Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy. - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-05, 18:46   #871
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
Kochane, mam problem z kuchnią. Jak sie wprowadzałam pomalowałam ja w taki sposób jak jest na zdjęciach, ale teraz, po krótkim czasie zapragnęłam zmian... Marzy mi sie żeby zmienic kolor szafek na biały (pomalować), zmienić uchwyty, nad zmywarką zawiesić połki a nad praklę zawisić jakaś szafkę. do tego ukryc tę pralkę i zmywarkę zawieszając jakaś tkaninę na zazdrostce. czy te meble dobrze bedą wyglądać jesli będa białe?? lepiej bedzie je pomalowac czy okleić?? nie chce wydawac na to duzo pieniedzy, ponieważ mieszkanie jest wynajmowane. mam jedynie problem co do koloru scian i tym ciemnym 'kącikiem' w kuchnii. Chcieliśmy oddzielić ten kawałek pomieszczenia od kuchnii ale tak na prawde nie wiem jak je zaaranzowac. Jest tam zbyt mało miejsca np na stół. Co tam zrobić?? Te drzwii w tym kąciku są do łazienki, ciemne panele w pokoju są takie same. Kuchnię chcę zaaranzowac w podobny sposób jak na tych dwóch ostatnich zdjęciach (wyszukane w necie), myślałam też o tym szarym kolorze scian, pasowałby do paneli w czesci kuchennej. poradzcie mi coś proszę! ps. przed ostatnie zdjęcie oddaje to co chciałabym uzyskac, tylko nie wiem jakie kolory scian dać na całości... czwarte zdjęcie oddaje najbardziej rzeczywisty kolor paneli i mebli.
Ja bym malowała, już oklejałam, okleiną szafkę do łazienki i wystarczy każdy najdrobniejszy piasek widać a i że szafka już pierwszej nowości nie była to i jakaś taka chropowata w niektórych miejscach co nie było widać normalnie a po oklejeniu wyszło. Do łazienki ok nie widać tego ale do kuchni to radzę pomalować. Ja bym powiesiła jeszcze półki tu obok okapu takie zwykłe półeczki. A kolor to kawa z mlekiem taki jasny, też fajnie wygląda przy białych meblach, jest neutralny. A jeśli chcesz ożywić pomieszczenie wtedy możesz kolor wprowadzić w dodatkach i wymieć wedle np pory roku. W ten kąt może jakiś duży zielony liściasty kwiat, mały okrągły stolik i jakieś fajne krzesło.
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:19   #872
TouchOfAngel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tu gdzie jest moje miejsce. Wizaż (;
Wiadomości: 169
GG do TouchOfAngel Send a message via Skype™ to TouchOfAngel
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Ja bym malowała, już oklejałam, okleiną szafkę do łazienki i wystarczy każdy najdrobniejszy piasek widać a i że szafka już pierwszej nowości nie była to i jakaś taka chropowata w niektórych miejscach co nie było widać normalnie a po oklejeniu wyszło. Do łazienki ok nie widać tego ale do kuchni to radzę pomalować. Ja bym powiesiła jeszcze półki tu obok okapu takie zwykłe półeczki. A kolor to kawa z mlekiem taki jasny, też fajnie wygląda przy białych meblach, jest neutralny. A jeśli chcesz ożywić pomieszczenie wtedy możesz kolor wprowadzić w dodatkach i wymieć wedle np pory roku. W ten kąt może jakiś duży zielony liściasty kwiat, mały okrągły stolik i jakieś fajne krzesło.
Świetny pomysł z tym kąciekiem. A co myslisz o tym żebym wogóle zdjęła ten szpecący okap i powiesiła tez tam szafkę żeby w góry też był jeden 'ciąg' ?? I wtedy też te rury od gazu byłyby zakryte, hmm?? Połki też chcę zawiesic nad pralka i zmywarką i zazdrostkę pod blat żeby zakryć te sprzęty, skoro meble będą białe to może taki lniany biały materiał. Czeka też mnie odmalowanie drzwi i wieszak na kurtki chcę zawiesić na scianie gdzie są drzwii. Kolor kawa z mlekiem mam w pokoju więc może do kuchnii ten siwy zeby nie było zbyt monotematycznie. A co myślisz o tym aby do tego siwego dołączyć któraś sciane w kolorze np limonki i oklejenie płytek nad blatami też w tym kolorze (wtedy bede musiała sie pobawić, żeby te płytki były na całej długości nad blatem)?? Dziękuje za rady
__________________
"W nieśmiertelnej kopercie oddaję Ci raz jeszcze duszę [...]"


