Okropny problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-02, 20:07   #1
DLS123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8

Okropny problem


Witam.
Otóż od niedawna rozpocząłem współżycie z moją dziewczyną. Bierze ona tabletki Novynette.
Na początku było ładnie,pięknie jednak pewnego razu jej wagina po stosunku była bardzo opuchnięta tj. wejście do pochwy i to aż do dnia następnego albo i dłużej i tak bywało pare razy jednakże stosunek sie udawał.
Jednak 2 ostatnie razy jak próbowaliśmy sie kochać były kompletnie nie udane gdyż przy próbie wejścia bardzo ją bolało i od razu puchnęła.
Wsadziłem dosłownie parę razy i dalej już nie bo tak ją bolało. Najpierw przeszukaliśmy neta i wyszło że to możliwa infekcja lub jakieś podrażnienia czy też grzybica więc zarejestrowała się do lekarza jednak dopiero na 25 września więc to jeszcze troche czasu ...
Dodatkowo o tym problemie opowiedziała mamie i dziś tato powiedział jej że podobno jej brat miał kiedyś tak samo ze swoją dziewczyną i że podobno mieli na siebie wzajemnie jakieś uczulenie i dlatego tak było.
Oraz że to nie możliwe do wyleczenia ,jednakże to taki jajcarz i nie wiem czy nas przypadkiem nie wkręca.
Dlatego prosze o odpowiedz czy takie coś jest możliwe bo już zupełnie zgłupiałem.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
DLS123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 20:23   #2
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Okropny problem

...gadacie z rodzicami dziewczyny o tym, że jej pochwa puchnie w trakcie seksu...?

Aha, teoretycznie jest możliwe, ale prawdopodobieństwo jest znikome. Tatko Was wkręca.

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2014-09-02 o 20:25
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 20:51   #3
Nebtu
Raczkowanie
 
Avatar Nebtu
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Neo-Tokyo
Wiadomości: 366
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
...gadacie z rodzicami dziewczyny o tym, że jej pochwa puchnie w trakcie seksu...?
To samo rzuciło mi się w oczy i reszty już nie zdołałam doczytać ze śmiechu.
Nebtu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 20:58   #4
DLS123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Okropny problem

Przepraszam bardzo ,ale czy to rozmowa na poziomie? Czy z ludźmi którzy wszystko muszą obśmiać?
Być może źle to ująłem. Chodzi o to że nie jesteśmy w sprawach seksualnych za bardzo doświadczeni ,a moja kobieta jeszcze nie jest pełnoletnia więc raczej sama z tym pójść nie może więc najpierw musiała o tym porozmawiać ze swoją mamą opowiedzieć co i jak w oczekiwaniu na ewentualne porady lub właśnie załatwienie wizyty u ginekologa.
Już wszystko rozumiecie czy nie? Może dalej obśmiejcie prosze bardzo ,jednak niezbyt mądrym i fajnym jest wyśmiewanie czyichś problemów.
Prosze o odpowiedzi tylko o odpowiedzi na poziomie
DLS123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 21:40   #5
Iberisss
Raczkowanie
 
Avatar Iberisss
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 37
Dot.: Okropny problem

Nie macie problemu z nawilżeniem? Rozumiem, że dopiero zaczynacie się siebie "uczyć" kupcie jakiś żel nawilżający i zobaczcie czy będzie poprawa, zadbajcie też o grę wstępną przed stosunkiem bo to również dość istotne
Iberisss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:04   #6
Karlie69
Ash nazg durbatulûk
 
Avatar Karlie69
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 844
Dot.: Okropny problem

Mi się wydaje, że to chyba dobrze, że dziewczyna rozmawia o intymnych sprawach ze swoją matką, tym bardziej, że jest niepełnoletnia i niedoświadczona. Iberisss ma rację - może macie zbyt małe nawilżenie? I popracujcie nad tą grą wstępną. Jeżeli to nie pomoże, to tylko czekać na wizytę u lekarza.
Karlie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:14   #7
DLS123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Okropny problem

Jednakże niegdyś i to przy takich faktycznych poczatkach było wszystko okej. Kochaliśmy się nawet po 3 razy pod rząd jednak od pewnego czasu są te objawy że najperw puchła a teraz nie można sie kochać bo bardzo boli i od razu jest bardzo opuchnięta. Dodatkowo ma jakby żółtawy śluz. Z tego co wyczytałem to może być grzybica właśnie jednak chciałbym poznać jeszcze troszkę waszych opinii.
A co do nawilżenia to wszystko jest chyba okej bo nie czujemy żadnego tarcia ,a penis wchodzi gładko.

