DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-18, 12:47   #151
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
wiele rzeczy strasznych się działo,tylko media o tym nie mówiły.
rząd za wszelką cene chciał pokazac polakom,jak to dobrze i bezpiecznie jest w kraju.

nigdy w to nie uwierzę,że mniej było przestępstw,czy gwałtów.mniej się o tym mówiło,nie wspominając o świadomości ludzi.
kobiety nie wiedziały,dzieci nie miały pojęcia co to jest gwałt.wiele tragedi odbywało się za drzwiami domów,a rodzinom wydawało się,że tak jest u wszystkich.
wstyd i brak instytucji pomocy działały przeci ofiarom przemocy.

pamiętam,jak mama opowiadała o dziewczynce,którą ojciec gwałcił.matka wiedziała o tym i wieś też.
wiesz,jak ona to tłumaczyła?
"lepiej,żeby seksił się z córką,niż z obcą babą po wsi chodził."-TO JEST KOSZMAR
Masz rację. Niewiele się na ten temat mówiło w telewizji , w radio czy pisało w prasie. Wiele dramatów rozegrało się w domu za zamkniętymi drzwiami. W obecnych czasach media wszystko nagłaśniają .Słyszy się o różnych sprawach, gwałtach, przemocy, innych przestępstwach. Nieraz człowiekowi włos się jeży na głowie, jak pomyśli do czego zdolny jest drugi człowiek. Choćby ostatnio sprawa potwora z Amstetten .
A co do tej matki to jakaś dziwna z niej kobieta. Co to za matka?! Brak mi słów na takie postępowanie rodzicielki.Koszmar!
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 12:55   #152
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
O dokładnie. Też miałam o tym napisać. Człowiek szalał cały dzień na dworze, a rodzice tylko pilnowali, czy się dobrze domył po tych eskapadach. I tak myślę, że coś jednak się zmieniło, bo swojego dziecka w obecnych czasach nie puszczałabym tak samopas, jak my wtedy lataliśmy. Szkoda.. Mało tego - nikomu nic się nie przytrafiało. Zawsze były jakieś "bandy', podziały podwórkowe itp., ale to wszystko inaczej wyglądało. Jak słucham opowieści 8-9 latków, jakie to atrakcje sobie znajdują, a od 12 latków, czego to nie próbowali, to słabo mi się robi.
O tak. Raz nasza "banda" postanowiła zrobić sąsiadom dowcip. Na każdej klatce były po 3 mieszkania. Wydelegowano więc trójkę odwaznych, którzy na dany znak mieli zastukac bądź zadzwonić do drzwi, a potem uciec. Ale była atrakcja, a jaka afera, bo jedna z sąsiadek znalazła nas gdzies na podwórku i obsunęła Przy dzisiejszych dzieciakach dających sobie w żyłę za smietnikiem to wydaje się to iście anielskimi psotami...

Pamiętam też czasopismo "Skandale", w których wypisywano bzdury takie jak o sprzataczce, ktora zna 6 czy 8 językow obcych i chce się nauczyć nowego. Nauka nowego języka zajmuje jej średnio kilka tygodni, bez wiekszych problemów, bo taka ona zdolna. Kupowałysmy "Skandale" z koleżanką z piętra niżej - raz ona, raz ja - i za każdym razem jak ktoras miała nowy numer, gnała z wypiekami na twarzy do tej drugiej - no i odbywało się gorączkowe czytanie.

