Niemcy V - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-13, 13:33   #2761
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

W tym linku, ktory wrzucilam wczesniej, sa wszystkie zasady odnosnie kieszonkowego, czasu wolnego, oplat, pokoju itd. Pewnie duzo sie te zasady nie roznia.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-13, 19:20   #2762
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Lece w poniedziałek 13.02
Podroz służbowa do israela
Jadę z koleżanka (dr) do potencjalnych klientów, na "trening " w laboratorium, rozmowy itd
Moim zadaniem jest pokazać ze jestem niezawodna w laboratorium i zaproponować "polepszenie ich produkcji " w rożne tam sposoby
O to juz wyjechałaś. Zapowiada sie interesująco
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 17:38   #2763
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Matko dxiewczyny, ostatnie pol roku uzywalam z wygody prawie tylko jednorazowe pieluchy i jak nam naliczyli oplate za smieci, to az usiadlam. Za ten rok 260€ w dwoch ratach. Omg. Od razu przeprosilam sie z wielorazowkami.
Wy placicie same za smieci czy macie w miete?

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 18:03   #2764
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

No niestety wywoz smieci jest drogi, u mnie wywoza co dwa tygodnie place raz na rok stala kwote, jakbym chciala zeby czesciej wywozili, to musialbym slono doplacic.
Dlatego ja intensywnie segreguje smieci i wywoze do smieciarni
Poza tym mozna u mnie dokupic dodatkowe worki na smieci, nie pamietam ile kosztuja, tym mozna sie czasem ratowac.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 18:22   #2765
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No niestety wywoz smieci jest drogi, u mnie wywoza co dwa tygodnie place raz na rok stala kwote, jakbym chciala zeby czesciej wywozili, to musialbym slono doplacic.
Dlatego ja intensywnie segreguje smieci i wywoze do smieciarni
Poza tym mozna u mnie dokupic dodatkowe worki na smieci, nie pamietam ile kosztuja, tym mozna sie czasem ratowac.
My takze segregujemy i wywozimy, tylko na pampersy nie ma niestety zadnego patentu coz, od dzisiaj zuzyjemy troche wiecej wody, ale ona prxynajmniej.jest w miete

...tapatalk...

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
No niestety wywoz smieci jest drogi, u mnie wywoza co dwa tygodnie place raz na rok stala kwote, jakbym chciala zeby czesciej wywozili, to musialbym slono doplacic.
Dlatego ja intensywnie segreguje smieci i wywoze do smieciarni
Poza tym mozna u mnie dokupic dodatkowe worki na smieci, nie pamietam ile kosztuja, tym mozna sie czasem ratowac.
My takze segregujemy i wywozimy, tylko na pampersy nie ma niestety zadnego patentu coz, od dzisiaj zuzyjemy troche wiecej wody, ale ona prxynajmniej.jest w miete
Nie wiedxialam, ze mozna zazyczyc sobie czestszy wywoz. U nas raz na dwq tyg jest tak akurat.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-18, 18:29   #2766
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
My takze segregujemy i wywozimy, tylko na pampersy nie ma niestety zadnego patentu coz, od dzisiaj zuzyjemy troche wiecej wody, ale ona prxynajmniej.jest w miete

...tapatalk...

---------- Dopisano o 20:22 ---------- Poprzedni post napisano o 20:22 ----------


My takze segregujemy i wywozimy, tylko na pampersy nie ma niestety zadnego patentu coz, od dzisiaj zuzyjemy troche wiecej wody, ale ona prxynajmniej.jest w miete
Nie wiedxialam, ze mozna zazyczyc sobie czestszy wywoz. U nas raz na dwq tyg jest tak akurat.

