Migrenowe bóle głowy... - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-27, 11:22   #61
yyahyoo
O Ireno! ;-)
 
Avatar yyahyoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 51 047
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez magdamlynek Pokaż wiadomość
Witajcie, chce również podzielić sie swoimi dolegliwościami i już nie wiem czy to migrena czy nadmiar stresu, obowiązków i zamian pogody tak mnie wykańczają? I już nie chce brać lekarstw, bo to szkodzi już mojemu zdrowiu... Swego czasu decydowałam się na masaże rozluźniające- ale po nich jeszcze bardziej bolała mnie głowa- dziwne. Stosowałam naturalne środki- też nic... Igieł się obawiam. Czy macie jakieś pomysły kobitki? Pozdrawiam, Magda
pierwszym krokiem ZAWSZE jest zdiagnozowanie przyczyny bólu głowy, bo moze to byc migrena, ból klasterowy, zapalenie zatok, zapalenie nerwu twarzowego, choroby zębów, zwyrodnienie kręgosłupa, bóle napięciowe, zmiany w mózgu itp...

mozliwosci jest naprawde wiele...wiele....

Tak wiec najpierw lekarz, potem badania, diagnoza i wtedy latwiej szukac sposobów rozwiaznia problemu

a igieł sie nie ma co bac. Ja mam trypanofobie (lęk przed igłami) i dałam rade. Bolalo troszke, ale Pani doktor na poczatku wbijala mi igłe w jakis taki punkt, po którym natychmiast sie rozluźniałam i nie było mi źle z tymi igłami
Wygladałam chwilami jak jeż
yyahyoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 15:23   #62
herbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

dziewczyny a ja dziś byłam u mojej lekarki ogólnej i mówię jej że łeb to mi momentami pęka i czy to może mieć coś wspólnego z kręgosłupem ( bo mam okropne bóle ) a ona na to, że nie. I mi mówi, że to pewnie migrena dziedziczona. Zadnych leków, skierowań na prześwietlenie. No nic. Fajną mam lekarkę nie ma co
herbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 19:34   #63
mp.cedra
Przyczajenie
 
Avatar mp.cedra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

A Twoja mama miała migrenę? Pytała się o to Ciebie wogóle? Bo jak to dziedziczona to faktycznie może Ci się wydawać że to od kręgosłupa a to będzie jednak migrena. Spróbuj może jakiegoś leku ja biore Triptagram i bardzo mi pomaga. U mnie w rodzinie prawie każda kobieta ma migreny, więc jeśli Twoja mama miała też to lekarka wie co mówi.
mp.cedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 21:16   #64
herbi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 270
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

dziękuję za sugestie ale u mnie w rodzinie nikt nie miał migreny :-( a ten lek to pewnie na receptę ....
herbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 21:16   #65
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez mp.cedra Pokaż wiadomość
A Twoja mama miała migrenę? Pytała się o to Ciebie wogóle? Bo jak to dziedziczona to faktycznie może Ci się wydawać że to od kręgosłupa a to będzie jednak migrena.
Nie optuję, bo migren nie miewam i nie interesowałam się, ale mam wady postawy kręgosłupa.
Wady postawy _są_ dziedziczne!
Więc dziedziczenie problemów z kręgosłupem, których efektem są migreny, jest jak najbardziej możliwe. Sprawdzić nie zawadzi, co najwyżej nic się nie znajdzie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-27, 21:36   #66
mp.cedra
Przyczajenie
 
Avatar mp.cedra
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 25
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez herbi Pokaż wiadomość
dziękuję za sugestie ale u mnie w rodzinie nikt nie miał migreny :-( a ten lek to pewnie na receptę ....
Na receptę, ale drogi nie jest, jakieś 14 zł za 2 tabletki więc da się przeżyć, lekarka powinien Ci dać bez oporów receptę na Triptagram jak powiesz że masz migrenę. Ale na wszelki wypadek możesz też jej powiercić dziurę w brzuchu o jakieś skierowanie na prześwietlenie
mp.cedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 08:11   #67
Izapi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 7
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

