Wykresy - kalendarzyk małżeński :/ - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-30, 07:34   #121
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

No i rtęciowe termometry odchodzą do lamusa. Po prostu już się ich nie produkuje właśnie ze względu na rtęć.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 07:59   #122
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
No dobra dziewczyny, ale o której godzinie wstajecie i ile czasu macie na mierzenie tej temperatury?
Ja wstaje o 6 30 do pracy ale w weekendy nie wstaje wcale wcześniej Jest metoda nanoszenia poprawek która stosuje- na razie mnie nie zawiodła.
Co do termometru to też używam elektronicznego -dla wygody Rozmawiałam z moja ginekolog i ona powiedziała ze elektroniczne tremometry sa w porządku pod warunkiem ze mierzą 2 miejsca po przecinku Można je kupić prawie w każdym sklepie medycznym
Co do rtęciowych owulacyjnych to używałam na początku- dla mnie za długo sie czekało, a nie spotkałam sie z minutówką. Jestem chemikiem i wiem ze takie termometry nie są szkodliwe pod warunkiem ze go nie zbijesz i nie nawąchasz sie rtęci myślę że to też zależy od naszych przyzwyczajeń jak jedna przyzwyczaiła sie do rtęciowego to będzie bronic rtęciowego jak druga do elektronicznego to będzie stawać murem za elektronicznym.
Pozdrawiam was wszystkie i bardzo sie ciesze dziewczyny że piszecie bo jak czytałam niektóre wątki to miałam wrażenie że jestem jakimś dinozaurem
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 10:08   #123
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez 21pyza Pokaż wiadomość
Pozdrawiam was wszystkie i bardzo sie ciesze dziewczyny że piszecie bo jak czytałam niektóre wątki to miałam wrażenie że jestem jakimś dinozaurem
Bez przesady. Może co niektóre "pigułkowe" (w tym ja) za bardzo się wkurzały na te, które twierdziły, że tylko NPR i nic więcej. Chyba jest demokracja i to indywidualna sprawa, kto jaką metodę stosuje i nie można potępiać tych, którzy robią coś odwrotnego.
Ja póki co zostaję przy pigułkach. Po inne metody sięgnę, jak przestanę je brać, by przygotowywać się do ciąży, czyli jesienią.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-30, 11:32   #124
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Bez przesady. Może co niektóre "pigułkowe" (w tym ja) za bardzo się wkurzały na te, które twierdziły, że tylko NPR i nic więcej. Chyba jest demokracja i to indywidualna sprawa, kto jaką metodę stosuje i nie można potępiać tych, którzy robią coś odwrotnego.
Ja póki co zostaję przy pigułkach. Po inne metody sięgnę, jak przestanę je brać, by przygotowywać się do ciąży, czyli jesienią.
Ja uzywam rtęciowego jakos tak w sumie nie wiem czemu nigdy nie mialam w domu elektronicznego i sie juz przyzwyczailam hehe
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 13:02   #125
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Bez przesady. Może co niektóre "pigułkowe" (w tym ja) za bardzo się wkurzały na te, które twierdziły, że tylko NPR i nic więcej. Chyba jest demokracja i to indywidualna sprawa, kto jaką metodę stosuje i nie można potępiać tych, którzy robią coś odwrotnego.
Ja póki co zostaję przy pigułkach. Po inne metody sięgnę, jak przestanę je brać, by przygotowywać się do ciąży, czyli jesienią.
Ja nikogo nie potepiam i tak samo jak ty uważam że każdy ma prawo do własnego wyboru Nie mam zamiaru nikogo nawracać ale i mnie nikt nie przekona do innej metody.
Gratuluje decyzji do dzidziusiu. U nas to niestety musi jeszcze poczekać
Pozdrawiam
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 21:11   #126
iwa.4
Raczkowanie
 
