zmiana nazwiska,ale nie od razu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-06, 09:06   #1
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek

zmiana nazwiska,ale nie od razu...


hej dziewczyny,

melduje sie wrzesniowa panna mloda

Mam takie pytanie,na ktore mimo poszukiwan ciagle nie znalazlam odpowiedzi..

A wiec,jako ze mieszkamy zagranica i wracamy do Polski w 2009 roku,nie chce od razu w tym roku po slubie zmieniac nazwiska bo wiazaloby sie to ze zmiana mnostwa danych tu w UK. Wole to wszystko zalatwic jak juz wroce na stale do polski, zreszta i tak nie mam mozliwosci biegania po urzedach w Poslce... Czy jest mozliwe pozostawienie swojego nazwiska po slubie i zmiana dopiero za rok?

bede wdzieczna bardzo za podpowiedzi
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 09:26   #2
blush
Zadomowienie
 
Avatar blush
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: najcieplejsze miasto :)
Wiadomości: 1 506
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Najbezpieczniej będzie jeśli zadzwonisz sobie do USC i dopytasz się.
Ogólnie w Polsce jest przyjęte że zmianę nazwiska deklaruje się przy zawieraniu małżeństwa, natomiast wniosek o jego zmianę podlega uwzględnieniu, jeżeli jest uzasadniony ważnymi względami.
__________________
blush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 12:50   #3
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

myślę, że możliwe, ale trudne do zrealizowania, bo odbija się od urzędników niestety...
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 20:23   #4
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

dziekuje dziewczny za pomoc.

poprosilam mame zeby zapytala w USC jeszcze. Mam nadzieje,ze jakos sie uda to zalatwic...
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 22:10   #5
joasia65
Raczkowanie
 
Avatar joasia65
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 438
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Składając dokumenty do ślubu w USC pani zadaje wam pytanie jakie nazwiska będziecie nosić po ślubie. Jeśli powiesz że zostajesz przy swoim to w akcie małżeństwa będziesz mieć swoje nazwisko a twój mąż swoje. Jeśli potem po jakimś czasie będziesz chciała zmienić nazwisko to jest taka możliwość. Jeżeli się dobrze orientuje to na dzień dzisiejszy kosztuje to: 37zł za zmianę nazwiska plus dodatkowe koszty za dokumenty które są potrzebne do tej zmiany.
A najlepiej niech mama dokładnie wszystkiego wypyta się pań w USC
__________________
Pani Magister

Edytowane przez joasia65
Czas edycji: 2008-01-06 o 22:17 Powód: dopisek
joasia65 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 07:11   #6
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez joasia65 Pokaż wiadomość
Składając dokumenty do ślubu w USC pani zadaje wam pytanie jakie nazwiska będziecie nosić po ślubie. Jeśli powiesz że zostajesz przy swoim to w akcie małżeństwa będziesz mieć swoje nazwisko a twój mąż swoje. Jeśli potem po jakimś czasie będziesz chciała zmienić nazwisko to jest taka możliwość. Jeżeli się dobrze orientuje to na dzień dzisiejszy kosztuje to: 37zł za zmianę nazwiska plus dodatkowe koszty za dokumenty które są potrzebne do tej zmiany.
A najlepiej niech mama dokładnie wszystkiego wypyta się pań w USC
Joasiu, kochana jestesdziekuje! bardzo mnie pocieszylas
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-08, 18:32   #7
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Ja mam podobny przypadek do ciebie. Też mieszkam za granicą, i swoje nazwisko musiałam pozostawić, bo nie wyrobiłabym się czasowo na zmianę:

- dowodu, który jest potrzebny do zmiany:
- paszportu, który jest potrzebny do nowej:
- wizy

Razem daje to 4 miesiące oczekiwań na dokument i około 400zł niepotrzebnych kosztów, i co gorsze - dużo straconego czasu.


Ponieważ byłam w Polsce na dłuższe wakacje, postanowiłam spróbować trybów przyspieszonych zmiany nazwiska i dokumentów. Niestety: w USC mam dosyc rygorystycznego kierownika, i powiedział (po opisaniu mojej sytuacji) że "za szybko po ślubie chce zmieniać nazwisko", że muszę udowodnić, że na przykład posługiwałam się już gdzies nowym nazwiskiem itd (co jest absolutnie bez sensu). Co więcej - taka ciekawostka:

Jeśli kobieta wychodzi za mąż, w USC ma dwa nazwiska: rodowe: Kowalska i nabyte: Nowak (po mężu). Jeśli zostawiasz sobie swoje nazwisko, posiadasz tylko nazwisko rodowe. Jeśli więc chcesz dokonać zmiany nazwiska, nie zmieniasz tego nabytego (bo jak możesz je zmienić, skoro go nie masz), tylko rodowe !!! A chyba żadnej z nas o to nie chodzi. Rodowe chciałybyśmy wciąż mieć panieńskie. Ot taki problem z urzędami USC.

