kasa od TZ - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-07, 21:28   #211
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac, to zupelnie nie zgadzam sie z taka ocena sytuacji. Nie sadze zeby takie nastawienie bylo powszechne, choc niewatpliwie sie zdarza.
Ja tez nie mam takich znajomych, ale na wioskach, w malych miasteczkach podejscie "moze pic, moze bic, byle był" jest pewnie powszechniejsze niz nam sie wydaje.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 22:36   #212
piwusia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 787
Dot.: kasa od TZ

A mi TŻ kupuje duperelki bo ja jestem za chytra. Najchętniej bym się nie malowała bo szkoda kasy na tusz (może przesadzam nieco). Jak mi się ostatnio podobała śliczna torebka to 10 minut ją oglądałam a potem stwierdziłam że nie dam 30 funtów za nią bo jednak nie jest aż taka super... Ale Tż kupił mi ją.


Aha jesteśmy małżeństwem obydwoje pracujemy i mamy wspólne konto ... w sumie nie wiem kto płaćił ale ważne że ja bezpośredni nie wydałam kasy
__________________
juz mnie tu nie ma
piwusia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 07:11   #213
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
kiedy moj byly tz byl w takiej samej sytuacji jak Miska (dostawal od rodzicow troszke pieniedzy) to ani razu nie przyszlo mi ani jemu do glowy zebym mu kupila np. bluzke czy spodnie. Albo ciagle sponsorowala wyjscia do baru (od czasu do czasu oczywiscie tak). wiem, ze wtedy byloby mu przykro i czulby sie upokorzony.
Zamiast tego staralismy sie tak zorganizowac sobie czas zeby jak najmniej wydawac (np. piknik, skladkowa impreza, dvd w domu zamiast kina)


a ja nie rozumiem jakim prawem Ty oceniasz zwiazki ludzi, ktorzy sie np. rozliczaja? Albo piszesz, ze Sadek pewnie nigdy nie kochal, bo postepuje inaczej niz Ty.
A jak ja coś dorobię kupuję zawsze TŻ prezent i również nie widze w tym nic złego.
Co do "taniego" spędzania czasu często np. zostajemy na weekend w domu, ale że nie lubimy zmulać zapraszamy zawsze w piątek i sobotę znajomych, więc kasa na wekkend też zawsze pójdzie - bo alkohol, jedzenie na grilla/ognisko... a że oboje mamy wyjątkowo mocne głowy to pójdzie całkiem sporo kasy Więc tak czy tak - jest potrzebna kasa i nie wyobrażam sobie sytuacji, że TŻ pije i je, a ja siedzę i patrzę... Zwłaszcza, że mamy takich znajomych, że pijemy wszyscy razem, nie rozliczając się.
Każdy niech ma związek jaki chce - ja nie wyobrażam sobie rozlicznia się ze wszystkiego, a Ty aby Ci chłopak postawił np. piwo.

Tylko nie rozumiem jak ktokolwiek może pisać o sponsoringu... Bo tak jak ktoś napisał - jeżeli facet straci kase dziewczyna go opuści, za to dziewczyna z kochającego się związku - tego nie zrobi.

Edytowane przez Miśka84
Czas edycji: 2008-09-08 o 12:31
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 07:15   #214
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka1978 Pokaż wiadomość
Dla mnie sponsoring jest tam, gdzie nie ma uczucia. A jesli jest uczucie, to to jest dzielenie sie. Jedna strona drugiej pomoze, czy sprawi radosc, i druga rowniez, czy w podobny sposob,czy inny,czy teraz czy pozniej. Jak sie kogos kocha,to chce sie psrawiac radosc, nie liczyc pieniadze i dopatrywac sie oszustw. Ale to sie czuje przeciez.
I dokładnie o to chodzi
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 07:56   #215
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez miphuhiz Pokaż wiadomość
dzielenie, dzieleniem ale rozni sa ludzie. Jedni sa tacy, ze sie rozliczaja i sa szczesliwi a inni cala wyplate wydaja na druga osobe. I nikt nie ma prawa kwestionowac prawdziwosci uczuc osob np. rozliczajacych sie. A w tym watku niestety wiele bylo wypowiedzi, ktore mgly zranic takie pary.
To, ze ktos sie rozlicza nie znaczy, ze nie pomoze swojemu partnerowi, kiedy ten straci prace. A czytajac ten watek mozna wysnuc wnioski, ze takie osoby na pewno sie nie kochaja, ze nie pomoga swojemu partnerowi w sytuacji patowej, ze tylko osoba, ktora cala swoja wyplate wydaje na partnera prawdziwie kocha.
Nie lubie takiego mierzenia milosci iloscia wydanych pieniedzy.
No moze,ale ja napisałam odnosnie sponsoringu,a nie oddzielnej kasy w zwiazku. Wg mnie jak sie naprawde kocha i ufa,to kasa jest wspolna. Jesli sie mysli powaznie o przyszłosci,to sie nie rozlicza,bo to i tak bedzie kiedys wspolne. Taka prawda. Jak sie ktos rozlicza,to juz podswiadomie mysli o ewentulanym odejsciu i zyciu na swoj rachunek. I zeby było jasne,nie uwazam,ze to zle,bo w zyciu tzreba byc zapobiegliwym.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 08:28   #216
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: kasa od TZ

