło w tydzien i dlatego waga ta sama czy moze sprawczynia jest miesiaczka
Ja to bym chciala, zeby mi troche miesni przyroslo Kobietom przyrost bardzo ciezko przychodzi, na pewno nie wciagu 1 tygodnia.
Dlaczego dieta bialkowa? Nie jest bardziej wcale skuteczna niz dieta zbilansowana, a juz na pewno nie jest zdrowa, zwlaszcza dla kobiety. Ubytek 1kg w pierwszym tygodniu to glownie utrata wody (z powodu zuzycia glikogenu zmagazynowanego w miesniach jako zrodla energii; 1g glikogenu wiaze 3g wody), nie tluszczu. Dlatego tez nalezy bazowac na pomiarach obwodow ciala (pas, brzuch, biodra itd.), a nie na wadze.
Jesli brak spadku wagi, a przede wszystkim cm w obwodach utrzya sie przez kolejne 2 tygodnie, oznacza to po prostu, ze masz dodatni bilans kaloryczny i dlatego nie chudniesz.

Cytat:
Napisane przez lola713 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
A jak wrócić do formy z przed ciąży po cesarce? bo to trochę utrudnia proces odchudzania. jestem w 39 tyg. ciąży a lekarz mówi że najprawdopodobniej będę miała cesarkę z powodu zwężonej miednicy.
Poradźcie mi coś, proszę
Dlaczego uwazasz, ze cesarka utrudnia proces odchudzania? Jesli cc przebiegnie bezproblemowo, juz nastepnego dnia mozesz zaczac wykonywac podstawowe cwiczenia zalecane na okres pologu. Nie ma tez przeciwskazan do spacerow. Kiedy rana sie zagoi mozesz zaczac jezdzic na rowerze i cwiczyc wg tych samych zasad, jak kobiety rodzace SN.
Poza tym cc nie ma wplywu na to, co i jak jesz
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."

Martucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-13, 17:16   #2583
krolowaa
Zadomowienie
 
Avatar krolowaa
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: rumia
Wiadomości: 1 838
GG do krolowaa
Dot.: Figura po porodzie

waga ruszyła czyli przyczyną była miesiączka
a diete białkową stosuje poniewaz słyszałam duzo pozytywnych komentarzy na jej temat.
za chwile bedzie ''7 '' z przodu
__________________
15.01.2009 - Adaś


http://otworz-oczy.org/?page=1
krolowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 20:54   #2584
mamastasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Figura po porodzie

Martucca tylko, że ja tłuszczu na sobie to ani grama niemam wyglądam jak szkieletor, jem za dwóch i nic... czekam na wyniki badań, może coś w środku jest nie w porządku.
Także ten mój brzuch to czysta odtłuszczona powłoka skórna (bo już niewiem jak to nazwać) i właśnie w tym tkwi mój problem, bo tłuszcu się pozbyć to jakoś by się udało, a takiej samej skóry?? Najlepiej to byłoby się jej chirurgicznie pozbyć, ale po pierwsze niebardzo mnie na to stać, a po drugie, przecież jeszcze w przyszłości planuje mieć dzieci i czy to by się po prostu kalkulowało?
Zresztą zaraz po porodzie lekarka powiedziała, zebym natychmiast zakładała pas po zdjęciu opatrunków bo będę miała problemy z tym brzuchem... i się nie myliła przez ok dwa/trzy miesiące ściskałam się, ale potem to już najmniejszy rozmiar pasa był za luźny, przeszłam na majtki wyszczuplające, ale to mnie też nie ściskało więc zaprzestałam. Do tego masa kremów naprzemian ujedrniające z takimi przeciwrozstępowymi... A dziś... jak było, tak jest. Chciałabym móc znów spojżeć w lustro i przestać się siebie brzydzić...

