Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-28, 14:59   #391
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

O kurcze...

A jakie Ty masz te koronki?

Ja mam właśnie przeleczone kanałowo. No i trzeba je trochę wzmocnić, więc mogę mieć tylko odbudowane na wkładzie szklanym czy czymś takim albo dodatkowo założone koronki. Bo niby odbudować trzeba od tyłu, ale okazuje się, że jednak z boku też będzie widać. I że to nie będzie za ładnie. Ale kosztuje 250 zł, a nie 1500. A jak dodatkowo pomyślę o tych numerach z koronkami, o których piszecie...

Kurde, boję się jak nie wiem

Czy ktoś się orientuje, czy można najpierw odbudować, a później najwyżej spiłować nieco i zęba, i to coś, i nałożyć koronkę? Czy trzeba by ten cały wkład i resztę wymieniać?

Pomóżcie, bo zwariuję...
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 16:18   #392
maj27ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Ja mam pełnoceramiczne. To dobrze, że Ci przeleczono zęby kanałowo. Nie powinnaś mieć takich problemów jak ja.
maj27ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 17:18   #393
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

No niby tak, ale co post, to jakieś problemy. Tracę w ogóle wiarę, że można nie mieć problemów z koronkami.

A to szlifowanie to bardzo jest straszne? Czym oni to robią? I jeszcze te koronki tymczasowe...

Jeju
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:08   #394
maj27ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Szlifowanie nie jest takie straszne. Dają znieczulenie to nic nie boli. Ale w lusterko po oszlifowaniu nie spojrzałam. A ja miałam jakieś dziwne tymczasówki zrobione na wycisku z jakiejś masy, a nie pojedyncze. Za te pojedyncze się płaci dodatkowo.Mi takich nie zaproponowano.
Moje zęby pełnoceramiczne są ładniutkie, ale co z tego, jak strasznie bolą . I tak trzy tygodnie prawie. a na rentgenie zębów wszystko ok...
I co tu robić?
maj27ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 18:34   #395
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Jeju, nie mam pojęcia. Dlatego się boję. Co chwilę ktoś pisze o jakichś okropnych komplikacjach

A te tymczasowe wizualnie były znośne? Oni je jakoś kolorem dopasowują?

Kurcze, współczuję Ci jak nie wiem
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:13   #396
maj27ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

te tymczasowe na początku były OK, ale potem szybko się przebarwiały (na końcu miałam lekko zielonkawe od płynu do płukania ust). Jeżeli dentysta da Ci tymczasowe specjalnie osobno na każdy ząb a nie z wycisku to one są ładne. Tymczasówkami się nie martw bo w nich pochodzisz kilka dni. Z tego co czytałam to korona na martwym zębie to całkiem dobre tozwiązanie. Podobno te martwe łamią się w 50% a gdy opracowano je pod koronę to tylko 5%. no i martwe nie bolą.
maj27ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-28, 20:16   #397
maj27ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Ale gdybym mogła cofnąć czas to nie chciałabym tych koron. Przedtem miałam brzydsze zęby ale nie bolały, teraz ładne i bolą. Zero przyjemności z życia . ty na szczęście masz przeleczone kanałowo więc z tego co wiem taki ból Ci nie grozi.
maj27ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-28, 22:43   #398
margolci@
Zadomowienie
 
Avatar margolci@
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 010
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Trochę podnosisz mnie na duchu. Chyba rzeczywiście najlepiej się sprawują na własnym, ale martwym zębie. A na żywym lub bez zęba bywa gorzej. Zresztą z tego wszystkiego rozmawiałam dziś przez telefon z moją dentystką zasypując ją moimi obawami i gdzieś tam mimochodem stwierdziła, że na żywym to bywa średni pomysł.

Jeju, mam nadzieję, że Ci przejdzie...

A może idź na konsultacje do innego lekarza? Może będzie umiał spojrzeć z innej strony i coś poradzi?

