Niemcy V - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-22, 16:10   #2881
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Kompletowalam wyprawke czesciowo na fb u pola la. Strasznie mi sie spodobalo imie Pola, niestety do nazwiska niebardzo pasowalo. Mialam faze tez na kilka innych, bo do 28tyg nie znalismy plci.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2017-03-22 o 16:19
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 10:54   #2882
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Pamietacie, jak sie pytalam o Kündigungsfrist i Beschaftigungszeit? O ile to pierwsze znalazlam w Tarifvertrag (jak to mozna na pl przetlumaczyc?), to o drugie juz zapytalam Personalrat i okazuje sie, ze niestety Elternzeit liczy sie do czasu zatrudnienia i mi to troche plany popsulo :/
W ogole dlaczego czas wypowiedzenia liczy sie przer koncem kwartalu, a nie miesiacami? Utrudnili tylko sprawe
Chociaz z drugiej strony, to dla pracownika na plus, bo nie tak latwo pozniej dac mu wypowiedzenie.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-27, 15:00   #2883
migi11
Przyczajenie
 
Avatar migi11
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 19
Dot.: Niemcy V

WITAM
Wybaczcie Panie zmianę tematu, ale ...
Przebywam obecnie w Aachen i szukam osoby z którymi można by było spotkać się. Tylko na stopie koleżeńskiej .... wyjść, pogadać po polsku, wymienić się doświadczeniami .
Mam 27 lat, męża obecnie za granica, a w Aachen trochę posiedzę więc jak ktoś ma wolny czas by się spotkać proszę pisać tu lub na mail : mariola2803@onet.pl
Wiek i płeć nie ma znaczenia szukam po prostu towarzystwa
migi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 12:10   #2884
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Kompletowalam wyprawke czesciowo na fb u pola la. Strasznie mi sie spodobalo imie Pola, niestety do nazwiska niebardzo pasowalo. Mialam faze tez na kilka innych, bo do 28tyg nie znalismy plci.

...tapatalk...
hehe jak jeszcze tydzien temu bylam pewna Poli to to kazdemu powiedziałam tak teraz juz chyba mi sie nie podoba to imie


wez tu dogodz ciezarnej
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 12:36   #2885
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hehe jak jeszcze tydzien temu bylam pewna Poli to to kazdemu powiedziałam tak teraz juz chyba mi sie nie podoba to imie


wez tu dogodz ciezarnej
Hahaha nie przejmuj sie. My mielismy tez kilka imion ptaktycznie do.konca.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 12:59   #2886
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Marei Pokaż wiadomość
Hahaha nie przejmuj sie. My mielismy tez kilka imion ptaktycznie do.konca.

...tapatalk...

szkoda ze dziewczynki nie moge nazwac Noah jejku tam marzyłam o tym imieniu


z Mia od poczatku bylo WOW i bylam pewna ze to to bedzie imie.. a tu tego nie czuje. Najgorzej ze nie mam nic w głowie innego

nic mi sie nie podoba juz
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-29, 17:39   #2887
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez migi11 Pokaż wiadomość
WITAM
Wybaczcie Panie zmianę tematu, ale ...
Przebywam obecnie w Aachen i szukam osoby z którymi można by było spotkać się. Tylko na stopie koleżeńskiej .... wyjść, pogadać po polsku, wymienić się doświadczeniami .
Mam 27 lat, męża obecnie za granica, a w Aachen trochę posiedzę więc jak ktoś ma wolny czas by się spotkać proszę pisać tu lub na mail : mariola2803@onet.pl
Wiek i płeć nie ma znaczenia szukam po prostu towarzystwa
Tez mi czasem brakuje rozmow po polsku. Z kims procz dzieci
Powodzenia w szukaniu!

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
hehe jak jeszcze tydzien temu bylam pewna Poli to to kazdemu powiedziałam tak teraz juz chyba mi sie nie podoba to imie


wez tu dogodz ciezarnej
A ja sie tak teraz zastanowilam, czy w ogole Pola to jest samodzielne imie?
Bo to zawsze bylo zdrobnienie od Apolonia a jako imie nie wystepowalo, moze cos sie zmienilo, nie wiem.