Avatar iwa.4
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 95
GG do iwa.4
Cytat:
Napisane przez Jula Pokaż wiadomość
Straszne rzeczy :/ Dwoje dorosłych ludzi chce wziąć śłub i takie szopki z jakimiś pieczątkami muszą odprawiać...

nie musisz brać ślubu w Kościele Katolickim jeśli nie jesteś w nim

zmień kościół

Cytat:
Napisane przez gooha3 Pokaż wiadomość
Ciekawy temat.
Dziwią mnie jedynie wypowiedzi, ze wiekszosc osób jest przeciwnych nauką i prowadzeniu kalendarzyka.
Uczęszczałam na nauki w Krakowie na Skałce i polecam.
Trwało to dwa dni razem z obiadami (odpłatnie).
Na początku miał głos ksiądz, przedstawił od strony kościoła rolę małżeństwa (trochę nudnawo, ale można było posłuchać). Później większość czasu miało głos małżeństwo. Pan przedstawiał punkt widzenia mężczyzn, a pani punkt widzenia kobiet. Było bardzo zabawnie , ale i prawdziwie.
Napewno dało nam dużo do myślenia to spotkanie.
Trochę się obawiałam tego spotkania. Mój nażeczony był całkowicie przeciwny, ale tez mu się spodobało.

Co do kalendarzyka. Prowadzę go już od ok roku i naprawde podoba mi się poznawanie mojego ciała.
Niektóre dziewczyny komentują ze znają doskonale swoje ciało, ale ja dopiero teraz naprawde zastanawiam sie nad każdym sygnałem i wiem co ono oznacza.
Jestem przeciwna łykaniu tabletek oraz innym metodom które ingerują w mój organizm tak samo jak mój TŻ.
Planujemy za niedługo dziecko(jak tylko skończe studia) i boje się zniszczyc swój organizm przez tą chemie.
Wczesniej używałam prezerwatyw. Jak zaczełam stosować kalendarzyk (co prawda przed ślubem) wiem że do prezerwatyw nie chce wracać.

Co do skuteczności to jak narazie nie jestem w ciąży (od pół roku polegam tylko na tej metodzie)a chocby nawet sie zdazyło to jestem na to gotowa.
Myśle że to o to chodzi, w tej metodzie żeby zawsze być gotowym na nowe życie. Stosując antykoncepcje zgóry zakłada się że tego dziecka się nie chce.

Mam całkowite zaufanie do mojego ukochanego tak jak on do mnie Ciesze się że oboje zgadzamy się w tym temacie. To chyba tez o to chodzi żeby pasowało i jemu i mi



gratuluję wyboru

dzięki za głos kogoś, kto wie 'z czym to się je'.

Edytowane przez m.a.r.t.a
Czas edycji: 2008-02-13 o 13:37 Powód: post pod postem
iwa.4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 22:25   #127
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

A ja szczerze mówiąc nie widzę związku Biblii z kalendarzykiem (że wolno) czy np. prezerwatywami. Poproszę sumienne katoliczki o wskazanie mi takiego fragmentu, w którym jest wyraźna mowa, że nie wolno się zabezpieczac
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...

Edytowane przez gosiunia22
Czas edycji: 2008-02-10 o 17:43
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-07, 21:09   #128
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

no tylko właśnie chodzi o to że nie tylko Biblie bierze się pod uwagę ale też wszystkie nauki Koscioła Katolickiego(np. Katechizm, Encykliki itd itp
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 17:43   #129
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Nadal nie uzyskałam odpowiedzi
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 17:46   #130
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez gosiunia22 Pokaż wiadomość
A ja szczerze mówiąc nie widzę związku Biblii z kalendarzykiem (że wolno) czy np. prezerwatywami. Poproszę sumienne katoliczki o wskazanie mi takiego fragmentu, w którym jest wyraźna mowa, że nie wolno się zabezpieczac
No bo nie ma takiego fragmentu Tak samo, jak kwestia piekła - pierwsza wzmianka pojawiła się ok. 15 wieku To tak na marginesie.

