Praktyki studenckie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-25, 17:40   #1
renczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 56

Praktyki studenckie


Witam,
Jestem studentką polonistyki na UW (obecnie trzeci rok). Mam problem, który dotyczy praktyk... czas goni, a ja nadal nie znalazłam miejsca, gdzie mogłabym je odbyć. Nie jest o duża ilość godzin, bo tylko 40, ale tracę nadzieję... wysłałam wiele CV do różnych redakcji, byłam osobiście i nic... Czy znacie jakieś miejsca w Warszawie, gdzie miałabym możliwość odbycia praktyk? Albo chociaż otrzymania zaświadczenia?
renczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 18:04   #2
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Praktyki studenckie

A przez uczelnię nie możesz tego załatwić? Nie masz żadnego opiekuna, koordynatora praktyk na wydziale?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 18:06   #3
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez renczi Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem studentką polonistyki na UW (obecnie trzeci rok). Mam problem, który dotyczy praktyk... czas goni, a ja nadal nie znalazłam miejsca, gdzie mogłabym je odbyć. Nie jest o duża ilość godzin, bo tylko 40, ale tracę nadzieję... wysłałam wiele CV do różnych redakcji, byłam osobiście i nic... Czy znacie jakieś miejsca w Warszawie, gdzie miałabym możliwość odbycia praktyk? Albo chociaż otrzymania zaświadczenia?
Jako starsza koleżanka po polonistyce dam Ci radę: zepnij się i szukaj. Jesteś na 3 roku i w czarnej d****, jeśli nie możesz się wbić na praktyki. Nie szukaj 40 godzin, szukaj tyle, ile Ci dadzą i oraj za darmo nawet i 300 godzin, jeśli tylko chcesz znaleźć potem pracę w zawodzie. Jeśli nie zdążysz w tym roku, to przełóż te praktyki na wakacje, broń się we wrześniu, ale zrób je, bo inaczej te studia nic Ci nie dadzą.
Te studia nie uczą pracy i jest to jeden z niewielu kierunków, przy których zupełnie usprawiedliwiam darmowe praktyki.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 18:28   #4
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Praktyki studenckie

A gdzie możesz odbywać te praktyki oprócz wymienionych tu redakcji?
Czy w fundacjach służących pomocy dzieciom też może być? - przy redagowaniu tekstów itp.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-25, 20:29   #5
Bojra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 365
Dot.: Praktyki studenckie

To może zależeć od uczelni, ale na UMK dowolne miejsce z "redagowaniem tekstów" by przyjęli
Bojra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 06:34   #6
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez renczi Pokaż wiadomość
Witam,
Jestem studentką polonistyki na UW (obecnie trzeci rok). Mam problem, który dotyczy praktyk... czas goni, a ja nadal nie znalazłam miejsca, gdzie mogłabym je odbyć. Nie jest o duża ilość godzin, bo tylko 40, ale tracę nadzieję... wysłałam wiele CV do różnych redakcji, byłam osobiście i nic... Czy znacie jakieś miejsca w Warszawie, gdzie miałabym możliwość odbycia praktyk? Albo chociaż otrzymania zaświadczenia?
Zapytaj opiekuna praktyk gdzie właściwie możesz je odbyć. Miałam znajomą, która zaliczała praktyki pracując na recepcji (na politologii) więc . Dużo zależy pewnie też od Twojej specjalizacji.

Ja proponuję: agencje PR, marketingowe, reklamowe, domy mediowe, HR, wydawnictwa, biblioteki, fundacje, korporacje-komunikacja wewnętrzna, instytucje kultury (NCK, muzea, dzielnicowe centra kultury, Filmoteka Narodowa) itd.

