Jecie posiłki razem z TŻtem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 22:22   #1
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727

Jecie posiłki razem z TŻtem?


Hej Ostatnio bliska mi osoba zwróciła mi uwagę, dlaczego nie jemy razem z moim TŻtem wspólnie posiłków
Mieszkamy razem, jesteśmy małżeństwem od 2 lat, ale zawsze jemy osobno - tzn. w tych samych godzinach, ale najczęściej on je przy komputerze, a ja albo przy stole albo przy moim komputerze (wtedy najczęściej sprawdzam różne duperelki )

Nie widzę sensu wspólnego jedzenia, no co mam się patrzeć czy TŻ prawidłowo przeżuwa żarełko czy co
A jak to jest z Wami? Jecie wspólnie z TŻtem czy raczej każdy zaszywa się do swojego kąta?
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 22:27   #2
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 173
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

jeżeli jesteśmy oboje w domu i oboje jemy posiłek (a tak jest zazwyczaj tylko podczas obiadów, bo ja rzadko mam ochotę na śniadanie/kolację w tym samym momencie co TŻ ) to tak, jemy razem
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 22:34   #3
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Jem zawsze z moim chlopakiem jesli oboje jestesmy w domu w tym samym czasie. Czuje sie lepiej nie jedzac w pospiechu, rozmawiajac i nie rozpraszajac sie Internetem/ filmem czy radiem. Coraz wiecej informacji, mniej lub bardziej zbednych, dociera do nas kazdego dnia i czasami trzeba zamknac ten kurek. Wspolny posilek to taka chwila tylko dla nas. No i ustalilismy, ze przy jedzeniu nie mowimy o problemach i nieprzyjemnych rzeczach. Szkoda sobie trawienie psuc

Poza tym zauwazylam, ze jak zdarza mi sie jesc samej cos przy komputerze to jem szybciej, jestem zaraz glodna bo nawet nie zauwazam ze zjadlam, no i mniej starannie przezuwam. A to jest niezdrowe. Dlatego unikam jak moge jedzenia przy komputerze.


Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 22:40   #4
evanaeve
Zadomowienie
 
Avatar evanaeve
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 793
GG do evanaeve
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Ja rowniez, jzeli tylko jest to mozliwe jem razem z TZ. Lubimy razem jadac. Jest to swietna okazja do rozmowy.
__________________




Życie takie ma klimaty, że co dobre to na raty
Jacek Kaczmarski
evanaeve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:19   #5
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Hej Ostatnio bliska mi osoba zwróciła mi uwagę, dlaczego nie jemy razem z moim TŻtem wspólnie posiłków
Mieszkamy razem, jesteśmy małżeństwem od 2 lat, ale zawsze jemy osobno - tzn. w tych samych godzinach, ale najczęściej on je przy komputerze, a ja albo przy stole albo przy moim komputerze (wtedy najczęściej sprawdzam różne duperelki )

Nie widzę sensu wspólnego jedzenia, no co mam się patrzeć czy TŻ prawidłowo przeżuwa żarełko czy co
A jak to jest z Wami? Jecie wspólnie z TŻtem czy raczej każdy zaszywa się do swojego kąta?
No tak, bo najlepiej to zaszyć się każdy członek rodziny do swojego laptopa, smartfona, sprawdzić fejsbuczka czy inne swoje "duperele". A potem się dziwić, że nie umiemy rozmawiać, że dzieci mają kiepski kontakt z rodzicami a małżeństwa się rozwodzą. Ludzie mnie załamują po prostu. Czasem to znajomy na przykład zagaduje mnie na fejsie i opowiada, że właśnie jest na wyjściu ze znajomymi (!) Takim wyjściu, że siedzi na swoim telefonie i pisze do innych. No dla mnie masakra...

