Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-15, 13:35   #3661
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Smerfetkaa Pokaż wiadomość
Witam

Proszę o analizę kosmetyku:
Alberto Balsam Coconut and Lychee Conditioner

INCI: aqua, cetyl alkohol, panthenol, cocos nucifera (coconut) oil, Lichti chinensis fruit extract, cyclopentasoloxane, stearalkonium chloride, dimethylamine, cyclohexasiloxane, cetrimonium chloride, glyceryl stearate, citrid acid, disodium EDTA, alkohol. denat., methylchloroisothazolinon e, methilisothazolinone, parfum (fragrance), hexyl cinnamal, benzyl salicylate, butylphenyl methylpropional.

co myślicie??
Poczatek składu wydaje sie niezły, a te dwa silikony dalej.. ale chyba trudno zmywalne, czy nie?

Tania była to wzięłam

A włosy mam cienkie raczej, ale jest ich trochę (jeszcze). Swój mam naturalny średni blond, a od ok 8-9 cm jasny, farbowany, rozjaśniany blond
Dlatego są dość suche na końcach, puszące się.

A szczególnie chodzi mi o te silikony, czy one się łatwo zmywają, czy cieżko? Bo nie chcę ich obciążyć za bardzo. A jednak liczę na wygładzenie

Czy odżywka może się jakoś sprawdzić na takich włosach? Oczywiście przetestuję ją, jedynie zastanawiam sie, czy po dłuższym czasie za bardzo nie obciąży włosów, albo też jakich szamponów używac aby dobrze oczyszczać włosy z tych silikonów, jeśli obciążą.

Z góry dzięki
Co do tych silikonów: niektórzy twierdzą, że są trudno zmywalne (aczkolwiek szampon ze SLeSem i tak da radę), a niektórzy, że odparowują z włosa. Byłabym za drugą teorią i nie bałabym się tego balsamy ze względu na piękny początek!

Kokos, liczi, witaminka no i emolienty. Konserwanty itp wszystkie już w końcówce. Porządny składzik. Nie musisz nim smarować nasady, ale na suche włosy naprawdę pomoże
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 303 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 13:38   #3662
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez judge Pokaż wiadomość

Isana spray (spray termoochronny)
Skład: Aqua, Alcohol Denat, Propylene Glucol, Bis (c13-15 Alkoxy) Pg-Amodimethicone, Panthenol, Vp/Va Copolymer, Pafum, Peg-40 Hydrogenated, Castor Oil, C14-15 Alcohols, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Citronellol, Laurtrimonium Chloride.


Mozna to "to" używac do włosów? nie wysuszy?
.. ciekawa jestem bo ma b.dobre opinie na kwc
Wysuszająy alkohol na początku, a po co? Nie ma składników naturalnych tu do rozpuszczania. Jest silikon i witaminka,ale to za mało. Zapach też za wysoko. Nie polecam.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 13:44   #3663
MorireAmore
Rozeznanie
 
Avatar MorireAmore
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 937
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Shawtty bardzo dziękuje , myślałam że to nawet niezły szampon . Wiem że to nie wątek na takie pytania , ale może mogłabyś napisać jaki jest Twoj faworyt w szamponach ? tyle czasu szukam mało inwazyjnego dla moich włosów i nici
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=603553

Be nice, I could be your nurse someday.






MorireAmore jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 15:09   #3664
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Alterra, dostępny w rossmannie. Obecnie taki z morelą. Bardzo naturalny skład
Z Ziołowych, bardziej oczyszczających to Barwa Ziołowa, a z delikatnych Babydream.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 18:52   #3665
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Co do tych silikonów: niektórzy twierdzą, że są trudno zmywalne (aczkolwiek szampon ze SLeSem i tak da radę), a niektórzy, że odparowują z włosa. Byłabym za drugą teorią i nie bałabym się tego balsamy ze względu na piękny początek!