Edytowane przez mamastasia
Czas edycji: 2009-04-14 o 20:56
mamastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 05:37   #2585
memi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 775
Dot.: Figura po porodzie

mamastasia nie jestem fachowcem, ale wg mnie , logicznie rozumujac, pasy ciazowe nie dzialaja. Narzad nieuzywany zanika. Cwicz miesnie brzucha, moim zdaniem to jest to.Skora raczej sie nie zbiegnie, ale wyglad brzucha moze sie poprawic- tak mysle. powodzenia.
Aha, gdzies czytalam, ze brzuszkow nie powinno sie robic codziennie,tylko co 2., 3. dzien- podobno tak jest najskuteczniej.

Ja musze poweidzec, ze po 6 tygodniach brzuch wyglada z grubsza jak przed ciaza. Nie liczac rozstepow, ktore powoli jasnieja,na szczescie. Moj stary przyjaciel, tluszczyk kochany hehe. Jedyny minus to te cholera boczki, mam 5-6cm wiecej w pasie niz przed ciaza. Przed ciaza takich nie mialam! (mialam mniejsze).
__________________
Antoś 4.03.2009
Grześ 22.10.2010
Czekamy na Córeczkę TP 4.07.2014






Edytowane przez memi
Czas edycji: 2009-04-15 o 06:04
memi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 08:23   #2586
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: Figura po porodzie

Memi dobrze napisala. Nie chodzi tylko o to zeby stracic nadprogramowe kilogramy. Moim zdaniem bez cwiczen ciezko uzyskac ladna sylwetke, nawet przy niskiej wadze.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 10:57   #2587
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: Figura po porodzie

Witam,
Jestem nowa na tym wątku. Dwa miesiące temu urodziłam syna prze cc. Kuba rośnie zdrowa i dlatego postanowiłam zwrócić również trochę uwagi na swój wygląd. W czasie ciąży przybrałam 16kg praktycznie cały czas leżąc. Do wagi wyjściowej sprzed ciąży pozostało mi jeszcze 2kg ale to nie jest duży problem ponieważ zawsze byłam bardzo szczupła więc te dwa kilo nawet mi służy. Problemem jest brzuszek tzw. boczki i skóra na brzuszku - niewiele przypomina tą sprzed ciąży, jędrną. Zaczęłam ćwiczyć talię osy a wczoraj kupiłam hula-hop i walczę z tym brzuszkiem. Może macie jakieś wskazówki dla mnie?? Chcę się w miarę szybko pozbyć tego problemu bo zbliża się lato i fajnie by było pokazać to i owo.
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 13:26   #2588
lola713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 18
Dot.: Figura po porodzie

[Dlaczego uwazasz, ze cesarka utrudnia proces odchudzania? Jesli cc przebiegnie bezproblemowo, juz nastepnego dnia mozesz zaczac wykonywac podstawowe cwiczenia zalecane na okres pologu. Nie ma tez przeciwskazan do spacerow. Kiedy rana sie zagoi mozesz zaczac jezdzic na rowerze i cwiczyc wg tych samych zasad, jak kobiety rodzace SN.
Poza tym cc nie ma wplywu na to, co i jak jesz [/quote]
Dlatego że po cc to chyba wszystko jest obolałe i nie da rady od razu zacząć ćwiczyć. Nie mogę się pogodzić z tym jak wyglądam. Przed ciążą miałam płaski idealnie brzuch, byłam szczupła i ważyłam 46 kg a teraz szkoda gadać. Tydzień przed terminem jestem i patrze jak pęka mi skóra na brzuchu do tego jeszcze boli.
lola713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:26   #2589
mamcia81
Raczkowanie
 
Avatar mamcia81
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 60
Dot.: Figura po porodzie

