Wykresy - kalendarzyk małżeński :/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-15, 09:22   #1
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534

Wykresy - kalendarzyk małżeński :/


Na wizycie w poradni otrzymałam piękną tabelkę do wypełnienia Ponieważ nie mam zamiaru się w to bawić, szukam gotowców, ale takich gdzie jest też obserwacja śluzu ( nie mam ochoty zaglądać sobie w majtki i zastanawiać się nad konsystencją ) Może macie jakieś namiary na stronki z wykresami.
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 08:55   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

moze po prostu powiedz ze nie bedziesz tego robic?
w poradni?
cywilnej?
w koscielnej to rozumiem.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-17, 13:18   #3
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

z tego co wiem, to chyba można odmówić prowadzenia tego kalendarzyka...
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 00:32   #4
yoaska
Raczkowanie
 
Avatar yoaska
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: toronto,can.
Wiadomości: 129
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

http://www.epacjent.pl/artykul.php?i...ial=Kalkulator
tej stronki czasami ja uzywam
yoaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 10:50   #5
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Ananke
Na wizycie w poradni otrzymałam piękną tabelkę do wypełnienia Ponieważ nie mam zamiaru się w to bawić, szukam gotowców, ale takich gdzie jest też obserwacja śluzu ( nie mam ochoty zaglądać sobie w majtki i zastanawiać się nad konsystencją ) Może macie jakieś namiary na stronki z wykresami.
Wystarczy wpisać do google naturalne metody planowania rodziny i juz znajdziesz pięjny modelowy wykresik, ja tak zrobiłam i pani była zachwycona ))
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 12:55   #6
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Wykres to nie problem, wiem że jest tego dużo w necie, ale mnie bardziej o ten śluz chodzi. Mam do uzupełnienia jego wygląd i odczucie Jego obserwacja powinna być zgodna z temperaturą. Takich wykresów nie znalazłam
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 13:51   #7
Endzi
Raczkowanie
 
Avatar Endzi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 251
GG do Endzi
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

A komu to potrzebne? Do jakiejs statystyki? Bzdura ... kompletna bzdura. Wszystko zalezy jak to gzies zaslyszalam: od srodowiska, od stanu zdrowia, ...itp.
Endzi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-20, 18:43   #8
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

A ja bym chciała wiedzieć, z ciekawości, po co ta tabelka?
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 21:54   #9
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Pani katechetka!! prowadząca poradnię uświadamia każdą przyszłą żonę, że kościół dopuszcza tylko taką metodę regulacji poczęć. Więc jeśli co miesiąc wypełniasz dokładnie tabelkę mierząc temp. (najlepiej) w pochwie , a do tego zaglądasz sobie w majtki i wszystko zapisujesz, to dzieci będziesz mieć tylko wtedy, kiedy sama o tym zadecydujesz. Metoda jest niezawodna! Ona ma 4 zapewne wszystkie planowane No i stąd ta tabelka, masz jej pokazać, że sobie z tym radzisz i wypełnianie tego przez najbliższe 20 lat będzie dla ciebie wielką radością
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 22:17   #10
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

No, ale nie rozumiem, po co tak chodzisz, skoro nie podoba Ci się ta zabawa i nie zamierzasz sie w nią bawić?
To chyba nie jest obowiązkowe? (bo zacznę się bać )
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-20, 23:50   #11
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

to nie jest obowiązkowe, więc spokojnie możesz odmówić zaglądania sobie w majtki
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-23, 16:42   #12
sylwia18
Zakorzenienie
 
Avatar sylwia18
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Weston-super-Mare
Wiadomości: 6 832
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

pierwszy raz wchodze na ta część forum poświęconej ślubom i od razu czytam o zaglądaniu w majtkichyba będę tu częstszym gościem
pozdrawiam
__________________
A prayer for the wild at heart, kept in cages...
sylwia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-23, 17:30   #13
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

hehehe Sylwio, to bardzo ciekawe forum
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-25, 23:12   #14
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Talking Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Niestety to nie jest do końca takie nieobowiązkowe- trzeba odbyć trzy spotkania w poradni rodzinnej katolickiej na których to właśnie pani katechetka zleca takie zadania. Ja też szukam pomocy gdzie to znaleźć
Moja pani katechetka stwierdziła na pierwszym spotkaniu że posiadanie jednego lub dwójki dzieci to okrucieństwo- trzeba posiadać conajmniej trójkę! Jeszcze dwa spotkania przede mną...
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 09:34   #15
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Trójka to okrucieństwo! Trzeba miec conajmniej ósemkę :P
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 09:57   #16
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Ale się uchachałam z tego watku, normalnie mam lepszy humor od rana))))Szczerze to pierwsze słyszę, żeby ktoś musiał to robić - jakieś tabele wypełniac... Przecież jesteś dorosłym człowiekiem i możesz otwarcie powiedzieć NIE - że jesteś katoliczką, ale nie masz zamiaru stosować tej metody i nikt nie zmusi cię do jej stosowania...Ale w końcu na same nauki chodzisz, wiec o to chodzi, nie o praktykę
Nie pamiętam gdzie, ale mogą poszukać w kazdym razie jest taki casus, w którym JAn Paweł II stwierdza, że jesli ktoś ;czytaj kobieta, nie jest w stanie sobie uswiadomić i zrozumieć szkodliwości i aspektu grzechu w antykoncepcji, to nie jest w stanie też za nia zalować, a zatem kapłan i inni powinni to zrozumieć i nie traktować jego wyboru jako permanentnego grzechu, a jedynie nieswiadomości i jako takich ani nie oceniac, ani permanentnie nie zmuszać do spowiedzi z grzechu niuswiadmionego...Musze tego poszukać, ale to sporo potrawać może, bo on pisał takim "koslawym" językiem, ze rzeczywiście lepiej mówił...

