Pomysł na biznes - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jaki temat szkolenia zainteresowałby cię najbardziej?
Asertywność 1 10,00%
Stres 1 10,00%
Efektywna komunikacja 0 0%
Zarządzanie zespołem 1 10,00%
Prezentacja i autoprezentacja 4 40,00%
Integracja 0 0%
Konflikt 0 0%
Przemoc i agresja 2 20,00%
Inne 1 10,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-12, 15:20   #361
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Moja droga, ja Cię nie proszę o to byś mi zrobiła biznes plan, naszkicowała wszystko, zatrudniła personel a ja popatrzę, bardziej pytałam o to czy z Waszego punktu widzenia jest to pomysł dobry czy do dup... Jesteś chyba w stanie odpowiedzieć na pytanie czy Ci się pomysł podoba, czy Ci się nie podoba. \

Dziękuję.
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 15:41   #362
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Najpierw spokojnie się zastanów kto ma być Twoją grupą docelową klienteli, czego chcą i ile będą skłonni wydać. Jak będzie konkurencja, czego tej konkurencji brakuje, a Ty możesz zaoferować.
No i tak uzupełniony pomysł będzie nam łatwiej komentować
Na razie to trudno z tak lakonicznego opisu wywróżyć coś
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 16:11   #363
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez czarna_2011 Pokaż wiadomość
Moja droga, ja Cię nie proszę o to byś mi zrobiła biznes plan, naszkicowała wszystko, zatrudniła personel a ja popatrzę, bardziej pytałam o to czy z Waszego punktu widzenia jest to pomysł dobry czy do dup... Jesteś chyba w stanie odpowiedzieć na pytanie czy Ci się pomysł podoba, czy Ci się nie podoba. \

Dziękuję.
nawet pomysly "do dupy" odnosza sukces bo sie okazuje, ze jest na cos popyt. nie sprobujesz, nie przekonasz sie. gdyby zakladanie biznesu bylo takie latwe.... nie ma gotowej odpowiedzi czy dany pomysl wypali czy nie, bo w jednym miejscu to sie spodoba a w innym nie.
jaki taniec? co to jest "ladny taniec"? napisz cos wiecej.
a tak w skrocie to najlepiej to rusz pupe, zrob ankiete i w teren! popytaj sie ludzi czy byli by zainteresowani takim czyms, czy przychodzili by do takiego miejsca, czego od takiego miejsca oczekuja itp.
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-12, 21:17   #364
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

ja po obejrzeniu burleski mialam podobne plany , ale koszta by mnie przerosly. Myslę, ze by sie sprawdziło, choć początkowo bedzie cięzko
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 09:21   #365
czarna_2011
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 133
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
ja po obejrzeniu burleski mialam podobne plany , ale koszta by mnie przerosly. Myslę, ze by sie sprawdziło, choć początkowo bedzie cięzko
Dzięki, w końcu któraś wie o co mi chodzi
Ale też się właśnie zastanawiałam czy aby nie porywam się z motyką na słońce...
czarna_2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-13, 15:16   #366
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez czarna_2011 Pokaż wiadomość
Dzięki, w końcu któraś wie o co mi chodzi
Ale też się właśnie zastanawiałam czy aby nie porywam się z motyką na słońce...
dobrze by bylo gdybys znała się na tańcu/muzyce, bo tak tzreba wynając osobno menadzera, ktory się an tym zna, ktry bęzie pisać sceny/scenariusze (a ciężko znaleźć dobrą osobę) no i zatrudnic nalezy również tancerki, tutaj też może być problem, bo nie wiem ile biora takie profesjonalistki.

Kolejna sprawa, taki klub, to dla ludzi z gustem/smaczkiem, a ich niewiele jest. Wiadomo, ze cen za wejście jak w filmie nie będziesz mogła dać, bo u nas teatr jest, a ludzi z teatru cięzko byłoby przekonać do takiego rodzaju wystepów.

Myślę, że na początek bar z malymi, kulturalnymi sztukami, a z czasem to rozwijać

Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi.

Ja osobiscie bym zawitala w takim klubie, ale nie dałabym dużo za wstęp, bo potem jeszcze napoje w barach tanie nie są...
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 10:06   #367
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

a ja uważam, że pomysł jest super, bardzo chętnie bym takie miejsce odwiedziła.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-14, 17:10   #368
UserOne
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 511
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
a ja uważam, że pomysł jest super
Ja też uważam pomysł za ciekawy jako taki, tylko jeszcze dochodzi tu kwestia tego, czy będzie on rentowny ...
UserOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-14, 21:00   #369
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez czarna_2011 Pokaż wiadomość
Witam Was moje drogie dziewczyny.