Sama pracuję, mieszkamy razem, dzielimy się kosztami utrzymania i czasami ja coś jemu fundnę, raz on mi coś. Zarobki mamy porównywalne.

W okresie "chodzenia" - tylko on fundował randki, bo to wydawało mu sie "bardziej meskie". Prócz prezentow, pieniedzy nie dostawalam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 09:40   #217
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Dla niektórych dziwne jest, że TŻ ze mną się dzieli, ale my mamy bardzo dużo znajomych, z którymi nigdy sie nie rozliczamy
Niektórzy na imprezy przychodzą z flaszką, inni bez "na jana" i pijemy zawsze RAZEM. Gdy idziemy do sklepu ktoś da 20 zł, ktoś 50 zł, a ktoś 2 zł lub nic, bo jest akurat przed wypłatą, i nikt na to nie patrzy, całe szczęście mamy znajomych, który lubią się "wspomagać" w potrzebie.Gdy zaprosimy do siebie kumpla, który nie ma kasy - TŻ bardzo często stawia mu imprezę i nigdy nie podliczył go za to. Zawsze kupujemy też więcej alko na wypadek gdyby znajomi nie byli przy kasie czy gdyby zabrakło. Mieliśmy kiedyś znajomych, którzy nawet 1 piwa by nie dali za darmo, gdy zabraknie i atmosfera była wówczas nieporównywalnie gorsza. Naprawdę jest super atmosfera, gdy nikt nie rozlicza się ze sobą i wszystko jest wspólne Teraz mamy TYLKO takich znajomych

Edytowane przez Miśka84
Czas edycji: 2008-09-08 o 10:57
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-08, 14:13   #218
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: kasa od TZ

Miśka, ale wiesz, że innym razem ty mozesz liczyc na znajomych. Mialam takich znajomych co tylko liczyli na to, zeby na sępa pojjsc, najesc sie i napić. Albo nie chcial sie zlozyc na pizze, bo nie jest glodny a potem jadl....
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 15:46   #219
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Miśka, ale wiesz, że innym razem ty mozesz liczyc na znajomych. Mialam takich znajomych co tylko liczyli na to, zeby na sępa pojjsc, najesc sie i napić. Albo nie chcial sie zlozyc na pizze, bo nie jest glodny a potem jadl....
Tacy też są, ale większość jest baaardzo w porządku i niektórzy znajomi jak robią domówkę też stawiają dosłownie wszystko, więc idzie to w dwie strony
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 22:07   #220
Charlotte001
Raczkowanie
 
Avatar Charlotte001
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 33
Dot.: kasa od TZ

Hmm.. kasy jako takiej od Tż'ta nie biorę Zazwyczaj jest tak, że jak np. gdzieś wychodzimy, to raz ja coś kupuję, raz On (chociaż za każdym razem upiera się przy tym, żeby to On płacił). Prócz tego, to Tż kupuje mi tabletki anty.
__________________
Bo ja chciałabym móc nie musieć wierzyć
Że kiedyś to dostanę co mi się należy

***
lepiej być na ~ , niż w . , prawda?
(aktualnie jednak, to jestem w ogromnej, nieprzepastnej kropce )
Charlotte001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-08, 23:04   #221
piwusia5
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: .
Wiadomości: 787
Dot.: kasa od TZ