Powodzenia!
__________________
Wiem, że i tak każdy woli Misia, wiem...
margolci@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 17:36   #399
maj27ka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

teraz dentystka (fajna jest, stara się bardzo żeby przestało mnie boleć. nie mam więc sumienia narazie lecieć do innego dentysty) mi fluoryzuje zęby,a raczej dziąsła, może to coś da....
ale ząbki są jak dla mnie fajne. nie idealne, bo takie od razu mi podpadają. ale ładniutkie. żeby tylko nie bolały!
Trzeba szukać pozytywnych stron -ładnie wyglądam (chyba - opinia subiektywna przecież i schudłam 5 kg)... sama siebie rozmieszam żeby nie ryczeć jak bóbr
Pewnie będziesz zadowolona jak ci twoja pani stomatolog założy koronkę . NIe ma prawa Cę boleć jak ząbek martwy,a pełnoceramiczne są śliczne.
maj27ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 17:38   #400
serenada
Przyczajenie
 
Avatar serenada
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 26
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Mój krewniak ma mostek i zwyczajnie dwie koronki na spiłowanych zębach. Zęby pod koronkami "niszczyły się" średnio co dwa lata. Dentysta opiłowywał mu następne, sąsiednie dwa zęby pod korony, usuwając stare koronki i bolące zęby pod nimi. W ten sposób odzębił go w przeciągu kilku lat. Jak słusznie ktos zauważyl, koronki to loteria. Albo jak w każdym innym fachu, jest murarz partacz i solidny, jest dentysta partacz i dobry. Pozdrawiam.
serenada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-06, 17:24   #401
basia_81
Raczkowanie
 
Avatar basia_81
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 220
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam
Mam takie pytanie.Czy potrzebuję mieć skierowanie od dentysty żeby zrobić rtg zęba.Dodam że lecze się prywatnie, więc i tak bym musiała za nie płacić.Ja w poniedziałek ide do dentysty robić koronki na 1 i 2.Stresuję się nie powiem tymbardziej że będe w Pl tylko dwa tyg.Mam nadzije że wszystko bedzie dobrze i zdarzę
basia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 20:30   #402
serenada
Przyczajenie
 
Avatar serenada
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 26
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dziewczyno, w jakich Ty czasach żyjesz!? Rtg zęba ok. 25 zł i mało gdzie sa na fundusz pracownie. Wsio prywatne i nie trza miec skierowania. Tylko portfel...
serenada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 19:12   #403
nati_o
Przyczajenie
 
Avatar nati_o
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 26
Smile Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam,
pozdrawiam wszystkie dziewczyny z "koronkami". Ja się właśnie zdecydowałam na założenie koronek na przednie górne jedynki. I od razu mam pytanie do szczecinianek-jeśli obserwujecie ten wątek. Proszę, podajcie mi namiary na naprawdę dobry gabinet stomatologiczny. Sprawdzony przez Was, Waszych znajomych. Bo póki co to mam tylko na namiary na gabinet w moim mieście-Policach. Ale nie jestem do niego tak przekonana. I jeszcze druga prośba-jakie koszty poniosłyście.
Pozdrawiam
Nati
nati_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 07:25   #404
maurycy11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Chcialbym wstawic gorna dwojke i dentysta proponowal mi zalozenie koronki na mostku przy uzyciu bocznych zebow.Wiec mam pytanie.Czy to jedyne mozliwe rozwiazanie bo wydac 3 tys lub wiecej na implant mnie nie stac.
maurycy11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 02:49   #405
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

witam mam pytanie, nie dotyczy ono mnie tylko mojej mamy , wymyśliła sobie ząbki porcelanowe , marzy o pięknych równych ząbkach. Poszła do dentystki no i dzisiaj w właściwie wczoraj jej oszlifowała, czy tez "ładne trójkąty zrobiła. Mam pytanie czy potem was coś bolało. Mama strasznie cierpi, czy mogło się zrobić zapalenie dziąseł ???? miała robione wcześniej 2 ząbki tak i nie miała tego problemu. Pomóżcie proszę, nie wiem co zrobić , jak jej pomóc.
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 09:27   #406
agnusek22
Wtajemniczenie
 