Edukacja
TouchOfAngel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:58   #873
Bryzejda
Raczkowanie
 
Avatar Bryzejda
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 365
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
Kochane, mam problem z kuchnią. Jak sie wprowadzałam pomalowałam ja w taki sposób jak jest na zdjęciach, ale teraz, po krótkim czasie zapragnęłam zmian... Marzy mi sie żeby zmienic kolor szafek na biały (pomalować), zmienić uchwyty, nad zmywarką zawiesić połki a nad praklę zawisić jakaś szafkę. do tego ukryc tę pralkę i zmywarkę zawieszając jakaś tkaninę na zazdrostce. czy te meble dobrze bedą wyglądać jesli będa białe?? lepiej bedzie je pomalowac czy okleić?? nie chce wydawac na to duzo pieniedzy, ponieważ mieszkanie jest wynajmowane. mam jedynie problem co do koloru scian i tym ciemnym 'kącikiem' w kuchnii. Chcieliśmy oddzielić ten kawałek pomieszczenia od kuchnii ale tak na prawde nie wiem jak je zaaranzowac. Jest tam zbyt mało miejsca np na stół. Co tam zrobić?? Te drzwii w tym kąciku są do łazienki, ciemne panele w pokoju są takie same. Kuchnię chcę zaaranzowac w podobny sposób jak na tych dwóch ostatnich zdjęciach (wyszukane w necie), myślałam też o tym szarym kolorze scian, pasowałby do paneli w czesci kuchennej. poradzcie mi coś proszę! ps. przed ostatnie zdjęcie oddaje to co chciałabym uzyskac, tylko nie wiem jakie kolory scian dać na całości... czwarte zdjęcie oddaje najbardziej rzeczywisty kolor paneli i mebli.
Witam wszystkich
Jestem tu nowa i chętnie przyłączę się do wątku, bo sama przemalowuję co się da

TouchofAngel, co do Twoich mebli kuchennych, to ja proponuję zeszlifować lekko (zmatowić) papierem sciernym, a następnie użyć farby do drewna i metalu (satymowej lub matowej). Ja też miałam w kuchni meble ze sklejki i bez problemu je zmatowiłam, a farba do drewna dobrze chwyciła i służą mi już 4 lata. Wycieram wilgotną scierką i kolor się nie sciera
__________________
Zapraszam na moje blogi:
http://cupofjasminetea.blogspot.co.uk/
http://nietoksyczna.blogspot.co.uk/

Cel:
Dbac o wlosy i skore
Bryzejda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 22:31   #874
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
Świetny pomysł z tym kąciekiem. A co myslisz o tym żebym wogóle zdjęła ten szpecący okap i powiesiła tez tam szafkę żeby w góry też był jeden 'ciąg' ?? I wtedy też te rury od gazu byłyby zakryte, hmm?? Połki też chcę zawiesic nad pralka i zmywarką i zazdrostkę pod blat żeby zakryć te sprzęty, skoro meble będą białe to może taki lniany biały materiał. Czeka też mnie odmalowanie drzwi i wieszak na kurtki chcę zawiesić na scianie gdzie są drzwii. Kolor kawa z mlekiem mam w pokoju więc może do kuchnii ten siwy zeby nie było zbyt monotematycznie. A co myślisz o tym aby do tego siwego dołączyć któraś sciane w kolorze np limonki i oklejenie płytek nad blatami też w tym kolorze (wtedy bede musiała sie pobawić, żeby te płytki były na całej długości nad blatem)?? Dziękuje za rady
Ściany bym nie malowała, zostawiłabym wszystkie w jednym kolorze (chociaz każdy ma inny gust i to Ty masz się dobrze w niej czuć), ale płytki owszem teraz jest tyle fajnych oklein, naklejek czy jak to się tam nazywa. Jasne jak masz tylko szafkę pasującą w tą wnękę to będzie to lepiej wyglądało chociaż okap bym zostawiła, ale wtedy możesz zamontować podszafkowy teleskopowy, fajnie wygląda i się sprawdza (sama mam). Z tą zasłonką na razie się wstrzymaj jak przemalujesz meble na biało to wtedy sprzęty nie będą tak się rzucać w oczy. A jeżeli nadal uznasz że chcesz zasłonić to wybierz materiał nie mnący się bo wtedy będziesz musiał co chwilę prasować bo wiadomo jak to w kuchni tu się oprzesz tu zawadzisz itd.
Zdjęcie znalezione w sieci.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okap.jpg (9,3 KB, 31 załadowań)
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 16:35   #875
Bryzejda
Raczkowanie
 
