Niemcy V - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-10, 06:25   #2851
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Wybacz nie zrozumiałam ale to nie brzydko mz?

Za tydzien egzamin c1 hochschule!
Powodzenia!
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 09:56   #2852
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Tego jeszcze nie bylo bede testowac podpaski z TRND, co i jak pisalam juz kiedys na blogu. Dostalam bona na 13€ do DM Jest tutaj tez jakas maniaczka testowania kosmetykow/perfum/chemii i wszystkiego co sie nawinie? testowalam juz chyba wszystko od past do zebow, proszki do prania po depilatory, czy elektryczne szczoteczki do zebow ale podpasek jeczze nigdy...

IMG_2244.jpg
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-10, 14:39   #2853
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Tego jeszcze nie bylo bede testowac podpaski z TRND, co i jak pisalam juz kiedys na blogu. Dostalam bona na 13€ do DM Jest tutaj tez jakas maniaczka testowania kosmetykow/perfum/chemii i wszystkiego co sie nawinie? testowalam juz chyba wszystko od past do zebow, proszki do prania po depilatory, czy elektryczne szczoteczki do zebow ale podpasek jeczze nigdy...

Załącznik 6960466
To ja mam chyba odwrotnie, raz tylko wzięłam udział w akcji testowania (ale to jeszcze w Polsce, z KWC) i podziękowałam po tym doświadczeniu. Produkty testowe staram się też omijać na zakupach, bo parę razy się już nacięłam na sztucznie zawyżoną liczbę gwiazdek dawane przez testerów i wiem, że wierzyć tym opiniom nie można. Na amazonie to jest jakaś plaga wręcz. Jak dany produkt ma więcej opinii, to czytam tylko te z małą ilością gwiazdek, bo uważam je za rzetelniejsze. Spotkać krytyczną opinię od testera to rzadkość.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 10:36   #2854
KuQ
Raczkowanie
 
Avatar KuQ
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 220
Dot.: Niemcy V

Dziewczyny, czy tabsy anty w Niemczech mogę kupić bez recepty?
__________________
Teraz, kiedy o tym myślę, widzę, że nie była to jakaś wielka decyzja. Nikt nie powiedział zostań, więc wyjechałam. I nie zastanawiałam się, dokąd jadę, ani po co, ani co znajdę tam, gdzie się w końcu zatrzymam. Po prostu pędziłam przed siebie, goniąc coś... jakieś nieokreślone marzenie.
KuQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 17:50   #2855
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez KuQ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy tabsy anty w Niemczech mogę kupić bez recepty?
Nie, musisz mieć receptę
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 18:05   #2856
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja mam chyba odwrotnie, raz tylko wzięłam udział w akcji testowania (ale to jeszcze w Polsce, z KWC) i podziękowałam po tym doświadczeniu. Produkty testowe staram się też omijać na zakupach, bo parę razy się już nacięłam na sztucznie zawyżoną liczbę gwiazdek dawane przez testerów i wiem, że wierzyć tym opiniom nie można. Na amazonie to jest jakaś plaga wręcz. Jak dany produkt ma więcej opinii, to czytam tylko te z małą ilością gwiazdek, bo uważam je za rzetelniejsze. Spotkać krytyczną opinię od testera to rzadkość.
Zgadzam sie z toba, podchodze do tego podobnie. Kiedys bralam udzial w testowaniu produktu, ktory bardzo bardzo chcialam miec. Niestety w umowie bylo, nie pamietam juz jak dokladnie, bo nie wprost, napisane by wystawic pozytywna recenzje. Podziekowalam. Na blogach i yt tez omijam sponsorowane artykuly, mam tylko pare zaufanych, gdzie wiem, ze recenzje sa uczciwe (np makijazowe Maxineczka, chociaz ostatnio zawiodla nieco moje zaufanie).
Swego czasu podobala mi sie polityka ☠☠☠☠☠☠☠☠☠. Wysylali ci np probki czekolady i twoim zadaniem bylo czestowanie znajomych. Czy uzywanie czegos i polecanie innym, bez naciskow. Z czasem niestety sie.to troche zmienilo, a teraz juz nie sledze ich polityki i nie mam pojecia w jakim kierunku poszli.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 18:35   #2857
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Czym sie zajmuje wlasciwie PhA ? jaka jest różnica w porównaniu do naszych aptekarek
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-11, 18:45   #2858
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Czym sie zajmuje wlasciwie PhA ? jaka jest różnica w porównaniu do naszych aptekarek
Wydaje mi sie, ze to asystentka farmaceutki, cos jak technik farmacji. W Polsce nie robi lekow, nie wszystkie leki na recepty moze wydawac i nie moze pracowac bez nadzoru farmaceuty (np nie moze byc sama na zmianie). Nie jestem pewna jak to tutaj dokladnie wyglada, ale mniej wiecej to jest tego odpowiednik. Moze ktos tu jest lepiej doinformowany?

