Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 84 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-24, 16:39   #2491
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Nightmare Before Christmas (Miasteczko Halloween)- napatoczyło mi się to tak ni z gruszki ni z pietruszki teraz, bo tematyka świąteczna, ale lubię klimat 'bajeczek' tego typu, więc patrzyłam z przyjemnością, chociaż sama historia mnie delikatnie znudziła. Dużo śpiewania, za czym nie przepadam, ale w tym przypadku uważam to za mocny punkt filmu, ogólnie 7/10

One Hour Photo (Zdjęcie w godzinę)- na początku nie poznałam Williamsa grającego głównego bohatera, rola zupełnie 'inna' od tego, do czego mogliśmy się wcześniej przyzwyczaić. Uważam, że świetnie wykreował swoją postać, trudną postać, bo właściwie tak jakby 'pustą' a jednocześnie wzbudzającą w widzu (czytaj: we mnie) swoim zachowaniem bardzo kontrastujące uczucia. Bardzo ciekawa fabuła, fajne tak jakby zatarcie światów, tego realnego i tego w głowie Sey'a. 7/10

Vozvrashcheniye (Powrót)
- bardzo symboliczny film, stwarzający pole do popisu przy interpretacji, dlatego w sumie niewiele mogę teraz napisać, jeśli nie chcę tworzyć całego elaboratu Dla mnie to zdecydowanie jeden z takich filmów, które ogląda się więcej, niż raz. 10/10

Le fate ignoranti (On, ona i on)- od razu skojarzenie z filmami Almodovara, ten charakterystyczny klimat, który mi osobiście bardzo odpowiada. O ile fabuła jest dosyć prosta, to co tu się liczy najbardziej, to emocje bohaterów, nie do końca takie proste i zrozumiałe. Muzyka super. Dla mnie 9/10
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-24, 20:08   #2492
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Boondock Saints II - o jak ja ich uwielbiam... tylko Flannery taki zapuchniety jakis cały czas , jak zapity ... generalnie kontynuacja klasyku sprzed lat, bardzo w swoim klimacie 9/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 01:59   #2493
wsiowy_gupek
Zakorzenienie
 
Avatar wsiowy_gupek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Piekło
Wiadomości: 10 954
GG do wsiowy_gupek
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Adam- historia pewnej pary- Adama chorego na Zespół Aspergera i Betch- zakochanej w nim dziewczyny z 'bogatego' domu.
Świetny film, bardzo mi się podobał, ciekawy i wzruszający...
9/10
__________________
I'll kill Raszpla!!!
I swear, I'll kill her...


Zapuszczam:
włosy, paznokcie i biust.

Po prostu od urodzenia jestem chora na lenia
Wszystko co robię - robię tak od niechcenia...

Bo wolny czas to jest coś co lubie,
tych co pracują i się uczą nie rozumiem!
wsiowy_gupek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 08:17   #2494
Vampirria
Raczkowanie
 
Avatar Vampirria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Festung Breslau
Wiadomości: 479
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Autor widmo
Ciekawa historia, wspaniale zdjecia i muzyka, i zaskakujace zakonczenie- bardzo mi sie podobalo,Polański trzyma forme.Polecam jezeli macie dosyc glupawych komedyjek romantycznych-10/10
Kolysanka
Wybieralam sie na to juz ze 2 tygodnie- i sie nie zawiodlam rowniez- swojsko i z humorem o mrocznych krwiopijcach, zabawny i nie nuzacy- a przedstawienie calej rodzinki,zwlaszcza w strojach z dawnej epoki,grajacych na instrumentach-bomba!-10/10
__________________
"Zwątpiwszy w miłość i cnotę, zostaje jeszcze rozpusta..."
http://www.lastfm.pl/user/Vampirria_85
www.azja.edu.pl
Vampirria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 09:34   #2495
michelle_dubois
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 37
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Przedwczoraj zrobiłam sobie mały seans i oglądałam Zakochanego kundla. Fantastyczna animacja z 1955, udało mi się znaleźć dubbing z 1962, więc był klimacik. Fabuła - chyba znana. (: Dla mnie to chyba najbardziej poruszający, obok "Króla Lwa", film Disneya, spłakałam się na zdecydowanej większości scen.
Oczywiście 10/10!
__________________
MŻ!