Kokos, liczi, witaminka no i emolienty. Konserwanty itp wszystkie już w końcówce. Porządny składzik. Nie musisz nim smarować nasady, ale na suche włosy naprawdę pomoże
Dziękuję

Balsam użyłam już nie raz i muszę stwierdzić, że jest przyjemny
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-15, 20:10   #3666
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Wysuszająy alkohol na początku, a po co? Nie ma składników naturalnych tu do rozpuszczania. Jest silikon i witaminka,ale to za mało. Zapach też za wysoko. Nie polecam.
Proszę..już straciłam nadzieje ze ktoś się wypowie Dziękuje dobra wizażanko
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 14:04   #3667
arachnea
Rozeznanie
 
Avatar arachnea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 677
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie wiem czy było (jeśli tak, może ktoś odesłać mnie do postu)- szampon Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania.

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide DEA, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-10, Raphanus Sativus Extract, Equisetum Arvense Extract, Alcohol Denat., Glycogen, Glycerin, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
arachnea jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-19, 18:24   #3668
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

bardzo proszę o analizę tej maski:

Jean-Marc Maniatis, Masque Nourrissant et Fluidifant (niestety nie znam polskiej nazwy bo przywiozłam ją z Francji a nie umiem znaleźć żadnego info o niej!)

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Cetyl Esters, Isopropyl Alcohol, Linalool, Geraniol, Trideceth-12, Sodium PCA, Limonene, HydroxypropylTrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Citronellol, Methylparaben, Chlorhexidine Dihydrochloride, Cetrimonium chloride, Parfum/Fragrance

edit: proszę też o analizę odżywki

Shu Uemura Art of Hair, Silk Bloom Conditioner, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych

skład:Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, PEG-180, Glycerin, Amodimethicone, Cetyl Esters, Methylparaben, Hydroxyethylcellulose, Sodium PCA, Argania Spinosa/Argania Spinosa Kernel Oil, Trideceth-6, BHT, Chlorhexidine Digluconate, Alcohol, Citric Acid, Cetrimonium Chloride, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Safflower Glucoside, Coumarin, Gentiana Lutea/Gentiana Lutea Root Extract, Parfum/Fragrance

Edytowane przez 201605020943
Czas edycji: 2011-08-19 o 18:56
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 11:37   #3669
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poproszę o analizę składu tego szamponu. Mam pytanie- czy każdy szampon zawiera chlorek sodu?

Dove, Damage Therapy, Daily Care Shampoo 2 in 1 (Szampon z odżywką do codziennego stosowania 2 w 1)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium chloride, Parfum, Glycol Distearate, Glycerin, Dimethiconol, Carbomer, Sodium hydroxide, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, DMDM Hydantoin, Sodium benzoate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, PPG-12, Citric acid, Disodium EDTA, PEG-45M, Mica, TEA-Sulfate, Triethanolamine, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, CI 15985, CI 19140, CI 77891.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 12:10   #3670
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę składu tego szamponu. Mam pytanie- czy każdy szampon zawiera chlorek sodu?

Dove, Damage Therapy, Daily Care Shampoo 2 in 1 (Szampon z odżywką do codziennego stosowania 2 w 1)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium chloride, Parfum, Glycol Distearate, Glycerin, Dimethiconol, Carbomer, Sodium hydroxide, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, DMDM Hydantoin, Sodium benzoate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, PPG-12, Citric acid, Disodium EDTA, PEG-45M, Mica, TEA-Sulfate, Triethanolamine, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, CI 15985, CI 19140, CI 77891.
nie kazdy

a ten co dalas do analizy jest beznadziejny, parfum stanowczo za wysoko
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 12:36   #3671
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy moglbybyscie mi powiedziec jakich skladnikow w kosmetykach do wlosow uznikac aby mi nie rozjasnliay wlosow?
bo niestety stak sie stalo po szamponie rumiankowm z J&J i Altera Rossman Morela i Pszenica
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 09:31   #3672
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Czy moglbybyscie mi powiedziec jakich skladnikow w kosmetykach do wlosow uznikac aby mi nie rozjasnliay wlosow?
bo niestety stak sie stalo po szamponie rumiankowm z J&J i Altera Rossman Morela i Pszenica

rumianku, a nalezy szukac szalwi, olejku rycynowego, pokrzywy, czarnej rzodkwi, by przyiemniło
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 12:07   #3673
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez arachnea Pokaż wiadomość
Nie wiem czy było (jeśli tak, może ktoś odesłać mnie do postu)- szampon Joanna, Rzepa, Szampon wzmacniający do włosów cienkich, delikatnych, ze skłonnością do wypadania.

