Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to??? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-05, 11:28   #91
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
Hexxano, sytuacja jako tako się ustabilizowała, ale mnie przestraszyłaś tym masłem shea. bo ja wprost uwielbiam Xeriale. Jeżeli faktycznie jest tak jak mówisz, to czy dalej powinnam używać Xerialu 10 do ciała i 50 do stóp? bo już zaczynam trochę wariować a one mają na mnie zbawiennie działanie.
moja twarz wręcz wciąga Xerial- jest naprawdę sucha, czasem ściągnięta (nie ma się co dziwić skoro katuję ją codziennie kwasami), ale może faktycznie powinnam spróbować czegoś innego, czy uważasz, że Effidrate LPR to dobry wybór? chociaż jego KWC nie jest zniewalające
bo w ogóle po skończeniu tubki Xerialu, chciałam kupić Nutritic 5% lub 2,5% LRP, ale niestety one też mają masło shea, ech
Yeah,jezeli sytuacja sie ustabilizowala to poczekalabym jeszcze tymbardziej,ze dzialanie Effaclaru K jest dlugofalowe i te niespodzianki,ktore mialas to efekt wysypu a nie zapychania.
Sama bardzo lubie Xerial 5,ogolnie mam slabosc do SVR jednak jezeli chcesz zmienic nawilzacz to wyproboj moze Bioderme Hydrabio? dla mnie zastepczym nawilzaczem dla Xerialu 5 jest krem Dolivy-ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13903

Jakos nie mam przekonania do serii z LRP moze dlatego,ze u mnie slabo sie sprawdzaja,jest jeszcze Effaclar H ale praktycznie sie nie wchlania,zostawia tlusta powloczke na buzi-jedynie na noc sie nadaje.Choc nie zachwycil mnie na tyle bym kupila go ponownie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 11:41   #92
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Yeah,jezeli sytuacja sie ustabilizowala to poczekalabym jeszcze tymbardziej,ze dzialanie Effaclaru K jest dlugofalowe i te niespodzianki,ktore mialas to efekt wysypu a nie zapychania.
Sama bardzo lubie Xerial 5,ogolnie mam slabosc do SVR jednak jezeli chcesz zmienic nawilzacz to wyproboj moze Bioderme Hydrabio? dla mnie zastepczym nawilzaczem dla Xerialu 5 jest krem Dolivy-ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13903

Jakos nie mam przekonania do serii z LRP moze dlatego,ze u mnie slabo sie sprawdzaja,jest jeszcze Effaclar H ale praktycznie sie nie wchlania,zostawia tlusta powloczke na buzi-jedynie na noc sie nadaje.Choc nie zachwycil mnie na tyle bym kupila go ponownie.
No ja mam nadzieję, że Effaclar K zacznie w końcu działać tak jak należy, bo póki co, to efekty są mizerne (o czym żaliłam się już w wątku zbiorczym dot. Effaclaru K), ale z drugiej strony nie znalazłam niczego innego z BHA, co dawałoby mi nadzieję, na lepsze rezultaty, no może oprócz kwasów Pauli B.
Zastosuję się w każdym razie do Twoich zaleceń i jak tylko skończę tubkę Xerialu 5 to pobiegnę po Dolivę albo Bioderme Hydrabio
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 11:50   #93
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez yeah Pokaż wiadomość
No ja mam nadzieję, że Effaclar K zacznie w końcu działać tak jak należy, bo póki co, to efekty są mizerne (o czym żaliłam się już w wątku zbiorczym dot. Effaclaru K), ale z drugiej strony nie znalazłam niczego innego z BHA, co dawałoby mi nadzieję, na lepsze rezultaty, no może oprócz kwasów Pauli B.
Zastosuję się w każdym razie do Twoich zaleceń i jak tylko skończę tubkę Xerialu 5 to pobiegnę po Dolivę albo Bioderme Hydrabio

