Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":) - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-27, 06:01   #451
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Kasiu - no to Cie dopadło na dobre, zdrówka kochana!!
Martyna już ogólnie zapomniała o kun kunie hihi... czasem jeszcze wypowie jego nazwę ale potem szybko leci do pieca i papa, ni ma mówi
więc nie ma źle. Szczerze przy jej ogólnej miłości do smoka myślałam że to nie za dobrze nam pójdzie ale zasypia ładnie czasem po buczy przy tym ale naprawdę jest dobrze
Teraz też jeszcze śpi - cud 7.00 godzina a moje dziecko w łóżku.
Dobra zmykam naszykować obiad na dziś tzn. ziemniaki obrać. Śniadanie młodej jak wstanie aby już miała. A potem do pracy.

Miłego dnia mamusie
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 06:18   #452
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

dziewczykni wielkie dzieki za oddane glosy.

Zdrówka dla chorowitków.


Jeli chodzi o nocnik to u nas jesli jej sama nie posadze to bedzie robila w pampka, wola kupa ale juz po fakcie

wczoraj za to nagminnie wolala susiu i kupa bo spodobalo jej sie spuszczanie wody ze spłuczki..

zabieram sie do pracy bo troche sie tego nazbierało...
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 07:10   #453
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

U nas też głowna atrakcja spłukiwanie wody. Musieliśmy ten przycisk od spłuczki wymontować bo cały czas wodę spuszczał.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:26   #454
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Dziewczyny mam pytanie czy ktoś się już zastanawiał nad prezentami dla maluchów. W sumie listopad już tuż, tuż a u nas w grudniu Mikołaj, urodziny i święta. I zastanawiam się co kupić małej. Ma ktoś już jakieś pomysły, propozycje?? Niby czasu dużo ale to raz dwa zleci.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 11:30   #455
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

My kupujemy Jasiowi na Mikołaja (6 grudnia) sanki, na gwiazdkę kupujemy dużą farmę duplo, a na urodziny jeszcze nie wiemy. A prezenty mamy zaplanowane bo musieliśmy zaklepać w rodzinie, żeby nam ktoś pomysłu nie podprowadził
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 12:28   #456
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Haj babeczki..
a ja dziś padam na pysk..
moi dwaj mali męzczyźni ie dali mi dziś pospać...Budzili się na zmiane...nie wiem co to za noc była, ale mam nadzieje ze sie nie powtórzy bo się wykończe:brzydal :

Lucygaj córcia przesładka i chyba do mamusi coraz bardziej podobna

Passion..takie sanki to jak dobrze pamiętam Sandrunia miała...ale Ona sie nie udziela już..chyba się obraziła na nas
Te lego duplo sa fajniusia..ale straaasznie drogie

Nika ..ja się zastanawiam czy nie kupić małemu d pokoiku takiego kompleciku stolik + 2 krzesełka
http://allegro.pl/ikea-stolik-lack-2...273848860.html
ale nie wiem czy to jeszcze nie za wczesnie na takie cosik
a jak nie to sama nie wiem...ja pewnnie kupie coś pozytecznego czyli ciuszki..a zabawki to napewno dostanie od dziadków, babc i cioć..a nie chce zrobić w domu składowiska...

Mój mały berbeć wymyslił sobie ostatnio zabawe..wsiadł do pojemnika na zabawki..takiego z kółkami i próbował nim zjechać po klatce schodowej..mamuśka w ostatniej chwili go złapała!!
Oj nie wiem co by sie stało gdyby zjachał...nawet mysleć nie chce
Ciezko jest dopilnowac dwuch szkrabów w duzym domu..

