Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 68 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-31, 07:28   #2011
bejka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: studia pielęgniarstwo

Co do płatności za praktyki to zdarzają się szpitale którym studenci płacą za praktyki. Polska: ) a co do osób które nie mają podstawowej wiedzy to tak niestety jest i takie osoby się zdarzają. Uważam że to indywidualna sprawa jeśli ktoś chce się ślizgać z roku na roku to nie na takich studiach bo później brak wiedzy szybko wyjdzie w pierwszych dniach pracy o ile dostanie tą pracę
bejka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-05, 13:12   #2012
dobra5dobra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: studia pielęgniarstwo

[1=e8f1c248791399aeaa7f208 707cc653b0d957986;6434726 1]Witam wszystkichCzy ktoś studiował,studiuje lub zamierza podjąć studia w tym roku w Kwidzynie??Ja jestem zdecydowana na 80% choć wiele przeciwności przede mną....
Gdyby znalazla się jakaś bratnia dusza byłabym niezmiernie wdzięczna
Pozdrawiam[/QUOTE]
Hej. Ja właśnie idę na te studia, za kilka dni pierwszy zjazd A Ty zdecydowałaś sie?
dobra5dobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-06, 10:49   #2013
bejka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: studia pielęgniarstwo

Hej dziewczyny stresik jest przed pierwszymi wykładami? Jakie nastawienie?
bejka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 09:59   #2014
dobra5dobra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez bejka27 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny stresik jest przed pierwszymi wykładami? Jakie nastawienie?
Stresik jest
dobra5dobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 12:02   #2015
iga05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: studia pielęgniarstwo

Hej
Chciałabym studiować pielęgniarstwo, w moim mieście jest na uczelni prywatnej.Mam 40 lat i czy w moim wieku jak skończę studia nie miałabym problemów ze znalezieniem pracy? Czy na tych studiach są osoby w moim wieku?
iga05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 12:04   #2016
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez iga05 Pokaż wiadomość
Hej
Chciałabym studiować pielęgniarstwo, w moim mieście jest na uczelni prywatnej.Mam 40 lat i czy w moim wieku jak skończę studia nie miałabym problemów ze znalezieniem pracy? Czy na tych studiach są osoby w moim wieku?
Nie miałabyś problemu, są w Twoim wieku też, ale pojedyncze. W każdym razie niczemu to nie przeszkadza
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-07, 23:20   #2017
bejka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: studia pielęgniarstwo

Śmiało zaczynaj studia jeśli tylko chcesz to nie przejmuj się wiekiem a w jakim mieście jeśli mogę zapytać
bejka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-08, 06:14   #2018
dobra5dobra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 3
Dot.: studia pielęgniarstwo

W Kwidzynie są studenci w wieku 42 lata, wiec 40 lat, to naprawdę nie jest dużo, z resztą wiek tu naprawdę nie ma znaczenia, są ludzie każdej płci i w każdym wieku
dobra5dobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 08:35   #2019
bejka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: studia pielęgniarstwo

Jeśli myślisz o tym kierunku na poważnie to idź ja chciałam iść po szkole średniej ale nie poszłam i co roku o tym myślałam jedne studia zakończone a w tym roku zaczęłam pielegniarstwo. żałuję tylko tych straconych kilku lat bo juz moze kilka lat bym pracowała w zawodzie.
bejka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 17:01   #2020
iga05
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 2
Dot.: studia pielęgniarstwo

Cytat:
Napisane przez bejka27 Pokaż wiadomość
Śmiało zaczynaj studia jeśli tylko chcesz to nie przejmuj się wiekiem a w jakim mieście jeśli mogę zapytać
W Lublinie na wsei, zjazdy są w weekendy i w niektóre dni na tygodniu.
iga05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-08, 19:16   #2021
bejka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: studia pielęgniarstwo

Na tygodniu zajęcia to może być kłopotliwe ale jak już się zacznie to ze wszystkim da się radę
bejka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-12, 12:38   #2022
harleyquinn
Przyczajenie
 
Avatar harleyquinn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14
Dot.: studia pielęgniarstwo

Dziewczyny, jako że też jestem już "stara" chciałam podpytać czy gdzieś w stolicy lub okolicach są takie studia w trybie weekendowym? A do tych które skończyły taki rodzaj i pracują w zawodzie - Czy uważacie, że zostałyście dobrze przygotowane do zawodu?

