Pomysł na biznes - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Pokaż wyniki sondy: Jaki temat szkolenia zainteresowałby cię najbardziej?
Asertywność 1 10,00%
Stres 1 10,00%
Efektywna komunikacja 0 0%
Zarządzanie zespołem 1 10,00%
Prezentacja i autoprezentacja 4 40,00%
Integracja 0 0%
Konflikt 0 0%
Przemoc i agresja 2 20,00%
Inne 1 10,00%
Głosujący: 10. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 18:32   #601
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Świece rzeźbione-dobry pomysł na własny biznes?

moim zdaniem też są okropne i za darmo bym ich nie chciała

poza tym wiadomo, że jak to by był dobry biznes to byś nie polecała robiąc sobie konkurencję Uwaga troll
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-27, 17:13   #602
cyjamonek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 2
Dot.: Świece rzeźbione-dobry pomysł na własny biznes?

Nie boje sie konkurencji bo te świece maja w sobie to że każda jest inna i wiadomo że kazyd bedzie miał inny sposób wykonania.
Nie wiem dlaczego Wam sie te swiece nie podobają bo pierwszy raz spotykam sie z tą opinią.robiłam juz rozeznanie rynku w Małopolsce i nigdy nie spotkałam sie ztaką opinia....no cóż kazdy lubi cos innegodzieki za wpisy bo zalezy mi takze i n atakich opiniach.
cyjamonek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:45   #603
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Hej dziewczyny
od dłuższego czasu zastanawiam się nad założeniem agencji pocztowej, co myślicie o tym pomyśle? Warto?
Już nakreślam jaką sytuację bytowo- miejscową mam w tym zakresie.
Zatem mieszkam ok 4-5 km od miasta na wsi, w której kiedyś była agencja pocztowa i ta osoba po ok 2-3 miesiącach ją zamknęła. Ludzi plotkowali, że robiła jakieś przekręty i niby dlatego (prawdy do dziś nie znam ) no i miejsce na to przedsiębiorstwo bym miała i chęci również.
Co o tym myślicie, warto czy raczej odpuścić?
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:52   #604
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Nie wiem czy można zarobić na samej agencji pocztowej?
Wiesz jak wyglądają prowizje/koszty itp?
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 15:54   #605
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez StraVvberry Pokaż wiadomość
Nie wiem czy można zarobić na samej agencji pocztowej?
Wiesz jak wyglądają prowizje/koszty itp?
trochę czytałam o tym
i występują dwie formy wynagrodzeń: ryczałtowy (stawka stała) i prowizyjny od wykonanych czynności.
tylko, że mi opłata za ewentualny wynajem by odchodziła, doszłaby tylko opłata za prąd i ewentualnie ogrzewanie i na początku remont
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:01   #606
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
od dłuższego czasu zastanawiam się nad założeniem agencji pocztowej, co myślicie o tym pomyśle? Warto?
Już nakreślam jaką sytuację bytowo- miejscową mam w tym zakresie.
Zatem mieszkam ok 4-5 km od miasta na wsi, w której kiedyś była agencja pocztowa i ta osoba po ok 2-3 miesiącach ją zamknęła. Ludzi plotkowali, że robiła jakieś przekręty i niby dlatego (prawdy do dziś nie znam ) no i miejsce na to przedsiębiorstwo bym miała i chęci również.
Co o tym myślicie, warto czy raczej odpuścić?
A jesteś pewna, że chodziło o "przekręty", a nie po prostu kompletną nierentowność? Oszacowałaś ilu potencjalnych klientów miałabyś na tym terenie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 16:05   #607
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A jesteś pewna, że chodziło o "przekręty", a nie po prostu kompletną nierentowność? Oszacowałaś ilu potencjalnych klientów miałabyś na tym terenie?
no wiesz co nie wiem dokładnie dlaczego tak się stało bo nie pytałam tej osoby a wiesz jak ludzie gadali chociaż może jakieś ziarenko prawdy w tym było. I ja mieszkam niedaleko tej osoby i wydawało mi się, że wtedy to był strzał w dziesiątkę bo klientów dużo się tam kręciło. Sama nadawałam tam przesyłki/ opłacałam rachunki.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 17:12   #608
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
no wiesz co nie wiem dokładnie dlaczego tak się stało bo nie pytałam tej osoby a wiesz jak ludzie gadali chociaż może jakieś ziarenko prawdy w tym było. I ja mieszkam niedaleko tej osoby i wydawało mi się, że wtedy to był strzał w dziesiątkę bo klientów dużo się tam kręciło. Sama nadawałam tam przesyłki/ opłacałam rachunki.
Kręciło, czy korzystało z usług? Może popytaj okolicznych co oni na to? Ile osób mieszka w zasięgu tych kilku km? Masz takie dane? Na zarobki jakiego rzędu liczysz po odliczeniu kosztów? Zastanawiałaś się nad tym? Jakieś usługi dodatkowe / towary być sprzedawała, aby nieco dorobić (bo w tego typu miejscach zawsze widuję, że są sprzedawane inne towary np. niemiecka chemia gospodarcza).

