wypadanie włosów po letroxie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-28, 14:10   #1
holenderka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31

wypadanie włosów po letroxie


Cześć Wszystkim,

liczę że ktoś mi pomoże. Moim problemem jest wypadanie włosów, które pojawiło się najprawdopodobniej po zażywaniu Letroxu. Jestem przerażona trochę tempem ich wypadania. Stosowałam ponad 3 miesiące Biotebal szampon + odżywkę ale żadnej poprawy.
Pytałam fryzjerki co z tym zrobić a ona na to żeby w pierwszej kolejności zmienić lek bo jeśli włosy wypadają przez tabletki, to nic nie zahamuje tego wypadania. Czy to prawda? Czy zażywanie biotyny coś da?
holenderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 14:30   #2
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: wypadanie włosów po letroxie

Letrox nie powoduje wypadania włosów
Jest ono za to typowym objawem niedoczynności tarczycy, którą zapewne masz, skoro przepisano Ci Letrox. Nie wiem, czy biotyna cokolwiek pomoże - z mojego doświadczenia wynika, że póki nie ustabilizuje się hormonów tarczycy, większość cud-sposobów na poprawę stanu włosów można sobie wsadzić.
Częstą alternatywą dla Letroxu jest Euthyrox, ale na przykład ja zdecydowanie lepiej reaguję na pierwszy z tych leków (i z tego co słyszałam, nie tylko ja).
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-08-28, 15:36   #3
holenderka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 31
Dot.: wypadanie włosów po letroxie

Tak, jestem "szczęśliwą" posiadaczką niedoczynności tarczycy i hashimoto. Ostatnie tsh wynosi 2,3 także w miarę ok. Zanim zaczęłam się leczyć tsh miałam na poziomie 6-7, włosy nie wypadały, jeśli już to jakieś znikome ilości. Włosy zaczęły wypadać po kilku tygodniach po pierwszej dawce letroxu właśnie, dlatego tak skojarzyłam że to może przez to.
holenderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-28 16:36:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:04.