Naczytałam się tu trochę o sponsoringu.... A co w tym złego. Różni są ludzie różne potrzeby. Jak ktoś chce to niech "płaci" swojej kobiecie za to i owo. Ich sprawa. Jednak nie mogę nazwać spponsoringiem sytuacji gdy np On płaci za wypad w góry gdzie ją zaprasza. Tym bardziej jak to nieplanowany wypad.
__________________
juz mnie tu nie ma
piwusia5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 09:19   #222
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez piwusia5 Pokaż wiadomość
Naczytałam się tu trochę o sponsoringu.... A co w tym złego. Różni są ludzie różne potrzeby. Jak ktoś chce to niech "płaci" swojej kobiecie za to i owo. Ich sprawa. Jednak nie mogę nazwać spponsoringiem sytuacji gdy np On płaci za wypad w góry gdzie ją zaprasza. Tym bardziej jak to nieplanowany wypad.
Dokładnie To po prostu za***isty prezent O, którym tak naprawdę marzy chyba każda kobieta Jeżeli się kocha lubi się sprawiać przyjemność drugiej osobie, a czy będzie to kwiatek, wypad w góry czy wyjazd na hawaje - to już kwestia tego, ile się ma pieniędzy ...
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 09:42   #223
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość
Dokładnie To po prostu za***isty prezent O, którym tak naprawdę marzy chyba każda kobieta Jeżeli się kocha lubi się sprawiać przyjemność drugiej osobie, a czy będzie to kwiatek, wypad w góry czy wyjazd na hawaje - to już kwestia tego, ile się ma pieniędzy ...
No tak, świetny prezent Skaczę zawsze z radości, kiedy TŻ zrobi mi niespodziankę i mówi, że porywa mnie w góry albo na weekend gdzieś daleko. Ale... ja tego nie oczekuję. I sama też staram się zaplanować inny wyjazd. Może nie tak daleko czy tak luksusowo jak te na które zabiera mnie TŻ, ale nie ze skąpstwa, tylko dlatego, że mam jednak znacznie mniejsze zasoby finansowe niż mój partner.
I nie chodzi o żadne rozliczanie, bo nie znoszę rozliczania, zresztą nawet TŻ by nie wziął ode mnie np. pieniędzy za pokój czy paliwo. Ale ja organizuję później inny wypad i wtedy ja funduję I to już jest partnerstwo - ja coś Tobie, Ty coś mi.

Ale znam też dziewczyny, które prowadzą do takich sytuacji:
Ona: Kotku, a może pojechalibyśmy na weekend w góry, było by tak fajnie....
On:...no jeśli tak bardzo chcesz...no dobrze

I z karty czy z portfela lecą pieniądze, których pewnie sam by nie wydał. To moim zdaniem naciąganie.
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 09:55   #224
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: kasa od TZ

ja nie mam takiego problemu, bo pracuję i potrafie się sama utrzymać bez pomocy finansowej kogos innego. Nie mam problemu z rozliczaniem kasy, bo nigdy tego nie robię. Jestem w stanie zapłacić sama za siebie - ale jeśli on chce zapłacić bo takie wyznaje zasady lub stac go na to - to ja nie protestuję. Nie ma nic gorszego niż para kłócąca się o to kto zapłaci rachunek.
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 13:20   #225
GothicLolita22
Zadomowienie
 
Avatar GothicLolita22
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 1 153
Dot.: kasa od TZ

Kochanie nigdy nie dawało mi pieniędzy, ale bardzo często kupowało mi różne rzeczy, np jak wyprowadzałam do nowego mieszkania to kupił żelazko, lampkę nocną... Przyjęłam, ale kasy bym raczej nie wzięła...
__________________
GothicLolita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 13:52   #226
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: kasa od TZ

6 tys? A co to jest?? Majac wiecej wiecej wydajemy. Mamy 6 tys z TZ z tego odliczcie 2000zl za kredyt mieszkania ( calkiem normalne, 2 pokoje na nowym osiedlu a nie w jakis apartamentach) do tego 600zl oplaty za mieszkanie, plus 800zl za raty no bo jakos trzeba bylo umeblowac mieszkanie, do tego benzyna na 2 samochody 700zl ,no i plus raty za samochody ( normalne dwa po 6-7 tys nawet klimy nie maja) 700zl i zostaje 1200zl. Z tego jeszcze trzeba odliczyc jakies 300zl co miesiac zeby miec za co zaplacic OC i przeglady 2 samochodow. Zostaje 900zl no i co to jest?? Trzeba sie ubrac i zjesc tez cos. A na wakacje juz nie starcza. Ewentualnie na tydzien gdzies w Polske.
__________________
,,Żyj tak jakby jutra nie było, tańcz tak, jakby nikt nie patrzył"