Avatar Bryzejda
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 365
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
A co myslisz o tym żebym wogóle zdjęła ten szpecący okap i powiesiła tez tam szafkę żeby w góry też był jeden 'ciąg' ?? I wtedy też te rury od gazu byłyby zakryte, hmm?? Połki też chcę zawiesic nad pralka i zmywarką i zazdrostkę pod blat żeby zakryć te sprzęty, skoro meble będą białe to może taki lniany biały materiał.
To zależy czy często używasz okapu, ja np. nie mam takiej potrzeby. szafki byłyby fajne, ale pytanie, czy znajdziesz identyczne, żeby to razem jakos wyglądało (nawet po malowaniu). Możesz też wstawić szafki ze szklanymi szybami, wtedy o spójnosć nie musisz się tak martwić
Zasłonka na sprzęty to super pomysł, ale czy nie będzie przeszkadzać przy zmywarce?

Cytat:
Napisane przez TouchOfAngel Pokaż wiadomość
A co myślisz o tym aby do tego siwego dołączyć któraś sciane w kolorze np limonki i oklejenie płytek nad blatami też w tym kolorze
Oj, nie radziłabym, kolor może Ci się znudzić, a z płytek będzie ci cięzko zdjąć taką okleinę (tak myslę). Lepiej zostawić neutralne kolory i dobrać kolorowe dodatki.
Hehe i ja to mówię, która sama ma kolor na scianie i szafkach w kuchni
Bądź jednak ostrożna z kolorem, taka limonka może być za mocna, lepiej cos stonowanego
__________________
Zapraszam na moje blogi:
http://cupofjasminetea.blogspot.co.uk/
http://nietoksyczna.blogspot.co.uk/

Cel:
Dbac o wlosy i skore
Bryzejda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-24, 14:12   #876
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

TouchOfAngel i jak już po zmianach, wszystko się udało, może wrzucisz nam zdjęcia?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-26, 07:49   #877
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

dzieło mojego męża ze starej paskudnej komody bodzio zrobił świetną szafkę do siedzenia do przedpokoju
2013-02-17 15.29.23.jpg

2013-02-22 21.19.49.jpg

2013-02-23 08.26.41.jpg
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-26, 11:18   #878
kinga1701
Zakorzenienie
 
Avatar kinga1701
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 467
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
dzieło mojego męża ze starej paskudnej komody bodzio zrobił świetną szafkę do siedzenia do przedpokoju
Załącznik 5263495

Załącznik 5263496

Załącznik 5263497
Świetny pomysł, fajnie wygląda i praktyczne szuflady. A czym malował wałkiem czy pędzlem?
kinga1701 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 05:48   #879
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
dzieło mojego męża ze starej paskudnej komody bodzio zrobił świetną szafkę do siedzenia do przedpokoju
Załącznik 5263495

Załącznik 5263496

Załącznik 5263497
Wow, super efekt. Ja jeszcze zapytam jaka farba. zawsze mnie to interesuje
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 12:57   #880
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

