Niemcy V - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-07-27, 19:42   #2281
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Efflorescence to juz stare jest. W zeszłym roku było o tym u nas głośno
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-28, 10:05   #2282
Blue_Turkus
Raczkowanie
 
Avatar Blue_Turkus
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 245
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Co sądzicie o takim pomyśle? Dzieci w ramach zajęć szkolnych mają zmieniać pościel w ośrodkach dla uchodźców, sprzątać, pomagać w kuchni.

http://www.shz.de/regionales/luebeck...d10896651.html

"Das Kieler Bildungsministerium bestätigte die Echtheit des Schreibens."
Wie bitte??? Chyba kogoś ostro po s r a ł o!!! Na bank moje dziecko by poszło i w najlepszym razie z jakąś gangrena wróciło. Kpina. Niech Merkel sprzata
Blue_Turkus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 09:55   #2283
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Niemcy V

Witam, pozwole dolaczyc do was, jako, ze od ponad czterech lat mieszkam w Schleswig- Holstein. Mam 20 lat, jest tu jeszcze ktos z tego regionu?
Pozdrawiam Was
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 13:12   #2284
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

I przede wszystkim pomysl byl nauczycieli rodzicow i dzieci...dlatego trzeba chodzic na wywiadowki czego osobiscie nie znosze 😂

Hej Yorio ja w Kiel mieszkam 😊
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 17:33   #2285
Yoriko 96
Raczkowanie
 
Avatar Yoriko 96
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: DE- Schleswig-Holstein
Wiadomości: 111
Dot.: Niemcy V

O Widzisz, ja za miesiac bede na przedmiesciach Kielu. Juz polowicznie popakowana, nie moge sie doczekac
__________________
Długosc:

5*10*15*20*25*30*35* 40*45*50*55*60*65*70

wlosomaniaczka: 1.1.2016
Yoriko 96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 11:57   #2286
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Niemcy V

Hej jest ktos moze z hamburga i tez moze szuka kolezanki na zakupy, basen czy po prostu pogadac? Jestem tu nowa i nie mam za duzo znajomych
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:04   #2287
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

Laski, chwalę się, bo pęknę ze szczęścia zaraz! Przyjęli mnie na (berufsbegleitend) studia na Uni w Koblenz. To było takie moje małe marzenie i spełniło się akurat dzisiaj <3

Swoją drogą, ma któraś pomysł jak ładnie to "berufsbegleitend" możnaby na polski przetłumaczyć? Bo "zaoczne" niestety nie oddaje sensu tych studiów, przynajmniej na moim kierunku.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 13:05   #2288
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Laski, chwalę się, bo pęknę ze szczęścia zaraz! Przyjęli mnie na (berufsbegleitend) studia na Uni w Koblenz. To było takie moje małe marzenie i spełniło się akurat dzisiaj <3

Swoją drogą, ma któraś pomysł jak ładnie to "berufsbegleitend" możnaby na polski przetłumaczyć? Bo "zaoczne" niestety nie oddaje sensu tych studiów, przynajmniej na moim kierunku.
Gratulacje!!!
Wytłumacz tylko na czym polegają
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:22   #2289
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Gratulacje!!!
Wytłumacz tylko na czym polegają
Dzięki

Działa to podobnie jak zaoczne w Polsce, ale:
- poza tym, że raz w miesiąu są zjazdy na uniwersytecie trzeba korzystać z platformy internetowej i na niej zaliczać np. wykłady, rozwiązywać ćwiczenia (wiem, że niektóre uni w Polsce też to mają, ale to chyba nie jest standard)
- warunkiem żeby się na te moje "berufsbegleitend" pedagogiczne studia dostać było (1) posiadanie wykształcenia jako "Erzieherin" i (2) bycie zatrudnionym w przedszkolu/żłobku/domu dziecka itp. na minimum 1/2 etatu (i to jest ta najbardziej odróżniająca je od polskich zaocznych rzecz)
- w trakcie studiów trzeba zaliczyć większość przedmiotów nie tylko egzaminem pisemnym ale dodatkowo praktycznym projektem przeprowadzonym w swoim miejscu pracy

Tak to mniej więcej wygląda dla pedagogiki wczesnego dzieciństwa w Koblenz. Nie wiem niestety czy dla wszystkich "berufsbegleitend" kierunków trzeba spełniać takie wymogi.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 13:31   #2290
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Dzięki