michelle_dubois jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 09:59   #2496
laurynowitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: ostrów
Wiadomości: 8
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Chciałabym się dowiedzieć, czy znacie jakieś dobre filmy i czasopisma w necie w języku włoskim. Od roku uczę się tego języka i chcę się trochę z nim osłuchać. Na razie niestety nie ma możliwości wyjazdu i praktyki języka w tym pięknym kraju choć bardzo bym chciała. Piszecie tutaj o fajnych filmach i może macie ciekawe propozycje dla mnie.
laurynowitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 10:05   #2497
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Runaway Jury - gwiazdorska obsada: Hackman, Hoffman, Rachel Weisz, Cusack. Nick Easter to tajemniczy mężczyzna, któremu udaje się zostać przewodniczącym ławy przysięgłych w precedensowej sprawie przeciwko producentowi broni. Wraz z piękną dziewczyną Marlee starają się wpłynąć na decyzje pozostałych sędziów przysięgłych i prawników. W procesie wdowa po ofierze strzelaniny skarży wytwórcę broni ... Z Filmweb, film rewelacyjny, trzymajacy w napieciu do konca 10/10

City of Ember - Atmosfera na powierzchni Ziemi jest tak zanieczyszczona, że ludzie zaczęli mieszkać pod ziemią. Pokolenia ludzi z miasta Ember żyją dzięki potężnemu generatorowi który zapewnia światło. Jednak genarator zaczyna się psuć a światła w mieście powoli gasną. Dwoje nastolatków toczy wyścig z czasem by odkryć tajemnice istnienia pewnego pudełka... (z filmweb) niby kino familijne ale wciaga, obejrzalam ze wzgledu na glowna bohaterke Saoirse Ronan, ktora gra glowna role w The Lovely bones. Ona jest swietna, film tez niczego sobie...jeszcze BIll Murray do tego 8/10

Death Defying Acts - kolejny film z Saoirse Ronan, Catherine Zeta-Jones i Guyem Piercem - opowiesc o Hidinim. Podczas tourne po Wielkiej Brytanii w 1926 Harry Houdini wdaje się w gorący romans z kobietą mającą zdolności parapsychologiczne. Kobieta wraz z córką podczas jednego z seansów próbuje pomóc Houdiniemu nawiązać kontakt z jego nieżyjącą matką, która nawiedza go od wielu lat, jednakże nie wszystko idzie zgodnie z planem ... (filmweb) - troszke przydlugi, ale Saoirse Ronan gra z idealnym szkockim akcentem co jest wspaniale. FIlm dosc dobry, troche z innej bajki...7/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 14:37   #2498
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez laurynowitka Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć, czy znacie jakieś dobre filmy i czasopisma w necie w języku włoskim. Od roku uczę się tego języka i chcę się trochę z nim osłuchać. Na razie niestety nie ma możliwości wyjazdu i praktyki języka w tym pięknym kraju choć bardzo bym chciała. Piszecie tutaj o fajnych filmach i może macie ciekawe propozycje dla mnie.

la dolce vita z 1960 klasyka
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 15:46   #2499
krolowakiczu
Zakorzenienie
 
Avatar krolowakiczu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: łóżkowo lub fotelowo
Wiadomości: 9 454
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

łowcy umysłu fajne fajne było :P
__________________

28.09.2010


krolowakiczu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 16:58   #2500
rinoa_woman
Wtajemniczenie
 
Avatar rinoa_woman
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 413
GG do rinoa_woman
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

z racji że mam teraz przeolbrzymią obsesję na punkcie Roberta Downey'a Jr.'a to oglądam filmy tylko z nim, tak więc ostatnio na mojej liście zagościły:
Less than zero - świetny film o amerykańskiej młodzieży z bogatych domów i o tym jak łatwo można spaść na same dno z powodu uzależnienia narkotykowego, film z 1985roku ale nadal ponadczasowy
Chaplin - filmowa biografia Charliego Chaplina, świetnie zagrana przez RDJ, z resztą to była rola za którą został nominowany do Oscara, film niesamowity, jak dla mnie mistrzowski, ukazuje całą prawdę o Chaplinie, warto zobaczyć
One night stand - dość fajny dramat o problemach w małżeństwie i nie tylko
Wszyscy twoi święci - rewelacyjny film o dzieciakach ze slumsów które za wszelką cenę chcą coś w życiu osiągnąć, dobre kino, nagradzane
Futro, portret wyobrażony Diane Arbus - ciężkie, ale dobre, film biograficzny ale nie do końca, rewelacyjne role RDJ i Nicole Kidman
Only you - komedia romantyczna, ale bardzo fajna, nie jest głupia i bardzo miło się ją ogląda, dużo śmiesznych motywów i jeszcze więcej romantyzmu, coś na babski wieczór