Skład: Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate, Soyamide DEA, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Cocamidopropylamine Oxide, Polyquaternium-10, Raphanus Sativus Extract, Equisetum Arvense Extract, Alcohol Denat., Glycogen, Glycerin, Citric Acid, Disodium EDTA, Sodium Chloride, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=1804

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę składu tego szamponu. Mam pytanie- czy każdy szampon zawiera chlorek sodu?

Dove, Damage Therapy, Daily Care Shampoo 2 in 1 (Szampon z odżywką do codziennego stosowania 2 w 1)

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium chloride, Parfum, Glycol Distearate, Glycerin, Dimethiconol, Carbomer, Sodium hydroxide, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, DMDM Hydantoin, Sodium benzoate, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, PPG-12, Citric acid, Disodium EDTA, PEG-45M, Mica, TEA-Sulfate, Triethanolamine, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Amyl Cinnamal, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Limonene, Linalool, CI 15985, CI 19140, CI 77891.
O hardkorze oczyszczający ! dove moim zdaniem nie powinien produkować kosmetyków do włosów. Masz tu oczywiście detergenty, a za chwilę chlorek sodu, który może podrażniać, po nim zapach - to samo... Jest gliceryna, fakt, jakiś plus Potem silikon, dla mnie niepotrzebny w szamponie. I reszta to już świństwa, skład jest ogólnie za długi i nieładny
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (2,2 KB, 187 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-08-22 o 12:09
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 12:12   #3674
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę tej maski:

Jean-Marc Maniatis, Masque Nourrissant et Fluidifant (niestety nie znam polskiej nazwy bo przywiozłam ją z Francji a nie umiem znaleźć żadnego info o niej!)

skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycerin, Amodimethicone, Cetyl Esters, Isopropyl Alcohol, Linalool, Geraniol, Trideceth-12, Sodium PCA, Limonene, HydroxypropylTrimonium Hydrolyzed Wheat Protein, Citronellol, Methylparaben, Chlorhexidine Dihydrochloride, Cetrimonium chloride, Parfum/Fragrance
Taki przeciętniak. Emolienty, gliceryna, lekki silikon. Proteiny nisko. Nic zjawiskowego
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (2,2 KB, 191 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 12:17   #3675
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość

Shu Uemura Art of Hair, Silk Bloom Conditioner, Odżywka do włosów suchych i zniszczonych

skład:Aqua/Water, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, PEG-180, Glycerin, Amodimethicone, Cetyl Esters, Methylparaben, Hydroxyethylcellulose, Sodium PCA, Argania Spinosa/Argania Spinosa Kernel Oil, Trideceth-6, BHT, Chlorhexidine Digluconate, Alcohol, Citric Acid, Cetrimonium Chloride, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Safflower Glucoside, Coumarin, Gentiana Lutea/Gentiana Lutea Root Extract, Parfum/Fragrance
Tu byłoby ładniej, ale...
Początek podobny - emolienty, gliceryna, silikon, dalej celluloza i olej arganowy, ale niestety pomiędzy tym paraben, więc ilości dalszych składników są śladowe. O, na końcu dorzucili wyciąg z goryczki
No szkoda, że składniki ułożone w taki sposób, słaba odzywka raczej
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 12:35   #3676
201605020943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 1 378
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Taki przeciętniak. Emolienty, gliceryna, lekki silikon. Proteiny nisko. Nic zjawiskowego
Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Tu byłoby ładniej, ale...
Początek podobny - emolienty, gliceryna, silikon, dalej celluloza i olej arganowy, ale niestety pomiędzy tym paraben, więc ilości dalszych składników są śladowe. O, na końcu dorzucili wyciąg z goryczki
No szkoda, że składniki ułożone w taki sposób, słaba odzywka raczej
dziękuję za analizę!
201605020943 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 13:55   #3677
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

dziękuję
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 14:47   #3678
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poprosiłabym jeszcze o analizę tych kosmetyków.
Czy ten 1. ma składniki rzeczywiście podkreślające brąz włosów czy to ściema
Czy mają dużo ciężkich silikonów?
1.Schwarzkopf, Gliss Kur Satynowy Brąz, Balsam do włosów

