żele a hormony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-13, 13:17   #1
maxx
Raczkowanie
 
Avatar maxx
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 145

żele a hormony


czy prawdą jest, ze gdy zażywam tabletki anty na moich paznokciach żele nie będa się trzymać jak należy?
maxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 13:19   #2
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: żele a hormony

Niekoniecznie. Prawdą jednak jest, że hormony mają wpływ na trzymanie się masy. Ale jakie, ile i komu - to juz musisz sprawdzić na sobie
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 17:14   #3
maxx
Raczkowanie
 
Avatar maxx
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 145
Dot.: żele a hormony

ok, zostanę myszą doświadczalną...
maxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 19:23   #4
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: żele a hormony

A to szok Nie slyszalam o tym!!!
Faszeruje sie tabletkami od 4 lat, a z trzymaniem sie masy na pazurkach nie mam problemu. Nic nie podchodzi powietrzem, nie ma odbarwien.
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 19:33   #5
maxx
Raczkowanie
 
Avatar maxx
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 145
Dot.: żele a hormony

kinia ja to uslyszałam od stylistki. pewnie dlatego , ze dwie próby żelowe skończyły się niepowodzeniem
maxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-13, 20:42   #6
kinia2305
Zadomowienie
 
Avatar kinia2305
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Limerick, Irlandia
Wiadomości: 1 704
Dot.: żele a hormony

Zakladaniem paznokci zajmuje sie juz dluuuugi czas, a tego nigdy nie slyszalam. Czlowiek sie uczy cale zycie Dzieki za poszerzenie wiedzy

Agoosia a na czym to dokladne polega? Na tym, ze hormony maja wplyw na tlustosc plytk, czy jak?
__________________
I am WONDER WOMAN ...
I wonder where I left my keys
I wonder how I put on weight
I wonder where my money went
I often wonder why I wonder

kinia2305 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-15, 18:32   #7
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: żele a hormony

Skoro istnieje taki wątek, to i ja o coś zapytam.
Zastanawia mnie jedna recz . Czy okres może mieć wpływ na pazurki???

Jakiś czas żelowałam naturalne paznokcie koleżance. Zawsze żel trzymał się jej bez problemu 3-4 tygodnie. Późnej go zdjęłyśmy i po krótkiej przerwie ponownie chciała żel. Użyłam tych samych produktów co zawsze i jestem pewna, że wszystko dobrze zrobiłam. Po 5 dniach koleżanka zadzwoniła zmartwiona, że po zmyciu lakieru zauważyła powietrze pod żelem. Siódmego dnia całkowicie odpadł jej żel z jednego paznocia więc przyszła. To wyglądało starsznie. Powietrze było na wszystkich paznokciach i podchodziło z każdej strony! Zdjęłam ten żel i nałożyłam zupełnie od nowa - wszystko super się trzyma.
Zachodziłam w głowę, co mogło się stać . Koleżanka powiedziała, że tamtego dnia kiedy pazurki były żelowane miała okres i że to może dlatego. Przeprowadziłam więc podobny eksperyment na własnych paznokciach ale wszystko było ok. (za to mi podczas okresu nie rozjaśniają się włosy, nawet gdybym siedziała 10 godzin z rozjaśniaczem na głowie, to nic z tego). Więc to możliwe, że z tym żelem to przez okres????????????
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-10-15, 19:21   #8
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żele a hormony

Czasem, gdy w organiźmie zachodzą gwałotowne zmiany hormonalne- ciąża, menopauza, czy gdy zachodzi potrzeba terapii hormonalnej paznokcie żelowe, czy akrylowe, moga, choc nie muszą sie gorzej trzyamc.
Pigułki, okres itp w 99,99% nie maja na to wpływu.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 12:23   #9
elenanail
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 160
GG do elenanail
Dot.: żele a hormony

Tak ten czas może miec wpływ, ale to sprawa indywidualna.
elenanail jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-17, 15:14   #10
Angel@
Zakorzenienie
 
Avatar Angel@
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: @
Wiadomości: 6 790
Dot.: żele a hormony

No to zagadka rozwiązana Dzięki za odp
Angel@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 17:32   #11
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: żele a hormony

z własnego doświadczenia: biorę anty już baaardzo długo, od niedawna mam żelki na pzanokciach
pierwsze podchodziły bardzo powietrzem, teraz przy kolejnych nie ma już tego efektu, delikatnie na prawym kciuku, ale tego nie widać. Reszta trzyma się bez zażutu, nic nie wygląda, jakby miało odpaść, więc chyba z tymi hormonami mającymi wpływ na przedłużane paznokcie to ściema.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-20, 19:08   #12
villemcia
Wtajemniczenie
 
Avatar villemcia
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: WAWA
Wiadomości: 2 106
GG do villemcia
Dot.: żele a hormony

taverney to juz indywidualna sprawa...i ja bym o ściemie nie mówiła

ja znam kobitki co byly wciazy i o tym nie wiedzialy, a pazurki nagle zaczely im pdchodzic powietrzem, bo hormonki szalaly
__________________
stylizacja pazurków to moja pasja
villemcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-20, 21:49   #13
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: żele a hormony

Cytat:
Napisane przez villemcia Pokaż wiadomość
taverney to juz indywidualna sprawa...i ja bym o ściemie nie mówiła

ja znam kobitki co byly wciazy i o tym nie wiedzialy, a pazurki nagle zaczely im pdchodzic powietrzem, bo hormonki szalaly
no właśnie: szalały i miały wpływ na dynamiczne zmiany stanu skóry, paznokci itp, bo ciąża ma to do siebie, że poziom hormonów dynamicznie się zmienia, ale w przypadku zażywania tabletek antykoncepcyjnych poziom hormonów jest względnie stały, nie licząc 7-mio dniowej przerwy, kiedy się obniża.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 17:38   #14
oluss89
Raczkowanie
 