Edytowane przez DLS123
Czas edycji: 2014-09-02 o 22:18
DLS123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-02, 22:26   #8
kosiolek
Raczkowanie
 
Avatar kosiolek
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 388
Dot.: Okropny problem

Mysle, ze tylko lekarz bedzie mogl stwierdzic co wlasciwie sie dzieje. Ale. Mnie przyszlo do glowy kilka pomyslow. Pierwszy to rzeczywiscie infekcja, albo alergia (rzeczywiscie zdarza sie - kobiety moga byc uczulone na sperme konkretnego mezczyzny, podobnie jak dzieci moga byc uczulone na mleko wlasnej matki).

Drugi pomysl to alergia na lateks - jezeli uzywacie prezerwatyw, to sprobujcie takich bezlateksowych i moze problem zniknie. Ja mam powazna alergie na lateks i objawy mam podobne kiedy sie z nim zetkne.

Kolejny pomysl to uczulenie na lubrykanty. Jezeli uzywacie jakichs lubrykantow, albo prezerwatyw pokrytych lubrykantem, to wyeliminujcie je na jakis czas.

Ostatni pomysl to dieta - bylam kiedys z chlopakiem, ktory uwielbial papryczki Jalapeno. Od czasu do czasu kupowal sobie pizze z podwojna porcja papryczki, albo jadl je prosto ze sloiczka (ja bym nie przelknela nawet pol plasterka, bo jest to dla mnie za ostre). Kilka razy zdarzylo mi sie, ze po stosunku bardzo spuchlam, i cale krocze mnie koszmarnie palilo - zaczelismy sie zastanawiac czym to moglo byc spowodowane, poszperalismy troche w internecie i okazalo sie, ze ostra dieta moze miec wlasnie takie skutki uboczne. Jezeli jestes fanem ostrych przypraw (i kochacie sie bez prezerwatyw) to moze wyeliminuj je na jakis czas, zeby zobaczyc, czy to cos zmieni. Powodzenia!
kosiolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:30   #9
DLS123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Okropny problem

Nigdy w niej nie kończę więc to raczej nie jest sprawa spermy bo zdarzyło mi się ze 2 razy skończyć w środku i wszystko bylo wtedy okej.
Prezerwatyw nie używamy tak samo lubrykantów ,a co do diety owszem lubie pewne ostre potrawy ,ale tak czasami bez przesady.
DLS123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-02, 22:42   #10
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez DLS123 Pokaż wiadomość
Nigdy w niej nie kończę więc to raczej nie jest sprawa spermy bo zdarzyło mi się ze 2 razy skończyć w środku i wszystko bylo wtedy okej.
Prezerwatyw nie używamy tak samo lubrykantów ,a co do diety owszem lubie pewne ostre potrawy ,ale tak czasami bez przesady.
no to zacznijcie stosować. widzę po sobie, że czasami obyłoby się bez żadnego nawilżenia (w dni płodne głównie), a czasami po prostu nie ma opcji.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 05:24   #11
DLS123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Okropny problem

Jednakże z moich obserwacji wszystko z nawilżeniem jest jak najbardziej w porzadku
DLS123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-03, 09:35   #12
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez DLS123 Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo ,ale czy to rozmowa na poziomie? Czy z ludźmi którzy wszystko muszą obśmiać?