Witajcie! Jestem mamą dwumiesięcznej córci. W ciązy przytyłam 12 kg, karmię małą piersią a waga stanęła i jak zaczarowana wciąż pokazuje jeszcze trzy kilogramy do wagi sprzed ciąży...dużo chodzę(3 godziny na spacerze szybkim krokiem) w domu wciąż jest coś do zrobienia, staram się cwiczyć codziennie po 15 min, nie jem słodyczy wogóle, odżywiam sie zdrowo, skąd więc to że nie mogę wrócić nawet do swojej wagi przedciążowej? Wciąż czytam że karmienie przyśpiesza zrzucanie wagi a u mnie to jakoś nie działa, nie wiem co robić...
mamcia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 17:41   #2590
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez mamcia81 Pokaż wiadomość
Witajcie! Jestem mamą dwumiesięcznej córci. W ciązy przytyłam 12 kg, karmię małą piersią a waga stanęła i jak zaczarowana wciąż pokazuje jeszcze trzy kilogramy do wagi sprzed ciąży...dużo chodzę(3 godziny na spacerze szybkim krokiem) w domu wciąż jest coś do zrobienia, staram się cwiczyć codziennie po 15 min, nie jem słodyczy wogóle, odżywiam sie zdrowo, skąd więc to że nie mogę wrócić nawet do swojej wagi przedciążowej? Wciąż czytam że karmienie przyśpiesza zrzucanie wagi a u mnie to jakoś nie działa, nie wiem co robić...
Zwykle hormony chronia laktacje i co za tym idzie zapasy tluszczu
Laktacja normuje sie zwykle okolo 3 miesiecy po porodzie i wtedy tez powinno zaczac spadac
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 19:58   #2591
szamanka82
Raczkowanie
 
Avatar szamanka82
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 373
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez Sophia2 Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem nowa na tym wątku. Dwa miesiące temu urodziłam syna prze cc. Kuba rośnie zdrowa i dlatego postanowiłam zwrócić również trochę uwagi na swój wygląd. W czasie ciąży przybrałam 16kg praktycznie cały czas leżąc. Do wagi wyjściowej sprzed ciąży pozostało mi jeszcze 2kg ale to nie jest duży problem ponieważ zawsze byłam bardzo szczupła więc te dwa kilo nawet mi służy. Problemem jest brzuszek tzw. boczki i skóra na brzuszku - niewiele przypomina tą sprzed ciąży, jędrną. Zaczęłam ćwiczyć talię osy a wczoraj kupiłam hula-hop i walczę z tym brzuszkiem. Może macie jakieś wskazówki dla mnie?? Chcę się w miarę szybko pozbyć tego problemu bo zbliża się lato i fajnie by było pokazać to i owo.
Jeśli to są twoje wymiary po ciąży, to...nie mam pytań, ja w porównaniu z Tobą to jestem oooooooooooolbrzymem. Mam 164 cm wzarostu, 69 kg i prawie 90 cm w pasie...

No nic wyżera w święta mnie ominęła, ale mam nadzieję, że przynajmniej to coś da.
__________________
Zuzanna Helena 14.12.2008
szamanka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 12:27   #2592
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: Figura po porodzie

Szamanka dzięki. Widzę, że chyba wpadłam w jakiś obłęd. Nie jesteś pierwszą osobą, która twierdzi, że figurę mam okey. Ja jednak jak na siebie patrzę to wiecznie widzę jakieś boczki, naciągniętą skórę etc. No i próbuje to zmieniać. Nie odchudzam się jednak tylko wprowadzam kolejne ćwiczenia i myślę, że robię je dobrze bo bolą mnie dosłownie wszystkie mięśnie
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 13:58   #2593
idealnecialo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 261
Dot.: Figura po porodzie

Masz wiecej niz ok!
Przytylaś TYLKO 12 kg. A 2 miesiace po urodzeniu zostalo ci tylko3 kg! To bardzo niewiele.. Ja przytylam 22 a tracilam je przez rok. A potem znow podskoczylo.. A brzuch mam jak w polowie 6 mies ciazy..

Ja mam wiecej w brzuchu niz ty w biodrach! A to co masz w brzuszku ja mam w tali...