Chyba napisze z tym problemem do Janusza Waissa do radia zet .
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-08, 19:40   #8
sylwiaczek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Glasgow/Chełm
Wiadomości: 3
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

My też mieliśmy podobne obawy i zdecydowaliśmy się ułatwić życie i sobie i urzędnikom w UK i ślub wzięliśmy w USC w UK
sylwiaczek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-09, 12:25   #9
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Ja mam podobny przypadek do ciebie. Też mieszkam za granicą, i swoje nazwisko musiałam pozostawić, bo nie wyrobiłabym się czasowo na zmianę:

- dowodu, który jest potrzebny do zmiany:
- paszportu, który jest potrzebny do nowej:
- wizy

Razem daje to 4 miesiące oczekiwań na dokument i około 400zł niepotrzebnych kosztów, i co gorsze - dużo straconego czasu.


Ponieważ byłam w Polsce na dłuższe wakacje, postanowiłam spróbować trybów przyspieszonych zmiany nazwiska i dokumentów. Niestety: w USC mam dosyc rygorystycznego kierownika, i powiedział (po opisaniu mojej sytuacji) że "za szybko po ślubie chce zmieniać nazwisko", że muszę udowodnić, że na przykład posługiwałam się już gdzies nowym nazwiskiem itd (co jest absolutnie bez sensu). Co więcej - taka ciekawostka:

Jeśli kobieta wychodzi za mąż, w USC ma dwa nazwiska: rodowe: Kowalska i nabyte: Nowak (po mężu). Jeśli zostawiasz sobie swoje nazwisko, posiadasz tylko nazwisko rodowe. Jeśli więc chcesz dokonać zmiany nazwiska, nie zmieniasz tego nabytego (bo jak możesz je zmienić, skoro go nie masz), tylko rodowe !!! A chyba żadnej z nas o to nie chodzi. Rodowe chciałybyśmy wciąż mieć panieńskie. Ot taki problem z urzędami USC.

Chyba napisze z tym problemem do Janusza Waissa do radia zet .
to jakis absurd!! napisz do Waissa o tym! czy w naszym kraju nie moze byc poprostu normalnie?....

zobacze czego sie mama dowie w usc i dam znac.

dzieki dziewczyny
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-19, 15:54   #10
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez rav12345 Pokaż wiadomość
Ja mam podobny przypadek do ciebie. Też mieszkam za granicą, i swoje nazwisko musiałam pozostawić, bo nie wyrobiłabym się czasowo na zmianę:

- dowodu, który jest potrzebny do zmiany:
- paszportu, który jest potrzebny do nowej:
- wizy

Razem daje to 4 miesiące oczekiwań na dokument i około 400zł niepotrzebnych kosztów, i co gorsze - dużo straconego czasu.


Ponieważ byłam w Polsce na dłuższe wakacje, postanowiłam spróbować trybów przyspieszonych zmiany nazwiska i dokumentów. Niestety: w USC mam dosyc rygorystycznego kierownika, i powiedział (po opisaniu mojej sytuacji) że "za szybko po ślubie chce zmieniać nazwisko", że muszę udowodnić, że na przykład posługiwałam się już gdzies nowym nazwiskiem itd (co jest absolutnie bez sensu).
Żaden to absurd, takie są przepisy, których kierownik USC musi przestrzegać.

A paszport można wyrobić w konsulacie, nie trzeba wcale jechać do Polski.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-27, 00:45   #11
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Jak to czytam to tylko się cieszę, że nie zmieniałam i nie planuję zmienić nazwiska...

Zmienić sobie rodowe... No, interesujące...
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 02:08   #12
leleth
Wtajemniczenie
 
Avatar leleth
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: z kanapy
Wiadomości: 2 148
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Żaden to absurd, takie są przepisy, których kierownik USC musi przestrzegać.

