studia doktoranckie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-10, 13:03   #121
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

No ja wlasnie probuje godzic prowadzenie wlasnej firmy z zaocznymi doktoranckimi i w kazdy piatek mam zajecia, mam nadzieje, ze od przyszlego semestru bedzie to rzadziej, bo juz opuscilam jedne z nich - w tym samym czasie mialam targi branzowe zagranica i musialam wybrac na czym bede - przeciez sie nie rozdziele. A do tego wybralam zaoczne w Warszawie, bo w Krakowie nie ma zaocznych z tej dziedziny.

Takze jutro kolejne zajecia, ktore juz nie opuszcze. Potem swieta wiec ciut luzu, a potem bedzie zaliczanie semestru - ciekawe czy zrobia jakis egzamin. Wiem, ze musze zdac egzamin z angielskiego i ogolnie publikcje i pewnie tez rozprawe bede pisac po angielsku.

Waham sie tez nad tematem - najprosciej byloby pisac o tym czym sie zajmuje moja firma, ale ja mam swoja naukowa fascynacje juz od dziecka mocno zwiazana z matematycznymi obliczeniami stosowanymi w informatyce. WIec chyba postawie na pasje, o ile tylko czas pozwoli.

Zajec ze studentami poki co nie mam i watpie by na pierwszym roku je bede miala.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 14:32   #122
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

Witam,
Z tego co się orientuję to chyba nie możesz pisać o tym czym zajmuję się Twoja firma. Ostatnio o tym głośno bo ks. T. Rydzyk zrobił taki myk i chcą mu zakwestionować ta pracę...ale lepiej to sprawdzić

Pozdrawiam
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 15:21   #123
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Sophia2 Pokaż wiadomość
Witam,
Z tego co się orientuję to chyba nie możesz pisać o tym czym zajmuję się Twoja firma. Ostatnio o tym głośno bo ks. T. Rydzyk zrobił taki myk i chcą mu zakwestionować ta pracę...ale lepiej to sprawdzić

Pozdrawiam

eh ci humanisci i ich przepychanki.
Dla nich 2+2 jest czasem 5, a czasem 16 w zaleznosci jak wiatr powieje.

Poza tym jest pewna roznica czy sprzataczka np bedzie sie doktoryzowac z zakresu "uzycia domestosu w toaletach hotelowych" czy napisze doktorat "o Hani hotelowej sprzataczce"
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 15:47   #124
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

tak, to prawda
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-10, 19:09   #125
justa84_
Raczkowanie
 
Avatar justa84_
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Szczecin/Suwałki
Wiadomości: 159
GG do justa84_
Dot.: studia doktoranckie

To moze i ja cos napisze od siebie Jestem doktorantka 2 roku studiow na bylej politechnice obecnie uniwersytet technologiczny, dokladniej moj doktorat obraca sie w dziedznie chemii, czyli praca w laboratorium. Jako takich zajec nie mam ze studentami, nie biorac pod uwage dyplomantow ktorzy przychodza robic do naszego lab. prace dyplomowe. W trakcie pierwszego roku nie bylo kokosow, ale teraz oprocz stypendium podstawowego, jest stypendium naukowe do tego mozna starac sie o roznego rodzaju granty, wiec jakies pieniadze sa
Na pierwszym roku wahalam sie czy ciagna to dalej, ale teraz jest lepiej, a taki najmocniejszy argument ktory trzyma mnie na doktoracie, to KRYZYS.. o prace laboranta jest ciezko, a jesli juz cos jest to za smieszne pieniadze, z brakiem prespektyw na rozwoj. A tutaj, mam kontakt z zawodem, ucze sie nowych rzeczy, rozwijam, przy okazji szkole jezyk angielski (czyt. zmora pisanie artykulow), wyjazdy na konferencje tez sa (oplace przez instytut, lub przez promotora), wiec nie jest zle..
Tylko jedno pytanie, ktore mnie nurtuje CO DALEJ PO DOKTORACIE??
__________________
<-- ... Si vis amari Ama ...-->
justa84_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 20:30   #126
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

Szczęśliwego Nowego Roku 2010
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:07   #127
wiedzma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 42
Dot.: studia doktoranckie