A interesowals sie preparatami Neostraty PHA?zaluje,ze dlugo zwlekalalm i meczylam sie z Effaclarem K bo nie dosc ze bardzo mnie przesuszal to na efekty naprawde trzeba poczekac.
Od ok. m-ca stosuje zel Nu Skin i Hydracid Alfa na Noc z SVR i w koncu mam efekt jaki chcialam Renewal Neostraty nastepny w kolejce

Zajrzyj tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=137832

Mialam lotion Pauli i nie jestem zachwycona,na pewno nie skusze sie ponownie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 08:57   #94
yeah
Zadomowienie
 
Avatar yeah
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 809
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
A interesowals sie preparatami Neostraty PHA?zaluje,ze dlugo zwlekalalm i meczylam sie z Effaclarem K bo nie dosc ze bardzo mnie przesuszal to na efekty naprawde trzeba poczekac.
Od ok. m-ca stosuje zel Nu Skin i Hydracid Alfa na Noc z SVR i w koncu mam efekt jaki chcialam Renewal Neostraty nastepny w kolejce

Zajrzyj tutaj
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=137832

Mialam lotion Pauli i nie jestem zachwycona,na pewno nie skusze sie ponownie.
Mnie bardzo zainteresował ten żel http://www.apteka-centrum.pl/neostra...wy-p-2777.html - on ma 2% BHA, czyli tak jak kwasy Pauli, nie?
a powiedz mi jeszcze taką sprawę, jak mam traktować te właściwości przeciwzmarszczkowe specyfików Neostraty? Czy faktycznie są jakieś ograniczenia np. wiekowe? Bo ja przyznam, że mam tylko jedną zmarszczkę i to w dodatku mimiczną (lwią, jednostronną ), czy aby na pewno w jakiś sposób sobie nie zaszkodzę? Bo jestem jeszcze w wieku przedzmarszczkowym

aha, przeglądam produkty Neostraty i muszę Ci powiedzieć, że stężenia kwasów jakie zawierają są bardzo miłe dla oka
yeah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 11:13   #95
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Kupiłam spray Klorane dla syna na wakacje i teraz postanowiłam przetestować go na sobie.
Oto moje wrażenia na świeżo:
-nie przypomina mi wody, po porządnym wstrząśnięciu
-łatwiej mi go nałożyć niż LPR DP 60
-na początku pachnie przyjemnie calendulą [uwielbiam] ale potem przebija jakieś chemiczne świństwo, na szczęście po wchłonięciu się ulatnia, uff
-wchłania się... trochę za szybko, ale ja mam suchą skórę, która wręcz "pije" każde smarowidło
-nie szczypie mnie jak DP, choć ciut czuję
-pozostawia po sobie lekki połysk, który mnie akurat nie przeszkadza
-trochę się lepi
Wnioski:
całkiem niezły, jednak ciut za lekki chyba że na bardzo treściwy krem zimowy, zwłaszcza, że maluję się rzadko, ograniczam się jedynie do korektora pod oczy, sypkiego pudru i jakiegoś brązująco-rozświetlającego dla wykończenia w chwilach zwątpienia.
Muszę koniecznie zdobyć próbkę mleczka 50 i Avene - oj problem ci u nas z tymi próbkami!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 12:32   #96
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

W Xerialu stawiałbym nie tyle na masło shea, tylko raczej na sodium chloride czyli sól- która wybitnie zatyka pory skóry, choć oczywiście trudno powiedzieć, czy w połączeniu z innymiskładnikami tego kremu nadal zapycha.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-06, 14:01   #97
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Niestety na maslo shea duzo osob narzeka i chcial/nie chcial jest to jeden ze skladnikow ktory potrafi byc komodogenny;sodium chloride to popularny zagestnik i nie tyle zapycha co potrafi podrazniac i wysuszac jezeli zanajduje sie w czolowce skladu.

Ilonko,jezeli bylabys chetna to sprobowalabym spray'u Klorane a ja moge wyslac Ci mleczko mam takie pojemniczki gdzie wchodzi ok.5 ml co Ty na to?
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-07, 08:11   #98
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Ilonko,jezeli bylabys chetna to sprobowalabym spray'u Klorane a ja moge wyslac Ci mleczko mam takie pojemniczki gdzie wchodzi ok.5 ml co Ty na to?
Yes, yes, yes !
Tylko ja niestety nie posiadam żadnych pojemniczków.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 10:07   #99
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

[sodium chloride to popularny zagestnik i nie tyle zapycha co potrafi podrazniac i wysuszac jezeli zanajduje sie w czolowce skladu.

