Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Pokaż wyniki sondy: Czy może mi coś pomóc??
tipsy 114 19,45%
silna wola 397 67,75%
płyn 31 5,29%
-- 44 7,51%
Głosujący: 586. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-20, 21:42   #451
Tethys
Przyczajenie
 
Avatar Tethys
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 26
Dot.: Obgryzanie i pielęgnacja paznokci!!

Cytat:
Napisane przez #kiNiaK# Pokaż wiadomość
Tak, obgryzam paznokcie, a najgorsze jest to, że jak przestanę, to każdy rośnie mi inaczej i co chwila się łamie, utwardzacze niezbyt pomagają, tymbardziej, że co chwila się zdzierają. Czubki paznokci mogę sobie wypiłować, aby były takie same, ale co z tego, jeśli każdy ma inny kształt od nasady, bo ten jest szerszy a ten węższy. BŁAGAM POMÓŻCIE, czytałam o pielęgancji paznokci, ale chciałabym się dowiedzieć jak pielęgnować, akórat te moje!
Byłam w podobnej sytuacji... u mnie sprawdziły się odżywki z Rossmana, jedne z najtańszych... nie pamiętam nazw, jedna w formie bezbarwnego lakieru z "Miss sporty" a druga z zakraplaczem - pipetką, trzeba było ją wmasowywać aż do wchłonięcia. No i najzwyklejsza maść z witaminą A z apteki (tubka kosztuje niewiele ponad 2zł
Tethys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-20, 21:45   #452
Tethys
Przyczajenie
 
Avatar Tethys
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 26
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Tylko jedna rzecz, która mnie zdziwiła to było to, że płytki paznokci zrobiły mi się niemalże białe! Odżywki mi pomogły, ale nie wiem czy mogły wpłynąć również na kolor płytki paznokcia... a może to wina złej diety albo jakiejś choroby
Tethys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 08:39   #453
piesekchomik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Thumbs up Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Mam 13 lat paznokcie obgryzam jakies niecale 3 lata najlepszym sposobem jest pojscie do apteki i zakup plynmy(wyglada on jka lakier do paznokci) o nazwie,,gorzki paluszek,, kosztuje on okolo 4 zł co mniej wiecej 2 dni wystarczy zamoczyc tak jka lakier w nim pedzlek dolaczony posmarowac jednym ruchem paznokiec i juz gwarancja murowana gdy tylko wsadzisz palucha do buzi od razu chce ci sie zygac jest taki gooooooooooorzki i obrzydliwy
A najfajniejsze Ze wcale go nie widac bo wsiaga w paznokiec nie da zmyc sie woda sam zchodzi smak po okolo 2-3 dniach i nie wydaje zapachu polecam stosuje go od lat i ani razu nie obgryzalam paznokci teraz mam ladne dlugie paznokcie i nawet stosowac go mozna na tipsy zwykle zelowe i matowa pozdrawiam
piesekchomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 08:45   #454
piesekchomik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Dodam jeszce rowniez to ze jesli cchesz zeby rosly ci tak samo po zdjeciu tipsow albo cos np przy malowaniu gorzkim paluszkiem jak wczesniej juz poradzilam spiluj raz ladnie i rowno i nic z nimi nie rob-zadko obcinam paznokcie wole pilowac Ladniej wygladaja)
piesekchomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 08:47   #455
piesekchomik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Cool Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Tethys Pokaż wiadomość
Tylko jedna rzecz, która mnie zdziwiła to było to, że płytki paznokci zrobiły mi się niemalże białe! Odżywki mi pomogły, ale nie wiem czy mogły wpłynąć również na kolor płytki paznokcia... a może to wina złej diety albo jakiejś choroby
jesli stosowalas je za czesto to bardzo mozliwe
piesekchomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-27, 09:10   #456
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja przestalam obgryzac po prostu w pewnym momencie jakies 2,5 msc temu...powiem, ze codzienne je maluje, zmywam i sie nimi bawie, ale wreszcie sie ich nie wstydze!! a wrecz chce je pokazywac, sa sliczne
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-28, 23:15   #457
Milena94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 9
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja obgryzam od kąd pamiętam... Ale jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żeby leciała mi krew! ;] Pociiesza mnie jenak to, że znam dziewczyny, które mają o wiele, wiele gorsze paznokcie odemnie. Widziałam również podobne zdjęcia na internecie... Osobiście używam lakieru, który jest niemiłosiernie gorzki. Wiem, że niektórym takie lakiery smakują, bo wiele wypróbowałam i też je lubiłam "jeść", ale ten jest wyjątkowy. Niestety nie wiem ile kosztuje, ale mogę podać nazwę-"Delia nails creator.(preparat przeciwko obgryzaniu paznokci)" Wszystkie sposoby podawane przez są sprawdzone i na pewno pomagają w zwalczaniu tego wstrętnego nałogu... Jednakże moja mama powiedziała, że strasznie niszczą płytkę żele i akryle gdyż sama się boryka z ich noszeniem.(jednak ona nie obgryzała i nie obgryza pznoki) Jeżeli mam dużo wolnego czasu(od szkoły) to wtedy maluję sobie paznokcie na jakieś kolory... Albo każdy na inny jaskrawy kolor, albo wszystkie na czerwono bądź granatowo. Na prawde ładnie to wygląda, ale przecież do szkoł tak nie będę chodziła. Gdy zapuszczę paznokcie wyglądają one o niebo lepiej niż od tych pałek, które widuję na codzień. Co prawda mam dopiero(moe już) 14 lat, ale mam nadzieję, że w jak najszybszym czasie nawyk obgryzania pazoknci mnie zostawi raz na zawsze.
Miałabym tylko prośbę. Czy mogłybyście szanowne forumowiczki powstawiać zdjęcia swoich paznokci. Pomalowanych, abo nie. W najbliższym czasie jak tylko dostanę aparat w swoje ręce zrobię zdjęcia moim pazurkom.(czy też pałkom jak kto woli)
Sama funduję sobie zabiegi, bo wtedy bardziej się mobilizuję do tego by nie obgryzać... Wkońcu poświęcam swój wolny czas.
Milena94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-29, 22:01   #458
Milena94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Radomsko
Wiadomości: 9
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Tutaj są zdjęcia mojej lewej ręki... Przed moimi zabiegami i po.




