przedłużanie rzęs – warszawa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-28, 20:09   #1
szaffa
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 12

przedłużanie rzęs – warszawa


szukam dobrego salonu w warszawie gdzie mogłabym przedłużyć rzęsy. chętnie skorzystam z waszych podpowiedzi
szaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-28, 20:22   #2
paulagit
Przyczajenie
 
Avatar paulagit
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

hej! mogę tylko ci odradzić wszelkie ogłoszenia w Internecie, na allegro i przedłużanie rzęs u kogoś w domu;/ jest to prawie jak kupowanie kota w worku, nie sprawdzone, nie wiadomo kto co i jak, a u kogos w domu jest bardzo niehigieniczne jak na zabieg na oku;/;/
paulagit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-30, 22:23   #3
myskusia
Przyczajenie
 
Avatar myskusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Mieszkam w lomiankach i ostatnio przechodzilam obok tego salonu i sie zastanawialam co to i czy warto, ale sie spieszylam i nie weszlam. powiedz cos wiecej o tym salonie
__________________
75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
Bieganie, cwiczenia i jeszcze raz bez slodyczy
myskusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-01, 03:23   #4
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Polecić nie mogę, bo sama przedłużałam raz i mimo, że zapłaciłam horendalną sumę zadowolona nie byłam. Rzęsy były lśniące więc przy świetle promienie mi się odbijały i oczy mi łzawiły. Z pewnością miało to skutek oboczny na moim wzroku.
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-02, 22:41   #5
myskusia
Przyczajenie
 
Avatar myskusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Hehe, dobra namówilas mnie!
__________________
75-74-73-72-71-70-69-68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
Bieganie, cwiczenia i jeszcze raz bez slodyczy
myskusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-03, 19:18   #6
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Cytat:
Napisane przez myskusia Pokaż wiadomość
Hehe, dobra namówilas mnie!
I co? przedłużyłaś?
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-19, 20:17   #7
dubelmama
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 9
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Ja słyszałam wiele fajnych opinii o Xtreme Lashes w Łomiankach czyli całkiem niedaleko Wawy. Profesjonalny salon i przedłużają rzęsy metodą jeden do jednego. może ktoś był, robił i może coś więcej na ten temat napisać tu na forum?
dubelmama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-19, 22:43   #8
Kachulec
Zakorzenienie
 
Avatar Kachulec
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa - Vienna
Wiadomości: 6 338
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Ja właśnie znów się zaczęłam zastanawiać nad przedłużeniem... Coraz częściej chodzę na basen - malowanie rzęs coraz bardziej mnie meczy (sam makijaż zajmuje mi 2 minuty, a rzęsy z dodatkowych 10 ).

Ale nie znam nikogo godnego polecenia..
__________________


Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa




Kachulec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 17:00   #9
latte0225
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Ja ostatni byłam na przedłużaniu w Starflower na ul. foksal 10 w Warszawie. Polecam tym bardziej, że p. Julia ma co najmniej 3letnie doświadczenie w robieniu rzęs więc myślę, że to ważne dla tych które robią to po raz pierwszy
Przede wszystkim super rozwiązanie dla tych, które nie umieją, albo nie lubią się malować.
Oko wygląda ciągle super nawet rano... i w ogóle nie maluję.
latte0225 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 16:24   #10
martyna_88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Witam,jeśli chodzi o przedłużanie rzęs w stolicy to gorąco mogę polecić gabinet Estetimed na ul Ogrodowej. Wypróbowałam już wiele opcji (chcąc zaoszczędzić) a kończyło się na kępkach posklejanych rzęs lub wklejaniu zaledwie 30 rzęs na oko które dodatkowo wypadały w tempie ekspresowym, tak jak i ich założenie :/ W Estetimed założenie rzęs trwało za pierwszym razem 3 godziny, ale efekt jest po prostu niesamowity. Po zabiegu dowiedziałam się, że na każde oko zostało wklejone ponad 100 rzęs! Teraz jestem już ich stalą klientką i nie wyobrażam sobie pozbycia się rzęs :P

Edytowane przez martyna_88
Czas edycji: 2012-05-04 o 17:53
martyna_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 23:53   #11
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

a ja polecam studio A&M i Monikę Olbryś, jeśli komuś bliżej na Bemowo
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-31, 16:00   #12
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Mylady a to studio specjalizuje się jeszcze w fryzjerstwie ślubnym, prawda? Bo na ich stronie nie ma żadnych informacji o przedłużaniu, chyba że źle trafiłam.

Macie na oku jakiś godny polecenia salon? I czy naprawdę pierwsze przedłużenie rzęs w Warszawie to koszt ponad 250 zł?