na migrenowe bóle głowy pomocne są zimne kompresy żelowe polecam!
Izapi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-12, 12:39   #68
gusia1111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 64
Red face Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam. U mnie migreny zaczęły się w wieku dojrzewania i trwają aż do teraz.Moje bóle zaczynają sie przeważ nie od aury i trwają jeden dzień. Po zaniknięciu aury pojawia się ból, nudności i wymioty. Nie jestem w stanie wówczas nić zrobić. Najczęściej cierpia na tym moje dzieci, które same sobą muszą się zająć, bo niestety mieszkamy za granicą i nikt z rodziny mi nie może pomóc, a mąż pracuje od rana do wieczora. A jak żyję z migreną? Wyrobiłam w sobie nawyk obserwowania siebie i przyczyny powstawania u mnie migreny. Wiem na pewno, że powodem jest stosowanie terapi hormonalnej, migreny występują u mnie przeważnie w środku cyklu. Poza tym częściej ataki miałam podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych, teraz stosuję plastry i jest dużo lepiej. Migreny powodowały u mnie również tabletki na podtrzymanie ciąży, wtedy migreny występowały nie rzadziej niż co drugi dzień. Również po urodzeniu dziecka pojawiały się prawie co noc, wiem że to i z powodu nieprzespanych nocy jak i ze zmian hormonalnych po porodzie. Moja "walka" z migreną to również stałe pory snu i taka sama ilość przespanych godzin w ciągu nocy. Nawet w weekendy kładę się i wstaję o tych samych godzinach co w ciągu tygodnia, domownicy się dziwią, ale cóż czego się nie robi żeby ten cholerny ból znów się nie pojawił. A gdy tylko gdzieś wieczorem wyjdziemy i posiedzimy dłużej to martwię się czy ból się nie pojawi następnego dnia. Nie mogę również jeść ostro doprawionych potrawNie jadam również serów pleśniowych i naleśników z twarogiem. Na szczęście mogę jadać czekolade, choć jeśli zauważę że i po niej mam ataki też pewnie zrezygnuję. Ostatnio po dwóch atakach co drugi dzień postanowiłam zrezygnować z kawy na rzecz kawy bezkofeinowej. Bóle wywołuje również u mnie środek czystości o nazwie CIF, żadne inne jedynie ten. Migrena pojawiała się u mnie w okresach kiedy sę stresowałam, gdy poszłam do pierwszej pracy miewałam ataki dwa razy w tygodniu, na szczęście szef był bardzo wyrozumiały więc mogłam zostać spokojnie w domu. Wówczas neurolog doradziła mi branie magnezu z wit B6. Niestety żadnych środków doustnych podczas ataku nie mogę łykać ponieważ wzmagają u mnie wymioty. Jedyne co stosuje to czopki pyralgin 750, dużo snu, cisza i ciemny pokój. Migreny u mnie sa również sprawą dziedziczną. A i zapomniałabym napisać, że moje ataki pojawiają się częściej wiosną i jesienią i podczas wietrznych dni.Tak że drogie migrenowiczki, obserwujcie się. Pozdrawiam.

Edytowane przez gusia1111
Czas edycji: 2009-06-12 o 14:42
gusia1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 18:11   #69
klara01
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 233
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Mnie zaczynaja dopadac takie bole.Ale na poczatku ratowałam sie jeszcze dobra kawka.
Nie wiem na jak długo to wystarczy...
klara01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-03, 18:32   #70
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez klara01 Pokaż wiadomość
Mnie zaczynaja dopadac takie bole.Ale na poczatku ratowałam sie jeszcze dobra kawka.
Nie wiem na jak długo to wystarczy...
wg mnie masz problemy z cisnieniem.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-07, 15:10   #71
magda_ta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 13
GG do magda_ta
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Mój syn ma 7 lat a od 2 lat ma migrenę. Strasznie cierpi i ma ataki co 5 dni. Zazwyczaj. Tragedia. Bierze divascan. Miał wszystko robione EEG, tomograf, okulista, gastrolog..itp. ma przy bólach wymioty.
KOSZMARNA CHOROBA. Divascan zażywa od miesiąca po 3 ma być lepszy efekt.....ciekawe........ .........................
magda_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-08, 08:14   #72
Tigana7
Przyczajenie
 