Działa to podobnie jak zaoczne w Polsce, ale:
- poza tym, że raz w miesiąu są zjazdy na uniwersytecie trzeba korzystać z platformy internetowej i na niej zaliczać np. wykłady, rozwiązywać ćwiczenia (wiem, że niektóre uni w Polsce też to mają, ale to chyba nie jest standard)
- warunkiem żeby się na te moje "berufsbegleitend" pedagogiczne studia dostać było (1) posiadanie wykształcenia jako "Erzieherin" i (2) bycie zatrudnionym w przedszkolu/żłobku/domu dziecka itp. na minimum 1/2 etatu (i to jest ta najbardziej odróżniająca je od polskich zaocznych rzecz)
- w trakcie studiów trzeba zaliczyć większość przedmiotów nie tylko egzaminem pisemnym ale dodatkowo praktycznym projektem przeprowadzonym w swoim miejscu pracy

Tak to mniej więcej wygląda dla pedagogiki wczesnego dzieciństwa w Koblenz. Nie wiem niestety czy dla wszystkich "berufsbegleitend" kierunków trzeba spełniać takie wymogi.
Dzięki.
Jeszcze raz gratuluję
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-05, 14:24   #2291
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Dzięki

Działa to podobnie jak zaoczne w Polsce, ale:
- poza tym, że raz w miesiąu są zjazdy na uniwersytecie trzeba korzystać z platformy internetowej i na niej zaliczać np. wykłady, rozwiązywać ćwiczenia (wiem, że niektóre uni w Polsce też to mają, ale to chyba nie jest standard)
- warunkiem żeby się na te moje "berufsbegleitend" pedagogiczne studia dostać było (1) posiadanie wykształcenia jako "Erzieherin" i (2) bycie zatrudnionym w przedszkolu/żłobku/domu dziecka itp. na minimum 1/2 etatu (i to jest ta najbardziej odróżniająca je od polskich zaocznych rzecz)
- w trakcie studiów trzeba zaliczyć większość przedmiotów nie tylko egzaminem pisemnym ale dodatkowo praktycznym projektem przeprowadzonym w swoim miejscu pracy

Tak to mniej więcej wygląda dla pedagogiki wczesnego dzieciństwa w Koblenz. Nie wiem niestety czy dla wszystkich "berufsbegleitend" kierunków trzeba spełniać takie wymogi.
Może studia zaoczne online
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-05, 20:33   #2292
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

To studia (zaoczne) w systemie dualnym. Nie wiem czy w Polsce takie sa, ale tak bym je nazwała.

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Edit- sprawdziłam , w pl takie studia tez juz sa popularne (tutaj przykład http://www.uni.opole.pl/page/153) w Niemczech studia dualne sa juz od kilkunastu lat. Połączenie pracy z nauka. Sporo studentów to praktykuje. Oczywiście w zależności od kierunku maja inna formę. U nas w firmie mamy głownie studentów na kierunkach inżynierskich, dlatego nie sa oni zaocznymi studentami tylko dziennymi i pracują kilka miesięcy u nas a potem sa znowu na ucZelni i tak w kółko. U nas sa zatrudnieni, zarabiają troche mniej i jednocześnie studiują w niektórych miesiącach. Tak to jest Dualstudium- czyli studia w systemie dualnym - w twoim przypadku chyba zaoczne, z tego co piszesz.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 06:56   #2293
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy V

emenyx a to ciekawe, że w Polsce taki model też zaczyna być popularny Chociaż jak zobaczyłam link akurat do UO to się trochę uśmiechnęłam pod nosem. Moja "cudowna" uczelnia z licencjatu Zerowy poziom, olewający wykładowcy i generalny dramat (z drobnymi wyjątkami 3 wykładowców). I wracają wspomnienia seminarium dyplomowego i poprawianie osiem razy tego samego akapitu, ostatecznie wracając do pierwszej wersji, "bo jednak pani oryginalny pomysł był najlepszy"...