...tapatalk...
Na pamersy wlasnie mozna kupic dodatkowe worki, u mnie na poczcie. No i nie wiem jak to funkcjonuje w innych miejscach.
A ten dodatkowy wywoz kosztuje drogo niestety. Mozna tez zamowic wieksza tone na smieci, tez oczywiscie oplaty, oplaty, oplaty
Smieci to moja zmora, bo naprawde z ledwoscia sie miescimy, gdyby jezdzili co tydzien to bylaby pelnia szczescia
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2017-02-18 o 18:31
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 13:46   #2767
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Na pamersy wlasnie mozna kupic dodatkowe worki, u mnie na poczcie. No i nie wiem jak to funkcjonuje w innych miejscach.
A ten dodatkowy wywoz kosztuje drogo niestety. Mozna tez zamowic wieksza tone na smieci, tez oczywiscie oplaty, oplaty, oplaty
Smieci to moja zmora, bo naprawde z ledwoscia sie miescimy, gdyby jezdzili co tydzien to bylaby pelnia szczescia
I bardziej sie z tymi workami oplaca? Nasz takze.

Beata, jak bylo w Izraelu? Widoki super. Mialas czas zwiedzac? Jak tam nastroje i bezpieczenstwo? Kiedys chcielismy z kolega jechac, ale nam odradzili, bo cos bylo akurat niespokojnie. A nie powiem, bo marzy mi sie zwiedzanie Jerozolimy.




...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 14:00   #2768
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Czesc dziewczyny.
Tez mamy z pojawieniem sie maluszka więcej śmieci i czesciej wystawiamy.
Przychodze do was po porade,maz zgubił portfel wypchany dokumentami i kasa.
karty bankowe juz zablokowalismy,dowód tez zgłosiłam do Bik, co robic z prawem jazdy? czy policja wyda jakis swistek do czasu wykonania wtornika? Maz jezdzi do pracy autem i bez prawka jest jak bez rak
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!

Edytowane przez awgusta
Czas edycji: 2017-02-19 o 14:02
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 14:19   #2769
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Z tymi pampersami to mnie zaciekawilo, mieszkacie w domu jednorodzinnym, ze musicie za to dopłacać? Czy wszystkich to obowiazuje? Bo w sumie do którego kosza trzeba to wyrzac? Do zwykłego? Nie mam jeszcze dzieci, ale dobrze wiedzieć na przyszłość 😊 Pozdrawiam i miłej niedzieli dziewczyny
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 14:29   #2770
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Hej !
Niestety praktycznie poruszałam sie miedzy hotelem a firma taksówka wiec widoki, spacery, zwiedzanie - z okna taksówki. Piękny widok z hotelu ktory widziałam o świcie i o zmierzchu. Na lotnisku mega kontrole. Szybko minęło. Byłam wykończona. Ale zakończenie sukcesem - dla mnie pierwsze takie doświadczenie w karierze zawodowej.
Na pewno chce wrócić i zwiedzić Jerozolimę i pobawić sie w tel Awiw. Hajfa - piękne miasto tez ale w hajfa sie pracuje ;p

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Co do prawka - mąż musi miec zaświadczenie!!!!!!
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 15:25   #2771
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Z tymi pampersami to mnie zaciekawilo, mieszkacie w domu jednorodzinnym, ze musicie za to dopłacać? Czy wszystkich to obowiazuje? Bo w sumie do którego kosza trzeba to wyrzac? Do zwykłego? Nie mam jeszcze dzieci, ale dobrze wiedzieć na przyszłość 😊 Pozdrawiam i miłej niedzieli dziewczyny
Do zwyklego. Niestety. Przynajmnuej tak mi dotad wiadomo.
Tak, mieszkamy w domu i kosz mamy z nazwiskiem i kodem kreskowym. Smieciara wazy nasze smieci i co roku podlicza koszty i robi prognozy na kolejny.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 17:25 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Hej !
Niestety praktycznie poruszałam sie miedzy hotelem a firma taksówka wiec widoki, spacery, zwiedzanie - z okna taksówki. Piękny widok z hotelu ktory widziałam o świcie i o zmierzchu. Na lotnisku mega kontrole. Szybko minęło. Byłam wykończona. Ale zakończenie sukcesem - dla mnie pierwsze takie doświadczenie w karierze zawodowej.
Na pewno chce wrócić i zwiedzić Jerozolimę i pobawić sie w tel Awiw. Hajfa - piękne miasto tez ale w hajfa sie pracuje ;p