Dla mnie to spaczenie, że ludzie już nawet nie potrafią razem zjeść tylko dlatego, że każdego ciągnie do swojego laptopa/smartfona i są niby w pod tym samym dachem, ale oddzielnie. To takie smutne Będę się bronić przed tym najdłużej jak się da...
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 23:48   #6
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;46036769]No tak, bo najlepiej to zaszyć się każdy członek rodziny do swojego laptopa, smartfona, sprawdzić fejsbuczka czy inne swoje "duperele". A potem się dziwić, że nie umiemy rozmawiać, że dzieci mają kiepski kontakt z rodzicami a małżeństwa się rozwodzą. Ludzie mnie załamują po prostu. Czasem to znajomy na przykład zagaduje mnie na fejsie i opowiada, że właśnie jest na wyjściu ze znajomymi (!) Takim wyjściu, że siedzi na swoim telefonie i pisze do innych. No dla mnie masakra...

Dla mnie to spaczenie, że ludzie już nawet nie potrafią razem zjeść tylko dlatego, że każdego ciągnie do swojego laptopa/smartfona i są niby w pod tym samym dachem, ale oddzielnie. To takie smutne Będę się bronić przed tym najdłużej jak się da...[/QUOTE]


No tak, bo jak nie jedzą razem to pewnie nie potrafią rozmawiać a smartfony i komputer to cały ich świat.

Bez przesady, pewnie rozmawiają w innym czasie, nie muszą podczas jedzenia. Zresztą nie widzę sensu rozmowy podczas jedzenia, ani to wygodne ani fajne, można pogadać po posilku albo w dowolnym innym czasie, a nie kiedy się akurat przeżuwa. Posiłki w towarzystwie jadam tylko w knajpach czy restauracjach, w domu zawsze sama i jakoś nie zauważam żeby moje umiejętności konwersacyjne zanikły. (I nie mam smartfona!)
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 00:03   #7
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Zawsze razem jeżeli jemy w tym samym momencie najczęściej do obiadu oglądamy odcinek ulubionego serialu, to już taka tradycja.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 00:07   #8
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Hej Ostatnio bliska mi osoba zwróciła mi uwagę, dlaczego nie jemy razem z moim TŻtem wspólnie posiłków
Mieszkamy razem, jesteśmy małżeństwem od 2 lat, ale zawsze jemy osobno - tzn. w tych samych godzinach, ale najczęściej on je przy komputerze, a ja albo przy stole albo przy moim komputerze (wtedy najczęściej sprawdzam różne duperelki )

Nie widzę sensu wspólnego jedzenia, no co mam się patrzeć czy TŻ prawidłowo przeżuwa żarełko czy co
A jak to jest z Wami? Jecie wspólnie z TŻtem czy raczej każdy zaszywa się do swojego kąta?
Zazwyczaj razem jemy obiad, komputer mamy jeden na stole w kuchni
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 03:03   #9
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez JossStone Pokaż wiadomość
Hej Ostatnio bliska mi osoba zwróciła mi uwagę, dlaczego nie jemy razem z moim TŻtem wspólnie posiłków
Mieszkamy razem, jesteśmy małżeństwem od 2 lat, ale zawsze jemy osobno - tzn. w tych samych godzinach, ale najczęściej on je przy komputerze, a ja albo przy stole albo przy moim komputerze (wtedy najczęściej sprawdzam różne duperelki )

Nie widzę sensu wspólnego jedzenia, no co mam się patrzeć czy TŻ prawidłowo przeżuwa żarełko czy co
A jak to jest z Wami? Jecie wspólnie z TŻtem czy raczej każdy zaszywa się do swojego kąta?
Ja nie mieszkam z moim jeszcze, więc nie wiem czy zasadnie pisać, ale generalnie jak widzimy się, to jemy razem. Chociaż wiadomo, wtedy to logiczne. Jak będzie jak będziemy mieszkać razem? Ciężko powiedzieć, ale myślę, że będziemy starać się jeść razem, sama po sobie czuję, że to łączy ludzi, chociażby jedzenie z rodziną- tzn nie zawsze jem z rodzicami itp, ale jak jem, to czuję, że to jest fajne