Moze Marianna? Tez miedzynarodowe i w Niemczech wystepuje.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-30, 06:22   #2888
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Dlaczego teraz modne są jakieś dziwne imiona ? Noah ? Maskara . Serio . Mi się nie podoba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Niedługo będą Jezus i mojzesz może ...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:22 ---------- Poprzedni post napisano o 07:20 ----------

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja znam chyba z 7 Florianow

Jestem po c1 hochschule

Czemu robisz certyfikat ? Wybierasz się na studia ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 07:05   #2889
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Nie. Juz studiowałam, ale jakby mi sie zachciało dalej studiować to droga otwarta.
Poza tym zrobiłam to dla poprawy języka, i dla ładnego papierka. Dla pracodawcy jest to rownież ważna rzeczy

---------- Dopisano o 08:05 ---------- Poprzedni post napisano o 08:04 ----------

Paula - jeszcze znajdziesz odpowiednie imię jeszcze bedzie ten "klik" i będziesz pewna ze to te właściwe!
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 09:12   #2890
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez emenyx Pokaż wiadomość
Dlaczego teraz modne są jakieś dziwne imiona ? Noah ? Maskara . Serio . Mi się nie podoba.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:20 ---------- Poprzedni post napisano o 07:18 ----------

Niedługo będą Jezus i mojzesz może ...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tak podczytuje sobie i musialam sie wtracic

Z serii "Oryginalne imiona.." - Noah, Elias, Aaron - bracia z naszego przedszkola,Tyberius, Tore, Smilla, Kyra, Aina, Meara...

Mi dla dziewczynki bardzo podoba sie Lara, Finja i Sophie...a i Frida jeszcze... Niestety zadnego nie bylo mi dane zastosowac, bo wyszedl chlopak i imie dalismy mu takie, ze w kazdym jezyku oprocz chinskiego/japonskiego pisze sie je tak samo i wypowiada w sumie tez





__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2017-03-30 o 09:14
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-30, 10:58   #2891
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Byłam dziś pierwszy raz na Babyschwimmen było super ! Miałam pierwszy raz gratis (Schnupperstunde) - basen mam 10 min na pieszo od domu z widokiem na morze . Będę chodzić . A w niedziele pójdziemy z mężem we trójkę. Mój maluch ma prawie 8 miesiący i wiekowo pasował do grupy , dzieci były tak na moje oko od 6 miesięcy . Polecam każdemu śpiewanie i zabawa w wodzie. BardZo fajne

Mi z męskich podoba się Jan , Tomasz, Filip i funkcjonuja dobrze w PL i De. Uważam ze imienia nie powinno się nikomu zdradzać przed porodem bo zawsze ktoś się znajdzie kto skrytykuje i niepotrzebnie rodzicom sieje w głowie zamęt. U nas nikt nie wiedział.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:58 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Inne to markus, lukas, Peter, Sebastian, sprawdza się dobrze w PL i De. Tym się kierowałam głównie przy wyborze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-30, 21:32   #2892
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Niemcy V

.

Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 21:21
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 08:43   #2893
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Ja uwazam, ze jesteśmy jako "Polki" wrogo nastawione na takie wydziwianie ... bo dla kogoś kto miał od zawsze kontakt z takim imieniem nie bedzie to nic oryginalnego..
dla mnie Kyra, Kira, Tora itp... to nic nowego..
wiec uwazam ze "wyśmiewanie" imion za granica ma mniej sensu niz wyśmianie imienia "obcego" albo "wersji zagranicznej" dla dziecka urodzonego, mieszkającego w Polsce.

Ja tam sie ciesze ze mieszkając za granica mam dostęp do imion całego świata
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 09:04   #2894
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Niemcy V


Edytowane przez MdM
Czas edycji: 2018-01-06 o 21:21
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 09:52   #2895
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze jesteśmy jako "Polki" wrogo nastawione na takie wydziwianie ... bo dla kogoś kto miał od zawsze kontakt z takim imieniem nie bedzie to nic oryginalnego..
dla mnie Kyra, Kira, Tora itp... to nic nowego..
wiec uwazam ze "wyśmiewanie" imion za granica ma mniej sensu niz wyśmianie imienia "obcego" albo "wersji zagranicznej" dla dziecka urodzonego, mieszkającego w Polsce.