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2015-03-05 o 17:14
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:14   #609
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Kręciło, czy korzystało z usług? Może popytaj okolicznych co oni na to? Ile osób mieszka w zasięgu tych kilku km? Masz takie dane? Na zarobki jakiego rzędu liczysz po odliczeniu kosztów? Zastanawiałaś się nad tym? Jakieś usługi dodatkowe / towary być sprzedawała, aby nieco dorobić (bo w tego typu miejscach zawsze widuję, że są sprzedawane inne towary np. niemiecka chemia gospodarcza).
chodziło mi, że korzystało no i w pobliżu w połączeniu z innymi wioskami (które muszą przejechać przez "moją", żeby dostać się do miasta) to myślę, że ok 2500 spokojnie
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:17   #610
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

A co z szacowanymi zarobkami i jakimiś towarami we własnym zakresie?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:20   #611
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
A co z szacowanymi zarobkami i jakimiś towarami we własnym zakresie?
o dokładniejsze informacje musiałabym się udać na pocztę, ale z tego co wyczytałam waha to się od ok 1000zł w górę czystego zysku.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 17:22   #612
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
o dokładniejsze informacje musiałabym się udać na pocztę, ale z tego co wyczytałam waha to się od ok 1000zł w górę czystego zysku.
Przy ilu dniach i godzinach w tygodniu?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:34   #613
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Przy ilu dniach i godzinach w tygodniu?
system 8 godzinny od pon-pt (zakładając informacje z internetu)
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:49   #614
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Czyli możesz sobie teraz skalkulować ile to wyjdzie za godzinę w najgorszym i najlepszym scenariuszu (np. 1000 zł to najniżej, a 1500 zł na razie najwyżej). Realnie odliczając koszty oczywiście, a nie "na oko". Pewnie jakieś fora czytałaś, na których udzielają się ajenci? I artykuły na ten temat?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 17:54   #615
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

najpierw wyszperałam zakładkę na stronie internetowej poczty polskiej, ale tam było tylko napisane o warunkach i takie ogólne informacje, że takim agentem może zostać praktycznie każda osoba. Poźniej poszperałam na innych stronkach i trafiłam też tak, że jeśli oddział jest czynny 4 h dziennie to stawka jest ok 500 zł a przy 6 godz to wychodzi 900 zł.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:02   #616
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
najpierw wyszperałam zakładkę na stronie internetowej poczty polskiej, ale tam było tylko napisane o warunkach i takie ogólne informacje, że takim agentem może zostać praktycznie każda osoba. Poźniej poszperałam na innych stronkach i trafiłam też tak, że jeśli oddział jest czynny 4 h dziennie to stawka jest ok 500 zł a przy 6 godz to wychodzi 900 zł.
Zadowala Cię taki zarobek? Jeżeli tak, to spoko. Przede wszystkim nad tym się musisz zastanowić. Bo to jednak praca częściowo fizyczna (paczki swoje nieraz ważą). W dodatku dyspozycyjność naprawdę spora (koleżanka Cię nie zastąpi, czy czujesz się dobrze, czy źle) i odpowiedzialność za korespondencję.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 18:45   #617
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

polecam kalkulator, ankietę wśród znajomych i zdrowy rozsądek. Policz koszty, bo musisz:
- opłacić czynsz
- opłacić zus (450zł jeśli jesteś nowym przedsiębiorcą)
- opłacić podatek dochodowy (czyli od tych kwot, które da Ci poczta odlicz 18%)
- księgową (chyba, że dasz radę sama, ale nie wydaje mi się, skoro nie umiesz policzyć kosztów działalności),
- wydatki na reklamę (choćby tabliczka na drzwiach kosztuje)
- wszelkie inne rzeczy (środki czystości, miotłe, herbatę, segregatory, drukarki, komputer itp.)
- ubezpieczenie OC (a co jak ktoś będzie chciał odszkodowania z tytułu źle nadanej paczki?)

