4 lata związku, brak zaręczyn - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-27, 08:24   #1
tamysz89
Przyczajenie
 
Avatar tamysz89
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 23

4 lata związku, brak zaręczyn


Witam dziewczyny, zbliżam się do trzydziestki wielkimi krokami. Z moim chłopakiem znamy się 4,5 roku. Nie oświadczył mi się i przez to czuję, że narasta we mnie frustracja. Nie dlatego, ze śpieszno mi do ołtarza itd, ale... zaręczyny to taki moment w życiu kobiety, kiedy mężczyzna potwierdza to co mówi czynem: kocham i chcę z Tobą być na zawsze Tak chodzimy na te śluby naszych znajomych, rodziny, do par z takim samym stażem co my lub krótszym i zaczyna mnie to drażnić, że ciągle brak mi tego pierścionka na dłoni. Taki symbol, ale jednak ważny. Czuję, że utkwiłam w martwym punkcie, nic się nie rozwija, nie zmierzamy w kierunku dorobienia się czegokolwiek a czas leci nieubłaganie.
tamysz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:29   #2
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, zbliżam się do trzydziestki wielkimi krokami. Z moim chłopakiem znamy się 4,5 roku. Nie oświadczył mi się i przez to czuję, że narasta we mnie frustracja. Nie dlatego, ze śpieszno mi do ołtarza itd, ale... zaręczyny to taki moment w życiu kobiety, kiedy mężczyzna potwierdza to co mówi czynem: kocham i chcę z Tobą być na zawsze Tak chodzimy na te śluby naszych znajomych, rodziny, do par z takim samym stażem co my lub krótszym i zaczyna mnie to drażnić, że ciągle brak mi tego pierścionka na dłoni. Taki symbol, ale jednak ważny. Czuję, że utkwiłam w martwym punkcie, nic się nie rozwija, nie zmierzamy w kierunku dorobienia się czegokolwiek a czas leci nieubłaganie.


Autorko rozmawiałaś z partnerem na ten temat? Czemu nie oświadczył Ci się do tej pory? Podaj więcej szczegółów żeby można było coś sensownego z tego wywnioskować.
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:35   #3
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

A on w ogóle chce ślubu?
Mieszkacie razem?
Jesteście samodzielni finansowo?
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:39   #4
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Za mało konkretów. Czy rozmawialiście o wspólnej przyszłości? On wie, na co czekasz i że w ogóle czekasz?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:44   #5
tamysz89
Przyczajenie
 
Avatar tamysz89
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 23
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Rozmawialiśmy na takie tematy jak ślub, rodzina, dzieci. Dlatego sądziłam, że te oświadczyny będą wcześniej niż później a tu zgapiłam się i minęło nam 4,5 roku a ja dalej per dziewczyna. To nie jest tak, że jestem nastawiona na rychłe zamążpójście i to jest jedyny cel w moim życiu. Jest mi tylko zwyczajnie smutno, że do tej pory mój per chłopak nie poprosił mnie o rękę.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Mieszkamy razem 2 lata, tak się złożyło przez to, że wyjechaliśmy do większego miasta w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy.
tamysz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:47   #6
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

To może oświeć go, że chciałabyś wziąć z nim ślub w przeciągu najbliższych 1-2 lat?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:48   #7
tamysz89
Przyczajenie
 
Avatar tamysz89
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 23
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez Frezja__ Pokaż wiadomość
A on w ogóle chce ślubu?
Mieszkacie razem?
Jesteście samodzielni finansowo?
Zawsze powtarzał, że zaręczy się jak będzie ustabilizowany finansowo, ale nie wiem czym dla niego jest ta stabilizacja finansowa. Widocznie dla niego zaręczyny=rychły ślub... Na razie mu się nie śpieszy.
tamysz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 08:48   #8
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 603
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy na takie tematy jak ślub, rodzina, dzieci. Dlatego sądziłam, że te oświadczyny będą wcześniej niż później a tu zgapiłam się i minęło nam 4,5 roku a ja dalej per dziewczyna. To nie jest tak, że jestem nastawiona na rychłe zamążpójście i to jest jedyny cel w moim życiu. Jest mi tylko zwyczajnie smutno, że do tej pory mój per chłopak nie poprosił mnie o rękę.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Mieszkamy razem 2 lata, tak się złożyło przez to, że wyjechaliśmy do większego miasta w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy.