Instytucja, jaką jest Kościół, od wieków trwa wyłącznie dlatego, ze trzyma ludzi w strachu i w zakazach. Dla mnie wiara niewiele ma wspólnego z Kościołem. Wiarą jest Bóg, a Kościołem rządzą ludzie - równie omylni jak my, również grzeszący, choć może w inny sposób.

A teraz możecie na mnie krzyczeć
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-10, 19:03   #131
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

ale po co krzyczeć?
osobiście nigdy nie spotkałam się z jakimś "grzmiącym" nakazem/zakazem ze strony kapłana, z którym miałam okazję rozmawiać, takze przed ślubem. Dodam, że nie musielimy nawet na nauki przedmałżeńskie uczęszczać, wystarczyła ocena z religii na świadectwie maturalnym z LO. Nie oszukiwaliśmy, nie kłamaliśmy, że mieszkamy razem od kilku lat, nikt nas o nic nie wypytywał, nie zabraniał. Spotkałam się tylko z sympatią i ciepłem.

A jeśli chodzi o kalendarzyk - wiem, że u niektórych osób to się świetnie sprawdza. Osobiście nie praktykuję, nie mam czasu na temperaturki itp. i nie jestem przekonana do jego skuteczności w niektórych warunkach i przy niektórych stylach życia - np. przy stresującej pracy, wyjazdach.
ALE: warto poznać pewne zasady - pewność co własnego organizmu to dla mnie podstawa. Nie chodzi nawet o antykoncepcję, ale np. o szybką reakcję, gdy z naszym ciałem zaczyna się coś dziać. Dlatego uważam, że naprawdę nic się nikomu nie stanie, jak pomierzy tę temperaturkę i poogląda śluz przez jakiś czas - ot, tak, dla poznania samego siebie. Bez względu na to, czy będzie stosował tę metodę, czy nie.
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-13, 10:22   #132
gooha3
Zadomowienie
 
Avatar gooha3
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 193
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

iwa.4 Miło mi że ktos wogole zwrócił uwagę na to co pisze i ciesze sie ze nie zostalam zbesztana za to co pisze i ze nie uchodzę jak tu ktos napisał "za dinozaura" pozdrawiam i zycze powodzenia. Już mam za sobą wiekszosc formalności jesli chodzi o ślub. Byle do maja
__________________
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2008050301801830.png
http://www.suwaczek.pl/cache/2f1fe0a70f.png


Mareczek 24 II 2010r

Karolinka 23 VIII 2012
gooha3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 20:48   #133
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Dziewczyny przeczytałam cały wątek i jestem w ciężkim szoku...mam 22 lata, jestem 3 lata w szczęśliwym związku, niedawno skończylismy wspólnie kurs przedmałżeński nie jesteśmy jakimis katolami-ortodoksami, ale to że ktos dał nam mozliwość przez te kilka spotkań posłuchania i rozważenia problemów dot.relacji miedzy ludzkich, realiów ludzkiej seksualności i rzeczywistości małżeńskiej -poprostu jestesmy szczesliwi i zadowoleni, nawet przez myśl nam nie przeszło żeby krytykować małżeństwo które prowadziło nauki-gdyż było widać miedzy nimi miłość godną pozazdroszczenia!
Wykresy zaczęłam prowadzić już przed kursem-gdyż branie tabletek doprowadziło do zmian hormonalnych w moich piersiach (mam22lata!!!)
i musze wam przyznać że mnie to przekonało, poznałam dokładnie swój cykl, budząc się rano czuje ból owulacyjny, porównuje z wykresem temperatur i wiem ze jeszcze tylko 3 dni płodne-i hulaj dusza
Dziwi mnie podejście dojrzałych przecież kobiet-które przygotowują się do małżeństwa że nie chce im sie mierzyć temperatury przez kilka dni, a chce się "truć hormonami" czego jestem najlepszym przykładem i mam nadzieje przestroga.
Mimo iz bylam sceptycznie nastawiona do tego wszystkiego ostatecznie przekonal mnie moj TŻ który uznał że faktycznie kiedy nie kochamy sie przez te kilka dni tęskni za mną i czuje że jeszcze mocniej mnie kocha To mi wystarczyło.
Pozdrawiam i zycze wytrwałości i poznawaniu swojej biologii.

