Koty- część XII - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-12-08, 06:02   #4771
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Dziewczyny przestawiam kota na barf. Coś tam je ale niewiele. Wczoraj zjadła najwięcej 50 g.

Filetowek nie rusza. Ona nic nie rusza prócz suchego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Co do zaklaczenia to na pewno nie. Wirusa też raczej nie ma bo by musiała mieć id roku. He he. Zachowuje się normalnie. Kupą co 3-4 dni więc normalnie jak ba barfie. Po prostu w głowie jej to siedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 06:49   #4772
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty- część XII

Arya90 u mnie podobnie... jak zje surowe to jest mały cud...


Kliknięte z
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 08:23   #4773
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

A zaglądałyście kotu w zęby? Nie ma kamienia, zaczerwienionych dziąseł? Może dlatego nie chce jeść. Jak je w końcu to je normalnie, czy tak się wykrzywia, gryzie bokiem?

Ja z Misią miałam urwanie głowy po odejściu Grubcia. Nic nie chciała, część z tego to była pewnie sprawa emocjonalna, z czasem było lepiej. Odkąd jest Maniek i barf z indyka, to już tak nie wybrzydza. Ma dni, kiedy je mniej chętnie lub nie dojada, ale nauczyłam się już nie panikować i brać kota na przetrzymanie. Przy Mańku widzi, że jak ona nie zje, to on chętnie
Ale jak kot z niejedzenia traci na wadze, to jednak bym się martwiła.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 08:37   #4774
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Daktylek niby ma niewiele kamienia wet mówił że nie trzeba ściągać ale je bokiem. Czy to może być przyczyną? No ale chrupki jadła chętnie. Heh. Dziś wezmę ja do innego weta i zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 10:14   #4775
iwona1110
Zadomowienie
 
Avatar iwona1110
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 550
Dot.: Koty- część XII

Ale kot przecież je bokiem tzn gryzie. Zwłaszcza mięso.
Też mam kotkę chrupkożercę co to tylko chrupki albo niektóre filetówki Staram się ją przestawić na mokre dobre jedzenie ale jest uparta i woli nie jeść wcale niż zjeść mokre Wczoraj rzucałam jej kawałki surowego mięsa i o dziwo zjadła
Kilka miesięcy temu straciła zupełnie apetyt i przestała jeść. Badania były idealne i do dziś nie wiem co było przyczyną. Dostaliśmy wtedy tabletki na pobudzenie apetytu. Peritol to ludzki lek. Dostawała 1/4 tabletki 2x dziennie. Pomogło i zaczęła znowu jeść.
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."
Faith Resnick

Mój facebook
iwona1110 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 10:28   #4776
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

Tak, kot naturalnie też gryzie bokiem, dlatego dopisałam czy się wykrzywia. Naprawdę jak kota bolą dziąsła/zęby, to mimo, że wciąż gryzie bokiem, to widać różnicę, łapie kąski jakby delikatniej, rozdrobnienie pokarmu zajmuje mu więcej czasu, czasem wypluwa niedogryzione lub wymiotuje nierozdrobnionym pokarmem, staje nad miską i bardzo szybko się zniechęca i nie dojada.. Nie wiem jak to jeszcze dokładniej opisać, myślę, że jak się zna swojego kota, to da się to zauważyć. Dziąsła i zęby oglądnąć nie zaszkodzi, szczególnie te z tyłu, na nich chyba najbardziej się kamień osadza. A Grubcia jak bolały zęby, to chrupki jadł chętnie. Najmniej chętnie mięso, bo je trzeba trochę pożuć. Maniek jak miał kłopoty z zębami podczas wymiany z mleczaków, to tylko mielone mięso chciał jeść.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2016-12-08 o 10:34
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 11:09   #4777
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Dzięki. Zwrócę na to dziś uwagę u weta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 11:18   #4778
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
U nas nowy kot który je jak odkurzacz będzie w marcu. Trochę długo jak na to że straciła 700g w 2 tygodnie.

Powiem szczerze że jestem załamana i nie wiem jak to się skończy wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To bardzo dużo 700g...

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przestawiam kota na barf. Coś tam je ale niewiele. Wczoraj zjadła najwięcej 50 g.

