Karnawałem malowana - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Konkurs – makijaż karnawałowy

Notka

Konkurs – makijaż karnawałowy Zapraszamy do udziału w konkursie "Makijaż karnawałowy z marką Rossmann".
Przed Wami doskonała okazja do zaprezentowania swoich umiejętności makijażowych i wygrania kart podarunkowych Rossmann.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-04, 12:31   #1
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Talking

Karnawałem malowana


Witam w moim wątku

Chętnię podzielę się z Wami moimi inspiracjami dotyczącymi karnawałowego makijażu.

Będzie trochę o przed, w trakcie i po imprezie

Zacznę więc od pielęgnacji, która idealnie przygotuje cerę pod makijaż.

Później pokażę Wam jakie makijaże uważam za właściwe na tegoroczny karnawał.

Dodam też trochę rad jak utrzymać piękny makijaż przez długi wieczór.

Na koniec powiem jak zadbać o skórę po gorączce karnawałowych nocy.






Zapraszam do czytania, oceniania i komentowania




__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 07:08   #2
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Karnawałem malowana

Kompleksowa i odpowiednio dobrana pielęgnacja jest podstawą zdrowej i pięknej cery

Bardzo ważne jest stosowanie trzech podstawowych kroków w pielęgnacji:

1. Oczyszczanie
2. Tonizowanie
3. Nawilżanie

Nie wolno również odpuszczać sobie pielęgnacji dodatkowej:

1. Złuszczanie
2. Odżywianie
3. Wygładzanie

Aby dobrać odpowiednie dla nas kosmetyki musimy zdiagnozować typ skóry jaki posiadamy.

Rozróżniamy cztery podstawowe typy skóry:
- normalna
- sucha
- tłusta
- mieszana

Poza tym każda skóra może być naczynkową, wrażliwą , a skóra tłusta lub mieszana może być równocześnie cerą trądzikową.


Podstawowe typy skóry:


Skóra normalna jest różowa, gładka, jędrna, napięta, dobrze odżywiona, właściwie reaguje na warunki atmosferyczne (takie jak wiatr, słońce, mróz) oraz na wodę i mydło. Niewidoczne są na niej naczynia krwionośne, plamy barwnikowe, nie występuje problem łuszczenia, nie widoczne są zaskórniki. Taka cera występuje tylko u dzieci.

Skóra sucha ma jasny kolor, jest cienka, mało elastyczna, gładka, mogą na niej występować przebarwienia, pojawia się sieć rozszerzonych naczyń krwionośnych, może się łuszczyć, reaguje zaczerwienieniem na mydło, wodę i warunki atmosferyczne. Szybko się starzeje.

Skóra tłusta ma kolor szarożółty, jest dość gruba, a jej powierzchnia błyszcząca. Widoczne są na niej rozszerzone pory z zaskórnikami. Jest słabo ukrwiona, rano często blada. Dobrze reaguje na czynniki atmosferyczne: na zimno,wiatr i słońce, oraz na wodę i mydło. Stosunkowo późno się starzeje.

Skóra mieszana ma cechy dwóch rodzajów skóry:jedne partie są suche, inne zaś tłuste, na czole, nosie, brodzie cera może być nierówna. Najczęściej skóra jest tłusta w tzw. strefie T (czoło, nos, broda), a przesuszona na policzkach. Jest trudna w pielęgnacji, ponieważ należy ją pielęgnować jak dwa rodzaje skóry.

Jakim typem skóry dysponujemy możemy zdiagnozować we własnym domu robiąc jeden z wielu dostępnych w sieci testów.

Ja znalazłam taki test, który przytaczam:

1. Jak zachowuje się twoja skóra po umyciu wodą i mydłem?
a. Nie ma żadnych negatywnych reakcji. Skóra jest odświeżona.
b. Skóra jest ściągnięta na policzkach i skroniach.
c. Po umyciu skóra jest ściągnięta na całej twarzy.
d. Skóra jest niemile ściągnięta i lekko podrażniona.
e. Skóra jest gładka i nawilżona.