P.S. i bałgam was nie nazywajcie Metod Naturalnych "kalendarzykiem" bo nie ma juz czegos takiego!! Nazywa się to metoda termiczno-objawowa i z kalendarzem ma tyle wspólnego co data na wykresie.
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-13, 23:27   #134
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
poznałam dokładnie swój cykl, budząc się rano czuje ból owulacyjny`swojej biologii.
To masz szczęście, bo ja kompletnie nie wiem kiedy mam owulacje, żadnych bóli nie odczuwam
__________________
"Piękno zaczyna się tam, gdzie kończy się banał, to jest - zaczyna się od deformacji"

Andre Lhote


Nina, Nina, Nina...
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 09:43   #135
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie podejście dojrzałych przecież kobiet-które przygotowują się do małżeństwa że nie chce im sie mierzyć temperatury przez kilka dni, a chce się "truć hormonami" czego jestem najlepszym przykładem i mam nadzieje przestroga.


P.S. i bałgam was nie nazywajcie Metod Naturalnych "kalendarzykiem" bo nie ma juz czegos takiego!! Nazywa się to metoda termiczno-objawowa i z kalendarzem ma tyle wspólnego co data na wykresie.
niech Cię nie dziwi. Mierzenie to jedno, a to, że nie zawsze ma to sens, to drugie. Twoja metoda nie zawsze się sprawdza i nie każdemu pasuje "dzisiaj nie, kochanie, bo dzień płodny". Dla mnie odpada.

Osobiście jestem hormonom przeciwna, ale niektórym kobietom służą i odpowiadają - tak jak Tobie metoda naturalna.

a ja z kolei nie nazywałabym jej antykoncepcyjną - to jest przecież "planowanie rodziny", więc jak któraś z dziewczyn zauważyła, dopuszcza pojawienie się potomka. Antykoncepcja nie. Jeśli ktoś NIE chce rozmnożenia, co powinien wybrać?
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 16:45   #136
Magdzik 86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Witam,
przyznam sie szczerze, ze przeczytalam wszystkie posty, przerazilam sie na poczatku tych nauk, kalendarzyka, mierzenia temp...itd.
Sama uzywalam tabletek antykoncepcyjnych 2 lata temu, przez 1,5roku. Bylo wszystko dobrze, nabralam kobiecego wygladu(bo bylam strasznie szczupla) ale niestety zauwazylam zmiany w piersiach jak przedmowczyni. Okazalo sie ze pojawily mi sie wlokniaki (kilka w kazdej piersi) i natychmiast przerwalam kuracje-a dodam ze rowniez jestem mloda!!

Po przeczytaniu wielu wypowiedzi na temat owego kalendarzyka, stwierdzam ze to dobry pomysl, zwlaszcza dla kobiet ktore chca miec juz dzidzie. Sama sprobuje tej metody, jest ciekawa i mozna sie duzo dowiedziec ciekawego o sobie. Zwlaszcza ja, poniewaz nigdy nie wiem kiedy powinnam dostac okres, mam bardzo nie regularny, czesto nie dostaje wogole, zdarza sie tylko mala plamka i po sprawie.
TYlko teraz nie wiem co robic majac ciagle te wlokniaki, chcemy miec dziecko a one tam wciaz sa. Onkolodzy sa roznego zdania, jedni zeby wyciac, drudzy by zostawic bo sa za male i nie oplaca sie ciac juz i tak malutkich piersi, a powinny zniknac gdy bede w ciazy. Nie wiem co robic, jak mialyscie Kobitki cos wspolnego, poradzcie, Prosze.
Tymczasem pozdrawiam
Magdzik 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-14, 17:38   #137
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Chciałam tylko zauważyć, że tabletki anty zapobiegają także wystąpieniu raka. Nie demonizujcie - to, ze dla was nie są odpowiednie, nie znaczy, ze dla każdej kobiety się nie nadają.