Otóż, myślałam ostatnio, właściwie to nie ostatnio a ciągle przez jakieś pół roku, o tym by otworzyć coś w stylu klubu, drinki wiadomo, i tak dalej, plus taniec, nie jakiś tam striptiz na rurze i laski ze sztucznymi cyckami, tylko taki ładny taniec, hmm... nie wiem jak to opisać; wpadłam na ten pomysł po obejrzeniu "Burleski", jak ktoś oglądał to wie o co mi chodzi. Tylko nie wiem czy w Warszawie - bo mieszkam w stolicy właśnie byliby ludzie którzy chętnie by tam przychodzili, i czy da rade się z tego utrzymać. Proszę o odpowiedzi

Jeśli to dobry pomysł... to jak się zabrać?
zacznij od reasearchu i biznesplanu
Otworzyć i utrzymac klub łatwo nie jest: albo musisz mieć spory zapas pieniędzy albo zdolność kredytową, do tego wiedzę z prowadzenia tego typu biznesu (lub pieniądze, aby zatrudnić odpowiednią osobę) i ogromne ilości samozaparcia. Niestety pytanie na Wizażu na tym etapie jak dla mnie nie ma sensu: pomysł jest w powijakach, teraz brzmi OK, jednak nie widzimy planu, nie znamy miejsca, w którym ten klub by zainstniał (Warszawa to za mało;P).
Co do opłacalności tego typu biznesu - przygotuj się, że przez początkowy okres, może i dwa lata będziesz do biznesu dopłacać. Nie słyszałam o początkujących właścicielach, którzy zaczęli szybciej odnosić znaczące zyski.

Generalnie prześpij się z tym - film filmem, a życie życiem. Rozpisz to sobie, nie chcę złowróżyć, ale uważam, że pomysł można łatwo spalić - niestety. Powodzenia w każdym razie

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2012-03-14 o 21:01
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-15, 16:36   #370
Panna Mia
Rozeznanie
 
Avatar Panna Mia
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 645
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

zdajesz sobie sprawę, ze na start klubu to kilkaset tysięcy potrzeba?
__________________
"Ja mieszkać w Polska i robić kariera
my mieć samochód i bullterriera"
Panna Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 08:30   #371
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Jak masz fundusz i pomysl to dzialaj. Rob biznesplan, zobacz jakie to koszty, czy sie oplaca.

Warszawa to chyba idealne miejsce. Stolica. Mase mieszkancow, przyjezdnych. Tylko trzeba dobre miejsce wybrac. Chociaz klub to duze przedsiewziecie. Wymaga duzo pracy, pomyslow....nozo kasy
Gdybym to ja mieszkala w stolicy danwo zrobilabym jakis swoj maly biznes. Niestety mieskzam w malym miescie, gdzie wszytsko upada, ale ledwo ciagnie koniec z koncem. Ledwo zakladaja nowa firme, po roku zamykaja. Ceny czynszu kolosalne, brak klientow, bo wiekszosc zarabia najnizsza krajowa. A ci bogatsi i tak jezdza do wiekszych miast na rozywke, zakupy, czy w innych sprawach
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-16, 14:52   #372
rochelle_
Mów mi Rosia :)
 
Avatar rochelle_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 364
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Jak masz fundusz i pomysl to dzialaj. Rob biznesplan, zobacz jakie to koszty, czy sie oplaca.

