DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-05, 01:15   #1
lady_eve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 1
Smile

DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań


Cześć dziewuchy,
Mam dylemat odnośnie wyboru studiów na kierunku dietetyka pomiędzy powyższymi uczelniami- CM UMK i UP w Poznaniu.
Według rankingu "PERSPELKTYWY 2018" w kategorii "dietetyka" UP jest na 5 miejscu a CM UMK na 15 ale nie wiem ile wart jest ten ranking w rzeczywistości.
Jest jeszcze aspekt ukierunkowania obu uczelni. Nie przeszkadzałyby mi przedmioty o technologii żywności ale chciałabym mieć wiedzę np. z zakresu żywienia kobiet w ciąży i chciałabym wiedzieć czy szkoła przyrodnicza da mi taką wiedzę. Kolejny to wielkość uczelni.
UMK jest mniejsze, na roku jest przyjmowanych bodajże 90 osób i zastanawiam się jaki ma to wpływ na prestiż uczelni.
Jeżeli macie jakieś porównanie programu w praktyce(w zapisie program jest podobny - nie wiadomo jak skrupulatnie do niego podchodzą w obu uczelniach) uczelnia medyczna a przyrodnicza, lub studiowałyscie na którejs z nich, będę ogromnie wdzięczna za przybliżenie waszych wrażeń.
Jakie macie wrażenie odnośnie obu uczelni. Gdybyście miały pojść do dietetyka to wybrałybyscie osobe po której z tych uczelni ?
lady_eve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-12, 13:13   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Ranking to jakaś wskazówka, ale nie wyrocznia. Przejrzyj dokładnie programy studiów, sprawdź, jakie są specjalizacje na obu uczelniach i wybierz tę, która Ci bardziej odpowiada. Miasto też ma znaczenie i tu zdecydowanie wygrywa Poznań. Jest po prostu większy, ma lepiej rozwiniętą gospodarkę, więcej firm, lepszy rynek pracy. Łatwiej Ci będzie nawet o jakieś fajne praktyki. CM UMK jest zdaje się w Bydgoszczy, a to dość biedne miasto ze sporym bezrobociem. Niby koszty życia niższe, ale i perspektywy słabsze.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-15, 17:09   #3
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Nie wiem czy moja wypowiedź w jakimkolwiek stopniu Ci pomoże ale moja przyjaciółka studiowała zaocznie dietetykę na UP. Miałam też współlokatorkę, która studiowała stacjonarnie i była na ostatnim roku (niestety nie wiem, czy dokończyła studia czy nie - brała dziekankę i nie mam z nią kontaktu).
Moja przyjaciółka zrezygnowała po sesji zimowej na drugim roku, ale na to nałożyło się wiele czynników i nauka była tylko jednym, mniej istotnym bo uczyła się całkiem dobrze. Tak czy inaczej na podstawie zarówno tego, co mi mówiła przyjaciółka jak i współlokatorka - nauki jest bardzo dużo i wymagają sporo. Wejściówki w miarę regularne i obszerne. Sporo osób rezygnuje gdzieś po drodze, sporo ma warunki z tych trudniejszych przedmiotów. Poziom jest wysoki i uczelnia go trzyma. Z tego co mi przyjaciółka mówiła zaocznych traktują trochę jako gorszy sort studentów, wychwalając na każdym możliwym kroku stacjonarnych. Dała radę pogodzić pracę na pełen etat ze studiowaniem więc dla chcącego nic trudnego, ale momentami wręcz tonęła w notatkach i kilka poprawek załapała. Bardzo jej się podobały zajęcia w laboratorium czego nie ma na obecnej uczelni. Tak wysoka pozycja UP w rankingu z pewnością ma solidne poparcie i trzeba się nastawić na regularną naukę.
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 21:49   #4
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Cytat:
Napisane przez lady_eve Pokaż wiadomość
Cześć dziewuchy,
Mam dylemat odnośnie wyboru studiów na kierunku dietetyka pomiędzy powyższymi uczelniami- CM UMK i UP w Poznaniu.
Według rankingu "PERSPELKTYWY 2018" w kategorii "dietetyka" UP jest na 5 miejscu a CM UMK na 15 ale nie wiem ile wart jest ten ranking w rzeczywistości.