Dietujemy:


64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 14:50   #227
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez lunita Pokaż wiadomość
6 tys? A co to jest?? Majac wiecej wiecej wydajemy. Mamy 6 tys z TZ z tego odliczcie 2000zl za kredyt mieszkania ( calkiem normalne, 2 pokoje na nowym osiedlu a nie w jakis apartamentach) do tego 600zl oplaty za mieszkanie, plus 800zl za raty no bo jakos trzeba bylo umeblowac mieszkanie, do tego benzyna na 2 samochody 700zl ,no i plus raty za samochody ( normalne dwa po 6-7 tys nawet klimy nie maja) 700zl i zostaje 1200zl. Z tego jeszcze trzeba odliczyc jakies 300zl co miesiac zeby miec za co zaplacic OC i przeglady 2 samochodow. Zostaje 900zl no i co to jest?? Trzeba sie ubrac i zjesc tez cos. A na wakacje juz nie starcza. Ewentualnie na tydzien gdzies w Polske.
Wiesz , ale myslę że sporo z nas chciałoby mieć swoje własne mieszkanie na nowym osiedlu, dwa samochody i wyjeżdżać jeszcze na wakacje Ja znam sporo ludzi, którzy na wakacjach nawet nad głupim jeziorkiem nie byli od 10 lat, a o włąsnym, niewynajmowanym mieszkaniu moga sobie tylko pomarzyć. Może dla Ciebie to nic, ale ja bym niemal zabiła, by mieć własne mieszkanie, bo póki co nie stać mnie nawet na wynajmowane

ps. No i macie wysoko dużo kredyty, poza tym mój TZ za droższy samochód nie płaci nawet 100 zł OC miesiecznie...
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 16:41   #228
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez lunita Pokaż wiadomość
6 tys? A co to jest?? Majac wiecej wiecej wydajemy. Mamy 6 tys z TZ z tego odliczcie 2000zl za kredyt mieszkania ( calkiem normalne, 2 pokoje na nowym osiedlu a nie w jakis apartamentach) do tego 600zl oplaty za mieszkanie, plus 800zl za raty no bo jakos trzeba bylo umeblowac mieszkanie, do tego benzyna na 2 samochody 700zl ,no i plus raty za samochody ( normalne dwa po 6-7 tys nawet klimy nie maja) 700zl i zostaje 1200zl. Z tego jeszcze trzeba odliczyc jakies 300zl co miesiac zeby miec za co zaplacic OC i przeglady 2 samochodow. Zostaje 900zl no i co to jest?? Trzeba sie ubrac i zjesc tez cos. A na wakacje juz nie starcza. Ewentualnie na tydzien gdzies w Polske.
Nie ma co sie licytowac!
Dla jednego jest to ogromna kasa dla innego to bardzo niewiele ale przyznam ze do zycia w nawet umiarkowanym luksusie potrzebna jest sporaaa kasa taki jest teraz ten swiat, ceny.
I przyznam ze nawet dom a juz napewno samochod nie swiadczą o bogactwie. Przykładowo jeden z moich znajomych kroci nie zarabia (malutkie osiedlowe solarium) a kupił nowe BMW 5 w leasing. Na ulicy wyglada jak mega biznesmen.
Drugi ma najwiekszą fabryke kotłów na swiecie,zatrudnia 8 tys ludzi, notowany na giełdzie, majatek ok 540 mln. zł a jezdzi starym Oplem Omegą mieszka tez w przecietnym domku...
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 16:48   #229
maja55
Zakorzenienie
 
Avatar maja55
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 7 258
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Nie ma co sie licytowac!
Zwłaszcza, że wątek biegnie w kierunku: jaki dochód miesięcznie pozwoli na lux życie, a tematem tego wątku jest "kasa od TŻ".
__________________
P F C
maja55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-09, 16:52   #230
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: kasa od TZ

nie dostaję i bym nie wzięła tej kasy zreszta.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 19:47   #231
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: kasa od TZ

niezawsze bylo tak jak teraz kiedys musialo nam wystarczyc 1600zl a z tego jeszcze 800zl wynajmowane mieszkanie. Oboje studiowalismy a utrzymywalismy sie z kredytow studenckich i prac dorywczych Dlatego tez im wiecej sie ma tym wiecej wydaje proste a pieniedzy ciagle malo bo nie raz na debetach jedziemy ale nie ma co narzekac bo w koncu po 35latach mieszkanie bedzie nasze :P a co do oprocentowania kredytow to raczej normalne oprocentowanie ale na krotki okres czasu. No ale to byl taki off topic.