Milena94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-29, 23:55   #459
jambose
Raczkowanie
 
Avatar jambose
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W ramionach Twych <3
Wiadomości: 358
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja niedawno założyłam sobie akryle na wesele i początkowo chciałam je uzupełniać, ale jak pomyślałam, że miałabym co miesiąc zabulić 50 zł za uzupełnienie, zamiast kupić sobie za to ładną bluzeczkę w New Yorkerze... zachciało mi się naturalnych
Nie oderwę sama akryli, tylko poczekam aż zrosną Będe wtedy miała długą własną płytkę i wtedy dopiero odżywki+witaminki. A potem szaleństwo z lakierami (u nas na rynku można kupic całkiem niezłej jakości lakiery za 2 zł ) i ozdobami do paznokci.
Ta wizja ladnych, pięknie pomalowanych i ozdobionych paznokci, jest dla mnie największa motywacją do zaprzestania obgryzania. Zobaczymy, jak długo wytrzymam... To będzie już moja piąta wielka próba.
__________________
http://suwaczek.pl/cache/b01c2c4ee7.png
NASZ suwaczek

Maturzystka 2010

Prawko zdane za pierwszym podejściem - 28.10.2009 r.
jambose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 11:12   #460
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez juliet2409 Pokaż wiadomość
ja mam 13 lat..moje paznokcie nie rozdwajają sie i8 są w miarę mocne ale nie wszystkie chcą rosnąć! czy odżywka sally hansen nailgrowth miracle działa?chciałabym wypróbować,ale nie wiem czy warto...
Ja używałam tej odżywki i paznokcie rosły mi po niej zauważalnie szybciej.

Obgryzam paznokcie od 7 roku życia, obecnie mam 25 lat.. Oczywiście z przerwami kilkumiesięcznymi, im byłam starsza tym dłużej wytrzymywałam. W tym roku nie obgryzałam od początku marca aż do listopada.. a w listopadzie znowu obgryzłam. Używalam gorzkiego paluszka gdy chciałam zapuścić i się zawzięłam - mi pomagał w taki sposób, że włączał mi świadomość, że pcham palce do buzi i dzięki temu mogłam się kontrolować. Moje obgryzanie często jest właśnie takie bezwiedne. Miałam kilka razy śliczne, długie paznokcie, nie musiałam tez specjalnie używać odżywek wzmacniających, jedynie tą Sally Hansen żeby szybciej mi urosły. Paznokcie mi się nie łamały, nie rozdwajały, a miałam nawet 1cm poza opuszek. Koleżanki zazdrościły mi paznokci, mężczyźni byli zachwyceni moimi dłońmi
I co? Pod koniec listopada obgryzłam.. Tak po prostu, nie wiem dlaczego. Przestałam już wtedy dawno używać gorzkiego paluszka (bo niby się wyleczyłam).