Avatar Tigana7
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: POZNAŃ
Wiadomości: 21
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Bardzo Wam współczuję magda_ta . To musi być okropne, kiedy nie możesz pomóc dziecku, które cierpi. Trzymam kciuki , żeby lek zadziałał.
__________________
Nie ma złych zakrętów. Tylko ścieżki, o których nie wiedzieliśmy, że są nam przeznaczone. G.G.KAY
Tigana7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 09:20   #73
magda_ta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 13
GG do magda_ta
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Tigana7 dzięki...bardzo.
Ale wiesz jak to lekarze, mówią na to nic nie ma....
magda_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 11:31   #74
city glam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 36
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez magda_ta Pokaż wiadomość
Mój syn ma 7 lat a od 2 lat ma migrenę. Strasznie cierpi i ma ataki co 5 dni. Zazwyczaj. Tragedia. Bierze divascan. Miał wszystko robione EEG, tomograf, okulista, gastrolog..itp. ma przy bólach wymioty.
KOSZMARNA CHOROBA. Divascan zażywa od miesiąca po 3 ma być lepszy efekt.....ciekawe........ .........................
ja też co jakiś czas jestem na divaskanie ale nie za bardzo na niego idę. Czy trzmacie się jednego środowiska medycznego? Może CZD lub inna dobra klinika? Ataki co 5 dni to dramat
city glam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 08:01   #75
magda_ta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 13
GG do magda_ta
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

city glam witaj
byliśmy już w wielu miejscach...o CZD akurat mam złe zdanie, chyba źle trafiłam. Teraz mam nadzieję i ufam jednej pani neurolog...zobaczymy
magda_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-23, 18:16   #76
vivaxyz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 93
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Z leków,które można dostać bez recepty polecam Solpadine ( rozpuszczalną w wodzie) gdy zaczyna się lekki ból biorę 2 i szybko do łózka, pomaga, ale nie ukrywam,że człowiek nie nadaje się do niczego Natomiast jesli spóznie się z zażyciem tych tabletek i ból juz się rozwinie to niestety juz nic nie pomaga i swoje muszę przecierpieć
vivaxyz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 11:25   #77
kukus1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Wiem co to ból głowy, który nie daje człowiekowi funkcjonować. Pochłaniałam garściami ibupromy, nurofeny, ostatnio nawet ketonal, ale mam to już za sobą. W jakiejś małej książeczce w księgarni przypadkowo zobaczyłam poradę babuni, która to mówiła, że ból głowy leczy się octem. Otóż na ściereczkę lejemy kilkanaście kropel octu i przykładamy do czoła mocno dociskając dłonią,za ok 15 minut wymieniamy aby ciągle była wilgotna szmatka. Niestety nie uwieżyłam do czasu gdy ból zerwał mnie w środku nocy, żadne tabletki nie pomogły ledwo żywa przyłożyłam tą namoczoną chusteczkę i o dziwo po 15 minutach nie musiałam niczego wymieniać ból ustał a rano nie było głupiego jasia jak po lekach. Od tej pory głowa mnie nie bolała a minęło 4 miesiące. Czasem warto spróbować..wada- smród!!
kukus1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 12:07   #78
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

witam,
odczuwacie czasami taki tętniący ból, w jednym miejscu? nie cały czas,ale np przy schylaniu,albo zupełnie nieoczekwianie?
ja tak czasami mam...
np trzyma mnie od wczoraj do dziś....
tyle się naczytałam o tętniakach, które pękają nieoczekiwanie,wyrządzają c tyle szkody lub...udarze mózgu
zaczyna mnie to niepokoić
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 21:15   #79
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam Was serdecznie. Również należę do grupy migrenowców/ Nie potrafię zlokalizować w czasie kiedy zaczęły się u mnie bóle głowy, chyba w wieku dojrzewania, zmagam się z nimi od lat. Na początku związany był tylko z cyklem menstruacyjnym, potem zauważyłam że przy zmianie pogody, stresie, przy nieregularnym śnie, po zjedzeniu sera, czekolady, pikantnych potraw, po kawie...mogłabym wiele jeszcze wymieniać.
Jestem pod opieka neurologa, miałam rtg kręgosłupa, tomografię- diagnoza: napięciowe bóle głowy i migrena.
Wizyta u okulisty również zaliczona- noszę okulary wiec co pół roku moja Pani doktor dokładnie mnie sprawdza- pod wzgledem okulistycznym ok



Cytat:
Napisane przez AgaZ Pokaż wiadomość
To nie moja zasługa, tylko Doni
Ja też mam problem z migreną. I myślę, że to jest u mnie związane z hormonami. Najczęściej mam bóle tuż przed okresem
Neurolog przepisał mi Febrofen, zazywam go 5 dni przed okresem i podczas miesiączki, glowa przestaje boleć.