Z góry dzięki za info
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-10, 16:48   #13
Gosienka299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

a ja od roku przedłużam rzęsy u Pani Małgosi przyjmuje prywatnie dzięki temu jest taniej i robi profesjonalnie na prawdę piękne rzęsy z tego co wiem przyjmuje również w salonie Euforia na Wolskiej z tym że tam drożej...
Gosienka299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 05:32   #14
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

A jakieś namiary do tej Pani ?
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-13, 08:22   #15
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Ja obdzwoniłam całe Allegro i całe gumtree w poszukiwaniu jakiejś sensownej osoby, i wreszcie znalzłam jedną, dosłownie jedną. Reszta osób, która się ogłasza to po prostu tragedia. Nie dość, że od prawie każdej stylistki słyszalam, że nie istnieją rzęsy o długości 17 mm i 20 mm (czyli takie, jak mam na oczach), to połowa nie odbierała telefonu albo za uzupełnienie krzyczała sobie np. 200 zł, co uważam za kwotę zbyt dużą, jak na godzinę pracy.

Nie polecam salonu Crystal na Olbrachta na Woli. Generalnie kosmetyczka bardzo miła, sama aplikacja dość krótka i kształt rzęs dobrany ładnie, ale niestety sposób aplikacji i rzęs i kleju sprawiał, że rzęsy odpadały mi po tygodniu.

W tej chwili chodzę prywatnie do pani Sylwii, która przyjmuje na Mokotowie, w okolicach Gagrina i Czerniakowskiej. Przedłuża rzęsy klasyczne, norki 2:1 i 3:1, od połowy listopada będzie też wykonywać manicure hybrydowy, bo idzie zaraz na kurs. To osoba bardzo, bardzo dokładna, ma rzęsy wszelkiego rodzaju, grubości i długości, kształt dobrany rewelacyjnie, aplikacja jak najbardziej prawidłowa, czyli na uzupełnienie można chodzic co 3 tygodnie. Tak więc polecam, xxx jest ogloszenie, kontakt xxx.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-14 o 06:20 Powód: Link i numer telefonu.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 11:55   #16
Gosienka299
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

namiary do pani Małgosi [tel] oraz dużo fotek megilashes.pinger.pl (dobrze że mam wizytówkę bo nigdy nie mogę zapamiętać tej strony) z tego co wiem właśnie jest w trakcie tworzenia swojej strony internetowej. ma bardzo duży wybór dodatków, ostatnio oglądałam rzęsy kolorowe, z brokatem-te są piękne, z cyrkoniami, jakieś piórka i jeszcze się nie zdecydowałam ale chyba na sylwestra sobie zrobię jakieś szałowe rzęsy

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-13 o 22:16 Powód: Numer telefonu.
Gosienka299 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-15, 12:02   #17
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Faktycznie, ładnie dobrany kształt i porządnie, dokładnie zrobione.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-29, 13:17   #18
mirka002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 7
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

uwielbiam się malować i dla mnie rzęsy to podstawa ;-) zwłaszcza jak są dobrze zrobione bo niestety widziałam już tyle źle zrobionych, że szoook. Polecam swoją stylistkę rzęs Panią Anię [link] nie jest aż tak strasznie drogo a dokładnie i szybko

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-13 o 22:16 Powód: Link.
mirka002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 03:14   #19
martazdrowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Ja przedłużam regularnie w Galerii Odnowy na Wilanowie. Pani Magda dojeżdża wszędzie na Wilanowie i z tego co wiem też do sąsiednich dzielnic więc jeśli Ci pasuje ta lokalizacja to śmiało mogę polecić. Mają też stacjonarny gabinet ale mi wygodniej jest, że dojeżdża, nie muszę poświęcać na to tyle czasu. Pierwsze założenie trwało dosyć długo, aż byłam zdziwiona ale po prostu zrobiła to bardzo dokładnie i rzęski utrzymywały się bardzo długo. Teraz tylko robię uzupełnienia i przy okazji paznokcie

Więcej info na ich stronie [link]

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-13 o 22:15 Powód: Link.
martazdrowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 13:09   #20
asia malinowska
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Chodzę obecnie na xxx robić rzęsy, ale w porównaniu z tym co miałam kiedyś założone to bajka. Dokładnie, solidnie a do tego w Centrum. Do p. Dorotki chodzę już ponad dwa lata i rzęsy mi się super trzymają. Wogóle trafiłam na nią z polecenia, kilka moich koleżanek również skorzystało z jej usług i są zadowolone. W razie czego podaję namiary salonu Salon xxx ul. Xxx, po przeniesieniu się p. Dorotki do tego salonu miałam problem ze znalezieniem lokalu, ponieważ jest od ul.xxx to w ramach pomocy

Edytowane przez sublime
Czas edycji: 2013-10-23 o 15:33 Powód: kryptoreklama
asia malinowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-27, 16:48   #21
dariadoris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 7
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Mogę polecić Patrycję Zielińską. Ma certyfikat instruktora Secret Lashes. Ja jestem zadowolona bo jest profesjonalna. za pozwoleniem Pani Patrycji: [tel].