Teraz znowu zaczynam walkę o paznokcie, tylko nie mam czasu tak o nie dbać Kupiłam sobie nową buteleczkę SH, do tego balsam - ten:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ra-wersja.html
razy dwa (do domu i do pracy). Nie obgryzam od 2 tygodni. Mam nadzieję, że znowu się uda je zapuścić Tylko kiedy uda mi się zerwać z obgryzaniem na zawsze?
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-30, 18:03   #461
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

no niestety, obgryzanie to jak picie alkoholu, sprobujesz i znowu wpadasz powodzenia
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-03, 21:05   #462
myni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 39
Dot.: Obgryzki :)

też miałam kiedyś wielki problem z obgryzaniem paznokci, nawet lakiery nie pomagały.
ale jakoś zmusiłam sie żeby ich nie obgryzać, pomogła mi silna wola, teraz mam tylko problem z obgryzaniem skórek nie moge przestać! próbowałam zaklejać plasterkami palce ale jak tylko je odkleiłam znów zaczęłam je obgryzać. chyba będe musiała sobie kupić gume do żucia najlepiej wielki zapas bo pomagała mi kiedyś w walce z obgryzaniem paznokci.
myni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:48   #463
Mircalla
Rozeznanie
 
Avatar Mircalla
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 799
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

A próbowałyście zająć ręce taką gumową piłeczką antystresową? Ja ostatnio się nią bawię..
__________________
Małymi krokami do dużych celów...


- tym, co stymuluje człowieka najskuteczniej, jest egoizm.
- a miłość?
- miłość wynika z pragnienia, żeby ktoś nas kochał. A to znowu egoizm.
Mircalla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 11:59   #464
Suuuzi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: szczecin
Wiadomości: 742
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

ja nie, ale pewnie niejednej osobie by pomogła
Suuuzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:50   #465
myni
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 39
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

kiedyś sie bawiłam ale jakoś mi nie pomagała minus był taki że nie mogłam mieć jej w ręce w każdej sytuacji. po jakimś czasie ja nawet nie zauważałam jak obgryzałam paznokcie xD nie wiem czy wiecie o co mi chodzi
myni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:41   #466
Majson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja nie umiem obgryzac paznokci i nigdy nie umiałam bo mam za słabe zemby
Majson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 16:07   #467
ChocolateMonster
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 15
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Nawet nie wiem ile już obgryzam paznokcie, tak długo to trwa Ostatnio postanowiłam sobie że muszę z tym skończyć. Na początku malowałam paznokcie lakierami. Działało......przez pierwsze kilka godzin. Potem lakier się zdzierał i już mogłam obgryzać Więc postawiłam na silną wolę. Gdy chciałam obgryzać paznokcie to patrzyłam na kciuka ( mam bardzo szeroką płytkę paznokcia i nie wygląda to ładnie) i myślałam że nie chce mieć wszystkich paznokci takich. Udało się Teraz od czasu do czasu mam nawyk skubania ale nie jest on taki duży. Teraz pracuje nad poprawą płytki paznokcia bo jest zniszczona i się rozdwaja. Mam nadzieję że niedługo będę miała piękne paznokcie Mi się udało i tego życzę wszystkim którzy mają ten uciążliwy nawyk
ChocolateMonster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 13:51   #468
lawendowa
Raczkowanie
 
Avatar lawendowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

jak bym o sobie czytała
ehh silna wola to nie wszystko
lawendowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 16:27   #469
pyska17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 646
GG do pyska17
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

dziewczyny nie obgryzałam całe lato...
wrzesień-znowu obgryzanie
i wiecie wzięłam się za siebie jak mi kolega powiedział,że większość panów patrzy na zadbane dłonie...
i co?
nie obgryzam miesiąc i mam już ładne,długie pazurki
pyska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-29, 16:32   #470
Magdzia94
Zakorzenienie
 