Być może źle to ująłem. Chodzi o to że nie jesteśmy w sprawach seksualnych za bardzo doświadczeni ,a moja kobieta jeszcze nie jest pełnoletnia więc raczej sama z tym pójść nie może więc najpierw musiała o tym porozmawiać ze swoją mamą opowiedzieć co i jak w oczekiwaniu na ewentualne porady lub właśnie załatwienie wizyty u ginekologa.


Już wszystko rozumiecie czy nie? Może dalej obśmiejcie prosze bardzo ,jednak niezbyt mądrym i fajnym jest wyśmiewanie czyichś problemów.


Prosze o odpowiedzi tylko o odpowiedzi na poziomie



Gwoli ścisłości- może iść do ginekologa nie będąc pełnoletnią.

I nie mam niż przeciwko rozmawianiu z rodzicami o intymnych sprawach, ale już niewybredne żarty ojca na ten temat w waszej obecności wydają mi się trochę... dziwne

Jeśli śluz ma żółtawy kolor i przykry zapach, to na bank infekcja. Niech idzie do tego gina jak najszybciej, bo póki co to można się z tym uporać w kilka dni, a zaniedbana infekcja to może być już dłuższa, bolesna przeprawa.

---------- Dopisano o 10:35 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

Cytat:
Napisane przez DLS123 Pokaż wiadomość
Jednakże z moich obserwacji wszystko z nawilżeniem jest jak najbardziej w porzadku


przecież sam przyznałeś, że jesteś niedoświadczony :P także Twoje obserwacje, wybacz, nie są wiele warte. Już prędzej wrażenia dziewczyny- jesteś pewien, że nie odczuwała żadnego dyskomfortu? Nic nie mówiła na ten temat?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 11:30   #13
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez DLS123 Pokaż wiadomość
Witam.
Otóż od niedawna rozpocząłem współżycie z moją dziewczyną. Bierze ona tabletki Novynette.
Na początku było ładnie,pięknie jednak pewnego razu jej wagina po stosunku była bardzo opuchnięta tj. wejście do pochwy i to aż do dnia następnego albo i dłużej i tak bywało pare razy jednakże stosunek sie udawał.
Jednak 2 ostatnie razy jak próbowaliśmy sie kochać były kompletnie nie udane gdyż przy próbie wejścia bardzo ją bolało i od razu puchnęła.
Wsadziłem dosłownie parę razy i dalej już nie bo tak ją bolało. Najpierw przeszukaliśmy neta i wyszło że to możliwa infekcja lub jakieś podrażnienia czy też grzybica więc zarejestrowała się do lekarza jednak dopiero na 25 września więc to jeszcze troche czasu ...
Dodatkowo o tym problemie opowiedziała mamie i dziś tato powiedział jej że podobno jej brat miał kiedyś tak samo ze swoją dziewczyną i że podobno mieli na siebie wzajemnie jakieś uczulenie i dlatego tak było.
Oraz że to nie możliwe do wyleczenia ,jednakże to taki jajcarz i nie wiem czy nas przypadkiem nie wkręca.
Dlatego prosze o odpowiedz czy takie coś jest możliwe bo już zupełnie zgłupiałem.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Ojciec mistrz trollingu
Wyczuł moment, żeby się 'zięcia' pozbyć, już go lubię
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 16:19   #14
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Okropny problem

Ja za to mamy nie lubię skoro o intymnym problemie córki rozmawia z mężem, a ten jeszcze bez skrępowania z tego żartuje.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 20:20   #15
DLS123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 8
Dot.: Okropny problem

Akurat to nie było w mojej obecności.
Po drugie nie chce się "zięcia" pozbyć gdyż jestem przez niego bardzo lubiany więc darujcie sobie takie kąśliwe komentarze.
A więc uważacie że to o możliwym uczuleniu i że rzekomo miał tak jego brat to tylko żart czy jednak coś takiego jest możliwe? Mówił coś o wytwarzaniu alergenów jednego organizmu na drugi czy coś podobnego.
A co do nawilżenia to mojej partnerce nigdy nie było sucho,zawsze było odpowiednie nawilżenie.