Avatar agnusek22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 2 752
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tirota21 Pokaż wiadomość
witam mam pytanie, nie dotyczy ono mnie tylko mojej mamy , wymyśliła sobie ząbki porcelanowe , marzy o pięknych równych ząbkach. Poszła do dentystki no i dzisiaj w właściwie wczoraj jej oszlifowała, czy tez "ładne trójkąty zrobiła. Mam pytanie czy potem was coś bolało. Mama strasznie cierpi, czy mogło się zrobić zapalenie dziąseł ???? miała robione wcześniej 2 ząbki tak i nie miała tego problemu. Pomóżcie proszę, nie wiem co zrobić , jak jej pomóc.
Witaj!
Co się mogło stać, to nie wiem. Ja po spiłowaniu i założeniu tymczasowych koronek (Górne jedynki) czułam przez jakieś dwa dni lekki dyskomfort na ciepło i zimno,ale szybko to minęlo i bólem bym tego nie nazwala. Po założeniu stałych koron nie czuję żadnego bólu, a w grudniu minie rok. także może byłoby najlepiej gdyby mama poszła do tego dentysty? Ja mogę dodac tylko od siebie, że jest to jedna z lepszych decyzji jaką w życiu podjęlam!!! Moje jedynki były brzydkie. Jedna dlatego,że w dzieciństwie pól straciłam bawiąc się na drabinkach i miałam kawałaek doklejany,ale niestety z czasem widać było różnicę, bo moja poólwka zaczęła ciemnieć. Natomiast drugi ząbek, również szarzał w wyniku leczenia kanalowego...wstydziłam się swojego uśmiechu,ale teraz jestem już mega szczęśliwa!!! I wszystkim, którzy się wahają - polecam! Druga sprawa to wybór stomatologa,ale to już zupełnie inna bajka...
__________________
Nasz dzień: 12.09.2009

Zawsze będę wierzyć...

agnusek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 10:47   #407
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Moja mama wzieła juz 3 ketonal 100 i nie pomógł, Dzwoniła tez do dentysty, nie ma , idzie za półtorej godziny , ale nie mogę patrzeć po prostu jak się męczy. Dzięki Agnusek22 , wiem co tzn. kompleks mam odstajace uszy i nosze się z ich korektą, żeby wreszcie móc włosy zwiazać w kitkę :Pi pokazać uszu:P. Sama leczę zęba kanałowo 2, i mam zamiar odrazu go wybielić przy okazji 2 . Wiadomo chce się slicznie wygladac i miec ładny uśmiech. Dam znać jak mama wróci od dentysty. wybiorę sie z nią
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 11:22   #408
agnusek22
Wtajemniczenie
 
Avatar agnusek22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 2 752
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tirota21 Pokaż wiadomość
Moja mama wzieła juz 3 ketonal 100 i nie pomógł, Dzwoniła tez do dentysty, nie ma , idzie za półtorej godziny , ale nie mogę patrzeć po prostu jak się męczy. Dzięki Agnusek22 , wiem co tzn. kompleks mam odstajace uszy i nosze się z ich korektą, żeby wreszcie móc włosy zwiazać w kitkę :Pi pokazać uszu:P. Sama leczę zęba kanałowo 2, i mam zamiar odrazu go wybielić przy okazji 2 . Wiadomo chce się slicznie wygladac i miec ładny uśmiech. Dam znać jak mama wróci od dentysty. wybiorę sie z nią
Wiesz, każdy na założenie korony reaguje inaczej,ale wydaję mi się, ze jeśli wszystko jest robione poprawnie, to większych kłopotów być nie powinno...znam mnóstwo osób, którym koronki odmieniły życie (wiem, brzmi patetycznie),ale znam tez takich, którym przysporzyły problemu, bo były źle założone...