Jest jeszcze aspekt ukierunkowania obu uczelni. Nie przeszkadzałyby mi przedmioty o technologii żywności ale chciałabym mieć wiedzę np. z zakresu żywienia kobiet w ciąży i chciałabym wiedzieć czy szkoła przyrodnicza da mi taką wiedzę. Kolejny to wielkość uczelni.
UMK jest mniejsze, na roku jest przyjmowanych bodajże 90 osób i zastanawiam się jaki ma to wpływ na prestiż uczelni.
Jeżeli macie jakieś porównanie programu w praktyce(w zapisie program jest podobny - nie wiadomo jak skrupulatnie do niego podchodzą w obu uczelniach) uczelnia medyczna a przyrodnicza, lub studiowałyscie na którejs z nich, będę ogromnie wdzięczna za przybliżenie waszych wrażeń.
Jakie macie wrażenie odnośnie obu uczelni. Gdybyście miały pojść do dietetyka to wybrałybyscie osobe po której z tych uczelni ?
naprawde myslisz ze dietetyka ktos wybierze na podstawie skonczonej uczelni?
mozna skonczyc najlepsza uczelnie ale jesli potem spoczniesz na tzw laurach to raczej nie spodziewaj sie popularnosci. To tak jak medycyna - trzeba sie doksztalcac, uczyc, duzo czytac. Osobiscie mam kolezanke po dietetyce po UMK, jest obecnie dosc znana, pisuje artykuly do czasopism ale do wiekszosci doszla duza i ciezka praca.
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-17, 21:59   #5
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
naprawde myslisz ze dietetyka ktos wybierze na podstawie skonczonej uczelni?
mozna skonczyc najlepsza uczelnie ale jesli potem spoczniesz na tzw laurach to raczej nie spodziewaj sie popularnosci. To tak jak medycyna - trzeba sie doksztalcac, uczyc, duzo czytac. Osobiscie mam kolezanke po dietetyce po UMK, jest obecnie dosc znana, pisuje artykuly do czasopism ale do wiekszosci doszla duza i ciezka praca.
Tak jest z każdym zawodem na tym świecie, ale to nie znaczy, że musimy wybierać gorsze uczelnie, kiedy możemy lepsze.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 08:15   #6
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Jasne ale to tez nie znaczy ze cala robote odwali uczelnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 12:11   #7
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Jasne ale to tez nie znaczy ze cala robote odwali uczelnia.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Tzn. jaką robotę? Uczenia studenta? No chyba po to istnieją uczelnie? Mam rozumieć, że Ty celowo poszłaś na gorszą, żeby niczego Cię tam nie nauczyli i żebyś mogła sama nauczyć się w domu? Fuck logic.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-08-18, 16:15   #8
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Cytat:
Napisane przez megamag Pokaż wiadomość
Tzn. jaką robotę? Uczenia studenta? No chyba po to istnieją uczelnie? Mam rozumieć, że Ty celowo poszłaś na gorszą, żeby niczego Cię tam nie nauczyli i żebyś mogła sama nauczyć się w domu? Fuck logic.


Oprocz tego ze uczelnia Ciebie uczy to jeszcze zostaje przeciez ciagle doksztallcanie sie..
Myslisz ze pojdziesz na super uczelnie a ona sama za Ciebie wszystko zrobi?
Jesli tak to nigdy w zyciu nie chcialabym miec takiego dietetyka.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 16:27   #9
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Cytat:
Napisane przez ranka Pokaż wiadomość
Myslisz ze pojdziesz na super uczelnie a ona sama za Ciebie wszystko zrobi?
A kto niby i w którym miejscu powiedział, że autorka ma zamiar się nie interesować, nie czytać i nie uczyć się?
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-18, 16:35   #10
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: DIETETYKA: Colegium Medicum UMK vs. UP Poznań

Dobrze , juz mi sie nie chce z Toba dyskutowac.
Jałowa dyskusja a ty szukasz zaczepki
Ze tak powiem: robta co chceta.
Bye bye


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-18 17:35:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.