Kwietniówki 2019 - cz. 3 - Strona 107 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-02-27, 12:24   #3181
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Totalna bzdura, powinno być to wystawiane gdzieś z tylu sklepu, być opuszczona informacja, żeby bezdomni mogli sobie wziąć te jedzenie. Tyle ludzi gloduje A wyrzuca się tak duże ilości jedzenia, to przerażające!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
U nas na poczatku otwarcia sklepu jak byly same kontenery bez zamykanej wiatki to bezdomni sie do tego dobierali i to bylo dalekie od kultury. Zawsze po nocy bylo wkolo kontenerow wszystko powysypywane i kasjerzy musieli to sprzatac. Wiec ci bezdomni sami sa sobie winni, ze nikt im nie udostepnia tego co zostalo. Ale mogliby przeceniac albo pracwnikom dawac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 12:27   #3182
pajka03
Zakorzenienie
 
Avatar pajka03
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 7 515
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
U nas na poczatku otwarcia sklepu jak byly same kontenery bez zamykanej wiatki to bezdomni sie do tego dobierali i to bylo dalekie od kultury. Zawsze po nocy bylo wkolo kontenerow wszystko powysypywane i kasjerzy musieli to sprzatac. Wiec ci bezdomni sami sa sobie winni, ze nikt im nie udostepnia tego co zostalo. Ale mogliby przeceniac albo pracwnikom dawac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fakt, to też jest wyjście, ludzie na drugi dzień rano albo tego samego dnia wieczorem za połowę ceny na pewno by chętnie kupili. Ale wiem, że ze spozywka w wielu firmach tak jest, że idzie w śmietnik zamiast oddać ludziom. Pamiętam jak mój wujek opowiadał, że wiózł całego tira batonow do utylizacji (akurat za granicą to bylo) prawie mi serce pękło

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
14.02.2010
11.05.2016
26.08.2017

pajka03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 12:58   #3183
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Pestka - wymyśliłam, że mi syn pomoże robić te oponki. Jutro ma na 13 do szkoły to jak wstaniemy o 9 i weźmiemy się za robotę to akurat będą pyszne, świeże na deser
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 13:40   #3184
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
U nas na poczatku otwarcia sklepu jak byly same kontenery bez zamykanej wiatki to bezdomni sie do tego dobierali i to bylo dalekie od kultury. Zawsze po nocy bylo wkolo kontenerow wszystko powysypywane i kasjerzy musieli to sprzatac. Wiec ci bezdomni sami sa sobie winni, ze nikt im nie udostepnia tego co zostalo. Ale mogliby przeceniac albo pracwnikom dawac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Fakt, to też jest wyjście, ludzie na drugi dzień rano albo tego samego dnia wieczorem za połowę ceny na pewno by chętnie kupili. Ale wiem, że ze spozywka w wielu firmach tak jest, że idzie w śmietnik zamiast oddać ludziom. Pamiętam jak mój wujek opowiadał, że wiózł całego tira batonow do utylizacji (akurat za granicą to bylo) prawie mi serce pękło

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Bo od wyrzucania na smietnik nie placi sie podatku po prostu, a jakby dali pracownikom albo bezdomnym to powstaje przychod po stronie pracownika/bezdomnego i trzeba by bylo odprowadzic podatek bo jest to jak swiadczenie rzeczowe traktowane lub ewentualnid darowizna a to problem w ksiegowaniu wiecej problemow i zachodu niz wyrzucenie do kosza...