Dzień dobry,witam serdecznie
Chciałabym zwrócić się do kogos o obiektywną ocene moich szans na doktorat...Jestem na 5 roku na filologii ang.-tryb wieczorowy ,w trakcie pisania pracy mgr.Ostatnio zaczęłam bardzo mocno rozważac podjęcie studiów doktoranckich-myslałabym o trybie wieczorowym lub eksternistycznym.Niestety jest jedno ale nie miałam zbyt dobrej sredniej podczas studiów licencjackich-co więcej powtarzałam rok bo po prostu nałożyło mi się zbyt sporo problemów na glowę...
Czy jesli jest dziedzina w której chcialabym sie doktoryzować to myslicie ze mój pomysl nie wyda się wykładowcom smieszny?

jest z nami na roku dziewczyna co wczesniej równiez powtarzała rok a MIMO to zaproponowano jej doktorat bo teraz całkiem dobrze jej idzie no i,co oczywiste,posiada ona pasję

z każdą obiektywną ocene,poradę z góry dziękuję
wiedzma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-25, 14:37   #128
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez wiedzma83 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,witam serdecznie
Chciałabym zwrócić się do kogos o obiektywną ocene moich szans na doktorat...Jestem na 5 roku na filologii ang.-tryb wieczorowy ,w trakcie pisania pracy mgr.Ostatnio zaczęłam bardzo mocno rozważac podjęcie studiów doktoranckich-myslałabym o trybie wieczorowym lub eksternistycznym.Niestety jest jedno ale nie miałam zbyt dobrej sredniej podczas studiów licencjackich-co więcej powtarzałam rok bo po prostu nałożyło mi się zbyt sporo problemów na glowę...
Czy jesli jest dziedzina w której chcialabym sie doktoryzować to myslicie ze mój pomysl nie wyda się wykładowcom smieszny?

jest z nami na roku dziewczyna co wczesniej równiez powtarzała rok a MIMO to zaproponowano jej doktorat bo teraz całkiem dobrze jej idzie no i,co oczywiste,posiada ona pasję

z każdą obiektywną ocene,poradę z góry dziękuję
doktorat to jedno a etat na uczelni to drugie. Ja uwazam, ze jak Ci zalezy to powinnas walczyc. Te potkniecia to nie powod by rezygnowac. W zadnym wypadku. Aczkolwiek - taka rada - raczej skup sie sukcesach i je podkreslaj.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 14:46   #129
wiedzma83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 42
Dot.: studia doktoranckie

Rena-dziękuję serdecznie za obiektywną opinię

Marzę i myslę o doktoracie w sensie ambiconalnym,dla rozwoju swojego naukowego potencjału,chce dodać cos od siebie do intersującego mnie zagadnienia...

a jesli chodzi o etat na uczelni-dla mnie to zdecydowania sprawa drugoplanowa,choć bylabym hipokrytką twierdząc że nie podjęłabym się tego

Rena-a mogę jeszcze wiedziec jakie były wstępne na zaoczny doktorat na Twojej uczelni ??

dziękuję serdecznie i czekam na więcej obiektywnych opinii,wrażeń,porad

do następnego "kliknięcia" -będę tutaj za jakąs godzinkę
wiedzma83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 22:34   #130
emilinka
Rozeznanie
 
Avatar emilinka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 996
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez wiedzma83 Pokaż wiadomość

Marzę i myslę o doktoracie w sensie ambiconalnym,dla rozwoju swojego naukowego potencjału,chce dodać cos od siebie do intersującego mnie zagadnienia...
Masz pomysł, znajdź promotora, najlepiej z uczelni, na której planujesz podjąć studia, i przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej. Wyniki uzyskane na studiach maja na pewno znaczenie (wpływają na liczbę punktów, które otrzymasz z postępowania kwalifikacyjnego), ale poparcie promotora ma często większe, szczególnie jeśli dobrze zaprezentujesz się w czasie interview. Który uniwersytet bierzesz pod uwagę?