Z góry dzięki za odpowiedzi
harleyquinn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 13:40   #2023
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej,
podpinam sie do watku

Mam dylemat, co do wyboru studiów. Rozważam pielęgniarstwo oraz biotechnologie. Szczerze mówiąc, moim marzeniem jest położnictwo, ale odpada z racji tego, ze nie ma tego kierunku w moim mieście, a nie mogę pozwolić sobie na wyjazd do innego.
Mam pewne wątpliwości co do pielęgniarstwa, tzn z tego, co pisałyście w wątku wcześniej, pielęgniarstwo w głównej mierze polega na zmianie pampersów, mycie, itp. Po to będę uczyć się tak ciężko, żeby zmieniać pampersy i myc?
Mnie marzy się praca na oddziale noworodkowym , a nie przy starszych osobach. Po licencjacie praca rzeczywiście tak nadal wygląda? Na jakie stanowiska można się 'załapać'? Wiem, ze na praktykach jest najgorzej, ale boje się, ze to samo czeka mnie po 3 latach nauki.

Orientujecie się, czy po licencjacie z pielęgniarstwa, można nabyć takie uprawienia, jakie ma położną? Wiem, ze można zrobić kurs neonatologiczny, jednak co da mi taki kurs? Bede miała uprawienia do przykładowo, samodzielnego monitorowania ciąży? Odbierania porodów? Na czym taki kurs polega?

Druga sprawa, jestem wrażliwa na krew, igły, tzn wiem, ze idzie się przyzwyczaić, jednak nie chciałabym tego wykonywać pracując w szpitalu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi!
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 16:34   #2024
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Hej,
podpinam sie do watku

Mam dylemat, co do wyboru studiów. Rozważam pielęgniarstwo oraz biotechnologie. Szczerze mówiąc, moim marzeniem jest położnictwo, ale odpada z racji tego, ze nie ma tego kierunku w moim mieście, a nie mogę pozwolić sobie na wyjazd do innego.
Mam pewne wątpliwości co do pielęgniarstwa, tzn z tego, co pisałyście w wątku wcześniej, pielęgniarstwo w głównej mierze polega na zmianie pampersów, mycie, itp. Po to będę uczyć się tak ciężko, żeby zmieniać pampersy i myc?
Mnie marzy się praca na oddziale noworodkowym , a nie przy starszych osobach. Po licencjacie praca rzeczywiście tak nadal wygląda? Na jakie stanowiska można się 'załapać'? Wiem, ze na praktykach jest najgorzej, ale boje się, ze to samo czeka mnie po 3 latach nauki.

Orientujecie się, czy po licencjacie z pielęgniarstwa, można nabyć takie uprawienia, jakie ma położną? Wiem, ze można zrobić kurs neonatologiczny, jednak co da mi taki kurs? Bede miała uprawienia do przykładowo, samodzielnego monitorowania ciąży? Odbierania porodów? Na czym taki kurs polega?

Druga sprawa, jestem wrażliwa na krew, igły, tzn wiem, ze idzie się przyzwyczaić, jednak nie chciałabym tego wykonywać pracując w szpitalu.

Z góry dziękuje za odpowiedzi!
Daruj sobie pielęgniarstwo. I idź na biotechnologię.

Wysłane z mojego SM-T805 przy użyciu Tapatalka
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 17:14   #2025
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Mozna uzasadnić?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 19:31   #2026
xzabka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

life01
Polecam Ci dwie ustawy/rozporządzenia:
file:///C:/Users/Win8/Downloads/D20131562.pdf [ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ZDROWIA. z dnia 12 grudnia 2013 r. w sprawie wykazu dziedzin pielęgniarstwa oraz dziedzin mających zastosowanie w ochronie zdrowia, w których może być prowadzona specjalizacja i kursy kwalifikacyjne]
file:///C:/Users/Win8/Downloads/D20111039Lj.pdf -> Rozdział 2
Zasady wykonywania zawodów [Ustawa z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej]

Jeżeli interesuje Cię praca na oddziale neonatologicznym możesz być pielęgniarką bądź położną [bo obie mają uprawnienia]. Nie ma obecnie takiego czegoś jak specjalizacja z pielęgniarstwa położniczego, porody może odbierać tylko położna; podobnie jak pracować na oddziałach położniczych. Kiedyś można było zrobić specjalizację z pielęgniarstwa położniczego po pielęgniarstwie, ale na ten moment jest to niemożliwe.