Smutna rzeczywistosc...
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Pestka - wymyśliłam, że mi syn pomoże robić te oponki. Jutro ma na 13 do szkoły to jak wstaniemy o 9 i weźmiemy się za robotę to akurat będą pyszne, świeże na deser
Buuu mi troche nie wyszly... Smaczne sa ale jakos tak oklaply jak sie wystudzily...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Właśnie nie wiem co się stało. Popłakał się dopiero na szatni jakby sobie coś przypomniał. Próbowałam wyciągnąć dlaczego nie chce iść i było kilka wersji, ale on czasem lubi wymyślać. Jak ma gorszy dzień raz na jakiś czas, to się rozpłacze i jak sam nie wie o co już płacze, to mówi np. że za kimś tęskni. Najpierw powiedział, że nie chce się iść uczyć. Potem, że pani była na niego zła, bo był niegrzeczny. Pytałam, która pani, to powiedział, że pani Irenka (pani ta pomocna przy obiadkach, spacerach, ogólnie miła itp), bo nie chciał zjeść barszczyku. Na końcu jeszcze powiedział, że nie chce iść, bo dzieci. Więc nie wiem. Wczoraj specjalnie wracał się na salę, bo zapomniał powiedzieć pani, że ją kocha. Zobaczymy jak wróci dzisiaj i jak jutro będzie problem to pogadam z panią.


Podziwiam Was, że chce Wam się te pączki/oponki/inne robić.
Ja wymyślam minimalistyczne obiady, a pączki kupię po 1 dla każdego i przynajmniej nie będzie zalegać. Babcia cukrzyk, ja nie za bardzo mam ochotę, młody wiadomo zjadłby 5


Moje palce trochę spuchły i mniejszy pierścionek, który podtrzymuje zaręczynowy zostawia mi ślad. Na noc ściągam. Jednak zauważyłam, że pocą mi się dłonie strasznie. W skarpetach chodzę cały czas, więc o stopach nic nie wiem



Omg, obliczyłam sobie, że wychodzi na 23.03.
Od przyszłego tygodnia ostatnia prosta czyli 36tc i 9 miesiąc. I te rozpakowujące się już marcówki...

Btw. Czy taxi może odmówić podwózki gdy odejdą mi wody?
Mojego wiecznie brzuch boli jak cos mu sie nie podoba, nie chce gdzies isc, wypic lekarstwa, zjesc obiadu... Tez potrafi wymyslac na poczekaniu rozne wymowki :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 13:45   #3185
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Totalna bzdura, powinno być to wystawiane gdzieś z tylu sklepu, być opuszczona informacja, żeby bezdomni mogli sobie wziąć te jedzenie. Tyle ludzi gloduje A wyrzuca się tak duże ilości jedzenia, to przerażające!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Nooo bez sensu. Właściciele sklepu sie boja, że jak beda przeceniac to ludzie tylko przecenione bd kupowac. W ogole to nie tylko praktyka biedy, ale fast foody tez tak dzialaja. Jedzenie niekupione pravownik nie moze wziac - leci do kosza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 13:49   #3186
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Coccinellla Pokaż wiadomość
Nooo bez sensu. Właściciele sklepu sie boja, że jak beda przeceniac to ludzie tylko przecenione bd kupowac. W ogole to nie tylko praktyka biedy, ale fast foody tez tak dzialaja. Jedzenie niekupione pravownik nie moze wziac - leci do kosza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W Lidlu na koniec dnia przeceniane sa warzywa, owoce i inne rzeczy. Mozna? Mozna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 13:58   #3187
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
W Lidlu na koniec dnia przeceniane sa warzywa, owoce i inne rzeczy. Mozna? Mozna

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to super, nie bywam tam wieczorami to nie wiedzialam ;-) jedynie kojarze, ze produkty z lodowek przeceniają i z takich duzych sieciowek to jeszcze tylko tesco kojarze z przeceniania warzyw i owocow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-27, 14:02   #3188
pestka_arbuza88
Raczkowanie
 