Zmykam na kawe bo padam z nóg...
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:05   #457
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Od dwóch tygodni Julcia posiada takie krzeselka (różowe i zielone) oraz stolik niebieski z tej samej serii co krzesełka rogi stolika zaokraglone i nogi takie same jak u krzesełek. Stolik w kosztuje 79,99 a krzeselko 39,99. Jestem zadowolona z zakupu, Julcia rysuje sobie na nim, je obiadki. Najgorsze jest tylko to ze maly szkrab dostawia sobie krzeselko do łóżeczka i wskakuje do niego , boje sie ze kiedys skreci sobie kark. chociaz ostatnoi wlkadam do lozeczka nasza posciel.

dodam jeszcze ze ten stolik który ma Julia jest troche wyzszy od tego co pokazała Ania, na dłuzej wystarczy, dzieciaczki tak szybko rosna

Edytowane przez Ficca
Czas edycji: 2010-10-27 o 13:07
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 13:22   #458
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Cytat:
Napisane przez Ficca Pokaż wiadomość
Od dwóch tygodni Julcia posiada takie krzeselka (różowe i zielone) oraz stolik niebieski z tej samej serii co krzesełka rogi stolika zaokraglone i nogi takie same jak u krzesełek. Stolik w kosztuje 79,99 a krzeselko 39,99. Jestem zadowolona z zakupu, Julcia rysuje sobie na nim, je obiadki. Najgorsze jest tylko to ze maly szkrab dostawia sobie krzeselko do łóżeczka i wskakuje do niego , boje sie ze kiedys skreci sobie kark. chociaz ostatnoi wlkadam do lozeczka nasza posciel.

dodam jeszcze ze ten stolik który ma Julia jest troche wyzszy od tego co pokazała Ania, na dłuzej wystarczy, dzieciaczki tak szybko rosna
A możesz mi pokazac jakie kupiłaś?? ..może jakis link?? no i gdzie ?? w jakimś markecie?? bo ja w sumie dopiero wczoraj na to wpadłam żeby to kupić i za specjalnie sie nie rozglądałam..dałam pierwszy lepszy link z allegro
Własnei dlatego się boje to kupowac..bo nie wiem czy będzie to młodemu słuzyło do rysowania, czy raczej do wspinania
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:25   #459
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

a i jeszcze fota moich "aniołków'
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 13:41   #460
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Kupowałdam w ikei w łodzi

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20168649

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/30168644

słodko wygladaja Twoje dwa male śpiochy
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 15:35   #461
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Ja też już myślałam nad prezentami, ale u mnie jest tak, że to ja wymyślam i dzielę między rodzinkę

Też właśnie chcę kupić te krzesełka i stoliczek w Ikei - seria nazywa się mamut - Kubuś bardzo lubi siadać na różne małe taboreciki, schody, cokolwiek, co mu podchodzi rozmiarowo, więc che mu kupić do pokoiku, żeby tam się więcej bawił, rysował, a nie przy stoliku w dużym pokoju na stojąco

Druga opcja to są takie żółwie, które wyświetlają konstelacje (firma CLUDI się nazywa) i chcę taki sprezentować Kubusiowi i jeden mojemu chrześniakowi - Kubuś uwielbia wszelkie lampki, światełka itd, więc przed zaśnięciem będzie miał na co popatrzeć

Kolejna opcja to kierownica dla mojego rajdowca, bo przecież wszystkim kręci - nawet jak guzika dorwie A chcę kupić taką większą, interaktywną.

Co do reszty - jeszcze myślę, na pewno znajdą się na liście rzeczy praktyczne- ubranka itd. no i może sanki

Oki lecę bo piekę ciasteczka z kleiku ryżowego i właśnie skończyły się piec

Aneczko - życzę ci, żeby chłopaki tak smacznie w nocy spali
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-27, 16:03   #462
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Haj babeczki..
a ja dziś padam na pysk..
moi dwaj mali męzczyźni ie dali mi dziś pospać...Budzili się na zmiane...nie wiem co to za noc była, ale mam nadzieje ze sie nie powtórzy bo się wykończe:brzydal :

Lucygaj córcia przesładka i chyba do mamusi coraz bardziej podobna

Passion..takie sanki to jak dobrze pamiętam Sandrunia miała...ale Ona sie nie udziela już..chyba się obraziła na nas
Te lego duplo sa fajniusia..ale straaasznie drogie

Nika ..ja się zastanawiam czy nie kupić małemu d pokoiku takiego kompleciku stolik + 2 krzesełka
http://allegro.pl/ikea-stolik-lack-2...273848860.html
ale nie wiem czy to jeszcze nie za wczesnie na takie cosik
a jak nie to sama nie wiem...ja pewnnie kupie coś pozytecznego czyli ciuszki..a zabawki to napewno dostanie od dziadków, babc i cioć..a nie chce zrobić w domu składowiska...