Ja tam sie ciesze ze mieszkając za granica mam dostęp do imion całego świata
Otoz to
tutaj jest multi kulti.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 10:19   #2896
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Niemcy V

Czy ktoś wie czy sklep w Polsce - Pepco to to samo co tutejszy KiK czyli chińska tandeta ?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:12 ----------

Wczoraj poznałam dziewczynę, nazwała córkę Antonia i w skrócie mówią na nią Toni. Ładne. To jak nasza Antonina i Tosia .


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-01, 13:28   #2897
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze jesteśmy jako "Polki" wrogo nastawione na takie wydziwianie ... bo dla kogoś kto miał od zawsze kontakt z takim imieniem nie bedzie to nic oryginalnego..
dla mnie Kyra, Kira, Tora itp... to nic nowego..
wiec uwazam ze "wyśmiewanie" imion za granica ma mniej sensu niz wyśmianie imienia "obcego" albo "wersji zagranicznej" dla dziecka urodzonego, mieszkającego w Polsce.

Ja tam sie ciesze ze mieszkając za granica mam dostęp do imion całego świata
W ogoe wysmiewanie imion jest slabe, moim zdaniem, jesli imie nie jest dla dziecka krzywdzace, to wlasciwie dlaczego ktos obcy ma je oceniac?
Przyznam szczerze, ze nauczylam sie tego podejscia tutaj i ciesze sie, ze teraz inaczej patrze na Aylin czy Svenje. Inaczej czyli normalnie, uwazam, ze kazde imie jest normalne, ze rodzice mieli jakis powod zeby dziecku nadac takie a nie inne imie i NIC mi do tego.
Podoba mi sie, ze Niemcy nie maja problemu z imionami z calego swiata i nawet jesli moje naczesciej przekrecaja to ono ich nie dziwi


Emenyx ja nie mam duzego doswiadczenia z pepco, ale to, ktore ja widzialam bylo gorsze niz kik ale i tak niektore rzeczy byly fajne, mozna byo cos wybrac.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2017-04-01 o 13:30
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 18:02   #2898
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
Ja uwazam, ze jesteśmy jako "Polki" wrogo nastawione na takie wydziwianie ... bo dla kogoś kto miał od zawsze kontakt z takim imieniem nie bedzie to nic oryginalnego..
dla mnie Kyra, Kira, Tora itp... to nic nowego..
wiec uwazam ze "wyśmiewanie" imion za granica ma mniej sensu niz wyśmianie imienia "obcego" albo "wersji zagranicznej" dla dziecka urodzonego, mieszkającego w Polsce.

Ja tam sie ciesze ze mieszkając za granica mam dostęp do imion całego świata
Ja w ogóle nie mam tego wyczucia, jakie imię jest tutaj dziwne, a jakie nie. Jestem emigrantką, nie wychowałam się tutaj, więc i skąd miałabym je mieć. Miałam kiedyś w pracy Niemca o imieniu Ingo, mnie się ono podobało, ale dla innych Niemców było staromodne i się czasem podśmiewali. O dziecięcych imionach nie mam pojęcia, bo nie obracam się w ogóle w kręgu dzieci ani ludzi z małymi dziećmi.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 18:17   #2899
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie mam tego wyczucia, jakie imię jest tutaj dziwne, a jakie nie. Jestem emigrantką, nie wychowałam się tutaj, więc i skąd miałabym je mieć. Miałam kiedyś w pracy Niemca o imieniu Ingo, mnie się ono podobało, ale dla innych Niemców było staromodne i się czasem podśmiewali. O dziecięcych imionach nie mam pojęcia, bo nie obracam się w ogóle w kręgu dzieci ani ludzi z małymi dziećmi.
Ja mam kontakt, ale tez nie jestem w stanie powiedziec jakie jest dziwne w de. W Polsce tez juz powoli wypadam z obiegu, jestem tutaj pare lat a wszystko sie tak szybko zmienia. Imiona, ktore za moich czasow byly "standardowe", teraz daja sporadycznie, a te ktore byly wtedy uznawane za staromodne teraz wracaja. Na przyklad Jan, Mieszko, Michalina, Antonia. Wsrod znajomych teraz spotykam je dosc czesto, kiedys to byly imiona niespotykane wsrod rowiesnikow. Ale tak jest i z moda, cos przemija a pozniej wraca.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-02, 19:33   #2900
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Niemcy V