Pamiętam też legendy miejskie o czarnej wołdze, szczeniaku owczarka podhalańskiego który okazał się być niedźwiedziem albo kupionej w sklepie wątróbce, ktora po zbadaniu okazała sie ludzka watrobą. I historie o satanistach. Modna była w połowie lat 80-tych historia o satanistach, którzy rzekomo mieli swoje "czarne listy" i wyznaczali osoby, ktore miały zostac zamordowane. Świetnie poinformowane osobytwierdziły, że widziały te listy i że jest na nich ktoś z naszej klasy o imieniu Robert. Robertów było dwóch czy trzech, więc blady strach padła na cała klasę, a na biednych Robertów najbardziej
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 13:05   #153
Serenite_
Zakorzenienie
 
Avatar Serenite_
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 066
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Pamiętam wszystko, o czym piszecie Nawet te ohydne torby w paski fioletowo-różowe I czarną wołgę też

I pamiętam też-kiedy byłam w przedszkolu i ktoś miał gumę do żucia to błagało się, żeby "dał trochę" i dostawało się przeżuty kawałek z buzi!
__________________


"Cierpliwość - spokój, że przecież się stanie..."


/J. Twardowski/
Serenite_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-18, 17:03   #154
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Aaś Pokaż wiadomość
- i na koniec pamiętam jak Wałęsa wygrał wybory w 91 i jak to ogłosili to z siostrą młodszą zaczęłyśmy biegac po do mu i krzyczeć: wygraliśmy! wygraliśmy!
Pamiętam, że na plastyce mieliśmy zrobić plakat z okazji zwycięstwa. Ponieważ mój tata miał wąsy i pracował jako elektrotechnik (taki elektryk elektronik), a Wałęsa wiadomo kim był z wykształcenia, narysowałam wąsatego mężczyznę stojącego na krześle i wkręcającego żarówkę, a podpisałam "kocham Wałęsę, bo jest jak mój tata"

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
To chyba bardziej to, że dzieciaków była cała zgraja + rodzice się raczej znali/kojarzyli. Tak na prawdę zawszę ktoś miał na dzieciaki oko, chociażby starsze Panie przesiadujące na ławce pod blokiem.
Pod moim blokiem teraz babcie nie siedzą, bo się boją młodzieży. W wątku o zamykaniu drzwi w domu napisałam, że większość życia przeżyłam mieszkając na parterze, a drzwi były cały czas otwarte. Teraz to nie do pomyślenia. Teraz Polacy to słynne na całą Europę zrzędy, a w tamtych czasach, na początku lat '90, cieszyli się życiem i odzyskaną swobodą.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 13:43   #155
Deede
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 3 965
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
niestety normą było lekceważenie, tego typu przestępstw

Jak miałam 6 lat przydybał mnie dość młody facet [w bloku, w którym mieszkałam, na klatce schodowej] - na szczęście instynkt samozachowawczy już wtedy miałam bardzo mocny - dźgnęłam go w oko stópkami lalki Barbie i zwiałam. Moja Mama zrobiła wielką aferę - reakcja mieszkańców i milicji była żadna - przecież nic się nie stało, może dziecko coś sobie wymyśla.
Dewianci zawsze byli - u mnie na osiedlu była taka tradycja, że zazwyczaj koło wiosny uaktywniał się jakiś ekshibicjonista. Wzywane były "organa władzy", robili sporo szumu, apele w szkole, wracanie do domu gromadą i pan w długim płaszczu znikał. Po roku pojawiał się znowu - ten sam, a czasami jakiś nowy. Tylko tacy nie są groźni. Dziecko może co najwyżej porządnie się przestraszyć.
Mnie bardziej martwi dostępność dragów. I tu nie pomoże nic innego, jak dobry kontakt z własnym dzieckiem i mądre wychowanie. Tylko łatwo powiedzieć, trudniej zrobić..

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
O tak. Raz nasza "banda" postanowiła zrobić sąsiadom dowcip. Na każdej klatce były po 3 mieszkania. Wydelegowano więc trójkę odwaznych, którzy na dany znak mieli zastukac bądź zadzwonić do drzwi, a potem uciec. Ale była atrakcja, a jaka afera, bo jedna z sąsiadek znalazła nas gdzies na podwórku i obsunęła Przy dzisiejszych dzieciakach dających sobie w żyłę za smietnikiem to wydaje się to iście anielskimi psotami...