Mój mały berbeć wymyslił sobie ostatnio zabawe..wsiadł do pojemnika na zabawki..takiego z kółkami i próbował nim zjechać po klatce schodowej..mamuśka w ostatniej chwili go złapała!!
Oj nie wiem co by sie stało gdyby zjachał...nawet mysleć nie chce
Ciezko jest dopilnowac dwuch szkrabów w duzym domu..

Zmykam na kawe bo padam z nóg...
Krzesełka i stolik sa swietnym pomyslam... My juz mamy (chociaz troszke inne) od pól roku...
Alanowi od poczatku sie spodobaly.... Jak narazie slicznie rysuje przy stoliku i czasami odwraca krzesełka do góry nogami i je tak pcha po ziemi ......

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
a i jeszcze fota moich "aniołków'
sa cudni:l ove:
Cytat:
Napisane przez Nika.83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie czy ktoś się już zastanawiał nad prezentami dla maluchów. W sumie listopad już tuż, tuż a u nas w grudniu Mikołaj, urodziny i święta. I zastanawiam się co kupić małej. Ma ktoś już jakieś pomysły, propozycje?? Niby czasu dużo ale to raz dwa zleci.
Własnie ostatnio o tym myslalam........
mamy do wyboru

-domek myszki miki --> http://www.toys.ie/Mickey-Mouse-Club...e-71c513fa32b6

lub

- jakis zestaw play doh -->
http://www.argos.ie/webapp/wcs/store...jpg&imageText=
http://www.argos.ie/static/Product/p...3EPLAY+DOH.htm
http://www.argos.ie/webapp/wcs/store...jpg&imageText=
http://www.argos.ie/webapp/wcs/store...jpg&imageText=

jak cos znajde fajnego to jeszcze dopisze
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:05   #463
kellysss
Zakorzenienie
 
Avatar kellysss
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 3 781
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

a tutaj Alan z koleżanka przy stoliku
__________________
ALAN
KIARA

______________
kellysss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 16:12   #464
bratek 06
Rozeznanie
 
Avatar bratek 06
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 543
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

U nas brak postępów nocnikowych. Kupiłam już nawet nakładkę na sedes i będziemy próbować. Szczególnie, że Kubusiowi bardzo się kibelek podoba. Zobaczymy

Lucygaj- z języka niemieckiego
Aaneczko- chłopcy ślicznija też planuję zakup takiego stoliczka i krzesełek, myślę, że to dobry pomysł
Nika- jeszcze nie zastanawiałam się nad prezentami, ale z pewnością będą to same praktyczne rzeczy (ubranka, piżamka itd), bo zabawek mamy tyle, że już się z pokoju wysypują a Kuba i tak niewiele się nimi bawi. U nas hitem jest pudełko z klockami FP

A ja się cieszę, bo wczoraj przyszedł Kubusiowy kombinezonik a jutro przyjedzie kanapa i fotel, na które czekamy od....... 5 tygodni!!!
__________________
10 lutego 2009 zostałam mamą Kubusia
bratek 06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 19:16   #465
Lucygaj
Raczkowanie
 
Avatar Lucygaj
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 205
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

...Ale numer wiecie że nie tak dawno mówiłam do Jarka że przydałoby się Natali kupić takie krzesełko do siedzenia ze stoliczkiem (kiedyś w ZUS-ie załatwiałam sprawy, a Natala w najlepsze siedziała właśnie przy takim stoliczku w tzw kąciku malucha i kolorowała obrazki ) te ikeowe zestawy są super, też je już oglądałam w sklepie chociaż ten komplecik kredkowy Alanka też jest uroczy, super fikuśny, naprawdę ekstra! Kellys no oczywiście o super przystojnym Alanku nie muszę wspominać z tym pięknym zestawem i czarującą koleżanką wygląda uroczo Mały przystojniaczek! I to zalotne spojrzenie...