Pewnie że masło shea może zapychać, ale co do tej soli, to będę się upierać: http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm- oczywiście,nie jest to źródło stricte naukowe
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 10:43   #100
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Yes, yes, yes !
Tylko ja niestety nie posiadam żadnych pojemniczków.
To super Stukne pozniej PW a pojemiczek moge Ci doslac,chyba ze dostaniesz u siebie w aptece

Cytat:
Napisane przez wholelottalove Pokaż wiadomość
[sodium chloride to popularny zagestnik i nie tyle zapycha co potrafi podrazniac i wysuszac jezeli zanajduje sie w czolowce skladu.

Pewnie że masło shea może zapychać, ale co do tej soli, to będę się upierać: http://www.zerozits.com/Articles/acn...e/article6.htm- oczywiście,nie jest to źródło stricte naukowe
Nie mam zamiaru sie spoerac bo to bez sensu,po prostu wiem jakie jest dzialanie sodium chloride i glownie przyczynia sie do podraznien,przesuszen a w momencie kiedy jest w "towarzystwie" skladnikow rownie drazniacych potrafi zafundowac spore podraznienie.
Wiele firm wykorzystuje ten skladnik jako zagestnik i wszystko zalezy na jakiej poycji sie znajduje.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-07, 16:40   #101
wholelottalove
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 91
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Spierać?? Cóż, ja to nazywam twórczą dyskusją.
__________________
Jeśli pacjent jest uparty i chce wyzdrowieć, współczesna medycyna jest bezradna
wholelottalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-08, 07:24   #102
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To super Stukne pozniej PW a pojemiczek moge Ci doslac,chyba ze dostaniesz u siebie w aptece
Niestety u mnie w aptece mieli najmniejszy pojemniczek 20ml... do kału ba badania, w dodatku zamknięcie mi się nie podoba
Będę dziś jeszcze w innym miejscu i dam znać.
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:03   #103
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

dziewczyny wiecie moze gdzie w szczecinie mozna kupic mleczko klorane 50+? kobieta w super-pharm powiedziala mi, ze juz tego nie produkuja;(!!!
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 13:23   #104
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???


toż to dopiero w tym roku wyszło jako nowość!

Hexxane, czy mogę się nieśmiało przypomnieć?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 14:38   #105
orchid87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 351
GG do orchid87
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

ja nie wiem skad ona ta wiadomosc wytrzasnela. w kazdym razie nie moge tego nigdzie znalesc:/ a tam gdzie ostatnio kupowalam to zastala mnie wlasnie ta pocieszajaca informacja...
__________________
S.
orchid87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 19:57   #106
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Kupiłam spray Klorane dla syna na wakacje i teraz postanowiłam przetestować go na sobie.
Oto moje wrażenia na świeżo:
-nie przypomina mi wody, po porządnym wstrząśnięciu

Kurczę, u mnie po porządnym wstrząśnięciu dalej woda
Mleczko ma zdecydowanie lepszą konsystencję i nic nie ścieka z palców w czasie aplikacji
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-10, 07:13   #107
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez anah Pokaż wiadomość
Kurczę, u mnie po porządnym wstrząśnięciu dalej woda
Mleczko ma zdecydowanie lepszą konsystencję i nic nie ścieka z palców w czasie aplikacji
Tak sobie myślę, że jest to po prostu kwestia indywidualnych wyobrażeń.
Mnie się np. LPR DP lał okrutnie!
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-11, 19:19   #108
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę, że jest to po prostu kwestia indywidualnych wyobrażeń.
Mnie się np. LPR DP lał okrutnie!