Było jeszcze więcej, ale nie będę wszystkiego wymieniać, jak ktoś jest zainteresowany to mogę coś polecić na PW
rinoa_woman jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 18:12   #2501
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dobry rok- taka sobie komedia romantyczna, nie porwała mnie. 6/10
Jagodowa miłość- hm... trochę się zawiodłam, nudnawy, jak dla mnie 4/10
Kochanice króla- super kostiumy, aktorzy, ogólnie podobało mi się. 9/10
To skomplikowane- super komedia, obsada, bohaterami nie są piękna blondynka i muskularny przystojniak a zwykli ludzie, po przejściach. uśmiałąm się do łez. Polecam! 10/10!
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30

Edytowane przez justi699
Czas edycji: 2010-02-26 o 18:17
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-26, 21:04   #2502
greenka19
Rozeznanie
 
Avatar greenka19
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Z mojego nierealnego Świata
Wiadomości: 973
GG do greenka19
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Właśnie skończyłam oglądać Trade/ Handel.
Film opowiada o handlu dziećmi, kóre później zmuszane są do prostytucji.
Nie myślałam, że będę pod takim wrażeniem. Już nie pamiętam kiedy ostatnio tak płakałam na jakimś filmie bo po prostu nie dało się na nim nie płakać.
Mimo że Alicja Bachleda Curuś nie miała zbyt dużo do pokazania jeżeli chodzi o grę aktorską to i tak podobała mi się jej rola. Poruszyła mnie zwłaszcza jej ostatnia scena. Do tej pory mam ją tam gdzieś w głowie. No może jedna z ostatnich scen jest przewidywalna (nie chodzi mi juz o tą całkowicie ostatnią).
Ocena 9/10

Naprawdę polecam i radzę mieć pod ręką chusteczki


Wcześniej oglądałam też G.I Joe. Film również fajny, dużo się w nim dzieje. Ja akurat się na nim nie nudziłam.Jeśli ktoś lubi filmy, w których głównie się bija i ścigają to powinien go obejrzeć. Również polecam.
Ocena 7/10
__________________
Walczyć, wierzyć, nie rezygnować!

Edytowane przez greenka19
Czas edycji: 2010-02-26 o 21:25
greenka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 21:31   #2503
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Infromant ! z Mattem Damonem, ojojojojo strasznie ciezki film. chcialam sie rozerwac a tu trzeba sie skupiac przez 2 godz bo ni rusz nie zrozumie sie calosci. Generalnie bardzo dobry film ale nie moj typ 7/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 21:41   #2504
apollinka
Rozeznanie
 
Avatar apollinka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 985
GG do apollinka
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Autor Widmo - po przeczytaniu opisu filmu spodziewałam się czegoś lepszego, bardziej trzymającego w napięciu, bardzie mrocznego i tajemniczego. Akcja trochę się dłużyła, ot taki przeciętniak do obejrzenia. Nawet ciężko mi cokolwiek w nim ocenić bo dużo było jakby zapychania w całej historii.. czy warto iść do kina? Powiem, że nie człowiek jeden chrapał, TŻ mówił że nuda, koleś obok też narzekał na długość filmu. Ocena: 4/10
apollinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 22:10   #2505
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

A ja sobie oglądnęłam Zmień kapelusz z Amy Irving, stareńki film, bodajże z 1988 r.
Jest mało znany, zapomniany, a jest to ciepła, urocza, grzejąca serce, choć i delikatnie ironiczna opowieść, jeden z moich ukochanych filmów.
__________________
Kot najgorszego sortu
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-26, 22:34   #2506
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dzisiaj byłam na "w chmurach"- 6/10, takie.. nic specjalnego, ale też nie jest ciężkostrawne w miarę ciekawy pomysł, gra ok, na przypadkowe zajście do kina okazał się w porządku

i zauroczyła mnie piosenka http://www.youtube.com/watch?v=E6PAqnhIK9s

Ciekawa jestem czy ktoś oglądał już "Las"?