Warszawa to chyba idealne miejsce. Stolica. Mase mieszkancow, przyjezdnych. Tylko trzeba dobre miejsce wybrac. Chociaz klub to duze przedsiewziecie. Wymaga duzo pracy, pomyslow....nozo kasy
Gdybym to ja mieszkala w stolicy danwo zrobilabym jakis swoj maly biznes. Niestety mieskzam w malym miescie, gdzie wszytsko upada, ale ledwo ciagnie koniec z koncem. Ledwo zakladaja nowa firme, po roku zamykaja. Ceny czynszu kolosalne, brak klientow, bo wiekszosc zarabia najnizsza krajowa. A ci bogatsi i tak jezdza do wiekszych miast na rozywke, zakupy, czy w innych sprawach
Kochana, a w stolicy to nic nie upada? Mylisz się, czynsze są kolosalne nie tylko w dobrych lokalizacjach, to raz, dwa - po towary (jeśli mówimy o gastro), żeby było taniej, trzeba jeździć do hurtowni pod warszawę. To nie jest tak, że stolica gwarantuje sukces, powiem więcej, znam dwóch właścicieli (jeden w sumie były) i sama troszkę w gastro pracowałam: biznes w mieście małym kręci się na dobre, a w Wawie - padł po roku, bo był nieopłacalny (znajomy otworzył kawiarnię z "atmosferą", ale i miejsce i czynsz go zabiły, do tego nabrał kredytów i żył "wizję cudownego miejsca" a nie tablekami w excelu, które mu tak wiele mówiły o tym, że jest źle...). Oczywiście reguły nie ma, ale jak mam być szczera: prędziej otworzyłabym knajpę w mniejszej miejscowości niż w stolicy (o ile widziałabym zapotrzebowanie na określony rodzaj działalności, oczywiście).
Prawda jest taka, że zwykle biznesy padają, bo ludzie biorą się za coś, o czym nie mają zielonego pojęcia. Jeśli do nieznajomości rynku dołożysz złą lokalizację, szybujące ceny - masz kandydata na bankruta.

Edytowane przez rochelle_
Czas edycji: 2012-03-16 o 14:55
rochelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 16:53   #373
majczusia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 435
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez rochelle_ Pokaż wiadomość
Kochana, a w stolicy to nic nie upada? Mylisz się, czynsze są kolosalne nie tylko w dobrych lokalizacjach, to raz, dwa - po towary (jeśli mówimy o gastro), żeby było taniej, trzeba jeździć do hurtowni pod warszawę. To nie jest tak, że stolica gwarantuje sukces, powiem więcej, znam dwóch właścicieli (jeden w sumie były) i sama troszkę w gastro pracowałam: biznes w mieście małym kręci się na dobre, a w Wawie - padł po roku, bo był nieopłacalny (znajomy otworzył kawiarnię z "atmosferą", ale i miejsce i czynsz go zabiły, do tego nabrał kredytów i żył "wizję cudownego miejsca" a nie tablekami w excelu, które mu tak wiele mówiły o tym, że jest źle...). Oczywiście reguły nie ma, ale jak mam być szczera: prędziej otworzyłabym knajpę w mniejszej miejscowości niż w stolicy (o ile widziałabym zapotrzebowanie na określony rodzaj działalności, oczywiście).
Prawda jest taka, że zwykle biznesy padają, bo ludzie biorą się za coś, o czym nie mają zielonego pojęcia. Jeśli do nieznajomości rynku dołożysz złą lokalizację, szybujące ceny - masz kandydata na bankruta.
Zgadzam się z tą opinią. I dodam jeszcze, że ciężko nam określić czy ten biznes to dobry pomysł, jak tak mało o nim napisałaś, same ogóły. Do tego nie napisałaś żadnego wyróżnika (musisz się wyróżniać czymś od konkurencji, by klientów coś przyciągnęło i zechcieli przyjść tam, a nie do ulubionego klubu), który jest wręcz konieczny przy otwieraniu biznesu.
majczusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 18:47   #374
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez majczusia Pokaż wiadomość
Zgadzam się z tą opinią. I dodam jeszcze, że ciężko nam określić czy ten biznes to dobry pomysł, jak tak mało o nim napisałaś, same ogóły. Do tego nie napisałaś żadnego wyróżnika (musisz się wyróżniać czymś od konkurencji, by klientów coś przyciągnęło i zechcieli przyjść tam, a nie do ulubionego klubu), który jest wręcz konieczny przy otwieraniu biznesu.
Nie bronie koleżanki, ale wyróżnik jest. jeżeli się obejrzało film Burleska, to widomo o co chodzi
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 19:57   #375
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie bronie koleżanki, ale wyróżnik jest. jeżeli się obejrzało film Burleska, to widomo o co chodzi
No dobra, ale jak się nie obejrzało, to nie wiadomo o co chodzi, i wyróżnika nie ma. Chyba, że koleżanka chce otworzyć klub dla miłośników filmu Burleska, to życzę powodzenia...
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 20:14   #376
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

"plus taniec, nie jakiś tam striptiz na rurze i laski ze sztucznymi cyckami, tylko taki ładny taniec, hmm... nie wiem jak to opisać" nie wie jak to opisać
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:19   #377
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

To jak nie wie jak to opisać, to tym bardziej życzę powodzenia
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-16, 21:28   #378
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Klub... Pomysł na biznes, ale taki troszkę inny!