---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Co do prawka - mąż musi miec zaświadczenie!!!!!!
Na pewno ciekawe! Moze od teraz bedzie takich wiecej szkoda tylko, ze tak malo czasu na zwiedzanie, ale coz, praca. Przynajmniej chociaz troche zobaczylas. Fotka na insta z okna hotelu? Jak tak, to... Wow!

Ta oferta, o ktorej pisalam z Polski tez byla zwiqzana z mnostwem podrozy (uwielbiam!), ale niestety tz nadal stoi murem, ze on do pl nie wraca i koniec.


...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-19, 16:46   #2772
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Z tymi pampersami to mnie zaciekawilo, mieszkacie w domu jednorodzinnym, ze musicie za to dopłacać? Czy wszystkich to obowiazuje? Bo w sumie do którego kosza trzeba to wyrzac? Do zwykłego? Nie mam jeszcze dzieci, ale dobrze wiedzieć na przyszłość 😊 Pozdrawiam i miłej niedzieli dziewczyny
Do zwykłego,na zólty sie nie kwalifikuje niestety

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 16:29 ---------- Poprzedni post napisano o 16:28 ----------

Co do prawka - mąż musi miec zaświadczenie!!!!!!
dzieki
fotki fajne
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 20:41   #2773
Fixi_Pixi
Zakorzenienie
 
Avatar Fixi_Pixi
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 3 132
Dot.: Niemcy V

Mam pytanie do mam Jest w niemczech odpowiednik polskiego szumisia? Jeśli tak to pod jaką nazwą szukać i gdzie można go kupić? Ewentualnie co można dać w prezencie dla noworodka? Idę w odwiedziny do znajomych i kompletnie nie wiem co kupić, nie znam się na dzieciach, będę wdzięczna za rady... Może żyrafa Sophie? Ale to chyba dla noworodka kiepski pomysł? I czy daje sie tylko upominek czy kartka z gratulacjami też jest mile widziana? Tylko chyba nie widzialam tutaj takich kartek...
__________________
make dreams come true
Fixi_Pixi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-19, 20:57   #2774
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Tak. Widok z hotelu był wspaniały

Od jutra urlop mam! ! Wyspie sie i poucze. Za niecały miesiac mam c1hochschule telc egzamin.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 08:18   #2775
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
I bardziej sie z tymi workami oplaca?
Mnie sie oplaca, do worka moge duzo upchnac, jak juz go kupuje, to stoi w garazu i tam dokladam tylko.

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Z tymi pampersami to mnie zaciekawilo, mieszkacie w domu jednorodzinnym, ze musicie za to dopłacać? Czy wszystkich to obowiazuje? Bo w sumie do którego kosza trzeba to wyrzac? Do zwykłego? Nie mam jeszcze dzieci, ale dobrze wiedzieć na przyszłość �� Pozdrawiam i miłej niedzieli dziewczyny
Wyrzuca sie do zwyklego. Tak, mieszkam w domu jednorodzinnym.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2017-02-20 o 08:20
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 08:36   #2776
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Fixi_Pixi Pokaż wiadomość
Mam pytanie do mam Jest w niemczech odpowiednik polskiego szumisia? Jeśli tak to pod jaką nazwą szukać i gdzie można go kupić? Ewentualnie co można dać w prezencie dla noworodka? Idę w odwiedziny do znajomych i kompletnie nie wiem co kupić, nie znam się na dzieciach, będę wdzięczna za rady... Może żyrafa Sophie? Ale to chyba dla noworodka kiepski pomysł? I czy daje sie tylko upominek czy kartka z gratulacjami też jest mile widziana? Tylko chyba nie widzialam tutaj takich kartek...
My zamawialismy szumisia z pl, wtedy wysylali za dodatkowa oplata. Nie wiem jak teraz. Niemieckiego odpowiednika nie znam niestety. Ewentualnie sa lampki nocne szumiace, mamy jedna z Btoys, ma sporo melpdyjek i mini projektor gwiazdek.
Sophie to tez dobry prezent, mz. U nas byla hitem, co prawda nie od noworodka, ale mysle, ze na pewno przydatny.