Cytat:
Napisane przez wiedzma83 Pokaż wiadomość

a jesli chodzi o etat na uczelni-dla mnie to zdecydowania sprawa drugoplanowa,choć bylabym hipokrytką twierdząc że nie podjęłabym się tego
Na etat raczej bym nie liczyła. Nie ze względu na wyniki, tylko na fakt, że obecnie idą na studia roczniki niżowe i wiele uniwersytetów i kierunków będzie miało problem z zapewnieniem pracy aktualnym wykładowcom.

Powodzenia!
emilinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-25, 23:46   #131
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez wiedzma83 Pokaż wiadomość
Rena-a mogę jeszcze wiedziec jakie były wstępne na zaoczny doktorat na Twojej uczelni ??
Rozmowa byla.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 17:58   #132
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

Witam,
Przygotowuję się właśnie do "startu" na GWSH w Katowicach. Muszę przygotować autoreferencje, podanie etc. Mam czas na to do końca sierpnia, potem pozostaje czekać na decyzje i rozmowę z profesorem, która ostatecznie zadecyduje o moim ewentualnym zakwalifikowaniu się. Czas pokaże.

Rena - a jak przebiegała ta rozmowa z profesorem, miło ja wspominasz? Pisałaś autoreferencje też?

Pozdrawiam
Miłego wieczoru
papa
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 18:12   #133
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Sophia2 Pokaż wiadomość
Witam,
Przygotowuję się właśnie do "startu" na GWSH w Katowicach. Muszę przygotować autoreferencje, podanie etc. Mam czas na to do końca sierpnia, potem pozostaje czekać na decyzje i rozmowę z profesorem, która ostatecznie zadecyduje o moim ewentualnym zakwalifikowaniu się. Czas pokaże.

Rena - a jak przebiegała ta rozmowa z profesorem, miło ja wspominasz? Pisałaś autoreferencje też?

Pozdrawiam
Miłego wieczoru
papa
wiesz co, na kazdej uczelni inaczej wyglada rekrutacja. Nie pisalam autoprezentacji.

Ja ogolnie zadowolona jestem z decyzji - mam juz opiekuna naukowego (po otwarciu przewodu bedzie nazywac sie promotorem). Niedlugo zamkne drugi semestr. Niby dlugo, ale prawie 25% studiow mam juz za soba.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:25   #134
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

Gratuluje Dziękuje za informacje. Mam nadzieje, że mnie nic nie stanie na drodze, rekrutacja okaże się nieskomplikowana i rozpocznę wymarzony doktorat w październiku. Dam oczywiście znać jakie są efekty moich starań

Pozdrawiam
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 19:34   #135
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Sophia2 Pokaż wiadomość
Gratuluje Dziękuje za informacje. Mam nadzieje, że mnie nic nie stanie na drodze, rekrutacja okaże się nieskomplikowana i rozpocznę wymarzony doktorat w październiku. Dam oczywiście znać jakie są efekty moich starań

Pozdrawiam
trzymam kciuki
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 20:30   #136
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: studia doktoranckie

Witajcie,
Planuję w tym roku iść na studia dzienne doktoranckie (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie studia III st w zakresie nauk o polityce)
Czy któraś z Was wie jak wyglądają egzaminy wstępne na dr na UP?
Na co zwrócić szczególną uwagę?

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-07-07 o 13:45
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 10:55   #137
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Witajcie,
Planuję w tym roku iść na studia dzienne doktoranckie (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie studia III st w zakresie nauk o polityce)
Wiem o czym chcę pisać mam już gotową podstawę bibliografii i konspekt i co najważniejsze duże poparcie promotora.
26 czerwca mam egzamin magisterski. A już 5 lipca są egzaminy!
Przyznam że do egzaminów nie mam obszernej wiedzy (doktryny+systemy polityczne państw). Nauka mi nie idzie- myślami jestem na egzaminie mgr....
Jestem tym przerażona bo wiem, że choćbym się uczyła całymi dniami to i tak w 100% się nie przygotuję do tego egzaminu.
Czy któraś z Was wie jak wyglądają egzaminy wstępne na dr na UP?
Czy większy nacisk położony jest na te zagadnienia egzaminacyjne czy na moją pracę badawczą i plany ad rozprawy?
planowana dysertacja jest spójna z moją pracą zawodową i podyplomówką którą w międzyczasie zrobiłam- to liczę na plus
ale moja wiedza na egzamin dr.... to czarna rozpacz
To koniecznie idz na ten egzamin, a jak masz dobry kontakt z promotorem, to idz popytac go jak sie przygotowac w tak krotkim czasie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:25   #138
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: studia doktoranckie

dziękuję Ci Rena za wsparcie

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-07-07 o 13:46
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 08:21   #139
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