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, quaternium-87, dimethicone, isopropyl myristate, stearamidopropyl dimethylamine, glyceryl stearate, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, citric acid, mica, polyquaternium-37, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, dimethiconol, bertholletia excelsa, pantolactone, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, ppg-1 trideceth-6, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, phenoxyethanol, methylparaben, ci 77891, ci 17200, ci 42053, ci 60730

2.Schwarzkopf, Gliss Kur Ultimate Repair, Maseczka przeciwdziałająca zniszczeniom włosów

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Menthosulfate, Dicaprylyl Carbonate, PolyQuaternium-37, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Methylparaben, Parfum.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 20:39   #3679
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Poprosiłabym jeszcze o analizę tych kosmetyków.
Czy ten 1. ma składniki rzeczywiście podkreślające brąz włosów czy to ściema
Czy mają dużo ciężkich silikonów?

1.Schwarzkopf, Gliss Kur Satynowy Brąz, Balsam do włosów

Skład: Aqua, cetearyl alcohol, quaternium-87, dimethicone, isopropyl myristate, stearamidopropyl dimethylamine, glyceryl stearate, distearoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, propylene glycol, ceteareth-20, citric acid, mica, polyquaternium-37, propylene glycol dicaprylate/dicaprate, dimethiconol, bertholletia excelsa, pantolactone, panthenol, laurdimonium hydroxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, ppg-1 trideceth-6, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, phenoxyethanol, methylparaben, ci 77891, ci 17200, ci 42053, ci 60730
Zaznaczony składnik na brązowo to (pewnie) wyciąg z orzecha. On miałby odpowiadać za podkreślenie koloru u szatynek, ale dobra, dobra - jest go zbyt mało.
Skład bardzo, bardzo średni. Bazuje na kondycjonerach - pq, q i silikonach. Na zielono ładne składniki - Śladowe ilości jednak. Pierwsza połowa składu bardzo "chemiczna", nic specjalnego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 365 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-24, 20:43   #3680
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość


Schwarzkopf, Gliss Kur Ultimate Repair, Maseczka przeciwdziałająca zniszczeniom włosów


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Glycol Distearate, Dimethicone, Menthosulfate, Dicaprylyl Carbonate, PolyQuaternium-37, Cocodimonium Hydroxypropyl, Hydrolyzed Keratin, Panthenol, Methylparaben, Parfum.
Na plus - skład jest krótki, nie naładowany przesadnie. Niestety bardzo przeciętni skład, nic szczególnego się w nim nie znajduje - poza keratyną i witaminą, które są niestety na końcu
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-26, 23:48   #3681
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Hej, poproszę o analizę składu:

NaturVital, Sensitive Hair Mask Aloe Vera Juniper Zimbro (Odżywka dla wrażliwej skóry głowy)

Skład: Aqua, Cetearryl Alcohol, Aloe Barbadenis Leaf Juice, Cetyl Esters, Glycerin, Juniper Communis Fruit Extrat, Behetrimonium Chloride, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Parfum: Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Sehydroacetic Acid, Cl 7789.

Chciałabym wiedzieć, czy będzie odpowiednia do przetłuszczających się włosów.

Jutro wkleję jeszcze skład szamponu z tej firmy.


zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-27, 08:50   #3682
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Pogrzebałam troche w wątku i wyglada na to, ze moje kosmetyki do włosów mają bardzo kiepskie składy. Szukam czegos nowego. Mogę prosić o analizę tego szamponu?