Aneczko uwielbiam Cię dziękuje za porównanie Natusi do mnie w końcu zaczynają do mnie docierać takie informacje bo do tej pory to jedynie "drugi tatuś" "skóra zdjęta z Jarka" ale na szczęście coraz więcej osób mi o tym mówi że mam córcię, więc hurrra! A zdjęcie chłopców boskie, tylko się do nich przytulić i spać do rana..słyszycie chłopcy? grzecznie spać do rana, nie budzić mamusi Fajniutkich masz tych synków

Bratku no to koniecznie musisz cyknąć zdjęcie Kubusia w kombinezoniku jak siedzi na kanapie obok fotela, albo na fotelu obok kanapy

No a ja jeszcze tak na koniec pochwalę się, że mój mąż dostał pracę wiąże się ona jedynie ze zmianą miejsca zamieszkania...w piątek jedzie podpisać umowę i lada moment zaczyna....ciesze się, ale przeraża mnie to wszystko..
No właśnie a może któraś z Was jest z Opola lub okolic? To będzie za jakiś czas nasze nowe miejsce zamieszkania
__________________
Mamusią Natalii Julii jestem od 18.02.2009 od godz.10.23

Edytowane przez Lucygaj
Czas edycji: 2010-10-27 o 19:19
Lucygaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 19:33   #466
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Dziewczyny, których maluszki już nie sypiają w dzień...
W jakich godzinach śpią w nocy? Cały dzień są "zwyczajnie" czynne, czy przychodzi moment, że nie dają żyć? Norbert nie chce ostatnio spać w dzień - i dobrze i źle... Wstaje 5,30 - 6,00, ok 15-16 zaczyna się jazda, czyli buczenie, wszystko na nie i widoczne na buzi zmęczenie... spać idzie ok. 18-19 (dziś 18,10). Niby fajnie, bo całą noc śpi, ale trudno z nim wytrzymać
__________________

roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 20:00   #467
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Aneczko, dopiero teraz zobaczyłam zdjęcie Twoich chłopaków! Cuuuuuudowni! Aż Ci zazdroszczę!
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 20:10   #468
roxi1980
Zakorzenienie
 
Avatar roxi1980
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 832
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

A jeszcze w sprawie prezentów... ja mam kilka pomysłów na prezenty (pościel bajkowa do nowego łóżka, lego duplo właśnie, ciastolina, lampka http://allegro.pl/lampka-nocna-zolw-konstelacje-projektor-led-i1294228731.html, puzzle drewniane i kilka innych), tylko, że wszystkiego Norbertowi nie kupię, bo mnie na to nie stać, a Ci co mają kasę i będą chceli kupić - kupią oczywiście coś co sami wybiorą , bo od początku nie uznają pytania nas o zdanie, co mnie zwyczajnie wkur***, bo już mamy dom pełen za dużych gabarytowo gratów (jak okazuje się po czasie marnej jakości na dodatek)

a teraz przy remoncie pokoiku chciałam kupić taki zestaw, ale na all tylko używane - a jest super, bo widziałam na żywo http://allegro.pl/jedyny-taki-zestaw...293591446.html



ooo jakie ładne - zobaczcie (wprawdzie dla naszych niespełna 2-latków chyba troszkę za duże...) http://allegro.pl/zestaw-stolik-krze...276673269.html
__________________


Edytowane przez roxi1980
Czas edycji: 2010-10-27 o 21:17
roxi1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-27, 23:31   #469
skoja
Rozeznanie
 
Avatar skoja
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 587
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Cytat:
Napisane przez roxi1980 Pokaż wiadomość
mam ropne zapalenie zatok i czuję się okropnie...
paaaaa idę poleżakować
Kasiu zdróweczka życzę!