Wiec nie przejmuj sie i uszka do góry a usmieszek na twarzyczke

Edytowane przez idealnecialo
Czas edycji: 2009-04-16 o 14:00
idealnecialo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-19, 12:56   #2594
ka_tula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: wstyd się przyznać... Starachowice ... ;)
Wiadomości: 360
Dot.: Figura po porodzie

Witam
Pewnie była o tym mowa ale proszę nie krzyczcie
Zastanawiam się jakiego najlepiej używać balsamu by wspomóc brzuszek w powrocie do formy sprzed ciąży. Dodam, że mam 34 lata wiec obawiam się, że sam do normy nie wróci. :-(
Co polecacie? (oczywiście oprócz ćwiczeń)
ka_tula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-20, 15:26   #2595
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: Figura po porodzie

Witam,
Ja ostatnio dorzuciłam jeszcze jazdę na rolkach i mam nadzieję, że efekty będą lepsze. Kondycja powinna się poprawić, uda, pośladki a może i brzuszek trochę stracę kto wie

Jeśli chodzi o krem to ja nie stosuje żadnego specjalnego. Używam nivea i to dla dzieci bo mój synek ma alergię i nie mogę nim go smarować a przecież nie wyrzucę. Do ujędrnienia skóry stosuję ćwiczenia myślę, że wystarczy

pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

dodam jeszcze, że to moje pierwsze dziecko a latek mam 30/31 (27.04. skończę 31) więc niewiele się urwie
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 21:08   #2596
mamastasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Figura po porodzie

Witajcie dziewczyny.
Chciałabym się z Wami podzielić jak dla mnie super wiadomością.
Tak jak już wcześniej pisałam, mam problem z powrotem mojego brzuszka do takiego stanu jak przed ciążą (skóra, która niechce się wchłonąć i straszne rozstępy) ale właśnie na to drugie (rozstępy) wreszcie znalazłam lekarstwo Moje poszukiwania trwały od trzeciego trymestru ciąży. Próbowałam wszystkich balsamów, maści, kremów, od tych tańszych po te naprawdę drogie, od Eveline po Vischy. Ponad Tydzień temu po namowie koleżanki kupiłam balsam na rozstępy z AVON. Nie uwierzycie dziewczyny, ale przy systematycznym stosowaniu (rano i wieczorem) już po tygodniu widać efekty! Już nie są fioletowo czerwone, ani takie głębokie. Są już całkiem blade i znacznie płytsze. Ta moja znajoma stosowała tak samo i zniknęły jej bez śladu już po drugim opakowaniu. WIDZIAŁAM NA WŁASNE OCZY!
Wreszcie zobaczyłam światełko w tunelu dla mojego brzuszka...
mamastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:41   #2597
lola713
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 18
Dot.: Figura po porodzie

A ja mam na dzisiaj termin i strasznie się boję. Położna mówiła żeby się relaksować przed porodem... ale jak tu się relaksować kiedy wiem co mnie czeka? :-( Z jednej strony już nie mogę się doczekać kiedy zobaczę mojego synka a z drugiej panicznie się boję.
lola713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:42   #2598
kalinka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Figura po porodzie

Witam.

Ja również jestem mamusią z problemami do powrócenia do wczęsniejszej wagi i wygladu.Kilogramów juz sporo straciłam ale został odstający brzuszek no i pare innych mankamentów(rozstępy i cellulit). Stosowałam lasery na rozstepy i tez efekty były (wybielily sie i stały sie mniej widoczne). Słyszałam też o różnych zabiegach w gabinetach kosmetycznych, ale chcialabym najpierw znac opinie nie producentów tylko takich jak ja forumowiczek. Co myslicie dziewczyny o profesjonalnych zabiegach w gabinetach kosmetycznych? Np. o zabiegu na żelazku antycellulitowym (widziałam oferte przy gabinecie kosmetycznym)., albo masażu przy uzyciu aparatu próżniowego(też znalazłam informacje w necie ale tylko producenta). wszystkie opisy wygladają super. No ale mam już dość metod, które mają być skuteczne, a nie skutkują. Co radzicie, dziewczyny? Pójść, spróbować chociaż raz, czy dać sobie spokój?"
kalinka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 18:45   #2599
mamcia81
Raczkowanie
 