Filetowek nie rusza. Ona nic nie rusza prócz suchego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:02 ---------- Poprzedni post napisano o 07:00 ----------

Co do zaklaczenia to na pewno nie. Wirusa też raczej nie ma bo by musiała mieć id roku. He he. Zachowuje się normalnie. Kupą co 3-4 dni więc normalnie jak ba barfie. Po prostu w głowie jej to siedzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Słuszna decyzja Jeśli kot je surowe to w czym problem? Moja kotka je tylko barf i chrupki. Żadnej puszki nie tknie. Kilka miesięcy się mordowaliśmy aż zrozumiałam o co kotu chodzi: o surowe mięso
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 11:20   #4779
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Kusum Pokaż wiadomość
To bardzo dużo 700g...




Słuszna decyzja Jeśli kot je surowe to w czym problem? Moja kotka je tylko barf i chrupki. Żadnej puszki nie tknie. Kilka miesięcy się mordowaliśmy aż zrozumiałam o co kotu chodzi: o surowe mięso
Problem w tym że nie je. Przecież pisze że je z 30 g dziennie a powinna 167g jeść. To co to za jedzenie. To się za chwilę źle skończy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 11:21   #4780
KrolewnaSniezka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 32
Dot.: Koty- część XII

moja kotka ma teraz okropną, pierwszą ruję na raty. Szkoda mi jej strasznie. Trwa już ponad miesiac, to dlugo?
KrolewnaSniezka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 11:32   #4781
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez KrolewnaSniezka12 Pokaż wiadomość
moja kotka ma teraz okropną, pierwszą ruję na raty. Szkoda mi jej strasznie. Trwa już ponad miesiac, to dlugo?
Co rozumiesz przez "ruję na raty". Ruja na pewno nie trwa miesiąc.
Może to już kolejna?
Może ma permanentną ruję? Niektóre tak mają.
Jeżeli kot się męczy to najlepiej wysterylizować. Bo czasem nawet 3 ruje wystarczą by młoda kotka miała zmiany na jajnikach.
Moja jak tylko dostała pierwszej to ją ciachnęłam bo męczyła się strasznie. Celowałam w zabieg żeby był przed pierwszą rują, ale była tak niedożywiona, że weterynarz nie mógł poprawnie oszacować wieku, nawet zęby wyżynały się jej wolniej. A ruja męczyła ją strasznie- nie jadła, nie spała, nie chciała się bawić.

---------- Dopisano o 12:28 ---------- Poprzedni post napisano o 12:27 ----------

No dziś dzień prawdy- trzymajcie kciuki za moją Zuzię, żeby nie było pustek w kuwecie.

---------- Dopisano o 12:32 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Daktylek niby ma niewiele kamienia wet mówił że nie trzeba ściągać ale je bokiem. Czy to może być przyczyną? No ale chrupki jadła chętnie. Heh. Dziś wezmę ja do innego weta i zobaczymy.
Wiesz, żeby nie było, że Ty ją zagłodzisz. Bo są koty, które nie chcą jeść mięsa. Ba są koty, które nawet mokrej karmy nie ruszą.
Jak lubi chrupki i utrata masy ciała przekracza pół kilo no to może spróbuj podać jej chrupki i zrób przerwę w tym przestawianiu na barf. Bo może barf to jednak nie jej bajka i może jest kotem u którego taka metoda żywienia się nie przyjmie.
A może w barf dajesz jakiś rodzaj mięsa, którego ona nie lubi (np. jego zapachu)? Może rób na początek testy jak reaguje na jeden rodzaj mięsa? Kot nie każde mięso zje. Tu gusta są różne.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 11:38   #4782
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Jadła już kiedyś barfa. Potem była przerwa spowodowana choroba i teraz masakra.

Posypałam wczoraj chrupkami i zjadła 3/4 porcji

Wszyscy mówią że kot przy pełnej misce się nie zaglodzi a ma rok i już kreatynine w górnej granicy normy. Za daleko na chrupkach nie zajedziemy.

No i w marcu przyjeżdża di nas kot na barfie więc dobrze by jadły to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Jadła już kiedyś barfa. Potem była przerwa spowodowana choroba i teraz masakra.

Posypałam wczoraj chrupkami i zjadła 3/4 porcji

Wszyscy mówią że kot przy pełnej misce się nie zaglodzi a ma rok i już kreatynine w górnej granicy normy. Za daleko na chrupkach nie zajedziemy.