No, ale jak Wy nie czujecie takiej potrzeby, to nic złego. Myślę, że jak będziemy jeść razem, to bardziej obiady, bo wiadomo, często pewnie się zdarzy, że on kolację zje w jednym kącie, ja w innym, bo np w tym momencie będziemy zajęci swoimi sprawami- bo wiadomo czasem może się tak zdarzyć, nie nagminnie, że on swoje sprawy, ja swoje, ale czasem, no wiadomo. Bywa, ale obiady, śniadania czasem pewnie będziemy starali się razem A co człowiek to podejście, wiadomo, w Twoim też nie ma nic złego. Chociaż przyznam, jak pisałam uważam, że jedzenie też łączy ludzi, więc może warto czasem byście spróbowali i wierz mi nie chodzi o patrzenie jak przeżuwa, ale po prostu bycie razem też wtedy To też jest fajne Nic na siłę, tak tylko mówię

Edytowane przez Candy_lips
Czas edycji: 2014-04-15 o 03:05
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 04:34   #10
kurakowa
Raczkowanie
 
Avatar kurakowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 462
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Jeśli jesteśmy razem w domu po pracy, to jemy razem, chyba, że któreś z nas nie jest głodne. Nie przypominam sobie, żeby zdarzyło nam się jeść oddzielnie na zasadzie jedno przed komputerem, drugie przed tv na przykład.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
czekamy
kurakowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 06:32   #11
201604250957
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 9 369
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

W tygodniu raczej nie bo pracujemy w różnych godzinach plus ja jestem na diecie co oznacza, że jem mniej a częściej ale w weekendy staramy się celebrować wspólne posiłki, robimy sobie "śniadania mistrzów" i wymyślne obiady, nie tylko wspólnie jemy ale też wspólnie gotujemy dla nas wspólne jedzenie jest ważnym elementem naszego związku i z tego co pamiętam z wykładów z socjologii rodziny to wspólne posiłki bardzo zespalają ludzi i dobrze wpływają na relacje między nimi
201604250957 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 07:40   #12
rosiek
Zakorzenienie
 
Avatar rosiek
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 12 523
GG do rosiek
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Zawsze razem jeżeli jemy w tym samym momencie najczęściej do obiadu oglądamy odcinek ulubionego serialu, to już taka tradycja.
Jeżeli mamy okazję jeść razem to robimy tak samo
Generalnie za każdym razem kiedy jest taka możliwość to jemy razem lubię te chwile.
rosiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 07:40   #13
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

obiadokolację (w sensie bardzo późny obiad po pracy) jemy zawsze razem. Śniadanie tylko w weekendy. No i czasem jemy razem przed telewizorem Ale zawsze razem, przecież i tak cały dzień się nie widzimy, to jeszcze mamy w domu osobno siedzieć? Jesteśmy kilka lat po ślubie.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:01   #14
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Obecnie jemy razem wszystko oprócz śniadań bo ja jem troszkę później ale i tak z moim rozmawiam podczas śniadania Mimo wszystko cenię np. godzinkę dziennie laptopa i dupereli bo kiedy TŻ jeszcze nie sprowadził sobie tu swojego TV i komputera to ciągle siedział mi na głowie i oglądał na moim laptopie wiadomości sportowe
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:42   #15
anekania
Zakorzenienie
 