Poza tym raz jeszcze napiszę - ja np. nigdy nie miałam regularnego cyklu, taka moja natura. i nie wyobrażam sobie w związku z tym, by jechać na kalendarzyku. Swoje ciało znam bardzo dobrze i bez niego
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 10:40   #138
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Widze że wiele kobiet ślepo wierzy chwytom reklamowym, rozmawiałam z moim ginekologiem i pokazał mi fachową literature-która mówi że "chronienie" tabletek przed rakiem-polega jedynie na tym, że kobieta zazywajac hormony często poddaje sie kontroli ginekologicznej i statystycznie owszem, mają większą "ochronę" w postaci "zapobiegania" rozwiniecia sie raka.Bo stadium przedrakowe da się wykryc i wyleczyc przy szybkiej i dobrej diagnostyce.
Pozdrawiam.
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 10:47   #139
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

też mi odkrycie.

nie bardzo rozumiem, co ma chwyt reklamowy do mechanizmu działania leków. Wiadomo, że poziom niektorych hormonów płciowych ma wpływ na rozwój nowotworów hormonozależnych jednego typu (w tym przypadku rak piersi) i hamowaniu drugiego typu (rak trzonu macicy). MA WPŁYW, ale nie decyduje i nie przesądza. Dlatego zawsze warto robić badania i opowiedziec lekarzowi o obciążającym wywiadzie rodzinnym (siostra, mama, babcia itp. chorowały na daną chorobę nowotworową), zanim się sięgnie po pigułkę - ale nie mozna powiedzieć, że ich działanie to "chwyt reklamowy".
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-15, 10:48   #140
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

moja mama jest onkologiem i wiekszość z pacjentek kiedyś w swoim życiu brała właśnie hormony
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 10:49   #141
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

no widzisz, moja mama nie brała, a chorowała.
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 11:09   #142
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

no jasne że to nie jest reguła!Ale zwieksza ryzyko zachorowań u kobiet.
Mam nadzieje, że z mama już ok
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-15, 11:38   #143
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
no jasne że to nie jest reguła!Ale zwieksza ryzyko zachorowań u kobiet.
Mam nadzieje, że z mama już ok
zwiększa, pewnie. Ale zmniejsza ryzyko innych chorób również....
z mamą na szczęście okay, dziekuję
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 15:14   #144
Magdzik 86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Rozumiem ze Duzo kobiet uzywa tabletek, bo sa latwe i wygodne, lub ktos uzywa ich ze wzgledow zdrowotnych- zrozumiale. Ale gdybym miala zastanawiac sie nad innymi metodami antykoncepcji wybralabym cos innego. teraz to wiem po moich doswiadczeniach.

Sama zaczelam brac tabletki ze zwgledow zdrowotnych, lecz jednak nie zadzialaly do konca jak powinny. Pojawily sie wlokniaki (po CILEST!!!), wczesniej uzywalam innych ale cos mnie skusilo by zmienic na te i zaluje. Mam teraz problem, bo po 4miesiacach uzywania ich wykrylam guzki w piersiach. ( a propos- czy ktos poradzi mi co zrobic z nimi, usunac przed ciaza czy zostawic??)
Magdzik 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 15:17   #145
bea-tka
Zakorzenienie
 