Występy byly naprawdę piękne i ich opis mógłby tego nie odzwierciedlić. Wiadomo jaki klimat mają takie musicale
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6

Edytowane przez beatiska
Czas edycji: 2012-03-16 o 21:29
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 17:25   #379
CzarnaMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do CzarnaMadonna
Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Witajcie wizażanki
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc, bo nikt inny raczej pomóc mi nie potrafi.
Otóż mam 17 lat i wykształcenie gimnazjalne. Uczęszczałam w tym roku szkolnym do LO, jednak nie dawałam sobie rady i przepisałam się do liceum zaocznego a w czerwcu mam egzaminy klasyfikacyjne do szkoły muzycznej. Kilka lat wstecz w mojej rodzinie nastąpiła fala wyjazdów za granicę w poszukiwaniu pracy i lepszego życia, jednak moi rodzice woleli zostać w Polsce, czego bardzo żałuję. Nie chodzi o to, że nie kocham swojego kraju, ale o to, co w nim się dzieje (wystarczy włączyć telewizor i posłuchać o wieku emerytalnym, ACTA, et cetera, et cetera). Coraz częściej myślę o tym, żeby spakować kilka ciuchów, zabrać dokumenty i wyprowadzić się daleko stąd, jednak ogranicza mnie to, że jestem niepełnoletnia i nie mam żadnego wykształcenia (język nie jest problemem, angielskiego uczę się 12 lat, rosyjski znam na poziomie komunikatywnym a niemiecki na podstawowym). Pomyślałam więc, że dobrym pomysłem byłoby wyciągnąć ze mną moją mamę, która jest nastawiona do tego negatywnie. Jest pielęgniarką, ma 53 lata i nie zna języka, trudno więc będzie jej znaleźć pracę, chociażby w Szwecji czy w Wielkiej Brytanii. Stąd właśnie moje pytanie, kierowane szczególnie do osób mieszkających poza granicą Polski- czy jest jakaś szansa na znalezienie pracy w tym wieku? Czy w ogóle jest taka możliwość żeby wziąć walizkę i wyjechać? Proszę Was o pomoc, naprawdę mi na tym zależy
CzarnaMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-10, 17:53   #380
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

na Twoim miejscu przede wszystkim skończyłabym jakąś szkołę średnią.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:34   #381
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Nie żebym coś mówiła, ale obecnie, aby znaleźć pracę to obowiązkowo wymagany jest język, no chyba, że posiadasz powalające doświadczenie w swojej branży, wtedy można to zniwelować.

Wyjechać, to nie problem, ale co dalej?
Trzeba pomyśleć o znalezieniu mieszkania, a przede wszystkim pracy, aby za coś żyć. Co dla młodych osób bez języka i wykształcenia, jak i straszych tak samo bez języka nie będzie łatwe.

Pisałaś, że rodzina wcześniej wyjechała, więc może zorientowałabyś się poprzez nich, jak to wygląda u nich, może moga się rozejrzeć i 'wybadać' rynek pracy u siebie.

Twój post skojarzył mi się, z tym, co mam na codzień w pracy. Dziennie odbieram telefony ws. pracy i dzwoni Pan i mówi, że on chce z żoną wyjechać do pracy, do tego córka z synek i zięć, o kocie nie zapominając... Nie wiem, co sobie ludzie myślą czasami...
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 18:47   #382
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie żebym coś mówiła, ale obecnie, aby znaleźć pracę to obowiązkowo wymagany jest język, no chyba, że posiadasz powalające doświadczenie w swojej branży, wtedy można to zniwelować.

Wyjechać, to nie problem, ale co dalej?
Trzeba pomyśleć o znalezieniu mieszkania, a przede wszystkim pracy, aby za coś żyć. Co dla młodych osób bez języka i wykształcenia, jak i straszych tak samo bez języka nie będzie łatwe.

Pisałaś, że rodzina wcześniej wyjechała, więc może zorientowałabyś się poprzez nich, jak to wygląda u nich, może moga się rozejrzeć i 'wybadać' rynek pracy u siebie.