Avatar anekania
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 247
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Ja nie mieszkam z Tż , ale jak tylko mam okazje jemy wspólne posiłki.
Dla mnie to bardzo ważne, tak jak jedzenie posiłków z mamą, tata, siostrą kimkolwiek - często ja wracam najpóźniej do domu to zawsze ktoś się dosiada z herbatą mi potowarzyszyć
Przy jedzeniu opowiadam jak mi minał dzień, albo po prostu gapię się na tych których nie widziałam cały dzień.
Przy weekendzie zawsze siedze przy stole z rodziną i sobie rozmawiamy.
Nie wyobrażam sobie , zeby z Tżtem było inaczej, jak jestesmy na wyjeździe i np on cos je kanapki, cokolwiek to zawsze siedzę z nim : )
__________________
Stay Strong
Only the strong survive
anekania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 08:48   #16
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

my rzadko kiedy jemy w tym samym czasie. Śniadanie i obiad odpada, bo mamy różnie godziny pracy, kolacja też odpada, bo Tż je bardzo późno. Jedynie, gdy razem gotujemy (w weekendy) to zdarza nam się razem jeść. Mieszkanie mamy malutkie, więc nie ma opcji jedzenia w swoim kącie, więc przeważnie albo coś wspólnie oglądamy, albo Tż coś ogląda przy komputerze a ja oglądam TV, na tej samej kanapie.
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:03   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Zawsze razem jeżeli jemy w tym samym momencie najczęściej do obiadu oglądamy odcinek ulubionego serialu, to już taka tradycja.
U nas identycznie
Często oglądanie musi być z przerwami, bo któremuś sie przypomni coś do opowiedzenia i trzeba przerywać zwłaszcza, jak np. się nie widzimy cały dzień.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:06   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Rzadko, bo pracujemy w różnych godzinach, a nawet jak TŻ jest w domu, to na tygodniu każdy raczej siedzi u siebie i zajada (on sobie coś czyta, ja lubię coś obejrzeć przy okazji jedzenia). Często za to obiadujemy wspólnie w weekendy.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:25   #19
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

W tygodniu nie, bo jemy/pracujemy w innych godzinach i miejscach ale w weekendy jemy razem posiłki i dla mnie osobiście to bardzo ważne, żeby razem zjeść posiłek. Czasem się zdarzają wyjątki, kiedy jedno z nas siada przy komputerze a drugie je samo lub przed tv, ale to naprawdę raz na kilka tygodni i musi być dobry powód.

Tak swoją drogą to kulturę spożywania posiłków najczęściej wynosi się z domu, dla mnie wspólne posiłki to ważna sprawa, u mnie w domu w weekendy nie było opcji żeby nie zjeść wspólnie obiadu (i teraz też ten posiłek jest dla mnie najważniejszy), a u TŻa nie było w ogóle wspólnych posiłków bo jego mama na to nie naciskała, on jadł sobie przy komputerze lub tv, a ona sama, efekt taki że jak zamieszkaliśmy razem to uczył się dopiero wspólnego jedzenia posiłków i na początku nie miał tego odruchu.
__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 09:31   #20
Antilia
Uzależnienie
 
Avatar Antilia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 453
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Jemy razem jak tylko jest to możliwe. Jedno dla drugiego potrafi wstać wcześniej choć nie musi, by zjeść razem śniadanie, często czekamy na siebie z obiadem. Jakoś tak oczywistością są dla nas wspólne posiłki, nie lubimy jeść osobno. Jadam przy stole, kolacje lub weekendowe śniadania często w łóżku
__________________

Ćwiczę z Ewką, bo nic się samo nie wydarzy!
Skalpel: 48 + 17
Skalpel II: 3

Bridezilla
Antilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:33   #21
201801191006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 13 252
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

śniadania osobno, bo wychodzimy o różnych porach.
obiad/kolacja zawsze razem przy stole w kuchni albo w salonie przed tv. no ale razem.
tż w ogóle beze mnie nie zje np. on wraca z pracy po 16, ja o 18. ma gotowy obiad do odgrzania, ale i tak nigdy nie zje sam. mówi, że woli poczekać, bo lubi jak jemy razem. jak jest odwrotnie i to ja jestem pierwsza w domu, to też czekam.

w ogóle u mnie w domu się razem nie jadło. każdy tylko na szybko w swoim kącie i od razu potem się zajmował swoimi sprawami. może dlatego tak lubię teraz jeść z tżtem. nawet jak wracamy z pracy późno i nie mamy siły na nic, to i tak znajdziemy odrobinę siły na to żeby posiłek fajnie wyglądał i żeby stół był ładnie nakryty
201801191006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:44   #22
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez GgochaA Pokaż wiadomość
No tak, bo jak nie jedzą razem to pewnie nie potrafią rozmawiać a smartfony i komputer to cały ich świat.