Cytat:
Napisane przez yyahyoo Pokaż wiadomość
j

teraz radze sobie tak -->
- zawsze mam przy sobie na tzw wszelki W tabletkę Cinie (tek z grupy tryptanów - najtanszy na rynku). Nie uzależnia, mozna wziąc w dowolnym momencie ataku i przerywa go praktycznie po 15 minutach. Jest tylko na recepte.
Również zażywam ten lek w razie silnego bólu- przechodzi to fakt, ale strasznie boli mnie po nim żołądek, fakt z dwojga złego wolę to niz migrenę

Cytat:
Napisane przez kukus1 Pokaż wiadomość
Wiem co to ból głowy, który nie daje człowiekowi funkcjonować. Pochłaniałam garściami ibupromy, nurofeny, ostatnio nawet ketonal, ale mam to już za sobą. W jakiejś małej książeczce w księgarni przypadkowo zobaczyłam poradę babuni, która to mówiła, że ból głowy leczy się octem. Otóż na ściereczkę lejemy kilkanaście kropel octu i przykładamy do czoła mocno dociskając dłonią,za ok 15 minut wymieniamy aby ciągle była wilgotna szmatka. Niestety nie uwieżyłam do czasu gdy ból zerwał mnie w środku nocy, żadne tabletki nie pomogły ledwo żywa przyłożyłam tą namoczoną chusteczkę i o dziwo po 15 minutach nie musiałam niczego wymieniać ból ustał a rano nie było głupiego jasia jak po lekach. Od tej pory głowa mnie nie bolała a minęło 4 miesiące. Czasem warto spróbować..wada- smród!!
Oj muszę to wypróbować nic mi nie straszne.


Mam pytanie do Pani która pisała o tężyczce- jakie Pani miała badania robione, że ją u Pani stwierdzono?
despa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 23:28   #80
Nicość
Raczkowanie
 
Avatar Nicość
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 340
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Też cierpię na migrenę.Ostatnio ból jest prawie nieustanny i trwa od Bożego Narodzenia 2009r. z krótką kilkudniową przerwą w lutym.Mialam robioną tomografię z kontrastem i wszelkie możliwe badani okulistyczne.Wszystko jest ok.
Przez lata na wiekszość lekow neurologicznych się uzleżnilam i już na mnie nie dzialają.
Nie mogąc już sobie poradzić z kilkumiesiecznym bolem poszlam prywatnie na usg Dopplera, i na badaniu okazalo sie, że jedna żyłka jest nieco zablokowana i byc możę z tego bierze się bol.
Podejrzewam też, ze przyczyną może byc zepsuty korzeń zęba-nadaje się on do wyrwania od ok.21 latteraz jest nieco zaropialy i pojawily się na nim naloty, zrosty itp.Cały organizm mam zatruty przez bakterie pochodzące z korzenia.Wychodzą mi one nawet w wynikach badań moczu.Poczytalam troche fachowej literatury i bardzo mozliwe, ze te bakterie wysiewane przez ząb krążac po calym organizmie osadzają się na naczyniach krwionośnych blokując dopływ krwi.
Oczywiście nie powiedzialam o tym lekarzom gdy pytali o zębybo się wstydzilam i balam, ze od razu wyślą mnie do dentysty i poki nie wyrwe tego cholernego korzenia, nie podejmą żadnego leczenia.
Dziewczyny, jak ja się mam przemóc wreszcie do usunięcia tego zęba w narkozie?Sama nie wiem czego bardziej sie boję:nieustępującej i coraz silniejszej migreny czy wyrywania w narkozie ( zwykle znieczulenie nie wchodzi w grę-nie zadziala).
Nicość jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 13:58   #81
Gumbi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Cool Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Podaje jeden z najlepszych sposobów na ból głowy:

Zimny okład na głowe, pobyt w klimatyzowanym pomieszczeniu (nawet auto), tabletki na ból głowy nie zawsze pomagają.

Wole się jednak nie rozpisywać bo wszystko znajdziecie na stronie o nazwie METHOD VULPIN RADA

Edytowane przez Gumbi
Czas edycji: 2010-04-27 o 20:46 Powód: Link
Gumbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 17:42   #82
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 915
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Ja również cierpię na to ''paskudzctwo'', byłam u ogólngo ale szanowna pani powiedziała mi , po mojej prośbie o skierowanie do neurologa,że neurolog niestety mi nie pomoże Zaczynam myśleć nad prywatnym neurologiem , skoro nie chcą mi dać skierowania to nie
Jak narazie ratuje się Soldapeine musującą , jest silna i szybko działa , i staram sie ją brać w pierwszej fazie bólu , czyli tej początkowej gdzie ból jeszcze sie nie nasila, bo czasami jest tak,że już potem żadne tabsy nie pomogą, zimny okład na czoło, cisza i najlepiej zaciemniony pokój .
Nie zawsze to pomaga ....i podobnie jak wy cierpię , dochodzą do tego wymioty , wtedy już wiem ,że nic mi nie pomoże , jeśli uda mi sie zasnąć to jest normalnie cud.