Avatar pestka_arbuza88
 
Zarejestrowany: 2018-08
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 405
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
O tak, paczki w stonce to jest material na ksiazke Jak ja pracowalam to ludzie sie rzucali, doslownie, az prsykre to bylo. Ciekawe ile z tego wyladowalo pozniej na smietniku... juz nie mowie o smjetniku stonkowym jak postaly takie ilosci porozmrazane i juz nic sie nie dalo z tym zrobic, ale pracownikom wziac nie wolno, to jest dopiero paranoja. Rozumiem gdybysmy na wlasna reke rozmrazali nie wiadomo jakie ilosci, ale na polecenie kierownika rejonu cala paleta rozmrozona a pozniej kibel. Tak samo jak zal tych bulek i ciastek co sie co dzien cale wory wynosi do smietnika. Stonka to jedno wielkie marnotrawstwo, lepiej wyrzucic niz przecenic albo dac pracownikom. A przynwjmniej tak bylo jak ja pracowalam 5 lat temu, teraz sie moze zmienilo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez pajka03 Pokaż wiadomość
Fakt, to też jest wyjście, ludzie na drugi dzień rano albo tego samego dnia wieczorem za połowę ceny na pewno by chętnie kupili. Ale wiem, że ze spozywka w wielu firmach tak jest, że idzie w śmietnik zamiast oddać ludziom. Pamiętam jak mój wujek opowiadał, że wiózł całego tira batonow do utylizacji (akurat za granicą to bylo) prawie mi serce pękło

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Z tym wyrzucaniem jest tak w stonce do dziś, aczkolwiek w niektórych sklepach jest umowa z Caritasem i chyba raz czy dwa razy w tygodniu przyjeżdża pan i zabiera np. te ciastka z lokalnych piekarni w plastikowych pojemnikach, ale to też np. nie wszystko, bo "pani, kto to zje". Dla mnie zawsze największym bólem była segregacja warzywniaka, zwłaszcza ta obsesja na idealnie gładką paprykę.
Podatki to jedno, a przeceny to drugie. Chyba kiedyś w Biedrze/Lidlu było coś takiego, że po 18 przeceniali jakieś produkty.
Jednak podejrzewam, że domyślacie się jak podchwycili to janusze biznesu. Chociaż chyba najsławniejszą akcją była ta w Lidlu - jak ci nie smakuje, to zwrócimy ci kasę. Na pewno słyszałyście co ludzie wyprawiali.
Ale nie oszukujmy się - pieczywo z odpieku z marketów jest na drugi dzień tragiczne i niektórymi modelami można zabijać

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Pestka - wymyśliłam, że mi syn pomoże robić te oponki. Jutro ma na 13 do szkoły to jak wstaniemy o 9 i weźmiemy się za robotę to akurat będą pyszne, świeże na deser
A to masz konkretnego pomocnika
Cytat:
Napisane przez coco00 Pokaż wiadomość
Niestety chyba mogą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm... bo tak właśnie myślę, że średnio z transportem u mnie. TŻ tylko w weekendy. Moja mama pracuje i nagle wyjść z pracy nie da rady, bo jest kierownikiem sklepu. Koleżanki też różnie, bo tu praca tu wyjazdy, tam dzieci. Sąsiedzi też pracujący na różne zmiany z tego co się orientuję. Rodzina pracująca. Z tą karetką to wiadomo, ktoś może potrzebować bardziej. Hmm... pewnie zrobię rozeznanie po miejscowych przewoźnikach i ewentualnie zapytam znajomego, który jeździ w karetce, jak oni na to patrzą.
pestka_arbuza88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 14:16   #3189
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

O, ja też co się budzę w nocy, to mam ścierpniętą rękę ale chyba przez to, że zawsze się tak dziwnie układam do spania.

A propos wyrzucania jedzenia, to kolega mi opowiadał jak był na jakimś szkoleniu o winie organizowanym dla jednego popularnego marketu i po szkoleniu wszystko musieli wylać. Każda nową butelkę musieli otworzyć i zutylizować. Żenada

W Lidlu po 20 przeceniają część pieczywa o 50%, innych artykułów nie kojarzę. Za to w Kauflandzie wieczorem owoce i warzywa można czasem kupić za grosze, ale bywamy tam sporadycznie, to nawet nie wiem czy to regularne akcje, czy wyjątkowo tak się zdarzyło 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 14:17   #3190
Lisek_kartezjanski
Raczkowanie
 
Avatar Lisek_kartezjanski
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 477
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Też podziwiam za pączki, w życiu bym się za to nie wzięła, zwłaszcza z moim talentem kuchennym to pewnie jakieś 20x więcej pracy niż efektu