W sumie czytam o studiach dualnych i to jest niby to, ale ciut coś innego. Do zwykłych "Duales Studium" wystarczy matura, do tych "berufsbegleitend" musisz mieć wykształcenie kierunkowe i maturę. Czyli coś jakby studia dualne powiązane z konkretnym zawodem.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 12:52   #2294
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Wydaje mi sie ze dualne studia bardziej przygotowują do pracy w zawodzie. Po 5-cio letnich studiach mało sie wie i praktyki sa zazwyczaj kiepskie (moja opinia o polskich studiach). W dualnym systemie nauczania absolwenci od razu mogą pracować, zazwyczaj zostają w firmie i nie sa kalekami życiowymi po czysto teoretycznyvh studiach . Moim zdaniem to dobrze ze ten system sie tez w pl rozwija. Tutaj w de ma spore znaczenie i jest często praktykowane.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-06, 19:49   #2295
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Czy jest ktoś może z Koblenz? Jade tam jutro i mam pare pytań
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-07, 22:28   #2296
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Niemcy V

.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 21:13
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:35   #2297
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy jest ktoś może z Koblenz? Jade tam jutro i mam pare pytań

Byłam tam tylko raz w koblenz i nocowalismy jedna noc. Piekne miasto i cała okolica Nadrenska. Mieszkaliśmy w miejscowości Kaub- polecam przejażdżkę Statkiem po Renie, zwiedzenie kilku zamków- koniecznie z przewodnikiem- opowiadają ciekawe historie i zakup białego słodkiego wina- to specjalność z tej okolicy- smakuje wybornie. Czerwone wino z kolei ma zła sława, ale białe słodkie to rarytas

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Ps. A ja nadal ponarzekam na pogodę na północy - jest TRAGICZNA !!!!
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 19:44   #2298
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
Laski, chwalę się, bo pęknę ze szczęścia zaraz! Przyjęli mnie na (berufsbegleitend) studia na Uni w Koblenz. To było takie moje małe marzenie i spełniło się akurat dzisiaj <3

Swoją drogą, ma któraś pomysł jak ładnie to "berufsbegleitend" możnaby na polski przetłumaczyć? Bo "zaoczne" niestety nie oddaje sensu tych studiów, przynajmniej na moim kierunku.
Gratulacje i powodzenia życzę

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy jest ktoś może z Koblenz? Jade tam jutro i mam pare pytań
Mój brat mieszka w okolicach
Koblenz jest fajnym miastem, szczególnie polecam słynne Loreley- widoki cudne
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 07:26   #2299
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Gratulacje i powodzenia życzę


Mój brat mieszka w okolicach
Koblenz jest fajnym miastem, szczególnie polecam słynne Loreley- widoki cudne
Dzięki!





[QUOTE=emenyx;63937651]Byłam tam tylko raz w koblenz i nocowalismy jedna noc. Piekne miasto i cała okolica Nadrenska. Mieszkaliśmy w miejscowości Kaub- polecam przejażdżkę Statkiem po Renie, zwiedzenie kilku zamków- koniecznie z przewodnikiem- opowiadają ciekawe historie i zakup białego słodkiego wina- to specjalność z tej okolicy- smakuje wybornie. Czerwone wino z kolei ma zła sława, ale białe słodkie to rarytas [COLOR="Silver"]
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 14:38   #2300
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość

[/COLOR]Ps. A ja nadal ponarzekam na pogodę na północy - jest TRAGICZNA !!!!
Lepszej juz nie bedzie 😂 niestety mieszkamy na polnocy i pogoda ma to do siebie ze jest wilgotno i wietrznie. .. 😉
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 07:02   #2301
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Maj i czerwiec były ciepłe i słoneczne. W zeszłym roku mieliśmy piekne lato, było bardzo upalnie. Prawie codziennie byłam na plazy. A teraz i lipiec i sierpien sa do bani. Ponoć od nast tygodnia ma powrócić lato. Zobaczymy...
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 23:58   #2302
rakijas
Przyczajenie
 
Avatar rakijas
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Niemcy V

Witam wszystkie Panie
Mieszkam w okolicach Brunszwiku, moja znajomość niemieckiego jest póki co na strasznym poziomie (pilnie się uczę) a znajomość okolicznych terenów jeszcze gorsza. Z chęcią bym znalazła kogoś kto by mnie oprowadził po tych okolicach (mogę nawet dojechać do Hanoweru), wybrał się na zakupy, spotkał i porozmawiał.
Trochę mi tu dziwnie i samotnie, do wieczora jestem w sumie sama, bo TŻ w pracy średnio do 18.
rakijas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 07:05   #2303
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Uczysz sie sama czy na kursie? Znajdź lepiej "znajomą" z ktora mozesz ćwiczyć niemiecki spędzając wolny czas,