Avatar mamcia81
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 60
Dot.: Figura po porodzie

Hmmm...a propo celulitu w ciąży i po...o dziwo w ciąży wszystko u mnie znacznie się zmniejszyło, choć słyszałam, że hormony ciążowe wzmagają celulit. Za to po porodzie wszystko wróciło...waga nadal pokazuje 3 kg na plusie, choć chodzę a wręcz biegam z wózkiem 3 godziny dziennie, nie jem kolacji i zastanawiam się nad rzuceniem chleba. Nie wiem dlaczego stanęło akurat na tych 3 kg. tak już trwa od 2 miesiecy...
mamcia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-24, 07:13   #2600
kalinka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Figura po porodzie

mamcia81 nic sie nie martw to normalne że waga na razie stanęła. Organizm sie trochę buntuje, ale już niebawem powinno znowu wszystko ruszyć . Tylko się nie poddaj.....

Mi podczas ciaży cellulit sie nasilił, ale nic dziwnego nogi "urosły" mi o raz wieksze niz normalnie, no co tu mówić zaniedbałam się i koniec . I dlatego już dwa lata mecze się z odzyskaniem tago co stracila.Nigdy nie miałam super figurki ale bynajmniej nie męczyły mnie takie paskudztwa jak cellulit. Fakt na pewno zażywałam więcej sportu niż teraz ale teraz też staram sie nie leniuchować a to dibelstwo nie chce zniknać. Dlatego pomyślałam o zbiegach u profesjonalistki, słyszałam że takie kuracje sa bardziej efektywne niż samodzielne wklepywanie jakiś balsamów(chociaż nie mówię że nie powinno sie tego robić), ale taka dodatkowa pomoc przy użyciu kosmetyczki może nie byłaby głupim pomysłem?
kalinka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 13:11   #2601
Martucca
Rozeznanie
 
Avatar Martucca
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Aarhus, Dania
Wiadomości: 623
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez krolowaa Pokaż wiadomość
waga ruszyła czyli przyczyną była miesiączka
a diete białkową stosuje poniewaz słyszałam duzo pozytywnych komentarzy na jej temat.
za chwile bedzie ''7 '' z przodu
Krolowaa, bez urazy, ale od kogo slyszalas te pozytywne komentarze? Od wiecznie odchudzajacych sie kobiet, ktore doprowadzily sie do stanu, kiedy juz nic nie pomaga i trzeba siegac po srodki drastyczne?
Wsrod ludzi zwiazanych z fitness i kulturystyka bylo bardzo duzo dyskusji na ten temat. I wszyscy, ktorzy maja doswiadczenie w tej kwestii, zgodnie potwierdza, ze tego typu diety zarezerwowane sa dla osob, ktore "dopalaja" ostatnie milimetry tkanki tluszczowej, na dodatek diety takie powinny trwac mozliwie krotko. U ciebie jest naprawde sporo do zrzucenia (choc waga to jedno, a ilosc tluszczu to drugie) i taka dieta nie ma absolutnie zadnego sensu. Wystarczy lekki deficyt kaloryczny. Chudniesz szybko- zgadza sie, ale przede wszytskim tracac wode, w bardzo malym stopniu tluszcz- duza podaz bialka i ograniczona ilosc weglowodanow po prostu odwadnia. Zrobisz oczywiscie, jak chcesz, ale powinnas zdawac sobie sprawe z tego, ze balansujesz na cienkiej linie jesli chodzi o twoje zdrowie.
Masz w diecie ogromne ilosci bialka.
Produktem rozkladu bialek jest mocznik. Duze jego ilosci zmuszaja nerki do wiekszego niz normalnie wysilku. Dalej- zwiekszone spozycie bialka powoduje utrate wapnia z organizmu- a to zwieksza ryzyko wystapienia osteoporozy (tutaj nalezy dodac, ze te ryzyko jest w chwili obecnej u ciebie i tak podwyzszone ze wzgledu na niedawna ciaze, porod i zwiazana z tym burze hormonalna, a powszechnie wiadomo, ze spadek stezenia hormonow, zwlaszcza progesteronu, jest jednym z czynnikow zwiekszajacym ryzyko wystapienia osteoporozy). Skutkiem wzmozonego wydalania wapnia z organizmu moze byc takze tworzenie sie kamieni w ukladzie moczowym. Do tego dochodzi jeszcze obciazenie watroby rozkladem aminokwasow rozgalezionych, zakwaszenie (ketoza) organizmu, zmiany w metabolizmie komorek nerwowych (zmiana zrodla energii z glukozy na ciala ketonowe co wiaze sie ze zmianami przewodnictwa nerwowego- tak kiedys leczono padaczke dziecieca)... Przemysl to jeszcze raz.