Cytat:
Napisane przez Nika.83 Pokaż wiadomość
Martyna już ogólnie zapomniała o kun kunie hihi... czasem jeszcze wypowie jego nazwę ale potem szybko leci do pieca i papa, ni ma mówi
więc nie ma źle. Szczerze przy jej ogólnej miłości do smoka myślałam że to nie za dobrze nam pójdzie ale zasypia ładnie czasem po buczy przy tym ale naprawdę jest dobrze
No u nas też nieśmiało powiem 3 dzień bez smoka minął. I też nie spodziewałam się, że będzie tak dobrze. Myślałam, że to awykonalne. A tu proszę. jednak za każdym razem potrzebuję gadżetu w postaci obgryzionego, obciętego smoka i tłumaczę, że jest zepsuty, trzeci dzień wytrwale mojacóreczka woła "moko" i jak jej go daję, to poogląda, próbuje włożyć do buzi oddaje i mówi"nie ce", po tłumaczeniu dlaczego nie ma-cisza, trochę pokwili (co jest dla mnie b. trune) ale zasypia. Wczoraj to nawet po takim tłumaczeniu odwróciła się obrażalskim gestem do ściany i zasnęła. Czasem myślę,że mi jest trudniej odzwyczaić się od smoka niż jej.

Cytat:
Napisane przez Nika.83 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie czy ktoś się już zastanawiał nad prezentami dla maluchów. W sumie listopad już tuż, tuż a u nas w grudniu Mikołaj, urodziny i święta. I zastanawiam się co kupić małej. Ma ktoś już jakieś pomysły, propozycje?? Niby czasu dużo ale to raz dwa zleci.
My na Mikołaja na pewno duplo duże zoo, pod choinkę jeszcze nie wiem, nie wiem też co na urodziny. Myślałam o takim komputerku z wymienianymi płytami z programem w zależnośc od wieku-ale jeszcze nie wiemy. Będę podczytywać Wasze pomysły. A ta ciastolina-to nie jest za wcześnie? W sumie to masę solną już jej robiłam, a to chyba podobna konsystencja.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
Haj babeczki..
a ja dziś padam na pysk..
moi dwaj mali męzczyźni ie dali mi dziś pospać...Budzili się na zmiane...nie wiem co to za noc była, ale mam nadzieje ze sie nie powtórzy bo się wykończe:brzydal :

Nika ..ja się zastanawiam czy nie kupić małemu d pokoiku takiego kompleciku stolik + 2 krzesełka
http://allegro.pl/ikea-stolik-lack-2...273848860.html
ale nie wiem czy to jeszcze nie za wczesnie na takie cosik
a jak nie to sama nie wiem...ja pewnnie kupie coś pozytecznego czyli ciuszki..a zabawki to napewno dostanie od dziadków, babc i cioć..a nie chce zrobić w domu składowiska...

Mój mały berbeć wymyslił sobie ostatnio zabawe..wsiadł do pojemnika na zabawki..takiego z kółkami i próbował nim zjechać po klatce schodowej..mamuśka w ostatniej chwili go złapała!!
Oj nie wiem co by sie stało gdyby zjachał...nawet mysleć nie chce
Ciezko jest dopilnowac dwuch szkrabów w duzym domu..

Zmykam na kawe bo padam z nóg...
Aneczka - sił życzę! I naprawdę podziwiam! I tak a propos dużego domu, to cały czas o nim marzę i to super sprawa, ale przy małym dziecku-dziękuję bardzo. Sama wiem jak wygląda opieka nad moim dzieckiem w moim mieszkaniu w bloku a jak u moich rodziców którzy mają piętrowy dom. Masakra. Ja nic bym nie byłą w stanie zrobić, bo wszędzie potencjalne zagrożenie. Trzeba chodzić za dzieckiem jak cień.

A jeśli chodzi o ten zestaw mebelków to Wiktorka ma już od jakiegoś czasu, teraz krzesełko jest jej ulubionym mebelkiem. uwielbia siedząc na nim rysować, jeść, bawić się. Na pewno nie jest za wcześnie.

Cytat:
Napisane przez aaneczka1984 Pokaż wiadomość
a i jeszcze fota moich "aniołków'
Aniołki śliczne! I podobne do siebie!


Cytat:
Napisane przez kellysss Pokaż wiadomość
a tutaj Alan z koleżanka przy stoliku
Po prostu brak słów! Przystojniak! I to spojrzenie! Oj! Mamo uważaj!