No ale mówiłaś wprost partnerowi że czekasz na pierścionek i oświadczyny ? wypytywałaś go kiedy dokładnie ma zamiar podjąć jakieś kroki w tej kwestii? czy tylko czekasz...aż on się domyśli? Kominukujesz się z własnym facetem ?jak możesz nie wiedzieć co dla niego znaczy (bycie ustabilizowanym finansowo )?


pogrubione -przestań tak zaznaczać że nie zależy Ci na ślubie i stabilizacji jakby to było coś złego ,to zupełnie normalne że w Twoim wieku i przy takim stażu związku myślisz o sformalizowaniu tej relacji. .Ja na Twoim miejscu już bym po ścianach chodziła z tego powodu.

Edytowane przez 20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e
Czas edycji: 2017-07-27 o 08:50
20e6ad78eac783f5bf2c2aaa836e9e1e07b2d6f9_61d4dfb026b9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:49   #9
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Rozmawialiśmy na takie tematy jak ślub, rodzina, dzieci. Dlatego sądziłam, że te oświadczyny będą wcześniej niż później a tu zgapiłam się i minęło nam 4,5 roku a ja dalej per dziewczyna. To nie jest tak, że jestem nastawiona na rychłe zamążpójście i to jest jedyny cel w moim życiu. Jest mi tylko zwyczajnie smutno, że do tej pory mój per chłopak nie poprosił mnie o rękę.

---------- Dopisano o 08:44 ---------- Poprzedni post napisano o 08:40 ----------

Mieszkamy razem 2 lata, tak się złożyło przez to, że wyjechaliśmy do większego miasta w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy.
Musisz z nim porozmawiać o tym co czujesz i o swoich potrzebach, że Ty chciałabyś już tej stabilizacji i sformalizowania związku.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-07-27 o 08:56
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 08:55   #10
tamysz89
Przyczajenie
 
Avatar tamysz89
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 23
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
To może oświeć go, że chciałabyś wziąć z nim ślub w przeciągu najbliższych 1-2 lat?
Wiesz przechodzę teraz trudny okres w swoim życiu i tym bardziej potrzebuję jakiejś deklaracji. Wróciliśmy do mojego miasta i powoli tutaj układamy sobie życie na nowo, ale... mieszkam z facetem, który nie poprosił mnie o rękę przez tyle lat, w moim mieszkaniu, trochę to boli. Czasami mam ochotę wyrzucić go z mieszkania i zostać sama. Przez to, że przechodzę żałobę, zmianę pracy i otoczenia, tym bardziej odczuwam brak jego deklaracji.
tamysz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:04   #11
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Autorko, on się NIE DOMYŚLI.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 09:09   #12
tamysz89
Przyczajenie
 
Avatar tamysz89
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 23
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Myślałam, że nie muszę pytać chłopaka kiedy mi się oświadczy, bo stanie się to bez zbędnych pytań i pokazania zniecierpliwienia w tym temacie.
tamysz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:12   #13
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

A ja myślę, że lepiej powiedzieć wprost o swoich uczuciach, niż w milczeniu dławić się rosnącą frustracją. Jeśli Cię to tak męczy, to bez sensu to dusić w sobie. To Twój partner, jeśli nie możesz być wobec niego szczera, to co to za związek?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:18   #14
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Myślałam, że nie muszę pytać chłopaka kiedy mi się oświadczy, bo stanie się to bez zbędnych pytań i pokazania zniecierpliwienia w tym temacie.
Nie no lepiej czekać w milczeniu i narastającej frustracji!

Trzeba go uświadomić i tyle
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:20   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Wiesz przechodzę teraz trudny okres w swoim życiu i tym bardziej potrzebuję jakiejś deklaracji. Wróciliśmy do mojego miasta i powoli tutaj układamy sobie życie na nowo, ale... mieszkam z facetem, który nie poprosił mnie o rękę przez tyle lat, w moim mieszkaniu, trochę to boli. Czasami mam ochotę wyrzucić go z mieszkania i zostać sama. Przez to, że przechodzę żałobę, zmianę pracy i otoczenia, tym bardziej odczuwam brak jego deklaracji.
Ale o takich sprawach rozmawia się z własnym facetem WPROST, a nie na zasadzie "kiedy tam coś tam bym chciała" (i tryb czekania aż pan się domyśli). Moim zdaniem po tylu latach, skoro jesteście samodzielni, czas zapytać, czy w ogóle chce z Tobą ślubu i kiedy miałoby to nastąpić.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:24   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Musisz z nim porozmawiac powoedz szczerze ze chcialabys sie zareczyc i wziac z nim slub.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:26   #17
tamysz89
Przyczajenie
 