Edytowane przez kasiaen1
Czas edycji: 2010-02-26 o 22:40
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 00:50   #2507
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Fight Club: Wstyd się przyznać, ale nie widziałam wcześniej tego filmu i teraz zadaje sobie pytanie whhhyyy, whyyyy, bo film jak dla mnie rewelacja. Dobra gra aktorska, ciekawa fabuła, mimo, że trwa 2h i 20 min nie nudzi, momentami śmieszny, czasami dramatyczny. Naprawdę polecam 9/10
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 01:58   #2508
sylvi_86
Zakorzenienie
 
Avatar sylvi_86
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Peter's Heart
Wiadomości: 11 322
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

dzisiaj WILKOŁAK bez rewelacji myslalam ze bedzie lepszy
w zeszlym tygodniu KOŁYSANKA .ogolnie nie lubie polskich filmow ale ten byl extra
jeszcze wczesniej SHERLOCK HOLMES super fabuła, gra aktorska głównego bohatera wspaniała, wciągający
sylvi_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 07:51   #2509
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kochaj i tańcz (2009)
Jestem szczerze rozczarowana tym filmem, ale tak pozytywnie. Nie sądziłam, że ten mi się spodoba. Parę filmów o tańcu widziałam i w niektórych czegoś mi brakowało - tu również, ale może po kolei. Film o tańcu i nareszcie sporo tańca w tańcu, a do tego jest na co popatrzeć. Ostatni finałowy taniec nie przypadł mi do gustu - scena zbyt teledyskowa. Film miał na szczęście mało dialogów. Na szczęście bo jak dla mnie Iza Miko ma mało (delikatnie powiedziane) talentu aktorskiego. Może tylko po polsku jej nie wychodzi? Muzyka super. Scena do Apologize - moja ulubiona. W trzech bodajże scenach zauważyła bardzo bliską analogię do filmu Step Up. Jeżeli miałabym oceniać film pod względem sceny końcowej to bez zastanowienia dałabym 0/10. Co za beznadzieja. Ogólnie film polecam, ale sugeruję wyłączyć film przed końcówką - to tak dla własnego zdrowia psychicznego. Zakończenie przewidywalne więc nie trzeba oglądać. 7,5/10

Planeta 51/Planet 51 (2009)
Całkiem fajny choć bardzo śmieszny nie jest, ale za to dubbing...wszyscy świetni bez wyjątku. Polecam 9/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-27, 10:36   #2510
xMisery
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 240
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wszystko, co kocham. reż. J. Borcuch
film przecudowny. siedzi mi w głowie do dzisiaj od dnia seansu i spotkania z reżyserem. możliwe, że to jakiś lokalny patriotyzm mi sie udzielił, bo pochodzimy z rezyserem z jednego miasta, ale... aktualnie w filmie żadnych wad nie widzę. zalety ? punkowa muzyka, zgrabnie opowiedziana, aczkolwiek prosta historia, o dojrzewaniu, wchodzeniu w dorosłość w czasach komunizmu. ładne zdjęcia, aktorzy zagrali świetnie - Ci znani [ Chyra, Herman], a także młodzi studenci, którzy jeszcze nie sa zmanierowani. film kompletny pod każdym względem. polecam wszystkim.
xMisery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 11:48   #2511
dotka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: St.Julians/Malta
Wiadomości: 1 124
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

GranatowyPrawieCzarny - hiszpanski film o wchodzeniu w samodzielne, zupelnie "dorosle" juz zycie, stosunkach miedzy dziecmi a rodzicami, rodzenstwem, milosci. Wszystko pokazane bez ckliwosci, ale jednoczesnie wzruszajace. Piekny- a koncowka genialna- 9/10

Strzelec- czyli Rambo w miejskiej dżungli. Byly zolnierz-snajper zostaje wrobiony w zamach na prezydenta, ale z powodzeniem ucieka i likwiduje wszystkich wrogow, w tym calkiem liczne jednostki specjalne. Taka irytujaca bajka- 3/10