A ponieważ ja jestem wrednym typem-do szescianu, to dla samej przyjemności "zrobienia sobie jaj" - opracowałabym taki wykres - temperatura jak u zawodnika z nadczynnościa tarczycy czy dzień w dzień 37, 5 bez żadnych wahań:P - Akurat tak mam A śluz Hheheh-----> jak przy grzybicy pochwy - gęsty przez 30 dni w miesiącu...Alez bym sie bawiła, matko jedyna No, ale to tylko ja mam takie jazdy, że lubię "oszołomów" wkurzac, więc oczywiście sprawiloby mi to niemal orgiastyczną przyjemność...Aha I jeszcze dodałabym tam pracę na 3 zmiany))))
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 09:57   #17
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Też chodziłam na takie " szkolenia". Szczyt głupoty.Gdy starałam się pani wytłumaczyć,że przy moim zmianowym trybie pracy (zarwane noce),mierzenie temperatury jest bez sensu (mierzyć należy o tej samej porze ,po co najmniej 6-cio godzinnym wypoczynku) - to wogóle nie chciała mnie słuchać. Te kobiety są nawiedzone.Żadne argumenty do nich nie docierają.Może najlepiej od razu powiedzieć ,że nie będziecie stosować żadnej antykoncepcji,bo chcecie mieć dużo dzieci.Hehehe
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 10:05   #18
nenvena
Zadomowienie
 
Avatar nenvena
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Karków
Wiadomości: 1 605
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Kiedyś na Wizażu ktoś zamieścił link do artykułu z "NIE" chyba... Dziennikaraka poszła tam na kurs dla osób prowadzących wychowanie do życia w rodzinie- w skozłach- straszne to była na prawdę... Nie byłam pewna, czy wierzyć tamtemu artykułowi, ale po tym co Piszecie o zajęciach dla narzeczonych to chyba uwierze
Ale jeszcze raz prosze, żeby mi ktos wyraźnie powiedział- jesli chce brać ślub w Kościele- musze odbyc taki "Kurs" ??? A może to zależy tez od parafii, i kościoła?
nenvena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 10:10   #19
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

to zalezy od kocioła i od parafii. Jedna moja kumpela miała taki kurs, że ksiądz dał jej podpis na swistu, że zaliczyła, inna natomisat miala godzinną pogawędkę i koniec. Pierwsze słysze, żeby ktoś tam tak długo chadzał, a na dodatek jakieś wykresy robił
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-05-26, 10:25   #20
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Talking Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

No niestety przed ślubem dostaje się w kościele taką książeczkę do której zbierasz pieczątki i musi się odbyć najpierw 4 spotkania-nauki dla narzeczonych - spotkanie raz w tygodniu czyli przez miesiąc w grupie gdzie jest dużo par a po ukończeniu tych nauk 3 spotkania w poradni życia rodzinnego (właśnie z katechetką) a potem jeszcze jedna rozmowa z księdzem. Za to wszystko dostajesz pieczątki no i musi to być niestety zrobione, nie spotkałam się jeszcze z kościołem który pozwoliłby tego nie robić niestety. To jest taka dokumentacja która zostaje już w kościele w którym bierzesz ślub. Pozdrawiam
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 10:38   #21
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez bellissa
No niestety przed ślubem dostaje się w kościele taką książeczkę do której zbierasz pieczątki i musi się odbyć najpierw 4 spotkania-nauki dla narzeczonych - spotkanie raz w tygodniu czyli przez miesiąc w grupie gdzie jest dużo par a po ukończeniu tych nauk 3 spotkania w poradni życia rodzinnego (właśnie z katechetką) a potem jeszcze jedna rozmowa z księdzem. Za to wszystko dostajesz pieczątki no i musi to być niestety zrobione, nie spotkałam się jeszcze z kościołem który pozwoliłby tego nie robić niestety. To jest taka dokumentacja która zostaje już w kościele w którym bierzesz ślub. Pozdrawiam
Straszne rzeczy :/ Dwoje dorosłych ludzi chce wziąć śłub i takie szopki z jakimiś pieczątkami muszą odprawiać...
Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 10:48   #22
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Jula
Straszne rzeczy :/ Dwoje dorosłych ludzi chce wziąć śłub i takie szopki z jakimiś pieczątkami muszą odprawiać...
Dokladnie :/
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 11:02   #23
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