Jeśli jeszcze mógłbym prosić o wypowiedzenie się was drogie Panie to opiszcie mi dokładnie jak wygląda u kobiety grzybica.
Czy przy grzybicy czy innej infekcji właśnie taki ból przy próbie stosunku i puchnięcie pochwy jest możliwe?
Czy to pieczenie,ból i dyskomfort jest cały czas czy wystepuje jednak raz na jakiś czas?

Edytowane przez DLS123
Czas edycji: 2014-09-03 o 20:23
DLS123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 08:36   #16
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez DLS123 Pokaż wiadomość
Akurat to nie było w mojej obecności.
Po drugie nie chce się "zięcia" pozbyć gdyż jestem przez niego bardzo lubiany więc darujcie sobie takie kąśliwe komentarze.
A więc uważacie że to o możliwym uczuleniu i że rzekomo miał tak jego brat to tylko żart czy jednak coś takiego jest możliwe? Mówił coś o wytwarzaniu alergenów jednego organizmu na drugi czy coś podobnego.
A co do nawilżenia to mojej partnerce nigdy nie było sucho,zawsze było odpowiednie nawilżenie.

Jeśli jeszcze mógłbym prosić o wypowiedzenie się was drogie Panie to opiszcie mi dokładnie jak wygląda u kobiety grzybica.
Czy przy grzybicy czy innej infekcji właśnie taki ból przy próbie stosunku i puchnięcie pochwy jest możliwe?
Czy to pieczenie,ból i dyskomfort jest cały czas czy wystepuje jednak raz na jakiś czas?


no przecież Ci napisałam, że to najpewniej jakaś infekcja, ale czy akurat grzybicza, to nikt Twojej dziewczynie przez Internet nie zdiagnozuje

A na przyszłość przed napisaniem na Wizażu z prośbą o radę, Tobie radzę wyjąć kij z d*py, bo jak reagujesz pod każdym żartobliwym postem "proszę sobie darować takie komentarze", "myślałem, że tu poważni ludzie, a nie śmiechy", "proszę o odpowiedzi na poziomie" i inne lamenty, to aż sam się prosisz, żeby się z Ciebie nabijać zwłaszcza, że jakie pytanie- taka odpowiedź, a sytuacja z ojcem to przecież żart grubymi nićmi szyty i innej reakcji poza śmiechem być nie mogło :P

Edytowane przez 201609102148
Czas edycji: 2014-09-04 o 08:40
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 22:28   #17
looolitka
Raczkowanie
 
Avatar looolitka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 103
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez DLS123 Pokaż wiadomość
Witam.
Otóż od niedawna rozpocząłem współżycie z moją dziewczyną. Bierze ona tabletki Novynette.
Na początku było ładnie,pięknie jednak pewnego razu jej wagina po stosunku była bardzo opuchnięta tj. wejście do pochwy i to aż do dnia następnego albo i dłużej i tak bywało pare razy jednakże stosunek sie udawał.
Jednak 2 ostatnie razy jak próbowaliśmy sie kochać były kompletnie nie udane gdyż przy próbie wejścia bardzo ją bolało i od razu puchnęła.
Wsadziłem dosłownie parę razy i dalej już nie bo tak ją bolało. Najpierw przeszukaliśmy neta i wyszło że to możliwa infekcja lub jakieś podrażnienia czy też grzybica więc zarejestrowała się do lekarza jednak dopiero na 25 września więc to jeszcze troche czasu ...
Dodatkowo o tym problemie opowiedziała mamie i dziś tato powiedział jej że podobno jej brat miał kiedyś tak samo ze swoją dziewczyną i że podobno mieli na siebie wzajemnie jakieś uczulenie i dlatego tak było.
Oraz że to nie możliwe do wyleczenia ,jednakże to taki jajcarz i nie wiem czy nas przypadkiem nie wkręca.
Dlatego prosze o odpowiedz czy takie coś jest możliwe bo już zupełnie zgłupiałem.
Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Poszukajcie innej pszychodnie ginekologicznej / ginekologa. Terminy są bardzo różne w różnych miejscach, jesli jednak to coś pilnego to może warto zainwestować w wizyte prywatnie.
looolitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-14, 22:36   #18
Andziulek89
Raczkowanie
 