I zazdroszczę jak widzę jak on tak ąłdnie siedzi i rysuje. U Wiktorki to kredka w buzi, rysowanie na stole, bieganie z kredkami. A najbardziej uwielbia wspólne rysowanie.
W ogóle moje dziecko jakoś samo za długo się nie pobawi czymś konkretnym, woli z rodzicami :-] jak miło

Cytat:
Napisane przez bratek 06 Pokaż wiadomość
U nas brak postępów nocnikowych. Kupiłam już nawet nakładkę na sedes i będziemy próbować. Szczególnie, że Kubusiowi bardzo się kibelek podoba. Zobaczymy


A ja się cieszę, bo wczoraj przyszedł Kubusiowy kombinezonik a jutro przyjedzie kanapa i fotel, na które czekamy od....... 5 tygodni!!!
No to my nakładkę też już jakiś czas mamy, bo się młodej kibelek podobał-i nic- hehe A nakładka jaka śliczna!

Wklej fotkę kombinezonu! Zakup jeszcze przede mną.

Cytat:
Napisane przez Lucygaj Pokaż wiadomość
No a ja jeszcze tak na koniec pochwalę się, że mój mąż dostał pracę wiąże się ona jedynie ze zmianą miejsca zamieszkania...w piątek jedzie podpisać umowę i lada moment zaczyna....ciesze się, ale przeraża mnie to wszystko..
No właśnie a może któraś z Was jest z Opola lub okolic? To będzie za jakiś czas nasze nowe miejsce zamieszkania
Ogromne gratulacje! Ale też podziwiam za to "wiąże się ona jedynie ze zmianą miejsca zamieszkania". Ja sobie nie wyobrażam zmienić miasto. Jeśli już to raczej zmieniłabym kraj.
skoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-28, 05:57   #470
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Dziękuję laseczki że ruszyłyśmy temat prezentów bo ja jestem w wielkiej d... z pomysłami. Jedynie co mogę poradzić to kupcie krzesełak i stolik my mamy od pół roku i jest spokój z posiłkami, rysowaniem. Martyna tylko przy nim je. Wie że gdy się zbliża pora jedzenia ma sobie przytargać stolik i krzesełko do nas. Tylko my mamy z serii byle jaka ogrodowa. Tak na początek aby było a z czasem pomyślimy o innym. Póki co nam wystarcza takie.
Co do spania to my też nie sypiamy w dzień tzn są dni kiedy jeszcze pośpi ale rzadko. Wczoraj wstała o 7.00 cały dzień na max obrotach dwa spacerki. Padła po 19.00 krótko a dziś 5.40 się już obudziła. Z marudzeniem różnie ogólnie stwierdzam że bez smoka to inne dziecko mniej buczy i płacze. Nie wiem może on tak na nią działał?? Ale nawet babcia stwierdziła że taka pogodna jest i nie marudzi. Więc coś w tym jest.

Aneczko - cudeńka z tych Twoich pociech

Ja na razie w kwestii prezentów myślę o piesku na baterie lub kotku chociaż jak znajdę stawiam na kotka bo moje dziecko ma świra i wszędzie kici szuka.
A tak myślę o lali i porządnym wózku aby już na następny rok miała. Bo nasz wózek już wykończony jest. Bo Martyna lalkę udawała i wózkowi kółko poszło ale jeszcze naprawił dziadek i jakoś na spacery z nim wychodzi.

Ok zmykam kawkę robić bo mała mi nie daje pisać.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 07:08   #471
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Aneczko aniołki prawdziwe... jak śpią Ładuj się do nich a nie siedzisz na wizażu Tak o tych mebelkach też właśnie myślałam Ale gdzie toto postawić znowu
Lucynko Pannica nieludzka i jakie loki Ale nadal więcej Jereczka w rysach. Choć przyznam, że już odrobinkę twoja Pogratuluj pracy małżonkowi ode mnie Kurcze przeprowadzka? Podziwiam
Kellys Alan normalnie "Latino Lover" Nawet strach pomyśleć co będzie za.... 15lat Będziesz okna zabijała gwoździami
Roxi widziałam gdzieś takie nowe mebelki Szukaj, bo były na all. Jak się natknę to ci wyślę, ale zupełnie coś z czasem mi się porobiło
Nika na to masz prezent z głowy - kota kup (albo weź - będzie darmowy ) Ja osobiście polecam - do mieszkania to dużo "poręczniejszy niż pies. Wychodzić nie trzeba i towarzystwa nie potrzebuje ciągłego Pomyśl
O prezentach nawet nie myślę na razie. Może czas zacząć
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 08:34   #472
jukol
Zakorzenienie
 