No świetnie to wyszło.
Gratulacje dla męża ^_^.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 23:59   #881
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Fajne to siedzisko Nawet dziurek po dawnych uchwytach nie widać
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:06   #882
moniczka1302
Wtajemniczenie
 
Avatar moniczka1302
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 965
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

siedzisko świetne! mąż zdolniacha brawo!
__________________
Hania
moniczka1302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 08:42   #883
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez kinga1701 Pokaż wiadomość
Świetny pomysł, fajnie wygląda i praktyczne szuflady. A czym malował wałkiem czy pędzlem?
malowane wałkiem.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Wow, super efekt. Ja jeszcze zapytam jaka farba. zawsze mnie to interesuje
farby już dokładnie nie pamiętamy ale generalnie matowa farba do drewna. za każdym razem matowione papierem ściernym i następna warstwa, znowu matowione i następna warstwa, tak trzykrotnie, potem lakier do drewna.

dziurki po uchwytach usunięte szpachlą do drewna.
koszt malowania drewna jest wysoki ale jestem zdania po kilku już takich próbach, iż jest to zabawa dla satysfakcji, bo jeśli chce się do zrobić profesjonalnie to kosztorys wychodzi podobnie jak zakup nowego mebla ze sklepu
dodam jeszcze że poduszki na siedzisko mają pod spodem przyszyte rzepy, a druga strona rzepa jest na naklejce przyklejona do szafki. w ten sposób przywarły do siedziska i nie spadają

dzięki dziewczyny
__________________
Piotruś

Edytowane przez side85
Czas edycji: 2013-05-30 o 08:45 Powód: literówka
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-31, 15:24   #884
agnesia80
Przyczajenie
 
Avatar agnesia80
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 19
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Genialnie wyszła ta szafka, brawa dla męża! Ja do przeróbek swoich mebli używam gruntu Interior Wood Primer a maluję Interior High Finish 20
agnesia80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 22:27   #885
kokosowa_nutella
Raczkowanie
 
Avatar kokosowa_nutella
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 247
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cześć dziewczyny,
poszukuję fajnych i niedrogich oklein meblowych w pastelowych kolorach.
Chciałabym uzyskać taki efekt : http://jysk.pl/przechowywanie/komody...d-fiolet-biala.
Komoda z Jysk jest pomalowana,ja niestety nie mam takiego talentu więc pozostaje oklejenie.Myślałam też o tapecie ale ta wyniosłaby mnie więcej bo bym musiała kupić całą rolkę.
Możecie polecić mi jakiś ciekawy sklep internetowy bądź stacjonarny lub sprzedającego na allegro?
Czy odnawiałyście meble w ten sposób?Macie może zdjęcia efektów?
Pozdrawiam
__________________
Wymianka:
[https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=834898]
kokosowa_nutella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:03   #886
agusia19939
Raczkowanie
 
Avatar agusia19939
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 173
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Pokazujemy swoje piękne przeróbki
agusia19939 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-30, 17:20   #887
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Wymyśliłam, że zrobię sobie siedzisko z palety. Wiem, oklepane, ale to do wynajmowanego mieszkania, urządzonego prosto i tylko najpotrzebniejszymi meblami.

Teraz pytanie - kupić paletę nową czy iść, wyżebrać, na pobliskiej budowie?
Jeśli nową, to może ktoś wie, gdzie w Warszawie?
+ gdzie kupić gąbkę na siedzisko?

I jeszcze pytanie o kółka. Chce, żeby było na kółkach, bo ułatwi to sprzątanie, koła mają być z hamulcem. Oglądałam różne kółka w necie, te mniejsze mają udźwig 25kg. Czy to znaczy, że jedno koło ma taki udźwig, czy komplet 4 kół ma właśnie tyle?
Paleta waży 25 kg, jeśli ma się na tym spokojnie siedzieć, to kółka musiałyby utrzymać ze 100kg.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-31, 14:51   #888
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Rozmawiałam kiedyś z tatą o tym. Mówił że najlepiej to nową, albo starą tak zaimpregnowaną co by z kornikami nie było problemów.
co do kółek niestety nie znam się na udźwigu, ale trzeba pamiętać jeszcze o jednym, żeby było ich co najmniej 6. I ewentualnie jeszcze rozważyć wzmocnienie dołu. Dlatego tutaj myślę że lepiej było by zrobić to z dwóch palet, położonych na sobie, by spokojnie dźwigały ciężar dwóch osób.