Avatar Andziulek89
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 180
Dot.: Okropny problem

Dla mnie to dziwne ze nieletnia dziewczyna juz faszeruje sie tabletkami ale coz nie moja sprawa...i w dodatku mowi o tym matce a matka nie ma nic przeciwko ze nieletnia corka juz uprawia seks :/
Ale to tak poza tematem,a teraz na temat:
moim zdaniem to poprostu jakas infekcja,powinna teraz bardziej zadbac o higienie i nie myc pochwy szamponem czy mydlem a specjalnym plynem do higieny intymnej najlepiej firmy biały jeleń.
Ty tez bardziej wez pod uwage higienie penisa.
A w miedzy czasie sprawdzcie czy z pochwy wydziela sie jakas biala wydzielina lub sluz,czy tam nie ladnie pachnie z niej,czy piecze i w razie czego kupcie w aptece tabletki dopochwowe na infekcje intymne. a i jesli bol jest przy sikaniu to moze to byc problem z drogami moczowymi.
Ja mialam kiedys tak ze mialam bol przy stosunku a dopiero po paru dniach pojawilo sie zaczerwienie i bialy sluz.wtedy lekarz kazal mi wziac te wlasnie tabletki one przywracaja wlasciwe ph pochwy. byc moze dziewczyna nie dba nalezycie o higienie pochwy,myje ja czyms czym nie powinna lub zle sie podciera.zawsze powinna podcierac sie od przodu ku tylowi w strone tylka a nie odwrotnie bo wtedy przenosi bakterie na pochwe.w czasie okresu tez czesciej sie podmywac,ale nie za czesto tez.
No i przed seksem robcie dluzsza gre wstepna,doprowadz ja do tego zeby poprostu miala tam mokro,niewiem co lubi ale dziewczyny przewaznie lubia calowanie po szyi,lizanie piersi,pieszczenie ich,lizanie pochwy i delikatne pieszczenie reka.a dopiero jak bedzie gotowa i bardziej napalona wejdz w nia i na pewno bedzie lepiej.a jesli uprawiacie seks w gumce to zmiencie na inne. a i lubrykanty i zele do nawilzania pochwy przy bolu i grzybicy nie sa dobre nie stosujcie ich bo pogorsza jeszcze sprawe-niektore powoduja jeszcze wiekszy bol a nawet mega pieczenie-wiem po sobie raz wzielismy zel durex i myslalam ze mi tam wypali ten zel pochwe.
__________________
ANGELA
Andziulek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-18, 20:03   #19
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez Andziulek89 Pokaż wiadomość
Dla mnie to dziwne ze nieletnia dziewczyna juz faszeruje sie tabletkami ale coz nie moja sprawa...i w dodatku mowi o tym matce a matka nie ma nic przeciwko ze nieletnia corka juz uprawia seks :/
A Ty co, nowa w XXI wieku?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 13:50   #20
Andziulek89
Raczkowanie
 
Avatar Andziulek89
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Olkusz
Wiadomości: 180
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez Farmakopea Pokaż wiadomość
A Ty co, nowa w XXI wieku?
Nie nowa tylko to jest przesada moim zdaniem ! juz nie rob z siebie takiej obeznanej tak jakbys tylko ty cos wiedziala a inni nic
__________________
ANGELA
Andziulek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:09   #21
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Okropny problem

Cytat:
Napisane przez Andziulek89 Pokaż wiadomość
Nie nowa tylko to jest przesada moim zdaniem ! juz nie rob z siebie takiej obeznanej tak jakbys tylko ty cos wiedziala a inni nic


No Ty faktycznie zachowujesz się tak, jakbyś niewiele wiedziała w temacie, po co ta agresja? To, że dla Ciebie coś wydaje się dziwne, nie znaczy, że jest nienormalne. Mnóstwo nastolatek uprawia seks i ich rodzice o tym wiedzą. A nawet doradzają w kwestii antykoncepcji. Co w tym złego?
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-20 18:09:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.