Pękanie pochwy podczas stosunku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-19, 13:15   #1
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8

Pękanie pochwy podczas stosunku


Witam,

Mam dotkliwy problem z którym się borykam od roku, a mianowicie pękanie wejścia do pochwy zawsze w tym samym miejscu podczas próby współżycia-na wędzidełku, w tym miejscu pojawia się maleńka ranka ok. 2 milimetrowa, zaczerwieniona i bardzo bolesna.

Podczas próby stosunku czuje opór i uczucie rozrywania przez co niemożliwe jest dojście do stosunku.

Mam 25 lat, mam tego samego partnera od 3 lat, kiedys mogłam uprawiać seks cała noc i nie miałam żadnych problemów. W kwietniu zeszłego roku poroniłam, po czym dostałam infekcji grzybiczej i od tamtej pory nęka mnie ten problem i ta pękająca błona...

Byłam juz u 5 ginekologów, stosowałam rozne maści i globulki( macmirror, gynalgin, metronidazol, orungal, albothyl) nawilżacze ( mucovaginal, cicatridina).

Na ostatniej wizycie dostałam skierowanie na badania hormonalne i tabletki z hormonami Gyoflor ale hormony mam w normie a globulki nie pomogły.

Robiłam tez badania pod katem grzybicy oraz biocenozę pochwy ale wyszły w porządku.



Na internecie jest duzo kobiet ktore piszą o tym problemie ale nigdzie zadna nie napisała jak sobie z tym poradziła...

Jestem załamana, to jest bardzo dobijające, robienie badań nic nie wykazuje, żaden ginekolog nie ma pojecia co to jest!

Mówią mi ze mam sie zrelaksować i nie spinać albo ze nie wiedza co to moze byc.

Byłam tez u dermatologa ale powiedział ze to nie jest zmiana skórna dermatologiczna.

Prosze o pomoc,

Dodaje zdjecie tego miejsca pękniętego,

Moze któraś z was to miała i moze mi pomoc?

Z gory dziekuje
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-19, 14:15   #2
arno22
Zadomowienie
 
Avatar arno22
 
Zarejestrowany: 2017-04
Lokalizacja: północna wielkopolska
Wiadomości: 1 051
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Spróbuj Oekolp forte.
arno22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-19, 19:52   #3
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Hej, dziekuje za odpowiedz. Pytałam ginekologa o ten oekolp forte ale powiedział ze mozna go stosować u kobiet dojrzałych w wieku około menopauzalnym ponieważ jest w nim zbyt wysokie stężenie estriolu i przepisał mi gynoflor ktory ma nieco mniejszą zawartość hormonów i do tego pałeczki kwasu mlekowego. Niestety nic to nie dało a poziom estradiolu mam wysoki wiec nie wiem skąd ta suchość ;( w czwartek mam wizytę u ginekologa chirurga plastycznego, chyba zdecyduję się na zabieg laserowy bo nie widzę innej opcji
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-19, 22:04   #4
AliceSK
Raczkowanie
 
Avatar AliceSK
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 31
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Też miałam taki problem i niedawno sam się rozwiązał. Ponieważ odczuwałam często ból, zawsze mówiłam, że muszę się "zregenerować" i nie uprawiałam seksu następnego dnia albo i przez kolejne 2-3 dni, ale niestety problem nie znikał i nieważne ile czasu przerwy bym robiła, zawsze kończyło się tak samo. Rozwiązaniem okazał się...częstszy seks. Po prostu te kilka pierwszych razy musiałam wytrzymać początkowy ból (tak, ból występuje wtedy tylko na początku, po jakichś 4-5 minutach przechodzi i już nic nie czuć, więc pamiętaj o tym), a potem już go więcej nie było. Nadal zdarza mi się czasem być nieco obolała, ale szybko to przechodzi i z pewnością nie jest to porównywalne z wcześniejszym bólem. Po prostu musiałam przyzwyczaić moją pochwę do częstych stosunków. Tak więc pytanie, czy Ty też robisz tak jak ja i robisz sobię przerwy?