...tapatalk...

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Mnie sie oplaca, do worka moge duzo upchnac, jak juz go kupuje, to stoi w garazu i tam dokladam tylko.



Wyrzuca sie do zwyklego. Tak, mieszkam w domu jednorodzinnym.
I tego worka juz nie waza? Jak on sie nazywa?

Beata to kciuki za egzamin. Ja z tej ksiazki przerobilam dopiero pare lekcji za to ostatnio pisalam list motywacyjny po angielsku i roznica pomiedzy tymi jezykami jest niesamowita. Angielski idzie mi tak latwo, a niemiecki jak po grudzie. Nie wiem gdzie tkwi problem. Moze mam za maly mozg na trzy obce. Albo dwa, bo wloskiego nie uzywam i juz zapomnialam, ale tez latwiej wchodzil niz niemiecki. Wroce do pracy, to moze pojdzie dalej, bo teraz mam wrazenie tkwie w jednym punkcie i mimo, ze powtarzam czasem sama gramatyke, to nie jest lepiej.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 08:41   #2777
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Ja ucząc sie niemieckiego do poziomu "władam tym językiem" odpuściłam kazdy inny. Po polsku tylko "czatuję, telefonuje". Nie ogladam nic nie słucham nie używam nie mowie żadnym innym poza niemieckim. Moj angielski jest słabiutki obecnie - rozumiem, ale nie mowie.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 09:01   #2778
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja ucząc sie niemieckiego do poziomu "władam tym językiem" odpuściłam kazdy inny. Po polsku tylko "czatuję, telefonuje". Nie ogladam nic nie słucham nie używam nie mowie żadnym innym poza niemieckim. Moj angielski jest słabiutki obecnie - rozumiem, ale nie mowie.
Ja musze przyznać, że mi sprawia przyjemność uczenia sie niemieckiego, nawet język mają uporządkowany 😂😂😂
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 10:59   #2779
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

U mnie: jezyk tv, wiadomosci - niemiecki, jezyk filmow - angielski.
Gazety - niemiecki, ksiazki - polski, internet - wszystkie trzy.
Znajomi - z reguly ten jezyk, w ktorym zaczelismy rozmawiac kiedy sie poznalismy.


Sprawdzilam czym sa te szumisie, wyszukalam tez zyrafe. Nie wiedzialam o istnieniu takich fajnych zabawek dla niemowlakow, a koncowka zeszlego roku to caly wysyp maluchow w najblizszym otoczeniu. Dzieki za prezentowe inspiracje.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-20, 11:06   #2780
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez amber2046 Pokaż wiadomość
U mnie: jezyk tv, wiadomosci - niemiecki, jezyk filmow - angielski.
O, widzę, że ktoś ma tak jak ja Przeprowadzam się niedługo do Köln i już się cieszę, że będę mogła iść do kina, gdzie aktor mówi swoim głosem, a nie jakiegoś podstawionego Hansa czy innego Stephana.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 17:18   #2781
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O, widzę, że ktoś ma tak jak ja Przeprowadzam się niedługo do Köln i już się cieszę, że będę mogła iść do kina, gdzie aktor mówi swoim głosem, a nie jakiegoś podstawionego Hansa czy innego Stephana.
Na prawo czy na lewo od Renu?
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 19:45   #2782
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Nie mam niestety takiej mozliwosci, zeby mowic tylko po niemiecku. Jak i u was, codziennie ciagle sie przeplataja rozne jezyki. To chyba nie dziala na plus przy nauce.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 21:51   #2783
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Na prawo czy na lewo od Renu?
Na prawo, właściwie to obok Köln, będę mieć bliżej do Bonn.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-20, 22:46   #2784
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Na prawo, właściwie to obok Köln, będę mieć bliżej do Bonn.
Ale pracować będziesz w K? Kiedy się przeprowadzasz, będziesz na karnawale?
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 08:42   #2785
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Marei mysle ze plusów to nie przyniesie. Ale ja to moge powiedzieć tylko z własnego doświadczenia, że nawet jak na 3 dni jadę do Polski i wracam tu, to pierwszych kilka godzin potrzebuje żeby się znowu w niemiecki wdrożyć. aż znowu zacznę mówić naturalnie albo jak "maszyna"