Avatar jukol
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Koniec świata ...
Wiadomości: 3 403
GG do jukol Send a message via Skype™ to jukol
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Aneczko ale masz slodziaki strasznie mi sie marzy jeszcze jeden bombelek ale narazie marzenie musi zostac marzeniem.
My jeszcze w tyle ze smoczkiem i z nocnikiem
Lucygaj ja mam do Opola 60 km Moj Tz tez cos mysli o zmianie pracy i jedyna oferta tej firmy na dzien dzisiejszy jest rejon Lubuskiego-kocham te tereny wiec przeprowadzka mi nie straszna
__________________
JAKO MĄŻ I ŻONA


Olinek

Paulinka
jukol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 08:53   #473
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

kami1227 - mnie bardziej chodzi o kota na baterie Jakoś boję się na kawalerkę jeszcze kota mieć. Tym bardziej że TŻ jest uczulony na sierść. Więc zostaje mi chyba tylko taki kiciak.
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 10:55   #474
Nenah
Rozeznanie
 
Avatar Nenah
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 947
GG do Nenah
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Kasiu - te mebelki super są, Kubusiowi już się spodobały te stoliczki Co do nie sypiania w ciągu dnia to niewiele ci pomogę - generalnie jak Kuba ma dzień że nie śpi, to od 16 właśnie zaczyna się szopka, więc stwierdziłam, że jeszcze będę go kłaść. Niestety efekt jest taki, że w ciągu dnia zasypia o 14-15, budzi się koło 17 i chodzi spać o 22 czort mały nie chce iść wcześniej spać... nie wiem sama co mam już robić To samo z jedzeniem, jak się obudzi o 8-9 i wypije mleko to śniadania nie chce już potem jeść - dopiero zaczyna jeść koło 11- 12 nie wiem, czy może zrezygnować z tego porannego mleka, albo dać tylko trochę, żeby pierwszy głód zapił, a w międzyczasie śniadanie przygotowywać??
Pass - Jasio nie pije mlecza - jak ty masz rozwiązaną sprawę śniadań? Mały jak się obudzi czeka na śniadanko??

Kellys - normalnie czaruś, piękne ocza ma i ten zalotny uśmiech

U nas dziś pogoda się spsuła - szaro buro i mży więc, zrobimy sobie przerwę w spacerach i posiedzimy w domu ja przynajmniej nadgonię trochę zaległości w sprzątaniu. A Wam polecam stronkę, gdzie można wydrukować kolorowanki i są inne pomysły na zabawy z dziećmi :
http://www.kideas.com/list?mytag=coloring

Skoja - przymierzam się do masy solnej, ale boje się że Kuba będzie ja jadł, jak to było u was??
__________________
Pomóż Martynce - przekaż 1 % podatku dochodowego w zeznaniu PIT wpisując: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko" KRS 0000186434 z dopiskiem:
Martyna Biecka nr 117/B,

Kubusiu Skarbie w końcu jesteś z nami - 17.02.2009 g. 18:35









Nenah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:24   #475
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Pooglądałam koty na all i chyba najtaniej wyjdzie mi prawdziwa kicia hih... http://allegro.pl/simba-kot-interakt...281272392.html,
http://allegro.pl/kot-interaktywny-d...283315573.html te są w miarę najtańsze. Ale porozglądam się jeszcze po "normalnych" sklepach z zabawkami.

Nenah my wstajemy średnio o 6 -7 godzinie i Martyna wie że musi poczekać na śniadanie bo my mleka też nie pijemy. Ewentualnie jak jest BARDZO głodna to dostaje na szybko jakąś kromkę. Jednak ogólnie czeka na śniadanie.

