ach te odkurzacze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-12, 09:25   #1
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128

ach te odkurzacze


Kochane mam do was wielka prosbe!
Od niedawna mieszkamy z moim misiem razem i powolutku się urządzamy. Co prawda brakuje nam wielu rzeczy ale co tam mieszkamy już razem i jest fajnie
w tym miesiącu zdecydowaliśmy że kupimy odkurzacz.Byłam w sklepie AGD ale kompletnie nie wiem co wybrać.Pan zachwalał kilka modeli ale skad mam wiedzieć ze mówił mi prawde ? mogło mu przecież zależeć na prowizji.
stąd pytanie do was możecie polecić jakieś dobre niedrogie odkurzacze? chciałabym się zmieścić w granicach 400zł. Przede wszystkim zależy mi na tym żeby dobrze ciągnął ale powinien też mieć filtr oczyszczajacy z kurzu i alergenów. Ważne są też dla mnie takie szczegóły jak kontrolka zapełnienia worka czy dodatkowe szczotku. Co polecacie?
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 08:44   #2
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: ach te odkurzacze

nikt mi nie pomoże przecież nie chce porad specjalistycznych tylko zwykłe życiowe, może w domu macie w miare nowe odkurzacze które są jeszcze produkowane i są warte polecenia
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-13, 10:36   #3
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: ach te odkurzacze

jesli odkurzacze to tylko Zelmera
naprawde robia dobry sprzęt
osobiście polecam Zelmer Wodnik, z funkcją prania, a własciwie czyszczenia na mokro, bardzo fajna sprawa,
my zamierzamy też sobie taki kupić, jak narazie takiego odkurzacza używa siostra męza i bardzo sobie chwali

raz mieliśmy Elektroluxa Clario i ten odkurzacz po 1,5 roku wywaliliśmy..... silnik tak się przegrzewał szybko, ze po iluśtam minutach odkurzania po prostu się wyłączał i można go było włączyć z powrotem jak trochę "ostygł"
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 09:07   #4
paulin
Raczkowanie
 
Avatar paulin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 138
Dot.: ach te odkurzacze

ewentualnie coś z samsunga, moja mama ma takiego czerwonego w kwiatki i bardzo sobie chwali.Może nie jest to najlepszy odkurzacz świata bo dała za niego z 250 złotych ale jak za tą cene jest przyzwoity.Ma te wszystki funkcje, filtry jakieś kontrolki.Nie pamiętam modelu ale łatwo go znajdziesz bo jest czerwony w takie wymalowane kwiaty i z jakimś zapachem
paulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-14, 09:14   #5
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: ach te odkurzacze

dla mnie najważniejsze jest to, żeby był mały i jak najlżejszy. mam elektroluxa od 4 lat i bardzo go lubię
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 09:15   #6
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Dot.: ach te odkurzacze

w samsungu w kwiaty znalazłam tylko ten http://www.samsung.com/pl/products/v...ner/sc4147.asp
sama nie wiem, mówisz że będzie dobry? a co inne wizażanki o nim myslą? wystarczy 1600W?
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 20:40   #7
anulka90210
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5
Dot.: ach te odkurzacze

Hej!ja też zastanawiam się nad kupnem odkurzacza piorącego z funkcja zwykłego odkurzania.Mam zamiar przeznaczyć ok 1200zl, od 3 dni buszuje po internecie , przeglądam katalogi, ofert i......zgłupiałam.Tyle tego wszystkiego ze juz mnie głowa boli!!!!!Moze ktoraś z wizażek może coś polecić, ponieważ nie chcę kupić czegoś niedobrego z czego nie będę zadowolona.
anulka90210 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 20:45   #8
wersta
Zakorzenienie
 
Avatar wersta
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 6 572
Dot.: ach te odkurzacze

moi rodzice mają piorący, nie wiem jakiej firmy. mają go z 5 lat, ale jak dla mnie to zbędny sprzęt, bo ja nie widzę różnicy przed i po praniu. może na wykładzinach jakaś jest (podobno) ale wełnianych i jedwabnych dywanów to nie bierze.
wersta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-16, 11:36   #9
paulin
Raczkowanie
 