Część,

Pokrzywa
- trzymam kciuki za zdane egzaminy

Mam pytanie jak wygląda sprawa ze znajomością języka angielskiego na takich studiach? jest konieczny? Znam go na poziomie Intermediate i zastanawiam się czy to starczy, szkoda by było odpaść w połowie studiów z takiego powodu.

Pozdrawiam
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-26, 08:41   #140
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Sophia2 Pokaż wiadomość
Część,

Pokrzywa
- trzymam kciuki za zdane egzaminy

Mam pytanie jak wygląda sprawa ze znajomością języka angielskiego na takich studiach? jest konieczny? Znam go na poziomie Intermediate i zastanawiam się czy to starczy, szkoda by było odpaść w połowie studiów z takiego powodu.

Pozdrawiam
U mnie jest konieczny, dlatego mamy lektorat z angielskiego, by stale doskonalic jezyk.
Nie wiem jak u Was, ale radze sie uczyc, bo mozesz trafic na materialy do rozprawy tylko w tym jezyku lub konferencje tez po angielsku. Zapisz sie na kurs - w tym czasie jak polowa studiow (dwa lata) jestes w stanie przejsc na wyzszy poziom jezyka pod warunkiem, ze bedziesz cwiczyc.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 16:34   #141
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: studia doktoranckie

Dzięki
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/



Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 21:09   #142
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: studia doktoranckie

z angielskiego zdaje sie obowiazkowy egzamin przed komisja na 2 lub 3 roku jesli się nie mylę.

ps
tej informacji udzieliła magister pokrzywa
sophia dziękuję za trzymanie kciuków,
magister już za mną
teraz- o zgrozo- egzaminy doktoranckie.... ja nic nie potrafię
!!!!!!

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-06-27 o 22:29
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 21:54   #143
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No ja wlasnie probuje godzic prowadzenie wlasnej firmy z zaocznymi doktoranckimi i w kazdy piatek mam zajecia, mam nadzieje, ze od przyszlego semestru bedzie to rzadziej, bo juz opuscilam jedne z nich - w tym samym czasie mialam targi branzowe zagranica i musialam wybrac na czym bede - przeciez sie nie rozdziele. A do tego wybralam zaoczne w Warszawie, bo w Krakowie nie ma zaocznych z tej dziedziny.

Takze jutro kolejne zajecia, ktore juz nie opuszcze. Potem swieta wiec ciut luzu, a potem bedzie zaliczanie semestru - ciekawe czy zrobia jakis egzamin. Wiem, ze musze zdac egzamin z angielskiego i ogolnie publikcje i pewnie tez rozprawe bede pisac po angielsku.

Waham sie tez nad tematem - najprosciej byloby pisac o tym czym sie zajmuje moja firma, ale ja mam swoja naukowa fascynacje juz od dziecka mocno zwiazana z matematycznymi obliczeniami stosowanymi w informatyce. WIec chyba postawie na pasje, o ile tylko czas pozwoli.

Zajec ze studentami poki co nie mam i watpie by na pierwszym roku je bede miala.
Rena - mam pytanie , czy aplikujac na niestacjonarne mialas juz opiekuna ? na wiekszosci uniwersytetow jakie sprawdzam juz trzeba go miec przed aplikacja + opinia, albo miec wrecz gotowy zarys doktoratu
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 20:27   #144
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: studia doktoranckie

A ja mam pytanie czy są tu osoby, które otworzyły przewód doktorski ale nie poprzez studia ale np pracując na uczelni jako asystent? Czy w ten sposób da się zrobić doktorat?
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 13:47   #145
Stysik
Zakorzenienie
 
Avatar Stysik
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 751
Dot.: studia doktoranckie

ja mam w ogole glupi problem nie wiem od czego zacząć list aplikacyjny czy to znaczy ze sie nie nadaje
__________________
Rise and rise again
until lambs become lions...