Co do kasy od TZta to biore i owszem bo kasa wspolna mamy 3 konta, jedno moje drugie jego i trzecie kredytowe a jak mi brakuje kasy to sobie przelewam albo odwrotnie. Prezenty lubie i owszem zwlaszcza te nieoczekiwane A i ja prezenty daje No i oczywiste ze jak bedzie mniej pieniedzy to sie ograniczy wydatki i tyle , jakby nie daj boze TZ stracil prace to bedziemy zyc z mojej i na odwrot
__________________
,,Żyj tak jakby jutra nie było, tańcz tak, jakby nikt nie patrzył"




Dietujemy:


64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 19:50   #232
lunita
Raczkowanie
 
Avatar lunita
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 255
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Miśka84 Pokaż wiadomość

ps. No i macie wysoko dużo kredyty, poza tym mój TZ za droższy samochód nie płaci nawet 100 zł OC miesiecznie...
jak ma znizki to i owszem ale my ani jednej nie mamy pozatym w tych pieniadzach jest odliczone ewentualne koszty napraw , wymiany filtrow ew. opon itd
__________________
,,Żyj tak jakby jutra nie było, tańcz tak, jakby nikt nie patrzył"




Dietujemy:


64 - 63 - 62 - 61 - 60 - 59 - 58 - 57
lunita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 20:23   #233
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez lunita Pokaż wiadomość
jak ma znizki to i owszem ale my ani jednej nie mamy pozatym w tych pieniadzach jest odliczone ewentualne koszty napraw , wymiany filtrow ew. opon itd
U nas na naprawy też idzie ze 2 razy tyle co na oc Ale bez samochodu chyba już byśmy nie umieli żyć Wiadomo, ze apetyt rośnie w miarę jedzenia i zawsze chce się mieć więcej. Dlatego ja zawsze staram się być zadowolona z tego co mam tu i teraz
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 20:55   #234
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
I przyznam ze nawet dom a juz napewno samochod nie swiadczą o bogactwie.
W Polsce niestety wciaz wyznacznikiem bogactwa dla wiekszosci społeczeństwa są często markowe ciuchy - najlepiej z widocznymi markami.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 21:17   #235
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
W Polsce niestety wciaz wyznacznikiem bogactwa dla wiekszosci społeczeństwa są często markowe ciuchy - najlepiej z widocznymi markami.
hmm az tak!?
Dzisiaj to juz chyba trudno poznac co jest dobrą marką a co nie, ceny tez podobne jesli chodzi o ciuchy.

Ale co mnie dziwi to okreslanie statusu finasowego po samochodach, wiekszosc osob (kobiet i mezczyzn zwraca na to wielką uwage) i przyznam ze "na swiecie" sie juz tego dawno nie robi! Przeciwnie, osoby bez samochodu sa czesto uwazane za te zamozniejsze!
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 21:20   #236
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: kasa od TZ

Owszem daje mi kasiorke,z tym,ze mamy 2 dzieci,wiec łaski nie robi.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 21:27   #237
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
hmm az tak!?
Dzisiaj to juz chyba trudno poznac co jest dobrą marką a co nie, ceny tez podobne jesli chodzi o ciuchy.

Ale co mnie dziwi to okreslanie statusu finasowego po samochodach, wiekszosc osob (kobiet i mezczyzn zwraca na to wielką uwage) i przyznam ze "na swiecie" sie juz tego dawno nie robi! Przeciwnie, osoby bez samochodu sa czesto uwazane za te zamozniejsze!
No a jezeli nie, to skad w takim razie ten pęd Polaków (i ogólnie mieszkańców wschodzniej częsci Europy) do kupowania podrób Diora i Prady, zwłaszcza na zagranicznych wycieczkach.

Co do tych osób zamożniejszych bez samochodu, to nie chce mi się w to wierzyć, komu by się tak chciało utrudniać sobie życie, bo bez samochodu to ciężko czasami

Ja ledwo mercedesa od BMW odrozniam, nie znam sie na tym w ogole, nawet mój chłopak twierdzi, ze co jak co, ale na blachare bym sie nie nadawała.