Avatar tamysz89
 
Zarejestrowany: 2017-07
Lokalizacja: Ziemia
Wiadomości: 23
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Kiedyś w momencie największego kryzysu i płaczu powiedziałam mu to: że wróciliśmy do mnie, jest w moim mieszkaniu, a nawet mi się nie oświadczył. Moja babcia umarła, czekała na nasz ślub z utęsknieniem a teraz nawet nie będę miała z kim się cieszyć z tej uroczystości. I wyrzuciłam, że teraz nawet już nie chcę żadnego ślubu i po tym co mu teraz powiedziałam nie czekam na oświadczyny bo ich nie przyjmę :P Ale to wszystko przez to, że nie radzę sobie z emocjami, śmierć babci pogłębiła ten stan... niestety
tamysz89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:27   #18
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Wiesz przechodzę teraz trudny okres w swoim życiu i tym bardziej potrzebuję jakiejś deklaracji. Wróciliśmy do mojego miasta i powoli tutaj układamy sobie życie na nowo, ale... mieszkam z facetem, który nie poprosił mnie o rękę przez tyle lat, w moim mieszkaniu, trochę to boli. Czasami mam ochotę wyrzucić go z mieszkania i zostać sama. Przez to, że przechodzę żałobę, zmianę pracy i otoczenia, tym bardziej odczuwam brak jego deklaracji.
Szczerze? Ja bym Ci się w tym momencie nie oświadczyła. Jesteś w żałobie, a tu radosne zaręczyny? Może on też ma takie podejście.

Jaki masz okres między zaręczynami a ślubem? Dla mnie jest to od 6 do 12 miesięcy. Mój partner to wie więc dziś mi się nie oświadcza bo w ciągu roku ślubu nie weźmiemy. Chcecie wielkie wesele na 200 osób? Wtedy to sprawa pieniędzy.

Zapytaj wprost: kochanie, myślisz o naszym ślubie?

Edit: teraz doczytałam Twojego najnowszego posta. Nie dziwię się, że koleś się nie oświadcza xD
__________________
K: 37


"Wiedźmikołaj"

Edytowane przez Frezja__
Czas edycji: 2017-07-27 o 09:39
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:30   #19
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Kiedyś w momencie największego kryzysu i płaczu powiedziałam mu to: że wróciliśmy do mnie, jest w moim mieszkaniu, a nawet mi się nie oświadczył. Moja babcia umarła, czekała na nasz ślub z utęsknieniem a teraz nawet nie będę miała z kim się cieszyć z tej uroczystości. I wyrzuciłam, że teraz nawet już nie chcę żadnego ślubu i po tym co mu teraz powiedziałam nie czekam na oświadczyny bo ich nie przyjmę :P Ale to wszystko przez to, że nie radzę sobie z emocjami, śmierć babci pogłębiła ten stan... niestety
skoro tak postawiłaś sprawę to musiałby być masochistą żeby się oświadczać
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-27, 09:41   #20
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Autorko, zdecydowanie trzeba porozmawiać o swoich marzeniach i planach na przyszłość. Tylko szczerze! Niepotrzebnie się krygujesz z tymi wszystkimi zapewnieniami, że zależy Ci na zaręczynach i ślubie, ale nie za bardzo. Po 4,5 roku masz święte prawo wiedzieć, czy Wasz związek zmierza w stronę małżeństwa. To naturalne, że chciałabyś sformalizować związek, skoro chłopak mieszka u Ciebie już 2 lata. Najwyższy czas ustalić konkrety.

---------- Dopisano o 10:41 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Kiedyś w momencie największego kryzysu i płaczu powiedziałam mu to: że wróciliśmy do mnie, jest w moim mieszkaniu, a nawet mi się nie oświadczył. Moja babcia umarła, czekała na nasz ślub z utęsknieniem a teraz nawet nie będę miała z kim się cieszyć z tej uroczystości. I wyrzuciłam, że teraz nawet już nie chcę żadnego ślubu i po tym co mu teraz powiedziałam nie czekam na oświadczyny bo ich nie przyjmę :P Ale to wszystko przez to, że nie radzę sobie z emocjami, śmierć babci pogłębiła ten stan... niestety
Przepraszam, dopiero teraz wyświetlił mi się Twój ostatni post i go przeczytałam. No to cofam, co napisałam wyżej: skoro jasno i wyraźnie powiedziałaś mu, że nie chcesz ślubu i nie przyjmiesz oświadczyn