Używajcie żeli nawilżających przed stosunkiem, Ty się zrelaksuj i nie myśl o tym, że będzie boleć, a jak boli, to pomyśl, że zaraz przejdzie, bo naprawdę przejdzie.
AliceSK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 10:07   #5
Smieszka28a
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 49
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Problem niemily ale chcialam tylko powiedziec ze masz bardzo ladna szparke.
Smieszka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-20, 12:13   #6
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Alice SK dziekuje za odpowiedz, dokładnie tak samo robię, czekam az się zregeneruję. Muszę spróbować Twojego sposobu! Dzieki bardzo dam znac jak poszlo

Pozdrawiam
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-16, 09:02   #7
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Nikt wiecej nie miał takiego problemu? 🙁
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-10, 15:16   #8
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Up!
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-04, 21:29   #9
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Hej,

Dzis wykonałam zabieg laserowy poszerzania pochwy. Dam znac jak się wygoi czy coś to dało 😊 pozdrawiam
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-04, 14:56   #10
Sylwia2124
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 1
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Laura, i jak po tym zabiegu laserowym. Pomoglo? Odpisz prosze, bo mam ten sam problem i nie mam juz sily.
Sylwia2124 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-05, 14:11   #11
Laura19993
Przyczajenie
 
Avatar Laura19993
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 8
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Cześć Sylwia, miałam 2 razy nacinaną pochwę w tym miejscu ale niestety zarastało mi się to i nic nie pomagało w końcu Pani doktor wykonała wycięcie chirurgiczne (Ok 0,5 cm ten kawałek więdzidełka po prostu wycięła) pod narkozą (tą dożylną która usypia na 30 min) i założyła 4 szwy, po zabiegu i ściągnięciu szwów wykonała mi zastrzyki osoczem bogatopłytkowym w te miejsce żeby nie zrobiły się twarde blizny które też by pękały i teraz już jest Ok. Także nie polecam takiego nacinania, chyba że jakoś zszyją potem to miejsce że się nie zrastało to nacięcie (mi się przez to zrobiły tylko blizny ktore jeszcze bardziej bolały).

Także z mojej strony najlepszy efekt był po tym wycięciu (labioplastyka) po tym osoczu musiałam stosować obficie żel mucovagin który sprzyjał gojeniu a jak się zagoiło używałam maści Cepan która zmiękcza blizny (wyciskałam na wacik i przykładałam do tego miejsca i szlam spać).

Teraz niestety jak przasadzę trochę z pozycjami też mi pęka nieco to miejsce, ale nie czuję bólu tylko lekkie szczypanie po stosunku i wtedy stosuję maść Cicatridina po 3/4 dniach przechodzi.

Ogólnie bardzo dużo czasu to zajęło przez te wtopy z nacią nien ktore nic nie dały... kosztowało to wszystko Ok 1500 zł w przeciągu roku.

Ale jeśli na tą chwilę nie masz pieniędzy to polecam isc do dermatologa i opowiedzieć mu o tym problemie i poprosić o maść Emla, jest to maść znieczulająca (zanim miałam zabieg używałam jej 30 min przed stosunkiem ale tylko na to miejsce które pękało i nie czułam nic )

Trzymam kciuki, jakbys miała jeszcze jakies pytania to pisz śmiało,

Pozdrawiam
Laura19993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-21, 15:39   #12
OliviaRuda
Przyczajenie
 
Avatar OliviaRuda
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 1
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Cytat:
Napisane przez Smieszka28a Pokaż wiadomość
Problem niemily ale chcialam tylko powiedziec ze masz bardzo ladna szparke.
OliviaRuda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-13, 11:18   #13
Rose222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

Hej mam ten sam problem.. Nwm czy mam zrobić zabieg laserem. Co ci pomogło i czy już wszystko jest ok? Proszę o odpowiedź.. Jestem zdesperowana. Wydałam już kupe kasy na lekarzy i leki. Nwm co mam robić bo moje życie erotyczne z moim kilkuletnim wybrankiem sie sypie. Oczywiście jest wyrozumiały ale ja już tak dłużej nie mogę.
Rose222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-18, 19:26   #14
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

czy slyszalyscie o czyms tkaim jak vulvodynia? konkretnie vestybulodynia (odmiana vulvodynii)

mialam bole po ok. roku po porodzie i techniki opisywane przy tym schorzeniu bardzo mi pomogly
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-19, 19:27   #15
Rose222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pękanie pochwy podczas stosunku

A gdzie robiłaś taki zabieg i czy był bardzo drogi? Xd i czy robiłaś ten zabieg konkretnie do takiego problemu co jest w wątku (czyli pęknięcie pochwy miedzy wejściem a odbytem)
Rose222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-19 20:27:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.