No i w marcu przyjeżdża di nas kot na barfie więc dobrze by jadły to samo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mięso dostaje to co poprzednim razem jadła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 12:17   #4783
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

utrata 700g to bardzo dużo, a te chrupki to chętnie je i zjada tyle ile powinna? chyba nie skoro aż tyle schudła?
moje w wieku roku tez miały wysoką kreatyninę (pozostałe wyniki w normie, usg, mocznik, jonogram itd). kocur nawet powyżej normy. po kilku miesiącach kocurowi ładnie spadło, kotka ma cały czas tyle samo (ale tu nie wiem, czy to nie wina zapalenia pęcherza, bo wtedy miała pobieraną krew). w usg wszystko ok, mocznik też, zrobiłam więc marker nerkowy i tam wyszło lekkie zapalenie? dostają więcej wapnia i węglan zamieniłam na cytrynian. Ciekawe czy to coś pomogło, po świętach zrobimy kontrolne badania. Młode koty mogą mieć nieco wyższą kreatyninę.
Moje nauczone są jedzenia surownizny a i tak czasami muszę dosmaczać, ostatnio nawet coraz częściej. Chyba indyk i kaczka im zbrzydły bo wczoraj robiłam fileta z kurczaka dla siebie i dały mi taki koncert że musiałam im dać po trochu
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 12:29   #4784
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Chrupek wcale teraz nie je bo inaczej to by nic innego nie tknęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 12:34   #4785
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Chrupek wcale teraz nie je bo inaczej to by nic innego nie tknęła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czyli poza tym zjadaniem 30-50g mokrego na dzień nic innego nie dostaje?
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 12:45   #4786
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Koty- część XII

Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za leczenie bezdomnego kota? :-( zmłamana ma łapke :-( Czemu w Polsce jest taki burdel jeszcze z bezdomnymi zwierzętami, mieszkam w Niemczech i moze raz widziałam bezdomne zwierzę :-/

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2016-12-08 o 12:46
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 12:50   #4787
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za leczenie bezdomnego kota? :-( zmłamana ma łapke :-( Czemu w Polsce jest taki burdel jeszcze z bezdomnymi zwierzętami, mieszkam w Niemczech i moze raz widziałam bezdomne zwierzę :-/
bo Polacy nie są Niemcami :/
Leczenie bezdomnych zwierząt powinny finansować gminy, albo fundacje, w praktyce jest z tym bardzo różnie, niektóre gminy rzeczywiście zapewnieją pomoc, opiekę wet itd, a inne traktują to tylko jako kłopot... Jeśli już zapłaciłaś za leczenie, to obawiam się, że tych pieniędzy nikt nie zwróci...
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 13:11   #4788
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
utrata 700g to bardzo dużo, a te chrupki to chętnie je i zjada tyle ile powinna? chyba nie skoro aż tyle schudła?
moje w wieku roku tez miały wysoką kreatyninę (pozostałe wyniki w normie, usg, mocznik, jonogram itd). kocur nawet powyżej normy. po kilku miesiącach kocurowi ładnie spadło, kotka ma cały czas tyle samo (ale tu nie wiem, czy to nie wina zapalenia pęcherza, bo wtedy miała pobieraną krew). w usg wszystko ok, mocznik też, zrobiłam więc marker nerkowy i tam wyszło lekkie zapalenie? dostają więcej wapnia i węglan zamieniłam na cytrynian. Ciekawe czy to coś pomogło, po świętach zrobimy kontrolne badania. Młode koty mogą mieć nieco wyższą kreatyninę.
Moje nauczone są jedzenia surowizny a i tak czasami muszę dosmaczać, ostatnio nawet coraz częściej. Chyba indyk i kaczka im zbrzydły bo wczoraj robiłam fileta z kurczaka dla siebie i dały mi taki koncert że musiałam im dać po trochu
Jak kot je mięso to daje koncert niezależnie od tego jaki to rodzaj mięsa. Moje ostatnio robiły koncert jak widział steki wołowe bo to duży płat mięsa po prostu. A wołowiny dawać nie mogę bo mają obie alergię pokarmową i po wołowinie wymioty i biegunka. Także jak kot daje koncert to wcale nie oznacza, że dany rodzaj mięsa czy pokarmu należy mu podać.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Czy jest możliwość odzyskania pieniędzy za leczenie bezdomnego kota? :-( zmłamana ma łapke :-( Czemu w Polsce jest taki burdel jeszcze z bezdomnymi zwierzętami, mieszkam w Niemczech i moze raz widziałam bezdomne zwierzę :-/
Niby jak chciałabyś te pieniądze odzyskać?
Bezpańskie o ile nie są pod opieką schroniska nie są przez nikogo finansowane. Pomagać bezdomnym trzeba z głową. Jak nie chcesz obciążać własnego budżetu no to dajesz do schroniska albo jakiejś fundacji.
Bo Polska to ubogie społeczeństwo i ludzi nie stać na własne leczenie i na żywność dla ludzi, a co dopiero na wydatki na zwierzęta i to niczyje?
Niemcy to po prostu bogatszy kraj, więc logiczne, że może sobie pozwolić na więcej.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 13:25   #4789
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Jejku ma miskę pełna cały czas ale nie je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-08, 13:57   #4790
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
Jejku ma miskę pełna cały czas ale nie je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo miska pełna, ale nie tego, co dla niej jest jedzeniem.
Rozumiem, że chcesz mieć wygodnie i oba karmić barfem, ale nauczyłaś jednego kota, że jedzenie to chrupki, więc kotu tego brak. Może nie przestawić się szybko na inną karmę albo nie chcieć zmian już nigdy. Kot nie cierpi przymusu psychicznego i jak stawia taki opór to cierpi gdy robisz mu to, co teraz robisz. Często kot prędzej zdechnie niż zje to, czego nie chce. Już teraz pewnie jest osłabiony, więc potrzebuje chrupek i to wysokobiałkowych. Ja bym dla dobra kota wróciła do tego co kot uznaje za jadalne i tyle.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 13:59   #4791
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
bo Polacy nie są Niemcami :/
Leczenie bezdomnych zwierząt powinny finansować gminy, albo fundacje, w praktyce jest z tym bardzo różnie, niektóre gminy rzeczywiście zapewnieją pomoc, opiekę wet itd, a inne traktują to tylko jako kłopot... Jeśli już zapłaciłaś za leczenie, to obawiam się, że tych pieniędzy nikt nie zwróci...
Jeszcze nie zapłaciłam, dopiero moj tata będzie z kotkiem jechać. Rodzice mają już jednego kota w domu, ja mam psa, a ten kotek na Stoczni ,,mieszka,,. Chciałabym znaleźć mu domek :-(
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 13:59   #4792
Arya90
Zakorzenienie
 