2. Czy na twojej twarzy pojawiają się wypryski?
a. Wypryski pojawiają się na całej twarzy i to często.
b. Wypryski i wągry występują w strefie broda, nos czoło.
c. Raczej nie pojawiają się wypryski.
d. Bardzo rzadko pojawiają się wągry i drobne wypryski.
e. Sporadycznie pojawiają się wągry i grudki podskórne.

3. Jak zachowuje się twoja skóra po użyciu tłustego kremu?
a. Jest przetłuszczona.
b. Przetłuszczona tylko w partiach czoło, nos, broda. Na policzkach i skroniach normalna.
c. Skóra jest nawilżona i w doskonałym stanie.
d. Miejscami jest podrażniona, ale ogólnie reaguje normalnie.
e. Dobrze.

4. Jak twoja skóra reaguje na zmiany temperatury i niekorzystne warunki atmosferyczne?
a. Nie ma żadnych podrażnień. Czasem po opalaniu pojawia się więcej wyprysków.
b. Piecze na skroniach i policzkach.
c. Jest zaczerwieniona, pęka i piecze.
d. Jest zaczerwieniona i swędzi.
e. Normalnie. Nie mam z nią żadnych problemów.

5. Jak wygląda twoja twarz po całym dniu, przed jej oczyszczeniem?
a. Błyszczy się i jest przetłuszczona.
b. Błyszczy się w strefie czoło, nos broda. Jest przesuszona na skroniach i policzkach.
c. Jest przesuszona, łuszczy się.
d. Jest podrażniona i swędzi.
e. Jest gładka i świeża.

6. Jak reaguje twoja skóra na mleczka do demakijażu?
a. Jest tłusta.
b. Na policzkach gładka. Na nosie, brodzie i czole przetłuszczona.
c. Jest prawie gładka.
d. Szczypie.
e. Jest całkowicie gładka.

Odpowiedzi:
Większość odpowiedzi a: cera tłusta.
Większość odpowiedzi b: cera mieszana.
Większość odpowiedzi c: cera sucha.
Większość odpowiedzi d: cera wrażliwa.
Większość odpowiedzi e: cera normalna.


(źródło: wdziek info)
__________________

Edytowane przez crescent
Czas edycji: 2012-01-05 o 07:10
crescent jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 08:04   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Karnawałem malowana

nie wiem jak ocenic...
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 09:49   #4
agusiownik
Zakorzenienie
 
Avatar agusiownik
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5 193
Dot.: Karnawałem malowana

ja też nie wiem
__________________

agusiownik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 11:01   #5
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Karnawałem malowana

ocenione

Edytowane przez irenkaaa
Czas edycji: 2012-01-06 o 00:32
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-05, 14:22   #6
Promyk03
Zakorzenienie
 
Avatar Promyk03
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 25 590
Dot.: Karnawałem malowana

leci 5 gwiazdek
__________________
13.09.2008
1.05.2014
06.01.2016


Cieszę się życiem

książki :
2016- 31
2015- - 56


-14 kg
Promyk03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-14, 14:42   #7
crescent
Zakorzenienie
 
Avatar crescent
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 931
Dot.: Karnawałem malowana

Po teście wiecie już jaki typ skóry macie, a więc teraz kilka słów o pielęgnacji każdego z typów skóry.
Pamiętajcie, że tylko prawidłowa i staranna pielęgnacja zrobi z Was posiadaczki pięknej cery co jest rzeczą niezbedną jeżeli chcecie mieć idealny makijaż.

Motto na dziś: ZADBANA CERA = POWALAJĄCY EFEKT MAKIJAŻU

Na początek: CERA NORMALNA


Należy pamiętać, że dpowiednia pielęgnacja cery normalnej zapobiega przekształceniu się jej w cerę suchą.

Podstawa pielęgnacji jest dokładny demakijaż. Resztki makijażu zatykają pory i mogą powodować opuchliznę wokół oczu. Następnie należy skórę twarzy oczyścić przy pomocy dostępnych na rynku żeli lub pianek.
Pamiętaj! - przy wycieraniu twarzy nie pocieraj zbyt mocno skóry, bo przyspieszysz powstawanie zmarszczek.
Po oczyszczeniu skóry przetrzyj ją tonikiem omijając okolice oczu - dzięki temu przywrócisz skórze jej naturalne pH.
Pamiętaj! - Nie używaj toniku z alkoholem.
Ostatnim etapem pielęgnacji codziennej (podstawowej jest nawilżanie). Latem powinno się używać lekkiego kremu beztłuszczowego, a zimą półtłustego. Ważny jest też krem pod oczy. Jeśli nie ma widocznych zmarszczek może być to krem zmniejszający cienie pod oczami (np. ze świetlikiem).