Avatar paulin
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 138
Dot.: ach te odkurzacze

o dokładnie o ten mi chodziło.1600W jest wystarczające byle nie mniej.Oprócz filtrów o których wcześniej pisałam ma jeszcze dmuchawe wtedy tą rure ssące podłacza się w inne miejsce i normalnie zamiast wciągac dmucha.Moze dziwnie to brzmi ale w jakiś wyjątkowo trudno dostępnych miejscach się przydaje. a co do odkurzaczy piorących to zupełnie inna półka cenowa.ten masz za niecałe 300 a piorący to już dużo wyższe koszta
paulin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-20, 15:40   #10
nikitatka
Raczkowanie
 
Avatar nikitatka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 128
Odkurzacz w Claudii.

o dzięki za info

Edytowane przez nikitatka
Czas edycji: 2007-11-21 o 10:04
nikitatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 10:50   #11
Winia
Rozeznanie
 
Avatar Winia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 896
Dot.: ach te odkurzacze

Up! Podnoszę wątek. Mam zamiar z mamą kupić nowy odkurzacz. Może Zelmer, którego części są łatwo dostępne - w razie wymiany. Koszt maksymalnie 400 zł. Czy zna ktoś jakiś dobry model?

A może z innej firmy? Czekam na Wasze porady


nikitatka, kupiłaś może tego Samsunga? Jestem nim nawet zainteresowana, tylko przydałaby się jakaś opinia. Jak się sprawdza?
Winia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-13, 10:55   #12
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: ach te odkurzacze

http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odku.../odkurzacz_xs/ mam takiego zelmerka i naprawde jestem bardzo zadowolona z niego
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:07   #13
Winia
Rozeznanie
 
Avatar Winia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 896
Dot.: ach te odkurzacze

Dzięki, ira
Fajny ten odkurzacz - malutki i w ładnych kolorach. Na pewno zajmuje mało miejsca A to też ważne, ponieważ mam nieduże mieszkanie, a w dodatku, bardzo zagracone

Mam małe pytanie: a jak się sprawdza w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc i szczelin?

Aha, na tej stronce nie ma podanych informacji o mocy odkurzacza Nie orientujesz się może jaką ma moc? 1600 W, czy mniej?

Edytowane przez Winia
Czas edycji: 2007-12-13 o 12:12 Powód: drugie pytanie :]
Winia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:16   #14
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: ach te odkurzacze

Cytat:
Napisane przez Winia Pokaż wiadomość
Dzięki, ira
Fajny ten odkurzacz - malutki i w ładnych kolorach. Na pewno zajmuje mało miejsca A to też ważne, ponieważ mam nieduże mieszkanie, a w dodatku, bardzo zagracone

Mam małe pytanie: a jak się sprawdza w czyszczeniu trudno dostępnych miejsc i szczelin?
powiem Ci ze odkurzacz naprade jest super,tez go kupilam z powodu na jego male wymiary,bo od roku mieszkam z chlopakiem i naprawde trudno jest znalezc w naszym mieszkaniu jakis wolny kat,a taki odkurzacz nawet w szafienie zajmuje duzo miejsca,a co do czyczczenia to naprawde jest super,bo ma cieniutka koncowke,wiec wsobodnie wchodzi pod szafki,kanape,plus masz koncowke,taka okrągla,ja uzywam jej do kurzu,albo do czyszczenia kanapy
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:20   #15
ira21
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: z tu i tam
Wiadomości: 1 859
Dot.: ach te odkurzacze

moc to 1600w
__________________
Panna Zuzanna




Uzębienie
ira21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 13:25   #16
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: ach te odkurzacze

my mamy taki oto odkurzacz http://www.zelmer.pl/odkurzacze/odku...zacz-meteor_2/
w domu ze sprzętu agd mamy wszystko z zelmera i nie żałuje- sa to naprawdę dobrej jakości pomocnicy

a co do odkurzacza to jest mały , zgrabny, zwrotny i super sprząta, dodatkowo dokupiliśmy turbo-szczotkę (bo mamy kociaka) i po takim sprzątaniu nie wkładając zbyt wiele wysiłku mieszkanko lśni i nawet na rogówce nie mam ani jednego kłaczka (turbo szczotkę polecam taką, która ma odrębne zasilanie, a Zelmer właśnie posiada takie szczotki i odkurzacze z dodatkowym gniazdem pod szczotkę )
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 20:16   #17
kasia123wrq
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 25
Dot.: ach te odkurzacze