Avatar Arya90
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 11 001
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Bo miska pełna, ale nie tego, co dla niej jest jedzeniem.
Rozumiem, że chcesz mieć wygodnie i oba karmić barfem, ale nauczyłaś jednego kota, że jedzenie to chrupki, więc kotu tego brak. Może nie przestawić się szybko na inną karmę albo nie chcieć zmian już nigdy. Kot nie cierpi przymusu psychicznego i jak stawia taki opór to cierpi gdy robisz mu to, co teraz robisz. Często kot prędzej zdechnie niż zje to, czego nie chce. Już teraz pewnie jest osłabiony, więc potrzebuje chrupek i to wysokobiałkowych. Ja bym dla dobra kota wróciła do tego co kot uznaje za jadalne i tyle.
To jesteś jedyna która tak mówi. A co będzie jak kiedyś będzie zmuszona zmienić dietę np z powodów zdrowotnych? Też odpuszcZę ?

Zjadła obiad cały właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Bo miska pełna, ale nie tego, co dla niej jest jedzeniem.
Rozumiem, że chcesz mieć wygodnie i oba karmić barfem, ale nauczyłaś jednego kota, że jedzenie to chrupki, więc kotu tego brak. Może nie przestawić się szybko na inną karmę albo nie chcieć zmian już nigdy. Kot nie cierpi przymusu psychicznego i jak stawia taki opór to cierpi gdy robisz mu to, co teraz robisz. Często kot prędzej zdechnie niż zje to, czego nie chce. Już teraz pewnie jest osłabiony, więc potrzebuje chrupek i to wysokobiałkowych. Ja bym dla dobra kota wróciła do tego co kot uznaje za jadalne i tyle.
Poza tym pisałam że jadła kiedyś barf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Żonka 6.08.2016
Wegetarianka 1.02.2017


6cs
Arya90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:02   #4793
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Jak kot je mięso to daje koncert niezależnie od tego jaki to rodzaj mięsa. Moje ostatnio robiły koncert jak widział steki wołowe bo to duży płat mięsa po prostu. A wołowiny dawać nie mogę bo mają obie alergię pokarmową i po wołowinie wymioty i biegunka. Także jak kot daje koncert to wcale nie oznacza, że dany rodzaj mięsa czy pokarmu należy mu podać.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:08 ----------