Jestem tak bez mocy dzisiaj Nie wiem od czego to zależy że jednego dnia wstaję i naparzam jak mały samochodzik, a drugiego nawet zrobienie obiadu mnie przerasta :/
Lisek_kartezjanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 14:21   #3191
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Z racji tego, ze mieszkamy blisko jednego z wiekszych browarow znanych w Polsce to wielu znajomych tam pracuje i pamietam jak kiedys, z 10 lat temu, spotkalismy znajomego ktory byl zalamany.. po prostu zalamany bo na ich zmianie musieli wylac piwo z calej jednej partii (nie chce sklamac ile tego bylo w szt bo nie pamietam ale otwierali butelki wylewali wszyscy 😂 cale 8h) bo UWAGA.... Spodniczka goralska na kapslu byla w zlym kolorze 😂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 14:30   #3192
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez pestka_arbuza88 Pokaż wiadomość
Z tym wyrzucaniem jest tak w stonce do dziś, aczkolwiek w niektórych sklepach jest umowa z Caritasem i chyba raz czy dwa razy w tygodniu przyjeżdża pan i zabiera np. te ciastka z lokalnych piekarni w plastikowych pojemnikach, ale to też np. nie wszystko, bo "pani, kto to zje". Dla mnie zawsze największym bólem była segregacja warzywniaka, zwłaszcza ta obsesja na idealnie gładką paprykę.
Podatki to jedno, a przeceny to drugie. Chyba kiedyś w Biedrze/Lidlu było coś takiego, że po 18 przeceniali jakieś produkty.
Jednak podejrzewam, że domyślacie się jak podchwycili to janusze biznesu. Chociaż chyba najsławniejszą akcją była ta w Lidlu - jak ci nie smakuje, to zwrócimy ci kasę. Na pewno słyszałyście co ludzie wyprawiali.
Ale nie oszukujmy się - pieczywo z odpieku z marketów jest na drugi dzień tragiczne i niektórymi modelami można zabijać


A to masz konkretnego pomocnika


Hmm... bo tak właśnie myślę, że średnio z transportem u mnie. TŻ tylko w weekendy. Moja mama pracuje i nagle wyjść z pracy nie da rady, bo jest kierownikiem sklepu. Koleżanki też różnie, bo tu praca tu wyjazdy, tam dzieci. Sąsiedzi też pracujący na różne zmiany z tego co się orientuję. Rodzina pracująca. Z tą karetką to wiadomo, ktoś może potrzebować bardziej. Hmm... pewnie zrobię rozeznanie po miejscowych przewoźnikach i ewentualnie zapytam znajomego, który jeździ w karetce, jak oni na to patrzą.
Ooo tak ta akcja lidla to była masakra!!!!

Później te śmierdzące opakowania przywozili janusze bleh jak ja sobie o tym przypomnę...trzeba było lidla omijac szerokim łukiem jak się chciało zrobić zakupy.

Może zorientuj się w jakiejś konkretnej sieci taxi jak to jest? Przecież jak weźmiesz ze sobą podkład to tragedii nie będzie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 14:56   #3193
fitelina
Rozeznanie
 
Avatar fitelina
 
Zarejestrowany: 2017-10
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 786
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Ja mam zawsze ciśnienie raczej wyższe niż niższe, miałam 175 to pierwsze, ale zwalam to na stres, pierwsze wizyty to była masakra pod tym wzgledem. A jak sprawdzam w domu to zawsze książkowe. Lekarz w sumie też szczególnie się tym nie przejął.

Teraz czekam do dermatologa, bo mi się jakiś pypeć na brzuchu pojawił, ciekawa jestem czy w ciąży mi to usuną