A paszport można wyrobić w konsulacie, nie trzeba wcale jechać do Polski.
paszport rzeczywiscie mozna wyrobic ale wczesniej trzeba umiejscowic akt malzenstwa w polskim usc .... a to wymaga tlumaczenia dokumentow i troche cierpliwosci.....

ja jestem wlasciwie w sytuacji bez wyjscia poniewaz.... wyszlam za maz w usa za czlowieka ktorego nazwisko konczy sie na '-ski' i do tego zawiera jeszcze polskie litery.... no i problem tkwi w tym ze on ma podwojne obywatelstwo i tu uzywa oczywiscie wersji bez polskich liter i takie wlasnie nazwisko ja przyjelam ... gdy probowalam umiejscowic akt malzenstwa w usc powiedziano mi ze moje tlumaczenie aktu malzenstwa jest nieprawidlowe i nie moze zostac uznane poniewaz wg polskich zasad moje nazwisko powinno sie konczyc na '-ska' i oczyiwsice zawierac polskie litery... spedzilismy kilka dni probojac zalatwic to w kilku urzedach ale sie po prostu nie dalo... wrocilismy do usa i przeterminowaly sie nam paszporty.... w sumie zawsze moge wyrobic paszport na stare nazwisko i latac do polski z aktem malzenstwa w kieszeni ale na dluzsza mete to uciazliwe bo ostatnio musialam go wyciagac z torby cztery razy w kazda strone....

wg urzedniczki w usc jedyna opcja aby uzyskac paszport na nowe nazwisko jest:
-przetlumaczenie aktu malzenstwa jeszcze raz, z uzwzglednieniem polskich liter (czyli po prostu dopisanie czegos czego w oryginale nie ma- dla mnie bez sensu)
-umiejscowienie aktu malzenstwa - przyjecie nazwiska meza w polskiej wersji z koncowka '- ska'
-zmiana nazwiska z '-ska' na '-ski' (z omienieciem poslkich liter) ... jako przyczyne nalezy podac fakt ze od jakiegos czasu posluguje sie tym nazwiskiem w innym kraju.....
- wyrobienie dowodu na nowe nazwisko (podobno jest on niezbedny do odebrania paszportu)
-wyrobienie paszportu

sorry ze sie tak rozpisalam ale polskie prawo to parodia
__________________
O A N
leleth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-28, 10:17   #13
Zottel
Raczkowanie
 
Avatar Zottel
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Bochum, Niemcy
Wiadomości: 138
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez leleth Pokaż wiadomość
paszport rzeczywiscie mozna wyrobic ale wczesniej trzeba umiejscowic akt malzenstwa w polskim usc .... a to wymaga tlumaczenia dokumentow i troche cierpliwosci.....

ja jestem wlasciwie w sytuacji bez wyjscia poniewaz.... wyszlam za maz w usa za czlowieka ktorego nazwisko konczy sie na '-ski' i do tego zawiera jeszcze polskie litery.... no i problem tkwi w tym ze on ma podwojne obywatelstwo i tu uzywa oczywiscie wersji bez polskich liter i takie wlasnie nazwisko ja przyjelam ... gdy probowalam umiejscowic akt malzenstwa w usc powiedziano mi ze moje tlumaczenie aktu malzenstwa jest nieprawidlowe i nie moze zostac uznane poniewaz wg polskich zasad moje nazwisko powinno sie konczyc na '-ska' i oczyiwsice zawierac polskie litery... spedzilismy kilka dni probojac zalatwic to w kilku urzedach ale sie po prostu nie dalo... wrocilismy do usa i przeterminowaly sie nam paszporty.... w sumie zawsze moge wyrobic paszport na stare nazwisko i latac do polski z aktem malzenstwa w kieszeni ale na dluzsza mete to uciazliwe bo ostatnio musialam go wyciagac z torby cztery razy w kazda strone....

wg urzedniczki w usc jedyna opcja aby uzyskac paszport na nowe nazwisko jest:
-przetlumaczenie aktu malzenstwa jeszcze raz, z uzwzglednieniem polskich liter (czyli po prostu dopisanie czegos czego w oryginale nie ma- dla mnie bez sensu)
-umiejscowienie aktu malzenstwa - przyjecie nazwiska meza w polskiej wersji z koncowka '- ska'
-zmiana nazwiska z '-ska' na '-ski' (z omienieciem poslkich liter) ... jako przyczyne nalezy podac fakt ze od jakiegos czasu posluguje sie tym nazwiskiem w innym kraju.....
- wyrobienie dowodu na nowe nazwisko (podobno jest on niezbedny do odebrania paszportu)
-wyrobienie paszportu