Bez przesady, pewnie rozmawiają w innym czasie, nie muszą podczas jedzenia. Zresztą nie widzę sensu rozmowy podczas jedzenia, ani to wygodne ani fajne, można pogadać po posilku albo w dowolnym innym czasie, a nie kiedy się akurat przeżuwa. Posiłki w towarzystwie jadam tylko w knajpach czy restauracjach, w domu zawsze sama i jakoś nie zauważam żeby moje umiejętności konwersacyjne zanikły. (I nie mam smartfona!)
Zauważ, że nie chodziło mi o to, że ludzie mają koniecznie jeść razem i rozmawiać w trakcie jedzenia, kiedy to jest niewygodne, bo się przeżuwa Bardziej chodziło mi o to negatywne zjawisko, że ludzie niby są w domu razem, ale tak pochłania ich internet, smartfony, laptopy, tablety, że siadają oddzielnie i każde osobno w swoim kącie siedzi na tym internecie. Nawet w trakcie jedzenia trzeba już w międzyczasie szukać pierdół w necie. To właśnie jest dla mnie smutne.

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 10:38 ----------

No i zauważ, że Ty właśnie nie masz smartfona a ja mówię o ludziach, co siędza non stop na telefonach, jak wychodzą ze znajomymi wieczorem to ciągle odpisują na smsy albo wchodzą na Facebooka i gadają z innymi ! Nie szokuje cię to?

Ja mam smartfona, ale nie brałam pakietu internetu u operatora, bo pomyślałam sobie, że po co mi on, nie chce przecież popaść w taką manię jak tacy ludzie, żeby ciągle na necie siedzieć, gdziekolwiek jestem i zamiast np cieszyć się spacerem, to siedzieć na ławce w parku w necie na smartfonie.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 09:54   #23
cochonnetta
Wtajemniczenie
 
Avatar cochonnetta
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 167
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Obiady zazwyczaj jemy razem, a inne posiłki w zależności od tego czy oboje jesteśmy głodni w tym samym czasie.
cochonnetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:00   #24
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Staramy się aby jak najwięcej posiłków jadać razem ale nie zawsze jest to możliwe ze względu na pracę. Jedynie w niedziele to wychodzi. Nie zawsze jemy to samo ale przy wspólnym stole czy na kanapie przed telewizorem.

U mnie w domu rodzinnym na tygodniu rzadko jadaliśmy wspólnie bo rodzice od rana do nocy w pracach na kilka etatów.

A w niedziele to był terror obiadowy.
Rano do kościoła, a potem obowiązkowe od najwcześniejszych lat pomaganie rodzicom w tworzeniu obiadu. Pomoc w zależności od pory roku i wieku np. narwanie i płukanie sałaty, owoców na kompot, nakrywanie do stołu, rozbijanie mięsa na kotlety.
W trakcie przygotowywania i spożywania obiadu rozmowa i czekanie aż wszyscy skończą jeść.
Potem pomoc w zmywaniu i dopiero wtedy można było opuścić rodzinne łono i udać się do koleżanek czy zająć swoimi sprawami w swoim pokoju.
Podwieczorek i kolacja to dowolnie, udział w nich nie byl obowiązkowy ale obiad to nie było możliwości aby nie uczestniczyć w nim.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:01   #25
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
U nas identycznie
Często oglądanie musi być z przerwami, bo któremuś sie przypomni coś do opowiedzenia i trzeba przerywać zwłaszcza, jak np. się nie widzimy cały dzień.
To tak, jak u mnie Wlasciwie tylko obiadokolacje mozemy zjesc razem. Czekamy na siebie z jedzeniem (wspomnianej obiadokolacji, bo nie dotyczy to innych posilkow). U mnie w domu tez wszyscy razem jedli obiad.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:23   #26
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;46036769]No tak, bo najlepiej to zaszyć się każdy członek rodziny do swojego laptopa, smartfona, sprawdzić fejsbuczka czy inne swoje "duperele". A potem się dziwić, że nie umiemy rozmawiać, że dzieci mają kiepski kontakt z rodzicami a małżeństwa się rozwodzą. Ludzie mnie załamują po prostu. Czasem to znajomy na przykład zagaduje mnie na fejsie i opowiada, że właśnie jest na wyjściu ze znajomymi (!) Takim wyjściu, że siedzi na swoim telefonie i pisze do innych. No dla mnie masakra...