Edytowane przez Ivonea
Czas edycji: 2013-12-31 o 14:54
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 08:54   #889
policzanka
Wtajemniczenie
 
Avatar policzanka
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Police k/Szczecina
Wiadomości: 2 440
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Witajcie kochane wizażanki-czy moglabym prosic o małą radę?
Bratowa planuje odświeżyc mieszkanie.Mam zamiar jej w tym pomóc.Zastanawiamy się czy meble mozna jakoś odnowic.Niestety kupno nowych nie wchodzi w gre.Bede bardzo wdzięczna za odpowiedz.pozdrawiam!

Ponizej zamieszczam zdjęcie mebli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg meb.jpg (72,6 KB, 90 załadowań)
policzanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 13:08   #890
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Każde meble można odnowić :P

Pomalować
Lub okleiną okleić
zmienić uchwyty
wymontować szkło i wstawić np., mate słomianą, albo bambusową
można przyciąć
wyciąć
itd....

No wszystko zależy od pomysłów i możliwości.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:43   #891
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Witam dziewczeta . wiosna idzie i stwierdzilam ze wezme sie za miale zmiany w salonie. Posiadam bowiem taki mebelek z ikea jak na zdj 1 kolor mi sie nie podoba ,chcialabym przemalowac go na bialo. Mebel jest z plyty wiorowej pokryty okleina w kolorze bardzo ciemnego brazu niemal czarny. moj plan jest taki aby zmatowic go papierem nastepnie nalozyc primer a pozniej farbee akrylowa i nie wiem czy jeszcze na to polozyc lakier tylko zalezy mi na matowym wykonczeniu,czy sa takie lakiery? czy moze mi ktos polecic jakis i doradzic czy dobrze mysle bo nie chce zeby mebel byl do wyrzucenia,z gory dziekuje
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg expedit-tv-storage-unit__0132315_PE287096_S4.jpg (22,5 KB, 6 załadowań)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 17:47   #892
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

moje drugie pytanko, jak osiagnac taki efekt jak na zdjeciu chodzi mi tutaj o to czym pokryc mebel,bo wiemze trzeba go zeszlifowac najpierw do golego drewna ,ale czy to biale to biala bejca,czy moze jakas farba kredowa lub akrylowa,chodzi mi o to aby bylo widac sloje drewna pod biala powloka..pomozecie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg borgsjo-shelf-unit__0137929_PE296740_S4.jpg (18,3 KB, 19 załadowań)
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-22, 13:05   #893
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

HaLo jest tu kto?
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 21:44   #894
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Jeżeli mebel jest okleiną pokryty, to zapewne jest zrobione z płyty wiórowej(na 100% nie z desek), raczej odradziłabym mocne ścieranie. Raczej lekkie tylko po to by nadać chropowata powierzchnię. Na to nakładamy farbę podstawową (która będzie miała za zadanie przykrycie w małej ilości ciemnego koloru, słyszałam że do tego nadają się świetnie szare farby) i potem możemy maziać już wyjściowym kolorem. Nakładaj mało, nie martw się że coś prześwituje. Im cieńsze warstwy tym lepiej kolejne warstwy wychodzą i efekt końcowy będzie zadowalający.
Ten mebel biały co wkleiłaś, wydaje mi się że jest bejcą biała pociągnięty. Albo na metodę przecierania. Ale raczej bejca.
Na pewno takiego efektu nie osiągniesz na okleinie. Bo powierzchnia jest raczej płaska, a kolor dość ciemny.
Lakier który chcesz nałożyć na mebel jest zupełnie zbędny, ale jak dalej będziesz chciała, to są oczywiście matowe wersje.
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 08:27   #895
malamyszka20
Zadomowienie
 