Rossmann, Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Carica Papaya Extract, Bambusa Aurundinacea Stem Extract, Magnifera Indica Extract, Hyrdoxy Propyl Guar Hyxypropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Alcohol, Parfum, Limonelle Linalool, Geraniol, Citral.
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 11:16   #3683
karinam6
Rozeznanie
 
Avatar karinam6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 555
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Witam,
Mam prośbe o porównanie 3 odżywek do spłukiwania, ze względu na skład, czyli działanie kondycjonujące.
Chciałam w niedalekiej przyszłości zakupić odżywke do spłukiwania
ODŻYWKA SUPERSILK CARE & REPAIR (do włosów zniszczonych) angielskiej firmy CORSAIR INTERNATIONAL
http://kingkey888.en.made-in-china.c...er-SS8002-.jpg (zdjęcie)
skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Betaine, DMDM Hydantoin, Parfum, Panthenol, Sodium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Silk Peptide Powder, Methylisothiazolinone, Silk Amino Acids, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Biotin, Hexyl Cinnamals, Butylphenyl Methylpropional.

zastanawiam sie czy nie ma za duzo detergenow w skladzie a za malo substancji odzywczych (skoro wiekszosc jest po zapachu )i do tego ten kenserwant wysoko

i Mam pytanie jak ta odzywka sie ma do
Hegron, Creme Spoeling, Odżywka do włosów do spłukiwania

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
(nie wiem czy była analizowana, bo nie mogłam znalezć)

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid

i do
Joanna, Jedwab, Odżywka wygładzająca

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ladzajaca.html

skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Quaternium-91, Cetrimonium Chloride, Hydrolized Silk, Triethanolamine, Parfum, Hexyl Cinnamals, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, CI:17200.

Która jest lepsza pod względem odzywczosci składu?

__________________
blog biochemiczno kosmetyczny
http://biochemiakosmetyczna.blogspot.com/

"Samotność jest złudzeniem.Myśli człowieka krążą zawsze koło innych ludzi i łączą go z ich obcym losem,który na próżo strara się odepchnąć."

Z. Nałkowska ("Granica")
karinam6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 12:00   #3684
*Basia*
Mod-Śnieżynka
 
Avatar *Basia*
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 364
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karinam6 Pokaż wiadomość
Hegron, Creme Spoeling, Odżywka do włosów do spłukiwania

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
(nie wiem czy była analizowana, bo nie mogłam znalezć)
Hegron nadaje się jako odżywka do mycia, na odżywianie jest trochę za słaba.
O reszcie niestety się nie wypowiem, bo mam za małą wiedzę.
__________________

*Basia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 14:54   #3685
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Hej, poproszę o analizę składu:

NaturVital, Sensitive Hair Mask Aloe Vera Juniper Zimbro (Odżywka dla wrażliwej skóry głowy)

Skład: Aqua, Cetearryl Alcohol, Aloe Barbadenis Leaf Juice, Cetyl Esters, Glycerin, Juniper Communis Fruit Extract, Behetrimonium Chloride, Panthenol, Cetrimonium Chloride, Parfum: Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Sehydroacetic Acid, Cl 7789.

Chciałabym wiedzieć, czy będzie odpowiednia do przetłuszczających się włosów.

Jutro wkleję jeszcze skład szamponu z tej firmy.


Skład krótki, lekki i piękny sama czaję się już jakiś czas na nią.
Emolienty, antystatyki, gliceryna, witamina a przede wszystkim sok z aloesu i wyciąg z jałowca wysoko.
Nadaje się do włosów przetłuszczających jak najbardziej.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 325 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 15:05   #3686
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez czarna kawa Pokaż wiadomość
Pogrzebałam troche w wątku i wyglada na to, ze moje kosmetyki do włosów mają bardzo kiepskie składy. Szukam czegos nowego. Mogę prosić o analizę tego szamponu?