Pamiętam też czasopismo "Skandale", w których wypisywano bzdury takie jak o sprzataczce, ktora zna 6 czy 8 językow obcych i chce się nauczyć nowego. Nauka nowego języka zajmuje jej średnio kilka tygodni, bez wiekszych problemów, bo taka ona zdolna. Kupowałysmy "Skandale" z koleżanką z piętra niżej - raz ona, raz ja - i za każdym razem jak ktoras miała nowy numer, gnała z wypiekami na twarzy do tej drugiej - no i odbywało się gorączkowe czytanie.

Pamiętam też legendy miejskie o czarnej wołdze, szczeniaku owczarka podhalańskiego który okazał się być niedźwiedziem albo kupionej w sklepie wątróbce, ktora po zbadaniu okazała sie ludzka watrobą. I historie o satanistach. Modna była w połowie lat 80-tych historia o satanistach, którzy rzekomo mieli swoje "czarne listy" i wyznaczali osoby, ktore miały zostac zamordowane. Świetnie poinformowane osobytwierdziły, że widziały te listy i że jest na nich ktoś z naszej klasy o imieniu Robert. Robertów było dwóch czy trzech, więc blady strach padła na cała klasę, a na biednych Robertów najbardziej
O, "Skandale" to było coś! Krzyżówka człowieka z koniem i takie tam. A satanistów też przerabiałam. Były ploty, że chodzą i pytają dzieci, jaki mają zeszyt do religii? Trzeba było odpowiadać, że gładki, bo jak się powiedziało, że w kratkę, to robili człowiekowi "kratkę" żyletką na twarzy, a jak że w linie - to linie..
Ej, a pamiętacie takie coś, co wyglądało jak kabel, a było swego rodzaju cukierkiem?? Było coś takiego. Smakowało mi to i za cholerę nie mogę tego namierzyć przez te wszystkie lata. Zresztą nie będę się pytać o "kabelek do jedzenia" (jak byłam szczylem, to gryzłam na wszelki wypadek wszystkie ciemne kable, żeby sprawdzić, czy to nie to.. Nie tam, że rąbałam te z wtyczkami, ale jak leżał jakiś podejrzany kawałek na szafce, to wtedy..)
__________________

Deede jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:46   #156
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

ja pamiętam
buty czeszki
gume donald (do dziś mam historyjki i chyba pachną trochę) i gume turbo (twarda do rozgryzienia )
noi najbardziej chyba wafelki kuku ruku takie z naklejkami
pamiętam z czech mama przywoziła gumy kulki te kolorowe
pamiętam szelki do rajstop
broszki z modeliny (smurfy) na agrafce
kombinezon w takim burym kolorze, jak zimą do przedszkola mama mnie zwlekała z łóżka
kisiel w przedszkolu
pamiętam, jak rodzice od kogoś pożyczyli magnetowid, nie odchodziliśmy z bratem na krok
porównanie imienin rodziców wtedy, a dziś - ile było ludzi, jakieś instrumenty muzyczne, zawsze dość miejsca żeby wszystkich pomieścić

---------- Dopisano o 15:44 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

oo pamiętam jeszcze jak mama czyściła mi uszy zapałką z watą

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:44 ----------

musztardówki
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie

Edytowane przez koKOro
Czas edycji: 2009-03-19 o 14:51
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 14:49   #157
Aaś
Zakorzenienie
 
Avatar Aaś
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 292
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez koKOro Pokaż wiadomość
gume donald (do dziś mam historyjki i chyba pachną trochę) i gume turbo (twarda do rozgryzienia )
Najlepsze w tych gumach bylo to że i na początku żucia i na końcu cały czas były twarde jak podeszwa
Aaś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 14:52   #158
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Deede - na targach można jeszcze takie cukierko-żelki spotkać na wagę, mają specyficzny smak.

koKOro - gumy kulki traciły smak po 5 minutach, ale uparcie żuło się je cały dzień ;]
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 15:15   #159
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Serenite_ Pokaż wiadomość
Pamiętam wszystko, o czym piszecie Nawet te ohydne torby w paski fioletowo-różowe I czarną wołgę też

I pamiętam też-kiedy byłam w przedszkolu i ktoś miał gumę do żucia to błagało się, żeby "dał trochę" i dostawało się przeżuty kawałek z buzi!
A co to za torby?