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 13:32   #2859
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cześć Dziewczyny! Czy orientujecie sie moze pod jakim haslem moglabym poszukac ogordka dzialkowego w Niemczech?
Juz znalazlam :#)

Edytowane przez Bysanda
Czas edycji: 2017-03-12 o 14:22
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 14:15   #2860
aniusia82
Rozeznanie
 
Avatar aniusia82
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 639
Dot.: Niemcy V

Cześć , mam wielką prośbę do Was . Jakie zioła i leki bez recepty można dostać na podrażniony i bolący żołądek ? I jak po niemiecku się one nazywają? Z góry dziękuję za pomoc
aniusia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-12, 16:22   #2861
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy V

Hej, ja Kupowlam Magen Pastillen Zirkulen ziołowe o te:pomagały
http://www.zirkulin.de/produktdetail/magen-pastillen/
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-13, 10:58   #2862
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Zgadzam sie z toba, podchodze do tego podobnie. Kiedys bralam udzial w testowaniu produktu, ktory bardzo bardzo chcialam miec. Niestety w umowie bylo, nie pamietam juz jak dokladnie, bo nie wprost, napisane by wystawic pozytywna recenzje. Podziekowalam. Na blogach i yt tez omijam sponsorowane artykuly, mam tylko pare zaufanych, gdzie wiem, ze recenzje sa uczciwe (np makijazowe Maxineczka, chociaz ostatnio zawiodla nieco moje zaufanie).
Swego czasu podobala mi sie polityka ☠☠☠☠☠☠☠☠☠. Wysylali ci np probki czekolady i twoim zadaniem bylo czestowanie znajomych. Czy uzywanie czegos i polecanie innym, bez naciskow. Z czasem niestety sie.to troche zmienilo, a teraz juz nie sledze ich polityki i nie mam pojecia w jakim kierunku poszli.

...tapatalk...
Marei- bardzo mi przykro ze nie znasz jezyka wystarczajaco dobrze i nie potrafisz wyszukac czegos sensownego. Ja nie pisze o kampaniach sponsorowanych na blogach , czy na youtube, tylko o normalnym, darmowym testowaniu. W Polsce tez jest np. TRND; czy nawet na wizazu mozna testowac za darmo produkty (mialam kiedys do testu zel pod prysznic) i idea tych akcji polega na normalnym zrecenzowaniu produktu- mowiac jeszcze prosciej- upolowac darmoszke bez zadnego wkladu.
Uwierz, wyjscie do ludzi, a nie ciagle siedzenie w sieci duzo pomaga i prosze raz jeszcze- NIE ODNOS SIE DO MOICH POSTOW. Mam dosyc twoich ciaglych przytyczek. Jesli cie teamt nie interesuje, nie udzielaj sie. Kropka

Recenzji nie trzeba pisac pochlebnych. Wrecz przeciwnie, maja byc szczere , i wystarczy wejsc na stronki o ktorych pisalam i poczytac co pisza dziewczyny, aby sie przekonac, ze nie sa wylacznie pochlebne. Sama tez pisze prawde, jesli produkt fajny, to oceniam dobrze, a jesli nie, to pisze, ze jest badziewny.
A caly sens testowania polega na tym, ze mozna sporo pieniedzy zaoszczedzic. Te testy dzialaja na zasadzie lawiny snieznej, jaks sie do jednego zalapiemy, to potem juz z gorki. Ile ja juz mialam proszkow do prania, past do zebow, czy nawet teraz glupie podpaski.Na koniec robie szybko fotke komorka i pisze 3-5 zdan co mysle o produkcie. A jak jakis produkt mi zupelnie nie podpasuje oddaje rodzinie, czy kolezankom. Ile razy mialam juz jakis krem, ktory mnie zapychal, przetestowaalam probke, a oryginalny produkt oddalam kolezance. Proste? Proste!