Edytowane przez xzabka007
Czas edycji: 2016-09-14 o 15:59
xzabka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 09:32   #2027
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez xzabka007 Pokaż wiadomość
life01
Polecam Ci dwie ustawy/rozporządzenia:
file:///C:/Users/Win8/Downloads/D20131562.pdf
file:///C:/Users/Win8/Downloads/D20111039Lj.pdf -> Rozdział 2
Zasady wykonywania zawodów

Jeżeli interesuje Cię praca na oddziale neonatologicznym możesz być pielęgniarką bądź położną [bo obie mają uprawnienia]. Nie ma obecnie takiego czegoś jak specjalizacja z pielęgniarstwa położniczego, porody może odbierać tylko położna; podobnie jak pracować na oddziałach położniczych. Kiedyś można było zrobić specjalizację z pielęgniarstwa położniczego po pielęgniarstwie, ale na ten moment jest to niemożliwe.
Niestety linki nie dzialaja mozna prosic je tak, aby mozna bylo otworzyc?
Dobrze, reszte rozumiem skoda, ze nie mozna zrobi specjalizacji w pielegniarstwa polozniczego po pielegniarstwie, ale moze jednak sie to zmieni.

Jakie obowiązki ma pielęgniarka na oddziale neonatologicznym?
Mam wrażenie, ze położna jest bardziej niezależna jednostka, tzn przykładowo, może sama monitorować przebieg ciąży, a pielęgniarka jest tak jakby pod wezwanie lekarza, czy to prawda?

Słyszałam także o 18 miesięcznym kursie po pielęgniarstwie na położną, istnieje takie coś? Czy to tylko wymysły internetu?

Edytowane przez life01
Czas edycji: 2016-09-14 o 09:44
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 13:48   #2028
xzabka007
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 9
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Z tego co słyszałam to ten kurs istnieje tylko w zapisach ale od dawna nie był uruchamiany.
xzabka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 13:48   #2029
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Niestety linki nie dzialaja mozna prosic je tak, aby mozna bylo otworzyc?
Dobrze, reszte rozumiem skoda, ze nie mozna zrobi specjalizacji w pielegniarstwa polozniczego po pielegniarstwie, ale moze jednak sie to zmieni.

Jakie obowiązki ma pielęgniarka na oddziale neonatologicznym?
Mam wrażenie, ze położna jest bardziej niezależna jednostka, tzn przykładowo, może sama monitorować przebieg ciąży, a pielęgniarka jest tak jakby pod wezwanie lekarza, czy to prawda?

Słyszałam także o 18 miesięcznym kursie po pielęgniarstwie na położną, istnieje takie coś? Czy to tylko wymysły internetu?
Poczytaj sobie ustawę o zawodzie pielęgniarki i położnej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 13:53   #2030
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Nie wiem co kto mówi i napisał , ale na położnictwie tez pracują pielegniarki, tylko z mamami, np. w zagrożonych ciażach 😊
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 14:58   #2031
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Takie pielęgniarki są po specjalizacji neonatologicznej? Czy ot tak?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 16:48   #2032
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Neonatologia miala byc podobno tylko dla poloznych? bo maja problemy z praca i ze niby to mialo im pomoc. Ale tak tylko slyszalam, moge sie mylic.