Avatar bea-tka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ♡★ Gliwice ★♡
Wiadomości: 4 371
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Ananke Pokaż wiadomość
Pani katechetka!! prowadząca poradnię uświadamia każdą przyszłą żonę, że kościół dopuszcza tylko taką metodę regulacji poczęć. Więc jeśli co miesiąc wypełniasz dokładnie tabelkę mierząc temp. (najlepiej) w pochwie , a do tego zaglądasz sobie w majtki i wszystko zapisujesz, to dzieci będziesz mieć tylko wtedy, kiedy sama o tym zadecydujesz. Metoda jest niezawodna! Ona ma 4 zapewne wszystkie planowane No i stąd ta tabelka, masz jej pokazać, że sobie z tym radzisz i wypełnianie tego przez najbliższe 20 lat będzie dla ciebie wielką radością
uśmiałam się z Twojej wypowiedzi
nie wiedziałam, że takie coś jest...
znaczy metody znam, ale że takie tabelki trzeba uzupełniać itp.
__________________

moje wypocinki

17.10.08 r. zdałam egzamin na prawko przy pierwszym podejsciu

bea-tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 16:54   #146
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Widze że wiele kobiet ślepo wierzy chwytom reklamowym, rozmawiałam z moim ginekologiem i pokazał mi fachową literature-która mówi że "chronienie" tabletek przed rakiem-polega jedynie na tym, że kobieta zazywajac hormony często poddaje sie kontroli ginekologicznej i statystycznie owszem, mają większą "ochronę" w postaci "zapobiegania" rozwiniecia sie raka.Bo stadium przedrakowe da się wykryc i wyleczyc przy szybkiej i dobrej diagnostyce.
Pozdrawiam.
Hm... Jakie chwyty reklamowe? Przecież w naszym kraju reklamowanie pigułek antykoncepcyjnych jest zabronione.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 18:34   #147
eliza000009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18
Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;6590285]Chciałam tylko zauważyć, że tabletki anty zapobiegają także wystąpieniu raka. Nie demonizujcie - to, ze dla was nie są odpowiednie, nie znaczy, ze dla każdej kobiety się nie nadają.

Poza tym raz jeszcze napiszę - ja np. nigdy nie miałam regularnego cyklu, taka moja natura. i nie wyobrażam sobie w związku z tym, by jechać na kalendarzyku. Swoje ciało znam bardzo dobrze i bez niego [/quote]


Myślę, że jesteś w błędzie uważając, że środki antykoncepcyjne zapobiegają wystąpieniu raka. Otóż dla Twojej wiadomości i wielu innych w 2006 roku w styczniu światowa organizacja zdrowia who wpisała wszystkie środki antykoncepcyjne na listę środków rakotwórczych!!!!

Znam metody naturalne od 12 lat, od tylu lat prowadzę też obserwacje i jestem z nich zadowolona. Zaplanowaliśmy z mężem dwoje dzieci i pomogły nam w tym właśnie te metody. Zgadzam się z Wami, że każdy podejmuje sam decyzję, ale wyboru można dokonać tylko wtedy, gdy ten wybór w ogóle istnieje: muszę znać "+" i "-" każdej z metod. Zazwyczaj negatywnie o metodach naturalnych wypowiadają się kobiety, które nigdy, albo bardzo krótko je stosowały. Aby te metody były 100% (tak jak w moim przypadku), trzeba się dobrze ich nauczyć i zgodnie z wszystkimi zasadami stosować. Ale jeżeli nam to nie odpowiada (prowadzenie obserwacji), to przecież istnieją inne metody naturalne takie jak chociażby "persona". Finansowo na to samo wyjdzie, co tabletki, a przynajmniej zdrowo i też pewnie. Wiele osób z moich znajomych to stosuje i chwalą sobie.
Jeszcze jedna uwaga: co innego leczenie hormonalne, a co innego środki antykoncepcyjne. Nie mylcie jednego z drugim.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2008-02-17 o 13:04 Powód: post pod postem
eliza000009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 20:44   #148
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez eliza000009 Pokaż wiadomość
Znam metody naturalne od 12 lat, od tylu lat prowadzę też obserwacje i jestem z nich zadowolona. Zaplanowaliśmy z mężem dwoje dzieci i pomogły nam w tym właśnie te metody. Zgadzam się z Wami, że każdy podejmuje sam decyzję, ale wyboru można dokonać tylko wtedy, gdy ten wybór w ogóle istnieje: muszę znać "+" i "-" każdej z metod. Zazwyczaj negatywnie o metodach naturalnych wypowiadają się kobiety, które nigdy, albo bardzo krótko je stosowały. Aby te metody były 100% (tak jak w moim przypadku), trzeba się dobrze ich nauczyć i zgodnie z wszystkimi zasadami stosować. Ale jeżeli nam to nie odpowiada (prowadzenie obserwacji), to przecież istnieją inne metody naturalne takie jak chociażby "persona". Finansowo na to samo wyjdzie, co tabletki, a przynajmniej zdrowo i też pewnie. Wiele osób z moich znajomych to stosuje i chwalą sobie.
Jeszcze jedna uwaga: co innego leczenie hormonalne, a co innego środki antykoncepcyjne. Nie mylcie jednego z drugim.
Co do rakotwórczego działania - patrz post 139. PRzed jednym chornią, drugiego prowokują. To prawda.