Dzisiaj nic słodkiego nie jem, bo wieczorem ważenie ale jutro mam nadzieję, że mąż coś przywiezie, bo mi się nie chce biegać za pączkami już widzę te kolejki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I co powiedział lekarz?
Mi tez się ostatnio jakiś taki "dzyndzel" pojawił.. Juz nie będę mówić gdzie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fitelina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 15:01   #3194
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez fitelina Pokaż wiadomość
I co powiedział lekarz?
Mi tez się ostatnio jakiś taki "dzyndzel" pojawił.. Juz nie będę mówić gdzie 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Że to brodawka niewirusowa i że mi to wymrożą, bez problemu w ciąży, ale oczywiście musiałam się zapisać na kolejny termin, bo nie robią tego od ręki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 15:18   #3195
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Lisek_kartezjanski Pokaż wiadomość
Też podziwiam za pączki, w życiu bym się za to nie wzięła, zwłaszcza z moim talentem kuchennym to pewnie jakieś 20x więcej pracy niż efektu

Jestem tak bez mocy dzisiaj Nie wiem od czego to zależy że jednego dnia wstaję i naparzam jak mały samochodzik, a drugiego nawet zrobienie obiadu mnie przerasta :/
Ja to samo. Pewnie bym sprzątała do środy popielcowej A poza tym my zjemy max po 2, więc szkoda moich nerwów. Ale przyznam, że podziwiam Was dziewczyny. Co swoje to swoje jednak.
A co do marnowania jedzenia, to w głowie się nie mieści, ilu ludzi by się najadło. Mnie zawsze serce boli, jak muszę coś wyrzucić. Choć przyznam, że obecnie już bardziej nad tym panuję niż kiedyś.
Spakowałam rzeczy na wyjście ze szpitala. Nawet dla siebie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 15:34   #3196
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Ja to samo. Pewnie bym sprzątała do środy popielcowej A poza tym my zjemy max po 2, więc szkoda moich nerwów. Ale przyznam, że podziwiam Was dziewczyny. Co swoje to swoje jednak.
A co do marnowania jedzenia, to w głowie się nie mieści, ilu ludzi by się najadło. Mnie zawsze serce boli, jak muszę coś wyrzucić. Choć przyznam, że obecnie już bardziej nad tym panuję niż kiedyś.
Spakowałam rzeczy na wyjście ze szpitala. Nawet dla siebie...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Brawo za spakowanie torby
Ta do szpitala też spakowana? Dziś kurier dostarczył stanik do karmienia - mam dwa to chyba już mogę spakować się na pobyt w szpitalu
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 15:40   #3197
Michacha1234
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 1 377
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
Brawo za spakowanie torby
Ta do szpitala też spakowana? Dziś kurier dostarczył stanik do karmienia - mam dwa to chyba już mogę spakować się na pobyt w szpitalu
Taaaak, muszę tylko dorzucić pierdoły z gemini np. tantum rosa, ale w weekend odbieram dopiero zamówienie od mamy. No i zapomniałam o przekąskach O najważniejszym w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michacha1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 16:09   #3198
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Michacha1234 Pokaż wiadomość
Taaaak, muszę tylko dorzucić pierdoły z gemini np. tantum rosa, ale w weekend odbieram dopiero zamówienie od mamy. No i zapomniałam o przekąskach O najważniejszym w sumie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Haha ja jeszcze nie wymysliłam jakie przekąski chce zabrać i uświadomiłam sobie, że chyba potrzebuję jakieś buty na wyjście ze szpitala nie chciałybyście widzieć miny mojego męża, jak mu o tym powiedziałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 16:16   #3199
Coccinellla
Zakorzenienie
 
Avatar Coccinellla
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 5 802
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

My już po wizycie ☺ pierwszy raz ani minuty opóźnienia! A od 1.5 roku odwiedzam doktorka, ale bylismy pierwsi wiec nie ma sie co dziwic!

Mała waży 1680g, bedzie chuda, ale długa wg doktorka ☺ taki przeciętniaczek wagowy się szykuje.