Autorko, w tej sytuacji chyba faktycznie najlepiej będzie, jeśli najpierw dojdziesz do ładu przede wszystkim sama ze sobą. Skoro masz aż tak rozchwiane emocje i jesteś cała w nerwach, nie ma co myśleć o żadnych poważnych, życiowych decyzjach. Musisz przeżyć żałobę, stanąć na nogi (psychicznie), i dopiero wtedy zastanowić się, czego tak naprawdę sama chcesz.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:45   #21
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

[1=578537b29e2e39e1d6e3dc9 dfc9821e485b809af_62f97e7 3ceb2a;75814631]
Autorko, w tej sytuacji chyba faktycznie najlepiej będzie, jeśli najpierw dojdziesz do ładu przede wszystkim sama ze sobą. Skoro masz aż tak rozchwiane emocje i jesteś cała w nerwach, nie ma co myśleć o żadnych poważnych, życiowych decyzjach. Musisz przeżyć żałobę, stanąć na nogi (psychicznie), i dopiero wtedy zastanowić się, czego tak naprawdę sama chcesz.[/QUOTE]
Zgadzam się, im dalej w posty, tym głębsze przeświadczenie, że TERAZ żadnych deklaracji w tym temacie nie powinno być.

Natomiast tak czy siak zaskakujące jest to, że nie było w tym związku spokojnej i konkretnej rozmowy o planach okołoślubnych. Ciekawe czy to pierwszy taki szeroko pojęty "dół" autorki...
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:55   #22
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Zgadzam się, im dalej w posty, tym głębsze przeświadczenie, że TERAZ żadnych deklaracji w tym temacie nie powinno być.

Natomiast tak czy siak zaskakujące jest to, że nie było w tym związku spokojnej i konkretnej rozmowy o planach okołoślubnych. Ciekawe czy to pierwszy taki szeroko pojęty "dół" autorki...
Pewnie nie pierwszy i zapewne nie ostatni. Z autopsji- ten typ tak ma i można na głowie stawać i ani prośbą, ani groźbą i nie doczeka się nigdy. A jak się czegoś doczeka to wyłącznie pretensji, że ona śmie mieć na jakieś oczekiwania.
Jak dla mnie jak on mieszka u niej to wymarzona sytuacja by się uwolnić z takiego związku skoro " nie rokuje". Bo jak potrwa dłużej to wcale nie zacznie "rokować bardziej."
A co do rozmów- zdziwiłabyś się ilu facetów jest niezdolnych do jakiejkolwiek spokojnej i konkretnej rozmowy, nie tylko o planach okołoślubnych i takie próby rozmów to absolutne tabu w związkach z nimi. I jak pisze autorka przy takim typie człowieka w kobiecie tylko i wyłącznie narasta frustracja o co koniec końców taki facet nie omieszka jej obwinić, jak gdyby tylko ona była odpowiedzialna za całokształt tej sytuacji.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 09:56   #23
Zamieszana
Raczkowanie
 
Avatar Zamieszana
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: P
Wiadomości: 97
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Też mam taki problem z chłopakiem. Ostatnio zaczynam myśleć, że może on po prostu nie chce ślubu ze mną. Jak poruszam ten temat to tylko kiwa głową albo mówi, że musimy więcej zarobić itp. Tylko, że ja chcę chociaż te zaręczyny, jakiejkolwiek deklaracji, a nie mam nic po 4 latach. Nawet nie mieszkamy razem, więc to jeszcze gorsza sytuacja. Chciałabym planować przyszłość razem, ale z jego strony nie ma żadnej inicjatywy. Nie chce mu mówić: "kiedy w końcu dasz mi pierścionek?", bo te zaręczyny po czymś takim nie miałyby dla mnie żadnego znaczenia. Do tej pory myślałam, że może jego rodzice go jakoś zniechęcają, ale ostatnio nawet oni przy mnie zaczęli mu sugerować, że już czas na pierścionek, a on tylko się uśmiechnął jakby usłyszał dobry żarcik. Zaczynam wątpić, że te 4 lata coś dla niego znaczą.
__________________
"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej." - Oscar Wilde
Zamieszana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:00   #24
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
A co do rozmów- zdziwiłabyś się ilu facetów jest niezdolnych do jakiejkolwiek spokojnej i konkretnej rozmowy, nie tylko o planach okołoślubnych i takie próby rozmów to absolutne tabu w związkach z nimi.
Wiem że takich facetów (kobiet też) jest multum. Tylko nie mogę zrozumieć skąd chęć planowania ślubu z kimś takim. Tu się planuje rozstanie, a nie pierścionek.