Niby jak chciałabyś te pieniądze odzyskać?
Bezpańskie o ile nie są pod opieką schroniska nie są przez nikogo finansowane. Pomagać bezdomnym trzeba z głową. Jak nie chcesz obciążać własnego budżetu no to dajesz do schroniska albo jakiejś fundacji.
Bo Polska to ubogie społeczeństwo i ludzi nie stać na własne leczenie i na żywność dla ludzi, a co dopiero na wydatki na zwierzęta i to niczyje?
Niemcy to po prostu bogatszy kraj, więc logiczne, że może sobie pozwolić na więcej.
Nie chodzi kto jest bogaty, a kto nie. Ale o to, że w Niemczech od wielu lat sukcesywnie był kastrowany/sterylizowany każdy zwierzak. Polska nie jest biedna, tylko chytra, skapa i rozkradana przez własnych obywateli 😊
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:02   #4794
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Poza tym jeśli choroba, która poprzednio wymusiła zmianę diety nastąpiła pod koniec poprzedniego żywienia barf to może kot skojarzył chorobę z jedzeniem i teraz mięsa się boi. Także może być tak, że jak dajesz to samo mięso, co poprzednio to już go nie ruszy. Właśnie przez złe skojarzenia ze złym samopoczuciem poprzednio.
A może skojarzył wyleczenie z chrupkami i dlatego kurczowo chce trzymać się chrupek?
Uporem nic nie zdziałasz. Uporem może kota tylko zagłodzić na śmierć bo kot zawsze będzie bardziej uparty niż człowiek.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:07   #4795
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty- część XII

A jeszcze mi się przypomniało, czy kot ma wystarczającą ilość ruchu? Na moje przy spadku apetytu pomaga zabawa z wędką (Maniek) lub laserkiem (Misia). Poszaleją z kwadrans i nabierają apetytu. Czasem pomaga rzucanie jedzeniem (ale z mięsem to ciężko tak), chrupkami czasem rzucałam, kot gonił i zjadał.
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:13   #4796
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Nie chodzi kto jest bogaty, a kto nie. Ale o to, że w Niemczech od wielu lat sukcesywnie był kastrowany/sterylizowany każdy zwierzak. Polska nie jest biedna, tylko chytra, skapa i rozkradana przez własnych obywateli 😊
Wybacz, ale to są głupoty. Naprawdę. Porównaj sobie wydatki na żywność, pensje, badania dotyczące biedy i niedożywienia. Naprawdę opowiadasz bzdury. I jeśli ktoś Polskę rozkrada to koncerny zagraniczne, które wyprowadzają zyski za granicę, a nie obywatele Polski. Tak powinna być sterylizacja, ale na wiele rzeczy kasy w budżecie nie ma, teraz zżera ją m.in. 500+, więc trudno żeby samorządy na poziomie gmin finansowały sterylizację bezpańskich zwierząt ze środków własnych. Poza tym możliwe, że Niemcy mają inaczej zorganizowane finansowanie na poziomie samorządu lokalnego i na takie akcje mają kasę z budżetu centralnego. Tego nie wiem bo i niemieckiego nie znam i jakoś do tej pory nieszczególnie mnie ta kwestia interesowała.

---------- Dopisano o 15:13 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

A poza tym co do masowej sterylizacji w gminach- w tym roku był nawet raport NIK na ten temat i rekomendacje dla państwa, że powinno się to wprowadzić. Ale z uwagi na wydatki, którymi już obecny rząd obciążył budżet na tą chwilę nie ma na to kasy. Tym bardziej, że w tym roku Polska ma spłacić przed terminem bardzo wysoką pożyczkę wchodzącą w skład naszego długu zagranicznego. Także państwo wie, że tak się powinno robić, ale jako państwa na chwilę obecną nas na to nie stać i tyle.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:15   #4797
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Arya90 Pokaż wiadomość
To jesteś jedyna która tak mówi. A co będzie jak kiedyś będzie zmuszona zmienić dietę np z powodów zdrowotnych? Też odpuszcZę ?

Zjadła obiad cały właśnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:59 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------


Poza tym pisałam że jadła kiedyś barf.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdyby mi kot konsekwentnie odmawiał jedzenia, drastycznie schudł to ja bym sie ani chwili nie zastanawiała, tylko dała te chrupki żeby mi się nie zagłodził. Tak długa głodówka może się bardzo źle skończyć dla kota. I na pewno nie przestawiałabym kosztem zdrowia. Myślałam, że w ogóle odmawia jedzenia.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:18   #4798
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Daj temu koty to, co chce jeść. Jeśli jest zdrowy to niepotrzebnie go męczysz dając inną karmę niż kot je.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:22   #4799
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty- część XII

A może teraz dawać chrupki, a jak przyjdzie drugi, barfowy kot - to łatwiej się da na barfa przestawić?

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-12-08, 14:46   #4800
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Ja w ogóle uważam że takie fiksowanie się na BARF bez patrzenia czy na pewno zwierzęciu to służy jest bez sensu.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:41.