Avatar malamyszka20
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 145
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Ivonea Pokaż wiadomość
Jeżeli mebel jest okleiną pokryty, to zapewne jest zrobione z płyty wiórowej(na 100% nie z desek), raczej odradziłabym mocne ścieranie. Raczej lekkie tylko po to by nadać chropowata powierzchnię. Na to nakładamy farbę podstawową (która będzie miała za zadanie przykrycie w małej ilości ciemnego koloru, słyszałam że do tego nadają się świetnie szare farby) i potem możemy maziać już wyjściowym kolorem. Nakładaj mało, nie martw się że coś prześwituje. Im cieńsze warstwy tym lepiej kolejne warstwy wychodzą i efekt końcowy będzie zadowalający.
Ten mebel biały co wkleiłaś, wydaje mi się że jest bejcą biała pociągnięty. Albo na metodę przecierania. Ale raczej bejca.
Na pewno takiego efektu nie osiągniesz na okleinie. Bo powierzchnia jest raczej płaska, a kolor dość ciemny.
Lakier który chcesz nałożyć na mebel jest zupełnie zbędny, ale jak dalej będziesz chciała, to są oczywiście matowe wersje.
dzieki*czyli mam użyć farby akrylowej do pomalowania tej szafki? Tak jest to płyta wiórowa i okleina ...
malamyszka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 22:15   #896
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

http://flugger.pl/Inspiration/Ideer%...lser/seng.aspx

http://sagitta123.blogspot.com/2012/...z-okleina.html

http://www.pytanieomieszkanie.pl/zap...okleinie/meble

itd....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 21:44   #897
Labudka2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Okleiny meblowe to z pewnością ciekawe rozwiązanie jeśli chodzi o metamorfozę mebli.Ale muszą być wysokiej jakości bo inaczej efekt będzie przeciwny do zamierzonego.Kilka ciekawych rozwiazan znalazlam na blogu [reklama] Całkiem nieżle to wygląda
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg biala.jpg (25,9 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez.jpg (26,5 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg kot.jpg (27,7 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg misie.jpg (21,0 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez Elfia4
Czas edycji: 2014-03-14 o 22:56 Powód: usunięcie linków
Labudka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-19, 09:28   #898
szerszanka
Przyczajenie
 
Avatar szerszanka
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Okleiny są bardzo efektowne, ale jeśli masz w pokoju wzorzystą tapetę albo wiele dodatków, a mebel jest w dobrym stanie, wtedy lepiej pomalować na jednolity kolor. Akryle bardzo dobrze się nadają do malowania płyt wiórowych. Ja ostatnio malowałam fronty szafek w pokoju i w kuchni i okazało się, że akryle trzymają się i paździerzu, i drewna, i plastiku i wszystkiego, więc śmiało nakładaj. Tylko trzeba wcześniej dobrze wyczyścić i lekko zmatowić powierzchnię . Można to zrobić papierem ściernym o dużej ziarnistości, albo wełną ścierną. Jeśli chodzi o lakier... ja w pokoju nie lakierowałam (też chciałam, żeby pozostało matowe), ale w kuchni zabezpieczyłam farbę, bo jednak te zabrudzenia z tłuszczu itd są mocniejsze i wolę, żeby efekt trwał dłużej. Ja kupowałam vidaron akrylowy jedwabisty połysk, czy coś takiego i on jest taki lekko matowy (mnie się podoba).
Ostatnio zajawiłam się na odnawianie staroci, bo dorwałam się do mebli po babci. Genialna sprawa! Wszystko co udało mi się wyczytać w necie i sprawdzić w praktyce opisałam, jak chcesz, to sobie poczytaj http://www.decopage.pl/odnawianie-mebli/
__________________
Śliczne prezenty decoupage. Zapraszam.
szerszanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 01:29   #899
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

Szerszanka ten wrzucony link nie działa, a chętnie bym zajrzała
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 09:50   #900
Ivonea
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 2 588
GG do Ivonea
Dot.: Odnawiamy/przerabiamy stare meble - wątek zbiorczy.

mi link działa.
Ja też marzę o jakimś spadku starych mebli.... Ale no cóż.... jest jak jest....
Ivonea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-30 09:11:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.