Poza tym chętnie bym sie spotkała ale ja w Górnej Bawarii mieszkam.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 07:18   #2304
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez rakijas Pokaż wiadomość
Witam wszystkie Panie
Mieszkam w okolicach Brunszwiku, moja znajomość niemieckiego jest póki co na strasznym poziomie (pilnie się uczę) a znajomość okolicznych terenów jeszcze gorsza. Z chęcią bym znalazła kogoś kto by mnie oprowadził po tych okolicach (mogę nawet dojechać do Hanoweru), wybrał się na zakupy, spotkał i porozmawiał.
Trochę mi tu dziwnie i samotnie, do wieczora jestem w sumie sama, bo TŻ w pracy średnio do 18.
Odwiedź portale Migrelo.De i Polacy.pl - tam sa fora i czaty z poszczególnych miast, moze znajdziesz kogoś sympatycznego. Bo tutaj jest nas niewiele.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 12:16   #2305
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
Lepszej juz nie bedzie 😂 niestety mieszkamy na polnocy i pogoda ma to do siebie ze jest wilgotno i wietrznie. .. 😉
Na południu nie jest wcale lepiej. Na palcach jednej ręki mogę policzyć dni w tym miesiącu, kiedy mogłam wyjść w bluzce z krótkimi rękawami. W domu jest mi tak zimno, że dziś siedzę w swetrze i zamówiłam sobie zimowe kapcie z wełny i skóry, bo inaczej musiałam robić okłady na stopy z termoforu. Ale ja mam w ogóle słabe krążenie i wieczne problemy z lodowatymi stopami. Mój facet chodzi normalnie w klapkach, a ja w tych wełnianych laczkach.

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Odwiedź portale Migrelo.De i Polacy.pl - tam sa fora i czaty z poszczególnych miast, moze znajdziesz kogoś sympatycznego. Bo tutaj jest nas niewiele.
Zarejestrowałam się na MyPolacy rok temu i wytrzymałam na tym forum chyba z miesiąc. Trudno spotkać drugie takie siedlisko trolli, frustratów przesiadujących tam całe dnie i czyhających, komu by tu dowalić. Od tej pory jakoś przeszła mi ochota na szukanie polskich znajomości.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 13:09   #2306
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Ja po cichu się cieszę, że nie było lata, bo mi upały nie służą 😊
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 13:19   #2307
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Ja po cichu się cieszę, że nie było lata, bo mi upały nie służą 😊
Mało komu służą. Ale chodzenie w lipcu w kurtce jesiennej i brak słońca też jest średnio korzystny.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 18:00   #2308
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Ok, to spoko, juz myslalam, ze tylko u nas takie kiepskie lato w tym roku. Ogólnie jest tutaj zawsze chłodniej i deszczowo, ale w tym roku, jakoś tak wyjątkowo złe jest. A mieliśmy taki piękny maj i czerwiec...

Czytał ktoś ostatnio jakas fajna niemiecka ksiazke i moze cos polecić? Ostatnio czytam tylko po polsku na Kindle, i w sumie nie mam pojęcia co teraz z niemieckich książek jest na topie. Chodzi mi o niemieckich pisarzy, a nie o niemieckie wydania zagranicznych książek.
Polećcie cos.
Ja moge polecić ksiazki Tommy Jaud- komedie, trochę specyficzny humor, ale dobrze sie czyta. Język taki trochę prosty i trochę wulgarny. Ksiazki pisane z punktu widzenia faceta.
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 18:51   #2309
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Czytał ktoś ostatnio jakas fajna niemiecka ksiazke i moze cos polecić? Ostatnio czytam tylko po polsku na Kindle, i w sumie nie mam pojęcia co teraz z niemieckich książek jest na topie. Chodzi mi o niemieckich pisarzy, a nie o niemieckie wydania zagranicznych książek.
Polećcie cos.
Ja moge polecić ksiazki Tommy Jaud- komedie, trochę specyficzny humor, ale dobrze sie czyta. Język taki trochę prosty i trochę wulgarny. Ksiazki pisane z punktu widzenia faceta.
Też się chętnie czegoś dowiem, bo po niemiecku czytam głównie zagraniczne kryminały.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-11, 19:11   #2310
lilkaa009
Zadomowienie
 
Avatar lilkaa009
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1 175
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Hej Ja jestem z HH i chetnie sie spotkam ile masz lat i skad z PL jestes?
oo super! mam 25 lat, a jestem z Mazur a Ty?
lilkaa009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:19.