Ja mam psa i też polecam turboszczotkę.
A co do odkurzacza, to radzę jeszcze sprawadzić jakie worki i filtry są dostępne w twojej okolicy.
kasia123wrq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 23:57   #18
Winia
Rozeznanie
 
Avatar Winia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 896
Dot.: ach te odkurzacze

Właśnie namyślamy się nad Zelmerem, ponieważ mają łatwo dostępny serwis i wymienne akcesoria, jak np. worki lub filtry

Patrzyłam za tym, co podała ira - Zelmer XS - mały, poręczny i jak na taki niewielki sprzęt ma dużą moc. Pytałam też o worki i pan ekspedient zapewnił, że nie ma problemu. Niestety ma tylko 2 lata gwarancji, oprócz tego i jeszcze jednego modelu, reszta ma gwarancję na 4 lata. Podobno, te dwa modele nie są tak popularne jak inne i dlatego ma niższy okres reklamacji

Zaciekawiłyście mnie tą turboszczotką Rozumiem, że można taką nabyć do różnych modeli i nie będzie problemu?
Nie orientujecie się, dziewczyny, w jakich cenach są takie dodatki?
Winia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 08:10   #19
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: ach te odkurzacze

Cytat:
Napisane przez Winia Pokaż wiadomość

Zaciekawiłyście mnie tą turboszczotką Rozumiem, że można taką nabyć do różnych modeli i nie będzie problemu?
Nie orientujecie się, dziewczyny, w jakich cenach są takie dodatki?
turbosczotka- ta profesjonalna ma swój silniczek, który sprawia, że szczotki się obracają (czyli odkurzacz zasysa powietrze a szczota dodatkowo pracuje ruchomymi szczotkami-i to daje super efekt w sprzątaniu), więc model odkurzacza musi mieć specjalne gnazdko do tego celu przeznaczone (ZELMER ma to gniazdo w uchwycie obudowy odkurzacza) Warto zainwestować w turboszczotkę !!!
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-14, 13:23   #20
Winia
Rozeznanie
 
Avatar Winia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 896
Dot.: ach te odkurzacze

Dzięki nysza, ira i kasia za pomoc Zaraz idziemy na zakupy
Winia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 14:46   #21
nysza
Wtajemniczenie
 
Avatar nysza
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków/Niepołomice
Wiadomości: 2 260
GG do nysza
Dot.: ach te odkurzacze

proszę bardzo jakby co pytaj śmiało może będę mogła podzielić się uwagami co do innego sprzetu AGD hih

udanych zakupów !!
__________________
zapraszamhttps://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=245153&page=26

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:07   #22
Winia
Rozeznanie
 
Avatar Winia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 896
Dot.: ach te odkurzacze

Odkurzacz zakupiony i wypróbowany Zdecydowałyśmy się na Zelmera XS. Malutki, ale śmiga

Dzięki jeszcze raz za porady. A co do dalszych wątpliwości w kwestii AGD będę pytać na pewno
Winia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-14, 17:41   #23
monika838
Raczkowanie
 
Avatar monika838
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 114
Dot.: ach te odkurzacze

Ja polecam odkurzacz bezworkowy firmy Dyson.
monika838 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-28, 22:07   #24
free..
Zadomowienie
 
Avatar free..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 032
Dot.: ach te odkurzacze

http://www.zb.com.pl/p/pl/424/odkurz...her_a2054.html
my mamy odkurzacz KÄRCHER.
firma zawsze wydałała mi się dziwna i myślałam, że produkuje żeczy nie nadające się do zwykłych domów tylko np. do większych firm i zakładów. Ale byłam uprzedzona, bo odkurzacz niedrogi, a sprawuje się świetnie.
free.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-29, 08:56   #25
Winia
Rozeznanie
 
Avatar Winia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: okolice Rzeszowa:)
Wiadomości: 896
Dot.: ach te odkurzacze

Cytat:
Napisane przez free.. Pokaż wiadomość
http://www.zb.com.pl/p/pl/424/odkurz...her_a2054.html
my mamy odkurzacz KÄRCHER.
firma zawsze wydałała mi się dziwna i myślałam, że produkuje żeczy nie nadające się do zwykłych domów tylko np. do większych firm i zakładów. Ale byłam uprzedzona, bo odkurzacz niedrogi, a sprawuje się świetnie.
Odkurzacze tej firmy są raczej duże Przy małych mieszkaniach, dodatkowo zagraconych, sprawdziłby się mały odkurzacz Jeśli kiedyś będę mieszkała w willi, to sobie taki kupię
Winia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 12:05   #26
Ikka1
Rozeznanie
 