UPDATE kubu pampers- punkty dostaje sie rowniez za chusteczki nawilzajace oraz inne produkty marki pampers, a nie tylko za pieluchy, jak wczesniej napisalam.

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2017-03-13 o 15:10
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 11:13   #2863
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Marei- bardzo mi przykro ze nie znasz jezyka wystarczajaco dobrze i nie potrafisz wyszukac czegos sensownego. Ja nie pisze o kampaniach sponsorowanych na blogach , czy na youtube, tylko o normalnym, darmowym testowaniu. W Polsce tez jest np. TRND; czy nawet na wizazu mozna testowac za darmo produkty (mialam kiedys do testu zel pod prysznic) i idea tych akcji polega na normalnym zrecenzowaniu produktu- mowiac jeszcze prosciej- upolowac darmoszke bez zadnego wkladu.
Uwierz, wyjscie do ludzi, a nie ciagle siedzenie w sieci duzo pomaga i prosze raz jeszcze- NIE ODNOS SIE DO MOICH POSTOW. Mam dosyc twoich ciaglych przytyczek. Jesli cie teamt nie interesuje, nie udzielaj sie. Kropka

Recenzji nie trzeba pisac pochlebnych. Wrecz przeciwnie, maja byc szczere , i wystarczy wejsc na stronki o ktorych pisalam i poczytac co pisza dziewczyny, aby sie przekonac, ze nie sa wylacznie pochlebne. Sama tez pisze prawde, jesli produkt fajny, to oceniam dobrze, a jesli nie, to pisze, ze jest badziewny.
A caly sens testowania polega na tym, ze mozna sporo pieniedzy zaoszczedzic. Te testy dzialaja na zasadzie lawiny snieznej, jaks sie do jednego zalapiemy, to potem juz z gorki. Ile ja juz mialam proszkow do prania, past do zebow, czy nawet teraz glupie podpaski.Na koniec robie szybko fotke komorka i pisze 3-5 zdan co mysle o produkcie. A jak jakis produkt mi zupelnie nie podpasuje oddaje rodzinie, czy kolezankom. Ile razy mialam juz jakis krem, ktory mnie zapychal, przetestowaalam probke, a oryginalny produkt oddalam kolezance. Proste? Proste!

UPDATE kubu pampers- punkty dostaje sie rowniez za chusteczki nawilzajace oraz inne produkty marki pampers, a nie tylko za pieluchy, jak wczesniej napisalam.
Przrciez nie rozmawialam z toba tylko Chimay. Ty masz chyba jakis problem, moze w ogole zabronisz mi pisac cokolwiek na wqtku? Bo wszystko tyczy sie ciebie? Daj sobie juz spokoj, bo to sie robi nudne.