Jak dla mnie, a mam własną firmę, to wychodzisz na tym momencie na dużym minusie. Masz szanse na sukces, jeśli oprócz punktu pocztowego otworzysz też jednocześnie punkt ksero, mały sklepik z czymś (choćby jedzeniem, ale wtedy masz na głowie sanepid), punkt bankowy, ubezpieczeniowy czy coś. Czyli w jednym miejscu poprowadzisz co najmniej 3 biznesiki, a każdy z nich zarobi dla ciebie minimum 1200zł netto.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 19:02   #618
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Cytat:
Napisane przez la beaute Pokaż wiadomość
no wiesz co nie wiem dokładnie dlaczego tak się stało bo nie pytałam tej osoby a wiesz jak ludzie gadali chociaż może jakieś ziarenko prawdy w tym było. I ja mieszkam niedaleko tej osoby i wydawało mi się, że wtedy to był strzał w dziesiątkę bo klientów dużo się tam kręciło. Sama nadawałam tam przesyłki/ opłacałam rachunki.
ale nie wiesz, jaki był dochód, a ile na czysto szło do kieszeni. to też istotna kwestia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 21:26   #619
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

po doczytaniu o kwocie - najniższa krajowa (nawet nie), gdzie trzeba pokryć z własnej kieszeni zus + opłaty za lokal to kiepski deal. policz sobie, ile wychodzi na godzinę po odjęciu kosztów stałych.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 09:32   #620
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Niestety skazana na bluesa ma sporo racji.
U nas agencje pocztowe maja mały ruch, co wchodzę to nikogo nie ma, pustki, a agenci wprowadzają do takiej placówki w kij różnorodnych towarów, żeby jakkolwiek wyjść na swoje. I nie wiem czy wychodzą, ale nie wygląda to jakoś szczególnie dobrze.
W jednej agencji widzialam ostatnio automat do gier...
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 07:03   #621
Kiarson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 2
Question Opalanie Natryskowe-dobry pomysł na własny biznes ?

Witam serdecznie.
Jestem studentka 2go roku prawa w Poznaniu. Jako że studiuję zaocznie mam bardzo dużo czasu na prace i rozwijanie własnych zainteresowań.
Wpadłam na pomysł zrobienia kursu opalania natryskowego i pracy jako mobilna terapeutka.
Myślicie że jest zapotrzebowanie na tego typu usługę w Poznaniu ?
Dowiadywałam się wszystkiego i taka usługa nie jest jeszcze popularna i nikt taki nie pracuje w Poznaniu. Co sądzicie ? Bardzo proszę o rady i ewentualne opinie na ten temat.
Pozdrawiam ;* !
Kiarson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 08:26   #622
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

Musisz pozyskać informacje, ile mieszkańców ma ta wieś? Ile firm działa na jej terenie? Czy w sąsiedniej wsi jest poczta?? To są podstawowe informacje. Ale skoro taka agencja działała tylko 3 miesiące to chyba musiało być ciężko ... Zresztą w ciągu 3 miesięcy kokosów i tak by się nie zrobiło. Agencje pocztowe działają z reguły na mniejszych obszarach - głównie wsiach, gdzie samej poczcie nie opłaca się otwierać samodzielnej placówki ze względu na koszty. Najlepiej taką agencję otworzyć mając własny lokal do dyspozycji. Prowizje też są różne, niektóre obszary są na ryczałcie, a niektóre na prowizji od znaczków itp. Ale na samych usługach pocztowych niewiele można zarobić, dlatego dobrze jest sprzedawać "mydło i powidło" ... taki urok otwierania firmy na wsi.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 08:32   #623
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Agencja pocztowa- pomysł na biznes?

bestka bardzo dobrze podpowiada:
najpierw szczegółowa analiza rynku lokalnego, i ew. konkurencji jeśli chodzi o agencje pocztowe, a dopiero potem działania...
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 10:52   #624
Barbarianka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
Pomysł na biznes - pomóżcie!

Hej!
Biorę udział w konkursie "Pomysł na biznes" Comedy Central.
Proszę - pomóżcie - i głosujcie na mój pomysł "Cafe Kubek" - numer 1.
Wystarczy, że wjedziecie tu:
http://www.comedycentral.pl/newsy/69246-konku rs-pomysl-na-biznes-glosowanie
wybierzecie mnie i klikniecie "Głosuj".

A teraz trochę o pomyśle - wpadłam na niego już bardzo dawno temu, kiedy podczas przeprowadzki kartony ze sprzętem kuchennym się trochę pomieszały i byłam w stanie odnaleźć tylko ten z kubkami - i jak się okazało, można z nimi zrobić naprawdę sporo Poza tym która z nas nie lubi kubka gorącej kawy albo herbaty z rana?

A tak na poważnie zbieram fundusze na otwarcie własnego biznesu - biura tłumaczeniowego i wygrana z pewnością by to ułatwiła.

Z góry dziękuję! :3

Basia
Barbarianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-17, 20:57   #625
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Pomysł na biznes - pomóżcie!