A jeśli chodzi o wybielanie, to możesz mieć problem żeby wybielić ząb leczony kanałowo...słyszałam o jakiś nowych metodach,ale nie wiem czy różnaca i tak nie będzie zauważalna (między zdrowym zębem a plombowanym)
__________________
Nasz dzień: 12.09.2009

Zawsze będę wierzyć...

agnusek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 11:38   #409
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Problem w tym ze moja mama nie ma jeszcze koronek ma tylko spiłowane zęby i ją to boli. Przeczytałam cały wątek. Jestem przerażona. A mogła założyć aparat na swoje zęby i je po prostu wybielić ehhh.Ok zbieram się z nią do dentysty.

Jeśli chodzi o wybielanie , moja dentystka ( ta u której moja mama sobie robi jest inna , raz byłam i odradzałam mamie robienie u niej czegokolwiek , ale mnie nie słuchała, matki zawsze lepiej wiedzą :/ ) powiedziała ze to jest możliwe i mi wybieli ząb. chodzi mi żeby nie szarzał za szybko. co jakiś czas mogę (jeśli tak można) powtórzyć zabieg wybielania tego zęba. Ale wolę mieć swój martwy niż koronkę (którą też jak doczytałam trzeba wymieniać co naście lat. Za młoda jestem na to :p

Edytowane przez tirota21
Czas edycji: 2008-11-06 o 11:44
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-06, 12:12   #410
agnusek22
Wtajemniczenie
 
Avatar agnusek22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 2 752
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tirota21 Pokaż wiadomość
Problem w tym ze moja mama nie ma jeszcze koronek ma tylko spiłowane zęby i ją to boli. Przeczytałam cały wątek. Jestem przerażona. A mogła założyć aparat na swoje zęby i je po prostu wybielić ehhh.Ok zbieram się z nią do dentysty.

Jeśli chodzi o wybielanie , moja dentystka ( ta u której moja mama sobie robi jest inna , raz byłam i odradzałam mamie robienie u niej czegokolwiek , ale mnie nie słuchała, matki zawsze lepiej wiedzą :/ ) powiedziała ze to jest możliwe i mi wybieli ząb. chodzi mi żeby nie szarzał za szybko. co jakiś czas mogę (jeśli tak można) powtórzyć zabieg wybielania tego zęba. Ale wolę mieć swój martwy niż koronkę (którą też jak doczytałam trzeba wymieniać co naście lat. Za młoda jestem na to :p
Czy wiesz czy jej zęby były martwe czy żywe? Moje były martwe, to ja nie czułam w zasadzie nic. Przy żywych jest ponoć masakra, ale to wiem tylko z opowieści. Chociaż wydaję mi się, że wtedy i tak leczy się je kanałowo,ale pewnie coś namieszalam...

Nie wiem w czym problem żebyś teraz założyła sobie aparat?

Co naście, a nie raz w roku, bo wybielanie nie jest długotrwałe. Ale mimo wszystko poczytałabym o tym wybielaniu po kanałowym...moj stomatolog mi to odradził, bo jak ząb jest martwy, to siłą rzeczy ciemnieje...

Ja też jestem młoda,a mam dwie koronki i powtarzam, to była najlepsza inwestycja. Choć, oczywiście lepiej nie dopuszczać do sytuacji gdy tylko jest taka opcja i dbać o zęby.
__________________
Nasz dzień: 12.09.2009

Zawsze będę wierzyć...


Edytowane przez agnusek22
Czas edycji: 2008-11-06 o 12:13
agnusek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 16:38   #411
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agnusek22 Pokaż wiadomość
Czy wiesz czy jej zęby były martwe czy żywe? Moje były martwe, to ja nie czułam w zasadzie nic. Przy żywych jest ponoć masakra, ale to wiem tylko z opowieści. Chociaż wydaję mi się, że wtedy i tak leczy się je kanałowo,ale pewnie coś namieszalam...