sorry ze sie tak rozpisalam ale polskie prawo to parodia
To rzeczywiscie parodia!! Ja tez mam zamiar w najblizszym czasie wyjsc za maz za granica- a mianowicie w Niemczech za Niemca. Mam nadzieje ze obedzie sie bez takich absurdow...
Zottel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 17:33   #14
ARCHAS
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

witam - jestem w takiej samej sytuacji, tylko, że ja nie chciałam zmieniać swojego nazwiska po ślubie bo poprostu miałam taką zachciankę teraz aby to zrobić to poprostu walka z wiatrakami w USC gdzie braliśmy ślub powiedzieli mi że taka opcaj wogóle nie jest możliwa - a z tego co czytam to jednak jest ... pracownicy w polskich urzędach to poprostu chorzy ludzie ... (a sama kiedyś też tam pracowałam )
ARCHAS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-23, 14:45   #15
elais81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 113
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

A ja mam taką sytuację, że zdecydowałam sie na nazwisko NZ (wtedy jak w USC trzeba było pisać dokument o tym, że nie ma przeciwności do naszego ślubu), a teraz na dwa tygodnie przed ślubem, chciałabym jednak mieć podwójne, bo jednak moje nazwisko rodowe jest ładne i ładnie brzmi z nazwiskiem NZ, a mój Nz nie ma nic przeciwko. Co teraz zrobić? Czy da sie to jakoś zmienić????
elais81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-25, 14:41   #16
nayhde
Rozeznanie
 
Avatar nayhde
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 780
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez elais81 Pokaż wiadomość
A ja mam taką sytuację, że zdecydowałam sie na nazwisko NZ (wtedy jak w USC trzeba było pisać dokument o tym, że nie ma przeciwności do naszego ślubu), a teraz na dwa tygodnie przed ślubem, chciałabym jednak mieć podwójne, bo jednak moje nazwisko rodowe jest ładne i ładnie brzmi z nazwiskiem NZ, a mój Nz nie ma nic przeciwko. Co teraz zrobić? Czy da sie to jakoś zmienić????
ja mam podobną sytuacje, z tym , że ja od początku się wachałam, byłam raczej nastawiona na moje i TŻ, ale jak poszłam wypełniać papiery w usc i zadano mi pytanie jakie będę nosić nazwisko a nie spodziewałam się go tam usłyszeć, nie zorientowana myślałam, że to może u Księdza mi je zadadzą i narzeczony w sumie za mnie zdecydowała (wiem, że chciał dobrze ale nie zdążyłam sie szczerze mówiąc zastanowić), teraz mam wątpliwości bo nie wyobrażam sobie nosić inne nazwisko niż dotychczas :/ nie chciałabym nikogo urazić ale już sama nie wiem co robić, jakoś sie przyzwyczaić do nowego czy spróbować dodać swoje....przepraszam, ze tak chaotycznie
__________________
i can fly
but I want his wings...

i can love
but I need his heart...

my angel gabriel


http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008071900400430.png

nasz aniołek 22.06.2009[*]


Nasz kochany syneczek 12.12.2011
http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yyx8dra3yoqgo.png
nayhde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 18:25   #17
Minutka26
Raczkowanie
 
Avatar Minutka26
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 96
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez nayhde Pokaż wiadomość
ja mam podobną sytuacje, z tym , że ja od początku się wachałam, byłam raczej nastawiona na moje i TŻ, ale jak poszłam wypełniać papiery w usc i zadano mi pytanie jakie będę nosić nazwisko a nie spodziewałam się go tam usłyszeć, nie zorientowana myślałam, że to może u Księdza mi je zadadzą i narzeczony w sumie za mnie zdecydowała (wiem, że chciał dobrze ale nie zdążyłam sie szczerze mówiąc zastanowić), teraz mam wątpliwości bo nie wyobrażam sobie nosić inne nazwisko niż dotychczas :/ nie chciałabym nikogo urazić ale już sama nie wiem co robić, jakoś sie przyzwyczaić do nowego czy spróbować dodać swoje....przepraszam, ze tak chaotycznie
Doskonale Cię rozumiem! Ja też sie ciągle waham i boję się że do ostatniej chwili będę zwlekać z decyzją czy mieć podwójne nazwisko, czy może tylko po mężu! Ale szczerze mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie rezygnacji z mojego nazwiska. W końcu towarzyszy mi od tylu lat, no i to przecież nazwisko mojego ojca, który niestety nie ma synów więc nie będzie kto już miał tego nazwiska nosić!
Minutka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-26, 20:10   #18
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez Minutka26 Pokaż wiadomość
Doskonale Cię rozumiem! Ja też sie ciągle waham i boję się że do ostatniej chwili będę zwlekać z decyzją czy mieć podwójne nazwisko, czy może tylko po mężu! Ale szczerze mówiąc jakoś nie wyobrażam sobie rezygnacji z mojego nazwiska. W końcu towarzyszy mi od tylu lat, no i to przecież nazwisko mojego ojca, który niestety nie ma synów więc nie będzie kto już miał tego nazwiska nosić!
W takim razie, pozostań tylko przy swoim.
Podwójne nazwisko wprowadza tylko zamieszanie, nawet w życiu codziennym, bo jak się do takiej osoby zwracać?:
- Czy mogłabym prosić panią Nowak Kowalską?