Rossmann, Alterra, Volumen - Shampoo Papaya & Bambus (Szampon dodający objętości `Papaja i bambus`)

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Sodium Coco Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Lauroyl Sarcosine, Glycerin, Carica Papaya Extract, Bambusa Aurundinacea Stem Extract, Magnifera Indica Extract, Hyrdoxy Propyl Guar Hyxypropyltrimonium Chloride, Panthenyl Ethyl Ether, Alcohol, Parfum, Limonelle Linalool, Geraniol, Citral.
Szampony Alterra mają chyba najlepsze składy z jakimi spotkałam się w szamponach i są u mnie numerem 1
Po detergentach, które są mniej silne niż typowy SLeS znajduję się gliceryna, która neutralizuje mocne działanie detergentów na włosy, a dalej armia ekstraktów - tutaj papaja, bambus, mango. Polecam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 322 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 15:16   #3687
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karinam6 Pokaż wiadomość

ODŻYWKA SUPERSILK CARE & REPAIR (do włosów zniszczonych) angielskiej firmy CORSAIR INTERNATIONAL


skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Betaine, DMDM Hydantoin, Parfum, Panthenol, Sodium Lauryl Sulfate, Dimethicone, Silk Peptide Powder, Methylisothiazolinone, Silk Amino Acids, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Biotin, Hexyl Cinnamals, Butylphenyl Methylpropional.

zastanawiam sie czy nie ma za duzo detergenow w skladzie a za malo substancji odzywczych (skoro wiekszosc jest po zapachu )i do tego ten kenserwant wysoko


Oj nie. Zaczyna się od emolientu i antystatyków, a potem... konserwant, zapach... Jest witamina, ale za nią detergent i to SLS. Potem silikon. Owszem, dalej jest jedwab, olej ze slodkich migdałów i biotyna [wit. B7(H)] ale to jakieś śladowe ilości. Szkoda, bo fajne są te składniki
Nie polecam!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 323 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 15:22   #3688
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karinam6 Pokaż wiadomość


Hegron, Creme Spoeling, Odżywka do włosów do spłukiwania

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html
(nie wiem czy była analizowana, bo nie mogłam znalezć)

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Sodium Chloride, Parfum, BenzylAlcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Glycerin, Citric Acid


https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...&postcount=606

a moim skromnym zdaniem - Fatalna przez duże F
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif zakochany.gif (1,1 KB, 327 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 15:27   #3689
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez karinam6 Pokaż wiadomość


Joanna, Jedwab, Odżywka wygładzająca

skład:Aqua, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Paraffinum Liquidum, Quaternium-91, Cetrimonium Chloride, Hydrolized Silk, Triethanolamine, Parfum, Hexyl Cinnamals, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, DMDM Hydantoin, Methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, CI:17200.


Kondycjonująca, może obciążać - ma silikon wysoko, zaraz za emolientem, potem gliceryna - to na plus, ale parafina wysoko - wygladza, ale może naprawde obciązyc. Dalej q - kondycjoner, antystatyk a potem jedwab no i już nic nieznacząca końcówka.

Szukasz kondycjonera, więc wybrałabym tą.
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-28, 15:43   #3690
karinam6
Rozeznanie
 
Avatar karinam6
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 555
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Shawtty Pokaż wiadomość
Kondycjonująca, może obciążać - ma silikon wysoko, zaraz za emolientem, potem gliceryna - to na plus, ale parafina wysoko - wygladza, ale może naprawde obciązyc. Dalej q - kondycjoner, antystatyk a potem jedwab no i już nic nieznacząca końcówka.

Szukasz kondycjonera, więc wybrałabym tą.
hmm...jednak polskie wygrywa
Dziekuje bardzo za porade i szybka odpowiedz
__________________
blog biochemiczno kosmetyczny
http://biochemiakosmetyczna.blogspot.com/

"Samotność jest złudzeniem.Myśli człowieka krążą zawsze koło innych ludzi i łączą go z ich obcym losem,który na próżo strara się odepchnąć."

Z. Nałkowska ("Granica")

Edytowane przez karinam6
Czas edycji: 2011-08-28 o 15:46
karinam6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 8 (0 użytkowników i 8 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:59.