---------- Dopisano o 18:42 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Gumbi Pokaż wiadomość
Podaje jeden z najlepszych sposobów na ból głowy:

Zimny okład na głowe, pobyt w klimatyzowanym pomieszczeniu (nawet auto), tabletki na ból głowy nie zawsze pomagają.

Wole się jednak nie rozpisywać bo wszystko znajdziecie na stronie o nazwie METHOD VULPIN RADA
Fajnie by było gdyby ta strona się jeszcze otwierała , a jakoś nie chce
b2061242e79199a19ea25d448e737c2153b1403a_5fee6602bf23e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-25, 20:58   #83
Grazyna03
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1
Exclamation Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam wszystkich. Od kilku dobrych lat męczę się z bólem migrenowym. Jest tak silny i nie do zniesienia, że przeszkadza mi w codziennych czynnościach. Dowiedziałam się o zastrzykach z botoxu. Jest to metoda skuteczna, potwierdzona przez amerykańskich lekarzy, ale niestety dośc kosztowna. Koszt jednej ampułki 1000 – 1300 zł. Zabieg należy powtórzyć 3 razy do roku. Jedną ampułkę można podzielić na 3 osoby, bo wstrzykuje się tylko nie wielką ilość. Dlatego poszukuję osób chętnych do wykonania takiego zabiegu . Oczywiście koszta dzielone są po połowie, dlatego ceną automatycznie maleje, mniej więcej (300 -400 zł/ za zabieg ) . Zabieg wykonywany jest w szpitalu im Barlickiego, przez profesjonalnego neurochirurga - doc. Rożniecki.
Jeśli jest ktoś zainteresowany proszę o pilny kontakt: 505-029-170
Pozdrawiam Grażyna
Grazyna03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 20:54   #84
jasmin30
Raczkowanie
 
Avatar jasmin30
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 252
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam wszystkich!

Na migreny cierpię od 10 roku życia czyli ponad 25 lat. miewam je średnio raz w miesiącu i zawsze trwają dokładnie 72 godziny ( z zegarkiem w reku ) . Do tego dochodzi światłowstręt, nietolerancja zapachów, łzawienie oka , nudności a czasami też wymioty.

Jedynym środkiem który znacząco zmniejsza częstotliwość ataków jest w moim przypadku magnez + wit.B6.
Zazwyczaj stosowałam podwójną a nawet potrójną dawkę zalecanego spożycia, ale ostatnio wypróbowałam Blu Mag i w tym miesiącu ból był o wiele mniejszy, a atak krótszy.
Zauwazyłam,ze gdy piję zbyt dużo kawy ( standardowo wypijam 1-2 filiżanki ) ataki są częstsze, a ból silniejszy.

Na efekty tej terapii trzeba trochę poczekać, ale warto.
jasmin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-31, 06:49   #85
maggie74
Raczkowanie
 
Avatar maggie74
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 176
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Ja na migreny cierpie od paru lat. Co do dziedziczenia to może coś w tym jest, moja mama kiedyś cierpiała na migreny, na szczęście ma to już za sobą bo jej minęły i nie wracają.
U mnie to zawsze pulsujący ból z jednej strony głowy, światłowstręt, nudności, rozdrażnienie. Trwają od dwóch do trzech dni. Zdarzają się dłuższe przerwy bez bólu, ale zdarza się i dwa razy w tygodniu. Zauważyłam, że u mnie jednym z bodźców do bólu jest stres, jak się czymś zdenerwuję to na 100% potem mam ból głowy. Jadałam garściami ibuprom, ketonal, ale to nic nie pomagało. Neurolog przepisała mi CINIE. Ja wezmę dostatecznie wcześnie jak tylko czuję ból, to te tabletki są w stanie go zatrzymać. Jak się spóźnię i wezmę za późno niestety nie działają.
maggie74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 07:23   #86
totylkotwemarzenie
Raczkowanie
 
Avatar totylkotwemarzenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 153
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