Edytowane przez Pigeons
Czas edycji: 2014-04-26 o 06:37
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 13:08   #7
renczi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 56
Dot.: Praktyki studenckie

Jestem na specjalizacji filologia dla mediów, w związku z tym raczej nie poradzę sobie z redagowaniem tekstów... moja opiekunka praktyk, ma ogólnie wszystko gdzieś... Kazdy musi sam na własną rękę załatwić sobie praktyki i przynieść zaświadczenie.
renczi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 14:26   #8
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Praktyki studenckie

A pytałaś osoby z Twojej specki, gdzie wyrabiały praktyki? Bo podejrzewam, że w tym momencie już znaczna większość ma to za sobą...
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 15:51   #9
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez renczi Pokaż wiadomość
Jestem na specjalizacji filologia dla mediów, w związku z tym raczej nie poradzę sobie z redagowaniem tekstów... moja opiekunka praktyk, ma ogólnie wszystko gdzieś... Kazdy musi sam na własną rękę załatwić sobie praktyki i przynieść zaświadczenie.
Tak na chłopski rozum, jak można studiować filologię i ,,nie poradzić sobie" z redagowaniem tekstów np. w jakiejś fundacji?
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 16:29   #10
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez renczi Pokaż wiadomość
Jestem na specjalizacji filologia dla mediów, w związku z tym raczej nie poradzę sobie z redagowaniem tekstów... moja opiekunka praktyk, ma ogólnie wszystko gdzieś... Kazdy musi sam na własną rękę załatwić sobie praktyki i przynieść zaświadczenie.

?????
To oświeć mnie czym zajmuje się absolwent tego kierunku, takiej specjalizacji.
Do tej pory żyłam w naiwności , że właśnie osoby po takich studiach są kompetentne do pisania, redagowania / i oceny tego co ktoś napisał/ tekstów do mediów czyli ogłoszeń , artykułów, treści reklam, apeli o wsparcie jakiejś działalności itp.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 17:00   #11
Pigeons
Zadomowienie
 
Avatar Pigeons
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 401
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez renczi Pokaż wiadomość
Jestem na specjalizacji filologia dla mediów, w związku z tym raczej nie poradzę sobie z redagowaniem tekstów... moja opiekunka praktyk, ma ogólnie wszystko gdzieś... Kazdy musi sam na własną rękę załatwić sobie praktyki i przynieść zaświadczenie.

Opiekun praktyk nie jest od załatwiania miejsc gdzie można je odbyć. Może doradzić, podsunąć jakieś pomysły ale w przypadku studenta spodziewać należy się już jakiejś samodzielności. Za dwa lata kończysz studia i nikt pracy nie będzie za Ciebie szukać, tym bardziej nie zrobi tego uczelnia.

No i główna sprawa. Co w takim razie umiesz i gdzie siebie widzisz?
Bo wiesz, generalnie jak ktoś zatrudnia kogoś po filologii np. w takiej agencji PR to spodziewa się po nim konkretnych umiejętności. Tam gdzie ja pracowałam "działowy" filolog był właśnie po to, żeby np. zwrócić się do niego w przypadku wątpliwości odnośnie pisowni, odmiany itd. Już nie mówiąc o legendarnym "lekkim piórze" i umiejętności pisania tekstów.

To strona Twojej specjalizacji?
http://www.ips.polon.uw.edu.pl/art.php?id=23

Jeżeli tak to:

„Filologia dla mediów” obejmuje trzy zakresy:
  • Teksty reklamy
  • Pisarstwo usługowe
  • Promocja wizerunku (public relations)
Pigeons jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-26, 21:58   #12
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez renczi Pokaż wiadomość
Jestem na specjalizacji filologia dla mediów, w związku z tym raczej nie poradzę sobie z redagowaniem tekstów...
Nic więc dziwnego, że masz taki problem.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-26, 22:09   #13
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Praktyki studenckie