Przy imieniu w gre wchodzi jeszcze region Niemiec. Na przyklad typowe imiona z Ostfriesland beda uchodzily za wyjatkowe w innych czesciach kraju.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-02, 19:50   #2901
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy V

Ja juz tyle lat w Niemczech mieszkam ze nawet nie wiem jakie imiona w Polsce modne a jakoe nie...
A Niemcy rozne imiona nadawaja ...takie starodawne niemieckie jak Frederik albo skandynawskie amerykanskie...u nas w orzedszkolu jest setka dzieci i nie ma zadnwgo podwojnego imienia a 98% dzieci to wlasnie niemieckie 😉
Moj szef ma 4dzieci..i dwojka dziewczynek ma typowo niemieckie imiona..syn amerykanskie a ostatnia corka arabskie 😉
Moje dzieci maja tez arabskie imiona bo pasuja do nazwiska ale mozna je w kazdym kraju bezproblemu wymowic i napisac 😉

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 12:29   #2902
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Tez mi czasem brakuje rozmow po polsku. Z kims procz dzieci
Powodzenia w szukaniu!



A ja sie tak teraz zastanowilam, czy w ogole Pola to jest samodzielne imie?
Bo to zawsze bylo zdrobnienie od Apolonia a jako imie nie wystepowalo, moze cos sie zmienilo, nie wiem.

Moze Marianna? Tez miedzynarodowe i w Niemczech wystepuje.
tak to juz jest jako samodzielne imie

a uchowaj panie od marianny... moja tesciowa


Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Tak podczytuje sobie i musialam sie wtracic

Z serii "Oryginalne imiona.." - Noah, Elias, Aaron - bracia z naszego przedszkola,Tyberius, Tore, Smilla, Kyra, Aina, Meara...

Mi dla dziewczynki bardzo podoba sie Lara, Finja i Sophie...a i Frida jeszcze... Niestety zadnego nie bylo mi dane zastosowac, bo wyszedl chlopak i imie dalismy mu takie, ze w kazdym jezyku oprocz chinskiego/japonskiego pisze sie je tak samo i wypowiada w sumie tez






o jaaa prawie kazde mi sie podoba ...

ale nie dam tak bo my do pl wracamy i tam bedzie ciezko z takim imieniem

a moja siostra mieska w pl i ma 11 letniego Tyberiusza

i nigdy nie bylo problemu i ja kocham to imie - Tybi mowimy na niego
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 15:19   #2903
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
tak to juz jest jako samodzielne imie

a uchowaj panie od marianny... moja tesciowa





o jaaa prawie kazde mi sie podoba ...