Ja w ciazy przybralam 29kg. Po porodzie (ponad 10 miesiecy temu) zeszlo mi 10kg. Na dzien dzisiejszy mam 4kg do wagi przedciazowej. 15kg zrzucilam karmiac piersia, a pozniej bedac na lekkim deficycie kalorycznym (-300kcal). Trwa to moze i dlugo, ale mam pewnosc, ze krzywdy sobie nie robie, a utrata sadla bedzie trwala i nie wpadne w jo-jo Na dzien dzisiejszy moje wymiary to:
156 cm wzrostu
Waga: 57kg
Pas: 70cm
Brzuch: 74cm
Biodra: 92cm.
Nie jest tragicznie, ale dobrze tez nie jest. Ale walcze dalej

Cytat:
Napisane przez lola713 Pokaż wiadomość
Dlatego że po cc to chyba wszystko jest obolałe i nie da rady od razu zacząć ćwiczyć. Nie mogę się pogodzić z tym jak wyglądam. Przed ciążą miałam płaski idealnie brzuch, byłam szczupła i ważyłam 46 kg a teraz szkoda gadać. Tydzień przed terminem jestem i patrze jak pęka mi skóra na brzuchu do tego jeszcze boli.
Kochana, ja mialam cc i po cesarce bylam mniej obolala niz wiele kobiet rodzacych SN. Nie ma reguly. Cwiczyc mozesz zaczac jak kazda inna kobieta, kiedy tylko minie okres pologu (chyba ze wynikna jakies powazne komplikacje- ale to dotyczy rowniez SN). Vacuum mozesz cwiczyc juz po wyciagnieciu szwow. Bardzo duzo zalezy od nastawienia, wiec nastaw sie pozytywnie

Cytat:
Napisane przez mamastasia Pokaż wiadomość
Martucca tylko, że ja tłuszczu na sobie to ani grama niemam wyglądam jak szkieletor, jem za dwóch i nic... czekam na wyniki badań, może coś w środku jest nie w porządku.
Także ten mój brzuch to czysta odtłuszczona powłoka skórna (bo już niewiem jak to nazwać) i właśnie w tym tkwi mój problem, bo tłuszcu się pozbyć to jakoś by się udało, a takiej samej skóry?? Najlepiej to byłoby się jej chirurgicznie pozbyć, ale po pierwsze niebardzo mnie na to stać, a po drugie, przecież jeszcze w przyszłości planuje mieć dzieci i czy to by się po prostu kalkulowało?
Zresztą zaraz po porodzie lekarka powiedziała, zebym natychmiast zakładała pas po zdjęciu opatrunków bo będę miała problemy z tym brzuchem... i się nie myliła przez ok dwa/trzy miesiące ściskałam się, ale potem to już najmniejszy rozmiar pasa był za luźny, przeszłam na majtki wyszczuplające, ale to mnie też nie ściskało więc zaprzestałam. Do tego masa kremów naprzemian ujedrniające z takimi przeciwrozstępowymi... A dziś... jak było, tak jest. Chciałabym móc znów spojżeć w lustro i przestać się siebie brzydzić...