Twój post skojarzył mi się, z tym, co mam na codzień w pracy. Dziennie odbieram telefony ws. pracy i dzwoni Pan i mówi, że on chce z żoną wyjechać do pracy, do tego córka z synek i zięć, o kocie nie zapominając... Nie wiem, co sobie ludzie myślą czasami...
co do wykształcenia to się zgadzam, ale co do języka to już niekoniecznie myślę że na początek wystarczą podstawy, żeby potrafić się porozumieć.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 19:27   #383
AniiiaW
Przyczajenie
 
Avatar AniiiaW
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Taki wyjazd w ciemno dla osoby niepełnoletniej podejrzewam, że dobrze by się nie skończył. Poza tym trzeba pamiętać, że nigdzie przysłowiowego miodu nie ma, na każdym kroku stoją bariery. Polecam Ci żebyś wyjechała na wakacje do pracy za granice, do rodziny i zobaczyła jak to naprawdę wygląda. I przede wszystkim słuchaj rad starszych koleżanek,że bez wykształcenia ani rusz. Powodzenia!
AniiiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-10, 20:06   #384
CzarnaMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do CzarnaMadonna
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Dziewczyny, dzięki wielkie za odpowiedzi Próbowałam namówić moją mamę na naukę języka, ale ona upiera się, że nic z tego nie będzie. Zastanawiam się tez, czy gdybym pojechała "w ciemno", miałabym jakieś szanse na znalezienie pracy, chociażby na zmywaku.
CzarnaMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 10:42   #385
AniiiaW
Przyczajenie
 
Avatar AniiiaW
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Skoro tak bardzo Ci zależy na tym żeby wyjechać, to na pewno rozsądniej byłoby poprzez jakieś polskie biuro pracy za granicą, które kieruje w jakieś konkretne miejsce, gwarantuje mieszkanie i w ogóle
AniiiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 11:32   #386
CzarnaMadonna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 29
GG do CzarnaMadonna
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

AniiiaW, nawet nie wiedziałam, że takie biura istnieją
CzarnaMadonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 11:46   #387
AniiiaW
Przyczajenie
 
Avatar AniiiaW
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 27
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

A no istnieją warto na początku wybrać się do PUP, tam jest takie stanowisko odnośnie pracy za granicą, pracownicy służą radą, mają też konkretne oferty. Zawsze można też poszukać czegoś w necie na stronach typu praca4u.net i kontaktować się z firmami. W większości oferują mieszkanie, a angielski w stopniu komunikatywnym jest ponoć wystarczający
AniiiaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 19:45   #388
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;33454178]co do wykształcenia to się zgadzam, ale co do języka to już niekoniecznie myślę że na początek wystarczą podstawy, żeby potrafić się porozumieć.[/QUOTE]
Nie wiem, czy pracowałaś za granicą, ale mam pojęcie, jak to wygląda od strony osoby szukajacej pracy i od pracodawcy. Rzadko kto chce osobę bez języka, chyba, że masz super doświadczenie i wiesz, co w danej pracy robić, wtedy można się na migi dogadać, ale większość pracodawców nie ma czasu, aby to robić i chce osoby z językiem.

Cytat:
Dziewczyny, dzięki wielkie za odpowiedzi Próbowałam namówić moją mamę na naukę języka, ale ona upiera się, że nic z tego nie będzie. Zastanawiam się tez, czy gdybym pojechała "w ciemno", miałabym jakieś szanse na znalezienie pracy, chociażby na zmywaku.
Ciężko stwierdzić, bo jest to zależne od wielu czynników. Przede wszystkim o jakim kraju mówimy, gdzie miałby być ten zmywak, za jaką kwotę miałaby być ta praca itd. Nie ma się co oszukiwać, ale osoby po 45 r.ż są już niestety za "stare", bo pracodawcy wolą młodsze. Są wyjątki np. szwaczki, opiekunku osób starszych, bukieciarki- ale to znów z doświadczeniem. Niemniej jednak nie twierdzę, że szans nie ma, zależy od oferty pracy.