ale nie dam tak bo my do pl wracamy i tam bedzie ciezko z takim imieniem

a moja siostra mieska w pl i ma 11 letniego Tyberiusza

i nigdy nie bylo problemu i ja kocham to imie - Tybi mowimy na niego
Tyberiusz, prawie jak Tymoteusz, za ktorym szalalam jak kolezanka nazwala tak syna. Tez ladne, a jak sie czlowiek przyzwyczai majac takie imie wsrod bliskich, ze juz w ogole nie widzi w nim nic niecodziennego.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 08:41   #2904
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cześć Dziewczyny! Pamietam, ze kilka z was wynajmuje komus mieszkania i moze ktos jest w temacie 😊 otóż pękła rura i na nasze nieszczęście u nas w łazience, właściciel sie wszystkim zajmuje bez gadania, ale remont tego wszystkiego trwa dobry miesiąc i zapowiada się ze nawet do dwoch dobije, bo ostatni pracownik w łańcuchu naprawczym, który mial tylko tapetowac i pomalowac, trochę nie ogarnia co ma zrobić :s i w niektórych miejscach jeszcze ściana dobrze nie wyschła. Moje pytanie, czy mozemy zgłosić sie o jakis zwrot, bo od miesiąca nie możemy korzystac z sypialni totalnie, stoi tam tylko stelaz łóżka i szafa. Mi na tym nie zależy, ale moj mąż juz jest troche podenerwowany tym wszystkim. Macie jakies doświadczenie w tym temacie?
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-08, 23:37   #2905
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez Bysanda Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny! Pamietam, ze kilka z was wynajmuje komus mieszkania i moze ktos jest w temacie 😊 otóż pękła rura i na nasze nieszczęście u nas w łazience, właściciel sie wszystkim zajmuje bez gadania, ale remont tego wszystkiego trwa dobry miesiąc i zapowiada się ze nawet do dwoch dobije, bo ostatni pracownik w łańcuchu naprawczym, który mial tylko tapetowac i pomalowac, trochę nie ogarnia co ma zrobić :s i w niektórych miejscach jeszcze ściana dobrze nie wyschła. Moje pytanie, czy mozemy zgłosić sie o jakis zwrot, bo od miesiąca nie możemy korzystac z sypialni totalnie, stoi tam tylko stelaz łóżka i szafa. Mi na tym nie zależy, ale moj mąż juz jest troche podenerwowany tym wszystkim. Macie jakies doświadczenie w tym temacie?
Nie mam mieszkania do wynajecia, ale poszperaj na necie, bo jesli nie z waszej winy uzytkowanie czesci mieszkania lub niedogodnosci, jak np w zimie brak ogrzewania, moga byc podstawa do zadania zwrotu czesci lub obnizenia miete. Zalezy co, jak dlugo i w jakim.stopniu. jest to uciazliwe. U was mozna by sie pokusic (ale to gdzie zaslyszalam, nie jest to pewne) np o odlivzenie powierzchni sypialni od powierzvhni mieszkania i o taki procent obnizyc kalt miete na czas, kiedy jej nie mozecie uzywac. Dodatkowo wasze utrudnienia... Najlepiej udac sie do kogos, kto zna sie dobrze na przepisach, wtedy bedziecie wiedziec co dokladnie mozecie osiagnac.

...tapatalk...
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2017-04-08 o 23:38
Marei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 12:53   #2906
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

C1 hochschule zdane !
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 13:34   #2907
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
C1 hochschule zdane !
gratuluję! 😊
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 13:46   #2908
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Najlepiej udac sie do kogos, kto zna sie dobrze na przepisach, wtedy bedziecie wiedziec co dokladnie mozecie osiagnac.
Polecam ogólnie Rechtsschutzversicherung, z opcją Wohnrechtsschutz- w tym opisanym przypadki. Cena nie duża (bo kilkanaście euro/m-c), a kilka opcji ubezpieczenia prawnego masz (m.in Privat, Verkehr czy Beruf), pomoc fachową także


Cytat:
Napisane przez bejata440 Pokaż wiadomość
C1 hochschule zdane !
Gratulacje
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 19:49   #2909
Bysanda
Zadomowienie
 
Avatar Bysanda
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 353
Dot.: Niemcy V

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Polecam ogólnie Rechtsschutzversicherung, z opcją Wohnrechtsschutz- w tym opisanym przypadki. Cena nie duża (bo kilkanaście euro/m-c), a kilka opcji ubezpieczenia prawnego masz (m.in Privat, Verkehr czy Beruf), pomoc fachową także



Gratulacje
Dzięki za wskazowke, musze sie rozejrzeć. Z tego co słyszę, to tutaj każdy od wszystkiego jest ubezpieczenony 🙇
Bysanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-11, 21:35   #2910
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy V

Dziękuje
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-19 17:44:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:47.