Pierwsza myśl... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 09:20   #1
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Smile

Pierwsza myśl...


Pytanie kieruje do Mam- jaka byla wasza pierwsza mysl, gdy po porodzie po raz pierwszy zobaczylyscie wasze dziecko?
Od razu bylo najpiekniejsze na Ziemi?
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 14:57   #2
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Pierwsza myśl...

Jak zobaczyłam Antonka pierwszy raz to pomyślałam sobie.... nie mam pojęcia. Chyba dlatego tyle osób przeczytało ten wątek i nikt się jeszcze nie wpisał. Do tej pory kłócę się z mężem (bo rodziliśmy razem), że mały był siny jak tylko ze mnie wyskoczył, mąż twierdzi, że był różowiutki w białawej mazi. Jak się kończy poród to przez głowę przelatują tysiące myśli, czuje się ulgę i zmęczenie po takim wysiłku, opadają emocji i raptem zdajesz sobie sprawę, że leżysz z rozkraczonymi nogami wśród tylu osób, że już jesteś mamą, że .... masę różnych rzeczy... Ciężko zapamiętać tę pierwszą myśl. Dopiero później, jak już jest po wszystkim, kiedy leżysz sobie w łóżeczku i masz malucha przy sobie to można się mu lepiej i bardziej trzeźwo przyjrzeć. No i wtedy sobie myślisz, że jest strasznie delikatne, i że (i tu się zaczyna) nie tak czerwone jak reszta dzieci, ma więcej włosków, i są czarniejsze itd, a to wszystko po to, żeby zredukować pewnego rodzaju dysonans, spowodowany tym, że taki noworodek to mała paskuda, i że jest naszym dzieckiem i dopiero po kilku godzinach lub dniach zaczyna przypominać słodkiego bobaska...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:33   #3
Momo
Zakorzenienie
 
Avatar Momo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: ok. Bydgoszczy
Wiadomości: 5 520
Dot.: Pierwsza myśl...

"Moja małpeczka"- i już go kochałam
__________________
Moim ulubionym sprzętem kuchennym jest laptop ...

Kobieta zmienną jest...moje hobby
http://www.zapiskiroztrzepane.pl/


Awatar - made by Momo
Momo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 15:36   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Pierwsza myśl...

chyba nie mialm żadnych mysli ;D

jedynie krzyknęłam imie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 16:03   #5
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsza myśl...

heheheh Jak urodzilam Kube, to wstyd przyznac, ale moja pierwsza mysl to: "matko, ale to dziecko ma wielka glowe"... bylam przerazona, bo juz zapomnialam, ze maluszki maja zawsze duza glowke po urodzeniu, tzn taka nieforemna, a potem jest ok No a nastepna mysl, to byly slowa do poloznej "dziekuje" i wyszczerzenie zebow do meza
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 17:21   #6
Intuicja
Raczkowanie
 
Avatar Intuicja
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 334
Dot.: Pierwsza myśl...

Jak słusznie zauwazyla Apsik, wiele osob czyta ten watek, odpowiedzi zas jest malo. Dlatego wyjasnie skad pomysl na takie wlasnie pytanie.
Mam nadzieje, ze pomoze on przygotowac sie przyszlym Mamom na moment w ktorym zobacza swoje dziecko pierwszy raz. Okazuje sie bowiem, ze czasem wyglad noworodka- spuchnietego, czerwonego, ubrudzonego jest dla nich duzym zaskoczeniem, wiele kobiet przywyklo do wizerunku rodem z fimow amerykanskich, slodkiego Aniolka, ktory wtula sie w piers mamy zaraz po urodzeniu.Nie kazdy jednak noworodek od razu wyglada pieknie, czasem potrzebuje kilku godzin, w czasie ktorych odpoczywa, tkanki ktore moga odksztalcic sie w czasie akcji porodowej, powrocic do swej elastycznosci itd.

Mam nadzieje, ze wasze doswiadczenia, przygotuja przyszle mamy na te chwile, pozwola uniknac zaskoczenia, ktore moze sie pojawic
__________________
Intuicja-najwartościowsze źródło poznania
Intuicja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 18:11   #7
Agusz
Raczkowanie
 
Avatar Agusz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz
Dot.: Pierwsza myśl...

Rodziłam synka bardzo długo ( 29 h ) i pierwsza myśl , która wpadła mi do głowy to : DAJCIE MI JEŚĆ ! . Synka zobaczyłam kilka godzin później i od razu stwierdziłam , że to najprzystojniejszy facet na świecie.
Agusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-12, 19:53   #8
kasiulka
Zakorzenienie
 
Avatar kasiulka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 4 303
Dot.: Pierwsza myśl...

ja sie nastawiam raczej ze dzidzius mi sie nie bedzie podobał ... takie swieżo urodzone maluchy w wiekszosci sa jednak dosc brzydkie, czerwone albo sine, spuchnięte, czasem mają zdeformowane główki, zapuchniete oczka... tacy mali kosmici . Jak znam siebie to pewnie pomysle - ale mała paskuda, albo - po kim to dziecko jest takie brzydkie, czy cos w tym stylu
__________________
moj blog

Oliwka
kasiulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 13:40   #9
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Pierwsza myśl...