mamastia memi
dobrze pisze- pasy nic nie daja. Chcesz miec jedrny i silny brzuch, musisz (niestety ) cwiczyc i wzmacniac miesnie. Wtedy brzuch sie wciagnie. Jesli nie masz tluszczu, to szczesciara jestes Ja pomimo, ze brzuch mam twardy jak stal, wciaz mam spore zwaly sadla Skorze daj troche czasu- do pewnego stopnia sie obkurczy. Ale to nie dzieje sie hop-siup, trzeba swoje odczekac. Choc na pewno juz nigdy nie bedzie tak napieta jak przed ciaza A ile ty w ogole jestes po porodzie?
__________________
"No matter your goal, achieving it always starts with

belief

- do not underestimate the strength within."


Edytowane przez Martucca
Czas edycji: 2009-04-24 o 18:44
Martucca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 23:04   #2602
mamastasia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Figura po porodzie

Ja jestem już 1,5 roku po cc i niestety straciłam już nadzieję, że ta skóra się jeszcze wchłonie. To już za długo trwa. Przynajmniej mam jeszcze nadzieję, że tych rozstępów się pozbędę.
Zastanawiam się właśnie nad jakimiś profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi. Tylko niewiem co gdzie jak? Jedyne co znalazłam to tylko wycięcie tej skóry poprzez chirurga, ale to jakoś nie bardzo mnie przekonuje. Czy słyszałyście może o jakiś innych metodach pozbycia się zwiotczałej skóry niż skalpel?
mamastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:38   #2603
kalinka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez mamastasia Pokaż wiadomość
Ja jestem już 1,5 roku po cc i niestety straciłam już nadzieję, że ta skóra się jeszcze wchłonie. To już za długo trwa. Przynajmniej mam jeszcze nadzieję, że tych rozstępów się pozbędę.
Zastanawiam się właśnie nad jakimiś profesjonalnymi zabiegami kosmetycznymi. Tylko niewiem co gdzie jak? Jedyne co znalazłam to tylko wycięcie tej skóry poprzez chirurga, ale to jakoś nie bardzo mnie przekonuje. Czy słyszałyście może o jakiś innych metodach pozbycia się zwiotczałej skóry niż skalpel?


Nic się nie martw ja już jestem ponad dwa lata od urodzenia mojego szkraba i powiem ci że skóra mi się niby trochę wchłonęła ale nie całkiem( no i do tego fantazyjne paseczki jakby korniki przez mój brzuch przeszły) planuje sobie zakupic jakis mocno ujędrniajacy balsam, ale słyszałam że takie kosmetyki i aparaty uzywane u kosmetyczki daja lepsze rezultaty. Tez własnie za bardzo sie nie orientuje w tych róznych nazwach i zabiegach jedynie co słyszałam to o mikrodermabrazji (producent piszę że ma wiele zastosowań i miedzy innymi własnie na rozstepy, blizny ale i na ujędrnienie). Jak jeszcze cos wynajde to napisze. A co do skalpela to też nie mam za bardzo przekonania. Pewnie działa ale jakim kosztem
kalinka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 15:32   #2604
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: Figura po porodzie

Lola713 - trzymam kciuki za szybkie i bezbolesne rozwiązanie

Dziewczyny znacie może jakiś dobry krem ujędrniający brzuch?? Wacham się osobiście między zakupem kremu obecnie reklamowanego przez DOVE a Płaski Brzuch Garnier. Może któraś z Was ma jakieś doświadczenia.