Poza tym, prosze skasuj nazwe mojego insta stad, nie zycze sobie ujawniania tu takich rzeczy. Masz jakas obsesje na moim punkcie? To sie zacxyna robic dziwne, powiedzialabym ze az nienormalne, zeby sledzic i obrazac kogos.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez mary_poppins
Czas edycji: 2017-03-13 o 15:10
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 13:50   #2864
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Recenzji nie trzeba pisac pochlebnych. Wrecz przeciwnie, maja byc szczere , i wystarczy wejsc na stronki o ktorych pisalam i poczytac co pisza dziewczyny, aby sie przekonac, ze nie sa wylacznie pochlebne. Sama tez pisze prawde, jesli produkt fajny, to oceniam dobrze, a jesli nie, to pisze, ze jest badziewny.
A caly sens testowania polega na tym, ze mozna sporo pieniedzy zaoszczedzic. Te testy dzialaja na zasadzie lawiny snieznej, jaks sie do jednego zalapiemy, to potem juz z gorki. Ile ja juz mialam proszkow do prania, past do zebow, czy nawet teraz glupie podpaski.Na koniec robie szybko fotke komorka i pisze 3-5 zdan co mysle o produkcie. A jak jakis produkt mi zupelnie nie podpasuje oddaje rodzinie, czy kolezankom. Ile razy mialam juz jakis krem, ktory mnie zapychal, przetestowaalam probke, a oryginalny produkt oddalam kolezance. Proste? Proste!.
Tu działa mechanizm wzajemności, potrzeba "odwdzięczania się" za to, co ktoś nam dał za darmo lub jeszcze prościej mówiąc "darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby". Bardzo chętnie wykorzystywana przez marketingowców i niestety bardzo skuteczna. Ja wiem, że testerki będą się bronić i każda jedna będzie pisać, że ona pisze szczere recenzje i być może jakiś tam % rzeczywiście tak robi, no ale fakty są niestety takie, że testowane produkty mają wysokie oceny, o wiele wyższe od nietestowanych. Czyżby dlatego, że wszystkie są takiej świetnej jakości, czy może dlatego, że obdarowani czują się w jakiś sposób zobowiązani do uwypuklenia zalet i przemilczenia wad?

Dlatego ten proceder ma się w najlepsze, bo producentom się to opłaca, a ludzie są skąpi i rzucają się na byle darmochę, często się nawet nie zastanawiając, czy jest im w ogóle potrzebny promowany produkt, ważne, że darmowy.

Ja tam wolę wydać własne pieniądze na coś, czego w danym momencie potrzebuję niż dostać za darmo np 4 prawie identyczne balsamy do ciała, które mają wątpliwe właściwości pielęgnacyjne i jeszcze gorsze zapachy (bo to dostałam w tej jedynej akcji testowania, w której brałam udział).
Podobnie wolę kupić produkt, który ma średnią gwiazdek 3 niż 5, bo ten co ma 3 ma rzetelniejsze opinie.

---------- Dopisano o 14:50 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Cześć , mam wielką prośbę do Was . Jakie zioła i leki bez recepty można dostać na podrażniony i bolący żołądek ? I jak po niemiecku się one nazywają? Z góry dziękuję za pomoc
Z ziółek chyba w każdym sklepie kupisz mieszanki np Kneippa czy Meßmera. Mam akurat herbatkę tej drugiej marki, nazywa się Magenliebe.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-13, 19:07   #2865
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez aniusia82 Pokaż wiadomość
Cześć , mam wielką prośbę do Was . Jakie zioła i leki bez recepty można dostać na podrażniony i bolący żołądek ? I jak po niemiecku się one nazywają? Z góry dziękuję za pomoc
Herbatki Arzneitee, w aptece. Nie wiem, ktory jest na co dokldnie, ja mialam na co innego, ale na zoladek sa takze.

Probowalas domowych sposob? Np napar z lnu? Tzn ten kisiel, ktory pozostaje, przecedzony przes sitko. Jego minusem jest spowolnienie wchlaniania przez zoladek, wiec jesli bierzesz jakies leki, to nie polecam. Poczytaj na necie najlepiej.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 09:11   #2866
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Próbowała któraś z Was tych nowych pomadek Lacura w Aldi? Pakowane po 3 szt, w trzech wersjach bodajże.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 17:59   #2867
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Próbowała któraś z Was tych nowych pomadek Lacura w Aldi? Pakowane po 3 szt, w trzech wersjach bodajże.
Nie, jeszcze zadnych z Aldiego, ale interesuje mnie ich puder, uzywalas juz ktorys z ich kosmetykow do makijazu?

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 21:19   #2868
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Nie, jeszcze zadnych z Aldiego, ale interesuje mnie ich puder, uzywalas juz ktorys z ich kosmetykow do makijazu?