Ja dostałam zdjęcie synka wykonane zaraz po porodzie aparatem wiszącym nad wagą, gdzie robi się pierwszy pomiar i oczyszcza dziecko. Jak teraz na nie patrzę, to gdybym miała więcej siły zwiewałabym od tego brzydala czym prędzej hihi. Cały umorusany, głowa w kształcie gruszki (niesamowicie długa a poliki rozlewały się odokoła), mina wystraszona jak nie wiem, no okropność na maksa. Czasem słyszałam, że "moje dziecko takie nie było". Wydaje mi się, że to raczej kwestia nie pamiętania pierwszego momentu z bobasem. Bo to chyba naturalne, że taki brzdąc wogóle nie przypomina dzici z reklam.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 13:57   #10
Dorcia220
Raczkowanie
 
Avatar Dorcia220
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ostróda
Wiadomości: 144
GG do Dorcia220
Dot.: Pierwsza myśl...

jak moja Amelka wyskoczyła, to pierwsze co to krzyknełam czy zdrowa i ile wazy...a potem sie popłakalam razem z moim mężem, juz nie czułam bólu, tylko patrzyłam na nia i nie mogłam uwierzyć ze ona juz z nami jest, powiem wam ze może jest cos ze mną nie tak, ale pomimo bólu i tego wszytskiego co wiąże sie z porodem to chciałabym aby to sie powtórzyło... to była najpiekniejsza chwila w moim zyciu, pozdrawiam
Dorcia220 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 16:14   #11
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Pierwsza myśl...

Moja pierwsza mysl... " po co mi on, przeciez ja go tak naprawde niepotrzebuje, ja nic o dzieciach nie wiem i co ja mam teraz z nim zrobic, skad bede wiedziec kiedy jest glodny , a kiedy trzeba mu pieluche przebrac. I co ja teraz mam zrobic?" To byly moje mysli, bylam przerazona, a myslalam, ze tak sie bede cieszyc, wkoncu tak go planowalam, dbalam o brzuszek, byl moja kruszynka w brzuchu i po urodzeniu juz tak slodko nie bylo
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-13, 22:23   #12
agatha_c
Rozeznanie
 
Avatar agatha_c
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 982
GG do agatha_c
Dot.: Pierwsza myśl...

"Boże jaki on ciężki i ciepły" ..."Nareszcie przestało boleć"
__________________
Dom Misi http://www.dom-misi.org/
agatha_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 22:44   #13
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Pierwsza myśl...

"czy ma 2 raczki i nozki, czy ma wszystkie palce u rak i nog" - to byla moja pierwsza mysl, a druga - "no ten porod nie taki straszny". co do drugiej mysli to dlatego tak pomyslalam, ze bylam na znieczuleniu zewnatrzoponowym i wydawalo mi sie, ze wtedy moge wszystko (pomimo, ze urodzilam synka po 13 godzinach). za to jak po kilku godzinach puscilo mnie "zo" to pomyslalam sobie - "o kur.. ale boli, zaraz oszaleje".
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 15:00   #14
kapka
Zadomowienie
 
Avatar kapka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 234
Dot.: Pierwsza myśl...

Moja pierwsza myśl jak przynieśli mi Patrycje to :"Fajnie mam córe!",a druga:"wygląda jak kosmitka!" ps.ale ogólnie byłam przerażona jak sobie poradzę bez żadnego doświadczenia
__________________
powrót do zdrowia..marzenia zaczekają


LIVE,LOVE,LIFT.

:5
kapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 23:08   #15
Agusz
Raczkowanie
 
Avatar Agusz
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 262
GG do Agusz Send a message via Skype™ to Agusz
Dot.: Pierwsza myśl...

Cytat:
Napisane przez Apsik
Ja dostałam zdjęcie synka wykonane zaraz po porodzie aparatem wiszącym nad wagą, gdzie robi się pierwszy pomiar i oczyszcza dziecko. Jak teraz na nie patrzę, to gdybym miała więcej siły zwiewałabym od tego brzydala czym prędzej hihi. Cały umorusany, głowa w kształcie gruszki (niesamowicie długa a poliki rozlewały się odokoła), mina wystraszona jak nie wiem, no okropność na maksa. Czasem słyszałam, że "moje dziecko takie nie było". Wydaje mi się, że to raczej kwestia nie pamiętania pierwszego momentu z bobasem. Bo to chyba naturalne, że taki brzdąc wogóle nie przypomina dzici z reklam.

Ja też mam takie i mój synuś wygląda na nim słodko : co prawda spuchnięty , ale mimo to śliczny , i taki został do dziś !

Zatem uwaga mamusie , we Wrocławiu rośnie pożeracz dziewczęcych serc !
Agusz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.