---------- Dopisano o 15:27 ---------- Poprzedni post napisano o 15:17 ----------

CERA SUCHA

Cera sucha ma to do siebie, że szybko pojawiają się na niej zmarszczki. Dlatego kosmetyki dla cery suchej muszą mieć działanie nawilżające, odżywcze i kojące. zazwyczaj zawierają wyciągi z aloesu, masło kakaowe, olejek jojoba i witaminę E.
Pamiętaj! - Osoby z skórą suchą powinny ograniczyć używanie mydła, które ją dodatkowo wysusza.
Do demakijażuskóry suchej najlepsze są mleczka lub śmietanki o gęstszej konsystencji. Po zmyciu makijażu kosmetyk zostawi na skórze tak jej potrzebną warstwę nawilżającą.
Suchą cerę należy oczyszczać odpowiednimi żelami bez zawartości mydła za pomocą zimnej wody.
Pamiętaj! - Dla cery suchej najlepsze jest oczyszczanie zimną wodą mineralną.
Przed nałożeniem kremu należy przetrzeć twarz delikatnym tonikiem. Koniecznie bezalkoholowym, ponieważ alkohol wysusza skórę!
Ważna jest pielegnacja okolic oczu, ponieważ tam skóra będzie najbardziej odwodniona co może się kończyc kurzymi łapkami już u dwudziestolatki! Dlatego warto używać silnie nawilżającego kremu pod oczy, nawet anty-aging!
Krem na dzień powinien być lekki, natomiast na noc najlepszy będzie tłusty lub półtłusty. Czasami skóra może być na tyle przesuszona, że nie wystarczy jej nałożenie kremu dwa razy dziennie. W takim wypadku należy kremu używać według potrzeby - najlepiej zawsze mieć w torebce tubkę ulubionego kremu.

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

CERA TŁUSTA

Wbrew pozorom tłustą cerę należy traktować bardzo delikatnie i nie powinno się sięgać po kosmetyki bardzo wysuszające, czyli takie, które zawierają alkohol.
Pamiętaj! - Wysuszając skórę tłustą np. tonikami z alkoholem aktywujesz w niej reakcję obronną - będzie wytwarzała więcej sebum, aby nie dopuścić do wysuszenia, a w efekcie będzie bardziej tłusta.
Do demakijażu twarzy najlepsze są płyny dwufazowe, które nie zostawiają tłustej warstwy na skórze.
Do oczyszczania skóry tłustej najlepsze są płyny lub żele głęboko oczyszczające pory, ale jednocześnie delikatnie nawilżające. Jeśli ilość zaskórników i wyprysków zmusza do stosowania kosmetyków z alkoholem, to nie zapominaj użyć potem dobrego kremu nawilżającego, nie zawierającego tłuszczu.
Po dokładnym oczyszczeniu skóry należy użyć toniku lub płynu ściągającego. Cerę należy czyścić tonikiem do momentu kiedy waciki będą całkowicie czyste.
Do skóry tłustej najlepszy jest lekki krem antybakteryjny lub matujący.

---------- Dopisano o 15:42 ---------- Poprzedni post napisano o 15:33 ----------

CERA MIESZANA

Cera mieszana jest najtrudniejsza w pielęgnacji. Najczęściej popełnianym błędem jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej.
Do demakijażu tego typu skóry najlepiej używać dotępnych na rynku bezalkoholowych płynów. Dzięki temu nie przesuszy się skóry.
Do oczyszczania skóry mieszanej najlepsze są żele i pianki do mycia twarzy, które normalizują pracę gruczołów łojowych i jednocześnie nawilżają suche partie twarzy.
Po umyciu twarzy należy ją przetrzeć bezalkoholowym tonikiem, a na końiec wklepać krem nawilżająco-matujący.
__________________
crescent jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Konkurs – makijaż karnawałowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.