Avatar oluss89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z małej mieściny Wieluń zwaną:)
Wiadomości: 68
GG do oluss89 Send a message via Skype™ to oluss89
Dot.: żele a hormony

odświeżę troche wątek.. mam takie pytanie.. zaczełam się zastanawiać czemu i mi odpadają paznokcie czy to akryl czy żel.. żel robiłam kiedyś u znajomej i po paru dniach się zapowietrzał.. akryl tez robiłam u innej i też się zapowietrzał ( mimo ze pazurki nie były za starannie wykonane) no i postanowiłam wyprobować swoje umiejętności po kursie na sobie a tu szok.. płytke zmatowiłam dobrze... skórek jestem pewna w 100% ze nie pozalewałam i kazdy jeden zaczął mi się zapowietrzać po paru dniach..;/ tabl. anty biore od dwohc lat;/
no i z innej beczki.. moja mama jest w wieku ktorym kobitki przechodzą menopauzę no i zrobiłam jej pazurki poltora tyg. temu.. no i znowu szok bo jeden jej odpadł na drugi dzien.. a w ciągu tygodnia dwa następne.. i teraz pytanie.. bo ona chciała tips ( formy nie)no i przezroczyste zeby swoje miała dłuższe i sobie malowała po swojemu... czy propostu ja za słabo zalałam wolny brzeg ze one się łamały czy na nich było za mało akrylu.. dodając ze nei były grube tylko rtakie jak zawsze staram się robić zeby jak najnaturalniej wygladały.
__________________
Moja pazurkowa galeria i blog:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post11799661

http://nail-by-ola.blog.onet.pl


For Sz
oluss89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 18:27   #15
Helka 20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 126
Dot.: żele a hormony

Ja mam znajomą, która od dwóch lat robi u mnie pazurki. Przez rok brała tabletki antykoncepcyjne, ale nic jej się z paznokciami nie działo. Przychodziła na uzupełnienie co 4 tygodnie. Potem przestała brać te anty i też wszystko grało z jej pazurkami. A teraz jest w 2 miesiącu ciąży, a ja nadal nie zauważyłam zmian co do jej paznokci. Więc nie widzę aby zmiany hormonalne miały w jej znaczeniu jakieś znaczenie.
Choć nie wykluczam, że w innych przypadkach jednak jakoś to wpływa na płytkę.

Wydaje mi się, że jak jesteś krótko po kursie to jeszcze sama nie dasz rady dobrze zmatowić sobie płytki paznokcia, na dodatek lewą ręką (jak jesteś praworęczna), więc to może być przyczyna odchodzenia żelu. Być może winą jest źle odtłuszczona płytka. Bo mówisz, że skórek nie zalałaś. Moim zdaniem ciężko jest sobie samej zrobić pazurki, gdy się ma niewprawioną rękę.
Helka 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-07, 22:06   #16
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: żele a hormony

Po jednej klientce nie ma co wysuwac wniosków
Podam na przykładzie naszego salonu 3 historie, z mojego i wspólnoiczki doświadczenia

Pani A. Przychodziła na akryle przez rok, wszystko cacy, nagle wpada dzień po założeniu nowych- "Cos sie dzieje, masakra wszystkie zapowietrzone", zdjęlam, przeprosilam zrobiłam nowe... Zażartowałam "A, a Ty w ciązy nie jestes ?"...
Nie pojawiła sie wiecej przez 6 miesięcy. Wine wzięłam na siebie- no bo skoro jej sie paznokcie zapowietrzyła dnia nastepnego, to ewidentnie moja wina...
Po 6 miesiącach przyszła- z burzchem i śmiejąc sie powiedziała "Albi, Ty weź drugi etat, jako ginekolog, byłas pierwsza osoba, która zdiagnozowała u mnie ciążę" Po urodzeniu dzidziusia i gdy skonczyła karmić wróciła do nasi dalej robi paznokietki.... Wszystko sie trzyma rewelacyjnie, mimo, że to typowa pani domu, która pracy domowej sie nie boi...

Pani B. Pani B miała problem z trzymaniem sie żelu, kominowałysmy z Kasia, jak koń pod górę, co zrobic, ale nasze wypróbowane przez lata sposoby nic nie dawałay. Gdy pani B powiedziała, że jest w ciązy westchnęłysmy "teraz to dopiero sie zacznie...." no i zaczeło sie! Żel nigdy nie trzymał jej sie tak dobrze, jak w trakcie ciązy!

Pani C. Przyszła do naszego salonu mówiąc, ze ona już urodziła, ale jeszcze podkarmia dzidziusia, czy to nie zaszkodzi w przedłużaniu paznokci. Powiedziałysmy szczerze "Moga sie gorzej trzymac". Mimo to pani sie zdecydowała. Paznokcie trzymały sie fatalnie i w końcu je zdjęłysmy. Po paru miesiącach pani do nas wróciła mówiąc "Juz nie karmie, teraz spróbujmy". Paznokcie trzymają jej sie rewelacyjnie i jest nasza stała klientką...


A teraz człowieku bądź tu mądry i pisz wiersze.

My, w salonie do każdej klientki podchodzimy indywidualnie, bo co kobieta to inny organizm, inaczej na wszystko reaguje i trzeba brac to zawsze pod uwage.
I nie mówie, to, że ZAWSZE okres, ciąza, terpaia hormonalna ma wpływ na trzymanie sie masy. Niemniej- może miec. i trzeba brac to pod uwage.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna

Edytowane przez Albertyna
Czas edycji: 2009-07-07 o 22:08
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:43.