:conf used:
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 15:17   #160
koKOro
Zakorzenienie
 
Avatar koKOro
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 159
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
-matko,ale mi przypomniałaś.
faktycznie rozgryzało się rysiki,a gumę memlało się od rana do wieczora.szkoda było ją wyrzucić.
też to pamiętam. Często szło się do domu, gryzło rysik i wychodziło na dwór, że nowa guma

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
a tę gierkę pamiętacie?
jajeczka, świetna gra!

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
kalejdoskop (radziecki, of kors)
ale miałam frajde dzięki temu

i ten visolvit ahh pamiętam jak się potem wylizywało papierek, nawet w tym zgięciu

moi troche starsi znajomi mi opowiadali, że w kinie u nas w mieście sprzedawali bilet, gdzie fotel był za filarem
__________________
narysuj mi baranka...

zakorzenienie

Edytowane przez koKOro
Czas edycji: 2009-03-19 o 15:18
koKOro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 16:46   #161
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A co to za torby?

:conf used:
Były takie modne pod koniec lat 80-tych.Wykonane z tkaniny nieprzemakalnej (ortalion?)
Torba była na pasku.Góra torby zasuwana na zamek. Przód i tył torby był w poziome pasy.W zależności od koloru torby pasy na tych torbach były w różnych odcieniach różu,czerwieni,fioletu, niebieskiego.Ja miałam akurat czarną w białe poziome pasy ,bo i takie można było dostać.To był hit może jednego sezonu.Po dość krótkim czasie użytkowania targały się,szczególnie na szwach.
Niestety nie mam już takiej torby,bo zrobiłabym fotkę i wkleiła,byłoby wtedy łatwiej sobie przypomnieć
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 16:55   #162
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
A satanistów też przerabiałam. Były ploty, że chodzą i pytają dzieci, jaki mają zeszyt do religii? Trzeba było odpowiadać, że gładki, bo jak się powiedziało, że w kratkę, to robili człowiekowi "kratkę" żyletką na twarzy, a jak że w linie - to linie..
u mnie była taka sama historia z satanistami i zeszytem, matko, to pewnie po całej Polsce krążyła ta opowieść.
A co do tego bezpieczeństwa-to ja pamietam swoje dzieciństwo jako sielskie-anielskie, mimo że czasy nie były różowe. Dzieciaki cały bozy dzień biegały po dworze, a nie jak teraz przed kompem, wszyscy się znali, jakos tak inaczej było. I to o czym pisałyście-chór dziecięcych głosów pod oknami "Maaaa mooooooo!" i matki wołąjące "Obiaaaaad!" a dzis-cisza i spokój

Cytat:
Napisane przez koKOro Pokaż wiadomość

i ten visolvit ahh pamiętam jak się potem wylizywało papierek, nawet w tym zgięciu

moi troche starsi znajomi mi opowiadali, że w kinie u nas w mieście sprzedawali bilet, gdzie fotel był za filarem
ech...visolvit...przysmak dzieciństwa

a u mnie w mieście też był w kinie fotel za filarem (nawet miałam watpliwą przyjemność siedzieć na nim podczas jednego seansu)
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:02   #163
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

nie taka cisza i spokój dzisiaj, teraz słychać "tylko nie zabieraj mi komórki!" :/
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:09   #164
Ainsel
Zadomowienie
 