U mnie akurat nauki był tylko raz i trwały 3 godz., a spotkania z katechetką są tylko 2. Zdecydowałam się na taki ślub, więc staram się spełnić ich warunki. Coś za coś. I tak nie trafiłam najgorzej, bo katechetka obiecała zdradzić na następnym spotkaniu, jakie to ciekawe „zabawy” można sobie urządzać z mężem w łóżku … hummm ciekawe, czego jeszcze nie próbowaliśmy
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 11:38   #24
Hela_Bertz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 544
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Ale przeciez to bzdura Jeśli chcesz spełniac ich warunki, to naprawdę obserwuj ten śluz itp bzdety, bo inaczej to już w ogóle nie ma sensu...Ja tego autentycznie nie rozumiem, bo mimo, że mam juz sporo lat na karku, to taka postawa kojarzy mi sie z zachowaniem uczniaka w szkole - wiem, że nauczyciel się myli, ale jest nauczycielem, więc nie mam prawa się wychylać... No, ale to w końcu kazdego indywidualna sprawa, więc się nie czepiam...Szczerze, naprawde pierwsze słyszę, żeby to tak długo wszystko trwało - naprawdę moje kolezanki miały te wpisy po tygodniu i bez żasnych takich *****ół , pieczatka była jedna, reszta - podpisy... może po prostu masz jakąś nawiedzoną parafię, nie wiem...
Hela_Bertz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 11:53   #25
Złośnica81
Zadomowienie
 
Avatar Złośnica81
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 1 716
GG do Złośnica81
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Te wymagania i praktyki tylko mnie utwierdzają w przekonaniu, że ślub kościelny nie jest dla mnie.. Tak tylko z ciekawości - jeśli mogę - wiecie może jak oni to rozwiązują w nietypowych przypadkach? Ja np od prawie 15 lat mam średnią temperaturę 37.2 Też każą mierzyć i bazować na tych pomiarach...?
Złośnica81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-26, 12:27   #26
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

[QUOTE=Hela_Bertz]Ale przeciez to bzdura Jeśli chcesz spełniac ich warunki, to naprawdę obserwuj ten śluz itp bzdety, bo inaczej to już w ogóle nie ma sensu...

Pisząc o ich warunkach miałam na myśli formalności, a nie to, że mam zamiar czy też powinnam żyć jak prawdziwa katoliczka. Jeśli brałabym ślub cywilny to też bym musiała załatwiać formalności, składając papiery na studia też załatwiałam formalności, rezygnując z nich też się nalatałam po kilka razy w te same miejsca i zbierałam pieczątki i podpisy. We wszystkim chodzi o to samo, tylko przybiera to inną formę i tyle.

Też uważam, że te wykresy i rozmowy o wspólnej drodze do zbawienia są pozbawione sensu, ale tak to sobie kościół wymyślił.


Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 09:05   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

dla mnie bez sensu jest brac slub koscielny a nie akceptowac ich zasad.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-27, 21:13   #28
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez paula78
dla mnie bez sensu jest brac slub koscielny a nie akceptowac ich zasad.
nie o tym jest ten wątek
a po drugie wiele rzeczy na tym świecie nie ma sensu
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-01, 13:00   #29
suel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 14
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

No jak was tu tak czytam to aż sama siebie podziwiam.......Ja miałam 8 nauk w 8 tygodni i 3 razy poradnię. Też uważam że to niepoważne. Rozumiem, żeby odbyć np. dwa spotkania z księdzem np., ale żeby nas uczyć jak robić dzieci i karcić jak uczniaków, to już przesada...
Właśnie muszę zrobić taki wykresik...Drugi juz :/
Czy macie jakieś wykresy dot. okresu "po odstawieniu pigułki"? Będę wdzięczna.
suel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-02, 18:21   #30
Camellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 67
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Uff u mnie te nauki trwały miesiąc plus trzy spotkania ze śmieszną pania z poradni. Oczywiscie wykrez zerżnęłam z internetu i nie wdawałam się w dyskusje, bo jak juz ktos tu zauwazył te panie sa nawiedzone i nie warto z nimi polemizować. A metoda jest do niczego (chyba, że ktos chce mieć szybko dzieci).Moja koleżanka stosowała i ma juz córeczkę. Poza tym te panie nie maja pojęcia o farmakologii (moja pani pracowała w PKP jako dyzurny ruchu hihi), i udzielają nieprawdziwych informacji.
Camellia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 09:26:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:18.