Dla mnie to spaczenie, że ludzie już nawet nie potrafią razem zjeść tylko dlatego, że każdego ciągnie do swojego laptopa/smartfona i są niby w pod tym samym dachem, ale oddzielnie. To takie smutne Będę się bronić przed tym najdłużej jak się da...[/QUOTE]

Masz 100% racji.

My śniadań w dni powszednie nie jemy, dopiero podczas przerwy w pracy (każde z nas w swojej), ale obiadokolacje zawsze jemy razem to taki nasz czas. Ja taką tradycję wyniosłam z domu i przekonałam do niej męża, zresztą wiele przekonywać nie musiałam bo jemu się to spodobało.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:29   #27
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

obiad zawsze razem. Sniadanie, kolacje - ja rzadko jem, ale zawsze siedze przy stole kiedy je TZ.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:32   #28
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Obiady jemy razem, on śniadań nie jada, jada kolacji, których ja nie jadam
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:42   #29
JossStone
Zakorzenienie
 
Avatar JossStone
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: somewhere over the rainbow ;)
Wiadomości: 5 727
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;46036769]No tak, bo najlepiej to zaszyć się każdy członek rodziny do swojego laptopa, smartfona, sprawdzić fejsbuczka czy inne swoje "duperele". A potem się dziwić, że nie umiemy rozmawiać, że dzieci mają kiepski kontakt z rodzicami a małżeństwa się rozwodzą. Ludzie mnie załamują po prostu. Czasem to znajomy na przykład zagaduje mnie na fejsie i opowiada, że właśnie jest na wyjściu ze znajomymi (!) Takim wyjściu, że siedzi na swoim telefonie i pisze do innych. No dla mnie masakra...

Dla mnie to spaczenie, że ludzie już nawet nie potrafią razem zjeść tylko dlatego, że każdego ciągnie do swojego laptopa/smartfona i są niby w pod tym samym dachem, ale oddzielnie. To takie smutne Będę się bronić przed tym najdłużej jak się da...[/QUOTE]

Super, że wiesz wszystko o mnie i o tym jaki sprzęt w domu mam Chociaż nawet nie wiem jak wygląda smartfon Jak uprawiamy seks to też tż ogląda tv a ja siedzę w smartfonie



U mnie w domu jadaliśmy razem zawsze, ale ja się wstydziłam jeść przy innych ludziach bo jakoś moim zdaniem dziwnie wyglądam jak jem, no ale z rodziną jadłam. A tż jadał z rodziną tylko w niedzielę.
JossStone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 10:43   #30
Wreeednia
Zadomowienie
 
Avatar Wreeednia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 371
Dot.: Jecie posiłki razem z TŻtem?

Zawsze jemy razem Jest czas żeby pogadać itp
Jakoś dziwnie by mi było gdyby było inaczej...
__________________
"Dzięki Tobie jestem kobietą, wiem, że mam kuszące biodra, wrażliwe piersi. Podziwiasz mnie - swoje dzieło i nie chcesz, żebym była inna."
Wreeednia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-18 07:20:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.