Niestety muszę zgodzić się z przedmówczyniami - nie wiem po jakim kierunku należy spodziewać się umiejętności pisania, redagowanie tekstów, jak nie po filologii.
Mam licencjat z kulturoznawstwa i robiłam praktyki w internetowym portalu informacyjnym (w zamyśle miałam zajmować się tekstami z zakresu kultury, lecz w praktyce pisałam na wszystkie tematy + redagowałam teksty kolegów i koleżanek). Mieliśmy w programie studiów kilka przedmiotów o poprawności językowej, pisaniu tekstów, z pewnością nieporównywalnie więcej musi być tematów tego typu na filologii... Autorko, albo uwierz w swoje zdolności, ale rozważaj magisterkę z innego kierunku
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62

Edytowane przez xsylax
Czas edycji: 2014-04-26 o 22:10
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:28   #14
brulionbebeb
Rozeznanie
 
Avatar brulionbebeb
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 580
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez xsylax Pokaż wiadomość
Niestety muszę zgodzić się z przedmówczyniami - nie wiem po jakim kierunku należy spodziewać się umiejętności pisania, redagowanie tekstów, jak nie po filologii.
Mam licencjat z kulturoznawstwa i robiłam praktyki w internetowym portalu informacyjnym (w zamyśle miałam zajmować się tekstami z zakresu kultury, lecz w praktyce pisałam na wszystkie tematy + redagowałam teksty kolegów i koleżanek). Mieliśmy w programie studiów kilka przedmiotów o poprawności językowej, pisaniu tekstów, z pewnością nieporównywalnie więcej musi być tematów tego typu na filologii... Autorko, albo uwierz w swoje zdolności, ale rozważaj magisterkę z innego kierunku
Uwierz mi, że na polonistyce tylko od specjalizacji edytorskiej "oczekuje się", że będzie potrafić takie rzeczy. Reszta studentów ma to gdzieś Mało jest przedmiotów uczących poprawnego pisania czy poprawności językowej, właściwie prawie wcale takich nie ma (przynajmniej na UŚ).

Autorko, ja robiłam praktyki w bibliotece uniwersyteckiej, można było też zaczepić się w jakichś agencjach kultury, np. promujących miasto. Moim zdaniem źle robisz, że składasz CV, bo wtedy pracodawca myśli, że szukasz stałej pracy i zarobku. Połaź osobiście po tych miejscach, które Cię interesują i sama zapytaj, czy mogłabyś odbyć tutaj praktyki. Wątpię, żebyś napotkała aż takie problemy. Ludzie lubią mieć praktykantów, bo to harówa za darmo
__________________
59 kg -- 57 kg
projekt denko


why don't you tell me that if the girl had been worth having,
she would have waited for me?
no, sir, the girl really worth having
wouldn't wait for anybody.

brulionbebeb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 08:34   #15
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Praktyki studenckie

Cytat:
Napisane przez brulionbebeb Pokaż wiadomość
Uwierz mi, że na polonistyce tylko od specjalizacji edytorskiej "oczekuje się", że będzie potrafić takie rzeczy. Reszta studentów ma to gdzieś Mało jest przedmiotów uczących poprawnego pisania czy poprawności językowej, właściwie prawie wcale takich nie ma (przynajmniej na UŚ).[...]
I dlatego reszta "takich" studentów jest uważana - słusznie - za kiepsko rokujących.
Studia są po to, żeby rozwijać się we własnym zakresie, są dla ludzi, którzy już coś potrafią, którzy mają pasję. Od specjalizacji edytorskiej oczekuje się umiejętności korekty edytorskiej, która jest czymś innym, niż pisanie i redagowanie tekstów. Chociaż właściwie mnie już niewiele rzeczy dziwi.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 10:50   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Praktyki studenckie

Skoro od studentów polonistyki nie wymaga się umiejętności poprawnego edytowania tekstów, to ja się wcale nie dziwię, że potem absolwenci filologii polskiej mają problem ze znalezieniem pracy w zawodzie. Co jak co, ale studenci tego kierunku - nawet, jeśli mają mało albo wcale zajęć z poprawności językowej - powinni ją po prostu mieć w małym palcu.

Edytowane przez 201605300922
Czas edycji: 2014-04-29 o 10:51
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-29 11:50:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:04.