Heparynki - znieczulenie przy sn możliwe, gdy heparyna zostanie podana minimum 24h przed znieczuleniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Coccinellla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 16:35   #3200
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Co do przekasek to ja sie decyduje na czekolade jednak i snickersy. Oddziowa mowila, zeby wziac cos, co sie zamieni w postac plynna w zoladku bo w razie cc to jest wazne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 16:59   #3201
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Co do przekasek to ja sie decyduje na czekolade jednak i snickersy. Oddziowa mowila, zeby wziac cos, co sie zamieni w postac plynna w zoladku bo w razie cc to jest wazne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teraz wszedł ten nowy standard opieki okołoporodowej i chyba to zmienili, prawda? Trzy lata temu nic nie pozwalali jeść ciekawe jak będzie faktycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 17:10   #3202
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez agassek Pokaż wiadomość
Teraz wszedł ten nowy standard opieki okołoporodowej i chyba to zmienili, prawda? Trzy lata temu nic nie pozwalali jeść ciekawe jak będzie faktycznie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja pamietam, ze jak sie juz trafi na porodowke i nie wazne jak dlugo trwa porod, to zarcia nie dostaniesz ale jak rodzilam w 2013 to mozna bylo tez cos przegryzc jak sie swoje mialo. Glownie chodzi o to, zeby nie bylo w zoladku nic ciezkiego w razie cc, bo poza tym to z czegos trzeba miec sile, zeby wypchnac malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 17:22   #3203
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

W 2008 można było coś "przegryźć" na porodówce jeśli się miało. W szkole rodzenia mówili żeby mieć czekoladę, gęsty sok marchewkowy. O kanapkach wspominali tylko dla osób towarzyszących przy porodzie.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 17:49   #3204
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Dziewczyny, czy Wy też jesteście takie bez życia? Pół dnia dzisiaj zasypiam na siedząco, a spałam w nocy normalnie i standardowo wypiłam kawę. Jeszcze ze żłobka dzwonili, że mały wymiotował to po niego pojechałam, w domu spał 3 godziny, a ja połowę czasu z nim. Masakra. Jutro zostaje w domu, ale nie wiem jak to ogarnę jak będę taka nie do życia. Trochę liczę, że jutro przejdzie. Najchętniej już położyłabym się spać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 17:57   #3205
agassek
Zakorzenienie
 
Avatar agassek
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 534
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja pamietam, ze jak sie juz trafi na porodowke i nie wazne jak dlugo trwa porod, to zarcia nie dostaniesz ale jak rodzilam w 2013 to mozna bylo tez cos przegryzc jak sie swoje mialo. Glownie chodzi o to, zeby nie bylo w zoladku nic ciezkiego w razie cc, bo poza tym to z czegos trzeba miec sile, zeby wypchnac malucha

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez NibyNic Pokaż wiadomość
W 2008 można było coś "przegryźć" na porodówce jeśli się miało. W szkole rodzenia mówili żeby mieć czekoladę, gęsty sok marchewkowy. O kanapkach wspominali tylko dla osób towarzyszących przy porodzie.
Ja chyba tylko o landrynkach słyszałam, przed wyjazdem do szpitala zjadłam banana (koło 5 rano) i zjadłam cokolwiek dopiero po 20 ale w sumie nie pamiętam, żebym była głodna. Teraz coś tam wezmę, chociażby po to, żeby zjeść coś zaraz po
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy też jesteście takie bez życia? Pół dnia dzisiaj zasypiam na siedząco, a spałam w nocy normalnie i standardowo wypiłam kawę. Jeszcze ze żłobka dzwonili, że mały wymiotował to po niego pojechałam, w domu spał 3 godziny, a ja połowę czasu z nim. Masakra. Jutro zostaje w domu, ale nie wiem jak to ogarnę jak będę taka nie do życia. Trochę liczę, że jutro przejdzie. Najchętniej już położyłabym się spać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak codziennie mam problem, żeby się dobudzić, córka nie chodzi do żłobka ani do przedszkola, więc cały dzień jesteśmy razem, wczoraj to w ogóle myślałam, że umrę, dziś było lepiej, ale jak tylko miałabym taką możliwość, to pewnie leżałabym i oglądała seriale albo bym po prostu spała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Cytat:
Kobieto na Krańcu Świata

agassek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 18:16   #3206
mamaszkrabka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaszkrabka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4 272
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy też jesteście takie bez życia? Pół dnia dzisiaj zasypiam na siedząco, a spałam w nocy normalnie i standardowo wypiłam kawę. Jeszcze ze żłobka dzwonili, że mały wymiotował to po niego pojechałam, w domu spał 3 godziny, a ja połowę czasu z nim. Masakra. Jutro zostaje w domu, ale nie wiem jak to ogarnę jak będę taka nie do życia. Trochę liczę, że jutro przejdzie. Najchętniej już położyłabym się spać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tez mam takie dni :/ jak siebrano za cos nie wezme to nie mam sil na nic caly dzien.