Avatar Ainsel
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 321
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
nie taka cisza i spokój dzisiaj, teraz słychać "tylko nie zabieraj mi komórki!" :/
i inne mało przyjemne dialogi, których nie przytoczę, bo mi wygwiazdkuje
Ainsel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:16   #165
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Monifash34 Pokaż wiadomość
Były takie modne pod koniec lat 80-tych.Wykonane z tkaniny nieprzemakalnej (ortalion?)
Torba była na pasku.Góra torby zasuwana na zamek. Przód i tył torby był w poziome pasy.W zależności od koloru torby pasy na tych torbach były w różnych odcieniach różu,czerwieni,fioletu, niebieskiego.Ja miałam akurat czarną w białe poziome pasy ,bo i takie można było dostać.To był hit może jednego sezonu.Po dość krótkim czasie użytkowania targały się,szczególnie na szwach.
Niestety nie mam już takiej torby,bo zrobiłabym fotkę i wkleiła,byłoby wtedy łatwiej sobie przypomnieć
Dzięki za taki szczegółowy opis ale niestety nie przypominam sobie.

Za to pamiętam takie duże torby czarne przeważnie w kolorowe albo czarno-białe grochy, czy inne wzorki
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:29   #166
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Za to pamiętam takie duże torby czarne przeważnie w kolorowe albo czarno-białe grochy, czy inne wzorki
Ja nie pamiętam niestety
Przypomniały mi się inne takie w kratkę różnokolorową co Rosjanie przewożą w nich rzeczy
jak przyjeżdżają do Polski.Były mocne.Można było do nich włożyć parę ciężkich rzeczy takie były wytrzymałe.
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:31   #167
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

i są nadal
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:48   #168
dobra_wróżka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 744
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Deede Pokaż wiadomość
Dewianci zawsze byli - u mnie na osiedlu była taka tradycja, że zazwyczaj koło wiosny uaktywniał się jakiś ekshibicjonista. Wzywane były "organa władzy", robili sporo szumu, apele w szkole, wracanie do domu gromadą i pan w długim płaszczu znikał. Po roku pojawiał się znowu - ten sam, a czasami jakiś nowy. Tylko tacy nie są groźni. Dziecko może co najwyżej porządnie się przestraszyć.
Mnie bardziej martwi dostępność dragów. I tu nie pomoże nic innego, jak dobry kontakt z własnym dzieckiem i mądre wychowanie. Tylko łatwo powiedzieć, trudniej zrobić..

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:28 ----------



O, "Skandale" to było coś! Krzyżówka człowieka z koniem i takie tam. A satanistów też przerabiałam. Były ploty, że chodzą i pytają dzieci, jaki mają zeszyt do religii? Trzeba było odpowiadać, że gładki, bo jak się powiedziało, że w kratkę, to robili człowiekowi "kratkę" żyletką na twarzy, a jak że w linie - to linie..
Ej, a pamiętacie takie coś, co wyglądało jak kabel, a było swego rodzaju cukierkiem?? Było coś takiego. Smakowało mi to i za cholerę nie mogę tego namierzyć przez te wszystkie lata. Zresztą nie będę się pytać o "kabelek do jedzenia" (jak byłam szczylem, to gryzłam na wszelki wypadek wszystkie ciemne kable, żeby sprawdzić, czy to nie to.. Nie tam, że rąbałam te z wtyczkami, ale jak leżał jakiś podejrzany kawałek na szafce, to wtedy..)
ale się ubawiłam: hahaha::h ahaha:
dobra_wróżka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 17:56   #169
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dzięki za taki szczegółowy opis ale niestety nie przypominam sobie.