Requiem dla snu- poruszajacy film o narkomanii i jej skutkach- tak roznych jak rozni sa bohaterowie. Aronofsky w sposob brutalny pokazuje nastepstwa zgubnego nalogu czym zmusza do refleksji. Ale mnie w przeciwienstwie do wiekszosci nie zszokowal, nie zmienil postrzegania roznych rzeczy itp. Owszem, obraz sugestywny, ale zadna nowosc. Ogolem bardzo dobry- 8/10

Edytowane przez dotka85
Czas edycji: 2010-03-04 o 18:58
dotka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 12:07   #2512
Loczek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Loczek90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 768
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wzgórza mają oczy,
Nigdy nie mów żegnaj,
Nawiedzona narzeczona.
__________________
'..Moje niewypowiedziane myśli utknęły w mojej głowie.

'..This time, this place... misused, mistakes.
Loczek90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 12:29   #2513
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez moniska Pokaż wiadomość
Kochaj i tańcz (2009)
Jestem szczerze rozczarowana tym filmem, ale tak pozytywnie. Nie sądziłam, że ten mi się spodoba. Parę filmów o tańcu widziałam i w niektórych czegoś mi brakowało - tu również, ale może po kolei. Film o tańcu i nareszcie sporo tańca w tańcu, a do tego jest na co popatrzeć. Ostatni finałowy taniec nie przypadł mi do gustu - scena zbyt teledyskowa. Film miał na szczęście mało dialogów. Na szczęście bo jak dla mnie Iza Miko ma mało (delikatnie powiedziane) talentu aktorskiego. Może tylko po polsku jej nie wychodzi? Muzyka super. Scena do Apologize - moja ulubiona. W trzech bodajże scenach zauważyła bardzo bliską analogię do filmu Step Up. Jeżeli miałabym oceniać film pod względem sceny końcowej to bez zastanowienia dałabym 0/10. Co za beznadzieja. Ogólnie film polecam, ale sugeruję wyłączyć film przed końcówką - to tak dla własnego zdrowia psychicznego. Zakończenie przewidywalne więc nie trzeba oglądać. 7,5/10
(...)
Dawno nie czytałam tak niespójnej recenzji
Ale od początku:
Film widziałam, bo chcę wiedzieć, co krytykuję, chociaż nie chcę tu pisać o filmie.
Po pierwsze - byłaś zaskoczona pozytywnie, tak?
Po drugie - cieszę się, że podobały Ci się sceny tańca (poza końcową), ale jak można je w ogóle właściwie ocenić, gdy montaż to uniemożliwia. Zgadzam się - wygląda to jak w teledysku i nic nie można z tego wywnioskować - ani, czy układ choreograficzny ok, ani, czy aktorzy/tancerze się sprawdzili. Ostatniej sceny w ogóle nie pamiętam , ale - wybacz - polecanie wyłączenia filmu przed końcem jest co najmniej nielogiczne. Bez względu na to, jaki to jest film, czy jest to szmira czy arcydzieło. To tak jakby czytać książkę bez ostatniego rozdziału.
Po trzecie - twierdzisz, że Iza Miko nie umie grać, że zakończenie przewidywalne, używasz określenia "co za beznadzieja" i dajesz 7,5/10? Może warto zaznaczyć: pod względem tańca np. 8/10, fabułę oceniam na 2/10? (można jeszcze średnią wyliczyć. )
Nie obraź się, ale po Twojej recenzji nie wiedziałabym już w końcu czy iść na film, czy nie...

Edit:
Cytat:
Napisane przez rinoa_woman
Chaplin - filmowa biografia Charliego Chaplina, świetnie zagrana przez RDJ, z resztą to była rola za którą został nominowany do Oscara, film niesamowity, jak dla mnie mistrzowski, ukazuje całą prawdę o Chaplinie, warto zobaczyć
rinoa_woman - skąd wytrzasnęłaś Chaplina? Szukałam tego filmu jaiś czas temu i nigdzie nie mogłam znaleźć, a z tego co pamiętam ceny płyty na all były porażające...