Mam nadzieje, ze to nie jakis wirus te wymioty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mamaszkrabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 18:23   #3207
mia128
Raczkowanie
 
Avatar mia128
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 387
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Ja tez mam takie dni :/ jak siebrano za cos nie wezme to nie mam sil na nic caly dzien.

Mam nadzieje, ze to nie jakis wirus te wymioty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do tej pory miewałam dni z typowym leniem. Ale dzisiaj to jest masakra, silniejsze ode mnie. Nie pamiętam czegoś takiego z pierwszej ciąży, ale też wtedy nic nie musiałam, może dlatego.

I byliśmy u lekarza. wygląda na to, że mały coś złapał w żłobku, ale przechodzi bardzo łagodnie. O ile się nie pogorszy to będzie całkiem ok. Apetyt mu wrócił, humor dopisuje, pije dużo. Wygląda na incydent. Oby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mia128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 18:56   #3208
dorka607
Wtajemniczenie
 
Avatar dorka607
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 338
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mamaszkrabka Pokaż wiadomość
Co do przekasek to ja sie decyduje na czekolade jednak i snickersy. Oddziowa mowila, zeby wziac cos, co sie zamieni w postac plynna w zoladku bo w razie cc to jest wazne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekaolada i snicers to dobra opcja ja kupiłam jakieś biszkopty ale nie wiem czy można coś takiego
Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Do tej pory miewałam dni z typowym leniem. Ale dzisiaj to jest masakra, silniejsze ode mnie. Nie pamiętam czegoś takiego z pierwszej ciąży, ale też wtedy nic nie musiałam, może dlatego.

I byliśmy u lekarza. wygląda na to, że mały coś złapał w żłobku, ale przechodzi bardzo łagodnie. O ile się nie pogorszy to będzie całkiem ok. Apetyt mu wrócił, humor dopisuje, pije dużo. Wygląda na incydent. Oby.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To dobrze, że już lepiej. Jak je to dobry znak obyś Ty nie chwyciła

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Mia co do lenia to też mam...nic mi się nie chce. W pierwszej ciąży pewnie miałam ten sam syndrom ale nic nie musiałam więc to inna bajka
__________________
"Pół Ciebie, pół mnie
sojusz dwóch dusz
i namacalny dowód na to
że miłość można zobaczyć "

dorka607 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 19:27   #3209
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Cytat:
Napisane przez mia128 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy Wy też jesteście takie bez życia? Pół dnia dzisiaj zasypiam na siedząco, a spałam w nocy normalnie i standardowo wypiłam kawę. Jeszcze ze żłobka dzwonili, że mały wymiotował to po niego pojechałam, w domu spał 3 godziny, a ja połowę czasu z nim. Masakra. Jutro zostaje w domu, ale nie wiem jak to ogarnę jak będę taka nie do życia. Trochę liczę, że jutro przejdzie. Najchętniej już położyłabym się spać...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dziś tak mam. Niby coś tam zrobiłam ale to z wielkim wysiłkiem.
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-02-27, 19:38   #3210
myszka_11
Zadomowienie
 
Avatar myszka_11
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 510
Dot.: Kwietniówki 2019 - cz. 3

Ja póki co mam mnóstwo siły, moze dlatego że wiem że muszę dla synka w 1 ciąży cały czas spałam i lezalam dzisiaj na spacerze przeszliśmy ponad 10 km i ogólnie codziennie staran się chodzić 3-4h dlatego póki co tylko 8 kg na plusie i wygrałam bilet na koncert Zenka Martyniuka i Modern Talking 9 marca z okazji Dnia kobiet

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myszka_11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-21 07:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:10.