mam urlop... i leje mi deszcz za oknem

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Marei mysle ze plusów to nie przyniesie. Ale ja to moge powiedzieć tylko z własnego doświadczenia, że nawet jak na 3 dni jadę do Polski i wracam tu, to pierwszych kilka godzin potrzebuje żeby się znowu w niemiecki wdrożyć. aż znowu zacznę mówić naturalnie albo jak "maszyna"

mam urlop... i leje mi deszcz za oknem
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 09:57   #2786
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Ale pracować będziesz w K? Kiedy się przeprowadzasz, będziesz na karnawale?
Nie, też pod Przeprowadzam się w niedzielę i mam dużego stresa przed jazdą, bo jeszcze nigdy nie zrobiłam na raz 500 km sama autem. Co do karnawału to nie wiem, mój facet nie lubi tego typu niemieckich imprez, a i mnie też średnio ten sposób zabawy interesuje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:19   #2787
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny, jak u Was wyglądało z wyborem zajęć z niemieckiego? Dużo osób prosto z b1 idzie na b2, czy ktoś z Was robił tez b1+? Jakie są Wasze doświadczenia?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 11:57   #2788
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Marei mysle ze plusów to nie przyniesie. Ale ja to moge powiedzieć tylko z własnego doświadczenia, że nawet jak na 3 dni jadę do Polski i wracam tu, to pierwszych kilka godzin potrzebuje żeby się znowu w niemiecki wdrożyć. aż znowu zacznę mówić naturalnie albo jak "maszyna"

mam urlop... i leje mi deszcz za oknem

---------- Dopisano o 09:42 ---------- Poprzedni post napisano o 09:42 ----------

Marei mysle ze plusów to nie przyniesie. Ale ja to moge powiedzieć tylko z własnego doświadczenia, że nawet jak na 3 dni jadę do Polski i wracam tu, to pierwszych kilka godzin potrzebuje żeby się znowu w niemiecki wdrożyć. aż znowu zacznę mówić naturalnie albo jak "maszyna"

mam urlop... i leje mi deszcz za oknem
Nie, sama widze, ze nie przynosi. Przelaczanie pomiedzy polskim a niemieckim idzie mi bardzo plynnie, tutaj zero problemow, ale gorzej jest z angielskim i niemieckim.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-21, 15:19   #2789
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
[/COLOR]
I tego worka juz nie waza? Jak on sie nazywa?
U mnie nie waza. Worek kosztuje 4 euro i to jest wlasnie oplata za jego wywoz. Stawiasz go obok tony jak ja wystawiasz do wywozu.
Tu sie to nazywa Restmüllsack i kupuje sie w wyznaczonych punktach, to moze byc poczta czy jakis kiosk czy sklep a w wikszych miastach np w Obi czy Kaufland
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-23, 08:41   #2790
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny dziś tłusty czwartek trzeba gdzieś upolować jakiegoś pączka

My byliśmy kilka dni w Polsce - pogoda nie rozpieszczała , ale cóż ... No właśnie i byłam na zakupach i wszędzie były już w Polsce paczki (takie pakowane) i sobie mysle , co oni z tymi pączkami... zupełnie zapomniałam ze to już tłusty czwartek. Potem post, Wielkanoc , ale ten czas leci :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:04.