Nie wiem w czym problem żebyś teraz założyła sobie aparat?

Co naście, a nie raz w roku, bo wybielanie nie jest długotrwałe. Ale mimo wszystko poczytałabym o tym wybielaniu po kanałowym...moj stomatolog mi to odradził, bo jak ząb jest martwy, to siłą rzeczy ciemnieje...

Ja też jestem młoda,a mam dwie koronki i powtarzam, to była najlepsza inwestycja. Choć, oczywiście lepiej nie dopuszczać do sytuacji gdy tylko jest taka opcja i dbać o zęby.
Chodziło mi, że koronka jest na kilkanaście lat potem należy ją wymienić, Jak Ci służą to super oby jak najdłużej. Ważne, że jesteś zadowolona.
Mama ma żywe , nie były leczone kanałowo, z tego co się orientuję Teraz doczytałam ze chyba powinny. Rano dentystki nie było więc idziemy teraz. Nie, mówiłam mamie żeby to ona sobie założyła aparat i wybieliła (miała na dole nie równe i żółte - no bo pali papierosy) Koszt taki sam, jak tych jej koronek. A robi cały dół na raz. Jak mi jej żal. pozdrawiam Dam znać co dentystka powie
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 16:45   #412
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tirota21 Pokaż wiadomość
Chodziło mi, że koronka jest na kilkanaście lat potem należy ją wymienić, Jak Ci służą to super oby jak najdłużej. Ważne, że jesteś zadowolona.
Mama ma żywe , nie były leczone kanałowo, z tego co się orientuję Teraz doczytałam ze chyba powinny. Rano dentystki nie było więc idziemy teraz. Nie, mówiłam mamie żeby to ona sobie założyła aparat i wybieliła (miała na dole nie równe i żółte - no bo pali papierosy) Koszt taki sam, jak tych jej koronek. A robi cały dół na raz. Jak mi jej żal. pozdrawiam Dam znać co dentystka powie
a czy te zeszlifowane zęby są czymś pokryte?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 16:51   #413
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Agabil1 nie
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 17:08   #414
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tirota21 Pokaż wiadomość
Agabil1 nie
my zwykle otulamy zęby szlifowane żywe cementem by zmniejszyc dolegliwości bólowe i przykre reakcje na bodźce. Jak można wypuścic pacjenta z oszlifowanymi żywymi zebami z gabinetu bez niczego?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 18:09   #415
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
my zwykle otulamy zęby szlifowane żywe cementem by zmniejszyc dolegliwości bólowe i przykre reakcje na bodźce. Jak można wypuścic pacjenta z oszlifowanymi żywymi zebami z gabinetu bez niczego?
Święta racja , jeszcze nie widziałam,żeby mama tak cierpiała i tak ją bolało.Jutro muszę wracać do siebie i aż boję się wyjedżać i zostawiać ją samą. Agabil1 mam do Ciebie pytanie. Rozumiem że dlatego, że żywe to boli, pytanie, czy długo mama będzie do siebie dochodzić???? I czy można na takie żywe bolące oszlifowane zęby nakładać koronki ???? Czy lepiej zaczekać dzień czy dwa??
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 11:17   #416
bajaderkamix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 7
Dot.: zła koronka albo nie ten dentysta :/

jeslikoronka sie rusza to tymczasowo podklej ją protefixem a najlepiej zrób sobie wklad koronowokorzeniowy z wlokna szklanego
bajaderkamix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 11:19   #417
bajaderkamix
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 7
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez iwonus_s Pokaż wiadomość
WITAM

rok temu postanowiłam zrobić sobie koronkę na martwym zębie (na jedynce) wybrałam najlepszego dentystę w swoim mieście, poszłam, miły pan oszlifował mi ząb, nałożył coś jakby wkręt i z tym czymś chodziłam tydzień (z domu nie wychodziłam bo wyglądałam jak szczerbata) po tygodniu nałożył mi śliczną koronkę, taką śliczną że aż nie mogłam uwierzyć że w lustrze widzę mój własny uśmiech...