Za to pamiętam takie duże torby czarne przeważnie w kolorowe albo czarno-białe grochy, czy inne wzorki
ja pamiętam te wyklejane takimi koralikami.
mama miała wiecznie poogryzaną torbę,a ja mnóstwo zabawy i cyckania koralików.
oj surowa była kara,jak mnie przyłapała .
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-19, 18:25   #170
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Kryształy mi się przypomniały, musowo trzeba było mieć cały segment, czy też meblościankę obstawioną kryształami.
Najlepiej na samej górze.
Do dziś je mam po mamie, kłopot z nimi taki, że do niczego już nie pasują, a i wstyd je tak eksponować jak kiedyś, więc stoją upchane gdzieś po kątach, bo jednak jak sobie przypomnę, ileż wysiłku i czasu kosztowało ich zdobycie - żal wyrzucić.
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:36   #171
Monifash34
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 235
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Kryształy mi się przypomniały, musowo trzeba było mieć cały segment, czy też meblościankę obstawioną kryształami.
Najlepiej na samej górze.
Do dziś je mam po mamie, kłopot z nimi taki, że do niczego już nie pasują, a i wstyd je tak eksponować jak kiedyś, więc stoją upchane gdzieś po kątach, bo jednak jak sobie przypomnę, ileż wysiłku i czasu kosztowało ich zdobycie - żal wyrzucić.
Nawet o nich nie myślę.Żebyś wiedziała cały segment
Moja mama miała ich trochę.Część dostałam na wiano,jak wychodziłam za mąż.Ku mojemu niezadowoleniu,ale wzięłam je bo nie chciałam jej robić przykrości.
Stoją poupychane tu i tam,gdyż do niczego nie pasują.A żal wyrzucić, bo niektóre mają piękne wzory i wiele wysiłku kosztowało ich zdobycie.
__________________
Monika
Monifash34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:42   #172
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

A PGR kto pamięta?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:45   #173
iza73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 863
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
A PGR kto pamięta?
I sklepy "Społem".
iza73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 18:55   #174
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

w sklepach "Społem" "styl" obsługi wciąż ten sam
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-19, 21:02   #175
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Kryształy mi się przypomniały, musowo trzeba było mieć cały segment, czy też meblościankę obstawioną kryształami.
Najlepiej na samej górze.
Do dziś je mam po mamie, kłopot z nimi taki, że do niczego już nie pasują, a i wstyd je tak eksponować jak kiedyś, więc stoją upchane gdzieś po kątach, bo jednak jak sobie przypomnę, ileż wysiłku i czasu kosztowało ich zdobycie - żal wyrzucić.
Ja sobie kryształową miskę przerobiłam na popielniczkę która stoi na balkonie, przynajmniej jak wieje to petów nie wywiewa, no i sporo pomieści. Za to wazony nadal się przydają do niektórych kwiatów, na szczęście moja rodzina aż tak intensywnie nie kolekcjonowała kryształów więc mam ich tylko kilka..
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 11:08   #176
margo2
Raczkowanie
 
Avatar margo2
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznan/UK
Wiadomości: 75
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Krem czekoladowy z wiewiorka! Ten smak mam w ustach do dzis, Nutella przy nim odpada w przedbiegach
margo2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-28, 13:42   #177
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
w sklepach "Społem" "styl" obsługi wciąż ten sam

wyniuchałam w jednym miescie taki sklep.
koszyki,rozkład półek,wagi identyko jak w PRL-u.
czas się zatrzymał
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:48   #178
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Przejeżdżając dziś przez Brzesko widziałam sklep z szyldem z dużą literką P i znakiem PWX... Kojarzycie? ;P
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 21:53   #179
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

Cytat:
Napisane przez iza73 Pokaż wiadomość
Kryształy mi się przypomniały, musowo trzeba było mieć cały segment, czy też meblościankę obstawioną kryształami.
Najlepiej na samej górze.
Do dziś je mam po mamie, kłopot z nimi taki, że do niczego już nie pasują, a i wstyd je tak eksponować jak kiedyś, więc stoją upchane gdzieś po kątach, bo jednak jak sobie przypomnę, ileż wysiłku i czasu kosztowało ich zdobycie - żal wyrzucić.
Kryształy pamiętam, ale najlepiej to pamiętam mode na zbieranie puszek po piwie. Ustawialo je sie na szafkach w pokoju albo w kuchni, czasami wymieniało się je z innymi zbieraczami.

No i samochody z gum Turbo - było chyba 120 róznych samochodów? Z tego co pamiętam, jednym z najbardziej poszukiwanych był lamborghini.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 23:02   #180
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: DZIECI KOMUNY-wspomnienia z dzieciństwa

No ba, Lamborghini Diablo
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:08.