U mnie na uniwerku najlepsze samochody stoją pod wydziałem prawa, wiec chyba coś jest z tym statusem finansowym wyznaczanym przez posiadany samochód.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-09, 21:43   #238
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
No a jezeli nie, to skad w takim razie ten pęd Polaków (i ogólnie mieszkańców wschodzniej częsci Europy) do kupowania podrób Diora i Prady, zwłaszcza na zagranicznych wycieczkach.

Co do tych osób zamożniejszych bez samochodu, to nie chce mi się w to wierzyć, komu by się tak chciało utrudniać sobie życie, bo bez samochodu to ciężko czasami

Ja ledwo mercedesa od BMW odrozniam, nie znam sie na tym w ogole, nawet mój chłopak twierdzi, ze co jak co, ale na blachare bym sie nie nadawała.

U mnie na uniwerku najlepsze samochody stoją pod wydziałem prawa, wiec chyba coś jest z tym statusem finansowym wyznaczanym przez posiadany samochód.
Wlasnie dlatego, mysla ze beda przez to bardzie "ekskluzywni", postrzegani jak cos lepszego, na ciuch jescze mozna odlozyc ale na jacht za 20 mln. euro juz nie

Jesli chodzi o samochod to naprawde sie na to nie patrzy, wiadome ze biedak nie kupi nowego BMW ale nie trzeba byc milionerem aby takim jezdzic wystarczy kredyt, leasing, troche lepsza pensja.
Z doswiadczenia tez wiem ze osoby najbogatsze milionerzy a czesto i miliarderzy( nasz rajdowiec np., na codzien jezdzą starymi gratami, ubieraja sie w jeansy, krawat ten sam od 3 lat. Takie osoby nie musza juz nic udowadniac, nawet nie chcą.
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 07:30   #239
Miśka84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 5 075
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Wlasnie dlatego, mysla ze beda przez to bardzie "ekskluzywni", postrzegani jak cos lepszego, na ciuch jescze mozna odlozyc ale na jacht za 20 mln. euro juz nie

Jesli chodzi o samochod to naprawde sie na to nie patrzy, wiadome ze biedak nie kupi nowego BMW ale nie trzeba byc milionerem aby takim jezdzic wystarczy kredyt, leasing, troche lepsza pensja.
Z doswiadczenia tez wiem ze osoby najbogatsze milionerzy a czesto i miliarderzy( nasz rajdowiec np., na codzien jezdzą starymi gratami, ubieraja sie w jeansy, krawat ten sam od 3 lat. Takie osoby nie musza juz nic udowadniac, nawet nie chcą.
Ale to nie chodzi o sam lans, po prostu miło mieć fajną furkę, która się nie psuje - bo jest nowa, nie gruchocze w niej wszystko i jest w niej ładnie dopasowane - bo nie jest ze średniej pólki i można wcisnąć w niej ostro gaz, bo ma 200, 300 czy więcej koni, a nie marne 100No i wogóle jest milej jeździć samochodem niż tłuc się autobusem w duchocie i smrodzie, bo większość Polaków nie wie co to antypespirant

To kwestia wygody - lepiej mieszkać w nowej za***istej willi niż w starym domku, gdzie jest ogrzewanie na węgiel, lepiej mieszkać w nowym niż w takim, w którym wilgoć wchodzi, lepiej mieć kanalizację niż wypompowywać szambo...

Dlatego na pewno miło jest mieć super willę i nowe bmw Bo po prostu wygodniej
Miśka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 08:58   #240
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: kasa od TZ

Cytat:
Napisane przez Sadek Pokaż wiadomość
Z doswiadczenia tez wiem ze osoby najbogatsze milionerzy a czesto i miliarderzy( nasz rajdowiec np., na codzien jezdzą starymi gratami, ubieraja sie w jeansy, krawat ten sam od 3 lat. Takie osoby nie musza juz nic udowadniac, nawet nie chcą.
O! i z tym się zgadzam.
Dlatego tak mnie śmieszy wszystko na pokaz: adidasy z łyżwą od palców do pięty , ostentacyjne psikanie chanelami, pod pachą podróbka LV ... i tym podobne manifestowanie, że "mam markowe" → de facto tylko ludzie, którym z trudem przychodzi kupno czegoś z wyższej półki "muszą" tak się zachowywać, dla tych, których na to stać, to normalka, i nawet do głowy by im nie przyszło szpanowanie na prawo i lewo.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.