Edytowane przez anka_bzzz
Czas edycji: 2010-03-02 o 20:00
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 12:30   #2514
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Łuk - azjatyckie kino reżysera Kim Ki-duka, stary rybak wychowuje na kutrze dziewczynkę, odlicza dni do 17 urodzin, aby ją poślubić. Dziewczyna całe życie spędzając na kutrze, nie zna życia na lądzie. W końcu zaczyna fascynować się młodym chłopakiem, co starzec próbuje udaremnić. Dotąd posłuszna dziewczynka, zmienia się w kobietę buntującą się przeciw swemu opiekunowi.
Film pełen metafor i pięknej muzyki. Ma w sobie coś magicznego, spokojny rytm życia na łodzi, odwołania buddyjskie. Bardzo mało dialogów, główni bohaterowie nie wypowiadają ani jednego zdania.Zderzenie tradycyjnej kultury azjatyckiej i współczesności. Rozpaczliwa potrzeba miłości i izolacja drugiej osoby przed światem zewnętrznym. Nie ma tu szybkiej akcji, film płynie spokojnym rytmem. Mam mieszane uczucia co do zakończenia, ale ogólnie film mi się podobał. Wciagająca odskocznia od amerykańskiego kina.
8/10


Oczy szeroko zamknięte - film S. Kubricka, który dopiero teraz miałam okazję obejrzeć. Ciekawa fabuła, chociaż przedłużające się sceny mogą nudzić. Scena tajnego zgromadzenia robi wrażenie, utrzymana w mistycznym klimacie. I właściwie do tego momentu mi się podobało, póżniej film zaczął robić się mniej ciekawy, a zakończenie rozczarowało. Mimo to, może zmuszać do refleksji, zadawania sobie pytań. A to jest plus. Nie jest przewidywalny. Fantazje, pokusy, zazdrość i ciemna strona naszego umysłu. Za to i za klimat daję mu 7/10

Edytowane przez 201611241302
Czas edycji: 2010-02-27 o 12:32
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 12:46   #2515
anka_bzzz
Wtajemniczenie
 
Avatar anka_bzzz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Kremówkolandia
Wiadomości: 2 917
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez dzasminka Pokaż wiadomość
(...)
Oczy szeroko zamknięte - film S. Kubricka, który dopiero teraz miałam okazję obejrzeć. Ciekawa fabuła, chociaż przedłużające się sceny mogą nudzić. Scena tajnego zgromadzenia robi wrażenie, utrzymana w mistycznym klimacie. I właściwie do tego momentu mi się podobało, póżniej film zaczął robić się mniej ciekawy, a zakończenie rozczarowało. Mimo to, może zmuszać do refleksji, zadawania sobie pytań. A to jest plus. Nie jest przewidywalny. Fantazje, pokusy, zazdrość i ciemna strona naszego umysłu. Za to i za klimat daję mu 7/10

Oceniłam film na 6/10 (chyba nie pisałam recenzji).
Mam problem z ocenieniem tego filmu, na początku byłam bardzo rozczarowana. Ogólnie Cruise i Kidman nie należą do moich ulubieńców i o ile Cruise do roli mi nawet pasował, o tyle Kidman mnie denerwowała. Nie umiem tego zwerbalizować.
Mnie z kolei o ile dobrze pamiętam bardziej podobała się druga część filmu, kiedy główny bohater próbuje dociec, z kim ma do czynienia.
Ogólnie u Kubricka wszystko ma sens, ale jakoś nie mogłam się zmusić, żeby obejrzeć film trzeci, czwarty, piąty raz. Ale muszę przyznać, że mnie zaintrygował. Dla fanów teorii spiskowych/okultyzmu na filmwebie jest kilka ciekawych linków.
Co do sceny końcowej - przy pierwszym obejrzeniu: zonk. I co? Tyle? To już koniec? Potem stwierdziłam, że takie nagłe urwanie fabuły było chyba najlepszym możliwym rozwiązaniem. (Ale
Kidman i Let's fuck jakoś mi zgrzytało. )
anka_bzzz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 14:51   #2516
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Loczek90 Pokaż wiadomość
Wzgórza mają oczy,
Nigdy nie mów żegnaj,
Nawiedzona narzeczona.
to nie jest forum wyliczanki, napisz swoją recenzję, oceń film, jeżeli nie chcesz tego robić, nie psuj wątku