"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem.
Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi."



Stysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:09   #146
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Stysik Pokaż wiadomość
ja mam w ogole glupi problem nie wiem od czego zacząć list aplikacyjny czy to znaczy ze sie nie nadaje
a więc wybierasz się na studia doktoranckie?
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:18   #147
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez Stysik Pokaż wiadomość
ja mam w ogole glupi problem nie wiem od czego zacząć list aplikacyjny czy to znaczy ze sie nie nadaje
brrrr nienawidze listow urzedowych.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:25   #148
Stysik
Zakorzenienie
 
Avatar Stysik
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 6 751
Dot.: studia doktoranckie

Cytat:
Napisane przez anemeon Pokaż wiadomość
a więc wybierasz się na studia doktoranckie?
szpieg przed Wami się nic nie ukryje jeszcze na watku nic nie pisalam bo wole poczekac na wyniki
Cytat:
Napisane przez dezire Pokaż wiadomość
brrrr nienawidze listow urzedowych.
ja tez moze chociaz pierwsze zdanie?
__________________
Rise and rise again
until lambs become lions...




"Granice? Nigdy żadnej nie widziałem.
Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi."



Stysik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 14:30   #149
FARISIEJ
Przyczajenie
 
Avatar FARISIEJ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Sosnowiec/Kielce/Gdańsk
Wiadomości: 15
GG do FARISIEJ
Dot.: studia doktoranckie

Od roku zastanawiam sie nad studiami doktoranckimi siedze w domu i mam wrażenie jakby każdy dzień uciekał mi przez palce. Niby mam firmę ale jej prowadzenie ogranicza sie do 3 dniowej intensywnej aktywności w miesiącu i reszta czasu umyka mi nieubłaganie. a lata lecą wiadomości zdobyte na studiach (zwłaszcza językowych) szybko wylatuja z głowy chlip chlip czy ktoś z Was ubiegał sie o przewód na obcej uczelni bo ja kończyłam UJ ale teraz z perspektywy czasu nie mam ochoty wrócic do tego środowiska. pozdrawiam serdecznie juz weekend hurrrrraaaaa
FARISIEJ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-30, 23:49   #150
Tarquin
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 192
Dot.: studia doktoranckie

A ja rozpocząłem w zeszłym roku studia na Krakowskim PANie. Wydawało mi się, ze pogodzę je z pracą, bo nie mam zajęć ze studentami. I tylko 4 lata - na uczelni można robić i 10 lat i nie zrobić.

Na początku było fajnie, ale za czasem miałem mało czasu na nadgodziny, na uczelni byłem 3 razy w tygodniu na 4 godziny, co nie było wystarczające, dla siebie czasu nie miałem prawie wcale. Dowiedziałem się, że jako adiunkt zarobię na uczelni lub w instytucie 1500. W obecnej pracy (nie związanej ze studiami i doktoratem) zarabiam 2200. Nie lubię jej, ale wiadomo, że pójdę za kasą. Jaki jest sens w takim razie robienia tytułu wyżej?

Pół roku temu poznałem ludzi zajmujących się marketingiem sieciowym. Obecnie mają oni po 2 - 3 tysiące, ale poświęcają temu minimum dwie godziny dziennie - ja tyle nie miałem. Stanąłem przed wyborem - robić coś, co nic mi nie da, bo i tak przy takich perspektywach zostanę w obecnej pracy, albo wziąć się za coś, co daje mi konkretne korzyści (a nie tylko potencjalne możliwości, jak całe moje studia). Zaryzykowałem. W chwili obecnej zrezygnowałem z doktoratu. Bardzo chciałbym go skończyć, ale zrobię to albo dla własnej przyjemności, albo wtedy, gdy naukowcy będą w Polsce doceniani, a nie będą traktowani jako zło konieczne, którego trzeba się pozbyć dając im jak najmniej pieniędzy.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że żeby robić w Polsce doktorat, trzeba być bogatym. Teraz wiem, że jest w tym sporo racji...
Tarquin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-12 23:12:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:27.