DP też jest z tych przelewających się, ale spray Klorane go przebija
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 20:27   #109
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Suchajcie, az ze szczescia nie moge uwierzyć...
Kloranie NIE MA PARSOLU?
można na niego kłaść TALK, MIKĘ, TLENEK CYNKU?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 20:54   #110
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cytat:
Napisane przez agacior89 Pokaż wiadomość
Suchajcie, az ze szczescia nie moge uwierzyć...
Kloranie NIE MA PARSOLU?
można na niego kłaść TALK, MIKĘ, TLENEK CYNKU?

Można
anah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 13:41   #111
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Dzieki Ilonie jestem po testach spray'u Klorane i....musze stwierdzic,ze jest naprawde niezly.Moja skora lubi bardzo filtry Klorane ale spray wchlania sie niemalze do matu i to w dosc szybkim tempie,konsystencja w sam raz ani zbyt gesty ani zbyt lejacy,dobrze sie wsmarowuje.Nie bieli nic a nic bo mleczko na poczatku pobiela choc szybko znika ten efekt.
Zapach sztuczno owocowy,jednak jakos w trakcie aplikacji nie czuje dopiero jak nos przytkne do opakowania.Niektorym moze ten zapach przeszkadzac i meczyc jednak chyba moj nos przyzwyczail sie do mleczka na tyle,ze spray'u nie czuje.
Wyprobowalam na nim podklad plynny i kompakt pudrowy,kazdy dobrze sie rozprowadza i utrzymuje.Nie ma problemu z makijazem na spray'u Klorane.
Powiekszyla sie kolekcja ulubionych filtrow
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-24, 13:46   #112
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Cieszę się, że pomogłam
Ja mogę to samo powiedzieć o mleczku Klorane SPF 50+ to dla mnie optymalna konsystencja, wchłanianie... tylko ten zapach.
Niestety w Płocku są tylko spraye, mleczko zamówiłam i zobaczymy ...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-05, 13:50   #113
agniesia_ania
Raczkowanie
 
Avatar agniesia_ania
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: pokój z widokim na PKiN
Wiadomości: 385
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Witajcie filtromaniaczki!

Rzadko udzielam się na tym forum, raczej podczytuję (i uczę się ). Ale dziś postanowiłam napisać, żeby pochwalić Klorane! Używam tylko mleczka, sprayu nie próbowałam jeszcze.

Na razie to jest mój KWC .

Zalety:

1.Nie szczypie w oczy (po filtrach Vichy wypłakiwałam oczy - tak mnie szczypały)

2. Ma stabilne filtry
3. Mogę na niego używać kolorówki z miką i talkiem

4. Mogę go naprawdę sporo nałożyć na moją mieszaną cerę - nie jest to wprawdzie przepisowe 2,5 ml, ale i tak więcej niż w przypadku większości innych filtrów.

5. NIE BIELI!!! Naprawdę . Może na początku nakładania, ale wystarczy, że dobrze go wetrę w twarz i poczekam trochę, aż się wchłonie. Po 5-10 minutach nie mam żadnej białej poświaty na twarzy .

6. Po kilku godzinach mam na twarzy nadal ładny mat (pudruję się... pudrem do dzieci Rossmanna ). Czasem, gdy gorliwie nałożę więcej filtra robi mi się na twarzy lekkie ciasto - ale muszę się przyjrzec z bliska w lustrze, żeby to zobaczyć. Ale ogólnie filtr grzecznie siedzi pod pudrem i nie wyłazi .

6. nie zapycha !!!

7. Nie zawiera alkoholu - a mam cerę naczynkową!!

8. Nie wiem, co więcej napisać. Może to, że nawilża .

Wady - małe, ale są.

1. Zapach - mnie nie przypadł do gustu. Muszę chwilę potrzymać wyciśniety filtr na ręce zanim go położę na twarz, bo zapach mnie odrzuca. Na szczęście szybko się ulatnia .

2. Zbiera się w zgięciach/ zmarszczkach pod oczami. Choć to miałam przy każdym filtrze - ale może to puder zbiera się, a nie filtr .