Nine 5/10
film raczej nudnawy, nędzna fabuła (3/10) poprzecinana efektownymi występami piosenkarsko- tanecznymi gwiazd (7/10); te momenty taneczne w sumie mi się podobały, chyba najbardziej Fergie i Hudson, ale to raczej ze względu na zbiorową scenę strasznie denerwował mnie Daniel Day-Lewis, jego gra, akcent wszystko, nie wiem czy to była jego wizja czy reżysera ale moim zdaniem nieudana film się momentami dłużył, trwał 2h; generalnie raczej nie polecam, chyba, że dla wybitnych fanów musicali
__________________


Edytowane przez aniolusiek_
Czas edycji: 2010-02-27 o 20:35
aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 16:03   #2517
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Wożąc panią Daisy - ciepły film o przyjaźni bogatej Żydówki i jej czarnoskórego szofera (Jessica Tandy i Morgan Freeman). Rasizm, przemijanie, przyjaźń, przywiązanie do drugiego człowieka: czyli samo zycie.
Miło sie go ogląda. 8/10
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-27, 23:14   #2518
awusia
Zadomowienie
 
Avatar awusia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 700
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Witam!
Dopiero dziś odnalazłam to podforum, więc mam nadzieję częściej tu zaglądać. Ostatnio postanowiłam obejrzeć najlepsze filmy nominowane do Złotych Globów i Oscarów, ciekawe pozycje moim zdaniem:

To skomplikowane- ryczałam ze śmiechu cały film, od początku do końca, a to się rzadko zdarza.
Szalone Serce- 7/10 najlepszy jest Colin śpiewający country
The Hurt Locker. W pułapce wojny-7/10 nie lubię filmów wojennych w stylu Rambo, ale pokazuje ciekawą historię
Invictus- 8/10 uwielbiam Matta i Morgana, taki motywujący film
Gra dla dwojga- 8/10super obsada i ciekawy film, trzeba trochę pomyśleć, więc ma różne opinie
The Blind Side- 9/10- bardzo poruszający film, zgadzam się z opinią, że pokazano rodzinę "nadidealną" niemniej jednak mi się podobało
__________________

awusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 00:54   #2519
201611241302
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 242
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez anka_bzzz Pokaż wiadomość

Oceniłam film na 6/10 (chyba nie pisałam recenzji).
Mam problem z ocenieniem tego filmu, na początku byłam bardzo rozczarowana. Ogólnie Cruise i Kidman nie należą do moich ulubieńców i o ile Cruise do roli mi nawet pasował, o tyle Kidman mnie denerwowała. Nie umiem tego zwerbalizować.
Mnie z kolei o ile dobrze pamiętam bardziej podobała się druga część filmu, kiedy główny bohater próbuje dociec, z kim ma do czynienia.
Ogólnie u Kubricka wszystko ma sens, ale jakoś nie mogłam się zmusić, żeby obejrzeć film trzeci, czwarty, piąty raz. Ale muszę przyznać, że mnie zaintrygował. Dla fanów teorii spiskowych/okultyzmu na filmwebie jest kilka ciekawych linków.
Co do sceny końcowej - przy pierwszym obejrzeniu: zonk. I co? Tyle? To już koniec? Potem stwierdziłam, że takie nagłe urwanie fabuły było chyba najlepszym możliwym rozwiązaniem. (Ale
Kidman i Let's fuck jakoś mi zgrzytało. )

Ja także mam problem z oceną tego filmu, być może obejrzę go jeszcze kiedyś Niby pomysł dobry, wciąga, chce się więcej..ale coś nie do końca gra Na pewno nie nazwałabym go kiepskim, ale też nie genialnym.
201611241302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-28, 01:54   #2520
Dorotka...
Rozeznanie
 
Avatar Dorotka...
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 822
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

U mnie ciąg dalszy oglądania starszych filmów i dzisiaj przyszła kolej na Skazani na Shawshank. Jest to moim zdaniem pozycja obowiązkowa i naprawdę bardzo rzadko daje ocenę 10/10, ale ten film właśnie na tyle zasługuję. Teraz już wiem skąd zaczerpnięto niektóre pomysły na Prison Break'a Doskonała gra Freemana i Robbinsa. Gorąco polecam jeśli ktoś nie widział!!
__________________
filmomaniaczka i serialomaniaczka


"people don't get what they deserve, they just get what they get".
Dorotka... jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:16.