...tapatalk...
Z Aldi jedyne kosmetyczne rzeczy jakie kupuję to mydło w płynie i płatki kosmetyczne.
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-14, 21:34   #2869
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
Z Aldi jedyne kosmetyczne rzeczy jakie kupuję to mydło w płynie i płatki kosmetyczne.
Platki tez tam kupuje czytalam gdzies, ze ich nowe pudry sa dobre i jestem ciekawa opinii kogos ze znajomych, czy faktycznie takie wow.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-16, 16:11   #2870
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Wlasnie wpadło mi do głowy.. Gdybym nawet córcię tutaj Zoja nazwała to byłaby jak soja ;( a szkoda ;p
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 16:38   #2871
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Wlasnie wpadło mi do głowy.. Gdybym nawet córcię tutaj Zoja nazwała to byłaby jak soja ;( a szkoda ;p
Zalezy tez od regionu, nie wiem jak u was wymawiaja z. To jednak kwestia gustu rodzica, kazdy musi wedlug siebie przemyslec, a nie patrzec na to, co mowia inni. My mielismy dla corki Magdalena, ale juz dawno nie aktualne, bo miec nie bedziemy.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 20:37   #2872
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Niemcy V

A Niemcom się Magda nie kojarzy ze słowem "Magd"?
__________________
Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A rozważania typu "czy mój okaże się wyjątkiem?" mają taką samą wartość jak "czy trafię w lotto?"

Cytat:
Napisane przez misorpresa Pokaż wiadomość
Dlaczego uważasz, że to troll? Bo tobie się to nie przydarzyło i twoim koleżankom również? Naprawdę solidny argument.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-17, 21:43   #2873
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
A Niemcom się Magda nie kojarzy ze słowem "Magd"?
Nie mam pojecia, nie pytalam ich. Zawsze magdalene (wymawiaja tu madalene) mozna zdrabniac do Lena a nie Magda.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-18, 15:03   #2874
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Nie wiem czy im sie kojarzy, ale przeciez tu wystepuje imie "Magda" jako samodzielne imie.
Sama znam Magde, no i wystarczy wspomniec nieslawna Magde Goebells
Magdalena jako imie tez wystepuje, jest taka bawarska byla biatlonistka Magdalena Neuner
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 18:13   #2875
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Nie wiem czy im sie kojarzy, ale przeciez tu wystepuje imie "Magda" jako samodzielne imie.
Sama znam Magde, no i wystarczy wspomniec nieslawna Magde Goebells
Magdalena jako imie tez wystepuje, jest taka bawarska byla biatlonistka Magdalena Neuner
No widzisz, czasami mozna z tymi imionami przekombinowac. Nie mialam pojecia, ze to tez niemieckie imie.
Wsrod znajomych niemieckich znajomych, z kolei jest sporo Mia, Lea, Maya i Charlotta. Mia bardzo mi sie podoba z tych imion. A moj syn mial miec na imie Florian. Podobalo mi sie, bo funkcjinuje w polskim jak i niemieckim jezyku. Niestety tz sie nie zgodzil.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 20:47   #2876
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Ja znam chyba z 7 Florianow

Jestem po c1 hochschule
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 20:58   #2877
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja znam chyba z 7 Florianow

Jestem po c1 hochschule
Mysle, ze nie ma co sie sugerowac tym, ile osob o danym.imieniu sie zna, bo to zalezy od srodowiska. "Miasto dalej" moze byc zupelnie inaczej, np w podstwowce mialam w klasie czterech Piotrow, a pozniej przez lata poznalam jeszcze tylko jednego.

Kurcze ja z tej ksiazki C1 zrobilam tylko pierwsza lekcje ale chyba najpierw.podejde do B2, bo u mnie najgorzej z gramatyka. Jak pojdzie gladko, to dopiero C1.

Daj znac, jak poszlo!

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2017-03-20 o 21:00
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 22:07   #2878
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja znam chyba z 7 Florianow

Jestem po c1 hochschule
I jak i jak?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:20   #2879
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Laski nie bedzie Zojki

postanowione ze bedzie Pola ;D
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 10:24   #2880
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
Laski nie bedzie Zojki

postanowione ze bedzie Pola ;D
Jeszcze ladniej!

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:03.