Gratuluję Ci elizo takich wspaniałych obserwacji i tego, że działają. Pewnie, że naturalnie najzdrowiej, ale nie wszystkie kobiety mogą sobie na to pozwolić, nie u każdej "persona" da prawidłowy odczyt. Poza tym, jak sama piszesz, takie obserwacje trzeba prowadzić bardzo długo - nie zawsze jest to możliwe. Dlatego uważam, że nie należy nikogo zmuszać do takich kalendarzyków i "oglądania bielizny". Jasne, że trzeba o tym opowiedzieć, podkreślić zalety, ale nie kosztem krytykowania innych metod, a jak słyszałam, to się niestety zdarza na naukach. Każda z nas powinna wybrać dla siebie to, co najlepsze. I mieć świadomosć wyboru.

Aczkolwiek sądzę, że fajnie jest znać swój organizm - chociaż nie traktowałabym osobiście tego jako pewną metodę.
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 22:15   #149
eliza000009
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 18
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Melliana Pokaż wiadomość
też mi odkrycie.

nie bardzo rozumiem, co ma chwyt reklamowy do mechanizmu działania leków. Wiadomo, że poziom niektorych hormonów płciowych ma wpływ na rozwój nowotworów hormonozależnych jednego typu (w tym przypadku rak piersi) i hamowaniu drugiego typu (rak trzonu macicy). MA WPŁYW, ale nie decyduje i nie przesądza. Dlatego zawsze warto robić badania i opowiedziec lekarzowi o obciążającym wywiadzie rodzinnym (siostra, mama, babcia itp. chorowały na daną chorobę nowotworową), zanim się sięgnie po pigułkę - ale nie mozna powiedzieć, że ich działanie to "chwyt reklamowy".
Myślę, że autorka tej wypowiedzi nie zaznaczyła, że chodzi tu o środki antykoncepcyjne. Obecnie stosuje się taką technikę leczenia - jeżeli brakuje jakiegoś hormonu, np estrogenu, lub jego poziom jest zbyt niski, wówczas lekarz powinien przepisać progesteron (którego notabene jest wystarczająca ilość), po to, by pobudzić organizm do większej produkcji estrogenu. I to jest leczenie jednoskładnikowe, a nie wieloskładnikowe, jakimi są już obecnie wszystkie środki antykoncepcyjne. Dlatego nie przynosi takiej "krzywdy" dla organizmu.
eliza000009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-16, 22:20   #150
Melliana
Rozeznanie
 
Avatar Melliana
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 802
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

a ja mam wrażenie, że mówimy o dwóch różnych sprawach.
nie mówię o leczeniu konkretnej przypadłosci, tylko o ogólnym działaniu leków antykoncepcyjnych.
Melliana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 09:26:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:33.