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Zamieszana Pokaż wiadomość
Tylko, że ja chcę chociaż te zaręczyny, jakiejkolwiek deklaracji, a nie mam nic po 4 latach.
A co Ci dadzą same zaręczyny?
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany

Edytowane przez elvegirl
Czas edycji: 2017-07-27 o 09:59
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:00   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez tamysz89 Pokaż wiadomość
Kiedyś w momencie największego kryzysu i płaczu powiedziałam mu to: że wróciliśmy do mnie, jest w moim mieszkaniu, a nawet mi się nie oświadczył. Moja babcia umarła, czekała na nasz ślub z utęsknieniem a teraz nawet nie będę miała z kim się cieszyć z tej uroczystości. I wyrzuciłam, że teraz nawet już nie chcę żadnego ślubu i po tym co mu teraz powiedziałam nie czekam na oświadczyny bo ich nie przyjmę :P Ale to wszystko przez to, że nie radzę sobie z emocjami, śmierć babci pogłębiła ten stan... niestety
Ale tak się ze sobą nie rozmawia. Nie w pretensjach i łzach. On Ci się nie musi oświadczać, abyście się zaręczyli. Ba, nie musicie się zaręczać, aby wziąć ślub. Zamiast ryczeć i robić jazdy, zbierz się w sobie i porozmawiaj z nim normalnie i wprost kiedy i czy w ogóle ślub.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:02   #26
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez Zamieszana Pokaż wiadomość
Też mam taki problem z chłopakiem. Ostatnio zaczynam myśleć, że może on po prostu nie chce ślubu ze mną. Jak poruszam ten temat to tylko kiwa głową albo mówi, że musimy więcej zarobić itp. Tylko, że ja chcę chociaż te zaręczyny, jakiejkolwiek deklaracji, a nie mam nic po 4 latach. Nawet nie mieszkamy razem, więc to jeszcze gorsza sytuacja. Chciałabym planować przyszłość razem, ale z jego strony nie ma żadnej inicjatywy. Nie chce mu mówić: "kiedy w końcu dasz mi pierścionek?", bo te zaręczyny po czymś takim nie miałyby dla mnie żadnego znaczenia. Do tej pory myślałam, że może jego rodzice go jakoś zniechęcają, ale ostatnio nawet oni przy mnie zaczęli mu sugerować, że już czas na pierścionek, a on tylko się uśmiechnął jakby usłyszał dobry żarcik. Zaczynam wątpić, że te 4 lata coś dla niego znaczą.
Możecie się zaręczyć i dalej będziesz żyła w zawieszeniu lata.