Avatar Magdzia94
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 18 143
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

brawo
__________________
1. Włosomaniaczka
2.Zdrowo się odżywiam
3. Ćwiczę

Magdzia94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:27   #471
lawendowa
Raczkowanie
 
Avatar lawendowa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 60
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

podziwiam
lawendowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 17:58   #472
pyska17
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 646
GG do pyska17
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

dzięki
wgle cud,że mi się nie łamią,nic
ładna płytka się po tipsach i obgryzaniu zrobiła
3majcie za mnie kciuki;d
muszę to przetrwać
a ja trzymam za Was wszystkie
pyska17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:00   #473
nastka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Obgryzanie i pielęgnacja paznokci!!

Cytat:
Napisane przez #kiNiaK# Pokaż wiadomość
Tak, obgryzam paznokcie, a najgorsze jest to, że jak przestanę, to każdy rośnie mi inaczej i co chwila się łamie, utwardzacze niezbyt pomagają, tymbardziej, że co chwila się zdzierają. Czubki paznokci mogę sobie wypiłować, aby były takie same, ale co z tego, jeśli każdy ma inny kształt od nasady, bo ten jest szerszy a ten węższy. BŁAGAM POMÓŻCIE, czytałam o pielęgancji paznokci, ale chciałabym się dowiedzieć jak pielęgnować, akórat te moje!
Wiem o co ci chodzi - też mam takie coś

Tylko, że ja nie potrafię przestac obgryzać tych paznokci, no! Moim postanowieniem noworocznym było zaprzestac z tym nałogiem i co? Po przerwie światecznej poszłam do szkoły ( a w święta nie obgryzałam) i przed klasówką z biologii zjadłam calutkie!!! Aż nie mogłam uwierzyć! To było straszne

I nie piszcie tu, że pomagają te jakieś środki na odbgryzywania paznokcie, bo nic nie pomagają - są po prostu gorzkie, a to nie przeszkadza mi wcale !

Przeczytałam tez kiedyś, żeby nosić zawsze przy sobie landrynki i jak się zachce ci gryźć, to zgryżć landrynkę. Przez pewien czas pomagalo, zanim moich zębów nie zobaczył dentysta Zabronił mi tej metody.

A tipsy też odpadają, bo mi mama w życiu by nie pozwoliła

Moja sytuacja jest bez wyjścia - mając prawie 16 lat mieć takie paznokcie - koszmar!Pomocy!:pliz :
__________________
06.02.2009 - OKULARKI
02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU
nastka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:04   #474
nastka93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 23
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez myni Pokaż wiadomość
kiedyś sie bawiłam ale jakoś mi nie pomagała minus był taki że nie mogłam mieć jej w ręce w każdej sytuacji. po jakimś czasie ja nawet nie zauważałam jak obgryzałam paznokcie xD nie wiem czy wiecie o co mi chodzi
Ja też nie zauważam i to jest strasznie irytujące - nie potrafię siebie kontrolować!
__________________
06.02.2009 - OKULARKI
02.03.2009 - ODCISKI DO APARATU
nastka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 18:01   #475
Marti69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Dot.: Obgryzanie i pielęgnacja paznokci!!

Ja osobiście obgryzam paznokcie
Oczywiście jakos próbuje się z tym uporać... Mam dziwny kształt Taki blleeee . Jakby łopaty .. na koncach sa szersze.. ;// Poprostu zniekształcone i baardzo króciutke , aleto bardzo, bardzo ;((.. Wiem że to dlatego że je obgryzam.. To znaczy obgryzałam ! Bo postanowiłam tego nie robić... ! Jeszcze nie kupiłam w aptece tego gorzkiego preparatu , więc przed chwila pomalowałam je lakierem bezbarwny.... Wiem ze jestemzdolna do tego żeby jakoś dotrzeć do paznokcia i za wszelką cenę go obgryśc. ! I dlatego zanim bede chciała go obgryznąc D Będe musiała zedrzeć lakier.. (bo z lakierek nie chce obgryzać <blee> ) Ale zanim ja go obngryze to potrwa i skapne się że ja znów to robie ...
Myśle że Wam pomogłam troche..
Więc nawet jeśąli nie macie przy sobie "gorzkiego preparatu" to pomalujcie lakierem.
No i oczywiście musdicie wierzyć w to że dacie rade !! ;]]
Silna wola !! ;]] *

PS. A czymsię rózni ten szklanypilnik ze zwykłym bo niewiem ?? Ale podobno szklany drogii ;] .. ale jak mam pomóc to kupie.. tylko powiedzcie w czym on ma mi pomóc D

Dżasta !
Marti69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 18:14   #476
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Obgryzanie i pielęgnacja paznokci!!

a ja widziałam ostatnio w rossmanie nowe gorzkie preparaty do paznokci. Tym razem Miss Sporty je wydało Możecie spróbować.