Wy też macie na brzuchu tą kreskę?? Znika ona w ogóle czy zostaje już na wieki?? Chciałabym w lato założyć strój dwuczęściowy a z tą kreską to nie przejdzie
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 18:31   #2605
mamcia81
Raczkowanie
 
Avatar mamcia81
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Jawor
Wiadomości: 60
Dot.: Figura po porodzie

Kreska zniknie, w jakim czasie to zależy od karnacji. Ja jestem jasną blondynką i po 3 miesiącach po porodzie prawie już jej nie ma. Głowa do góry A swoją drogą będę tęsknić za tym tylko i wyłącznie ciążowym znakiem
mamcia81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:39   #2606
kalinka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez kalinka28 Pokaż wiadomość
...Jak jeszcze cos wynajde to napisze.
Znalazłam jeszcze Thermal Shaper aparat do masażu prózniowego. A oto jego zastosowanie pisane przez producenta:

Zabiegi:

- Redukujące cellulit
- Modelujące sylwetkę

- Ujędrniające ciało

- Ujędrniające i zwiększające objętości biustu


Sophia2 ta kreska mi tez zgineła po jakis 3 miesiącach a może i wczęsniej A więc bikini na pewno założysz.

A wy co sadzicie o dbaniu o kragłości i urodę pod okiem również kosmetyczki?
kalinka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:23   #2607
poema
Przyczajenie
 
Avatar poema
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 18
Dot.: Figura po porodzie

Cytat:
Napisane przez mamcia81 Pokaż wiadomość
Kreska zniknie, w jakim czasie to zależy od karnacji. Ja jestem jasną blondynką i po 3 miesiącach po porodzie prawie już jej nie ma. Głowa do góry A swoją drogą będę tęsknić za tym tylko i wyłącznie ciążowym znakiem
najpierw czekałam na kreske bo to taki znaka teraz 13 miesiecy po porodzie ona nadal jest słabsza ale widoczna jeszcze...jestem blondynka o jasnej karnacji
__________________
Dla świata jesteś tylko dzieckiem dla mnie córeczko jesteś całym światem!
poema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 11:42   #2608
katarzynka00
Zakorzenienie
 
Avatar katarzynka00
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 7 345
Dot.: Figura po porodzie

za jakiś czas bedzie mnie ten problem dotyczył, tak wiec powoli włączam się dodyskusji i będę chłonąć wasze rady
__________________
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym
następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny


katarzynka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:01   #2609
Fasolka87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 119
Exclamation Dot.: Figura po porodzie

Witam dziewczynki........

Przyłaczam sie do was choc jestem jeszcze w trakcie ciazy( został mi jeszcze mieisiac) ...dzisiaj sie załamałam bo jak cała ciaze nic to własnie wyskoczyły mi zobustron brzucha rozstepy? Co powinnam robic zeby znikly? Czy mimo tego ze jestem jeszcze w ciazy moge jemocno szorowac? Prosze pomozcie bo sie załamałam...wiem ze w 100% ich nie usune

I jeszcze jedno pytanie w jakim czasie po porodzie mozna juz zaczac cwiczyc?
__________________
29,05Moj syn jest ju z nami 2,25
Kocham Cie mój Aniołku
Fasolka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 14:17   #2610
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Figura po porodzie

Treningi mozna zaczac po kontroli lekarskiej po pologu (6 tygodni po porodzie) jesli oczywiscie lekarz pozwoli.
Sa jednak pewne cwiczenia ktore mozna a nawet poinno sie wykonywac jak najszybciej po porodzie - przyciaganie dolnej czesci brzucha do kregoslupa, cwiczenia miesni kegla, krazenia stopami.
Potem mozna zaczac chodzic na spacery.
Nie ma co za bardzo szalec, ciczenia moga nasilic krwawienie po porodzie, spowodowac spadek laktacji, oslabienie mamy. Na wszystko przyjdzie czas
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-07 21:46:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:59.