Bez sensu.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-29, 18:45   #19
Minutka26
Raczkowanie
 
Avatar Minutka26
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 96
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
W takim razie, pozostań tylko przy swoim.
Podwójne nazwisko wprowadza tylko zamieszanie, nawet w życiu codziennym, bo jak się do takiej osoby zwracać?:
- Czy mogłabym prosić panią Nowak Kowalską?

Bez sensu.
W sumie masz trochę racji z tym zamieszaniem. Właśnie dlatego tak się waham. Choć znam sporo kobiet, które mają podwójne nazwisko i jakoś się przyzwyczaiły. Pozostanie natomiast tylko przy moim nazwisku niestety nie wchodzi w rachubę - mój TŻ był by bardzo zawiedziony. Poza tym czułabym się jak by poza rodziną, którą mamy zamiar razem założyć. No bo w końcu jeśli on i nasze dzieci miałyby nosić jego nazwisko, a ja zupełnie inne, to jakoś tak mało ciekawie by było. Bo przykładowo ktoś chciałby powiedzieć: "przyszła rodzina .....hmmmm... Kowalskich plus Nowak?!? "
Minutka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-20, 23:26   #20
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Czesc wszystkim
Ja po slubie przyjelam podwojne nazwisko czego teraz zaluje. Zastanawiam sie czy jest mozliwosc dokonania zmiany z nazwiska podowjnego jedynie na nazwisko meza? Czy ktoras cos slyszala na ten temat? Nie moge nigdzie znalezc informacji jakbym musiala udokumentowac taki wniosek, bo argument, ze poslugiwanie sie nazwiskiem meza jest latwiejsze (w przypadku gdy moje panienskie jest jedynie 4 literowe) nie wiem czy bylby wystarczajacy...
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-10, 23:38   #21
ololufe
Zakorzenienie
 
Avatar ololufe
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa/Stavanger
Wiadomości: 3 049
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Temat nieaktualny. Wszystko sie udalo bez problemu Juz nastepnego dnia mialam decyzje a po 2 tygodniach ona sie uprawomocnila
ololufe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 07:05   #22
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Witam,

Podanie o zmianę nazwiska w USC to 37pln, obecnie wymiana dowodu osobistego jest wolna od opłat
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/




Edytowane przez Sophia2
Czas edycji: 2010-05-01 o 07:11
Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 19:15   #23
Mlle_Caroline
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 7
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Dzień dobry,

jestem magistrantką na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
W tej chwili zbieram dane niezbędne do mojej pracy. Bardzo mi zależy, aby ankietę wypełniło jak najwięcej kobiet z nazwiskiem dwuczłonowym (ale nie tylko! ), stąd mój post. Ankieta jest związana z postawami kobiet w stosunku do różnych ról życiowych i spraw obyczajowych.
Będę bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety!

https://www.facebook.com/#!/events/204311233005441/

Edytowane przez Mlle_Caroline
Czas edycji: 2012-04-15 o 19:17
Mlle_Caroline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-21, 22:20   #24
balatka26
Raczkowanie
 
Avatar balatka26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 80
Dot.: zmiana nazwiska,ale nie od razu...

Witam


Wraz z moim partnerem zamierzamy wziąć cichy ślub cywilny, a ja, jako kobieta, nie chcę jeszcze przyjmować jego nazwiska (wiązałoby się z tym za wiele spraw formalnych). W przyszłym roku mamy zamiar urządzić ślub kościelny. I tu nasuwa się pytanie - czy podczas dokonywania formalności w kościele, mimo poprzedniego ślubu, możliwa byłaby automatyczna zmiana mojego nazwiska na nazwisko męża? Czy konieczna wtedy jest jeszcze jedna wizyta w Urzędzie, ale już z wnioskiem o zwyczajną zmianę nazwiska?
Pomóżcie proszę...
balatka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:43.