A szklany pilnik. Dobry jest drogi. Ponoć pomaga w rozdwajaniu się paznokci. Ale ja robię wszystko czego nie wolno, czyli obcinam paznokcie a nie skracam pilnikiem, używam pilnika metalowego bo nie chce mi się bawić ze szklanymi i papierowymi, a nie mam problemu rozdwajajacych się paznokci i nigdy nie miałam.
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:20   #477
Marti69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Obgryzanie i pielęgnacja paznokci!!

Ja chyba nie mam rozdwajających się paznokcii.. Bo nie wiem czy to widać jak ma się bardzo krótkiepaznokcie .. Ja obgryzałam.. do wczoraj.. ale wczoraj jeszcze troche obgryznełam DD Ale jakos się próbuje oduczyc hehehe . Mam nadzieje ze się udaa ! ;]]

A i mam pytane.. ja mam bardzo krótkie paznokcie takie że prawie tego "białego" niewidac.. moze z milimetr na kilku barzokciach[ na trzech :p ] . No i mam takie zniekształcone takie łopaty ... tylko że krótkie !! BLE !! I czy jak nie bede obgryzać to jakoś będą miały normalny kształt?? ;] ..
Marti69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:31   #478
Marti69
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3
Exclamation Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

A no i mam problem zawsze że jak jakis paznokieć mi zię troche łamni.. lub coś to zaraz go nie ma !! .. Ale musze wytrzymac ! ;].. AA i podobno jak się nie obgryza to szybciej rosną.. To prawda?? ;>
Marti69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 19:55   #479
zjedzmniebejbe
Zakorzenienie
 
Avatar zjedzmniebejbe
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 180
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Witam : )

Ja słyszałam, że jak się obgryza to rosną szybciej niż normalne bo tak właściwie paznokcie to nie tylko do 'ozdoby', ale z biologicznego punktu widzenia to ochrona palców i nerwów tam usadowionych.
Paznokcie chronią dłonie, no i jeżeli je jesz to organizm tym bardziej przyspiesza ich "produkcje".
Oj, bardzo chaotycznie to napisałam, nie wiem czy coś zrozumiecie.

No i dołączam się do obgryzaczek - macie kolejną na głowie (tak, tak, chodzi o mnie XD ) .

Na samym początku wątku jakaś dziewczyna napisała o facetach.
I o pracy.

Faceci lubią zadbane dłonie, paznokcie, którymi można ich podrapać po pleckach. Wizażanka powiedziała, że chłopom nawet przeszkadza odpryśnięty lakier, a co dopiero takie ogryzki..
No i praca - przychodzi kobieta, pyta o pracę a tu takie 'coś' na końcach palców, co paznokciami nazwać nie można. Co w takiej sytuacji myśli sprzedawca? "Hm, nerwus, albo nie dba o siebie" .
Nie chcę tu kogoś obrazić (ABSOLUTNIE! ), ale musiałam napisać, żeby i sobie to uświadomić..
3mam poobgryzane kciuki pomalowane odżywką Nail Tek,
!
__________________


plecaczkiem: 7250 km
zjedzmniebejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 10:04   #480
LargeHadronCheerleader
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 119
Dot.: Obgryzanie paznokci - jak z nim walczyć? Zbiorczy.

Ja zdecydowanie polecam paznokcie żelowe bądź akrylowe. Obgryzam na tle nerwowym od wielu lat i żadna inna metoda mi nie pomaga

Dosyć działa mi też idealny manicure + ciemny lakier... ALe na obgryzach nie wygląda to i tak dobrze. Profesjonalne żele wyglądają naturalnie, są ładne, hipermocne i (prawie) niemożliwe do zgryzienia.

Ja się już poddałam z naturalnymi i wybieram się na kurs.
LargeHadronCheerleader jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-13 13:00:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.