Zerknę i jeśli pomysł będzie ciekawy, to na pewno głos oddam
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 00:45   #626
UmbraBumbra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 181
Pomysł na biznes - wyspa ze zdrową żywnością

Hej. Mój wczesniejszy pomysł nie wyszedl tak jak liczylam, poniewaz rynek jest za bardzo nasycony produktami, które oferowałam. Przyznaję, nie było to do końca przemyślane działanie, ale nie o tym chcialabym tu pisać. Mysle nad zmianą branży.
Jako, że zdrowy tryb życia, dieta, siłownia są w kręgu moich zainteresowań pomyslałam o otwarciu wyspy w centrum handlowym ze zdrową żywnościa, ziołami, herbatami, produktami dla diabetyków i może naturalnymi kosmetykami, suplementami diety. Stopniowo możnaby powiększac asortyment bazujac na tym, czym zainteresowani są klienci. Czytałam w internecie, ze jest to przyszłościowy biznes. Wczesniej myslałam o franczyzie, ale koszty są spore, bo w gre wchodzi tez opłata licencyjna oraz miesięczna opłata franczyzowa około 5% obrotów. Może wartoby zrobić kurs dietetyki dla zwiekszenie swojej wiedzy, co może pomóc w biznesie. Zapoznawać sie z produktami, hurtowniami, podpatrzeć jak funkcjonują inne sklepy tego typu itp. Zorientować się, gdzie w miescie, w którym chciałabym otworzyć wyspe (175 tys.) są podobne sklepy. To na razie taki ogólny zarys mojego pomysłu.
Będę wdzieczna za wszelkei opinie i rady.
UmbraBumbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 01:09   #627
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Pomysł na biznes - wyspa ze zdrową żywnością

wątpię czy to dobry pomysł, w galeri takie zdrowe rzeczy to nie bardzo bo tam to raczej chodzą ludzie, którzy wolą szybkie jedzenie mc donald, kfc, chipsy, inne takie, w końcu staramy się naśladować usa,

nie zawsze w internecie znają się na biznesie więc traktuj to z dystansem, może ta przyszłość być jeszcze odległa o 10-20 lat, a tyle biznes nie wytrzyma bez zysku,

może póki co pomysł o sprzedaży przez net,
dobra reklama i ludzie będą zamawiali, przynajmniej unikniesz dużych opłat za wynajęcie lokalu,

franczyza ma to do siebie, że firma już załatwia reklamę, daje gotowe rzerczy do sprzedaży i nic nie musisz wymyślać od nowa, ma to plusy i minusy
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 01:32   #628
UmbraBumbra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 181
Dot.: Pomysł na biznes - wyspa ze zdrową żywnością

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
wątpię czy to dobry pomysł, w galeri takie zdrowe rzeczy to nie bardzo bo tam to raczej chodzą ludzie, którzy wolą szybkie jedzenie mc donald, kfc, chipsy, inne takie, w końcu staramy się naśladować usa,

nie zawsze w internecie znają się na biznesie więc traktuj to z dystansem, może ta przyszłość być jeszcze odległa o 10-20 lat, a tyle biznes nie wytrzyma bez zysku,

może póki co pomysł o sprzedaży przez net,
dobra reklama i ludzie będą zamawiali, przynajmniej unikniesz dużych opłat za wynajęcie lokalu,

franczyza ma to do siebie, że firma już załatwia reklamę, daje gotowe rzerczy do sprzedaży i nic nie musisz wymyślać od nowa, ma to plusy i minusy
Dzięki za odp. Tak z tą franczyzą tak jest plusy i minusy. Tylko nie masz tez pola do popisu, a ja lubię wyzwania.
Wcześniej myslałam o sklepie na osiedlu/w dzielnicy zamieszkiwanej przez bogatsze rodziny. Tylko taki lokal to większy wydatego, stąd pomysł z wysepką.
Sklep internetowy funkcjonowałby razem ze stacjonarnym. Choć moze faktycznie, na początek może lepiej sam internetowy, zeby zobaczyc jak pojdzie to wszystko. Do tego np. blog/facebook/instagram z przepisami, ładnymi zdjeciami potraw, które można wykonać z oferowanych produktów?
UmbraBumbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-06, 01:51   #629
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Pomysł na biznes - wyspa ze zdrową żywnością

tak, możesz zrobić przepis co można zrobić z tego co chcesz sprzedawać tylko żeby to były proste przepisy bo zbyt skomplikowane mogą ludzi odstraszyć i zrezygnują z kupna, w końcu nie wszyscy są kucharzami, nie wszyscy gotują, nie wszyscy mają czas na gotowanie i skomplikowane przepisy, dlatego muszą być proste bo jeśli nie to kupią gotowego hot doga
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-09, 07:40   #630
amberus
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 84
Dot.: Pomysł na biznes - wyspa ze zdrową żywnością

Możesz zająć się np. zarabianiem poprzez internet. Obecnie możliwości są i można zarobić nawet do kilkuset zł dziennie. I to bez żadnego inwestowania. Wszystko na umowy i legalnie. A pracy raptem do 2 godz. dziennie.
amberus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-08 14:32:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:18.