7 lat myślałam, że mój ból głowy i zlewanie się liter to wina kręgu szyjnego a tu się okazuje, że " jest pani błękitnokrwista, taka typowa arystokracja, ma pani migrenę z aurą!" Wszystko to, co uwielbiam jeść jest już zakazane, ale nie rozumiem jak czekolada może mi szkodzić, skoro w górach tylko dzięki niej przeżyłam dwa dni... No ale ok, nie jest jeszcze tak źle- aurowe mocne miałam dwa razy a inne objawy zrzuciłam na kręgosłup... A niepotrzebnie Dostałam jakąś receptę, lek na m ale nie mogę się rozczytać a do apteki jeszcze nikogo nie wysyłam, może któraś z Was ma jakiś lek na m?
__________________
"Tomorrow never comes until it's too late... "
totylkotwemarzenie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 14:39   #87
katarzynka13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Witam, jakieś dwa tygodnie temu dostałam wieczorem nagłego bólu głowy na czubku z prawej strony, był to ból kłujący nie ciągły a w miejscu bólu przeczulica ,skóra jakby popażona tak dziwnie wrażliwa...z dnia na dzień był coraz silniejszy i przechodził tylko po mocnych tabletkach i to na jedyne 3/4 godziny promieniował jakby do żuchwy z prawej strony i tam skóra także dziwnie zdrętwiała? trudo mi określić to uczucie....i to jest właśnie mój problem ból minął a "zdrętwienie" na żuchwie pozostało...byłam u neurologa miałam TK , szczegółowe badania krwi, nic nie wyszło...czasami jeszcze w miejscu bólu czuję lekkie ukłucie i przeczulice ale jest to znośne martwi mnie jednak to uczucie na twarzy które w ogole nie zmniejsza się...neurolog powiedział ,że może to być zwyrodnienie kręgów szyjnych ale ja czytałam o podobnych objawach SM...czy powinnam się martwić? miał ktoś coś podobnego? proszę o pomoc...mam 21 lat
katarzynka13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-02, 22:09   #88
Monika179
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 20
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Cytat:
Napisane przez SzaraMyszka Pokaż wiadomość
Często miewam bardzo silne bóle glowy trwające czasem nawet kilka dni... lekarz stwierdził, że może to być migrena, ale właściwie tyle mi pomógł... znacie może jakieś sposoby na złagodzenie bólu? Niestety rady w stylu połóż się i odpocznij nie wchodzą w grę, muszę jakoś funkcjonować. Może znacie jakieś ziółka by pomogły? A może polecicie mi jakieś medykamenty?
Pozdrawiam
Wiesz co! Mi tez wydawalo sie po konsultacjach z lekarzem, ze to migrena a pozniej okazalo sie ze to przez ser zolty! Powaznie - odstwilam ser zolty i bole minely! Sprobuj!
Monika179 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 21:41   #89
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

Niestety też cierpię na migrenę.
Ostatnio coraz rzadziej i głównie z powodu skoków ciśnienia, ale to straszny ból. Najgorsze, że jest nie do opanowania i na dodatek często czuję mdłości.
Mi pomagają czopki przeciwbólowe i leżenie bez ruchu. Niestety nie zawsze się tak da. Ktoś pisał o jaskrze - badam się co roku, bo rzekomo mam niepokojący układ nerwów w oczach, ale wszystko jest ok.
Edit.: moja mama i siostra też mają migreny.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...

Edytowane przez wika82
Czas edycji: 2011-04-03 o 21:43 Powód: dopisek
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 08:50   #90
tootsie86
Raczkowanie
 
Avatar tootsie86
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: b.
Wiadomości: 472
Dot.: Migrenowe bóle głowy...

witam.
głowa zaczęła mnie boleć od kiedy zaczełam brac tabletki antykoncepcyjne nie od razu ale po jakimś czasie.. nie zwracałam na to uwagi na początku, ale kiedy pare razy ból był tak silny że aż do wymiotów zaczęłam się zastanawiać od czego itd.
dwa tygodnie temu podjełam decyzję i odstawiłąm tabletki anty żeby zoabczyć czy to przez nie.
narazie boli mnie głowa jednak mniej, może to przez odstawienie organizm musi się unormowac nie wiem.
byłam u lekarza dał mi skierowanie na badanie krwi.
zrobiłam poszłam, pokazałam.
i powiedział tylko, że wynik są super dobre i że mam się cieszyć a te bóle głowy to może od wiosny.
__________________
http://adopcje.kroliki.net/

62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52

tootsie86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-05 16:44:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:08.