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-13 o 22:16 Powód: Numer telefonu.
dariadoris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 20:01   #22
karolajna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Jeżeli szukacie kogoś z dużym pojęciem, to polecam Patrycję Zielińska, w Warszawie sprawdziłam cały rynek i Pani Patrycja jest najlepsza.
karolajna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-01, 19:15   #23
kamamit
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 13
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Dziewczyny, kilka razy forum mi pomogło, mam nadzieję, że i tym. Ja dzielę się swoimi dobrymi doświadczeniami i wraca do mnie w postaci likeów, umówiłam sie w piątek do Pani Patrycji Zielińskiej na przedłużanie rzęs 1:1, petarda. dziekuję!!
kamamit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-02, 17:56   #24
mariamilka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 4
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Moja koleżanka do niej chodzi, ostatnio trochę ciężko się do niej dostać, ale to świadczy tylko o jednym
mariamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 22:22   #25
karolajna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

i co dostałaś się do Patrycji. Ja już umówiłam się przed sylwestrem na przełużanie rzęs do niej. łap numer, gdzieś podawałam już [tel]

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-13 o 17:41 Powód: Numer telefonu.
karolajna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 15:55   #26
Anitkaglam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Cytat:
Napisane przez szaffa Pokaż wiadomość
szukam dobrego salonu w warszawie gdzie mogłabym przedłużyć rzęsy. chętnie skorzystam z waszych podpowiedzi


---------- Dopisano o 16:39 ---------- Poprzedni post napisano o 16:33 ----------

Cytat:
Napisane przez karolajna5 Pokaż wiadomość
Jeżeli szukacie kogoś z dużym pojęciem, to polecam Patrycję Zielińska, w Warszawie sprawdziłam cały rynek i Pani Patrycja jest najlepsza.
Polecam [nazwa] w Warszawie na mokotowie. Sprawdźcie dziewczyny naprawdę warto. Ich stylistki, a zwłaszcza Magda do której dość ciężko się dostać jest rewelacyjna. Nidy rzęsy nie trzymały mi się tak długo! ))

---------- Dopisano o 16:42 ---------- Poprzedni post napisano o 16:39 ----------

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Mylady a to studio specjalizuje się jeszcze w fryzjerstwie ślubnym, prawda? Bo na ich stronie nie ma żadnych informacji o przedłużaniu, chyba że źle trafiłam.

Macie na oku jakiś godny polecenia salon? I czy naprawdę pierwsze przedłużenie rzęs w Warszawie to koszt ponad 250 zł?

Z góry dzięki za info


---------- Dopisano o 16:53 ---------- Poprzedni post napisano o 16:42 ----------

Polecam salon [nazwa] w warszawie. Specjalizują się głównie w zakładaniu rzęs co poczułam na własnej skórze. Cała aplikacja trwała 1:10h . Pani meeega profesjonalnie podchodzi do sprawy, pełna sterylizacja, rękawiczki na dłoniach, maseczka na twarzy wszystko w jednorazowych opakowaniach (na co bardzo zwracam uwagę).Było tak delikatnie i miło że niemal usnęłam, a sam salon pięknie utrzymany. Długo szukałam osoby która tak dobrze mi założy rzęsy i polecam Panią Magdę w tym salonie.

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:53 ----------

Cytat:
Napisane przez szaffa Pokaż wiadomość
szukam dobrego salonu w warszawie gdzie mogłabym przedłużyć rzęsy. chętnie skorzystam z waszych podpowiedzi
Polecam szczerze [nazwa] w warszawie, pierwszy wyspecjalizowany lashes bar! Rzęsy zakładają suuuper!!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-11-14 o 06:10 Powód: Nazwa.
Anitkaglam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 18:26   #27
karolajna5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 11
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Widzę, że forum nawet numery tel. moderuje, jak ktoś bedzie chciał to i tak znajdzie. Sylwestrowe rzęsy również będę robiła u Patrycji Zielińskiej. Nie myślałam nawet, że zapisy już ma na połowę miesiąca, przezorny zawsze najedzony
karolajna5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 14:42   #28
czaja_halina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Stwierdziłam ostatecznie, że sama nauczę się przedłużać. Finalnie wychodzi taniej, bo idąc na kurs dostanę rabat i dowiem się gdzie kupować materiały. Od stycznia idę na kurs Secret Lashes do Selectu w Warszawie. Mnie interesuje akurat russian volume, a u nich to około 600 zl. Jak się to przeliczy to warto samej się nauczyć i nie płacić nikomu za samo przedłużanie, a i dorobić można.
Powodzenia
czaja_halina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-09, 01:10   #29
czaja_halina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 5
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Jestem już po kursie. Jest co powiadac. Przedłużanie rzęs 1:1 i russian volume. Okazało się, że obawy jakie miałam idąc do Selectu się nie potwierdziły. Różni ludzie, różne opinie. Najważniejsze, że sprzęt był ok i że było bardzo czysto wszędzie. Zaskoczyła mnie atmosfera bo czulam sie jak na zapleczu pokazu mody. Wrzucam zdjęcie sali, gdzie dziewczyny miały kurs wizażu. Chciałabym pracować w takim miejscu np. jako wizażystka. Wnętrze jak na załączonym obrazku, zależy od gusty. Dla mnie może być
Buźka
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Wizaż Select.jpg (124,6 KB, 14 załadowań)
czaja_halina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 18:30   #30
skiera666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1
Dot.: przedłużanie rzęs – warszawa

Hej a ile prywatnie bierze Pani Gosia za rzeki?
skiera666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-03 14:11:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.