Cytat:
Napisane przez AniiiaW Pokaż wiadomość
A no istnieją warto na początku wybrać się do PUP, tam jest takie stanowisko odnośnie pracy za granicą, pracownicy służą radą, mają też konkretne oferty. Zawsze można też poszukać czegoś w necie na stronach typu praca4u.net i kontaktować się z firmami. W większości oferują mieszkanie, a angielski w stopniu komunikatywnym jest ponoć wystarczający
Nie we wszystkich PUP jest takie stanowisko, w WUP owszem.
Bardziej bym proponowała agencje pracy, biura pośrednictwa pracy- ale tylko te, które nie pobierają opłat za znalezienie pracy. Jest ich wszędzie pełno. Nie wiem, skąd jesteś, ale zapewno u Ciebie takowe agencje są. Można też podzwonić, popytać. Na wyjazd w ciemno bym się nie zdecydowała i to jeszcze będąc osobą niepełnoletnią.

Powodzenia
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 15:37   #389
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy pracowałaś za granicą, ale mam pojęcie, jak to wygląda od strony osoby szukajacej pracy i od pracodawcy. Rzadko kto chce osobę bez języka, chyba, że masz super doświadczenie i wiesz, co w danej pracy robić, wtedy można się na migi dogadać, ale większość pracodawców nie ma czasu, aby to robić i chce osoby z językiem.


Ciężko stwierdzić, bo jest to zależne od wielu czynników. Przede wszystkim o jakim kraju mówimy, gdzie miałby być ten zmywak, za jaką kwotę miałaby być ta praca itd. Nie ma się co oszukiwać, ale osoby po 45 r.ż są już niestety za "stare", bo pracodawcy wolą młodsze. Są wyjątki np. szwaczki, opiekunku osób starszych, bukieciarki- ale to znów z doświadczeniem. Niemniej jednak nie twierdzę, że szans nie ma, zależy od oferty pracy.


Nie we wszystkich PUP jest takie stanowisko, w WUP owszem.
Bardziej bym proponowała agencje pracy, biura pośrednictwa pracy- ale tylko te, które nie pobierają opłat za znalezienie pracy. Jest ich wszędzie pełno. Nie wiem, skąd jesteś, ale zapewno u Ciebie takowe agencje są. Można też podzwonić, popytać. Na wyjazd w ciemno bym się nie zdecydowała i to jeszcze będąc osobą niepełnoletnią.

Powodzenia
Nie pracowałam za granicą, ale otaczam się osobami które tak pracowały i chociażby przykład dwóch koleżanek- obie wyjechały do pracy w Anglii, jedna z nich wyjechała do znajomych rodziców, tam może mieszkać. Poszukiwała pracy, znalazła pracę w kawiarni przy kasie, pracują tam osoby różnych narodowości, są też Polacy. Właścicielem jest turek, a kierownikami są portugalka i szkot, wszyscy trzej mówią również po polsku. W kilka dni nauczyła się przyjmować zamówienia po angielsku, choć przed wyjazdem język był marny.
Twierdzi że nie plotkuje z klientami tylko wykonuje swoją pracę i wie jak wyglądają podstawowe zdania.

Druga koleżanka wyjechała do Szkocji, również mieszkała u jakiś tam znajomych, na początku pracowała w fabryce ciastek, a później sprzątała biura. Język potrzebny był jej tylko do porozumienia się z kierowniczką
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-12, 16:26   #390
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Wyprowadzka za granicę=dobry pomysł?

[1=9cfdbdf4a8633c241406c59 618b1b1f07a8603a7_62eda0f 28d492;33494956]Nie pracowałam za granicą, ale otaczam się osobami które tak pracowały i chociażby przykład dwóch koleżanek- obie wyjechały do pracy w Anglii, jedna z nich wyjechała do znajomych rodziców, tam może mieszkać. Poszukiwała pracy, znalazła pracę w kawiarni przy kasie, pracują tam osoby różnych narodowości, są też Polacy. Właścicielem jest turek, a kierownikami są portugalka i szkot, wszyscy trzej mówią również po polsku. W kilka dni nauczyła się przyjmować zamówienia po angielsku, choć przed wyjazdem język był marny.
Twierdzi że nie plotkuje z klientami tylko wykonuje swoją pracę i wie jak wyglądają podstawowe zdania.

Druga koleżanka wyjechała do Szkocji, również mieszkała u jakiś tam znajomych, na początku pracowała w fabryce ciastek, a później sprzątała biura. Język potrzebny był jej tylko do porozumienia się z kierowniczką[/QUOTE]

Owszem, można- od każdej reguły są wyjątki i również je znam, jak na bieżąco obecnie wysyłam takich do pracy. Jednakże to rzadkość w dzisiejszych czasach, bo większość ofert do pracy za granicę są z wymaganym j.obcym min. komunikatywnym.
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 14:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.