Autorko najpierw dojdź do siebie po stracie babci, a potem po prostu z nim porozmawiaj.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-07-27 o 10:05
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:03   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez Zamieszana Pokaż wiadomość
Też mam taki problem z chłopakiem. Ostatnio zaczynam myśleć, że może on po prostu nie chce ślubu ze mną. Jak poruszam ten temat to tylko kiwa głową albo mówi, że musimy więcej zarobić itp. Tylko, że ja chcę chociaż te zaręczyny, jakiejkolwiek deklaracji, a nie mam nic po 4 latach. Nawet nie mieszkamy razem, więc to jeszcze gorsza sytuacja. Chciałabym planować przyszłość razem, ale z jego strony nie ma żadnej inicjatywy. Nie chce mu mówić: "kiedy w końcu dasz mi pierścionek?", bo te zaręczyny po czymś takim nie miałyby dla mnie żadnego znaczenia. Do tej pory myślałam, że może jego rodzice go jakoś zniechęcają, ale ostatnio nawet oni przy mnie zaczęli mu sugerować, że już czas na pierścionek, a on tylko się uśmiechnął jakby usłyszał dobry żarcik. Zaczynam wątpić, że te 4 lata coś dla niego znaczą.
Ale Twoje życie jest tylko i wyłącznie w Twoich rękach. Po co głupio się go pytasz kiedy pierścionek? Powinnaś mu powiedzieć "to to i to jest dla mnie ważne, chciałabym tego tego i tego, a jak Ty to widzisz - ale czekam na konkretną odpowiedź, przestań się wykręcać". Tylko tyle i aż tyle. Konkret - kiedy, czy, co, jak. Mówisz, pytasz, czekać na odpowiedź. Jeżeli pomimo tego (gdybyś postawiła sprawę jasno) facet się wykręca, śmieje, unika odpowiedzi, to już Twój głupi wybór, że nadal z nim jesteś. Oświadczyny niczego nie zmienią, zaręczenie się również, jeżeli nie będziecie o pewnych sprawach rozmawiać do bólu szczerze i wiedzieć konkretnie na czym stoicie, czego chcecie a czego nie. Mówić co się czuje i czego chce, zadawać właściwe pytania, ale i egzekwować odpowiedzi, a czasami brak odpowiedzi również jest odpowiedzią.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2017-07-27 o 10:05
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:08   #28
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale Twoje życie jest tylko i wyłącznie w Twoich rękach. Po co głupio się go pytasz kiedy pierścionek? Powinnaś mu powiedzieć "to to i to jest dla mnie ważne, chciałabym tego tego i tego, a jak Ty to widzisz - ale czekam na konkretną odpowiedź, przestań się wykręcać". Tylko tyle i aż tyle. Konkret - kiedy, czy, co, jak. Mówisz, pytasz, czekać na odpowiedź. Jeżeli pomimo tego (gdybyś postawiła sprawę jasno) facet się wykręca, śmieje, unika odpowiedzi, to już Twój głupi wybór, że nadal z nim jesteś. Oświadczyny niczego nie zmienią, zaręczenie się również, jeżeli nie będziecie o pewnych sprawach rozmawiać do bólu szczerze i wiedzieć konkretnie na czym stoicie, czego chcecie a czego nie. Mówić co się czuje i czego chce, zadawać właściwe pytania, ale i egzekwować odpowiedzi, a czasami brak odpowiedzi również jest odpowiedzią.
Eh niestety właśnie niektóre kobiety wolą ukrywać, tłamsić to w sobie, bo to wstyd, desperacja :/ w ich mniemaniu.

Edytowane przez ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Czas edycji: 2017-07-27 o 10:11
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:16   #29
Zamieszana
Raczkowanie
 
Avatar Zamieszana
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: P
Wiadomości: 97
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość

[/COLOR] A co Ci dadzą same zaręczyny?

Zaręczyny to dla mnie jego deklaracja, że myśli o nas poważnie, że jest pewien, chce ze mną coś planować.

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:10 ----------

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;75816031]Eh niestety właśnie niektóre kobiety wolą ukrywać, tłamsić to w sobie, bo to wstyd, desperacja :/ w ich mniemaniu.[/QUOTE]

Tu nie chodzi o wstyd. Raczej o to, że nie chce się później zastanawiać, czy on tego naprawdę chciał, czy to na nim wymusiłam.
__________________
"Jedynym sposobem pozbycia się pokusy jest uleganie jej." - Oscar Wilde
Zamieszana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 10:20   #30
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: 4 lata związku, brak zaręczyn

Cytat:
Napisane przez Zamieszana Pokaż wiadomość
Zaręczyny to dla mnie jego deklaracja, że myśli o nas poważnie, że jest pewien, chce ze mną coś planować.
Zaręczyny mogą być na odczepnego, dla świętego spokoju lub dla kupienia sobie czasu. W dzisiejszych czasach, gdzie 17-latki się nieraz wielce zaręczają, nie znaczy to tyle co kiedyś i nie niesie ze sobą praktycznie żadnych konsekwencji. Planować można i należy bez zaręczyn, bo inaczej będzie "pół roku temu się zaręczyliśmy, a o ślubie zero tematu".

---------- Dopisano o 11:20 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Zamieszana Pokaż wiadomość
(...)
Tu nie chodzi o wstyd. Raczej o to, że nie chce się później zastanawiać, czy on tego naprawdę chciał, czy to na nim wymusiłam.
Dlatego Ty nie o pierścionku i oświadczaniu się powinnaś z nim rozmawiać, a o tym, czy, kiedy i jak ślub z Tobą widzi. Po 4 latach chyba z własnym facetem wypadałoby umieć rozmawiać i wiedzieć kiedy ściemnia, kiedy się miga. Już sama jego reakcja na szczerą, konkretną rozmowę powinna Ci dużo powiedzieć na ten temat. Gdzie potem kolejne problemy, zmiany w życiu itd. jak nawet o tym nie potraficie porozmawiać?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-02 11:59:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:51.