Ja piel.pediatryczne mialam na oddziale niemowlecym wiec jak cos mozna specjalizacje z pediatrii zrobic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 17:11   #2033
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Studiujesz pielęgniarstwo? Czy juz po?
Ja sie wciąż zastanawiam nad studiami piel. głownie zalezy mi wlasnie na pracy z maluszkami, nie chciałabym pracowac ze starszymi osobami, tzn zmienianie im pieluch, sprzątanie wymiocin, itp. Mysle, ze tyle lat nauki, tak trudnej nauki, a pozniej sprzątanie po kims? To w ogole mija sie z celem..
Zadowolona jestes z zawodu?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:15   #2034
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Studiujesz pielęgniarstwo? Czy juz po?
Ja sie wciąż zastanawiam nad studiami piel. głownie zalezy mi wlasnie na pracy z maluszkami, nie chciałabym pracowac ze starszymi osobami, tzn zmienianie im pieluch, sprzątanie wymiocin, itp. Mysle, ze tyle lat nauki, tak trudnej nauki, a pozniej sprzątanie po kims? To w ogole mija sie z celem..
Zadowolona jestes z zawodu?
No ale przez 3 lata praktyk i tak bedziesz musiala to pare razy zrobic..w sensie nie uchronisz sie od brudnej roboty.
Ja juz jestem po studiach moje kolezanki bez specjalizacji pracuja na pediatrycznych oddzialach, tylko z wiekszymi dziecmi i chwala sobie bardzo prace mozesz od razu tez tak trafic a pozniej zrobic specjalizacje

Ja bym nie dala rady.. placze jak mojemu synkowi daja szczepionke a co dopiero kluc inne dzieci ;P

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 21:59   #2035
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Haaa, no to rzeczywiscie
Na swoich praktykach spotkałam sie z pielęgniarkami, ktore nie wykonują wkłuć, tylko pracują przykładowo raz na spirometrii, raz gdzie indziej. Od czego to zalezy?
A wiesz cos moze odnośnie kursu na położna? Gdzies czytałam o 18 miesięcznym kursie dla pielęgniarki na położną, istnieje takowy? Wszedł w zycie?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 10:51   #2036
nieezdecydowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 6
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Hej!
Również w tym roku zaczynam pielęgniarstwo. Skończyłam już jedne studia (obroniłam się w marcu - inż.), zobaczyłam, że ciężko jest z pracą w zawodzie. Wysłałam parę CV i szybko znalazłam pracę nie związaną ze studiami. Dostałam umowę na pół roku, w międzyczasie główkowałam co robić dalej.
Zdecydowałam się pójść na dwa kierunki - jeden to magister, który jest kontynuacją już zrobionego inżyniera, a drugi kierunek to pielęgniarstwo. Nie boję się kup/sprzątania/czyszczenia pacjentów ani ciężkiej pracy. Lubię przebywać z ludźmi.
Jednak moich decyzji nie popierają rodzice, moja mama ma pielęgniarki za "kobiety które podcierają tyłki" dla "wrednych pacjentów" i powtarzają że mam za słaby charakter, że za mało wierzę w siebie jeśli chodzi o pierwszy kierunek oraz, że powinnam skończyć tylko magistra. Dodam, że kierunek jaki kończyłam zrobiłam za namową rodziców.

Czy ktoś miał podobną sytuację?
Proszę bez hejtów
nieezdecydowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 11:43   #2037
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez life01 Pokaż wiadomość
Haaa, no to rzeczywiscie
Na swoich praktykach spotkałam sie z pielęgniarkami, ktore nie wykonują wkłuć, tylko pracują przykładowo raz na spirometrii, raz gdzie indziej. Od czego to zalezy?
A wiesz cos moze odnośnie kursu na położna? Gdzies czytałam o 18 miesięcznym kursie dla pielęgniarki na położną, istnieje takowy? Wszedł w zycie?
Na spirometriach sa wiekowe pielegniarki, albo po znajomości z naczelną 😊
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 12:34   #2038
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

No wlasnie tak myslalam..
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 13:02   #2039
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Na spirometriach sa wiekowe pielegniarki, albo po znajomości z naczelną 😊
Zgadza się B-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Polecam pracę na bloku operacyjnym jako pielęgniarka operacyjna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 13:38   #2040
life01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 53
Dot.: Studia pielęgniarstwo - WĄTEK ZBIORCZY

Ktos cos wie o tym kursie 18 miesiecznym po pielęgniarstwie na położna?
life01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-18 22:58:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:14.