Skoja - jaki masz przepis na masę solną bo mnie ostatnio nie wyszła. Nie wiem co popieprzyłam w składnikach

Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 11:25   #476
passionfruit
Zakorzenienie
 
Avatar passionfruit
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 471
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Nenah, u nas Jaś jak się obudzi to nie woła od razu jeść. Idziemy się umyć, ubrać i dopiero na śniadanie.
__________________
Jak spakować 3 osoby do jednego plecaka na 3 tyg w Tajlandii i Kambodży???
passionfruit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 12:00   #477
aaneczka1984
Zadomowienie
 
Avatar aaneczka1984
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 624
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Witam..u nas dzis słonecznie i cieplutko...no poprostu cudna pogoda..
Wyjde dzis z dzieciaczkami na jakiś spacerek

Dziękuje za miłe komentaże do zdięcia
Jestem zakochana po uszy w moich urwisach..Tylko oni mnie jakoś utrzymują w pionie bo z tżem coraz gorzej się układa..o ile może być gorzej...

Lucygaj..eee no ja od początku w Twojej córci widziałam Ciebie..choć w sumie męza nie znam

Nika..napewno Wam potrzebny taki sztuczny futrzak?? no bo to cos w stylu szczeniaczka uczniaczka..a u nas on lezy w kącie i kurzem zarasta... tak samo taki miesek szczekający...zabawa była na dosłownie 2 minuty i w kąt poszedł...

Kami..chętnie bym sieulokowałą między chłopakami, ale oni mi całe łuzko zajmują hehe... a tak powaznie to rano jak jeszcze obaj tak śpią to ja mam chwilke na pobyt w łazience..umycię ząbków itd itp


Dziękuje za rady co do kupna tego stolika...chyba sprezentujemy go młodemu... akurat mi becikowe przyszło
tylko nie wiem który..
1. http://allegro.pl/ikea-mammut-okragl...285629717.html
2 http://allegro.pl/zestaw-mamut-stoli...292815608.html
3 http://allegro.pl/zestaw-ii-mammut-s...293923030.html

doradzcie??
aaneczka1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 12:24   #478
Ficca
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 231
GG do Ficca
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

gdy kupowalismy stolik i krzeselka to bardzo chcialam zielony stolik ale niestety nie bylo tego koloru w wersji prostokatnej (ogrogly byl za duzy do naszego pokoju) ale gdybym miala wiecej miejsca to wzielabym ten okagły.

w linku ktory podalas jako drugi wydaje mi sie ze przy krzesselkach sa zbyt niskie oparcia

Tak wiec jestem za pierwszym i trzecim linkiem chociaz bardziej jestem za pierwszym

Edytowane przez Ficca
Czas edycji: 2010-10-28 o 12:29
Ficca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 12:49   #479
Nika.83
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 970
GG do Nika.83
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

Aneczko - nie wiem czy jest mi potrzebny taki futrzak i nie wiem czy to nie będzie na 2 minuty. Jednak prawdziwego mieć nie mogę ze względu na alergię TŻ. Pomyślę jeszcze nad tym w sumie czas mam a może znajdę coś lepszego na prezent. Dziękuję za radę wezmę to pod uwagę.
Co do stolika to ja też stawiam na numer 1 i 3
Nika.83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-28, 13:44   #480
kami1227
Rozeznanie
 
Avatar kami1227
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 533
Dot.: Styczniowo-lutowe maluchy 2009 i grudniowa Rodzynka 2008":)

No widzicei - a ja jestem zachwycona linkiem 2 Ale to ze względu na kolory, bo zieleń z pomarańczem to uwielbiam. No i do tego stolika można kolorowanki, kredki czy kartki powkładać A że oparcia niskie... Ja jakoś nie widzę, żeby się Tosia opierała podczas rysowanie czy jedzenia Ale wiecie - je to na kolorki poleciałam No i nie znoszę tego "miszmaszu" w nogach tego stolika prostokątnego Już wolę jednokolorowe nogi. Chociaż w tym komplecie kredkowym co ma kellys, to właśnie "kolorowość" wygląda najfajniej
__________________
Mam kompletną rodzinkę od 26.02.2009r.
Od urodzenia Tosi
kami1227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:27.