Avatar Ikka1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 662
Dot.: ach te odkurzacze

Od kilku miesięcy mam zelmera syriusa z elektroszczotką - jak dla mnie nie ma minusów , kupiony na necie jakieś 150 zł taniej ni ż w sklepie - długo zasanawiałam sie przed kupnem , przegladnełam wiele opini kupiłam i to był strzał w dziesiątkę długa gwarancja wiele punktów serwisowych tanie worki i filtry a odkurzacz działa super polecam
Ikka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-01, 13:11   #27
Alkmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 380
Dot.: ach te odkurzacze

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
jesli odkurzacze to tylko Zelmera
naprawde robia dobry sprzęt
osobiście polecam Zelmer Wodnik, z funkcją prania, a własciwie czyszczenia na mokro, bardzo fajna sprawa,
my zamierzamy też sobie taki kupić, jak narazie takiego odkurzacza używa siostra męza i bardzo sobie chwali
Ja mam taki, ale używałam go tylko do prania dywanów bo 85 decybeli to tortura dla moich uszu. Na początku nie był taki głośny, ale po jakimś czasie coś się w nim popsuło i zaczął strasznie warczeć więc wyniosłam go do piwnicy, a obecnie odkurzam starym rupieciem też Zelmera 'Meteor". Rozglądam się za nowym odkurzaczem i już sobie upatrzyłam: Hoover TVS 7184 bezworkowy za niecałe 400 zł - jest mały i cichy.
Alkmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 22:11   #28
monika838
Raczkowanie
 
Avatar monika838
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 114
Dot.: ach te odkurzacze

Cytat:
Napisane przez Alkmina Pokaż wiadomość
Ja mam taki, ale używałam go tylko do prania dywanów bo 85 decybeli to tortura dla moich uszu. Na początku nie był taki głośny, ale po jakimś czasie coś się w nim popsuło i zaczął strasznie warczeć więc wyniosłam go do piwnicy, a obecnie odkurzam starym rupieciem też Zelmera 'Meteor". Rozglądam się za nowym odkurzaczem i już sobie upatrzyłam: Hoover TVS 7184 bezworkowy za niecałe 400 zł - jest mały i cichy.
Przed kupnem odkurzacza bezworkowego należy zwrócić uwagę na cenę filitrów, które należy wymieniać od czasu do czasu. Często ich cena jest bardzo wysoka.
monika838 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 16:30   #29
Alkmina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 380
Dot.: ach te odkurzacze

Cytat:
Napisane przez monika838 Pokaż wiadomość
Przed kupnem odkurzacza bezworkowego należy zwrócić uwagę na cenę filitrów, które należy wymieniać od czasu do czasu. Często ich cena jest bardzo wysoka.
Dobrze, że mi to uświadomiłaś. Pochodzę po sklepach i posprawdzam ceny filtrów, bo może się okazać, że taka wymiana co jakiś czas będzie droższa niż kupowanie worków papierowych. Zanim kupię nowy odkurzacz minie zapewne kilka miesięcy, ale wcześniej chcę poznać plusy i minusy tych urządzeń.
Alkmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-12, 18:36   #30
eleeri
Zakorzenienie
 
Avatar eleeri
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 3 455
Dot.: ach te odkurzacze

Na początku miesiąca kupiłam odkurzacz Zelmera Syrius i jestem nim zachwycona. Mam w domu dużego psa który już zaczął się lenić, codziennie odkurzam po dwa razy tyle mam kłaków. Odkurzacz posiada turboczszotkę, jest mały i w ogóle jest niesamowity. Mieszkam w bloku więc gabaryty odkurzacza były dla mnie ważne. Ma filtr Hepa (zatrzymuje roztocza, kurz itp.), worki wymienne, kontrolkę zapełnienia worka i kosztował nas 440 zł. Polecam.

P.S. Turboszczotka jest napędzana mocą odkurzacza, a elektroszczotkę podłącza się dodatkowo do prądu. Szczotki wyglądają podobnie i dają ten sam efekt.
__________________
Nie dyskutuj z głupim.
Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem

http://suwaczki.maluchy.pl/li-38235.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72900.png

eleeri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-14 02:14:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:27.