ale szczęście nie trwa długo, koronki chyba też nie

cała koronka lata mi,do przodu, do tyłu, tak jakby się chwiała na dziąśle, mam wrażenie jakby za chwilę miała mi wypaść, nie mogę nic normalnie zjeść, bo nie wolno mi gryźć tym zębem, ale powiedzcie mi jak ja mam jeść nie gryząc jedynką

zapłaciłam 700zł za koronkę i teraz nie wiem co mam zrobić, gwarancja skończyła mi się miesiąc temu, to jak pójdę do dentysty to pewnie będę musiała znowu płacić i w ogóle nie wiem co dentysta może teraz zrobić, bedzie wymieniał całą koronkę, czy tylko poprawi

czy ktoś miał takie problemy proszę o odzpowiedzi,
jeslikoronka sie rusza to tymczasowo podklej ją protefixem a najlepiej zrób sobie wklad koronowokorzeniowy z wlokna szklanego
bajaderkamix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 12:02   #418
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez tirota21 Pokaż wiadomość
Święta racja , jeszcze nie widziałam,żeby mama tak cierpiała i tak ją bolało.Jutro muszę wracać do siebie i aż boję się wyjedżać i zostawiać ją samą. Agabil1 mam do Ciebie pytanie. Rozumiem że dlatego, że żywe to boli, pytanie, czy długo mama będzie do siebie dochodzić???? I czy można na takie żywe bolące oszlifowane zęby nakładać koronki ???? Czy lepiej zaczekać dzień czy dwa??
zęby bolą bo są żywe i oszlifowane-dlatego do czasu założenia koron nakłada się na nie coś otulającego. Myślę że po założeniu koron i tym samym odizolowaniu zębów od bodźców zewn. dolegliwości się skończą
kiedy Twoja mama ma miec zakładane korony?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 13:25   #419
agnusek22
Wtajemniczenie
 
Avatar agnusek22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 2 752
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Mi po spiłowaniu jedynek lekarz założył tymczasową koronkę na tydzień (bo tyle czekałam na założenie koron) i nie wyobrażam sobie żeby miałao być inaczej!!! A tymbardziej jeśli chodzi o żywe zęby. Pomijając kwestię estetyki, to skazywać kogoś na taki ból ... masakra...
__________________
Nasz dzień: 12.09.2009

Zawsze będę wierzyć...

agnusek22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-07, 18:15   #420
tirota21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dziś o 4, ale do tej pory przez dwa dni miała odsłonięte. nic nie jadła. Uważam, chyba dolne 4 są dłuzsze od pozostałych. Ale to moja subiektywna opinia, ja u tej pani bym nie robiła nic , byłam raz na pomocy doraźnej i sposób traktowania pozostawia wiele do życzenia. Byłam u niej pierwszy raz i nie zachęciła mnie do zostania jej pacjentką. Ale mama zadowolona, chociaż jak jej mówiłam żeby reklamowała za długie 4 :P to spojrzała tak na mnie i powiedziała i co skazywać sie na takie cierpienie i dodała teraz zbieram na implanty. Ale przyznała ze gdyby wiedziała co ją czeka to w życiu nie zrobiłaby koronek na żywych zębach. Mam pytanie rozumiem, że jak koronka jest założona na żywy ząb musi się przyzwyczaić.

Mama mówi teraz, że ten ból to jak po urodzeniu dziecka :P, był i minął jak się zobaczy co wyszło i jest bez znaczenia . Dzięki dziewczyny za wsparcie

Edytowane przez tirota21
Czas edycji: 2008-11-07 o 19:57 Powód: Brak akcetacji osoby zainteresowanej na tą informacje
tirota21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:14.