3. Lepi się niemiłosiernie - dla mnie to najpoważniejsza wada tego filtra. Nawet jak ładnie wchłonie się jego biel, to glow i lepiszcze zostaje. Gdyby nie puder, to wszystkie włosy miałabym przyklejone do twarzy. Ale może to przez moją wybitnie mieszaną / tłustą cerę?? W każdym razie puder Rossmana świetnie sobie radzi z lepieniem. Pudruję się - i mam ładny, delikatny mat na twarzy .

Ogólnie zalety zdecydowanie przewyższają wady. Jak tak dalej będzie się sprawował, to wykupię cały zapas z aptek - starczy mi na 30 lat, hehe .

Wkleję też recenzję do KWC, bo Klarone
__________________
to normalne, że odczuwam strach przed podjeciem ważnej decyzji
agniesia_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-10, 22:46   #114
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Uwaga, dzisiaj kupiłam, jutro próbuję na twarzy- jak na razie na dłoni rozsmarowywał się świetnie

EDIT:
Po pierwszym dniu prób- wspaniały! To znaczy jeszcze nie IDEALNIE, bo idealnie byłoby jakby się chłonął do matu i nie bielił nic a nic, ale w porównaniu z IWOSTINEM który robił mi masakrę na twarzy w każdym tego słowa znaczeniu, to jest N I E B O...

Edytowane przez agacior89
Czas edycji: 2007-12-11 o 21:05
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-23, 14:52   #115
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Dziewczyny a czy po mleczku klorane nie działo Wam się nic dziwnego na twarzy?

używam od jakichś 2 miesięcy a od kilku dni po nałożeniu szczypie mnie buźka zwłaszcza w okolicach oczu i na szczytach kości policzkowych. na szczęście uczucie to po jakichś 5-10 min mija, ale i tak mnie to zastanawia.

do tej pory nic takiego się nie działo i nie mam szczerze mówiąc pojęcia z czym to może być związane, zwłaszcza że niczego w mojej pielęgnacji nie zmieniałam...
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:21   #116
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

up
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:24   #117
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

O ile dobrze pamietam to Hihi wspominala,ze podobne uczucie ma chyba po mleczku lub emulsji Avene,tez to trwa kilka minut a pozniej mija.

Nie mam pojecia co moze to wywolywac

Osobiscie nie odnotowalam podobnego odczucia po uzyciu filtrow Avene czy Klorane.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 21:45   #118
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

zrobiłam eksperyment i sprawdziłam jak to jest przy nałożeniu filtra na serum C i bez. no i bez serum nic sie nie dzieje... tyle tylko że wczesniej tez zawsze nakładałam serum po filtr i nic się nie działo - zastanawiające....
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12

Edytowane przez Ella77
Czas edycji: 2007-12-26 o 22:48
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 22:36   #119
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

Huh, po dwóch tygodniach używana Klorane ze smutkiem stwierdzam: ZAPYCHA. Nie tragicznie, ale jednak. Nie jest to (raczej) wysyp kwasowy, bo wysyp kwasowy swoja droga (te czerwone z białym czubkiem) ale poz atym, po zmyciu filtru, mam na buzi moją "kaszkę" czyli białe zaskórniki. Od piątku nie wychodze prawie wogóle z domu, poza tym sa bardzo krótkie dni i stosuję jedynie nawilżajacy iwostinu SPF20. Po zmyciu wygląda inaczej niż po zmyciu klorane.
Teraz zostało mi tylko dochodzenie: czyja to sprawka?
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-26, 22:49   #120
Ella77
Raczkowanie
 
Avatar Ella77
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pruszków/Warszawa
Wiadomości: 413
Dot.: Klorane, Enfant Lait Solaire Ultra Haute Protection SPF 50+ Co Wy na to???

na poczatku używania klorane też myslalam że mnie zapycha za każdym razem po zmyciu widziałam jakies nowe krosty, ale z czasem to minelo i teraz jest super (pomijajać to dziwne szczypanie), więc jednak u mnie to był wysyp kwasowy...
__________________
Turbo Fire
1-2-3-4 5-6-7-8 9-10-11-12
Ella77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:44.